Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) LjjDam


LjjDam
újonc

Hiába próbálkoztok még sohasem sikerült egyetlen egyszer sem kiírni normálisan egy Panasonic lemezt sem. Pedig lecseréltem még az LG írót is Lite-On -ra és hiába. Most a korábbi változatával próbálkoztam a MEI-T02-001 - el , de ezek sem Panasonic minőségűek. Az LDC sérült blokkszám értéknek az átlagának 13 alatt kellene lennie, de itt kis híján a duplája, azok a csúnya tüskék újra és újra is benne vannak.

Író: Lite-On IHBS112 PL05
Íróprogram: ImgBurn vagy Nero, ugyan az nem látni külömbséget
Sebesség: 4x

Nem értem, valamikor régen még lehet, hogy jók voltak azok a lemezek, de most egyre gyengébb és az ára is csak megy felfelé. Valamit már harmadszorra próbálok kiírni, de hiába. Leselejtezhetek vagy 30 lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#2402) olasz69 válasza gothic20 (#120) üzenetére


olasz69
senior tag

MEI-T02-001 -nak nem 50 GB-s DL lemeznek kell lennie? :F

idézem az összefoglalóból:
BD-R25
Ajánlott kategória:
- MEIRA1: Panasonic 6X
- TDKBLDRBB: TDK 4X (pl.: [link])
Közepes kategória:
- CMCMAG: Verbatim HTL és Omega
Gyenge kategória:
- PHILIP-R04-000: pl. Mediarange
Nem ajánlott kategória:
- RITEKBR2: pl. Maxell, TDK 4X
- LTH típusú (szerves vegyületet tartalmazó) lemezek

BD-R50 DL Double Layer
Itt tulajdonképpen 3 gyártó is ajánlott, mindhárom közel azonos minőségi szintet képvisel:
- MEI-T02-001 (Panasonic vagy That's)
- VERBAT-IMd-000 (Verbatim)
- TDKBLD-RFB-000 (TDK)
50GB lemezek közül a CMC és Ritek gyártmányok inkább kerülendők. Vigyázzunk, mert pl. TDK márkalejzés alatt könnyen kaphatunk CMC gyártmányt, így aki biztosra akar menni, az Verbatim, Panasonic vagy That's márkajelzésű lemezeket keressen.

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2403) LjjDam


LjjDam
újonc

Úgy tűnik ennek az írónak valamiért kellett a firmware frissítés. Felraktam rá a PL05 helyett a PL06 firmwaret, ami az utolsó verzió 2012 novemberi, ha jól emlékszem. Azóta jobb az írásminőség.

Író: Lite-On IHBS 112 firmware PL06
ugyanúgy 4x-es írási sebesség
ugyanúgy a MEI-T02-001 4x-esl írható Panasonic japánból rendeltem 30-as csomagban 9ezer valahányszáz ft átváltva. Öt nap alatt meg is jött.

Nekem az Opti Drive Control valamiért szarakodik, amikor elindul a teszt 6mb-nál lemerevedik a program. Csak azt tudom vele csinálni, hogy megvárom amig felpörög 100%ra a meghajtó felpörgetés, majd utána felül kiválasztok egy másik sebességet és így nem merevedik le. De asszem inkább a Nero Disc Speed-et használom. Más is tapasztalta már ezt a bugot?

[ Szerkesztve ]

(#2404) olasz69 válasza olasz69 (#2402) üzenetére


olasz69
senior tag

Természetesen neked akartam válaszolni!
Csak keresgéltem és arra kattintottam rá!

Amúgy látom nem mér jittert a tesztgéped vagy beállítás miatt vagy esetleg az ahci driver-t leszedted?
Az ImgBurn naplóban nincs semmi hiba?

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2405) gg72 válasza LjjDam (#2403) üzenetére


gg72
veterán

Az OptiDriveControl-nak ez egy ismret bugja, így kell (4X) használni, ahogy leírtad. Tesztelésre még így is inkább ajánlottabb, mint a Nero programja.

