Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) piqla válasza corlagon (#850) üzenetére


piqla
őstag

Jelen esetben egy darab *.bin-t szed le, most megprobalkozom darabokkal, de emlekeim szerint ugyan ugy meg fog allni. Illetve, miket beszelek, nem all le, csak harom honap, mire lejon. Nem tudom mi az isten a gondja :F Persze feltolteni tolt mint a meszes, csak eppen a letoltesi sebesseg ha atlepi a 0,08-at, akkor a seggemet a foldhoz verhetem.

Szereted az állatokat?

(#852) Olcsi


Olcsi
senior tag

Tuti, hogy már százezermilliárdszor feltették a kérdést, de a keresőben nem találtam rá hivatkozást...
Tehát egy windows reinstall előtt és után milyen teendők vannak, hogy a már letöltött dolgok, és a torrentbéli hivatkozásuk megmaradjon, vagyis tudjam folytatni a le- és feltöltést? Előre is köszi a választ és a türelmet! :U :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#853) Fooler89 válasza Olcsi (#852) üzenetére


Fooler89
őstag

Hát a fájlt vagy mappát amit letöltöttél azt le kell menteni (+ a torrent fáljt) és mikor az uj rendszernél ujra beteszed a kliensbe a torrentett akkor be fogja checkolni hogy meddig töltötted le és onnan folytatja. Persze mikor ujra berakod torrentett abba a mappába tölsd le a régi torrentett ahova másoltad a folytattni valót.
Ha valamit nem értesz vagy rosszul irtam le akkor nyugodtan kérdezz.

[Szerkesztve]

(#854) remington2


remington2
senior tag

Sziasztok!

Felvilágosítana egy hozzáértő arról, hogy ha letöltök egy torrentet, a peer-ek és a seed-ek száma miért olyan kicsi a rendelkezésre állóhoz képest?
mod: pl. amit most szedek, annak utorrent 43-at ír zárójelben, ehhez képest szed 13-tól.

Letöltéskor a sávszélesség attól függően ingadozik, hogy az éppen letöltött darab kinek van meg, és milyen sebességgel jön le? Fura, hogy néha megugrik pl. 45-50 k-ra, utána visszaesik 5-15-re. Ez normális? Nálam ez most állandó. 1megabites netem van, adsl.
Szerintem valamit rosszul csinálok, mert bár nem csak rajtam múlik tudom, de soxor csak 5-10 k-val jön valami nagyon sok seed-el és peer-el is. Használom a cfosspeed-et is.

THX

[Szerkesztve]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#855) Fooler89 válasza remington2 (#854) üzenetére


Fooler89
őstag

Hello

Első kérdésedre a válasz, hogy azért nem tudsz tőlük tölteni mert ők teljes sávszélleségbe le vannak foglalva a többi leecherrel vagy te már nem férsz be neki a megadott kapcsolatt limit alá.

Cfosspeed-nek meg nem ez a feladata.

[Szerkesztve]

(#856) remington2 válasza Fooler89 (#855) üzenetére


remington2
senior tag

Üdv!

És ezen mivel tudok segíteni? Hogy minél tovább ''vonalban'' maradok? Durva, hogy ahhoz képest, hogy lehetne gyorsabb is, 10-15 k-val szedek le 3-4 gigás cuccot, akár 4 napon keresztül.
Tuti, hogy nem nálam van a hiba?
És a sávszél-ingadozás? (Amúgy ez utóbbiból sejtettem, hogy gyakorlatlanként én bénázok vmit a utorrenttel. Tegnap is lámaként lecsökkentettem 1k-ra a feltöltést, és csodálkoztam, miért csak 10 k-val enged. Azóta megoldottam, eltöröltem a korlátot, lett is 50-60 kbit/sec, de azóta megint csak 10-15.

Még egy kérdés: sokat ártok a letöltés / feltöltésnek azzal, ha megállítom pl. éjszakára? Úgy veszem észre, nehezebben ''talál'' vissza.

