Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Dragon3000 válasza TeeJay (#42000) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha visszaolvasol, akkor már írták ezt főleg telefonokhoz szánják, ott meg 7 col alatt élnek az emberek.
Az a gond ezen gondolataiddal, hogy soha nem tudsz elvonatkoztatni a saját dolgaidtól. Az sd kb mindenen szarul néz ki, ha valaki telefonon vagy tableten szeretne filmet nézni, azon egy mhd megoldás is bőven jó lehet. Nem mindenki él 65 colon.

[ Szerkesztve ]

(#42002) TeeJay válasza Dragon3000 (#42001) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem véletlenül tiltott...
Aki telefonon nézi annak az SD is teljesen jó lesz, ha mégsem jó szedje le a 720p-t és kész
Nem kell az SD,720,1080,1080remux,1080bd,2160,2160remux,2160BD meg 3D esetén csillió variáns mellé még alacsony bitrátás mHD is feleslegesen
még 21,5" fullHD IPS monitoron is a youtube-ot 4K-ra teszem ahol lehet mert úgy vettem észre a kódolás miatt jobb minőségű lesz a videó mintha 1080-ra tenném

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42003) Dragon3000 válasza TeeJay (#42002) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mint írtam, azért mert neked felesleges másnak lehet, hogy nem. Attól, hogy magon tiltott máshol még nem. Engem sokkal jobban zavar a kiemelt release csapatok, nem gond ha szarabb, mint ami fent van, akkor is az marad meg a másikat meg törlik.

(#42004) Imi1981 válasza TeeJay (#42002) üzenetére


Imi1981
veterán

Pedig ahol nem tiltott sokkal többen töltik az mhd-t mint a sima 720P - t vagy 1080p - t! A olyan filmeket ami nem érdekel annyira én is szoktam mhd-ba tölteni és hidd el (nem 65 colon!) sokkal szebb mint az sd és éppen csak nagyobb. Ami nagyon érdekel én is remuxot töltök de ami kevésbé arra tökéletes az mhd. 120 cm képátlójú tévén 4 méterről nézzük és jó az mhd. Amúgy az sd általában 1.5 - 1.8 GB az mhd 2.5-4 GB körül szokott lenni.
Amúgy meg ncoreon tiltott egy dolog, van élet ncoreon kívül is. Amúgy most megnéztem qbittorrentben és nem sok mhd van benne de ettől függetlenül én nem tartom hülyeségnek.

[ Szerkesztve ]

(#42005) ggg666 válasza Imi1981 (#42004) üzenetére


ggg666
őstag

4 méterről a 120cm-es TV-t. Az szép!!!
Bár attól függ mit néztek!

[ Szerkesztve ]

(#42006) F34R válasza TeeJay (#42000) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak a prestige. ;]

(#42007) mpo válasza ggg666 (#42005) üzenetére


mpo
veterán

Olyan messziről minden szép.
Az 55"-t 2 méterről nézem.
Ez a grafikon jobb, mint a táblázatod
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#42008) Cs1csó válasza TeeJay (#42000) üzenetére


Cs1csó
félisten

65"-nál már 4K kell, persze ez sem fekete-fehér. A nézési távolság is számít. Gondolom 65"-on is vállalható az FHD mondjuk 3-4 méterről. (a kalkulátor szerint FHD-t 65"-on kb. 2,5-3,9 méterről kell nézni de ha ugyanezen 4K-hoz már 1,2-2,5 méter.
Érdekes ez.

mpo

:K Ezen táblázat alapján írtam én is a fenti adatokat.

ggg666

Rokonoknál FHD 49"-os tévét 3-4 méterről nézik. Amit kb. igen 2 méterről lenne az ideális. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42009) Imi1981 válasza ggg666 (#42005) üzenetére


Imi1981
veterán

Most őszintén ki a sz@rt érdekel ez a táblázat? Én 4 méterről is látom a 720P és az 1080p közt a különbséget (az sd-ről ne is beszéljünk) . Ágyból nézem olyan messze van ennyi. Mindig ez a táblázat komolyan olyan fárasztó már. Nézzem másfél méterről és ami tök zavaró a szememnek. Ha lesz 65 colos tévém ugyan ekkora távolságból nézem mint most a 48 colost.
Amúgy nem mertem le lehet csak 3.5 méter de annyi tuti van.