(#2406) olasz69 válasza gg72 (#2405) üzenetére


olasz69
senior tag

:R Tőled vettem kölcsön a teszt képed amit előző hsz-ben felhasználtam! Utólagos engedelmeddel! :)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2407) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!
Ez a verbatim elfogadható minőségű?:[link]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2408) gg72 válasza tigipuf (#2407) üzenetére


gg72
veterán

(#2409) tigipuf válasza gg72 (#2408) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi,a te gyors válaszod szokás szerint :)
Gyors kérdés,bár nem biztos,hogy ide tartozik,kb 1 éve nem írtam a pio 207 írómmal,most megint kellene kicsit nyaggatni.Múlt hónapban 2 dvd-t is rontott imgburn-nal ,nem emlékszem már milyen üzenettel,de valószínűleg a sata kábel a bűnös.
Lemez nélkül esetleg tudnám tesztelni az imgburnnal?
Imgburnak már nincs csak portable változata?,(installost nem találtam) :U
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2410) gg72 válasza tigipuf (#2409) üzenetére


gg72
veterán

Teszteld újaírható lemezzel inkább, lemez nélkül mi értelme lenne?
[ImgBurn]

(#2411) leslieearth


leslieearth
tag

hello!

rendelt valaki mostanában ebay-ről, japánból lemezeket? nekem a szokásos pár nap helyett 1 hónapja úton (vagy ki tudja hol...) van a rendelésem :O :O :O :O

(#2412) gg72 válasza leslieearth (#2411) üzenetére


gg72
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2413) jeni válasza leslieearth (#2411) üzenetére


jeni
félisten

A Bp VI.ker. Nyugati postához kötődik a címzett? Mert ott a Bermuda háromszög található.
Amúgy nekem 3 hét alatt jött meg a csomagom Tokióból.

(#2414) stanley00 válasza leslieearth (#2411) üzenetére


stanley00
tag

Én [ezt] rendeltem 2 hete hétfőn és rá 7 napra megkaptam.

(#2415) M107 válasza stanley00 (#2414) üzenetére


M107
addikt

:R

Sír a szívem cukor minőség :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2416) M107


M107
addikt

:R

BD-RE 50 GB lemez érdekelne 5 Db max csak minőségi mId

Üzenet privátban csak ! Darab ár 1000 Ft ig

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2417) ExciterSoul


ExciterSoul
újonc

Sziasztok!

Ezt a Pana BD-t érdemes rendelni BD filmek kiírásához?
Köszi a választ eőre is :-)[link]

(#2418) olasz69 válasza ExciterSoul (#2417) üzenetére


olasz69
senior tag

Véleményem szerint Teljesen megfelelő filmek kiírására! Természetese várj még Valakit aki véleményez! Pana BD-R 25-ből MEIRA1 6x-os szoktam venni,(de filmhez szerintem a közép is megfelelő!) illetve 50Gb BD-R DL-ből MEI-T02-001 -s Panát

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2419) Aurig@ válasza ExciterSoul (#2417) üzenetére


Aurig@
őstag

Hello!

Tavasszal ilyet vettem két hengerrel. Teljesen OK a dolog. Minden lemez MEI-T02-001 MID-es.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2420) olasz69 válasza Aurig@ (#2419) üzenetére


olasz69
senior tag

Pont múltkor csodálkoztam a 25Gb-s T02-001 mid-es Pana lemezen,eszembe nem jutott volna,hogy a 4X 50GB-s és a 4x 25GB-s BD-R -nek ugyanaz a Mid-je Pedig kézenfekvő,akár logikus is!

(#2402)hsz-m :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2421) leslieearth válasza jeni (#2413) üzenetére


leslieearth
tag

nem, székesfehérvár. de már itt van, csak szokatlan volt az 1 hónap szállítás, az átlag pár naphoz képest

(#2422) Travelos


Travelos
őstag

Ti melyiket vennétek a kettő közül ha a sebesség nem számít?

