Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) kalaposember válasza gg72 (#2950) üzenetére


kalaposember
újonc

Samsung íróval és nero burning rommal
Mindeggyik 25gb-os

[link]
[link]
[link]
Bár alkohólos filcel van írva rá de az nílván nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#2952) gg72 válasza kalaposember (#2951) üzenetére


gg72
veterán

Mostanában nem te vagy az első, aki Samsung íróval megírt lemezekre panaszkodik...
Ez a mappás tárolás is erősen kerülendő.

"Bár alkohólos filcel van írva rá de az nílván nem baj." :U

Figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra, mert sokkal nagyobb eséllyel kapsz választ egy összeszedett, jól megírt kérdésre, mint egy nehezen értelmezhető betűhalmazra. [PH alapelvek]

[ Szerkesztve ]

(#2953) johnywalker válasza kalaposember (#2951) üzenetére


johnywalker
őstag

Nero Burning helyett használj inkább ImgBurn-t íróprogramként, ráadásul valóban a Samsung Blu-ray írói nem igazán remekelnek...ahogyan gg72 is írta.Az alkoholos filc nem volna szabad hogy problémát okozzon egy nyomtatható felületre!
#2954 A mappa nem a legtökéletesebb tárolóeszköz. Viszont megvédi a lemezeket a két legfőbb hibaforrástól, ami a hő és a napfény(mechanikai sérüléseket nem számítva)!

[ Szerkesztve ]

(#2954) kalaposember válasza gg72 (#2952) üzenetére


kalaposember
újonc

Szerintem jónak tűnik ez az író, csak 15 000 ft volt és viszonylag könnyen be is tudtam szerelni a notebookba. A lemezek is jók voltak miután megírtam őket. Ha négyszeres sebességgel futtatom le a tesztet akkor valamivel alacsonyabb hibaértékek jönnek ki, de mindegyiknek a vége ment tönkre.

Lehet, hogy tényleg a mappa lehetett a gond, ez egy 72db-os mappa amúgy. Mostani mappák sajnos gyenge minőségűek, elég vékony anyagból van a nejlonja és épphogy belefért a 72db lemez. Nehezen tudtam össze cipzározni, legalábbis először, de kitágult azóta szerintem. Kissé nyomódtak benne a diszkek, de ezek akkor is Panasonic lemezek, kicsit furcsa, hogy ez gond lenne a lemezeknek.


[link]

[ Szerkesztve ]

(#2955) gg72 válasza kalaposember (#2954) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem jónak tűnik ez az író, csak 15 000 ft volt és viszonylag könnyen be is tudtam szerelni a notebookba.

Attól lesz jó egy író (vagy tűnik annak), hogy csak 15ezer Ft-ba kerül és könnyen be lehet szerelni a laptoba? Számomra máshol kezdődnek egy jó író kritériumai és biztosan nem a Samsung gyártja... :B

(#2956) jeni válasza gg72 (#2955) üzenetére


jeni
félisten

Pontosítok! :R
És ez a legegyszerűbb válasz a noti íróra!

Az optikai adattárolók lézersugár használatával működő nagy tárolási sűrűséget elérő adattároló rendszerek.

Kompatibilis az eddigi megjelent optikai lemezek szabványaival a beépített optikai meghajtó amely alkalmas CD/DVD/BD lemezek lejátszására és felvételére.

(#2957) johnywalker


johnywalker
őstag

Nah mondjátok már meg magyarul, egyszerű fórumértők számára is...
Ez egy szar író?

(#2958) gg72 válasza jeni (#2956) üzenetére


gg72
veterán

:F Nem értem, hogy ez most hogyan jön ide, pláne válaszként az én hsz.emre...

[ Szerkesztve ]

(#2959) jeni válasza gg72 (#2958) üzenetére


jeni
félisten

Nem neked ment a válaszom csak a lustaságból nem írtam új rovatként.Azt akartam ecsetelni,hogy mire is alkalmas az az eszköz. Mi a funkcionalitása? Tudom ez a lemezes topik és sokan csak úgy a meglévő eszközükkel tesztelgetnek de nem is tudják mivel is tesztelgetnek.

johnywalker

Célnak megfelelő író - közepes írási tulajdonsággal.

