Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) gg72 válasza oldmannn (#2100) üzenetére


gg72
veterán

Továbbra sem hiszem, hogy bárki neked erre egyértelmű választ fog adni és nem csak itt ebben a topicban. Mindenesetre ők biztosan jól átgondolták miért BD-re archiválnak: [link].
Az SOS dologban pedig én a bizonytalansági tényezőt még mindig a Pioneer 209EBK íróban látom, a lemezek 10 napon belül biztosan megérkeznek. Ugye [ezekkel] tisztában vagy?

(#2102) oldmannn válasza gg72 (#2101) üzenetére


oldmannn
csendes tag

A FB cikk jó volt :) bár egy ilyen lemez pakolgató robot sem lehet olcsó ekkora méretben ... Szoktam kínából vásárolni, ott 1-2 hó. Japánokról olvastam, hogy jó esetben akár egy hét is lehet.

Akkor ez a BD-DVD téma gondolom olyan, mint hogy melyik végén kell feltörni a lágyojást :)? Megyek át a DVD topikba lemezt nézni. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Csaba

(#2103) khron78


khron78
őstag

Sziasztok!

Ebay-ről vettem TDK hengert, de printable érkezett a sima helyett.
Gondoltam ezt eladom és helyette veszek sima lemezeket, de nem igazán találok már ilyet.
Illetve, okoz valami minőségi problémát, ha ezeket használom és nyomtatás helyett filccel írok rá?

(#2104) gg72 válasza khron78 (#2103) üzenetére


gg72
veterán

Nem fogsz találni csak printelhetőt. Semmi baja nem lesz, csak olyan filcet használj, ami optikai korongokra való.

(#2105) -=RelakS=- válasza gg72 (#2104) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az esetlegesen szivárgó kémiai anyagok miatt?

Mert ha fogja (még nem próbáltam), akkor a DVD-t és BD-et akár golyóstollal is megírhatja, nem?

Mondjuk az ember úgy megszokta a filcet, hogy viccesen nézne ki tollal megírva :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2106) khron78


khron78
őstag

Miért tűntek el?
Én archiválásra használom, nem filmekhez. Oda felesleges nyomtatni.

(#2107) gg72 válasza khron78 (#2106) üzenetére


gg72
veterán

Japán oldalakon emlékeim szerint mindig csak printelhető lemezket lehetett kapni (még az újraírhatók is ilyenek), de miért baj ez? Én pl. szeretem őket, szépen lehet nyomtatni rájuk labeleket.

(#2108) johnywalker válasza -=RelakS=- (#2105) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne csinálj belőle nagy problémát.A nyomtatható felület azért valamenyire vegyianyagálló (ugye a nyomtató festék is az), normál filc sem fog soha gondot okozni.

(#2109) -=RelakS=- válasza johnywalker (#2108) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Párolgás? Az azért okozhat gondot :)

Bár lehet, hogy a régi lemezeket az idő, meg esetleg a mellékelt papírban lévő anyagok ették meg :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2110) johnywalker válasza -=RelakS=- (#2109) üzenetére


johnywalker
őstag

Háát, a párolgás nem hiszem hogy archivált lemezeknél a legnagyobb gond lenne.Az idő vasfoga, napfény (UV hatás), és a nedvesség (párás környezet) inkább kerülendő.A nyomtatható felület inkább felfogható szivacsként, meg alapvetően az adathordozó réteg minősége jelent sokat - a lemez minőségén belül.

[ Szerkesztve ]

(#2111) Flashget válasza -=RelakS=- (#2109) üzenetére


Flashget
félisten

én CD/DVD filccel írtam DVD-re vagy BD lemezre semmi bajuk.

Realme GT Master Edition

(#2112) -=RelakS=- válasza Flashget (#2111) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az b.¤#&@na be, ha lenne tőle, ha már arra való, hogy lemezeket iratozzanak fel vele, nem? :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2113) johnywalker


johnywalker
őstag

Talán egy egy hete felvetettem, hogy bd50-es lemezre nem hajlandó írni az íróm.Aztán újra megpróbáltam, újra iso-ba a fájlok stb, írás ami továbbra sem megy.Kicsit átnéztem a gépem, és azt hittem nem jól látok.Eszközkezelőben a Tárolóvezérlők fül alatt azt látom másodikként: "Daemon tools ultra virtual".Kábé egy hónapja szükségem volt a daemon-ra, de aztán uninstalláltam, ezek szerint nem teljesen illetve ez ottmaradt.Lehet ez okozza a gondot,Most nincs mit írnom, de ha ezután menni fog az írás nagy meglepi lesz.Tehát hagyhat maga után a D.T.Ultra ilyen ajándékot!Csak azért írom le, hogy más ne fusson bele hasonlóba...

