Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha µTorrent-el (2.0.2) elkezdek letölteni egy sok állományú akármit, mondjuk 50 videót, akkor nem kellene egyszerre lefoglalnia mindegyiknek a helyet? Tegnap elkezdtem letölteni egy sok videóból álló gyűjteményt. 1 óra múlva ránéztem, és még volt hely a HDD-n. Reggel meg hibát jelzett a µTorrent, mert nincs elég hely.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#7002) McClane válasza tknof1871 (#7001) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló!

Beállítások / Általános / Állományok előre lefoglalása <- ide tegyél pipát és elméletileg működnie kell.

(#7003) tknof1871 válasza McClane (#7002) üzenetére


tknof1871
őstag

Igen, a pipa ott volt. Talán amíg egy állományból egy szeletet se töltött le, addig nem is számol azzal az állománnyal? Becsapós.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#7004) McClane válasza tknof1871 (#7003) üzenetére


McClane
aktív tag

Megpróbáltam letölteni egy akkora pakkot, ami biztosan nem fér el és nekem egyből ezt a hibaüzenetet írta ki még azelőtt, hogy a letöltés elindult volna:

Melyik meghajtóra töltötted C vagy D? A HDD-n nincs véletlen bad sector?

(#7005) tknof1871 válasza McClane (#7004) üzenetére


tknof1871
őstag

D-re, ott van telepítve a utorrent-is. HDSentinel szerint a lemez önteszt során talált 18 hibás szektort, de ez nem új hír. A HDSentinel-t jó ideje állandóan használom.

Hopp SRY! Eszembe jutott, egy lényeges dolgot kihagytam. Ez a pakk, amit töltök, összességében már akkor se fért el, amikor letöltöttem a torrentet. Letöltöttem abc sorrendben haladva az első kb. 20%-át az állományoknak. Megnéztem őket, szép volt jó volt, aztán ezeket az állományokat a Priorításnál kihagyásra állítottam és töröltem a merevlemezről. Közben más dolgokat is letöröltem, sok hely lett. Tegnap este azt hittem, elfér a másik 80% amit még nem láttam.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#7006) zoo8800 válasza LOTR (#6999) üzenetére


zoo8800
veterán

előfordulhat az is, hogy több gépről látogatod az oldalt, így ugyanúgy több IP-ről mész fel, mintha ketten használnátok az oldalt.
nem lesz baj szvsz.

rip and tear, until it is done

(#7007) szmissz


szmissz
senior tag

Jól látom, hogy meghalt többek között a piratebay és az openbittorrent tracker is? Tegnap vettem új routert, 2 óráig próbáltam megoldani a hibát, erre a régit visszanyomva is ez az üzenet fogad. Sok más tracker megy. :F

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce Connection timed out. frissítés... 0 0 0
udp://tracker.thepiratebay.org:80/announce Connection timed out. frissítés... 0 0 0
http://pirates.sumotracker.com/announce Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot. 40m 40s 0 0 0
http://tracker.openbittorrent.com/announce Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot. 3m 17s 0 0 0
http://tracker.thepiratebay.org/announce Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot. 3m 15s 0 0 0
http://www.sumotracker.com/announce Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot. 40m 41s 0 0 0
http://www.torrent-downloads.to:2710/announce Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot. 40m 42s 0 0 0

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#7008) Tele von Zsinór válasza szmissz (#7007) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A TPB már elég rég leállította a trackerét, részben mert így kevesebb rajtuk a jogi fogás, másrészt mert elért a DHT olyan fejlettségi szintet, hogy igazából nem is volt rá szükség.

(#7009) szmissz válasza Tele von Zsinór (#7008) üzenetére


szmissz
senior tag

Mi az a rég? Szentül meg vagyok győződve, hogy pár napja is onnan töltöttem :) Openbittorrent dettó.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#7010) Tele von Zsinór válasza szmissz (#7009) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

2009. november 17., lásd http://thepiratebay.org/blog/175

You might also have noticed that the tracker has been down lately? And that the upload page don't recommend trackers anymore! The development of DHT has reached a stage where a tracker is no longer needed to use a torrent. DHT (combined with PEX) is highly effective in finding peers without the need for a centralized service.