[link]

vagy

[link]

Szerintetek ez milyen a fenti kettőhöz képest?
[link]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#2423) gg72 válasza Travelos (#2422) üzenetére


gg72
veterán

A Verbatim-ot, mivel a TDK nagy valószínűséggel Ritek gyártmány lesz, ami meg...
Az itmedia-s is elvileg ugyanolyan lehet, mint a Verbatim, lévén az is CMC gyártmány.

(#2424) truebaba8


truebaba8
tag

Sziasztok,

leragadva vagy 8 eve a dvd ironal es sok kis hdd-nel, erdeklodnek, van-e valami javulas mar az archivalas idotallosagaban. Ertem en a blu-ray kezdeti problémáinál, hogy pl olyan beszámolókat olvastam, hogy pár év után már nehezen lehett olvasni bizonyos kiirt lemezeket.
Vagy itt az m-disc, nem tudom ez mennyire vasarolható most magyarorszagon (nagyobb kapacitasura gondolok, mint a dvd). esetleg valami ar/ertek aranyban ajanlott iro belole..

Van jopar archivalando anyagom, amit szeretnek veglegesen archivalni, es tobbet nem foglalkozni vele.

Valami utbaigazitast kernek, mit érdemes megvenni, milyen nyersanyagot hozza, stb..

koszi!

-

(#2425) jozsef111


jozsef111
csendes tag

sziasztok nem szereti az íróm a verbatim 50 gb lemezeket.
az író samsung 506cb külső.

Találtam ezt itmedia [link]

ez milyen mid-es lehet?

további szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#2426) olasz69 válasza truebaba8 (#2424) üzenetére


olasz69
senior tag

M-Disc BD-R
Van bőven!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2427) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Pár napja kaptam meg az alábbi újraírható lemezt, és tudom ajánlani, eredeti SONY MID-es(SONY-ES1-002) és árban is nagyon jó(kb. 600Ft/lemez):

Sony Bluray BD-RE 25GB 2x

(#2429) Travelos


Travelos
őstag

Valamit nagyon nem értek.
Minap vásároltam olyan BD-R lemezeket, melyre az van írva, hogy 6x. Kibontottam, egy iso képfile-t élesítettem és küldtem is rá, de nagy meglepetésemre engedte a 12x sebesség beállítását is a Nero. Rányomtam, és működött, az adatok is visszaolvashatóak a lemezről.
53940kB/s-el ment az írás, kb. 5-6 perc volt.

Hogyan lehetséges ez?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#2430) olasz69 válasza Travelos (#2429) üzenetére


olasz69
senior tag

A Lemezekre nem a maximum sebesség van írva,hanem az ajánlott, biztonságos sebesség,fordulat szorzó!
A normális írás nem maximumon történik,hanem a ráírt szorzóval!
A Jobb minőségű lemezek engedik a nagyobb sebességet,de nem szoktuk kihasználni, főleg ha törekszünk a minőségi adat-írásra,élettartamra! Az írók már elérték a 16X sebességet sőt...,ezért nem meglepő az adathordozók várható nagyobb sebessége is!
Igaz volt ez ,a többi optikai adathordozóra is a múltban,és gondolom a jövőben sem fog megváltozni!

Mindenesetre várjuk meg a Topikgazdát ,majd Ő megmondja, hogyan lehetséges ez!? Azért add meg a lemez típust,a MID-el.

