Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) gg72 válasza gyulank (#2900) üzenetére


gg72
veterán

Nekem minden kiírt adat fontos
Akkor meg miért agyalsz azon a 100-200 Ft-os különbségen ennyit? :U

Amúgy BD-n lehet valami olyat csinálni, mintha a gépen lenne?
Nem tudom, én még nem próbáltam, talán újraírható lemezen megoldható, de egyszer írhatón biztosan nem.

(#2902) jeni válasza gyulank (#2900) üzenetére


jeni
félisten

Erre az utólagos adatváltoztatás-t az optikai lemezen csak a DVD-RAM alkalmas ilyen célra! Amúgy a DVD-RAM tartósabb ilyen téren mint a DVD bármely fajtája.
Használj jobb fajta PENDRIVE-t,SSD-t,HDD-t. Ha nagyon fontos a megbízható sokáig való tárolás akkor mindegyikből a legjobbat vedd meg.
Az lehet,hogy a Verbatim CMC-s,akár a Falcon Pro nem 50 évet fog kibírni de ezt még a Panasonic sem fogja garantálni! Ha netalán elmész 35 év múlva panaszkodni akkor ki fog téged meghallgatni azzal a panasszal,hogy kérem 2017.01.01-én felvettem és most 2052.01.17-t írunk és a lemezen lévő adatok olvashatatlanok.

[ Szerkesztve ]

(#2903) gyulank válasza gg72 (#2901) üzenetére


gyulank
addikt

Mert egy kicsit jobban érezném magam, ha a 3TB-os HDD-m nagyrészét kiírhatnám törlés helyett.
Pedig a <=25GB-os cafatokra vagdosás gondolata sem tetszik, mert így is sokat keresek,
de legalább ne lenne drágább, mint a HDD, és bírja legalább 2x tovább, mint egy vezérlő!

Azért agyalok ennyit, mert vagy 15 éve azt hittem, hogy a 30GB-os HDD-m nagynehezen betelt,
de a 80GB-os már soha se fog, de rájöttem, hogy képes vagyok telerakni, és,
hogy a 160p-s videóim sem mutatnak jól a HD monitoron (se).

Talán a Nero írt ki valami ilyesmit DVD-nél, (még sose volt a kezemben BD), de nem tudom, hogy ez mennyire veszélyes, mennyi esély van arra, hogy valami miatt az egész olvashatatlan lesz, mert akkor hiába minden, ha mondjuk üresnek ismeri fel valami hiba után. Meg az se lenne rossz, ha linux alól is lehetne ezt alkalmazni. /Szerkesztőbe szebb volt./

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2904) stanley00 válasza jeni (#2902) üzenetére


stanley00
tag

Ha netalán elmész 35 év múlva panaszkodni akkor ki fog téged meghallgatni azzal a panasszal,hogy kérem 2017.01.01-én felvettem és most 2052.01.17-t írunk és a lemezen lévő adatok olvashatatlanok.

Végre egy ember aki józanul látja a dolgokat :DD

(#2905) gg72 válasza stanley00 (#2904) üzenetére


gg72
veterán

Én ezt korábban az M-Disc-ekkel kapcsolatban is megjegyeztem már: [link].

Ez az egész túl van lihegve, akinek fontos az adatmentés, vagy fontos adatokat akar archiválni, az úgysem tudja kikerülni azt, hogy egyszerre több dologra mentse el a dolgait és azokat az adattárolókat úgy is kezelje/tárolja.

(#2906) gyulank válasza gg72 (#2905) üzenetére


gyulank
addikt

Addigra a 100GB kevesebbre lesz elég, mint most a Floppy.
Örülhetnénk, ha egy txt ráfér, ezért már rég sokkal nagyobb tárolókra másolnák,
amik még olcsóbbak is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2907) 85EasyRider


85EasyRider
csendes tag

Helló!
50Gb-os lemezt jó áron hol szoktatok venni?
Esetleg linket adnátok?
Köszönöm

(#2908) Nor- válasza gg72 (#2892) üzenetére


Nor-
tag

Jó hír, ha minden jól megy 3-4 héten belül lesz a TDK (FTI) BD-R lemezekből nyomtatható is készleten, hasonló áron. (szerintem 130-140 Ft körül lesz)

http://itmedia.sk/

(#2909) gg72 válasza Nor- (#2908) üzenetére


gg72
veterán

Szuper. Fényes felületű nyomtatható lesz, ilyen?