[ Szerkesztve ]

(#2960) kalaposember válasza johnywalker (#2957) üzenetére


kalaposember
újonc

Hát biztos vannak ennél jobb minőségű írók is. Lehet, hogy nektek nem tűnt fel, de nincs ám olyan sok választási lehetőség. Akkor sem volt amikor én vettem, csak ez az egy fajta volt notebookba, most pedig semmilyen sincsen. Sőt jelenleg asztaliba is csak az LG meg az ASUS van, most nemrég néztem meg. Persze gondolom szerintetek azok sem jók. Már ha be lehetne építeni egy Notebookba :)

Most akkor meddig lesznek jók azok a lemezek? Ha durván fél - egy év alatt ennyit romlott a minőségük? A mappát lecserélem nagyobbra. Én máshogy nem tudom tárolni, csak mappában. Érdemes egyáltalán Panasonicot vagy Verbatimot venni? Mert szerintem nem, én legalábbis arra jutottam.

(#2961) gg72 válasza kalaposember (#2960) üzenetére


gg72
veterán

A "Milyen Blu-ray írót?" topikban éppen a napokban javasoltam laptopba való Panasonic írót. Amúgy képzeld, feltűnt, hogy egyre csökkennek a piacon lévő írók, ezt is kitárgyaltuk a másik topikban nem is olyan régen.

Érdemes egyáltalán Panasonicot vagy Verbatimot venni? Mert szerintem nem, én legalábbis arra jutottam. Ez pedig ebben a toipkban volt téma éppen az Újév napján. Olvass vissza. Mondjuk nagy okosságokat és igazságokat nem fogsz találni... ;)

(#2962) Nor- válasza M107 (#2947) üzenetére


Nor-
tag

Rákérdeztem ma:
43771 IS EOL

Tehát a verbatim már nem fogralmazza, nem lesz többet LTH lemezük

http://itmedia.sk/

(#2963) #41737472


#41737472
törölt tag

Üdv!
Kezdő vagyok még e téren, egy olyan kérdésem lenne, hogy a letöltő oldalakon lévő különböző HD filmek 1080 felbontásban, gondolok itt a 7-25GB mkv-k képminősége mennyire tér el a pl 30-40-50GB ISO formátumokétól.
Ezt azért kérdezem mert elgondolkodtam egy BluRay irón és lemezeken, avagy egy média lejátszó vásárlásán. :R

(#2964) gg72 válasza #41737472 (#2963) üzenetére


gg72
veterán

Ez nem ebbe a topikba tartozik, itt tedd fel a kérdést: [link] vagy [link].
Amúgy elég kézenfekvő a válasz: minél jobban tömörített a film, az annál jobban a képminőség romlására (kevesebb részlet, pixelizáció, sávosodás, stb) megy.
Amúgy a normál médialejátszók (a tizenezer Ft-ba kerülő S905-ös boxok is) képesek 50GB BD ISO-k lejátszására (akár hálózatról is), vagyis ezért nem kell venned BD-lejátszót, ha más miatt nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2965) slaci007 válasza slaci007 (#2850) üzenetére


slaci007
senior tag

FTI lemez LG íróval írva BH10LS38 1.03 6x írás

Tungsram 1896-2022

(#2966) slaci007 válasza slaci007 (#2965) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio205 6x-an írva

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#2967) magyaristvan


magyaristvan
csendes tag

samsung SE506-CB TS02-es firmware, panasonic 25GB lemez MID: MEI-RA1-001 2x-esen írva.
Elemezné nekem a képet valaki? Mennyire gáz? Ez volt az az író amire a másik topicban panaszkodtam. a CMC-s verbatim HTL-es lemezt (43804) nem képes megírni, írás közben totális sebességingadozás, lemezt fel nem ismerés stb. Ezzel a lemezzel ezt produkálta, írás közben a sebesség konstans 2.2x-esen volt, néha esett le 1.5-re.