[ Szerkesztve ]

(#42010) Cs1csó válasza Imi1981 (#42009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig jó ez a táblázat. Az más kérdés, hogy a MEGSZOKÁS nagy úr. Plusz lehetséges, hogy az átlagnál jobb szemed van.
Nekem nincs jó szemem sőt az egyik még asztigmiás is a tévém sem a legmodernebb legnagyobb kontraszt stb. paneles hanem egy sima LCD. (nem is LED )

Ha ezeket mind összeadod kijön a matek. Átlagos szemmel az adott felbontáshoz tartozó részletességet a megadott távolságon tudod csak észlelni.
Ettől még persze messzebből is lehet szép, és messzebbről is észlelheted a részleteket de az átlagra nem jellemző.

(#42011) ggg666 válasza Cs1csó (#42010) üzenetére


ggg666
őstag

Én csak egy szemmel látok, ennyi cucc mellett 35 éve (Amblyopia o.d., Anisometropia, myopia med. grad. Cum astigmia o.d., Presbyopia, Naevus choroid o.s., scleritis l.d.), mégis olyan távolságról nézem nagyjából, mint a táblázat.
A jobb szemem -6 a bal 0-ás, csak azzal látok rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#42012) Imi1981 válasza Cs1csó (#42010) üzenetére


Imi1981
veterán

De ha körülnézel van egy csomó ilyen táblázat és mindegyik mást ír ideálisnak. Most nézem ezen 1080p - hez majdnem 2 méter ír ami szerintem is ideális kb. De sok táblázatban emlékszem, hogy 1.5 métert írt ugyan erre. Hát én kipróbáltam és az egyszerűen nem volt kényelmes.
Amúgy nem azt mondom, hogy jó 4 méterről nézni mert nem de attól még látom a különbséget 720P és 1080p között. Nekem amúgy 2-2.5 méter lenne kényelmes igazán 48 colos tévémhez de ez most nem kivitelezhető.

(#42013) ggg666 válasza Imi1981 (#42012) üzenetére


ggg666
őstag

mpo szerinti linkelt táblázatban is reálisabb, attól függetlenül, mindenki úgy nézi, ahogy jól esik neki.

(#42014) woodworm


woodworm
veterán

Nem megyek bele egy táblázat komolyságának a vizsgálatába, amely szerint a lakások többségében lévő ~40"-os tévét 60-80 cm-ről kell nézni. Mert egyébként a kockák körberöhögik.
Elmondanám, hogy az emberek 90%-a (lehet alábecsültem) a pénztárcája szerint vesz tévét és a lakása és a bútorai által adott kompromisszum szerinti távolságból nézi. Ha ez 42"-os FHD és 4m távolságot jelent, akkor ez van.

Valaki vagy valakik egyszer készítettek egy összehasonlító táblázatot, hogy milyen távolságról látszódnak még különböző képátlójú és felbontású eszközök pixelei, milyen távolságról látszik ugyanolyan látószögben az adott méret, mint a mozivásznon és azóta minden kocka ezen lovagol. Aki házimozizni akar, az dedikáljon egy helységet neki és rendezze be, nézze ott. De összevetni ezt egy hétköznapi háztartás lehetőségeivel, butaság.

Az mHD kb. a csúcsidős netflix HD minőséget hozza, utóbbi sokszor rosszabb is tud lenni, nincs abban semmi szégyelni való, ha valaki inkább ezt vinné, mint az sd felbontást. Az ncore pedig az ncore, ha rendet kell vágni a releasek között, akkor biztos áldozatul esik olyan is, amit a felhasználók egy része keresne.

(#42015) Imi1981 válasza woodworm (#42014) üzenetére


Imi1981
veterán

Xiaomi mi box s-en nagyon jó minőségű a netflix (full HD tévén). Tévém is tudja a netflixet de az sokkal csúnyább.

(#42016) mpo válasza ggg666 (#42013) üzenetére


mpo
veterán

Azért jobb a grafikon, mert a maximális távolságot is tartalmazza, ahonnan a 4K-t érdemes nézni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#42017) woodworm válasza Imi1981 (#42015) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem töltöd le előre, akkor dinamikusan változik. Sokszor beesett akár 3 Mbit alá is a kódolás, ez pedig már adja az mHD méretet.

(#42018) Cs1csó válasza woodworm (#42014) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 mpo a grafikon azért jobb mert nem egy db fix értéket ad meg hanem -tól-ig távolságot.
pl. 60"-on FHD tartalmat 2,4 - 3,6 méter között az ideális tehát mondjuk 2 méter már túl közeli a 4 méter már túl távoli.

