Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) M107 válasza mazsi70 (#2548) üzenetére


M107
addikt

:R

Uninstalád a leírt módon még az SPD is mert lehet hogy ez a gond.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2552) johnywalker válasza M107 (#2550) üzenetére


johnywalker
őstag

Én is írok ki netes image-ket, nincs azokkal gond ha hibátlan a feltöltött fájl.Az Img-ben gyárilag 80 mega van pl. beállítva puffer ram használatnak, Dvd esetén bőven jó, BD esetén kicsit jobb feljebb venni mondjuk 256-ra, ilyen apróságokra gondolok. :R

[ Szerkesztve ]

(#2553) gg72 válasza Csabi1984 (#2542) üzenetére


gg72
veterán

Azért, hogy kiszűrjük, hogy valóban az adott újraírható lemez hibás-e, pár dolgot megcsinálhatnál:
- írj ki egy másik képfájlt is ugyanerre a lemezre
- azt a képfájlt, amit az RE lemezre kiírtál, írd ki egy másik típusú lemezre
- Pontosan mi az a képfájl (gondolom filmről van szó), amit kiírtál és kidobja az asztalid? (PÜ-ben is megírhatod)

De én még mindig nem zárom ki annak a lehetőségét sem, hogy a Samsung asztalid nem "szereti" az adott lemeztípust.

A többieknek: Tök hasznos dolgokat írtatok, csak igazából ezek inkább a másik topikba tartoznának. Most nem teszem őket OFF-ba, de legközelebb a Blu-ray írás és hiba topikba menjenek ezek. Tudom, gyakran nehéz szétválasztani a kettőt, de a mai tippek/ötletek ott sokkal jobb helyen lennének. ;)

(#2554) johnywalker válasza gg72 (#2553) üzenetére


johnywalker
őstag

Bocsi, valóban jobb lett volna OFF-ba tenni, de már lejárt a szerk.idő.

(#2555) gg72 válasza johnywalker (#2554) üzenetére


gg72
veterán

Nincs semmi gond. ;) Lehet megkérek egy moderátort, hogy pakolja át a legutóbbi pár hsz-t oda, mert valóban hasznos és odavaló infókat tartalmaznak. Mondjuk az is igaz, hogy mindkét topikot nagyjából ugyanazok látogatják. :)

(#2556) mazsi70 válasza johnywalker (#2549) üzenetére


mazsi70
senior tag

:R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#2557) C14NZ válasza M107 (#2541) üzenetére


C14NZ
tag

Nem kötözködésből, de amit linkelsz az VERBAT-IM1-000 és nem VERBAT-IMd-000

(#2558) M107 válasza C14NZ (#2557) üzenetére


M107
addikt

:R


[link]

Erről van szó, van belőle 5 db most raktam be egyet.

Ez pedig egy szintén ilyen mides TDK BD-RE


UI:
A VERBAT-IMd-000, úgy tudom a sima DL 50 GB lemez midje, nem pedig a RE-mid kódja. a link is az RE lemezt takarja.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2559) Csabi1984


Csabi1984
addikt

sziasztok mi a tapasztalatok a Verbatim IMF-000 lemezről? Aki írt ki imgburnel BD fájl szerkezetet eltudná magyarázni mit szúrhatok el. Az asztalim olvassa majd kidobja, hogy lehet sérült a lemez. Régebbi lemezeket viszont beolvassa ugyan ezen típusokat. Amúgy van 3 újraírható Verbatim lemezem azt meg alapból nem kezeli az asztali lejátszóm.

Legszívesebben ketté törném ezeket a lemezeket ami nem olvasható mert ugyan a gép beolvassa de az asztali nem. Azt gondolom, hogy a Bluray lejátszó jobb képminőséggel rendelkezik mint a Tv kimenet (saját vélemény)

(#2560) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Még annyit kiegészítve az előzőhöz, hogy amit korábban lejátszott film azt most nem viszi, de ellenben Gyári Blurayt lejátszik. A lejátszó semmit ne játsszon le akkor tudom az a hibás de így.....????

