Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) E.Kaufmann válasza Beni2360 (#4000) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Erről eszembe jutott egy ismerősöm, aki harminc éves kazettákat őrizget hibátlan állapotban. Egyes Philips CD-k még így is "megrohadtak" nála, kilyukadt szépen a hordozóréteg. Nem tudom, mi támadja meg ilyen esetben.

Kár volt annó kivezetni a caddy-s megoldásokat, ami volt pl DVD RAM-nál is, bár gondolom a sebességet visszafogja egy ilyen tok, meg mégis csak pluszköltség.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4002) M107


M107
addikt

:R

Nálam az anno 2002 és 2005 között un sz... lemezek is mind hiba nélkül olvashatók ami persze meg maradt, jó részük audio.
Anno Toshiba SDR 5112 és 5272 írókkal lett megírva, és sajnos nincs olyan lemezem már amik anno TEAC 8x8x32x és 12x24x48x bocsánat, hogy a típus nem ugrik be nem most volt már....
De amikor 2012-ben lecseréltem és csak BD íróm maradt azóta nem lett olyan lemezem ami még maradt ami hibás lenne, pedig azokat kivéve a minőségi lemezeket dobálhat ütöttem vágtam.
Még a rózsa arita is talán megy de majd keresek egyet, meg a un PRINCO lemezek is....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4003) M107 válasza M107 (#4002) üzenetére


M107
addikt

:R
Ilyen lemezt még találtam, zöld RICOH 2darab 5 pakk vastag tokos (10 lemez)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4004) Beni2360 válasza M107 (#4003) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem van egy csomó DVD lemezem főleg a Lightscibe változatból. A író is meg van hozzá. Na meg valahol 9 db 900 MB CD lemezem is van és az első TEAC CD írom a 90-s évekből.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4005) jeni válasza M107 (#4002) üzenetére


jeni
félisten

Plextor?
Liteon?
Benq?
Yamaha?
Philips?

(#4006) M107 válasza jeni (#4005) üzenetére


M107
addikt

Nem értem

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4007) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Valami egyszerű programot keresnék, ami képes kiolvasni akár üres bluray lemez MID-jét is. Úgy láttam a videohelpen ajánlottak két progit, az egyik mintha shareware lenne, a másik free, de mindkettő valami ősrégi, talán még bluray se volt, mikor abbahagyták a fejlesztésüket. Én hülye letöröltem a múltkor a Nero CD-DVD Speedet és azóta se találok újat, pedig az kiírta a MID-et.

Vagy aki "fejből" tudja a kódját az alábbiaknak, az esetleg le tudná írni?

1. Verbatim, kódja: 43742 (nem nyomtatható) 10-es henger

2. Verbatim, kódja: 43837 (nem nyomtatható) 25-ös henger

Köszönöm a választ.

(#4008) Joshi válasza cocka (#4007) üzenetére


Joshi
titán

ImgBurn, ez ingyenes.

(#4009) Beni2360 válasza cocka (#4007) üzenetére


Beni2360
félisten

Az itten is ajánlott ingyenes ImgBurn író program is kimutatja a lemez összes tulajdonságát. MID, stb
Megelőztek. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4010) cocka


cocka
veterán

OK köszönöm.

(#4011) cocka válasza cocka (#4007) üzenetére


cocka
veterán

Na akit érdekel a válasz:

43742-es: VERBAT-IMe-000 és szép vastag

43837-es: CMCMAG-BA5-000 és meglepően vékony előbbihez képest

(#4012) Joshi válasza cocka (#4011) üzenetére


Joshi
titán

Ezt most mire írod? :F

(#4013) belinho válasza Joshi (#4012) üzenetére


belinho
senior tag

Arra gondolt, hogy az adott kódszámú Verbatim lemezeknek milyen mid kódja van, vagyis mi lapul a csomagolás alatt. A 43742-es eredeti Verbatim , míg a 43837-es az már olcsóbb CMC-s.