[ Szerkesztve ]

(#2114) jeni válasza johnywalker (#2113) üzenetére


jeni
félisten

Nálam Virtula CloneDrive vagyis a bárányos van.
Ettől függetlenül az Imgburn tudja a virtuális fájl kezelését,tehát kitudnád írni azzal is.

(#2115) johnywalker válasza jeni (#2114) üzenetére


johnywalker
őstag

Van nálam is telepítve bárányos (clonedvd2), de az ott mégsem látszik - meg más is, ami igen (asrock ramdisk) - de előtte ment az írás.Nemtom, ha majd sikeres írásom lesz, akkor is jelzem.Viszont driver ütközést generálhat, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#2116) OrLiX


OrLiX
tag

Érkezett az itmedia-hoz Panasonic lemez, igaz 502Ft-os egységáron. :Y

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2117) Flashget válasza johnywalker (#2113) üzenetére


Flashget
félisten

Eleve a DT-t fel rakni sem szabad. [link] az írásnak is bezavar ha nincs kikapcsolva.
Virtual Clone Drive az jó.

Realme GT Master Edition

(#2118) johnywalker válasza Flashget (#2117) üzenetére


johnywalker
őstag

Ok, köszi!Ez esetemben eső után köpönyeg.Jobb más kárából tanulni, most a magaméból fogok.Sosem kedveltem a DT-t, de akkor az volt kéznél, gyorsan kellett virtuális drive.

(#2119) -=RelakS=- válasza Flashget (#2117) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor lehet, hogy a DT miatt akad ki az ImgBurn is? Nem tudom már, mit nem tudott megírni.
Nálam mindig be van kapcsolva.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2120) Flashget válasza -=RelakS=- (#2119) üzenetére


Flashget
félisten

már a DVD írásnál sem volt ajánlott a DT használata.

Realme GT Master Edition

(#2121) jeni válasza OrLiX (#2116) üzenetére


jeni
félisten

olcsóbb lett :K

(#2122) lenoma


lenoma
aktív tag

Lemezre csak CD/DVD író alkoholos filccel szabad írni.
Haverom egyszer kinai alkoholos filccel próbálta, pár perc múlva már nem lehetett beolvasni a lemezt...
A kinai alkohol filc leoldott minden felületet a lemezen úgy hogy a fényt is áteresztette

(#2123) -=RelakS=- válasza lenoma (#2122) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

CD volt, igaz?
DVD-nél a rétegek a két műanyag között vannak, BD-nél meg ugyan a lemez alján, de már teljesen más fedőréteget kap, mint a CD-nél.

Ettől függetlenül megmarhatja a lemezt, de nem biztos.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2124) Aurig@ válasza lenoma (#2122) üzenetére


Aurig@
őstag

Jó minőségű alkoholos filc kell, hogy legyen. Én az elmúlt 17 év alatt mindig a hagyományos "S"-es /azt hiszem ez a legvékonyabb/ filcet használtam. Sosem volt baj vele.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2125) J0shu4M1ll3r válasza Flashget (#2117) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

A linken található cikk mennyire hihető? Úgy értem így 2 év után lehet számítani, hogy kijönnek az egyenruhások? Egyáltalán van joguk az így szerzett információkat felhasználni?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#2126) Flashget válasza J0shu4M1ll3r (#2125) üzenetére


Flashget
félisten

Elég sok oldal írt akkor róla és hihető volt.
Nálunk nem annyira, de németországban tavaly keményen büntettek 600-850 öjrókat, köztük sok ott élő, dolgozó magyart is a letöltésekért.
de már azért is büntetnek ha nem legális streameket néznek pl itt.

én még a cikk írása előtt jóval száműztem a DT-t, mert bekavar DVD/BD írásnak helyette évek óta a virtual clone drive-ot használom.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2127) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem ebből:

[link]

Meg is jött 6 nap alatt.
Pioneer BDR-208D meg csak kattog fél percig és semmi.Nem ismeri fel.

Korábban már írtam vele ilyet, azzal nem volt gond.

Valami ötlet?

(#2128) MCTheAnt válasza impmammuth (#2127) üzenetére


MCTheAnt
csendes tag

Szia!
Én is ilyet szoktam rendelni (a hirdető megbízható és korrekt), de eddig nem volt a lemezekkel problémám. Pioneer-207-tel és ImgBurn programmal írok.

[ Szerkesztve ]

(#2129) impmammuth válasza MCTheAnt (#2128) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Most bedobtam egy ilyet amit korábban írtam,simán beolvasta.

(#2130) Flashget válasza impmammuth (#2129) üzenetére


Flashget
félisten

a mid megegyezik a két lemezen?

Realme GT Master Edition

(#2131) impmammuth válasza Flashget (#2130) üzenetére


impmammuth
csendes tag

"Incompatible medium installed" ennyit tud kinyögni az ImgBurn.
Az előző ez volt: MEI-T02-001.

