Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) gg72 válasza attilav2 (#3050) üzenetére


gg72
veterán

Pioneer írók nem alkalmasak minőségellenőrzésre, amit láthattaál, az max. olvasási sebességteszt volt.

(#3052) Szpisti válasza gg72 (#3033) üzenetére


Szpisti
addikt

Direkt vettem a Maxell helyett a közepesnek mondott Verbatim lemezeket és ilyen lett az első írás:

Most mi a tököm van? Beszart az íróm? :U

(#3053) jeni válasza Szpisti (#3052) üzenetére


jeni
félisten

alulnézetből a táblázat alapján a szép kategóriába tehető :(

(#3054) gg72 válasza Szpisti (#3052) üzenetére


gg72
veterán

Hát valami nem kóser...

Először is a legújabb FW van rajta? Mikot az író? Ha második generációs, akkor tedd fel rá az 1.04-est:


[link]
[link]

Milyen sebességgel írod a lemezeket?
A tesztet pedig 4X sebességgel végezd, mert ahogy nézem, nem adtál meg tesztelési sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#3055) Szpisti válasza gg72 (#3054) üzenetére


Szpisti
addikt

4-szeresen írok csak és kizárólag.
Nem tudok tesztelési sebességet megadni, üres az a legördülő menü. :U

Anno amikor még létezett a Plextor hivatalos oldala, felfrissítettem az 1.06-ra.
De elképzelhető, hogy a 1.04 frissebb? :F

(#3056) gg72 válasza Szpisti (#3055) üzenetére


gg72
veterán

Igen, frissebb, látszik a dátumból is, de az csak a második generációs 950SA-ra való, a tiéd nem tudom melyik.

Ha nem tudsz sebességet állítani (ezt először a jobb alsó sarokban kell megtenni, majd amikor 100%-ra felpörgött a lemez, a jobb felső sarokban is 4X kell állítani, sajnos ez az ODC egy ismert hibája), akkor lehet nem is ad pontos adatokat a program.

(#3057) Szpisti válasza gg72 (#3056) üzenetére


Szpisti
addikt


Igen, valszeg nem az enyémhez való...

(#3058) gg72 válasza Szpisti (#3057) üzenetére


gg72
veterán

Hát igen...

Kipróbálhatnád az íród egy Panasonic lemezzel, ha azzal is ilyen ramaty írási minőséget produkál, akkor valami hibája van. Nem ártana amúgy sűrített levegővel kicsit kitisztítani, de nem hinném, hogy az sokat lendítene a dolgon.

(#3059) gg72


gg72
veterán

Lemez: Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 25cake Fullprint HTL [link]
MID: CMCMAGBA5
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

(#3060) Szpisti válasza gg72 (#3056) üzenetére


Szpisti
addikt

Az írás rossz lett, mert a megírt film asztali lejátszóban is akadozik. Van egy CD-DVD meghajtó tisztító készletem, lemezem, most megcsináltam vele a tisztítást, újra megpróbálom, de egyenlőre a gyengébb Maxell lemezen...
Igen, pont ilyet és pont itt vettem én is, egy egész gurigával, nem szeretném, ha felesleges kiadás lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#3061) gg72 válasza Szpisti (#3060) üzenetére


gg72
veterán

Hidd el, nem a lemeznek van baja. ;)

(#3062) Szpisti válasza gg72 (#3061) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát érdekes, az eleje kicsit szarakszik, de aztán meg jobb mint a Verba lemez... Sokkal...

(#3063) gg72 válasza Szpisti (#3062) üzenetére


gg72
veterán

De ez is nagyon, nagyon rossz eredmény. Ezek az elfogadott hibahatárok:

BIS: max. 8 (Burst Indicator Subcode)
LDC: avg. < 13 (Long Distance Code)
LDC: max. 600

Valami nem stimmel az íróddal.

[ Szerkesztve ]

(#3064) Szpisti válasza gg72 (#3063) üzenetére


Szpisti
addikt

Akkor valszeg veszek egy másik írót.
Melyiket érdemesebb?
Pioneer BDR-209DBK
Asus BW-16D1HT
LG BH16NS55

(#3065) gg72 válasza Szpisti (#3064) üzenetére


gg72
veterán

Pioneer vagy LG.

