Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Márton válasza gg72 (#3000) üzenetére


Márton
nagyúr

Mindenképpen tesztképest, ha már veszek :)
De most meg éppen jó a bh10ls30 :U

Falcon pro 6x lemezzel csinált olyat, hogy tegnap 2-t sem ismert fel,
írás megkezdésekor ezt dobta.
Na mondom, kuka az egész henger.
Sata kábelt kicsit megmozgattam mindkét végén, és ma simán megírta ugyanazt a lemezt.
De gyakran van olyan, hogy egyszerűen eltűnik a meghajtójel a t.commanderben, újraindításig nincs is.
Ez milyen hiba? Haldoklik, vagy csak kábelcserés?
Volt hogy már Pana lemezt is rontott menet közben, hasonló hibaüzenettel.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3002) johnywalker válasza Márton (#3001) üzenetére


johnywalker
őstag

Valószínűleg gyenge minőségű Sata kábel okozza, főleg meghajtójel eltűnés esetén kell erre gyanakodni.De hosszabb ideje használt pörkölőket érdemes évente egyszer tisztító Cd-vel átfuttatni.M107-hez hasonlóan én is évek óta egy 206D-vel írok, szinte hibamentesen.Bár az ő által írt darabszámot meg sem közelítem.

[ Szerkesztve ]

(#3003) jeni válasza Márton (#3001) üzenetére


jeni
félisten

úgy gondolom,a sata kábel cserét érdemes megejteni,illetve olyat ami fémzáras,nagy a valószínűleg kontakt hiba áll a háttérben. de ez lehet a sata csatlakozási pont kitágulása (lötyög benne-sokszor van kihúzva.-de ez a kábel csatlakozóra is érvényes)
meg aztán,hogy előbb le írva,hogy a lézerfej tisztítás is érdemes megcsinálni,bár ennek kevésbé van hatással a meghajtó eltűnésének.

esetleg cseréld fel a sata portokat kábel cserével

egyenes vagy hajlított



persze ebből is van nívósabb sata3 cable is.

(#3004) Márton válasza jeni (#3003) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
a vinyók ilyenen lógnak

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3005) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Képeket archiválnék. Hogy érdemes? Kiírjam ömlesztve vagy az ömlesztetről iso és azt írjam lemezre? Panasonic BD-R 25 Gb lemezre menne.

[ Szerkesztve ]

(#3006) gg72 válasza zsizsef (#3005) üzenetére


gg72
veterán

Én az iso-s megoldást javasolnám.

(#3007) zsizsef válasza gg72 (#3006) üzenetére


zsizsef
senior tag

CD-én És DVD-én vannak a képek. Egy iso legyen vagy lemezenként. :F Csak, hogy on topik legyen BD lemez szempontjából van e jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#3008) gg72 válasza zsizsef (#3007) üzenetére


gg72
veterán

1 BD = 1 ISO

(#3009) gyulank válasza gg72 (#3006) üzenetére


gyulank
addikt

De miért jobb 2 lépésben? Most akkor a képekből csináljon egy iso-t, és abból írjon egy lemezt, vagy egy iso-fájlt írjon a lemezre?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3010) gg72 válasza gyulank (#3009) üzenetére


gg72
veterán

Mert a sok kis apró fájl felírása sokkal jobban leterheli a gépet (pl,. belassulhat az írás), rendezze a kiírandó képeket egy mappába, abból csináljon ISO fájlt és azt írja ki.
De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. ;)
Téma részemről lezárva.

(#3011) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok
Pio 207D hez milyen duplarétegű (BD50) lemezt ajánlotok?
és milyen egyrétegűt?
Régóta nem vettem lemezeket, nem vagyok képben.
A legutolsó fw az 1.60-as BDR-207DBK-hoz, 2015 márciusi [link] és ezeket támogatja: [link]
Valakinek van még ilyen írója, és van tapasztalata BD50 lemezekkel?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3012) gti3


gti3
csendes tag

Üdv!

Blu-ray írót vennék, de nem akarok rá túl sokat szánni, így az olcsóbb típusok közt nézelődtem. Szerintetek ezek közül melyiket érdemes venni, ami megbízhatóbb lenne?

- LG BH16NS55

- LG BH16NS40

Vagy esetleg. - Pioneer BDR-209DBK

(#3013) gg72 válasza gti3 (#3012) üzenetére


gg72
veterán

Rossz topikban vagy... ;)

Ha kapsz Pioneert, akkor vedd azt (inkább az EBK verziót), ha nem, akkor az LG 55-öst.

