Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) stanley00


stanley00
tag

Gyerekek siessetek amíg tart:)

http://www.itmedia.sk/olcso/IT12873/Blu-Ray%20(BD-R)/IT_Media_%2ASilver_top%2A_BluRay_BD-R_6x_%281_layer%29_25cake_TDKBLD-RBD-000

[ Szerkesztve ]

(#2852) Ereshkigal válasza stanley00 (#2851) üzenetére


Ereshkigal
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2853) stanley00 válasza Ereshkigal (#2852) üzenetére


stanley00
tag

Jól van na csak úgy siettem, hogy közöljem :DD

[ Szerkesztve ]

(#2854) johnywalker válasza stanley00 (#2853) üzenetére


johnywalker
őstag

Mit lehet tudni erről a lemezről illetve Mid-ről?Mert ez nem az amit gg72 szokott rendelni.

(#2855) stanley00 válasza johnywalker (#2854) üzenetére


stanley00
tag

Szerintem az lehet csak nem nyomtatható de az én esetemben például ez tök mellékes.
Mondjuk hihetetlenül olcsó, már már gyanúsan. Ha tényleg ugyanaz a lemez akkor pár hozzászólással feljebb teszteket is láthatsz róla, de mondom ez nem nyomtatható.

[ Szerkesztve ]

(#2857) johnywalker válasza gg72 (#2856) üzenetére


johnywalker
őstag

Ugyanaz? TDKBLDRBB vs TDKBLD-RBD-000.Nah, majd tesztek után tisztábban látunk minőségügyileg.

(#2858) gg72 válasza johnywalker (#2857) üzenetére


gg72
veterán

Bocsánat, igazad van, nem ugyanaz. Az közös rendeléses Falcon MID-je ez volt:
TDKBLDRBB
ez pedig:
TDKBLDRBD

Ez utóbbim már volt, de sajnos lényegesen gyengébbnak bizonyult, mint az RBB, igaz a 100 Ft-ot még így is bőven megéri, ha valakinek nem fontos a nyomtatható felület.

(#2859) jeni válasza gg72 (#2858) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Ha csak a nyomtatási felület elmaradása az olcsóság jegyében készült akkor bőven megérne 100Ft a lemezekért.

(#2860) jeni válasza johnywalker (#2857) üzenetére


jeni
félisten

ez az a TDKBLD-RBD [link]

[ Szerkesztve ]

(#2861) johnywalker válasza jeni (#2860) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszi jeni!
Akkor asszem nem egy nagy vétel.Mégha nem is túlzóan rossz paraméterei vannak.

(#2862) jeni válasza johnywalker (#2861) üzenetére


jeni
félisten

nincs mit!
Samsung külső íróval megírva és tesztelve rosszabb értéket dob ki.

(#2863) gg72 válasza johnywalker (#2861) üzenetére


gg72
veterán

Nagyon hasonlít a CMC-s Verbatim lemezre. Akinek nem kell nyomtatható felület, az nyugodtan megveheti helyette, akinek kell, annak inkább a Verbatim-ot ajánlom.

(#2864) Daywalkerke válasza Ereshkigal (#2852) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ha vesz valaki majd ilyen lemezt és tud tesztet majd rakjon fel.

Ezzel a lemezzel van-volt már valakinek tapasztalata:

Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake M.A.B.L.

Erről a fém bázisú M.A.B.L. technológiáról mit lehet tudni, illetve milyen MID-e lehet ennek a lemeznek?

[ Szerkesztve ]

(#2865) johnywalker válasza Daywalkerke (#2864) üzenetére


johnywalker
őstag

Átlagos minőségű lemez.A nem ajánlott LHT (szerves hordozórétegű) vagy az ellenébent igen, HTL szavakra a googliban vagy a fórumban rákeresve is olvashatsz.
A többi ilyen-olyan, Mabl reklámnév stb. pedig üres marketing.
Jah, és még annyi ami nem szerves hordozóréteg az általában fémalapú (ritkábban kő :Y ).