[ Szerkesztve ]

(#3066) Szpisti válasza gg72 (#3065) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi a tanácsot. :R

(#3067) M107


M107
addikt

:R

Nálam bevált.

Van egy jól megírt lemez, minőségi is.
Nagyon puha ruha anyaggal erősen át dörzsölöd a felületét, a kisebb nyomatok köhögés nyomatok stb-stb hibátlanul lehozza.

Utána gond nélkül 98% olvasható.

Tesztelve ! Panasonic BD-R 25 GB ráköhög por és 16 óra rászáradás + 4 perc hajszárítózás.

A művelet végre hajtva, olvasható.

Író : Pio BD-RW 206D 2012 áprilisi

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3068) gg72 válasza M107 (#3067) üzenetére


gg72
veterán

???
Ha nem tudnám, hogy magyar vagy, azt hinném, hogy valaki google fordítót használva próbált valamit leírni. De mit is? 🙄

[ Szerkesztve ]

(#3069) M107 válasza gg72 (#3068) üzenetére


M107
addikt

:R

:DDD

Bocsánat, ha túl nyers voltam !

De működik. Persze 98 % - ban 2 % hiba arány.

De mit is :

Ha hibásnak érzékeli az író a lemezt, nem biztos, hogy tényleg hibás.

"Nálam bevált !

Hibás, esetleg nem olvasható estén.

Van egy jól megírt lemez, nem jó alapanyag és író kombinációja esetén is használható.

Keress és nagyon puha ruha anyaggal erősen át dörzsölöd a felületét.
A kisebb újj nyomatok, köhögés nyomatok, stb-stb hibátlanul lehozza.
Utána gond nélkül 98% olvasható.

Tesztelve !
Panasonic BD-R 25 GB lemezzel
Direkt ki próbálva,
Ráköhögtem, port szórtam rá és 16 óráig hagytam úgy, majd + 4 percig hajszárítóval fújtam rá forró levegőt.
Ezek után :

Nagyon puha ruha anyaggal erősen át dörzsöltem a felületét.
Utána a média az író olvasóba téve olvasható az esetek 98 %-ban.
Tesztelve és az olvasás végrehajtva :
Pioneer BD-RW 206D - Gyártás idő :2012 áprilisi"

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3070) M107 válasza M107 (#3069) üzenetére


M107
addikt

:R

Magyarul, a hibásnak vélt lemez nem mindig hibás.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3071) Szpisti válasza gg72 (#3063) üzenetére


Szpisti
addikt

Mondjuk a PlexUTILITIES azt mondja még sehol nincs elhasználódásban...

Az ImgBurn szerint 65 lemezt írtam vele eddig...

[ Szerkesztve ]

(#3072) jeni válasza Szpisti (#3071) üzenetére


jeni
félisten

Ilyennel még nem találkoztam,mint a kocsiban a km mérő!
Megmondja a progi,hogy az adott íróval mennyi lemez lett megpörkölve?

(#3073) SpongyaBob válasza Szpisti (#3071) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez mi ez? és az ImgBurn is kiírja ezt az adatot, de hol?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3074) Szpisti válasza SpongyaBob (#3073) üzenetére


Szpisti
addikt

Nem, ez csak a PlexUTILITIES-ben van, és csak Plextor írókat lehet meginterjuvolni vele...
Az ImgBurn-ben mikor írni kezd, alul a Log-ban írja, hogy mennyi lemezt írt eddig...

(#3075) Szpisti válasza gg72 (#3063) üzenetére


Szpisti
addikt

Arra gondolok, hogy az új lemezekkel lehet baja, mert általában a firmware-ekben kapnak media adatokat, legalábbis néhány író changelog-jában ezt olvastam..
Pl.:

Hát 2011 óta az enyém nem kapott ilyeneket, mivel firmware-t sem...

[ Szerkesztve ]

(#3076) gg72 válasza Szpisti (#3075) üzenetére


gg72
veterán

Igen, erről lehet szó, hogy sajnos régi az íróban lévő FW. Ezért is szoktuk ajánlani a BD-írós topikban a Pioneer-okat, mert ott még a régebbi típusok is szoktak időnként FW-frissítést kapni, ellenben pl. az LG-kkel, aki inkább kihoz pár évente egy új típust, minthogy sem a régieket ellátná megfelelő support-tal.