(#3014) gti3 válasza gg72 (#3013) üzenetére


gti3
csendes tag

Am archiválásra lenne, Verbatim HTL lemezekkel próbálkoznék, 4x sebességgel. Íráshoz mi az ajánlott vagy bevált program ilyen célra? (Esetleg Nero 2017?) Olvastam, hogy itt érdemesebb egy iso-ból írni, ha sok fájlról van szó, vagy ez csak gyengébb konfigok esetében jelentős? Tartóssági szempontból mi az optimális tárolási módszer? Esetleg ilyen dvd tartó, tasakos koffer szóba jöhet?

(#3015) gg72 válasza gti3 (#3014) üzenetére


gg72
veterán

Hát archiválásra nem biztos, hogy a HTL-es Verbatim jó választás, inkább MABL Verbatim, vagy Panasonic.
Író-szoftver: ImgBurn, de jó a Nero is, ill. rengeteg freeware szoftver van erre a célra.
Ez a tasakos koffer szerintem jó lesz, a lényeg, hogy a lemezek ne egymáson egy hengerben legyenek, illetve az sem jó, ha mappában zsúfolódnak össze.

(#3016) koncsik válasza gti3 (#3014) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem hasonló ládikó van (itmedia.sk-tól), amikor tele lett szétesett - tárolni még jó, de fogantyúnál nem lehet felemelni. Vettem még egyet, hátha (az még nincs tele).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3017) gti3 válasza gg72 (#3015) üzenetére


gti3
csendes tag

És írási módból melyik a nyerőbb sok file esetén? Az iso-ból való írás vagy lehet simán is? Befolyással van ez a megírt lemez tartósságára?

(#3018) gg72 válasza gti3 (#3017) üzenetére


gg72
veterán

Tartósságra nincs kihatással, csak a merevlemezt terheli kevésbé, ha iso -ból írsz ki sok kis fájlt.

(#3019) attilav2


attilav2
őstag

Rendeltem az itmedia.sk-tól, de nem kaptam róla automatikus emailes visszaigazolást, úgy emlékszem régen küldtek ilyet. Más se kapott? Csak azt írták a megrendelés végén hogy telefonon keresnek majd.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3020) koncsik válasza attilav2 (#3019) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Telefonon felhívnak munkaidőben szinte rögtön, szerintem utána szokták küldeni a mail-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3021) gg72 válasza koncsik (#3020) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez így van.

(#3022) attilav2 válasza gg72 (#3021) üzenetére


attilav2
őstag

40db HP BD lemezt rendeltem ilyet:
HP BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake Fullprint (CMC) (IT10535)
CMCMAG-BA5-000

Remélem nem lesz vele gond, olvastam hogy a Verbatim ajánlottabb, de egyben drágább is :( A HP 170ft a Verbatim 189, ekkora tételnél már látszik az árkülönbség. Maxellt akartam de azt kerüldendőnek írtátok.
Remélem a BDR207D jól boldogul majd a HP-val.

Rendeltem egy ilyen DVD pakkot is: HP DVD+R 16x 25cake (IT4464)

Így is hogy viszonylag olcsó lemezeket rendeltem valamivel több mint 8000ft lett a végösszeg.
Archiválásra szánom a lemezeket.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3023) gg72 válasza attilav2 (#3022) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos nem túl jót választottál, a CMC-s lemezek közül a Verbatim jobb írásminőséget produkál, a HP gyengébb széria. Azért az a 800 Ft 40db lemeznél szerintem nem akkora tétel, hogy ezen kelljen spórolni, pláne nem archiválási cél esetén...
Ez pedig ráadásul csak 8 Ft-tal drágább: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3024) attilav2 válasza gg72 (#3023) üzenetére


attilav2
őstag

Mindegy, ha CMC-s akkor nem lehet annyira rossz.
Verbatim meg talán nem is volt raktáron mikor rendeltem.

Erről az 50gb-os lemezről mi a véleményed?
[link]

Pio207D-vel megkockáztatható?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3025) Srob


Srob
tag

Sziasztok!
Én is BD-R 50GB nyomtatható lemezt keresek családi videók,filmek tárolására.
Ahogy néztem nem nagy a választék a Verbatim 2k kicsit drága,mert 10-25 db kellene elsőre
minimum.Előre is köszönöm!

"curiosity killed the cat"

(#3026) gg72 válasza attilav2 (#3024) üzenetére


gg72
veterán

CMC-s 50GB lemezt viszont már tényleg inkább ne...

