Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Piftuka válasza gg72 (#2288) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a választ! :K

Az eBay-ről rendelt lemezek garantáltan eredetiek, és jó minőségűek, vagy "zsákbamacska" onnan vásárolni?

A másik kérdésem, hogy van olyan magyar webáruház, vagy hagyományos üzlet, ahonnan érdemes BD és DVD lemezeket rendelni?

(És amikor webáruházt említek, akkor nem a "jóskalemezei@lemezneked.hu" jellegű cégadattal rendelkező "kufárokra" célzok...)

"Aquila non captat muscas."

(#2302) jeni


jeni
félisten

(#2303) gg72 válasza Piftuka (#2301) üzenetére


gg72
veterán

Nem találkoztam még olyan "Top rated" japán eladóval az ebay-en, aki hamis lemezt árult volna, tőlük egyáltalán nem zsákbamacska lemezt venni.

(#2304) WeghA


WeghA
tag

Vettem TDK BD-R 6X RITEKBR3 és Omega Freestyle BD-RE 2X CMCMAGCN2 nem valami jól tettem igaz?

(#2305) gg72 válasza WeghA (#2304) üzenetére


gg72
veterán

Hát nem igazán...

(#2306) jeni


jeni
félisten

A Kispesti MM áruházban kapható a Verbatim BD-XL 120GB lemez 9000Ft áron.

(#2307) Flashget válasza jeni (#2306) üzenetére


Flashget
félisten

remek ajánlat :D

Realme GT Master Edition

(#2308) jeni válasza Flashget (#2307) üzenetére


jeni
félisten

Ebay árat nem tudom de valami 7-8000 Ft + postaköltség +a Nyugatinál levő 62.sz. postahivatal ;]

(#2309) ooooA6


ooooA6
csendes tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata [ezzel] a lemezzel? Panasonic MID kódos, de ennyi amit tudok róla. Árban jobb mint [ez]. Köszi a válaszokat!

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#2310) gg72 válasza ooooA6 (#2309) üzenetére


gg72
veterán

A drágábbik a Pana prémium szériás lemeze, leginkább fontos, archiválási célokra. Filmekre bőven elég a másik is.

(#2311) ooooA6 válasza gg72 (#2310) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszi szépen, csak sorozatokat szeretnék archiválni, akkor ez nekem megfelel. :K

Más.

Ha pl. Panasonic esetében ezt olvasom: Original MID code azt bátran megvásárolhatom?

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#2312) gg72 válasza ooooA6 (#2311) üzenetére


gg72
veterán

Igen.

(#2313) ooooA6 válasza gg72 (#2312) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszönöm szépem! :)

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#2314) Flashget válasza ooooA6 (#2313) üzenetére


Flashget
félisten

Ügyelj rendelésnél az összegre, mert ha japánból küldik x összeg felett vámot is kell fizetni.

Realme GT Master Edition

(#2315) ooooA6 válasza Flashget (#2314) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszi a figyelmeztetést. Korábban már rendeltem Japánból, nem volt gond. Remélem most sem lesz. Egyszer behívtak az itteni vám raktárba az egyik Kínai csomagom miatt, és a kinyomtatott számla ellenében kaptam meg. Az csak 17€ volt, így nem is problémáztak. Viszont az árú és a PayPal számlát simán szerkeszthettem volna Photosoppal, mert nem foglalkoztak vele, csak a végösszeggel. (Az meg lehetett nagyon akciós utolsó darab ár is.) Nem fogom megtenni, csak akár ezt is lehetne.

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#2316) M107 válasza WeghA (#2304) üzenetére


M107
addikt

:R

Attól függ mire.....

Anno én is paráztam de van vannak rosszabb MID lemezeim CMC RITEK 206D PIO 4X vagy 2X írás gond nélkül olvasható, túl van misztifikálva jó író hulladék lemez a Max.... kivéve sokáig olvasható, de ajánlott lemez a PANA 6X.

PIO 205-506-207-208-209 akár D is pesze jó kábel (sata) 2006 Micro... ACHI driver minimális lemez vesztés sőt 0,00000001%

1 lemez márkát kerüljetek Maxxel nem egy henger darab vastag vékony tok kidobja vagy írás után olvashatatlan.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2317) johnywalker válasza M107 (#2316) üzenetére


johnywalker
őstag

Nagyon helyes meglátás,semmilyen kategóriában nem ajánlható lemez márka!Ha meg is írja az író, nagy százalékuknál a visszaolvasás belátható időn belül romlik.Lehetséges egy-egy kisebb jó sorozatot kifogni, de nem ez a jellemző.Persze a régi Pio írók alapból nem komálják...