(#3077) dinamo666 válasza gg72 (#3040) üzenetére


dinamo666
újonc

"Vagyis én személy szerint különbséget teszek a tartósság és az írásminőség között, az előbbiről egyelőre nem tudok nyilatkozni (más sem nagyon), viszont az utóbbit lehet mérni és talán (?) enged következtetni a tartósságra, legalábbis én hiszek benne."

Az adathordozó réteget a BD lemezeknél réz-szilícium ötvözetből készítik normál esetben, a tükörréteget pedig normális esetben szín aranyból (bár nem szabvány). Például a Panasonic arany tükörréteget használ, a Millenniata (M-Disc) viszont platinát. A Verbatimnak voltak olyan lemezei is amiknél az adathordozó réteg AZO festékből készült, ezt használják az írható CDk-nél és DVDk-nél ma is. Az olcsóbb DVDknél ill. CDk.nél főleg az okozta a gondot, ha nem nemesfémből készült a tükörréteg és eloxidálódott "megvakult" (alumínium-nikkel ötvözet).
Amúgy a Verbatim saját standard (M.A.B.L) lemezeinél nem szín aranyból, hanem szerintem arany-ezüst ötvözetből készül a tükörréteg. Így az hamarabb meg fog "vakulni".

[ Szerkesztve ]

(#3078) t72killer válasza gg72 (#3054) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolkozom, hogy BD-íróba invesztáljak. Ezeket a visszaolvasási teszteket mindegyik modern író tudja? (Asus, LG, Pioneer?) Esetleg a külső, USB3-as írók is?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3079) gg72 válasza t72killer (#3078) üzenetére


gg72
veterán

A visszaolvasási teszteket igen, a minőségellenőrést nem. Asus-t nem ajánlom, a másik kettőt igen.

dinamo666: Kösz a kiegészítést. ;)

(#3080) SpongyaBob válasza Szpisti (#3074) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi. ImgBurn is csak addig írja ki amig mondjuk újra nem rakod a gépet. Kár, sajnos a tényleges írott mennyiséget sehogy sem lehet megtudni :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3081) Nirvatti válasza SpongyaBob (#3080) üzenetére


Nirvatti
tag

És azt lehet tudni hogy az ImgBurn csak az adott típusú megírt lemezszámot dobja ki ilyenkor?
Csak íráskor látszik ez a log, nem lehet elővarázsolni máshogyan?
Én teljesen új gépbe vettem BD írót, az írások 98%-a amúgy BD, pár CD és DVD lett vele még kiírva.

(#3082) SpongyaBob válasza Nirvatti (#3081) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Elvileg: Lent kicsi ablakban ImgBurn napló majd megnyitás és egy ImgBurn nevezetű txt-hez dob amit ha megnyitsz akkor kiírja az összes eddigi írást. (az adott gépen win telepítéstől hacsak valaki ezt le nem menti)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3083) Nirvatti válasza SpongyaBob (#3082) üzenetére


Nirvatti
tag

Á! Meg is van, köszi szépen. :R
Mondjuk darabszámra sokkal jobban meglett (nem a hosszú-hosszú log-ot böngészve) a Graph Data File-okat nézegetve, amit szintén automatikusan elment, nekem jelen esetben a "C:\Users\USERNÉV\AppData\Roaming\ImgBurn\Graph Data Files\" könyvtárban.

(#3084) SpongyaBob válasza Nirvatti (#3083) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én is köszi! :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3085) Szpisti válasza SpongyaBob (#3080) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát nem tudom... majdnem 6 éve vettem ezt az írót, de már sokszor raktam újra a rendszert, és kizárt, hogy 61 bluray lemezt írtam a legutóbbi Win telepítés óta...

