Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) gg72 válasza Blaise (#2150) üzenetére


gg72
veterán

Én inkább a helyedben Panasonic-ot néznék, lehet picit drágább, de nem lutri, mint a Verba, amiből lehet CMC-t kapsz... A repack azt jelenti, hogy az eladó kiszedi az eredeti csomagolásból a lemezt és beleteszi valamilyen papír, vagy szövet tokba, vagy kisebb hengerbe, ha többet rendelsz. Nem a legjobb megoldás...

(#2152) stanley00 válasza gg72 (#2151) üzenetére


stanley00
tag

Pont írni akartam, hogy szerintem nem lutri hanem tuti, hogy nem eredeti Verbatim lesz mivel oda van írva, hogy „import Japan”. Tök gáz, hogy már a Japcsik is importálják a Taiwani lemezeket:) Persze szerencsére van még kivétel. De hogy odaszúrjak egy kicsit, nekem jelen pillanatban semmi bajom még a 25 GB-os CMC-s Verbatimokkal :D :DD

(#2153) gg72 válasza stanley00 (#2152) üzenetére


gg72
veterán

Azért az újaírható más tészta, mint a sima 25-ös, ott valóban nem rossz a CMC-s Verba, de nem is kiemelkedő.

(#2154) Flashget válasza Blaise (#2150) üzenetére


Flashget
félisten

Ha tudom, hogy a CMC is így ellepi a verbát, akkor ebből az újraírhatóból többet beszerzek.
MID: VERBAT-IM1-000

Realme GT Master Edition

(#2155) M107 válasza Flashget (#2154) üzenetére


M107
addikt

:R

Ajánlott lemez nekem is van 4 db 50 GB belőle, abból egyre sem volt írva, mert csak az MIDeket ellenőriztem le.

Természetesen, ha minőségi lemezt akarsz csak Pana. Főleg ha nagyon fontos dolgok kerülnek rá, ez olyan mint DVD esetén az UAE verba DVD+R NO1 lemez fontos dolgokra családi fotók kis videók csak is ő.

CMC-s lemezem is van egy pár 03 Mid végű, azokkal gond nincs bár normálisan tárolva és 2X kiírva még egy őskövület 206D Pio íróval.
Eddig hibátlanok.

UI:

Persze tudja 12X is kiírni a CMC-s lemezeket, de amit észre vettem 2X írásnál gyorsabban betölti a lemez tartalmát mindaz író mind gyorsabban kezeli le bármelyik BD player vagy 6 különböző márkával tesztelve.
Lehet hogy van igazság, itt is lassabban írd meg a nem minőségi lemezt és tovább fog tartani.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2156) Flashget válasza M107 (#2155) üzenetére


Flashget
félisten

Ez 50 GB-os BD-RE lemez. Van Panasonicból is.
Bár már azóta vettem egy 500GB-os 2,5"-os HDD-t így nem használom őket már olyan sűrűn.

Realme GT Master Edition

(#2157) Daywalkerke válasza Blaise (#2150) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ha 50GB-os újraírhatót vennél én ezt ajánlom:

5 TDK Bluray 50GB Rewritable Blu-Ray Inkjet Printable BD-RE 2x Region Free

Én 2 hete rendeltem belőle és megrendelés leadásától számított 6. napon már itt is volt(pedig 9-15 nap van az ingyenes szállításra írva), és ez a MID-e: VERBAT-IM1-000 tehát az egyik legjobb, nem CMC, és árba is ha kiszámolod nagyon jó(kb. 900Ft/lemez)
A repacked-ot ezen úgy kell érteni, hogy mind az 5db lemez külön papír tokba volt belerakva, ezek alá pedig egy vastag kartonlap volt rakva, majd buborékos fóliával jól körbe volt tekerve és így volt benne a buborékos borítékban, tehát semmi baja nem lett szállítás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2158) OrLiX válasza Daywalkerke (#2157) üzenetére


OrLiX
tag

50GB 2X BD-RE
van TDK, ami Verbatim MID-es,
van Verbatim, ami TDK MID-es.

Ki érti ezt... :D

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2159) jeni válasza OrLiX (#2158) üzenetére


jeni
félisten

Én a másodikat értem. :K
Értem a harmadikat is Verbatim Ritek MID-s.
A JVC-t CMC MID-l kaptam.
Ezek nálam újra írhatóak.