THX

[Szerkesztve]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#857) shev7 válasza remington2 (#856) üzenetére


shev7
veterán

azingaadozasnak lehet az is az oka, hogy keves olyan peerhez csatlakozol, akiknek megvannak olyan reszek amik neked hianyoznak. Ha valaki megszerez egy reszt ami kell neked feltolja 40-50k-val, majd mikor odaer, varnod kell mig beszerez egy ujabb darabot.

Van valamilyen rangsor arra, hogy egy felszabadulo slotot ki kap meg, ha kikapcsolod ejszakara, akkor kikerulsz a varakozasi sorbol...

Persze mindez csak uj/keves seederes torrentnel jelent altalaban problemat

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#858) remington2 válasza shev7 (#857) üzenetére


remington2
senior tag

Hali!

Értem . . . seed az van bőven, peer még több, de seed esetén kb. 1/4-éhez, peer-nél pedig 1/8-ához csatlakozik csak. Ez a gáz, van egy rakással, mégis lassan jön. :W

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#859) shev7 válasza remington2 (#858) üzenetére


shev7
veterán

hat a rakassal az relativ... altalaban sosem fogsz tudni mindenkihez csatlakozni, mert mas is csatlakozik hozzajuk es elfogy a slotjuk, masreszt egy peer feltoltesi sebessegebol masnak is jar nem csak neked. Ha az adsl-esek vannak tobbsegben a bolyban akkor 10-20 aktiv kapcsolattal meg nem fogod kihasznalni a teljes letoltesi savszelessegedet...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#860) remington2 válasza shev7 (#859) üzenetére


remington2
senior tag

Na igen . . . most is három megy, mégis az átlagos letöltési sebesség (progiból olvasva) 52 kb/sec. És ez még csak hagyján . . . nem is ''versenyeznek'', bőven benne vannak.
Tanulság: legyek türelmes, és indítsak el többet? De akkor meg lehet, hogy egy gyors letöltést nem fogok tudni kihasználni.

Most nézem: utorrenten mindhárom piros, ami a súgó szerint kapcsolati hibát jelez a tracker-rel, azt írja, hogy ettől még folytatódhat. Egy hibanapló szerint egy darab hiányzik. Ha megállítom, és re-check, akkor helyrerakja. Ezt hagyhatom a végére is?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#861) tzscske válasza remington2 (#860) üzenetére


tzscske
tag

Ha egyszerre csak egyet futtatsz akkor ott nem emelkedik azoknak a száma akikhez kapcsolódik ténylegesen a program?Lehet kevés szál van megadva neki és ha egyszerre több torrentet futtatsz akkor megoszlik nagyon és ezért nem kapcsolódik többhöz.
Az se jó ha túl sok van megadva,mert a win nem igazán szereti a túl sok kapcsolatot,meg az olcsóbb féle routerek se igazán tudják rendesen lekezelni.

(#862) remington2 válasza tzscske (#861) üzenetére


remington2
senior tag

Kipróbáltam, de nem.
össz. 600 kapcsolat lehet, torrentenként 100 peer-el. De messze nincsenek annyian csatlakozva, még peer sem. Nemhogy seed.

Azért hiszem azt, hogy nem ''a vonalban'' van a hiba, hanem a készülékemben (;)) mert valahányszor elindítom, megugrik, aztán szépen lassan visszaesik. Egy letöltésnél viszont átlag 10-15 k.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#863) tzscske válasza remington2 (#862) üzenetére


tzscske
tag

Aktív vagy?Ha nem akkor lehet azért nem tudsz mindenkihez csatlakozni, csak az aktívokhoz.De mondjuk ez nem magyarázná az indulásnál ''nagy'' sebességet és utána a visszaesést.Fordítva szokott lenni inkább,hogy lassan indul,de aztán beindul rendesen :DD

(#864) remington2 válasza tzscske (#863) üzenetére


remington2
senior tag

Azt hol tudom megnézni? utorrentet használok.

Hiába tűnik ígéretesnek a letöltés (100 seed legalább) most is 3 megy csak, és a leggyorsabb is csak 20 k. vagy még ennyi sem. a másik kettő meg . . .