(#4014) Joshi válasza belinho (#4013) üzenetére


Joshi
titán

De ezeket a kódokat az iT média adja hozzá a lemezekhez a webshopjában, semmi köze az adott lemez MID-jéhez. Arról nem is beszélve, hogy már nincs is fent ilyen kóddal lemez.

(#4015) belinho válasza Joshi (#4014) üzenetére


belinho
senior tag

Nem. A Verbatim adja ezeket a part number számokat, a webshop csak átveszi és ugyanúgy felrakja a webshopba ugyanezzel a cikk számmal.
Itt van a Verbatim oldalán ez a 43742-es számú csak 10-es csomagban, 5-ös tokban pedig a 43715-ös számot kapja, ezek eredeti Verbák, csak más csomagban.

Itt pedig 43836, 43837,43838-as csomagok, ezek pedig az olcsóbb CMC-s mid-es lemezek.
Az Alza is oda szokta írni a kódszámot 43742- ez is eredeti Verba.
De ár alapján is ki lehet sakkozni, a 2-300Ft -os az szinte 100% hogy CMC, az 5-600Ft -os kategória pedig Verba mid-es.

(#4016) cocka válasza Joshi (#4014) üzenetére


cocka
veterán

Azért van a kifutott termékek opció, hogy ha bejelölöd megtalálja a régebbieket is.

(#4017) cocka válasza belinho (#4015) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen csak még a CMC-seknél is játszadoznak az árakkal. Mi indokolja, hogy egyik CMC-s 200 Ft, a másik meg 300 Ft /db?

(#4018) Joshi válasza belinho (#4015) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy a Verbatim kreál magának egy ilyen kódot? Ennek semmi értelme nincs. Ennyi erővel a kód helyett odaírhatnák a MID-et is. Ja nem, mert akkor a CMC MID-es lemezt a kutya nem venné.

(#4019) cocka válasza Joshi (#4018) üzenetére


cocka
veterán

Hát vagy inkább az lehet az értelme, hogy annyiféle Verbát nyomtak ki az évek során, mindenféle kiszerelésben, hogy ez legalább tájékoztatásul szolgál, hogy na ez az, ami és nem a másik 10-es hengeres vagy nem a másik 25-ös hengeres. Meg főleg hogy most a 90% nyomtatható, ember legyen a talpán aki megkülönbözteti egyik nyomtatható 25-ös hengeres verbát a másiktól. Így azért könnyebb.

Csak azért azt nem hittem volna, hogy a verbánál is alig van "igazi" verba, a többi csak CMC-s.

(#4020) Joshi válasza cocka (#4019) üzenetére


Joshi
titán

A MID a lényeg semmi más. ;)

(#4021) cocka válasza Joshi (#4020) üzenetére


cocka
veterán

De előfordulhat olyan eset is, még az "igazi" MID-ek esetén is, hogy két különböző típusú verbának ugyanaz a MID-je, de más a kódja, mert mondjuk az egyik másik kiszerelés vagy az egyik nyomtatható a másik nem. Így a Verbatim által alkalmazott kódok egyértelműen azonosítják, hogy melyik Verbatim lemezfajtáról van szó.

Viszont a MID különböző márkák esetén is lehet azonos, tehát nem, nemcsak a MID a lényeg. Simán előfordulhat, hogy mondjuk egy Maxell is ugyanazt a CMC kódot kapja, mint egy olcsóbb verba.

[ Szerkesztve ]

(#4022) Joshi válasza cocka (#4021) üzenetére


Joshi
titán

Írás szempontjából csak a MID számít semmi más. Az hogy egy lemez nyomtatható vagy sem, az ebből a szempontból teljesen irreleváns. A nyomtatható lemezek csomagolásán mindig ott van hogy "printable".

(#4023) belinho válasza cocka (#4017) üzenetére


belinho
senior tag

A kiszerelés is befolyásolja 10-25-50db, nyomtatható-nem nyomtatható, tokos-hengeres-kartonos, papíros stb..
Meg persze ahogy változik az euro árfolyam, és a készlet, az új rendelés már drágább lesz.