[ Szerkesztve ]

(#2318) nTom


nTom
aktív tag

vettem az itmediától olcsó verba 6x lemezeket 10-es hengerben (kb 210Ft volt)

4x írva

(#2319) olasz69 válasza M107 (#2316) üzenetére


olasz69
senior tag

Hello,itt is!

Rendeltem :
MEIRA1 Panasonic 6X 25GB
CMCMAG: Verbatim HTL 6X 25GB
Verbatim BluRay BD-RE (RW) 2X 25GB

Köszönöm A Topikot! :R gg72 :R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2320) spiky03


spiky03
veterán

Nincs valakinek véletlenül 1 db jó minőségű BD25-ös lemeze eladó?
Sajnos ami nekem volt azokat már mind elírtam és most 1 db kellene még. :)

Köszönöm. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2321) nTom válasza spiky03 (#2320) üzenetére


nTom
aktív tag

ja, orosházán tudnék adni

egy 50GB BD-RE That's lemez, 2x írva

(#2322) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni újraírható BD-RE lemezeket 25 és 50 GB méretben egyaránt, hogy gyakoroljam az írást. Milyet érdemes? Tudnátok jóakt linkelni, akár eBay-ről is? :R

(#2323) fricc_ válasza Blaise (#2322) üzenetére


fricc_
tag

Olvastad az összefoglalót?

Ha biztosra akarsz menni, vegyél Panasonicot. Drága de tuti hogy jó.

A második variáció Verbatim illetve TDK. Itt már bele futhatsz pár rosszabb lemezbe. Az is gyakorlás, ha felismered a hibás lemezt. :-)

Harmadik variáció, írjál imge-fileba. Hasonlít a sima íráshoz, csak gyorsabb. Alapozáshoz jó :-)

(#2324) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok,

Mostanában vált égetővé egy főként archiválásra használandó optikai egység beszerzése. Jó ideje azért nem vettem a legújabb gépembe semmilyen optikai eszközt, mert vártam egy új, nagy kapacitású optikai meghajtóra, de már nem várhatok tovább. Ez a negyedik gépem és mindegyik alaposan kiszolgált. Az elsőt 1985 ben vettem, a másodikat 1996 (CD R) ban a harmadikat 2005-ben (DVD R - CDRW) , ezt pedig 2012 ben.

Szerintetek melyik író a megbízhatóbb?

* Pioneer BDR 209 DBK
* LG BH16NS40

KB évente 50-100 lemezt fogok vele írni, és 5-10 évig nem szeretnék másikat venni. Addigra remélhetően már lesz valami új technika. Reális lehet a közeli jövőben a BDXL elterjedése? 5 év kevés volt neki.
Az LG leírása szerint már alapból ismeri a BDXL-t, a Pioneer-nál ezt nem láttam feltüntetve.

Kösz a választ.

(#2325) Aurig@ válasza BB9000 (#2324) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Pioneer író, Panasonic lemezzel.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2326) M107 válasza BB9000 (#2324) üzenetére


M107
addikt

:R

Vagy Panasonic lemez + TEAC író (a Pio olvasáskor sajna Riplockos) az író típusát GG72-től kérdezd

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2327) johnywalker válasza M107 (#2326) üzenetére


johnywalker
őstag

M107 azt mondtad, befejezted az írást, nem tudsz te szabadulni...

(#2328) M107 válasza johnywalker (#2327) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak olvasgatom a fórumot, amit szabad nem .... :B ;]

Befejeztem az írást de attól van benn még egy belső BD-RW és egy külső Dvd+-RW a gépemben + a minőségi lemezeimhez 1-1 minőségi író amit akkor teszek be ha azt a fajta lemezt írók....

csupán próbálok segíteni és azt a tudást átadni megosztani amit én is kaptam.... :) :) :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2329) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e a kérdésemre jobb topik, ha igen, akkor irányítsatok át oda!

Tapasztalat/hozzáértés híján kérdezem a hozzáértőket, hogy eredeti BD-ról le tudom szedni csak a filmet merevlemezre valamilyen ingyenes programmal, hogy utána media player-rel játsszam le azokat?

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#2330) gg72 válasza sony309 (#2329) üzenetére


gg72
veterán

[AnyDVD HD]. Mondjuk ingyenesnek nem ingyenes, de hát ez van...