[Szerkesztve]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#865) tzscske válasza remington2 (#864) üzenetére


tzscske
tag

Beállítások--sebesség kalauz--Port átirányítás tesztelése.
Rákattintassz és bejön egy oldal ami kiírja,hogy ok vagy nem.Amúgy lent a dht mellett van egy zöld körben fehér pipa(ha aktív a kapcsolatod) vagy egy piros körben flekiáltójel (ha passzív vagy)

Most olvastam vissza,hogy adsl-ed van.Nem ugrik fel a feltöltés olyankor amikor a letöltés lecsökken?Lehet az a baj.Túl nagy a feltöltésed és mellette nem tudsz letölteni.Nálam,ha hagyom a feltöltést akkor aletöltés 3-400-ról leesik 80-100-ra (kábeles net)Ha lekorlátozom a torrneteket egyesével akkor jön fullon lefelé.Ne globálisan korlátozd,hanem jobbklikk a torrentre ott tulajdonságok és a max feltöltési sebességet tedd mind a 3 torrentnél 3-5körülire.Akkor az össz feltöltésed 15 lesz annak még nem szabadna nagyban befolyásolni a letöltést.Vagy próbálj egy torrentet egyszerre,max 10k feltöltéssel.

[Szerkesztve]

(#866) remington2 válasza tzscske (#865) üzenetére


remington2
senior tag

Akkor aktív. A másik érdekes dolog, hogy hiába lassú a letöltés (max mondjuk összesen 40 k) az internet akkor is rém lassú, alig tudok mellette netezni.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#867) tzscske válasza remington2 (#866) üzenetére


tzscske
tag

mennyi a feltöltés ilyenkor?

(#868) remington2 válasza tzscske (#867) üzenetére


remington2
senior tag

A fura az, hogy 15-25 közé is ''beugrik'' (ezt az utorrenten kívül nézem, a cfosspeed-el, ami nincs bekapcsolva, de elég jól mutatja a sebességeket). utorrenten belül meg alig van feltöltés.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#869) tzscske válasza remington2 (#868) üzenetére


tzscske
tag

Akkor nézz szét a gépeden mi használja még a netedet a tudtodon kívül!
Nincs tűzfalad?Lehet van valami vírusod vagy trójaid ami küldözget adatokat kifelé és ezért magas a feltöltési sebességed emiatt nem tudsz tölteni lefelé rendesen.

(#870) remington2 válasza tzscske (#869) üzenetére


remington2
senior tag

Tűzfalként comodot-t, vírusírtóként avastot használok. spyware-t néztem már, de nincs, és a comodo szerint a netet is csak a utorrent használja (mondjuk ez fura, mert opera is megy).

Ahogy elnézem, mintha nehezen csatlakozna a seedekhez/peerekhez.

Meg mindenhez . . .

[Szerkesztve]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#871) Tele von Zsinór válasza remington2 (#862) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A 600 kapcsolatot nem fogja bírni a win, 150-re állítsd.

(#872) remington2


remington2
senior tag

Most néztem a utorrent logját. ''Unable to map UPnP Port''.
Ez baj? Itthon nincs routerem.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#873) Tele von Zsinór válasza remington2 (#872) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Akkor nem gond, de akár ki is kapcsolhatod az UPnP-t.

(#874) Bici


Bici
félisten

Hali!

Mi a véleményetek az Operáról, mint bit torrent kliensről?
Most láttam, hogy van benne ilyen lehetőség, és érdekel, hogy érdemes-e vele foglalkoznom...
Még sosem használtam torrent-et, és ezért nem tudok a kliensekről semmit.

