Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#586) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Konkrétan nem tudok mondani lejátszót, ami viszi a VOB-ot, de azt olvastam a neten, hogy állítólag az LG szándékosan alakította úgy az egyik frissítésétől kezdve a rendszerét, hogy az ne tudja megnyitni a VOB-ot, gondolom ez vonatkozik a Blu-Ray fájlokra, arra hivatkoznak, hogy a VOB használata copyright-ba ütközik, tehát nem jogtiszta ha lehet így fogalmazni, mivel elvileg ha már VOB-ot tudsz felmásolni HDD-re, akkor az már a lemez lemásolásával készült, tehát már megsértetted a jogot ;) Így a lejátszó nem hardveresen nem képes lejátszani, hanem szoftveresen, amire lehet megoldás, de ilyet nem találtam. Ahogy a TV-knél be lehet kapcsolni az mkv-t és divx-et egy univerzális távirányítóval, úgy el tudnám képzelni, hogy itt tis meglehet csinálni. Ezekből kiindulva, lehetséges, hogy más lejátszók is lekorlátozzák a lejátszható formátumok számát, tehát kiveszik a VOB-ot. Lehet, hogy hülyeséget beszéltem, de nem én találtam ki, tehát sztem van valóság alapja ;) Emiatt is lehetséges, hogy amikor még informálódnak az emberek a BD lejátszó iránt, akkormég azt olvassák, hogy viszi a VOB-ot, de azt már nem írják oda, hogy bizonyos frissítés után már nem lesz erre lehetőség.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.