[ Szerkesztve ]

(#2968) gg72 válasza magyaristvan (#2967) üzenetére


gg72
veterán

Az értékek a hibahatáron belül vannak, de ezzel a lemezzel egy jobb író sokkal jobb eredményre képes, pl.: [link]

BIS: max. 8 (Burst Indicator Subcode)
LDC: avg. < 13 (Long Distance Code)
LDC: max. 600

(#2969) magyaristvan válasza gg72 (#2968) üzenetére


magyaristvan
csendes tag

Igazából itt az volt a kérdés hogy visszavihetem-e a boltba mert semmilyen lemezzel nem boldogul, de gondolom akkor a válasz az, hogy az író jól működik és ne vigyem vissza garanciában.

(#2970) gg72 válasza magyaristvan (#2969) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha semmilyen más lemezzel nem boldogul, csak a Panasonic-kal, én biztosan visszavinném.

(#2971) Nor- válasza magyaristvan (#2967) üzenetére


Nor-
tag

Én megnézném az írót egy másik tápegységen is, mert az is tud hasonló hibákat okozni ...

http://itmedia.sk/

(#2972) M107


M107
addikt

:R

Sajnálattal kell közölnöm, helyesen és szakszerűen tárolt Panasonic BD-R 25 GB lemezen, olvasási hiba keletkezett.

2012.02 hóban lett írva Pio 206D íróval.

Mp3-ak vannak rajta körülbelül 1-2 album nem olvasható, látszik is a felületen a kopás ( ami lehet lemez gyártáshiba stb-stb. )

A lemez többi része kifogástalanul olvasható !

Ez persze lehet gyártási hiba is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2973) koncsik válasza M107 (#2972) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egy fényképes mail-t megérne a Pana felé...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2974) M107


M107
addikt

:R

Idáig még csak ezen az 1 darab lemezen találtam ilyet, szerintem gyártási hiba.
Anno volt ilyen JVC DVD+R lemezem is .
Sajna benne van a pakliban.

Szerintem, hogy még jelezem nekem nem lesz jobb. de azért THX.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2975) koncsik válasza M107 (#2974) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hátha mégis megvigasztalnak valamivel ;) Komolyan veszik a japánok a vevői elégedettséget. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2976) magyaristvan válasza Nor- (#2971) üzenetére


magyaristvan
csendes tag

Nincs külső tápegysége. Csak az USB portról kapja a delejt. Azokat meg kipróbáltam már az összeset. Első körben megpróbáltam kizárni minden külső hardveres hibát, de miután a panasonicot viszonylag jól megírta a gépemet jónak könyveltem el.

[ Szerkesztve ]

(#2977) Nor- válasza magyaristvan (#2976) üzenetére


Nor-
tag

Jah hogy külső USB-s író, hát, azoktól sok csodát ne várj, nem az írásminőségről híres egyik sem ...
összeerőltetett mechanika (nem túl precíz), kompromisszumos megoldások az elektronikában (USB port áram korláta!) ...

http://itmedia.sk/

(#2978) magyaristvan válasza Nor- (#2977) üzenetére


magyaristvan
csendes tag

Hát nem csodát vártam én de ha más lemezt nem eszik meg akkor tény, hogy a minimumot sem tudja.

(#2979) gyulank


gyulank
addikt

Amúgy az, hogy terjed a 4k, és 60-120GB egy film, nem teszi a SL helyére az XL-t árban?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2980) magyaristvan


magyaristvan
csendes tag

samsung SE506-CB TS02-es firmware, ezzel a verbatim lemezzel.

Jobb lett mint a 2-szer drágább panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#2981) jeni válasza magyaristvan (#2980) üzenetére


jeni
félisten

A Samsungnál nem kell bejelölni a jittert,mert úgysem tudja. Lehet minőségi szórás van a dologban.