Üdv, és kösz: Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#875) Winner_hun válasza Bici (#874) üzenetére


Winner_hun
félisten

Próbáld ki, mellé próbáld ki a µtorrentet (vagy valamelyik másik klienst, de én ezt ajánlom, kis gépigényű, de nagyon okos, szinte mindent tud) aztán amelyik tetszik azt használd

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#876) Bici válasza Winner_hun (#875) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#877) Chandler


Chandler
senior tag

hali
félig off de:
van egy d-link di-604-es routerem, és eddig jól ment, porforwardolt
de most vettem észre hogyha forwardolok egy portot, és letesztelem, nincs forwardolva
win tűzfal kikapcsolva, egyéb tűzfalam nincs
mi lehet a gond?
amúgy utorrent amikor bevan kapcsolva akkor forwardolva van a port, gondolom vmi upnp dolog automatikusan forwardolja amikor utorrent bevan kapcsolva

(#878) tzscske válasza Chandler (#877) üzenetére


tzscske
tag

Hogyhogy nincs forwardolva?Ahoz,hogy egy port át legyen irányítva kell egy program ami azon a porton figyel (szerintem.)Ha a routeren át van irányítva egy port,de nincs bekapcsolva a gép(nem figyeli semmilyen program azon a bejövő kéréseket) akkor nem fog válaszolni semmire.
Lehet nem teljesen korrektül írtam le,de így ésszerű.Majd jönnek hálózati guruk és kijavítanak. :R

(#879) remington2


remington2
senior tag

Hali!

Néhány hozzászólással ezelőtt gondom volt a letöltési sebességemmel torrentezés közben. Azóta észrevettem, hogy ha csak egyetlen letöltés megy, akkor nagyon gyors.
Igen, persze hogy tudom, hogy egyedül gyorsabb, de ha egynél többet indítok el, irreálisan lelassul 70-100 helyett egyenként 5-10 kbit. (nem feleződik, vagy ilyesmi).
Ez miért lehet?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#880) ngabor2 válasza remington2 (#879) üzenetére


ngabor2
nagyúr

talán túl sok kapcsolat van, amivel már nem bír a gép, vagy a router, vagy a hálózati végpontod.

(#881) Chandler válasza tzscske (#878) üzenetére


Chandler
senior tag

hmmm értem amit mondasz de én nem így gondolkodom
inkább úgy hogyga forwardolsz egy portot, az onnantól fogva nyitva lesz és tud rajta adat áramolni
és a port check ezt ellenőrzi le

(#882) Tele von Zsinór válasza Chandler (#881) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Igen, valahogy így, de ha nálad nincs, ami fogadná az adatokat, akkor rossznak jelzi. Fusson a µ a port check közben.

(#883) Chandler válasza Tele von Zsinór (#882) üzenetére


Chandler
senior tag

kipróbáltam ftp-t, forwardoltam a 21-es portot, és letöltöttem ftp-ről de nincs forwardolva a port :o

(#884) Tele von Zsinór válasza Chandler (#883) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Azért, mert nem te vagy az ftp szerver, annál kell, hogy nyitva legyen a 21-es, nem nálad.

(#885) tzscske válasza Chandler (#883) üzenetére


tzscske
tag

:Y
Most lehet megint én értek félre valamit. :W
Ha a te gépedre forwardoltad a 21-es portot akkor elindítasz egy ftp szerver programot,bekonfigolod,hogy a default porton figyeljen és kintről(routeren kívülről) elérhető lesz.Port checkerrel ha megnézed jelezni fogja,hogy a port nyitva van.

(#886) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Olyan gondom lenne, hogy nem tudok letölteni torrentel.
Próbáltam utorrent 1.6 ;1.7 ;Bitcomet0.9
de mindnél azt írja ki néhány másodperc mulva hogy ''A hozzáférés megtagadva'' és nem tölt le 1 b-ot sem. próbáltam már zárt és nyitott trackett is.
Valakinél, öttlet?
tűzfal,vírusírtó nincs
full szűz windows.
IceDSL net

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#887) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

megoldva. valaki babrált a jogosultásgokkal :((( :((( :(((

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#888) ragyoti


ragyoti
csendes tag

Egy másik fórumban már írtam, de azt lezárták.
''Sziasztok! uTorrentet használok, és ha töltök vagy seedelek, akkor a másik (Flashget-es) töltésem 400-ról 20-100-ra csökken. Szerintetek mi miatt lehet?''
Annyival egészíteném ki, hogy függetlenűl a torrent letöltés sebességétől. Tehát, akkor is, ha lassan pl.: 20k val jön a torrent. Olyan, mintha zavarná a másik töltésemet, nem használja ki a teljes sávszélességet.