(#3027) jeni válasza attilav2 (#3024) üzenetére


jeni
félisten

Nézzél be többször ide és olykor van akció arra,hogy többen társulva,kintről rendelve 50GB ajánlott lemezből nagyobb tétel kerül rendelve. Így a költség is jobban elosztódik és nagyobb darabszám esetén akár még olcsóbb is lehet.
FalconMedia Pro lemezt keressél olcsóbb is,ajánlott kategória.
MID: TDKBLDRBB

[ Szerkesztve ]

(#3028) jeni válasza attilav2 (#3024) üzenetére


jeni
félisten

(#3029) gg72 válasza jeni (#3027) üzenetére


gg72
veterán

50GB lemezből tudtommal még sohasem volt csoportos rendelés, a Falcon lemez, amiből eddig 2X rendeltünk közösen, 25GB-os.

(#3030) Srob válasza Srob (#3025) üzenetére


Srob
tag

Hát nem találtam ennél [link]olcsóbbat. Verbábol van 25GB-s,
de az már kevés.Ha tudtok valami jobbat,osszátok meg velem.Köszönöm!

"curiosity killed the cat"

(#3031) gg72 válasza Srob (#3030) üzenetére


gg72
veterán

Ebey-ről kell rendelni, Jenni linkelte is a #3028-ban...

(#3032) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Ezzel a lemezzel ne is várjak jobb eredményt, ugye?

(#3033) gg72 válasza Szpisti (#3032) üzenetére


gg72
veterán

Hát ne nagyon... :(

(#3034) Srob válasza gg72 (#3031) üzenetére


Srob
tag

Jóval olcsóbb,köszönöm!A megrendeléstől számítva,mennyi idő alatt kapnám kézhez pl. Japánból?

"curiosity killed the cat"

(#3035) gg72 válasza Srob (#3034) üzenetére


gg72
veterán

Kb. két hét.

(#3036) Srob válasza gg72 (#3035) üzenetére


Srob
tag

:C

"curiosity killed the cat"

(#3037) gyulank válasza gg72 (#3015) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem nem azt mondtad, hogy ezek hülyeségek, és minden HTL egyforma, és a többi csak hülyítés?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3038) gg72 válasza gyulank (#3037) üzenetére


gg72
veterán

Ha [erre] gondolsz, akkor én itt nem írtam olyat, hogy mindegyik HTL egyforma lenne, csak hogy kétféle lemez létezik. Tartósság szempontjából a HTL-es lemezek a jobbak, de nyílván senki sem fog tudni hosszútávú tapasztalatról beszámolni. Én archiválási célokra mindig is a Panasonic lemezeket ajánlottam, a CMC-kkel sincsen semmi bajom, ha egyenletes lenne a minőségük és az én tapasztalatim szerint HP márkanév alatt gyengébb szériák jönnek ki, ezt az írásminőség tesztekből szűröm le, amelyek csak következtetni engednek a várható tartósságra és lejátszásbeli kompatibilitásra, de garanciát nem adnak rá. [link]

De ha kérhetem, ne kezdjük el újra a januári témakört, 2 hónap szerintem alatt semmi sem változott lemezek ügyében, így a véleményem sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3039) gyulank válasza gg72 (#3038) üzenetére


gyulank
addikt

Az ugyanaz. Van az LHT ami rossz, meg van a HTL ami jó. A többi marketing duma. Azt hiszem, pont a MABL miatt kérdeztem, hogy az jobb-e, és arra írtad ezt, hogy a lényeg, hogy HTL legyen, a többi, mint a MABL szerinted csak marketing. Most meg szerinted a MABL jobb. Ezért kérdeztem, hogy hozzájutottál valami infóhoz, ami megmásította a véleményed? Vagy ha azóta is az a véleményed, hogy a MABL nem jobb, akkor most hogy lehet szerinted jobb?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3040) gg72 válasza gyulank (#3039) üzenetére


gg72
veterán

A MABL Verbatim nem azért jobb, mert a Verbatim kitalálta ezt a MABL szöveget rá, hanem azért, mert azoknak a lemezeknek Verbatim a médiakódjuk és nem CMC, így jobb az írásminőségük, "amelyek csak következtetni engednek a várható tartósságra és lejátszásbeli kompatibilitásra, de garanciát nem adnak rá."