(#2982) gyulank válasza Nor- (#2930) üzenetére


gyulank
addikt

What year?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2983) Nor- válasza Daywalkerke (#2944) üzenetére


Nor-
tag

Sajnos rossz hírem van FTI BD téren, év végével felfüggesztették teljesen a BD forgalmazást európába (licencelési gondok), úgyhogy kukázzák (!) a készletet európában és többet nem árulnak semmit ...

http://itmedia.sk/

(#2984) Márton


Márton
nagyúr

üdv
BH10LS30 íróval semmilyen progival nem tudok minőségtesztet végezni?
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2985) Daywalkerke válasza Nor- (#2983) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ, illetve egyben érdeklődnék, hogy ebből a lemezből várható a közeljövőben még, hogy kaptok vagy már egyáltalán nem lesz nálatok kapható:

Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake M.A.B.L.

[ Szerkesztve ]

(#2986) gg72 válasza Márton (#2984) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos nem.

(#2987) taurus1962


taurus1962
csendes tag

Szeretném kérdezni hogy az itt található lemezek 25 illetve 50 GB milyen minőségűek?

https://www.dvdlemezbolt.eu/VERBATIM-BD-R-25GB-6X-NYOMTATHATO-NORMAL-TOKBAN-d1057.htm

(#2988) gg72 válasza taurus1962 (#2987) üzenetére


gg72
veterán

A linkelt lemez jó, de nem 650 Ft-ért...

(#2989) Márton válasza gg72 (#2986) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi,
és egy 16NS55?
Úgy néz ki haldoklik az íróm.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2990) gg72 válasza Márton (#2989) üzenetére


gg72
veterán

Egyik LG sem tesztképes.

(#2991) Márton válasza gg72 (#2990) üzenetére


Márton
nagyúr

upsz köszi, akkor marad a pio
de az meg nem xl képes, jól tudom?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2992) jeni válasza Márton (#2991) üzenetére


jeni
félisten

Az LG XL képes.
A Pioneer 209EBK az ami XL képes is. A DBK végződésű Pioneer író nem tudja az XL képességet.

(#2993) Márton válasza jeni (#2992) üzenetére


Márton
nagyúr

:R
mondjuk amíg 1000 ft alá nem kúszik a lemez ára, felejtős

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2994) jeni válasza Márton (#2993) üzenetére


jeni
félisten

Az is igaz,de az XL képes Pioneer esetén kb.2-3000Ft-al több,ami elhanyagolható. Az LG esetén nincs ilyen többlet költség.

(#2995) Márton válasza jeni (#2994) üzenetére


Márton
nagyúr

és akkor ez olvas uhd lemezt?
vagy nem ez lett a bdxl?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2996) jeni válasza Márton (#2995) üzenetére


jeni
félisten

magyar anyag
gondolom igen.
a mérete alapján feltételezhető

QL lemezem nincs, a hirdetett 100GB BD lemez vagy 7000Ft körül van és 1x írható,és még gyári műsoros lemezzel sem találkoztam ami 100GB feletti. Nem merek arra írni ,mert ha nem sikerült az írás ,a pénz onnantól a kukában landolt.

[ Szerkesztve ]

(#2997) jeni


jeni
félisten

amúgy nem látok arra írást,hogy eltérő lézerfejet használnának.

a 209EBK táblázatában szerepel a 6x QL írási képesség az S09XLT is képes arra csak lemaradt a jelzés onnan

gyere át ide. vagy ide
ezek a megfelelő fórum ilyen jellegű témára.

[ Szerkesztve ]

(#2998) gg72 válasza Márton (#2991) üzenetére


gg72
veterán

Pio helyett választhatod az [LG BH16NS55] típust is.

(#2999) Márton válasza gg72 (#2998) üzenetére


Márton
nagyúr

#2990 :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3000) gg72 válasza Márton (#2999) üzenetére


gg72
veterán

Ok, ott csak annyit kérdeztél, hogy tesztképes-e, a válaszom nem volt. Azt hittem, mindenképpen olyat keresel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.