(#42019) BBéci


BBéci
titán

Nem tudok belépni arra a torrent oldalra, ahol 2008-óta vagyok tag. Ezt írja:
"Server IP detected. Login using your home connection and whitelist your VPN ip or enable 2-step verification."
Nincs szerverem, ugyanarról a laptopról próbáltam belépni, amit 7 éve használok.
Mi lehet a probléma?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42020) BBéci válasza BBéci (#42019) üzenetére


BBéci
titán

Rájöttem, hogy csak a Windscribe miatt lehet, aminek az automatikus indítását letiltottam, de Chrome bővítményként aktív volt. Kikapcsoltam és máris be tudtam lépni arra a bizonyos torrentoldalra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42021) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok. Ezek az újfajta Telekomos home boxxal nem tudja valaki, hogyan lehet Portot nyitni? Port checkeren zárva vagyok. Routerbe belépni nem tudok admin,admint nem fogadja el.

[ Szerkesztve ]

(#42022) Atla válasza Atla (#42021) üzenetére


Atla
senior tag

Közben sikerült belelépnem. Szerintetek merre találom? A wan Ipcimem ,és a portchecker oldalon kiírt ip cím egyezik,tehát nem vagyok NAT mögött.

[ Szerkesztve ]

(#42023) BBéci válasza Atla (#42021) üzenetére


BBéci
titán

A Telekom topikban kellene érdeklődnöd.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42024) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Kipróbálnám a Qbittorrent-et az utorrent helyett. Elvan a két program egymás mellett a gépen? (ha nem jönne be és maradna az utorrent). Portot melyiket érdemes neki beállítani? (nincs routerem, csak a szolgáltatói vdsl modem). Miket érdemes még alapból beállítani neki?

Köszönöm szépen!

(#42025) enginev3.0 válasza Lauda (#42024) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mehet egyszerre a kettő is
Mindegy milyen port, csak nyitott legyen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42026) Lauda válasza enginev3.0 (#42025) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen!

(#42027) bolic


bolic
őstag

nCore staff szerint meghalt valaki az nCore munkatárs, vajon ki lehet az? Ha szabad közölni! :Y :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#42028) ElektrikusDE válasza enginev3.0 (#42025) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Azért nem mindegy, hogy milyen port! :)

Mert a 6881-6889 pl. fekete listás!

Legalább 5 számjegyű legyen, de pl. Windowson az 50000 felettiek az ajánlottak!

bolic:

Szomorú hír, és igy Nick nélkül, meg furcsa nekrológ. :(

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#42029) enginev3.0 válasza bolic (#42027) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy nCore staff tag, úgy is mind teljesen ismeretlen a felhasználók számára, viszont az oldalnak nagyon sokat segített.

Sok erőt a családtagoknak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42030) bolic válasza enginev3.0 (#42029) üzenetére


bolic
őstag

Akkor nyugodjon békében!

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#42031) ElektrikusDE válasza bolic (#42030) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Sutyi Köszönök Mindent!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#42032) valakky válasza ElektrikusDE (#42031) üzenetére


valakky
aktív tag

nekem ez a nick a régi gamestarról és/vagy lehet az ősrégi sg-ről rémlik,
de nagyon rég nem is találkoztam ezzel a névvel.

(#42033) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy bátyám laptopján nem hajlandó elindulni pár hete a letöltés de másik laptopon ugyan azon a hálózaton működik. portot is néztem és nyitva van de a kliens azt írja, hogy elakadt és nem tudok rájönni mi a gond. Újra telepítettem már a klienst is de nem oldotta meg.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#42034) Kekmen válasza cyber86 (#42033) üzenetére


Kekmen
senior tag

Lehet ahová a letöltés van beállítva csak admin joggal írható. Megpróbálnék másik mappát vagy meghajtót beállítani a letöltés helyének. Bár ha eddig is ugyan oda töltöttetek, akkor ez nem valószínű.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#42035) cyber86 válasza Kekmen (#42034) üzenetére


cyber86
őstag

Megpróbáljuk köszi.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#42036) Laccoss válasza cyber86 (#42033) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha qbittorrent, akkor ott van naplózási lehetőség. Nézet-napló-mutat. A megjelenő napló fül alatt nézd meg a pirossal kiemelt hibát.