[ Szerkesztve ]

(#2866) johnywalker válasza johnywalker (#2865) üzenetére


johnywalker
őstag

Bocsi, LTH az a LHT... ;]

(#2867) gyulank


gyulank
addikt

Tartósság szempontjából mennyi a különbség az LTH, HTL, és MABL lemezek közt?
Az itmedián van HTL, és MABL Verbatim, a Panasonicra nincs ráírva, melyik.
Na és ugyanolyan tartós az a TDKBLD-s HTL, mint a Verbatim?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2868) gg72 válasza gyulank (#2867) üzenetére


gg72
veterán

Ami biztos, hogy az LTH lemezek szerves vegyületet tartalmazó adatrétegük miatt kevésbé tartósak [link], mint a többi márka különféle típusai, amelyek között tartósságbeli különbségekről szerintem nem nagyon beszélhetünk, legalábbis egyelőre, majd térjünk vissza a kérdésre 10-20 év múlva. Annyira még nem öreg a BD-írás, hogy bárki is rendelkezzen pár évesnél régebbi tapasztalattal.
Amúgy csak kétféle lemez lézetik, LTH és HTL, a többi csak martekingduma.

[ Szerkesztve ]

(#2869) Beni2360 válasza gg72 (#2868) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor a fém alapú és kő alapú cikkek és tesztek csak kamu? nekem van egy csomag MABL-s Verbatin lemezem, még a nyáron vettem azóta sem kaptam sem kint sem itt most van megint.
Na ma megkaptam a csoda 99 Ft lemezeket. Kedd este rendeltem Szerda reggel visszaigazolás-telefon és ma De átvettem a Píck-pack ponton.Hát az az érzésem, hogy lemaradt a címke róla ezért ilyen olcsó nagyon silány az ezüst réteg rajta. Majd a napokban elválik a vallatásnál. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2870) stanley00


stanley00
tag

A pár napja említett TDK lemez.

Lemez: FalconMedia PRO Shiny 25cake
MID: TDKBLDRBD
Író: Pioneer BDR-208D (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

Este majd rakok fel még egyet az ennél is gyengébb lett.

(#2871) gg72 válasza Beni2360 (#2869) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem igen, de kövezzetek meg, ha nem. :)

stanley00: Nem silány, de ahogy írtam, semmi különös, kb. ugyanaz, mint a CMC-s Verbatim.

(#2872) stanley00 válasza gg72 (#2871) üzenetére


stanley00
tag

Lehet rosszul fogalmaztam, szerintem sem olyan rossz csak arra céloztam, hogy amit most rakok be az annál gyengébb lett.

Lemez: FalconMedia PRO Shiny 25cake
MID: TDKBLDRBD
Író: Pioneer BDR-208D (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

(#2873) Daywalkerke válasza Beni2360 (#2869) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

MABL-s Verbatin lemezből tesztet esetleg majd tudnál ide fórumba feltölteni?

[ Szerkesztve ]

(#2874) Daywalkerke válasza stanley00 (#2872) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

110Ft-os árért nem is nagyon lehet "csodát" várni, inkább árulhatnák a másik MID-es(TDKBLDRBB) lemezt.

(#2875) Beni2360 válasza Daywalkerke (#2873) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajna nincs hozzá tesztet tudó gépem. :U
Valami szoftveres alkalmazásom van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2876) jeni válasza Beni2360 (#2875) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón van egy Samsung SH-B083L,ha érdekel akkor megadom a nevet. Annyi hibája van,hogy nagyon csörömpöl a Samsung BD olvasó,ezért bizonytalan a beolvasás,lévén nem jár benne stabilan a lemez. A tetejét kell lecserélni. A benne lévő lemez stabilizáló zörög az a rossz. A Samsung lemez fedő az még a régebbi hosszabb kiadás.
Mivel nekem nem volt olyan tetőm pluszban ezért vissza adtam a tulajnak.