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2431) Travelos válasza olasz69 (#2430) üzenetére


Travelos
őstag

Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 25cake Fullprint HTL.
Teljes felületén nyomtatható BLURAY lemez, 1 oldalas, egyszer irható, max. 6x-os sebességgel. 25-ös hengerben!
Nyomtatható terület: 22-118mm
BD-R Specification Version 1.3.
HTL tehat High to Low specifikació szerinti, nem szerves hordozó felülettel, hosszabb várható élettartammal.
MID: CMCMAG-BA5-000

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#2432) gg72 válasza Travelos (#2429) üzenetére


gg72
veterán

Nincs ebben semmi meglepő, olasz69 pedig lényegében már meg is válaszolta a kérdést. Az íród FW-jében az adott MID-hez magasabb írási sebesség tartozik. De az ajánlott írási sebesség továbbra is az, ami a lemezre van írva. Az, hogy most szépen visszaolvasható a lemez, nem azt jelenti, hogy ez pár hónapon/éven beül is így lesz.

(#2433) M107 válasza Travelos (#2431) üzenetére


M107
addikt

:R

Főleg ezzel a middel :MID: CMCMAG-BA5-000
Rakás kaki a mid, ennél már csak a Ritek és az MBI a rosszabb.
MID: CMCMAG-BA3-000 amit nehéz szerezni az fényévekkel jobb s tartósabb is vagy Info med... vagy MEI...
mides lemezek 4X vagy 6x kizárólag Pio írókkal.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2434) johnywalker válasza M107 (#2433) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne írj hasonlókat, mert ha nem egyezik a topikgazda véleményével, törölni fogja szó nélkül...

(#2435) olasz69 válasza M107 (#2433) üzenetére


olasz69
senior tag

Akkor az összefoglaló? :F

BD-R25
Ajánlott kategória:
- MEIRA1: Panasonic 6X
- TDKBLDRBB: TDK 4X (pl.: [link])
Közepes kategória:
CMCMAG: Verbatim HTL és Omega <<<<<<<<<<<< Közepes Kategória ? Alatta van a gyenge és a Nem ajánlott is!!!<<<<<<<<<<<<<<

Gyenge kategória:
- PHILIP-R04-000: pl. Mediarange
Nem ajánlott kategória:
- RITEKBR2: pl. Maxell, TDK 4X
- LTH típusú (szerves vegyületet tartalmazó) lemezek

(#2434) johnywalker a "faékre" gondolsz? :Y

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2436) gg72 válasza johnywalker (#2434) üzenetére


gg72
veterán

Az adott hsz.edet azért töröltem (valóban jobb lett volna reagálni rá, mint törölni, ezért utólag is elnézést), mert sommásan csak annyit közöltél benne, hogy az összes Sony lemez szemét, ami így azért eléggé félrevezető, ugyanis a Sony már régóta csak gyártat lemezeket, amelyek között valóban van kuka Ritek, közepes CMC, de pl. én találkoztam már MEI (Panasonic) MID-es lemezeikkel is, amelyek a legjobbak közé tartoznak. De ha leírod, hogy neked pontosan milyen Sony lemezekkel volt bajod (MID és a vásárlás helye kellene), az viszont sokaknak hasznos infó lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2437) stanley00 válasza M107 (#2433) üzenetére