(#7011) szmissz válasza Tele von Zsinór (#7010) üzenetére


szmissz
senior tag

Mókás :) Tegnapot megelőzően soha nem láttam még ezt a hibaüzenetet egyik tracker mellett sem, pedig mániákusan nézem őket :)

Az openbittorrent 100%, hogy ment, de már az se.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#7012) Kekmen válasza szmissz (#7011) üzenetére


Kekmen
senior tag

Újra megy, bővebben: [link]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7013) goroghimi


goroghimi
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek dedikált gigabitre kötni win7-es oprendszerrel gépet hülyeség seed szervernek ? Saját használatra van kitalálva, és 2 kliens fut rajta egy időben jelenleg, de mégsem adja le a legjobb teljesítményt, ritkán kúszik fel 30MB/s fölé a feltöltési sebesség, általában csak letöltéskor. És ha letöltött, akkor leesik 10 MB-ra kb. Meg a 2 kliens is mintha bekavarna egymásnak, mintha erőforráselosztással lenne gond. Külön HDD-kre tölt a 2 kliens.
Lehet hogy a win server oprendszer jobban ki tudná használni az erőforrásokat ?
És még annyit, hogy úgy jobb lenne a teljesítmény, ha több felhasználó alatt futnának a kliensek, és nem egy alatt ?
Köszi előre is ! Üdv

(#7014) McClane válasza goroghimi (#7013) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló!

Jól látod a két kliens bekavar egymásnak. Jobb lenne ha csak egyet használnál.

(#7015) goroghimi


goroghimi
csendes tag

Értem. És a win server 2008-at érdemesebb lenne felrakni a WIN7 64bit helyett ?
És még annyit, hogy az is segítene abban, h ne kavarjanak be a kliensek, hogy külön felhasználói fiókokról futnának ? Mint a seed szervereken ?
Köszi

(#7016) McClane válasza goroghimi (#7015) üzenetére


McClane
aktív tag

Az általad felsorolt oprendszerek közül még egyiket sem használtam. Nem hiszem, hogy ez befolyásolná a le vagy feltöltési sebességet.
Amit nem értek az az, hogy miért ragaszkodsz a két klienshez, mert ezzel csak feleslegesen bonyolítod a dolgokat.
Tanácsok:
- Egy klienssel próbáld meg,
- Csökkentsd a max kapcsolatok számát ha túl magas,
- Ha router-en keresztül több számítógéppel csatlakoztok a nethez, akkor érdemes kinevezni egy torrentező gépet, mert ha külön gépen vannak kliensek akkor is lassítani fogják egymást,
- Torrent kliens helyes beállítása (leírások pl. itt): [link]

[ Szerkesztve ]

(#7017) goroghimi


goroghimi
csendes tag

Csak egy gép van rákötve a gigabitre, vagyis pontosabban 2 db gigabites kábel van rákötve, és azért kell külön a 2 kliens. Egyik az egyik hálókártyáról tölt az egyik HDD-re, a másik kliens meg a másik hálókártyáról tölt egy raid0-s HDD-re. Még most csak tesztüzemben megy a gép. A kapcsolatok száma nem valószínű, hogy sok lenne, annyira nem tudja 800 globális kapcsolat belassítani, meg torrentenként van 90 kapcsolat, és feltöltési szál meg 30. 1 klienssel nem lehetne kihasználni a 2 gbitet. De még próbálkozunk a finomrahangolással a beállításoknál. Üdv

(#7018) nat


nat
senior tag

Valaki tudja,hogy mi van a HDpre oldallal?

(#7019) nat válasza nat (#7018) üzenetére


nat
senior tag

Már tudom én is.
Szervercsere,3 hónappal való visszaállás.

[ Szerkesztve ]

(#7020) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

seedbox-ról kellene nekem leírás, hogy miként is működik pontosan. valamint, melyik szolgáltatót válasszam?

Aurea mediocritas

(#7021) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mi okozhatja azt a jelenséget, hogy a torrentet elindítva szépen tölt, aztán egy idő múlva gyakorlatilag teljesen leáll a töltés, pedig van egy csomó seeder, és amíg jön, addig szinte max sebességgel.
De aztán a letöltés teljesen megáll avagy 1-2K ra esik le.
A kliens kikapcsolva, esetleg a kapcsolatot bontva és újraindítva pedig ismét max sebességgel tölt.
Néztem ip változás sem szükséges, most próbálgatom, de úgy tűnik már az is elégséges, hogy ha a torrentet újraindítom.
Milyen beállítás vagy lehetőség van ennek az újraindítgatós szerencsétlenkedésnek a kiküszöbölésére? :F

mod: igen maga a kliens újraindítása megoldja a dolgot, ki-be-kapcs és újra tölt szépen, de sajnos egyre hamarabb lehal, újraindítás után is a letöltés. :(
Továbbá nem tudom mennyit számít, de public trackerről van szó konkrétan.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7022) chungee


chungee
addikt

Azt mitől van, hogy tracker frisítés csinálok az utorrentben (1.6.1). Akkor elmegy a netem. Csak ruter+modem áramtalanítás után jön vissza:F

(#7023) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől, ha már volt szó a problémámról, illetve nem biztos, hogy probléma, csak nem tudom, hogy mit és hogyan kellene tennem.