PN0759 a sorszáma.

(#2910) gg72 válasza 85EasyRider (#2907) üzenetére


gg72
veterán

(#2911) Nor- válasza gg72 (#2909) üzenetére


Nor-
tag

3070606504000678 FalconMedia Pro Basic BD-R 4x 25GB - WS White IJP hub - CB 50
ez a lemez lesz, mint láthatjátok ez BASIC széria, azért nem "olyan jó" a teszteredménye mint a legfelsőbb kategóriás Premium lemezeiknek.
(viszont töredéke az ára ugye, amit te linkeltél, 400 Ft körüli kategória)
A glossy meg vízálló lemezek amúgy minden esetben drágák ...

Amit ne felejtsetek el, hogy az FTI lemezek az évek alatt megtartják állagukat, nem kezdenek el rohamosan rohadni mint pl. a ritek lemezek (tapasztalat)

Tehát amit most megírtál, 4-5 év múlva még majdnem ugyanúgy fog kinézni a teszten ...
Ezt mondjuk nem merném állítani egy CMC vagy MBI lemezről, a többi névetelent meg ne is említsük

http://itmedia.sk/

(#2912) stanley00 válasza gg72 (#2905) üzenetére


stanley00
tag

Teljesen igazad van bár én egy kicsit másra céloztam. Nem írom le újra mert már egyszer megtettem és a Panasonic hívők biztosan unják. Tömören, ha nem 3 lemezt írsz havonta és számít a pénz akkor igenis nagyon drága az a lemez. Ennek a TDK-nak vagy mondjuk egy CMC-s Verbatimnak elfogadhatóak az írástesztjei. Aki pedig tényként próbál állítani valamit egyiknek vagy másiknak a tartósságáról az „populista márkaimádó” vagy hazudik. Ha az itthoni árakat nézzük akkor az egyik 100 Ft, a másik 500 FT. És akkor van aki azt írja, hogy amatőr aki ilyen (TDK) lemezt vesz. Hát lelke rajta, én erre meg azt mondom bolond az aki 5X-ös áron vesz egy lemezt csak azért mert mondjuk 5 évvel tovább bírja mint a 100 Ft-os és persze mindez csak egy hatalmas feltételezés. Mindenki emlékezhet vagy nem, hogy 50 éve milyen szinten állt a technika a maihoz képest. Szerintem nagyot nem tévedek ha azt mondom a következő 5-10 évben fog annyit fejlődni mint az előző 50 alatt. 20 év múlva lehet nem is fognak árulni asztali lejátszókat és egy „valamin” fogod tárolni az összes lemezed tartalmát. De ettől függetlenül nem vitatom a Panasonic létjogosultságát a legtartósabb és legjobb lemezre csak egy kicsit túl van misztifikálva véleményem szerint amivel nem kell egyetérteni. Ha 1-2 nagyon fontos dolog archiválásáról van szó akkor természetesen én is ezt választom. Ne vedd magadra gg72 nem neked szántam ezt a „kifakadást” csak ebben a válaszban írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#2913) gg72 válasza stanley00 (#2912) üzenetére


gg72
veterán

Nincs ebben semmi olyan, amivel nagyjából ne értenék egyet. Én személy szerint sem veszek 500 Ft-ért Panasonic lemezt, de akinek az archiválás a fontos, azt ajánlom. Mivel én filmeket írok ki, számomra nem ér meg annyit egy lemez és valóban ki tudja most, hogy mi lesz 10-20 év múlva?