stanley00
tag

Ha már itt a karácsony akkor szeressük egymást és vitatkozzunk:)
Előre leszegezem, nehogy magadra vedd, semmilyen rosszindulat és konfliktus keresése nem áll a véleményem mögött de nem nagyon értek egyet a mondandóddal. Szerintem semmilyen alapja nincs annak amit most leírtál a CMCMAG-BA5-000 MID-el kapcsolatban. A MID-ek minőségével kapcsolatban én is tisztában vagyok de szerintem most méltánytalanul lehúzod azt a MID-et amit ha a megfelelő márkanév alatt vásárolsz akkor igenis megfelelő minőséget biztosít. A szar lemezeket már megírni sem lehet normálisan. A Verbatimos CMCMAG-BA5-000 lemezeket viszont lehet és innentől már csak a tartósság kérdéses ami megint csak egy olyan dolog amit senki sem tudhat és nem is garantálhat. Még az agyonsztárolt lemezekkel kapcsolatban sem. Akkor sem ha az mondjuk éppen MEI és 50 évet garantál. Ahogy öregedem és a világ változik egy dolog teljesen nyílvánvalóvá vált előttem, mégpedig az, hogy mindenki csak eladni akar és ezért kész akár nem helytálló dolgokat állítani a termékéről vagy szándékosan olyan terméket gyártani aminek az élettartama meg sem közelíti a 70-es, 80-as években gyártott dolgok tartósságát. Az is lerágott csont, hogy a gyártósorokon sem ugyanaz a minőség midegyik lemeznél és ha itt tartunk akkor ezerszer inkább a Verbatim által gyártatott CMCMAG-BA5-000 lemezeket veszem mint a Te általad korábban számtalanszor sztárolt Omega lemezeket mert a szomszédnak olyan remekül sikerültek az írások. Nem mindenkinek van vagy nincs is szándéka 400-500 Ft-ot kifizetni egy lemezre. És akkor pl. egy CMCMAG-BA5-000 MID-es Verbatim tökéletes alternatíva ellentétben a Te állításoddal szerintem.
Én tudok mutatni CMCMAG-BA5-000 MID-es Verbatimot ami alig marad el mondjuk egy Panasonic lemeztől. A tartósságot most hagyjuk mert úgysem tudod bizonyítékát adni, hogy szar és meddig fog tartani. És innentől kezdve spekuláció az egész.

(#2438) gg72 válasza stanley00 (#2437) üzenetére


gg72
veterán

Egyetértek. Még az is hozzátartozik a dologhoz, hogy mivel manapság CMC gyártja a legtöbb lemezt, így BD-írók gyártói is egyre inkább alkalmazkodnak ehhez, vagyis olyan FW-ket adnak ki a meglévő meghajtóikhoz, ill. az újak eleve úgy jönnek ki, hogy elég szép írási eredményeket kapunk ezekkel a lemezekkel is. Ami kérdéses marad, az valóban a tartósság (erre én is mindig azt mondom, hogy térjünk vissza rá 10-20 év múlva), illetve a nagy szériás gyártás átka, az ingadozó minőség. Nálam is jártak már nagyon jó minőségű, de nagyon rossz CMC lemezek is. Legutóbb HP-t használtam, az pl. valamivel "jobb" volt, mint a Verbatim.

(#2439) johnywalker válasza gg72 (#2436) üzenetére


johnywalker
őstag

Az a helyzet, hogy megfordítva lenne a kérdést igazán helytálló megválaszolni.Kevesebb helyen, illetve tipus van ami ajánlott, mint a nem.Tehát, ha találtál valahol MEI-midest, az nagyon ritka.Elsősorban Ritek és CMC Ba5-ös ami elérhető.Nem idetartozó tudom, de Sonyt sem Dvd, sem CD-ben nem lehet jó alapanyaggal, elfogadható middel kapni már jó ideje.Verbatim Ba3-ast gyakran használtam, de a Ba5-öst már kerülöm.

(#2440) gg72 válasza johnywalker (#2439) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos ez is igaz, egyre nehezebb hozzájutni jó minőségű lemezhez... Ezért írom én is mostanában, hogy az elérhető lemezek közül manapság inkább vegyünk CMC-set, mint Ritek-et. Amit én nagyon ajánlok még, az az Infomedia MID-es lemez, ez ugye DVD-ben is nagyon jó minőséget képviselt, de sajnos ez is csak külföldről beszerezhető.
Sony-ból írható DVD és CD lemezekkel már nagyon régóta nem volt dolgom, BD-ből egyszer 25GB Ritek, ill. 50GB méretben Panasonic gyártmánnyal, ez utóbbi természetesen nagyon jó lemez volt. Nem tudom, hogy a most [kapható] lemezeik milyen gyártmányok, de feltételezem, hogy maradt a Ritek és CMC vonal.