(#2561) gg72 válasza Csabi1984 (#2559) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem inkább az asztali lejátszódat törd ketté, mint a lemezt... Már nem először javaslom, hogy keress egy másik asztali lejátszót és próbáld ki azon az ominózus lemezeket, minthogy tényleg hetente jössz ugyanazzal a próblémával és hidd el, senki sem fog tudna addíg segíteni, amíg valahogy nem kezded el leszűkíteni a hibaforrások körét. Nincs a körnmyékeden pl. egy Media Markt sem, ahová el tudnád vinni és kipróbálni őket?

Ha pl. az asztali lejátszód lézerfeje kezdi megadni magát, igenis előfordulhat ez a jelenség, vagyis hogy a gyári lemezeket viszi, de az írottakat nem.

(#2562) johnywalker válasza Csabi1984 (#2559) üzenetére


johnywalker
őstag

Talán inkább ebben a topikba tedd fel ezeket a kérdéseidet, jobban aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#2563) Csabi1984 válasza gg72 (#2561) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm. Ez már egy kisegítő válasz, hogy a lézer másképp reagál az írott lemezeken mint a gyárin :)

(#2564) gg72 válasza Csabi1984 (#2563) üzenetére


gg72
veterán

Ha bp-i vagy, szívesen felajánlom, hogy letesztelem a lemezeidet kétféle asztali lejátszóval, ill. Liteon PC-s meghajtóval. Akkor ki tudjuk szűrni, hogy a lemezek-e a hibásak, vagy rosszul csinálasz valamit az íráskor, esetleg az asztalid kezd bedögleni.

(#2565) Csabi1984 válasza gg72 (#2564) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen Budapesti vagyok :) pontosabban zuglói
Az biztos ha vennem kell új asztali lejátszót akkor nem fogok Smartosat venni nem éri meg a többletet nekem :D

Szerintem most "nyugodtam" meg. Amit annak idején vitt Terminator Genisys már azt sem viszi úgy hogy asztali haldoklik 99%

[ Szerkesztve ]

(#2566) gg72 válasza Csabi1984 (#2565) üzenetére


gg72
veterán

OK, ettől függetlenül az ajánlatom áll, ha aktuális, keress meg PÜ-ben.

(#2567) Forestal


Forestal
tag

Sziasztok!

A kő-alapú M-Disc írásról, a lemezekről és az írókrol van valakinek személyes tapasztalata?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#2568) jeni válasza Forestal (#2567) üzenetére


jeni
félisten

Helló
A Frédi és Béni többet tudna mondani. :U

Vicces lehet a dolog, de sajnos ez az igazság. Tuti választ csak akkor kapsz rá ha magad veszed a lemezt és próbálod ki.

(#2569) Forestal válasza jeni (#2568) üzenetére


Forestal
tag

:) Itt természetesen nem arra gondoltam hogy kiállták -e az idő próbáját, hiszen jó ha 2-3 éve beszerezhető... Inkább ilyenekre mint kompatibilitás. pld. megírom LG-vel - más próbálja pld. PIO-val beolvasni? vagy pld: Asztali lejátszók mennyire fogadják el? Nem hiszem hogy senki nem próbálta ki még

+ most állok egy gépösszerakás előtt. Még nem tudom milyet írót vegyek (eddig csak DVD íróim voltak) szeretnék tapasztalatokat gyűjteni itt a fórumon. Egyébként persze archíválni is szeretnék.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#2570) gg72 válasza Forestal (#2569) üzenetére


gg72
veterán

Nekem nincs személyes tapasztalatom M-Disc lemezekkel, de mivel épp archiválási célokra készülnek, így nem hinném, hogy pont a kompatibilitás terén lenne gond velük. Elvégre nem egy különálló szabványról van szó, csak fizikailag más felépítésű lemezekről. De várjuk meg, hátha válaszol majd valaki, akinek már van ilyen lemeze. Kérdésedet feltehetnéd a DVD-s topikba is, hátha ott többen vannak a személyes tapasztalattal rendelkezők.