És szerintem nem csak a Pana van túlmisztifikálva, hanem ez az egész "melyik a legtartósabb BD-lemez" témakör is. Normál felhasználásra a Maxell/Ritek és az LTH lemezeket kell kerülni, a többi nagyjából egy kategória, pláne, ha a CMC tudna egy egyenletes minőséget tartani, persze ez a tömegtermelés mellett nehezen megvalósítható. Példaként itt egy remekül sikerült CMC-s Verbatim lemez (bárcsak az összes ilyen lenne).

Lemez: Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 25cake Fullprint HTL [link]
MID: CMCMAGBA5
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

Nor: Kösz az infót.

(#2914) gyulank válasza stanley00 (#2912) üzenetére


gyulank
addikt

Itt a mondjukkal van a probléma. Túl relatív. Nem tudni, hogy 5 évvel bírja-e tovább, de ha 5 évvel bírná tovább, akkor se lenne mindegy, hogy az 5 évtől bírja 5 évvel tovább, vagy a 45 évtől, 2x tovább bírja 5x-ös árért, vagy 0,1x. Ha csak az optikai lemezeket nézzük, 0,7GiB divx x6,6 4,7GiB DVD *5,3 25GiB BD *4 100GiB 4K? Egyre kisebb a szorzó, és már a 25GB-os is kétséges, az 50GB-osnál még rosszabb írástesztekről beszélnek itt, viszont nem annyival drágábbak, mint amennyivel nagyobb a kapacitásuk, pedig a formátumok mérete növekedik, így nem ahhoz kell nézni, hogy hány óra 420p-s divix fér rá, 3GP, vagy VCD, hanem, hogy az aktuálisan használt formátumból mennyi. És azokból elvileg kb. ugyanannyi fér rá minden lemezre, 1 filmnyi. Én nem tudom, hogy lehet-e még növelni a BD-t, de míg a Panasonicnál az a kérdés, hogy mennyivel bírja tovább az 5x-ös árért, az 50, és 100GiB-osoknál meg az a kérdés, hogy mennyivel bírják kevesebb ideig a 30x-os árért. Pedig már így hozzászokva ahhoz, hogy minden egy lemezen van, a 25GiB se sok mindenre elég. Wave-el felvett 720p kb. 20Mbps, vagyis 2,5óra. Pedig olyan jó lenne a kiírt DVD-ket is egy lemezre tenni, viszont, ha jól tudom, ehhez a 100GB-oshoz méretezik a filmformátumot, nem a lemezt igazítják a filmhez. Ezért szerintem el lesznek még ezzel jó ideig.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2915) stanley00 válasza gg72 (#2913) üzenetére


stanley00
tag

ÁMEN :R

(#2916) stanley00 válasza gyulank (#2914) üzenetére


stanley00
tag

Ez itt a nagy kérdés valóban. A Panasonic tart-e 50 évig és ha igen akkor az említett lemezek megközelítik-e élettartamban őket. Vagy ha esetleg mégsem bírják 50 évig akkor az mennyi lesz és hol lesz hozzá képest a többi lemez használhatóságban. De szerintem annyira megy a világ a stream és felhő megoldások felé, hogy nem csodálkoznék ha belátható időn belül teljesen elveszítené létjogosultságát az optikai lemez aminek én személy szerint nagyon nem örülnék. Értsd semmit nem fognak azon terjeszteni és így írható lemezekre sem lesz szükség ha érted mire próbálok célozni :D
De befejezem a témát mert ez már kicsit off topic.

[ Szerkesztve ]

(#2917) M107


M107
addikt

:R

Minden tiszteletem, a szakértőké :)

Főleg GG72 Jeni mesteré.

Ha archiválni akarsz Panasonic lemezt végy, az LHT kérdésben, én cáfolom hogy tönkre menne idő előtt.
( 205-206-208 PIO ) Írokkal dolgoztam cukor mindegyik a mai napig a legidősebb több mint 4 éves és borult már rá cola-sör-pálinka esett le szőnyegre vannak rajta mikro karcok, de be a csap alá szappan utána deszti víz megtöröl és lám viszik a lejátszók.
Akadás nélkül.