(#2441) stanley00 válasza gg72 (#2438) üzenetére


stanley00
tag

Örülök ha nem vagyok egyedül a véleményemmel. Egyébként a Sony-hoz kapcsolódva. Nekem például a DL-es újraírható lemezeknél a TDK-val (TDK MID) voltak nagyon rossz tapasztalataim sőt az SL lemezei is hasonlóan hamar leamortizálódtak nálam. Ezért próbaképpen váltottam a Sony lemezeire (Sony MID) és a mai napig jól operálnak tehát teljes mértékben meg vagyok elégedve velük. Igaz ezek sem tegnap vásárolt termékek és most kizárólag az újraírható lemezekkel kapcsolatban írom ezt.

(#2442) M107 válasza stanley00 (#2437) üzenetére


M107
addikt

:R

Egy, nem sztároltam !!!!

Kettő, ebből már nincs mivel nem tud több millió lemezt rendelést adni ami biztos el is fogy az Omega.
erre már ő sem vállalkozik.

Három, nálam vagy Panasonic vagy Info... mides, lemez jön szóba, amit a szomszéd ismerős használ még mindig működik, én soha nem hazudok inkább recés késsel vágják át a torkom.

Négy, Verbatim inkább már CMC-s annak is a legalja. Sajnos !

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2443) stanley00 válasza M107 (#2442) üzenetére


stanley00
tag

A legfontosabb: senki nem mondta, hogy hazudsz!
Van egy meggyőződésed és ezzel semmi baj. Nekem is van és elmondom viszont megpróbálok nem kijelenteni csak kifejteni egy másik álláspontot. Nem mondom, hogy az igazság nálam van de te sem jelentheted ugyanezt ki, az teljesen bizonyos. Lehet rosszul fogalmaztam, hogy sztárolod az Omegát de azért valljuk meg olyan mintha valami reklámarca lennél a márkának. Azt mindig elmondod, hogy közepes minőség, valahol még azt is írod, hogy 5-8%-al a Verbatim alatt van minőségben mégis azt ajánlod a Verbatimot meg lekukáztad éppen az előző hozzászólásodban. Nehogy azt hidd, hogy „rádszálltam” csak mivel jópárszor olvastam tőled ezeket valamiért megragadt bennem. Bizonyításul pár link:

[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[6]
[7]

Kérlek bizonyítsd már be valamivel, hogy a CMC-s HTL-es Verbatimok jelenleg használhatatlan semmire nem jó lemezek amik garantáltan elveszítik a rajtuk tárolt tartalmat mondjuk 1-2 éven belül. Nem tudod mert fogalmad sincs róla csak dobálózol a szavakkal. Fentebb már leírtam, hogy hozzáértően, jó íróval nagyon jó minőségben meg lehet írni őket. Majdnem mondjuk mint egy Panasonicot. Akkor miről beszélünk? Nem tudom de ha mondjuk személyesen neked rossz tapasztalatod volt pár lemezzel az sem számít semmit mert számos oka lehet. Az pedig, hogy a Panasonic 50 évet ígér a lemezeire biztos így lesz? Garantálod? Ja, hogy nem tudod. Vagy igen? De akkor honnan tudod? Az elsőt már megírtad 50 éve? Ja mégsem. Minden csak spekuláció! Ez a problémám csak, hogy kijelentesz valamit amit semmivel sem tudsz alátámasztani. Egy biztos, ha nem számítana akkor nekem is minden lemezem 400 Ft-os Panasonic lenne mert én is úgy gondolom, hogy minőségibb és a legjobb lemez valószínűleg. Viszont azt is gondolom, hogy nincs akkora kontraszt közöttük mint amit beállítasz. Természetesen semmivel nem tudom bizonyítani az állításom de én meg úgy érzem, gondolom, hogy ezek a Verbatimok adott esetben 20-30 évet is kibírhatnak megfelelő tárolással. Az pedig egyenlőre elég nekem. Végül csak egy példa. DVD lemezből is mindig Verbatimot használtam de van pár lassan 15 éve megírt Ritek-es Traxdata amit még most is tökéletesen be lehet olvasni. Vagy szintén hasonló RICOHJPN MID-es Fuji. Rengeteg kukás MID vagy márka létezik de amiről te írsz az abszolút nem az.