(#4024) belinho válasza Joshi (#4018) üzenetére


belinho
senior tag

Ahogy cocka is írja annyi értelme van, hogy mikor leadják a rendelést, akkor elég a cikkszám és hogy mennyi db kell belőle, így könnyű beazonosítani és meggyorsítja a folyamatot, mert azért van pár verzió.

Pl: A 43742-es -ből kellene 50db. Ha meg nincs cikkszám, akkor szeretnék rendelni a hengeres, 10db-os, 25Gb-os, nem nyomtatható, M.A.B.L-es nem a simából 50db-ot.

Könnyebb lenne, ha rajta lenne a MID-kód, de azt nem írják oda. Van akinek lövése sincs mi az a MID-kód, csak megveszi ár alapján és kész, még ha oda lenne írva is nem tudná mi az.

(#4025) Gabrielle654


Gabrielle654
csendes tag

Sziasztok! Rendeltem az Alza - tól múlt héten Verbatim M - Disc BDXL - t. Vettem már régebben is ilyen lemezt ugyaninnen, de most feltűnt, hogy nem Japánban készült, hanem " Made in Taiwan" szerepel rajta. Úgy tudom, hogy a 25 GB - os lemezek készülnek csak itt, a 100 GB - os M - Disc pedig Japánban. Akkor ez most nem eredeti? Mivel íróm még nincs ehhez a lemezhez, ezért ki nem bontottam, gondoltam megkérdezlek benneteket.

(#4026) jeni válasza Gabrielle654 (#4025) üzenetére


jeni
félisten

Ma már nem tudni ki mit hol gyártatott .
Ha Taiwan akkor tudnia kell az más kérdés milyen lesz a minősége?
Gondolom a 100Gb lemez az 8000Ft/db

(#4027) Joshi válasza Gabrielle654 (#4025) üzenetére


Joshi
titán

Mit szeretnél kiírni erre a lemezre? Ok hogy filmeket, de mekkora méretűeket?

[ Szerkesztve ]

(#4028) Gabrielle654 válasza Joshi (#4027) üzenetére


Gabrielle654
csendes tag

Többségében 1 - 2 GB, de van néhány 3 GB feletti is. Elég sok van, ezért gondoltam, hogy így helytakarékosabb lenne, mintha 25 GB - os lemezre írnám. És nálam az sem utolsó szempont, hogy japán minőség. Szeretnék még ebből rendelni, de csak "Made in Japan" - t a BDXL - ből.

(#4029) Joshi válasza Gabrielle654 (#4028) üzenetére


Joshi
titán

Most nem azért, de én biztosan nem ilyen lemezre írnám az ilyen kis méretű filmjeimet. Ha veszel egy 10-es hengert a BD25-ből, akkor a hengerben is tárolhatod a lemezeket. Az egy rétegű lemez mindig tartósabb lesz, ráadásul Ár/kapacitásban nagyjából ugyan ott lennél. Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#4030) Gabrielle654 válasza Joshi (#4029) üzenetére


Gabrielle654
csendes tag

Köszi, lehet így lesz. :)

(#4031) Jester01


Jester01
veterán

Verbatim 43804 is CMC.
Vettem Maxell 4x BD-R lemezeket, a bronz színű réteggel (RITEK/BR2). Erre a Pioneer BDR-208D közli hogy 10x sebesség és mivel nem mondtam neki mást meg is írta azzal. Hibátlan lett, de ettől függetlenül a tartóssága miatt kell aggódjak? Persze a továbbiakat már 4x-esen írom. Egyébként a 6x-os verbatimra meg 12x sebességet ad meg. A Ritek és a CMC milyen relációban áll egymással?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#4032) Joshi válasza Jester01 (#4031) üzenetére


Joshi
titán

"Pioneer BDR-208D közli hogy 10x sebesség és mivel nem mondtam neki mást meg is írta azzal."
Mennyi ideig tartott az írás?