A nagyon fontos dolgoknak bérelj fehlő szolgáltatást, az bárminél többet ér, persze HDD Szalag MINŐSÉGI Blu-ray lemez több helyen eltárolva ha parás vagy.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2918) gyulank válasza stanley00 (#2916) üzenetére


gyulank
addikt

Optikai.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2919) ForróTibike


ForróTibike
újonc

FalconMedia Pro BD-R 6x 25GB Blank shiny
[link]
""Figyelem, nem azért olcsó mert gyenge minőség hanem mert elfekvő készlet felvásárlásából származik!""
4x-es írás

A kép linkje: [link]

-mert elfekvő árukészletből származik, csakhogy nem azért let belőle elfekvő áru mert fényes a teteje, hanem mivel megbontotta a kartont és egy hengert és rájött, hogy ez milyen.
Cigány munka, gyenge minőség, de nem ez az első alkalom, hogy engem az itmédiánál átvertek!

Íme őkelme, tényleg oroginal csomag amúgy:

[ Szerkesztve ]

(#2920) johnywalker válasza ForróTibike (#2919) üzenetére


johnywalker
őstag

Milyen típusú íróval hozta ezt?Illetve csak ez az egy lemez lett ilyen, vagy próbáltál többet is írni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"

[ Szerkesztve ]

(#2921) gyulank válasza ForróTibike (#2919) üzenetére


gyulank
addikt

A 100Ft-os újraírható létezett, amire most azt írják elfogyott?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2922) johnywalker válasza gyulank (#2921) üzenetére


johnywalker
őstag

Valami elírás lesz ott sztem.Valószínűleg nem újraírható, csak egyszer.Nyomtatható, 1db-os papírtokos kiszerelésben.Újraírható lemezből ritka a nyomtatható... :W

[ Szerkesztve ]

(#2923) ForróTibike válasza johnywalker (#2920) üzenetére


ForróTibike
újonc

Liteon íróval, többet is írtam és nagyon hasonlóak.

HP BD-R 6x 25 GB
[link]

A kép linkje: [link]
4x-el írtam, 6x- al megírva mégrosszabb lesz, úgy már hasonló a FalconMediához. A falconmediát pedig nem is mertem 6x-osal írni, mert belegondolni is rossz, hogy úgy milyen lenne.

Ez a lemez jó lehet?
[link]
MediaRange Blu-Ray BD-R 6x Printable Cake

[ Szerkesztve ]

(#2924) johnywalker válasza ForróTibike (#2923) üzenetére


johnywalker
őstag

Számomra gyanús az író.Milyen régen használod, kb mennyi lemezt írtál vele?

(#2925) ForróTibike válasza johnywalker (#2924) üzenetére


ForróTibike
újonc

Úgy 3 - 3,5 éve vettem, nem emlékszem pontosan. Azért vettem meg ezt akkor ,mert olcsó volt. Kb 150 - 180 lemezt írtam meg vele, de abból sokat ki is dobtam, főleg HP BD-R 6x 25gb printable lemezeket.

4x-es írás

Nagy méretben:[link]

[ Szerkesztve ]

(#2926) johnywalker válasza ForróTibike (#2925) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem túl régi az író, és az írott lemezmenyiség sem jelentős.A HP az ugye a Cmc alapanyagot kapta, az utolsó Panán azért látszik valamilyen elfogadhatóbb íráskép.Jellemzően a lemezek második fele picivel mindig rosszabb.Nem topiktéma, de egy én egy mechanikus tisztító Cd-t mindenképp megpróbálnék.

(#2927) ForróTibike


ForróTibike
újonc

Panasonic BD-R 6x 25 GB
4x-es írás:

Nemtudja valaki ez vajon milyen lehet? Íme a link:
[link]
Azt már tudom, hogy az a CMCMAG izé olyan mint a Ritek.