(#2160) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Van itt valaki Pécsről akivel összefuthatnék valamikor, hogy kipróbálja ha működik esetleg átvegye tőlem olcsóbbért az alábbi lemezeket:

[link]

Nálam a Pio 209 nem olvassa. :W
Nem kérnék ilyet de nincs egy ismrősöm sem akinél legalább megnézhetném.
10db van.

[ Szerkesztve ]

(#2161) jpeetr válasza föccer (#2073) üzenetére


jpeetr
aktív tag

http://www.filmarena.cz/

ha kinyitsz egy filmet, pl: http://www.filmarena.cz/blu-ray-3d-na-hrane-zitrka-3d-2d
Zvuk:
Dolby Digital 5.1 maďarsky Dolby Digital
Titulky: maďarské
az első a szinkron, a második a felirat.
érdemes megnézni a multibuy sekciót: http://www.filmarena.cz/multibuy
ha innen veszel 2 vagy több filmet, akkor sokkal olcsóbbak.
ha van valami kérdés írj nyugodtan, segítek.

(#2162) impmammuth válasza impmammuth (#2160) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Bocsi pio 208-am van. Csak már kicsit kimet a rőzsém a roggyant lemezek miatt.

(#2164) gg72


gg72
veterán

Ha éppen nincs Pana, az ITMedia-nál most kapható eredeti TDK mid-es lemez, az első írásteszt alapján nagyon jó minőség, eléri a Pana szintjét (és nagyon szép fényes nyomtatható felülete van):

Lemez: FalconMedia PRO *Fullprint TDK* Smart Guard Glossy Fullprint (WS) 25cake
MID: TDKBLD-RBB
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.40)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

Összehasonlításképpen egy nemrégiben megírt Pana lemez:

Ja, az ebay-en érdekes áron árulják, 50db kb. 34000 Ft. :Y [link]

[ Szerkesztve ]

(#2165) soldner válasza gg72 (#2164) üzenetére


soldner
tag

Sziasztok!

Mivel nemrég elszállt egy HDD-m, gondoltam kevésbé fontos dolgokat is archiválnék.
Nem árt ha van róla biztonsági másolat. (Min. 10 évre)

Az íróm Pioneer BDR-209D (FW 1.20)
Arra gondoltam Japánból rendelnék valami kedvező áru 50-es (vagy más kiszerelésű) hengert. Valamivel olcsóbbat, mint a Panasonic.
Az Ebayen nézelődöm.
Ha bárki látott, vagy tud ajánlani egy kedvező árú minőségi hengert vagy akciót, kérem linkelje be nekem!

Előre is köszönöm a segítséget. :K

(Keresgélek én is, de több szem többet lát.)

[ Szerkesztve ]

(#2166) Flashget válasza soldner (#2165) üzenetére


Flashget
félisten

Csak a mennyiségre ügyelj a vám miatt!

Realme GT Master Edition

(#2167) soldner válasza Flashget (#2166) üzenetére


soldner
tag

Köszi, figyelek rá. Ezért gondoltam egy hengerre. Talán egy 50 db-os belefér Japánból.

(#2168) gg72 válasza soldner (#2165) üzenetére


gg72
veterán

Kedvezőbb árban nem fogsz kapni jobbat, mint a Pana, ráadásul a többi márkánál (pl. Verbatim) elég lutri, hogy milyen gyártmányú lemezt kapsz (valószínűleg CMC-t). De akkor már ezeket itthonról (ITMedia) sokkal olcsóbban is megkapod és itt nincs rizikó.

[ Szerkesztve ]

(#2169) fricc_ válasza soldner (#2165) üzenetére


fricc_
tag

Elég könnyű a keresés itt egy példa:
ebay 50 GB
innen már csak szűkítened kell a listát :-)

(#2170) soldner válasza gg72 (#2168) üzenetére


soldner
tag

@gg72: Köszönöm. Régebben többször vásároltam az ITMediatól még CD és DVD lemezeket. Akkor normálisak és rugalmasak voltak.
Nem tudom jelenleg mi a helyzet, de nyáron több levélben történő megkeresésre sem válaszoltak. Telefonon is kerestem őket, úgy pedig mondhatni bunkók voltak.
Persze attól még vásárolhatok tőlük, ha az a jobb vétel. Bár nem szívesen vennék már tőlük.
Természetesen nem a Panasonicnál keresek jobb minőséget. Hanem annál olcsóbbat keresek, de azért minőségi lemezt.