(#2331) sony309 válasza gg72 (#2330) üzenetére


sony309
őstag

Tehát akkor megoldható!

S3x, hifi & rock and roll

(#2332) Seregély


Seregély
tag

Sziasztok!

Szépen megy le a BDXL lemezek ára!

http://www.ebay.com/itm/131246271959?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Most 3000 Ft/lemeznél tart. Lassan érdemes lesz elgondolkodni a vételen. Nemsokára jönnek az UHD BD kiadványok, gondolom ez is viszi le az árakat.

(#2333) olasz69 válasza Seregély (#2332) üzenetére


olasz69
senior tag

Valószínű,beszerzek majd belőle,ha így marad!

Persze író is kell hozzá!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2334) Pro Koryak válasza olasz69 (#2333) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...és az írt bdxl lemezt mivel fogod lejátszani?

(#2335) johnywalker


johnywalker
őstag

Erre én is kiváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#2336) olasz69 válasza Pro Koryak (#2334) üzenetére


olasz69
senior tag

Gondolom amivel megírom az le is játssza ,vagy nem?? :Y
Archiválni nem lehet a BDXL-re vagy miért?
A Pioneer BDR-207EBK -talán jó is lesz!

(#2335) johnywalker
Mire vagy kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2337) Pro Koryak válasza olasz69 (#2336) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...egyértelmű :D , de akkor megint csak be kell kapcsolnod a pc-t, tehát ugyan ott vagy, mintha nem írnád ki.
+ hdd-ről, lehet zökkenőmentesebb lesz egy 80-90-100gigás 4k film lejátszása, mint bd-ről.

[ Szerkesztve ]

(#2338) olasz69 válasza Pro Koryak (#2337) üzenetére


olasz69
senior tag

A pc-t ha nem muszáj nem kapcsolom be,még 4k-t nem tudok nézni a tv-m csak FHD-s

Archiválásra elsőosztályú a bdxl,de egyes asztali lejátszók is viszik mivel a lemez típusa BD-R (3 rétegű) :F

Szerintem az enyém is viszi,de még nem tudtam kipróbálni!
Hdd ről lehet zökkenő mentesebb,de nekem a 3DBD tetszik és inkább azt nézek ,ha van módom rá!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2339) olasz69 válasza olasz69 (#2333) üzenetére


olasz69
senior tag

Átgondoltam és arra jutottam:

Valószínű nem szerzek be belőle,csak majd ha 1500HUF lesz!
De akkor is csak kizárólag archiválásra fogom! :R
Nem fogom lejátszani,elteszem az unokáknak! :)
Bocs a sok off!

(#2337) Pro Koryak @ Igazad van!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2340) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert már teljesen reménytelennek látom a dolgot:

Van egy 37 gb-os iso film amit ki szerettem volna írni. Van 3db (köztük 1 még nem is volt használva a másik 2 is pár hetes) VERBAT-IM1-000 BD-RE 50gb lemezem...
Íróm Samsung SE-506CB (mivel csak laptop van itthon).

Megpróbáltam a filmet kiírni imgburn és ashampoo-val, de nem megy. Mindhárom lemezt próbáltam, volt hogy előtte teljes formázást csináltam. A gond az, hogy mindig amikor jönne a 2. réteg, nagyon belassul az írás és szenved csak az író... ha hagyom 4-5 órát, akkor megírja, de a film azon felétől beakad a kép és a hang... kb 8x próbáltam kiírni, de nem sikerül. Íróra raktam fel frissebb firmware-t, hátha... törlést pedig szépen megcsinálja, de mikor a 2. réteget kezdené, egyszerűen nem tudja szinte írni a lemezt (csak 0.1x-esen próbálgat...) Munkahelyemen is megpróbáltam megírni de ugyan ez volt a szitu.... gép, lemez szerintem kizárható. Vagy írási beállítás vagy író vagy iso hiba lehet szerintem...

Segítsetek kérlek, mit kéne még megpróbálnom! Köszi előre is!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2341) gg72 válasza hakos1987 (#2340) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem egyszerűen nem szereti az íród ezt a lemezt. Csomagold ki a fájlt pl. Winrar-ral. Ha a kicsomagolás lefut hiba nélkül, írd ki a kapott mappát az újraírható lemezre. Ha az sem megy, akkor biztosan az íróval lesz valami. De ezt úgy is kiderítheted, hogy próbálj meg kiírni egy másik nagy méretű fájlt, ne azt, amivel most gondod van.