(#2877) stanley00 válasza Daywalkerke (#2874) üzenetére


stanley00
tag

Igazából nem is az alacsony ára miatt érdekes, hogy nem olyan makulátlan az írás minősége hanem, hogy azért csak TDK MID-es lemez még ha a gyengébbik is. A CMC-s Verbatimokkal csak jobbakat írok. Itt is többször szó volt róla, hogy megy a Taiwani tömeggyártás (CMC és RITEK lemezek). Japánok már nem is gyártanak BD-R SL lemezeket. Erre itt egy elméletileg PRO TDK MID-es lemez (UAE) és egy fokkal nem jobb az írás minősége. A tartósságot nem tudhatjuk. Én azt hittem mikor megláttam a lemezt ennyi pénzért, hogy pillanatok alatt el fog fogyni és még mindig simán rendelhető. Azért érdekességként berakok egy képet, ezzel a TDK lemezzel történt tegnap. Utoljára 3-4 éve rontott nálam író lemezt és az is BD-R DL lemez volt. Nem dramatizálom a dolgot csak majd esetleg akkor ha még pár lemez így végzi.

Lemez: FalconMedia PRO Shiny 25cake
MID: TDKBLDRBD
Író: Pioneer BDR-208D (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

[ Szerkesztve ]

(#2878) stanley00 válasza Daywalkerke (#2873) üzenetére


stanley00
tag

Pár saját.

Író: Pioneer BDR-208D (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

(#2879) Daywalkerke válasza stanley00 (#2878) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Szerintem egész jó eredményűek ezek az írások, ha egy kicsit olcsóbb lenne ez a lemez akkor biztos vennék belőle, de most kb. +80Ft-os felárért már lehet Pana lemezt is kapni.

(#2880) Nirvatti válasza Daywalkerke (#2879) üzenetére


Nirvatti
tag

Én vettem 2 hengerrel ebből.
Filmeket írok ki ezekre a lemezekre, amik viszonylag könnyen pótolhatóak.

Személyes adatok archiválására jobb minőségű lemezt használok.

(#2881) nTom


nTom
aktív tag

az itmedia falcon, 209-el írva 4x

[ Szerkesztve ]

(#2882) johnywalker válasza nTom (#2881) üzenetére


johnywalker
őstag

Hmm..nem rossz...De jónak abszolút nem mondható!
Aki megvette megérdemli! :))

(#2883) gyulank válasza johnywalker (#2882) üzenetére


gyulank
addikt

De amúgy ez gyakorlatilag miben nyilvánul meg?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2884) johnywalker válasza gyulank (#2883) üzenetére


johnywalker
őstag

Miben is?Abban hogy milyen tartós lesz a lejátszási képesség, milyen sokáig olvasható jól a lemez.Erre pontos időpontot persze nagyon nehéz megmondani, szinte jóslás.

[ Szerkesztve ]

(#2885) gyulank válasza johnywalker (#2884) üzenetére


gyulank
addikt

Rajtatok aztán kiigazodni... Egyikőtök azt mondja, hogy egyforma tartós minden HTL.
Másik azt, hogy ez nem olyan tartós HTL. Ha már a teszt alapján jutsz a következtetésre akkor ki kéne derülnie belőle, hogy a teszt alapján mennyivel rövidebb életű, legalább a másikhoz képest.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2886) gg72 válasza gyulank (#2885) üzenetére


gg72
veterán

Tesztből nem derül ki várható élettartam, hogyan is tudna? :U A tesztekből max. annyit lehet leszűrni, hogy egy olyan lemezen, aminek az írási eredményei a hibahatáron mozognak, valószínűleg előbb fog adatvesztés jelentkezni és asztali meghajtóban olvasási hibát produkálni.
De azt megmondani, hogy ez mikor fog jelentkezni, senki sem tudja megjósolni.

[ Szerkesztve ]

(#2887) johnywalker válasza gyulank (#2885) üzenetére


johnywalker
őstag

Az LTH típusú (szerves) hordozórétegű lemezek egyáltalán nem javasoltak.Ez viszont HTL és fémbázisú.De a különböző márkák, különböző gyártói hordozóréteget alkalmaznak.Ezek az írási tesztek mutatnak egy viszonylagos írási minőséget.El kellene olvasnod hogy melyek az ajánlott szériák, ezek hordozófelület alapanyagát gyakran azonos gyártók biztosítják.