(#4033) Jester01 válasza Joshi (#4032) üzenetére


Jester01
veterán

Kb 15 perc. Na meg is találtam a gyártó oldalán a pdf-et úgy látszik ez direkt van :Y Ritek BR2-t azt 10x CAV módig támogatja, a CMC-t meg 12x-ig.

Jester

(#4034) Joshi válasza Jester01 (#4033) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az 6x írási sebesség volt. ;)

Az nem mérvadó, hogy milyen írási sebességet ajánl fel a program. Az a lényeg hogy milyen sebességgel írható az adott lemez. A 25GB-os Panára is felajánlja a 12x-es írást, pedig csak 6x-an írható.

[ Szerkesztve ]

(#4035) M107


M107
addikt

:R

Anno én a "25GB-os Panára" a legtöbbjére, 92% 4X-sen írtam mind a mai napig jó az első azt hiszem 2012-es....
4X írás a legjobb max 6X ennél feljebb nem mennék.
Főleg, hogy már nincsenek olyan lemezek, amik minőségiek, elfekvőbe 1-2 talán.

Sajnos lecsengett ez a technika főleg otthoni felhasználásra, a préselt lemezek köszönik vagy 100 évig biztos tartanak :D
Elviekben, a préselt Blu-ray és UHD-s filmek + a konzol gyártók lemezeit értem ide.....

Most, nem rég adtam el havernak pár henger újraírható lemezt BD-RE, anno 5000-8500 Ft közt vettem apróról / 10 pakk.
De nem használom bontalan fóliázott volt 70%-uk.
Porfogónak minek.
Ami maradt az meg nekem kell back-upnak.

Van még pár 2004-es 2006-os DVD-RW meg Ram-om egyszer sem lett rá írva, azok fent vannak szerénybe egy ládába max 15-32-33 darab lehet azok meg ott roh...nak el.
Volt hogy darabját 4000 Ft szereztem mert vagy különleges volt, vagy mert anno az, MM ilyen áron árulta és mindenhol azt írták nagyon jó lemez....


Van köztük még "Verbigboy-tól és GG72 től" származó kiváló mides lemez is több.
Azok ott halnak el, néha leporlom a tokjait és a hengereket nézegetem és megy vissza.

Ezek nálam a különleges lemezek soha nem válnék meg, és nem írnák rá semmit viszont anno költöttem rájuk, sok embernek persze egy darab műanyag korong ....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4036) Jester01 válasza Joshi (#4034) üzenetére


Jester01
veterán

Átlagban 6x-os (illetve annál kicsit gyorsabb) de a maximális írási sebesség 10x-es volt mert CAV nem CLV. Valószínűleg 4x-ről indul és 10x-re megy fel ami úgy kiad egy 7x-es átlagot.

Annyiban mérvadó hogy ha nem állítom be kézzel akkor a meghajtó talál ki magának valamit ami ezek szerint eléggé eltérhet attól amit a lemez gyártója gondolt. Mindegy most már beállítom 4x-re.

Jester

(#4037) johnywalker válasza Jester01 (#4036) üzenetére


johnywalker
őstag

Ritek-es fostól vársz valamit? Max 2 év adatmegőrzési idő....De benne van az összefoglalóban, nem ajánlott!

(#4038) Jester01 válasza johnywalker (#4037) üzenetére


Jester01
veterán

Mindegy próbából vettem egy 10-es hengert, a fontosabb dolgokra van verbatim (de ugye az is csak cmc-s). Nagyon nagy elérhető választék nincs... :(

Jester

(#4039) cocka válasza Jester01 (#4038) üzenetére


cocka
veterán

Meg kis vékonykák a rendes Verbatimhoz képest. :D

(#4040) johnywalker válasza cocka (#4039) üzenetére


johnywalker
őstag

Az a dolgunk, hogy segítség szempontjából mondjunk a egy tiszta véleményt az idetévedőknek. Mert tényleg csak szinte kuka alapanyagokat lehet kapni.Persze mi magyarok imádjuk az olcsót... :))

[ Szerkesztve ]

(#4041) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Ilyen is fel van tüntetve az itmedia oldalán, hogy kellene ezt értelmezni? :)
"Figyelem, a bluray lemezek kísérleti technológián alapulnak, megírásuk különös odafigyelést és szakértelmet igényel, ezért CSAK saját felelősségre vásárolja meg!"