@fricc_: Köszi neked is. Igazából 25 GB-os lemezekben gondolkoztam. Eddig csak olyanra írtam. Ezeket is megnézem.
Mint írtam keresni tudok, csak hátha tudtok valami kifejezetten jó vételt. :)

(#2171) gg72 válasza soldner (#2170) üzenetére


gg72
veterán

A fórumban kell kérdezni, ott szoktak válaszolni, de tény, hogy a stílusukon van mit csiszolni... Azt most neked kell eldöntened, hogy tőlük veszel [ennyiért ilyen] CMC-s Verbát, vagy az ebay-ről valószínűleg ugyanilyet jóval [drágábban] és rizikóval. Sok értelmét nem látom 25GB lemezek esetében az ebay-es vásárlásnak, hacsak nem Panasonic-ról van szó. Ennek az ára kintről most olyan 350 Ft körül van, ennél olcsóbban minőségi lemezt én nem tudok ajánlani neked, csak a fentebb említett Verba van, amit viszont én személy szerint nem igazán kedvelek.
Az ITMedia-as Pana lemeznek jelen pillanatban csak egy alternatívája van, az a korábban linkelt eredeti TDK mides lemez (vagy ugye az ebay-es Pana).

[ Szerkesztve ]

(#2173) soldner válasza gg72 (#2171) üzenetére


soldner
tag

Tényleg olcsóbb. Köszönöm.

(#2174) spiky03


spiky03
veterán

Nah vettem BD25-ös lemezt egyik kedves fórumtárstól, remélem jó lesz majd. :) Ezt
Már csak BD50-et kell beszereznem, nah meg egy BD írót és akkor már minden jó lesz. :D

A fentebb ajánlott TDK lemez az jó lehet?
Vagy maradjak inkább az ebay-nél és onnan valami Panasonic-ot? Nekem elég egy 30 db is, arra is van már vám vagy valami plusz költség az esetleges szállítási díjon felül?

Thx :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2175) gg72 válasza spiky03 (#2174) üzenetére


gg72
veterán

Lemezekre is ugyanaz a vámtarifa vonatkozik, mint bármi más külföldről rendelt termékre: [link]. Az már egy másik kérdés, hogy mi az ami átcsúszik a vámon és mi nem. De bátor ember legyen az, aki ebben neked tanácsot ad. ;)

A fentebb ajánlott TDK lemez az jó lehet?
Mármint amit én ajánlottam és tesztet is csatoltam? Igen, az egy jó lemez.

(#2176) spiky03 válasza gg72 (#2175) üzenetére


spiky03
veterán

Igen arra a TDK-ra gondoltam. ;)

Akkor azt nem is kell kintről rendelni. :)

De ahogy látom az nincs BD50-ben. :(

Mondjuk most előbb már legyen meg az író, aztán utána rendelek BD50-et.
Igaz ha nem lesz sehol sem Pio író, akkor nem tudom mit vegyek helyette? :F

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2177) gg72 válasza spiky03 (#2176) üzenetére


gg72
veterán

De ahogy látom az nincs BD50-ben.
Persze, hogy nincs, mert az nem olyan, mint anno a VHS kazetta, hogy ugyanabból a gyártmányból volt 120/180/240 perces is... Az összefoglalót azért már átfutottad, ugye? ;)

Ha csak márkás lemezt fogsz használni, végső esetben vehetsz LG-t is, vagy külföldről TEAC-ot: [link]

(#2178) spiky03 válasza gg72 (#2177) üzenetére


spiky03
veterán

Igen átfutottam már a múltkor, de akkor megteszem ismét. :)

Igen úgy tervezem, hogy azért csak minőségi lemezt használnék. Nah meg nem tervezek annyi lemezt írni, csak tényleg azokat a filmeket, amik kedvencek csak itthon nem adták ki őket.

Akkor az az LG akár még jó is lehet, amit ajánlottak a Pio helyett?
A BD írós fórumban beírtam.
[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2179) gg72 válasza spiky03 (#2178) üzenetére


gg72
veterán

Ha csak az ajánlott lemezeket (BD25: Pana és TDK) írod vele, jó is lehet, BD50-re nem tudom mennyire alkalmas, de gondolom a Pana és Verbatim mid-es lemezekkel nem lesz gondja: [link].