(#2888) gyulank válasza gg72 (#2886) üzenetére


gyulank
addikt

Hádde ha mondjuk azt vesszük alapul, hogy az a Panasonic 50 évig bírja, és annak milyen tesztje van, a mondjuk 10%-al rosszabb teszt olyan, mintha átugrana írás után egyből 5 évet a Panasonic nem?
Vagy ha nem lineárisan nő a hiba szám az idővel, hanem mondjuk a hibás részek környezete is meghibásodik, és gyorsul a meghibásodási sebesség, akkor is le lehetne vonni valami közelítést.
Különben nem csak nekem nem mondanak sokat a tesztek, hanem senkinek.

Amúgy mit kell nézni ezeken a képeken? Ez mennyivel rosszabb? És valaki írta, hogy 90 Ft plusszért már Panasonikot vesz. Hol? Meg gondolom abból se mindegy melyik MID.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2889) gg72 válasza gyulank (#2888) üzenetére


gg72
veterán

Hádde ha mondjuk azt vesszük alapul, hogy az a Panasonic 50 évig bírja, és annak milyen tesztje van, a mondjuk 10%-al rosszabb teszt olyan, mintha átugrana írás után egyből 5 évet a Panasonic nem?
Ez biztosan nem így működik.

Vagy ha nem lineárisan nő a hiba szám az idővel, hanem mondjuk a hibás részek környezete is meghibásodik, és gyorsul a meghibásodási sebesség, akkor is le lehetne vonni valami közelítést.
Ebben van ráció.

Amúgy mit kell nézni ezeken a képeken?
[link]

És valaki írta, hogy 90 Ft plusszért már Panasonikot vesz. Hol?
Ebay-ről.

Meg gondolom abból se mindegy melyik MID.
De mindegy, az összes Panasonic lemez MEIxxx MID-del rendelkezik.

(#2890) jeni válasza gg72 (#2889) üzenetére


jeni
félisten

A nem szeretett fényes friss vételű 110Ft-s Falcon Pro lemezre most írtam ki a Star Wars VII. filmet. A Pioneer BDP-150-s lejátszóm még nem akadt el és nem láttam váltás közti elakadást.

Amúgy aki szeretne venni egy Pioneer BDP-180 lejátszót az most a Bp-i West-End boltban 79900Ft helyett 49000Ft !

szerk.:
képet tesztre most nem tudok felrakni BD tesztgép hiánya miatt.

Azt a Samsung SH-B083L olvasót kellene megjavítani és akkor lenne egy tesztolvasó is,persze aki tudna adni régi hosszabb méretű Samsung fedő lemezt.

Panasonic Ebay

[ Szerkesztve ]

(#2891) gyulank válasza jeni (#2890) üzenetére


gyulank
addikt

Hol van itt kéccázé?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2892) gg72 válasza jeni (#2890) üzenetére


gg72
veterán

Idézd be légyszíves, ahol írtam, hogy nem ajánlom (="szeretem") az adott Falcon lemezt. Én annyit írtam korábban, hogy szerintem azt a minőséget hozza, mint a 180 Ft-os CMC-s Verbatim lemez és mivel én nyomtatható lemezt használok, így én biztosan nem fogok venni belőle. Amúgy meg nem értem mit értesz a "váltás közti elakadáson" egyrétegű lemez esetén...

gyulank: Kevered a dolgokat.Daywalkerke fórumtárs a +80Ft-os felárat a #2879 hozzászólásában [ehhez] a lemezhez képest értette, stanley annak a tesztjét tette be: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2893) jeni válasza gg72 (#2892) üzenetére


jeni
félisten

erre reagáltam

Aki megvette megérdemli! :))

én csak filmre használom,archiválásra nem ezt venném,amúgy se tudnék fontosat 25Gb lemezre elmenteni.