(#2571) Forestal válasza gg72 (#2570) üzenetére


Forestal
tag

:R
Erről tud valaki véleményt mondani. Magyar oldalakon sehol sem találtam semmit, boltot se ahol rendelni vagy kapni lehetne pedig a "hagyományos" 50 GB lemezek között ez látszik legtartósabbnak:

Panasonic Archival grade

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#2572) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Újraírható (BD-RE) 25GB-os lemezekből melyik márkát ajánlanátok ami mostanában jó minőséget ad?

[ Szerkesztve ]

(#2573) gg72 válasza Daywalkerke (#2572) üzenetére


gg72
veterán

Nekem a JVC slim tokos lemezzel nagyon jó tapasztalataim vannak: [link]

(#2574) M107 válasza gg72 (#2573) üzenetére


M107
addikt

:R

637 Ft ennyi pénzért ajándék ha tényleg tartós, de GG72 ha azt írja akkor 1000% az ő nagyon érti a szakmát :DD :))

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2575) Daywalkerke válasza gg72 (#2573) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kösz az infót, ebay-ről is tudsz esetleg ajánlani mostanában jó minőségűt? Esetleg 50GB-os BD-RE lemezt? vagy újraírhatóaknál teljesen mindegy a MID?

(#2576) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Ilyen lemezt vett már valaki(ha igen mik a tapasztalatok, megéri az árát?):

Sony BD-RE BDXL Blu Ray Disc 100GB 2x Speed

(#2577) gg72 válasza Daywalkerke (#2575) üzenetére


gg72
veterán

Rendelj Panasonic-ot, az a legbiztosabb.

(#2578) johnywalker


johnywalker
őstag

Egy kis érdekesség: Néhány éve amikor még nem volt BR pörkölőm (ez kb. 4-et jelent), az egyik környékbeli dvd tékás sráccal írattam magamnak pár filmet.Többek között a Terminátor trilógiát.Eléggé pénzszerető emberke volt, sejthető volt hogy a legolcsóbb lemezeket preferálja, és nem a minőséget.Ezeket az általa írt lemezeket ellenőriztem a napokban.Kapásból egy lemez olvashatatlan volt, akár asztali akár akár számítógépen szerettem volna megnézni!Mindhárom lemez azonos gyártótól származik, megegyező middel: MAXELL, Ritek BR2-000.

(#2579) gg72 válasza johnywalker (#2578) üzenetére


gg72
veterán

Köszönjük a tapasztalatot, ez ismét megerősítése annak, hogy a Ritek mid-et érdemes kerülni.

(#2580) jeni válasza gg72 (#2573) üzenetére


jeni
félisten

Ennek a lemeznek

"JVC BD-RE"
MID code: JVCRE1101

(#2581) gg72 válasza jeni (#2580) üzenetére


gg72
veterán

Ez most kérdés, vagy megállapítás?

(#2582) jeni válasza gg72 (#2581) üzenetére


jeni
félisten

tuti megállapítás

(#2583) Forestal


Forestal
tag

Találtam egy tesztet Verbatim Archival Grade M-disc BD-ről:

Verbatim M-Dsic BD-R

Gyenge angolom miatt hálás lennék, ha valakit érdekel - lefordítaná, mindannyiunk okulására.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#2584) jeni válasza Forestal (#2583) üzenetére


jeni
félisten

használd a Google Chrome-t
az neked lefordítja teljesen az oldalt

(#2585) Forestal válasza jeni (#2584) üzenetére


Forestal
tag

bocs de az tulajdonképpen egy kémprogram (több helyen is lehetett róla hallani) a levelezőjéről meg pláne. Arról még rádióban is volt műsor.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#2586) johnywalker válasza Forestal (#2585) üzenetére


johnywalker
őstag

Minden "ingyenes" program kér valamit cserébe a szolgálataiért, külön kiemelve a Win 10-et...!De azért egy valódi kémprogram sokkal agresszívabb.Nem is kell neked a Google Chrome, elég ha IExplorer-ben a google keresőbe bemásolod az oldal teljes címét, fog az is fordítási lehetőséget felkínálni az első találatok között.