[ Szerkesztve ]

(#2928) nTom


nTom
aktív tag

falcon, 4x írva

(#2929) gg72 válasza ForróTibike (#2927) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk nem ártana nem maximális sebsségen tesztelni és nem Nero-val, hanem OptiDriveControl-lal, akkor talán valamivel valósabb képeket kapnánk a lemezekről... ;)

Az Mediarange lemez szinte biztosan CMC lesz, ugyanaz, mint a nem LTH-s Verbatim.

A LiteOn iHBS112 író nem az írásminőségéről volt híres, ez meglátszik a különben igen jó minőségű Panasonic lemez aránylag rossz eredményén is, de ahogy először is írtam, 4X sebességen és egy másik programmal kellene tesztelni.

(#2930) Nor- válasza johnywalker (#2922) üzenetére


Nor-
tag

Ritka, de pont emiatt volt olcsó, valóban létezett és még 9000 darab be van rendelve, január folyamán elvileg megkapjuk a 100 forintos BD-RE nyomtathatókat.

http://itmedia.sk/

(#2931) Nor- válasza ForróTibike (#2919) üzenetére


Nor-
tag

Azért mielőtt cigány munkának meg átverésnek titulálnád, kérlek nézz meg tesztet másoktól is, és próbáld meg másik íróval is megírni, mert a hiba nem biztos hogy a lemezben van, ugyebár ...
Az átverésről pedig szeretnék privátban hallani, mivel nem szokásunk!
(Nem úgy mint a többi t. szlovák céknek ahol még a telefont is b@sznak felvenni, nemhogy érdemben foglalkozni a probémáddal)

http://itmedia.sk/

(#2932) gg72 válasza Nor- (#2931) üzenetére


gg72
veterán

+1 :K

(#2933) jeni válasza Nor- (#2931) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Majd mikor már rendelehetőek lesznek az emlitett jó fajta BD-R és BD-RE lemezek akkor majd linket is kérünk.

(#2934) gyulank válasza Nor- (#2930) üzenetére


gyulank
addikt

HTL?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2935) johnywalker válasza gyulank (#2934) üzenetére


johnywalker
őstag

Mivel senki sem válaszolt, majd én!Újraírható lemeznél ez nem igazán kompetens, mert nem hosszabb távú archiválásra felkészített lemezek, így nem számít...Gyártói kompetencia szerint hamarosan felülírod....

[ Szerkesztve ]

(#2936) gyulank válasza johnywalker (#2935) üzenetére


gyulank
addikt

Jó, lehet, hogy szerintük mindegy, de nekem nem. Én úgy nem is tudnám mire használni, hogy sűrűn újraírom.
De a módosítás lehetősége sokszor jól jönne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2937) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Itt a legelső írásom a 140Ft-os Falcon (TDKBLDRBD MID-es) lemezből, 4x sebességgel és külső Samsung íróval írva:

Falcon BD-R 4x teszt

Ahogy látható nem a legjobb, de ha az árát(140Ft) nézzük akkor ahhoz képest szerintem nem vészes, nem létfontosságú adatok írására szerintem megfelelő.

Nor-tól érdeklődnék, hogy a jobb minőségű Falcon lemezből(TDKBLDRBB MID-es) esetleg nem várható, hogy lesz nálatok kapható? Ha igen kb. mikortól?

[ Szerkesztve ]

(#2938) Nor- válasza johnywalker (#2935) üzenetére


Nor-
tag

elnézést a késői válaszért
Igazából a kérdés maga értelmetlen, mivel az újraírható lemezeknél megolvasztja a már meglévő réteget majd újra megformázza, az LTH lemezeknél pedig ugye az organikus réteget csak egyszer lehet "elfüstölni" ...