(#2444) olasz69 válasza stanley00 (#2443) üzenetére


olasz69
senior tag

Köszönöm Szépen! :R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2445) M107 válasza stanley00 (#2443) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó, lehet hogy túloztam egy kicsit.
A baj az hogy a Verbatim is régi fénye ön magának lutri kategória.
Lehet, hogy jó lemezt lehet, hogy nem jó lemezt fogsz ki egy hengeren belül, de sajnos ez igaz 2008 óta a mélyrepülés óta, mármint az Optikai lemezek mélyrepülése óta legyen Cd Dvd Blu-ray mindegy, mondjuk a BD lemezek esetében azért nem teljesen igaz. Hiszen akkor kezdetek terjedni.

Jó lenne 400 Ft Pana lemez, sajnos inkább 500 feletti árról beszélünk sajnos.
Az Omega lemezek arca ez kedves, én csak nyers olvasási adatokra támaszkodok, hiszen nincs tesztelő meghajtóm és én vagy Verbatim mides BD-RE használok ideiglenesen, vagy Pana lemezt a fontos adatoknak.
Jó most tudtam szerezni InfoR40 mides lemezt megbízható forrásból és közel azonos szinten írja a kis 206D-m a külföldi források alapján is + egy kedves jó fórumtárs infója alapján is.

Le is adom a rendelésem további 40-60 DB lemezre tartaléknak majd ha megjön a fizúm, mert tényleg jó lemez szereti az asztali és a kis 206D-m is.

De mondjuk van UAE Verba több 50-es hengerrel DVD
most érkezett 4 hónapja az utolsó 4X 50 db henger 250 Ft /db áron tehát nem olcsón.

Rövidre zárjam, rengeteg CMC 05 lemez mid lemez sajnos ipari hulladék kínlódik velük a meghajtó, legyen író akár olvasó. Főleg tekeréskor chapter váltás esetén van hogy 1 percet is tököl egy PIO BDP 150-160 esetén is ami azért, nem egy rossz optikai eszköz,

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2446) johnywalker


johnywalker
őstag

Ne haragudjatok, srácok!Rossz nézni, olvasni ezt a személyeskedést!Nekem is van ám elég korrekt véleményem mindenféle lemezről.Ha ez mások számára is értékteremtő, akkor megosztom.Persze néha a saját véleményem szubjektív, ha úgy érzem rossz minőségű lemezt vettem.Ilyenkor persze úgy érzem kicsesztek velem.Vagy esetleg nem tudok megvenni egy drágább, de jobb minőségű márkát.Van aki benne van a dvd, cd lemezírás témában évtizede, vagy blu-ray írásban jó néhány éve és megpróbálja az eddig felmerült tapasztalatait megosztani.Ne menjünk át az új évbe rossz szájízzel.Peace!Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#2447) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! az alábbi újraírható lemezek felől érdeklők. Melyek ajánlatosak
1-2 db kellene ugyan is töltök le BD filmeket gépről tesztelve mindegyik hibátlan,de tapasztaltam 1-1 db-nál, hogy a Bluray lejátszom csak olvassa-olvassa de nem játssza le, hibát ír ki! Nem tudni,hogy az írás sikerült rosszul vagy maga a film szerkezete hibás stb!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2448) M107 válasza Csabi1984 (#2447) üzenetére


M107
addikt

:R

[link]

Mid :

VERBAT-IMd-000

Igaz ára van, de ha jó lemezt és tartósat szeretnél.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2449) Csabi1984 válasza M107 (#2448) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :)

(#2450) johnywalker


johnywalker
őstag

A megfelelő író program használata is elsődleges fontosságú, egy lemez írás sikerességéhez pl: ImgBurn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.