(#42037) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!
Két kérdés:
Telekom optikai előfizetés esetén szokott a szolgáltató NATolni? Ugyanis hamarosan kötik be az 1000/1000-es netet, kell e foglalkoznom ezzel?
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#42038) enginev3.0 válasza Aurig@ (#42037) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem jellemző

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42039) Laccoss válasza Aurig@ (#42037) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem simán NATolhatnak, mert ha neked úgysincs rá szükséged, hogy publikus ip-d legye, ahogy a felhasználók nagy százalékának, akkor miért is ne NAToljanak.

(#42040) Cs1csó válasza Aurig@ (#42037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Puding próbája az evés, miután bekötötték leteszteled (csinálsz port forwarding-ot, Address reservation-t és a torrent programban is megadod azt a port-ot után mondjuk egy megfelelő weboldalon teszteld: [link]

(#42041) Laccoss válasza Cs1csó (#42040) üzenetére


Laccoss
addikt

Ahhoz elég csak a wan ipcím és egy internetes oldal, pl. a https://whatismyipaddress.com/ ipcím összehasonlítása. Ha egyezik, akkor nincs NATolva, ha nem egyezik, NATolva van. A portnyitás bonyolultabb, lehet nem is tudná megcsinálni.

(#42042) junior11


junior11
veterán

Egy kis érdekesség: [Rossz hír jött a torrentezőknek: ezek után könnyebb lesz felelősségre vonni őket]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#42043) Cs1csó válasza junior11 (#42042) üzenetére


Cs1csó
félisten

A PC Fórum "finoman" szólva sem mértékadó forrás. A torrentezés szigorítása országos ügy lenne tehát ha majd a HVG, 444, Index, Telex ír róla majd komolyabban veszem. Németország egy más tészta, ott okosan kell csinálni:
- vagy fizetős - minőségi - VPN-en keresztül kell torrentezni
- vagy valahol fizetni egy seed szervert amit FTPS kapcsolaton el tudsz érni és a letöltött tartalmat onnan húzod át (tehát a németországi gépeden nem megy a torrent az FTPS kapcsolathoz meg nincs köze senkinek.

(#42044) junior11 válasza Cs1csó (#42043) üzenetére


junior11
veterán

Ott van a cikkben a forrás, csak érdekességként osztottam meg. Amúgy már Csehországban is jópár esetet tudok, ahol elővették az otthoni felhasználót, Mo-n még lehet, nyugi van ilyen téren.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#42045) Cs1csó válasza junior11 (#42044) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez extrém nagy horderejű ügy a kedvenc oldalunkon is van kb. fél millió ember. Tehát amint ez tényleg itthon is aktiválva lesz annak híre menne. Plusz ugye nálunk van matrica az adathordozókhoz előbb lehet azt kellene kivezetni akkor. Hiszen így akkor jogilag kérdéses a dolog.

(#42046) Apucy01 válasza Cs1csó (#42045) üzenetére


Apucy01
őstag

Hagyjuk már az Uniot meg a németeket... próbálták ezt már itthon is rendszabályozni még akkor amikor az UPC elindult a chello val akkor sem történt semmi most sem fog. A torrentezök 80-85% otthon töltöget magának pár filmet zenét esetleg játékot ugyan fogja már meg valaki őket a maradék meg okosan csinálja.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#42047) zsolt_64 válasza junior11 (#42042) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"... kimondta az Európai Bíróság, hogy a vonatkozó EU-s jogszabályok alapján a tagállamok maguk dönthetik el, hogy előírják-e az internetszolgáltatóknak polgári eljárásban a személyes adatok közlésének kötelezettségét a szerzői jogok védelme céljából"

[A Kúria jogerős határozata szerint hiába kérik ki a zenei kiadók és filmforgalmazók a magyar torrentezők adatait a netszolgáltatóktól.]

[ Szerkesztve ]

(#42048) Cs1csó válasza Apucy01 (#42046) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U Ezt biztos nekem akartad írni? Inkább junior11-nek kellett volna. Pont, hogy azon az állásponton vagyok hogy "hiszem majd ha látom" és addig szerintem fölösleges ilyen dolgokat linkelni hogy hol mi történik.

(#42049) Cs1csó válasza zsolt_64 (#42047) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :R

(#42050) Apucy01 válasza Cs1csó (#42048) üzenetére


Apucy01
őstag

bocsi nem jól nyomtam........... :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.