(#2180) spiky03 válasza gg72 (#2179) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi ezt is.
Az a baj, hogy nekem nem sokat mondanak ezek a grafikonok. :(((

De ha azt mondod van abban az LG-ben is fantázia, akkor lehet, hogy belevágok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2181) nTom


nTom
aktív tag

Az itmedia saját márkás olcsó CMCMAGBA05 lemezeit szoktam venni filmek kiírásához, de ilyet már régen láttam náluk. Újabban valami MBI médiakódosat árulnak, ezért más lemezeiket próbáltam ki. Múltkoriban akciózták a verbatimot (valami 170Ft körül lehetett), meg vettem egy doboz omega freestyle lemezt.

írás pio206, 4x sebességgel
tesztelő valami samu olvasó

Omega 4X lemez CMCMAGBA03

Verbatim 6X lemez CMCMAGBA05

(#2182) Ang


Ang
csendes tag

Szerintetek miért rontott el ma nekem a Pio 207-esem 2db Omega DL(50GB) es egy Verbatim DL (Singapore) Blu Ray-t is? Ezeddig Panasonic 25GB-sekre irtam, es azokkal soha semmi nem volt...

(#2183) gg72 válasza Ang (#2182) üzenetére


gg72
veterán

Olvasd el [itt] az utolsó 3 hsz.-t és az összefoglalót. Nincs semmi mountoló progi a gépeden?

(#2184) Flashget válasza gg72 (#2183) üzenetére


Flashget
félisten

a DaemonTools bekavar ráadásul tégla is.
Ezt a progit nyugodtan lehet használni nem kavar be.
Ha nincs hw hiba vagy rossz nyersanyag akkor okozhat még töredezett HDD, virus vagy széthullott op.rendszer is ilyen hibát.

Realme GT Master Edition

(#2185) Ang válasza gg72 (#2183) üzenetére


Ang
csendes tag

Csak PowerISO van, ami csak akkor ad be plusz drive-ot ha elinditom. De alapból nem fut, nem indul el automatikusan. Egyébként ahogy irtam korábban a nem DL lemezekkel semmi gondom nem volt, sőt most irtam Verbatim 25GB-s -re gond nélkül 6X-osan megtörtént… Nem értem mi baj lehetett a DL lemezekkel..

(#2186) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

50 GB-os lemezeket készülök venni. A lehető legjobb minőséget normális áron. Az itmedia oldalán sajnos nincs jó minőségű 50GB-os lemez. Hozzáértőket kérdezek, hogy honnan milyet érdemes venni. Láttam az e-bayes linkeket az előző hozzászólásokban, de konkrétumokat nem. Köszönöm.

(#2187) Flashget válasza XIII Ramses (#2186) üzenetére


Flashget
félisten

Milyen konkrétumokra gondolsz, ha a linkek nem azok milyen típust és kitől kell venni?
Összefoglalóban ott van minden konkrétum.

Realme GT Master Edition

(#2188) XIII Ramses válasza Flashget (#2187) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Jó akkor pontosabban kérdezek: Panasonic 4x 50gb-os lemezt honnan tudnék olyan helyről, ami biztos az, ami?

(#2189) gg72 válasza XIII Ramses (#2188) üzenetére


gg72
veterán

Ez Pana gyártmány (gyári, bontatlan csomagolás): [link]

(#2190) XIII Ramses válasza gg72 (#2189) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm szépen, akkor ezt rendelem!
[link] Ezt esetleg ismered?

[ Szerkesztve ]

(#2191) gg72 válasza XIII Ramses (#2190) üzenetére


gg72
veterán

Ez valószínűleg CMC gyártmány, ami nem ajánlott, ráadásul repacked is.

(#2192) spiky03 válasza gg72 (#2189) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor szerintem ilyet én is berendelek, vagy két csomaggal, ha azt mondod, hogy jó lemez.
Mert BD50-em még nincs.

És végre összeállt az íróm, márt hétvégén írtam is 3 db BD25-öt. :C
40 perc alatt meg is írta őket, néztem közben a feladatkezelőt, és csak a lemez pörgött 100% körül, minden más alig. :)
De a biztonság kedvéért kikapcsoltam minden progit ami nem kell, wifi-t is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2193) gg72 válasza spiky03 (#2192) üzenetére


gg72
veterán

40 perc? Az egy kicsit sok. Hanyszoros sebességgel írtad és milyen lemezt?