(#2894) gg72 válasza jeni (#2893) üzenetére


gg72
veterán

De mégis az én hsz.emre válaszoltál, nem az övére... :U

(#2895) gyulank válasza gg72 (#2892) üzenetére


gyulank
addikt

De ez nem CMC-s Verbatim. Mondjuk 370-ért se látok Panasonicot.
Amúgy ha az a 3 kép ugyanolyanról készült, akkor nem tudom, hogy lehet ebből következtetni, egyáltalán nem hasonlítanak. Amúgy abból, hogy egyik érték ennyi alatt legyen, a másik annyi alatt, én nem tudom, hogy mi az a szám, és mennyi mit mennyire befolyásol.
Az első teszt rosszabb volt az olcsóról, a második meg már az általad írt határok alatt voltak, mégis azt írták rá, hogy nem jó, de aki megveszi meg is érdemli.

Én úgy gondoltam, hogy az az 50 év azt jelenti, hogy nem hibásodik meg, mindent be lehet olvasni, nem vész el az adat semennyi része. Ha ez így van, és ugyanolyan tartós minden HTL, akkor 50 évig ugyanolyannak kéne lenni a tesztnek, és utána az egyiknél gyorsabban olvashatatlanok lesznek az adatok, mert nem kell nekik annyit romlani. Az is kérdés, hogy gyártástól, vagy írástól 50 év? Szerintem gyártástól, vagy a gyártás alapanyagainak gyártásától.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2896) jeni válasza gg72 (#2894) üzenetére


jeni
félisten

bocses! :R
annyiért nem rossz vétel,így lehet játszadozni a lemezekkel a kevésbé fontos dolgokat lehet ilyenekre írni.

(#2897) gg72 válasza gyulank (#2895) üzenetére


gg72
veterán

De ez nem CMC-s Verbatim.
Valóban nem, de ezt nem is állította senki, max. te keverted össze a dolgokat...

Mondjuk 370-ért se látok Panasonicot.
Keresgélj még. ;)

mégis azt írták rá, hogy nem jó, de aki megveszi meg is érdemli
Egy óra alatt már te vagy a második, aki a számba adja ezt a dolgot, légyszíves az illetőnél érdeklődj, hogy miért írta ezt, én nem értek vele egyet, sőt már korábban is azt írtam, amit Jeni is, hogy annyiért bőven megéri annak, akinek nem kell nyomtatható lemez.

A többi elméleti kérdéshez pár olvasnivaló:
[link]
[link]

(#2898) gyulank válasza gg72 (#2897) üzenetére


gyulank
addikt

De én nem is azt írtam, hogy te írtad, hanem, hogy arra is azt írták, hogy nem jó,
amik azon belüli értékek amiket te írtál azon a linken, ahol kijöttek a BIS-es találatok.

Nekem az éri meg, ha sokáig megmarad a ráírt adat, úgy, hogy a sérült fájlokat már nem tartom megmaradásnak. Ezt pedig egyelőre nem tudom eldönteni, hogy melyik éri meg mondjuk e 3 közül.
Azért is írnék, mert nincs helyem, meg azért is, mert már meppusztút egy vinyóm, és hát az lenne a cél, hogy azon biztos megmaradjon, de pont erről nincs semmi elképzelésem.

Mikor adnak már ilyet-e 100Ft-ért 5e-es íróval?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2899) gg72 válasza gyulank (#2898) üzenetére


gg72
veterán

Ha ennyire fontos adatokat rögzítenél rájuk és alapvetően adattárolás a cél, akkor Panasonic lemezt vegyél.

(#2900) gyulank válasza gg72 (#2899) üzenetére


gyulank
addikt

De nem tudom, hogy mennyivel bírja tovább, csak azt, hogy mennyivel drágább.
Ha ugyanaddig bírná, akkor az olcsó érné meg.
Nekem minden kiírt adat fontos, ha másért nem, azért,
mert olcsóbb törölni, mint venni egy lemezt, hogy azon törlődjön.

Amúgy BD-n lehet valami olyat csinálni, mintha a gépen lenne?
Mármint, hogy szerkesztek valamit, hozzáírok. Mert sok ilyen kétes fájlom van, amiket mindig ki kéne írnom, mert csinálok belőle egy másikat, és szeretném mondjuk egy lemezen hagyni biztonságban, de változtatni, meg hozzáírni, ha kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.