A DVD lemezek esetében is az újraírhatóak minden esetben fémrétegek voltak, ami HTL ...

http://itmedia.sk/

(#2939) Nor- válasza Daywalkerke (#2937) üzenetére


Nor-
tag

Sajnos nem tudom mikor lesz prémium kategória mivel próbáltam rendelni a fancontól de nincs nekik európában jelenleg raktáron ...

http://itmedia.sk/

(#2940) M107 válasza Nor- (#2939) üzenetére


M107
addikt

:R

Üdv

Ilyen lemez várható valamikor ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2941) Nor- válasza M107 (#2940) üzenetére


Nor-
tag

LTH-t nem igazan rendelunk mar mivel mindenki csak fikazza es nem igazan lehet eladni ...

http://itmedia.sk/

(#2942) robi2227


robi2227
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, hogy találkoztatok-e már ilyennel. Mikor kivettem a gépből semmi baja nem volt. Kipróbálni nem tudom most, mert nem vagyok otthon, de vmiért az egész felülete ilyen "hologramos" lett :F

(#2943) gg72 válasza robi2227 (#2942) üzenetére


gg72
veterán

Ez biztosan Blu-ray lemez? Ha igen, milyen?

(#2944) Daywalkerke válasza Nor- (#2939) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Egyesült Királyságból elvileg lehet rendelni, de akkor elmondásod alapján gondolom azért mert nekik még van rajtáron.
Azt nem mondta nektek esetleg a Falcon, hogy lesz a közeljövőben ebből a lemezből még vagy talán teljesen leálltak a gyártással azért nincs és így nem is lesz már?

(#2945) Nor- válasza Daywalkerke (#2944) üzenetére


Nor-
tag

A BD mindig is érdekesen volt, jelenleg nincs európában nekik készlet.
Az hogy más kereskedőknél milyen készlet van, ugye nem releváns mert te se akarod 3x-os áron megvenni a lemezt rajtunk keresztül ...
Én próbáltam kérdezni hogy mi van, de csak clearance stock-ot akarnak beküldeni jelenleg, majd megpróbálok rákérdezni később hogy mikorra lenne esetleg normális BD
Attól félek abból nem érné meg 1-2000 darabot bekérni mert sose adnánk el kb., ami volt korábban készlet az is havi 50-100 darabjával kopott el max ...

http://itmedia.sk/

(#2946) Daywalkerke válasza Nor- (#2945) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Értem és köszi a részletes választ.
Ha esetleg mégis sikerül berendelnetek majd jelezd itt fórumon, köszi.

(#2947) M107 válasza Nor- (#2941) üzenetére


M107
addikt

:R

Értem és köszönöm, pedig ez egy jó lemez és jó mid is.
Akkor keresnem kell aki tud külföldről nekem ilyet rendelni.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2948) robi2227 válasza gg72 (#2943) üzenetére


robi2227
csendes tag

Azt pontosan nem tudom, hogy milyen, de annyi biztos, hogy egy PS4-es játék, ami blu rayen van. :F

(#2949) kalaposember


kalaposember
újonc

Minden lemezt 4x-es el írtam és mindegyik a kiírás után még teljesen jó volt, ez biztos. Ez kb fél éve volt.
A Panasonic lemezeimnek úgy durván a fele érintett. Az összes lemezem közel 60 százaléka. Pedig mappában álltak, nem is használtam őket.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Valami magyarázat???

[ Szerkesztve ]

(#2950) gg72 válasza kalaposember (#2949) üzenetére


gg72
veterán

A belinkelt képeken én háromféle lemeztípust látok: MEIRA1, VERABATIMe és MEIT02. Ez utóbbi ráadásul a MID-je alapján egy kétrétegű, 50GB lemez, aminek csak az első rétege van megírva.
Pontosan milyen lemezek ezek, milyen íróval lettek megírva és milyen programmal?

Pedig mappában álltak
Hát én ezt inkább hátránynak tartom, mint előnynek, a lemezek optimális tárolása tokokban történik, lehetőleg állandó hőmérsékleten, alacsony páratartalomnál és pormentes helyen.

4X is le tudnád őket tesztelni? Mondjuk sokat nem változtat majd a dolgokon, de elvileg az adja a megfelelő eredményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.