(#2587) Forestal válasza johnywalker (#2586) üzenetére


Forestal
tag

Jó persze ez így erős volt hogy kémprogram, legyen csak érintett. Az online fordítók (Google is) valami katasztrófálisan fordítanak, sokszor az ellekezője jön ki magyarul. Ha csak pár szavas nyelvtani sallngoktól, szakszavaktól mentes szöveget adok nekia akkor okés. De mindegy a lényeg a lányeg hátha egyszer egy jó angolos akit érdekel ennek az M-disc tesztnek az alaposnak tűnő tesztje és fáradna is vele - majd lefordítja.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#2588) johnywalker válasza Forestal (#2587) üzenetére


johnywalker
őstag

Ezek gépi fordító progik.A nyelvhelyességhez semmi közük, "a lényeg a lányeg", meg tudod határozni a számodra lényeges és kevésbé fontos technikai leírást, de semmi több...

(#2589) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Nem jártam itt egy ideje. :)
Olcsó húsnak híg a leve lemezek közül melyiket?
Maxell BluRay BD-R 4x (1 layer) 25cake 25GB *fullprint*
Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 25cake Fullprint HTL
TDK BluRay BD-R 4x (25GB) 25cake Printable

TDK drágább mint VERBA, ez jelenthet jobb alapanyagot?
Esetleg van valami egyéb mit érdemes?
üdv
szabi

(#2590) gg72 válasza -szabi- (#2589) üzenetére


gg72
veterán

Ha csak ezen olcsóbb lemezek közül szeretnél választani, akkor egyértelműen a Verbatim az ajánlott.

(#2591) -szabi- válasza gg72 (#2590) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt még megvenném, 50% a felár annyit még adnák érte ha jobb, de most nem kapható:
Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake M.A.B.L.
Régen ez volt a favorit, gondolom most is így van, de 2,5 szeres felár elég jelentős:
Panasonic BD-R 6x (25GB) BluRay 10cake *Print*
Top minőség és gagyi közte semmi, így nehéz.

üdv
szabi

(#2592) gg72 válasza -szabi- (#2591) üzenetére


gg72
veterán

Ha valóban eredeti Verbatim mid-es, akkor szuper lenne annyiért.

(#2593) johnywalker válasza gg72 (#2592) üzenetére


johnywalker
őstag

A hirdetésében konkrétan az szerepel, hogy "eredeti MID-el, nem az olcsósított CMC mides"- ennyire nem átverős az oldal...!
Bár az már más lapla tartozik, hogy a "V" nevű cég japániában a Mitsubishi Kagadu Co. nevű társasággal kizárólagos szerződést kötött.Persze még nem használtam ezt a lemezt, inkább míg elérhető, addig Pana...

(#2594) gg72 válasza johnywalker (#2593) üzenetére


gg72
veterán

Nem volt szándékomban ilyet sugallni.

(#2595) Beni2360 válasza gg72 (#2592) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én még vettem tőlük decemberben egy csomaggal: Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake M.A.B.L. és akkor a drágább € mellett is csak 254 Ft volt. Bánom , hogy csak eggyel. Eredeti MID-je van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2596) -szabi- válasza Beni2360 (#2595) üzenetére


-szabi-
őstag

Remélem lesz még belőle.

üdv
szabi

(#2597) merlix válasza -szabi- (#2591) üzenetére


merlix
tag

A 25 GB-os Panasonic árában tudsz vásárolni az ebayen 50 GB-os That's Taiyo Yuden lemezeket (Panasonic MID: MEI T02 001).
:D

(#2598) johnywalker válasza merlix (#2597) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez hogy?That's a márkanév, a T.Y és Pana is külön-külön alapanyaggyártó.Vagy rosszul tudom?

(#2599) gg72 válasza johnywalker (#2598) üzenetére


gg72
veterán

Így adják meg az eladók, akik többnyire maguk sincsenek tisztában a dolgokkal. A Taiyo Yuden-t szerintem csak azért adják meg a termék nevében, hogy többen rátaláljanak. Amúgy That's márkanév alatt futó Panasonic gyártotta lemezekről van szó.

(#2600) Daywalkerke válasza Beni2360 (#2595) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Meg tudnád írni ennek a lemeznek a pontos MID-jét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.