Az összefoglalóban lévő
"Közepes kategória:
- CMCMAG: Verbatim HTL és Omega" lemezektől milyen élettartamot lehet elvárni nagyjából?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#4042) M107


M107
addikt

:R

Nekem semmi gondom nincs vele
2015-ös beszerzés nem mai az írás 2016-2017 tehát 5év tuti 4X-5X átpergettem gyors akadás nélkül.
Pio206D vagy PIO 209 teljesen mindegy gyorsan megbízhatóan olvassa, azt hiszem 60 darab van klippeket írtam rájuk ez az uccsó 2016-2017-ből hibátlan.

Az hogy milyenek a maiak azt sajnos nem tudom, olyan 3 éve nem vásároltam írható / újraírható BD lemezt.
Így is van elég még a nyakamon.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4043) Jester01 válasza johnywalker (#4037) üzenetére


Jester01
veterán

Jó, ez dvd+r de 15 éve írt RITEK/R02 még szépen működik. Hátha a blu-ray is fog.

Jester

(#4044) johnywalker válasza Jester01 (#4043) üzenetére


johnywalker
őstag

Úgy legyen! :K Bár az egyik alma a másik körte...Lehet még az m-disket is túléli?

(#4045) M107


M107
addikt

:R

Nagyon le van ülve a fórum ezen része.
Gondoltam felpergetem, akit érdekel nem készítettem videót mert nem is lehetne ez ide feltenni mert azonnali tiltás lenne.

Mindenkinek a fantáziájára bíznám.

A történet röviden annyi :

Fekáliával kentem be egy
lemezt amit először a Wc-s leöblítés fekáliás víz végül szappanos meleg vízzel mostam le.
a lemezt 2015-ben írtam teszt jelleggel.
Hibátlan az incidens óta
4 nap telt el.
Ismételem LHT-s lemez amihez sokan nem sok reményt fűztek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4046) SpongyaBob válasza M107 (#4045) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Fekáliával kentem be egy" :Y :DDD

Itt felnevettem :D

A lényeg hogy kibírta :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4047) M107 válasza SpongyaBob (#4046) üzenetére


M107
addikt

:R

Így történt a dolog ez csak egy teszt volt.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4048) cocka válasza M107 (#4047) üzenetére


cocka
veterán

Az incidensig hibás volt, csak azóta hibátlan? :DD

(#4049) M107 válasza cocka (#4048) üzenetére


M107
addikt

:R

Megírása óta, hibátlan...
Ez csak egy teszt volt + arra is jó hogy lehet LHT vagy nem LHT semmivel sem rosszabb mint egy nem szervers vegyület, jó de verba és Hard Coat lemez tehát nem az alja.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4050) SpongyaBob válasza M107 (#4049) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én csak annyit tudok hozzátenni a történethez, hogy sok év eltelt azóta mióta az első BD-t megírtam és amit rendesen sikerült is megírni tehát nem lett rontott (az az arány is elég jó, ritkán fordult elő) az az írás az a mai napig remek. Néha néha szoktam tesztelgetni random egy-egy lemezt és minőségileg teljesen rendben vannak. Ilyen szempontból sokkal jobb és tartósabb a BD mondjuk egy DVD-től. Sok DVD-met már nem tudok visszaolvasni, bár igaz azokat régebben is írtam ott vannak már közel 20 évesek is és persze van amelyik ugyanolyan mint amikor pörköltem :) Egy DVD szerintem sokkal jobban is karcolódik mint egy BD.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.