[ Szerkesztve ]

(#2342) johnywalker válasza hakos1987 (#2340) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem sérült a kiírásra szánt film vagy adat?Olyankor szokta csinálni.Az újraírható hányszor volt használva?
Próbáltad Iso-ként (UDF 2.60) kiírni? Az író sem igazán ajánlott típus sztem.

[ Szerkesztve ]

(#2343) hakos1987 válasza gg72 (#2341) üzenetére


hakos1987
őstag

Rendben, köszi!

Azt próbáltam először, hogy daemontoolsba betöltöm és lementem a lemez tartalmát, de vmiért úgy az össz méretet 71gb-nak írta...
Most azzal próbálkozok, hogy DT-be betöltöttem a lemezt és Ashampooval lemez másolása.

johnywalker: az egyik lemezt most írtam volna először, a másik 2 lemez a próbálkozások miatt kb 5-5x lehettek írva.
Isoként próbáltam minden esetben írni, imgburn szerint udf 2.5. Hogy sérült-e az iso azt sajna nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2344) olasz69 válasza hakos1987 (#2343) üzenetére


olasz69
senior tag

Bocs,hogy beleszólok,de a dt-t inkább távolítsd el,és használj virtual clone drive-t,vagy valamilyen más virtuális meghajtót!
Írni sem úgy írj,hogy bemountolod,hanem csak simán az imgburn-be betallózod az iso-t!
Írás képfájlból!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2345) johnywalker válasza hakos1987 (#2343) üzenetére


johnywalker
őstag

Tippem szerint sérült is lehet az iso, az eddigi problémáid szerint.De az is érdekes hogy duplázta az eredeti méretet.Valamit nem jól csinálsz.Jahh és a DT-t is azonnal töröld, még a registry-ből is...!

[ Szerkesztve ]

(#2346) olasz69 válasza hakos1987 (#2343) üzenetére


olasz69
senior tag

Bocs,hogy beleszólok,de a dt-t inkább távolítsd el,és használj virtual clone drive-t,vagy valamilyen más virtuális meghajtót! Total ninstaller vagy vmi hasonló eltávolítóval!
Írni sem úgy írj,hogy bemountolod,hanem csak simán az imgburn-be betallózod az iso-t!
Írás képfájlból!
Azt a duplázást a daemontools csinálja! Nagy hiba lehetőség!
Az imgburn log mit tartalmaz?

Duplex hiba

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2347) gg72 válasza hakos1987 (#2343) üzenetére


gg72
veterán

Akkor biztosan 3D filmet tartalmaz az ISO, ezért duplázódik meg a mérete kicsomagoláskor. Így marad a második tippem, írj ki egy másik fájlt, ha azzal is jelentkezik a hiba, akkor az íród nem szereti ezt a lemezt.
A daemont meg tényleg felejtsd el, szedd le a gépről, csak bekavar az írásba.

[ Szerkesztve ]

(#2348) olasz69 válasza gg72 (#2347) üzenetére


olasz69
senior tag

:R
A 3D iso-m a daemon tools-ban nálam is dupla mennyiséget mutatott,de kiírva másik gépen imgburn -el a tanult módon, kellő mennyiségű adattal történt meg! Mivel csak 34Gb-s a filmem vígan ráfér az 50Gb-s Bd-r-re!
:K

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2349) hakos1987


hakos1987
őstag

Igen, 3D film.

Imgburn-be iso-t raktam be. Nem ír hibát íráskor, egyszerűen 25 gb fölött leesik a sebesség és szinte 0-val ír... ha várok 4-5-6-7 órát, elkészül a lemez, csak a film lejátszásakor onnan ami kb 2. rétegen van, beakad a kép és a hang, néha ugrik egyet, de továbbra is áll az egész...

DT-t törlöm akkor. Most épp Nero v17.0-val írok, 70%-nál tart, eddig minden ok. Kopp-kopp! :)) ezután megpróbálok csak simán adatot írni ha nem lesz jó, valamint épp jön le egy mási 45 gb iso ugyanebből a dínó parkból.... :D

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2350) olasz69 válasza hakos1987 (#2349) üzenetére


olasz69
senior tag

A véleményem : azért kell imgburn-el írni,Dt-t elfelejteni!
Szerintem a néro sem a legjobb választás bd-hez . Kiválasztom a 3DBD ISO-t az imgburn-ben és írom képfájl írása BD lemezre azaz Write image file to disc

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.