(#2194) spiky03 válasza spiky03 (#2192) üzenetére


spiky03
veterán

BD25-öt írtam és 2x sebességgel.
Jó mondjuk nem ültem ott előtte, csak amikor elindítottam becsült időre ezt írta ki.
De pl volt amivel előbb végzett, mert csak 18 giga volt amit ráírtam.

De pl most ezzel az íróval megtudtam írni azokat a DL-es DVD lemezeket, amiket a laptop íróval nem tudtam, mert kb a felénél mindig elszállt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2195) gg72 válasza spiky03 (#2194) üzenetére


gg72
veterán

A milyen lemezt a márkára értettem, nem a méretre, azt írtad korábban is...
Ha Pana lemezről van szó, akkor irhatod nyugodtan 4X vagy akár 6X is, de ezek szerint még mindig nem olastad át a BD-irasos osszefoglalot.

(#2196) spiky03 válasza gg72 (#2195) üzenetére


spiky03
veterán

Jah bocsi. :B
Ilyen lemezem van. Tőle vettem 10 db-ot

Ááá jó nekem a 2x is, nem sietek sehova sem vele. Nah meg fő a biztonság, hogy jó minőségben írja meg.

Már átolvastam az összefoglalót. ;)

Más
Van itt valaki olyan, akinek van olyan nyomtatója amivel lemezre lehet nyomtani?
Ha igen szeretnék kérni tőle egy nagy szívességet. :B
Kérném, hogy keressen fel PM-ben.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2197) rizsa7777777


rizsa7777777
tag

Sziasztok ! Olyan kérdésem lenne felétek hogy Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) Fullprint HTL MID: CMCMAG-BA5-000 lemezeket vettem és egy Pioneer 209DBK íróval hogy célszerűbb írni hogy elvileg szebben írja meg 2x-es vagy 4x-esen ? Mert sajnos nincs teszt meghajtóm és olvasgatva a régebbi hozzászólásokat vannak olyan lemezeket amit gyorsabban még szebben megírnak az írok ! Ezért lennék kíváncsi rá hátha valakinek van tapasztalata ezzel a lemezekkel.

(#2198) M107 válasza rizsa7777777 (#2197) üzenetére


M107
addikt

:R

A Cmc középkategória, nem olyan minőség mint pl egy Panasonic mides lemez ami azért *5
Ne várj csodákat tőle, közép kategória, inkább drágább lemezt végy s az + a kis pio s minden ok.

UI:

vannak olyan lemezeket amit gyorsabban még szebben megírnak az írok ! Ezért lennék kíváncsi rá hátha valakinek van tapasztalata ezzel a lemezekkel.

Ez régebben a DVD-k nél volt jellemző s fontos dolog, itt már írhatód a rá írt X sebesség értékel, de ha pl USB íród van vagy az író külső házban, akkor annál kisebbet érdemes választani pl 4X helyett 2X, 6x helyett 4X.
Amire figyelj ne legyen túl olcsó a lemez, s ha mindenáron CMC-s lemezt írsz, inkább kisebb sebességen írj 4X lemeznél 2X sebességgel.

Szomszéd írkál Omega 4X 2X-sen idáig lassan 2 éve nincs hibás lemeze + ő nagy iparban is nyomhatja mert mindig sok doboz lemez érkezik neki ........

207D Pio írója van......

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2199) rizsa7777777 válasza M107 (#2198) üzenetére


rizsa7777777
tag

Köszönöm szépen a tartalmas választ ! :R Van egy jópár ilyen Verbatim lemezem azokat már elírkálom koncertekre,filmekre. De ha fontos dolgot írok ki akkor pedig mindenképp veszek Panasonic lemezeket. Legfeljebb ha az évek folyamán egyre nehezebben olvasható a Verbatim lemezekre írt adat, akkor újra írom őket. De én azért bízok a Verbatimba, dvd- ivel mai napig nincs gondom bár tudom nem lehet a két adathardozót összehasonlítani ! :D Majd az évek során kiderül mit bírnak.

(#2200) rizsa7777777


rizsa7777777
tag

Most ez lehet kicsit furcsa kérdés lesz :D de úgy mondjuk mennyire lehet következtetést levonni egy írás minőségéről, ha kimásolom a lemezről az adatot a gépre és nézem hogy mennyire nagy illetve egyenletes a másolási sebesség ? Teszt meghajtó hiányába próbálok valamit kitalálni :DD .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.