(#2132) CATTER válasza impmammuth (#2131) üzenetére


CATTER
csendes tag

nézz egy másikat gondolom 10-et vettél

(#2133) johnywalker válasza impmammuth (#2131) üzenetére


johnywalker
őstag

Firmware sem árt, ha a legújabb van az írón.

(#2134) impmammuth válasza johnywalker (#2133) üzenetére


impmammuth
csendes tag

1.40-ID61 ez a firm.

(#2135) gg72


gg72
veterán

Ki szeretne hosszú távra archiválni? A Verbatim M-Disc szériájára 1000 évet garantál és lesz belőle 100GB-os lemez is. Na, 950 év múlva ki reklamál majd náluk? :D

[link]
[link]

1300 Ft egy 25GB lemezért, szép ár: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2136) Ereshkigal válasza gg72 (#2135) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Valahogy a DVD-s változata sem terjedt el. Mondjuk én lehet vennék pár darabot. Fotókat, a munkámat archiválni elég lenne. Bocs, lusta voltam még elolvasni, de mivel lehet írni?
Nem szóltam. Itt van.
Ami érdekes: a BDR-208DBK-nál (nekem speciel ilyen van) 1.10-es fw-t ajánl, miközben az 1.40-es a legújabb (lassan egy éves).

[ Szerkesztve ]

(#2137) Flashget válasza gg72 (#2135) üzenetére


Flashget
félisten

:D

Előbb megvárom a Panasonic, TÜV 50 évét. ;]

Realme GT Master Edition

(#2138) -=RelakS=- válasza gg72 (#2135) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Korábban én is néztem ezeket, csak az ára kicsit odavert :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2139) gg72 válasza Flashget (#2137) üzenetére


gg72
veterán

Asszem én az első Pana lemezemet 4 éve írtam, vagyis nekem már csak 46-ot kell várnom. :)

(#2140) Flashget válasza gg72 (#2139) üzenetére


Flashget
félisten

49. évnél nem lesz jó, megyek reklamálni 100 évesen :D

Realme GT Master Edition

(#2141) jeni válasza Ereshkigal (#2136) üzenetére


jeni
félisten

még a BDR-209EBK sem szerepel rajta! ;]
nálam is a 208DBK 1.40 verziója van meg
az Asus BW-12B1LT 1.03 meg nem szerepel rajta
a Samsung SN-506BB noti író sem szerepel,de ott van a külsős SE506CB ami belsőleg tök ugyanaz az a két BD író,mégis kimaradt a belsős noti író.

korábban az LG reklámozta egyedüliként mint saját termékét.

[ Szerkesztve ]

(#2142) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

100GB-os újraírható BD-RE lemeze már van valakinek?
Ha igen milyenek vele a tapasztalatok?
Most néztem az írómnál egy Samsung SE-506AB-as külső író , hogy elvileg tudja írni ezt a 3 rétegű újraírható lemezt, de már csak azt nem tudom, hogy az ilyen lemezek kb. mennyiszer írhatóak újra, meg az ebay-es hirdető is írja, hogy nem minden író írja meg ezt a MID-et(Sony ET2-002) úgyhogy ezért lennék kíváncsi rá, hogy vannak-e esetleg tapasztalatok ezzel a lemeztípussal.

(#2144) -=RelakS=- válasza Daywalkerke (#2142) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A 3 rétegű lemez kb 2x-es sebességre képes (írás/olvasás) gyakorlatilag, szóval marha lassú.
Ha olyan adataid vannak, amit nagyon nem akarsz több lemezre szétválogatni, csak akkor éri meg. Bár szerintem a 4db 1 rétegű vagy 2db 2 rétegű jelenleg még jobb választás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2145) Daywalkerke válasza gg72 (#2143) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen ezt már én is megtaláltam, de gondolom nem csak Sony gyárt ilyen lemezt, mert a Samsung oldalán az van, hogy ez az író tudja írni a 3 és 4 rétegű lemezeket is.

(#2146) gg72 válasza Daywalkerke (#2145) üzenetére


gg72
veterán

Ha azt megtaláltad, akkor azt sem nehéz, hogy természetesen nem csak a Sony gyárt ilyen lemezt: [link]

(#2147) jeni


jeni
félisten

(#2148) Valdez válasza jeni (#2147) üzenetére


Valdez
őstag

A Mitsubishi jó lemezeket csinál amúgy?

(#2149) gg72 válasza Valdez (#2148) üzenetére


gg72
veterán

(#2150) Blaise


Blaise
veterán

Szeretnék venni kipróbálni újraírható 50GB-s lemezeket, hogy tudjam próbálgatni az írást.

Ez mennyire számít jó vételnek?

Repack: Remove the Jewel Case

Ez mit jelent pontosan? Milyen csomagban küldik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.