(#889) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy BitComettel töltök torrenteket, eddig nem is volt baj, de kb 1 hónapja újra raktam az Xp-t és azóta csak 90%ig tölti le a file-okat. Előtte lejött rendesen.
Feltöltés is be van állítva normálisra, próbáltam több változatot, de nem segített.
Mi lehet a baj??
/Elolvastam a fórum elejét, csináltam port forward-ot, van cfoss speed, de nem segített egyiksem./
Segítséget előre is köszi!

PSN: sirarcheer

(#890) m.lala


m.lala
aktív tag

sziasztok

egy kis segítség kellene

a problémám hogy ha leszedek valamit torrentről és utánna elkezdem visszatölteni nagyon lefogja a netet és még az oldalak betöltése is baromira belassul

a kérdésem az lenne tudtok e erre valamilyen programot ami ezen segíthet?
Cfosspeed-ről olvastam már ez mennyire alkalmas a feladatra?

thx a válaszokat :R



[Szerkesztve]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#891) Tele von Zsinór válasza ragyoti (#888) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A µban korlátozd a feltöltésed a neted feltöltésének kb. 80%-ára.

(#892) Tele von Zsinór válasza m.lala (#890) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tökéletesen.

(#893) Winner_hun válasza m.lala (#890) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tedd fel, nagyon is, nem kell állítani utána semmit sem, csak azt kell bekonfigolni. Ha segítség kell a programmal kapcsolatban vegyél fel msn-re

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#894) tzscske válasza sirarcheer (#889) üzenetére


tzscske
tag

Ha elérte a 90%ot mit csinál?Hibaüzenet vagy valami nincs?Van seeder a filenál,vagy többen álltok 90%-nál?

(#895) sirarcheer válasza tzscske (#894) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Se hibaüzenet, se seeder.

PSN: sirarcheer

(#896) tzscske válasza sirarcheer (#895) üzenetére


tzscske
tag

Ha nincs seeder akkor nehéz lesz összeszedni a maradék 10%-ot!
Próbálgasd később,hátha előkerül a seeder és akkor be tudjátok fejezni a letöltést.(vagy hagyd futni a kliensed,hogy minél többen el tudják érni a 90%ot)
Nincs seeder egyáltalán vagy csak te nem csatlakozol hozzá valami miatt?(aktív vagy?)

(#897) sirarcheer válasza tzscske (#896) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Xpben engedtem a torrent klienseket, és port forward is megvan, le van ellenőrizve.
Kell más is aktívvá váláshoz. A fórum elején ezek vannak.

PSN: sirarcheer

(#898) sirarcheer válasza tzscske (#896) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Xpben engedtem a torrent klienseket, és port forward is megvan, le van ellenőrizve.
Kell más is aktívvá váláshoz? A fórum elején ezek vannak.

Bocs 2x ment!

[Szerkesztve]

PSN: sirarcheer

(#899) tzscske válasza sirarcheer (#898) üzenetére


tzscske
tag

Elvielg nem kell más hozzá.Utorrentben van port check ami megmondja aktív vagy-e, lehet van a többiben is.
Ennek most csak akkor van jelentősége,ha van seeder de valami miatt nem csatlakozik hozzá a kliensed (lehet passzív a seeder és ha te is az vagy akkor nem fog menni).Ha nincs seeder abszolut akkor tök mindegy aktív vagy-e vagy passzív :))

(#900) djtoomi


djtoomi
addikt

Hello!
Nézzetek meg nekem valamit léci ha megtudtok,majomföldön eddig regelve voltam,prokoptamas néven,25871-es user id néven,1.14tb up-om volt,feltöltő voltam szal elég jo voltam,nem rég kaptam figyelmeztetést,és most probálok belépni és the account has been disabled,ez mit jelenthet?Ha ban-oltak emghalok,volt 79 meghivom,és más accom nincs oda! :O :O :O

Szal nézze már emg valaki hogy a 25871-es user banolva van-e!Nagyon fontos elnne!

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.