Vagyis én személy szerint különbséget teszek a tartósság és az írásminőség között, az előbbiről egyelőre nem tudok nyilatkozni (más sem nagyon), viszont az utóbbit lehet mérni és talán (?) enged következtetni a tartósságra, legalábbis én hiszek benne. Talán így jobban érthető, hogy mit gondolok az egészről, de hogy még egyszerűbben fogalmazzak: a MABL (=Verbatim MID) lemezeknek jobb az írásminőségük, mint a CMC-s lemezeknek, de a tartósságukról ezt egyelőre nem lehet kijelenteni.

(#3041) attilav2


attilav2
őstag

Megjött a HP!
4 BD lemezt írtam tele, szépen kiírta 4x(gyorsabban egyelőre nem mertem) és visszaellenőrizte az ImgBurn.
Egy HP dvd-t is kiírtam azzal sem volt gond.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3042) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Régóta olvasom a topikot. Gondoltam megosztok veletek egy információt. :)

A Digital Media Store-ból rendeltem világos kék-fehér dobozos nyomtatható MediaRange BD50 lemezeket (10db-os henger, az illusztrált képen nem ez van), bevállaltam. Egyébként a hivatalon német oldalukon is ez a kék-fehér csomagolás van feltüntetve. [link] Szóval nagy megelégedésemre VERBAT-IMf-00 MID-es :)

Az írás minőséget sajnos nem tudom leellenőrizni, mivel erre nem alkalmas írom van, de gondolom így olyan rossz csak nem lehet.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3043) jeni válasza SpongyaBob (#3042) üzenetére


jeni
félisten

(#3044) SpongyaBob válasza jeni (#3043) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3045) attilav2


attilav2
őstag

Megvolt az első rontott HP.
Előtte több mint 10 lemezt simán megírt a 207D. Az ImgBurn valami IO hibára hivatkozott, sárga felkiáltójeles üzenetek jelentek meg a logban, bizonyos szektorokat nem tudott írni, meg a led gyakran villogott, le állítottam az írást, ez kuka. Az írás alatt az egér akadozva durván mozgott, meg általában véve azt vettem észre hogyha az egér vevője az usb 2.0 portba van dugva akkor előfordulhat akadozás. A hdd is nagyon pörgött. Lehet hogy az alaplap hülyül. Átdugtam az egér vevőjét usb3.0 portba, a kiírandó iso-t meg áttettem egy ssd-re. Szépen kiírta a BD25 iso-t, most megy a visszaellenőrzés, és jó lett!!

Lehet hogy nem a lemez volt a hibás hanem az alaplap kezdi megadni magát, nem tudom. Mindenesetre SSD-ről biztonságosabb az írás.

Most vettem észre hogy az iso hdd-n levő példánya fel volt csatolva, lehet hogy ez okozta az írás elakadását, hát oda kell erre figyelni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3046) jeni válasza attilav2 (#3045) üzenetére


jeni
félisten

A keresztmetszet és a sebesség is beleszámít,hogy HDD-ről vagy SSD-ről megy a dolog. Az is számít megy-e valami a háttérben. Ha lehet nem használjunk CPU igényes alkalmazásokat. Írás alatt se nagyon nettezzünk.

(#3047) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

A szakiktól kérdezném, hogy a sávosodó írás jelent valamit? Gondolok itt arra, hogy az írott felület hol sötétebb hol pedig világosabb színű. Van ennek bármi jelnetősége? vagy esetleg ez lemez függő?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3048) attilav2


attilav2
őstag

Belefutottam az első tényleg hibás HP lemezbe, az írás még látszólag rendben lefutott, de a lemez lezárása a szokásosnál jóval tovább tartott, és csak 2x sebességgel ellenőrizte vissza az imgburn, a lemez vége felé szektorhibát jelzett.
Most bontottam egy másik 10-es hengert, megint kiírtam ugyanaz a bd iso-t, a lezárás gyors volt, most fut a visszaellenőrzés 8x sebességgel. Kíváncsi vagyok...

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3049) attilav2 válasza attilav2 (#3048) üzenetére


attilav2
őstag

A másik lemez jó lett!!

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3050) attilav2


attilav2
őstag

Most megírtam egy HP lemezt 6x és gondoltam letesztelem az opti drive controllal, de azt monndja nem támogatja az íróm! Nem látja a lemezcímkét (label) sem. Láttam itt hogy 208D-vel is működik az opti drive control, nekem 207D-van, azzal egyáltalán nem működik, vagy valamilyen beállítás kérdése?
Mivel teszteljek?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.