I 09:23:04 CD/DVD Life Record Count: 87 - CD/DVD Record Count: 6
I 09:23:04 BD Life Record Count: 61 - BD Record Count: 6

(#3086) zozopapa68 válasza Szpisti (#3085) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
A LiteOn meghajtók és ennek klónjai, tárolják a megírt lemezek számát, és nem tudod törölni, még firmware frissítéssel sem.
LiteOn-nál a SMART-BURN utility programmal meglehet nézni a megírt lemezek számát. Ne hagyd magad félrevezetni.

(#3087) SpongyaBob válasza zozopapa68 (#3086) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Eszem ágában sem volt félrevezetni. Most már ezt tudjuk, hogy a LiteOn meghajtók erre is képesek. :K

Csak véletlenül jegyzem meg hogy egyikünknek sem LiteOn írója illetve klónja van..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3088) zozopapa68 válasza SpongyaBob (#3087) üzenetére


zozopapa68
tag

Semmi gond!
(A fenti Plextor író is LiteOn klón)

(#3089) SpongyaBob válasza zozopapa68 (#3088) üzenetére


SpongyaBob
veterán

:R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3090) zozopapa68


zozopapa68
tag

Még annyit érdemes róla tudni, hogy az újabb SMART-BURN utility 3.5.5 verziónál és az eggyel előttivel is látható a megírt lemezszám, még DVD-meghajtók esetében is.
A SMART-BURN utility program nem csak a LiteOn BD írókkal, hanem klónjaival is működik (Plextor, Sony Optiarc, TEAC, Asus egyes típusai.) és természetesen a LiteOn alapú DVD írókkal. :R

(#3091) Luigi87


Luigi87
csendes tag

Sziasztok.
Igaz, hogy nem bluray lemezzel kapcsolatos kérdésem lenne hanem bluray tokkal. Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy ti honnan és milyen típusú tokokat szoktatok venni? Én az IT Mediától vettem pár darabot MédiaRange márkájút aminél 5db/csomag. Hát nem nagyon jött be elég gyenge tokok. Olyanra gondoltam, amik olyanok mint az eredeti. Szeretném megkérdezni, hogy ebből érdemes rendelni?
http://www.ebay.com/itm/30-St-VIVA-Elite-Blu-Ray-Avvolgere-11-mm-1-fach-/201195218796?hash=item2ed82b676c:g:xIEAAOSw2gxYwp-d
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3092) gg72 válasza Luigi87 (#3091) üzenetére


gg72
veterán

Nem igazán értelek, mert ugyanez a tok kapható az itmedia-nál is, miért rendelnéd meg jóval drágábban az ebay-ről? :U
[link]
Amúgy ez is nagyon jó tok:
[link]

(#3093) Luigi87 válasza gg72 (#3092) üzenetére


Luigi87
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Te rendeltél már valamelyikből az ITmediától?

(#3094) gg72 válasza Luigi87 (#3093) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ugyanaz a Viva és Amaray, amit külföldön is kapni, ilyen Mediarange és társait nem szabad venni, silány minőségűek.

(#3095) Luigi87 válasza gg72 (#3094) üzenetére


Luigi87
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm :)

(#3096) gg72 válasza Luigi87 (#3095) üzenetére


gg72
veterán

;)

(#3097) Nor- válasza Luigi87 (#3095) üzenetére


Nor-
tag

Általánosságban elmondható hogy az olcsó tok olcsó minőséget képvisel ... A mediarange egy alapvetően olcsó kategóriás, névtelen termék.
De tartani kell mert valakinek az kell, a legolcsóbb, mindegy milyen ...
Jelenleg az amaray az egyik legjobb és még olcsó tok, azt kell venni, aki lemezezik régóta az tudja hogy az amaray a márka ...

[ Szerkesztve ]

http://itmedia.sk/

(#3098) Szpisti válasza gg72 (#3076) üzenetére


Szpisti
addikt

Megérkezett a Pioneer BDR-209DBK íróm (Bluechip), holnap tesztelek a Verba lemezzel, de a régebbi vásárlású Maxell lemezzel is...
:P

(#3099) gg72 válasza Szpisti (#3098) üzenetére


gg72
veterán

És hogyan tesztelsz? Mert a Pioneer-ral nem fogsz tudni.

(#3100) Szpisti válasza gg72 (#3099) üzenetére


Szpisti
addikt

Bentmarad a gépben a Plextor is, de írni már nem fogok vele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.