A helyzet leírása röviden: Van egy Asus routerem amivel sikerült összehoznom egy jó kis torrentezős masinát, ami tul képpen jól működik, mert megeszi a torrenteket, le is és fel is tölt rendesen. Két helyről származó torrentjeim vannak, és az egyiknél azt vettem észre (mindegyik onnan származó torrentnél), hogy a trackerre [error]-t ír ki. A másik helyről származóknál minden ok. Ugyan jelen van ez a hibajelzés, de a fel -és letöltés gond nélkül megy ezeknél is..

Erre van valami orvosság, vagy ez a tracker hibája és majd ott renbehozzák vagy nálam van a bibi?

Előre is köszönöm a segítséget!

szerk.: azt elfelejtettem írni, hogy egy linux alapu rendszer van a routerre felpakolva (nem értek hozzá, ugy segítettek összerakni) és azon egy uTorent kliens megy ruTorrentes webfelülettel.

[ Szerkesztve ]

(#7024) Vladi


Vladi
nagyúr

Figyelem emberek! Kihívója akadt a mikortorrentnek, ugyanis érkezik a qBittorrent windwosra. Lehet tesztelni. :C
Bugokat ide.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7025) shadow1901


shadow1901
aktív tag

A kért művelet nem hajtható végre olyan fájlon, melynek valamelyik szakaszát egy felhasználó már megnyitotta.

Ezt adagolja a szemét kliensem 2,0,2 uTorrent....
Persze letöltésnél, a letöltés megáll majd elindítom a torrentet újra hiba nélkül bírja 5-6 percig ismét megáll!!!
Megoldás?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#7026) PazsitZ válasza PazsitZ (#7021) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bár az a konkrélt letöltés lejött, de azért a megoldásra továbbra is kíváncsi lennék.
UP

- http://pazsitz.hu -

(#7027) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

N-es oldal csak nekem nem jon be vagy masnak sem?? Raadasul az osszes torrentemre azt irj, h gepnev nem talalhato...

Benazok vagy v.mi tenyleg van?

(#7028) moonguru válasza No.01 (#7027) üzenetére


moonguru
őstag

Nem bénázol... :)

Használhatsz esetleg más DNS szervert nem a saját ISP-d!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#7029) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Másnak se jön be a "mag" mostanság?

(#7030) Blaise válasza ToBeY (#7029) üzenetére


Blaise
veterán

szintén nem megy

(#7031) lobo67 válasza Blaise (#7030) üzenetére


lobo67
tag

A hatóság tarolt, a mai nap termése kb 40-50 szerver több helyről egyszerre.

(#7032) Lenry válasza ToBeY (#7029) üzenetére


Lenry
félisten

nem
egyébként van erre egy külön weboldal
http://downforeveryoneorjustme.com/

bepötyögöd a címet, és megmondja, hogy csak te nem éred el, vagy másnak is rossz...

(#7031) lobo67 nemá!!
van erről valahol valami hír?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7033) Blaise válasza lobo67 (#7031) üzenetére


Blaise
veterán

van erről valahol bővebb infó?
szerk: közben találtam [link]

[ Szerkesztve ]

(#7034) Lenry válasza Blaise (#7033) üzenetére


Lenry
félisten

3,14csába :(((

épp a héten jutott eszembe, hogy milyen rég volt már ilyen, és szerencsére az nCore-al sosem volt ilyen.
erre most megtörténik

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7035) Blaise válasza Lenry (#7034) üzenetére


Blaise
veterán

"Több mint 15 autóval vonultak ki a hivatalos szervek"

Úgy látszik könnyebb keménykedni egy szerverteremben, mint kiszedni egy helyi kisebbségi kezéből a kést a 8kerben... :R

[ Szerkesztve ]

(#7036) Lenry válasza Blaise (#7035) üzenetére


Lenry
félisten

főleg, hogy a szerverteremben valószínűleg az égvilágon senki sem volt.
esetleg néhány huszonéves 45 kilós rendszergizda gyerek...

grat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7037) chungee


chungee
addikt

Szomorú :(

(#7038) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Már az index is beszámolt az esetről. BIX-et figyeljétek, elég komoly.

(#7039) Lenry válasza ^Clown (#7038) üzenetére


Lenry
félisten

hiányzik a napi délutáni csúcs.

azért két rész figyelemre méltó:
A hírre, ahogy ilyenkor lenni szokott, szinte az összes nagyobb magyar torrentszervert lekapcsolták a gazdáik, hátha így megússzák a razziát (ezért nem is túl megbízhatók az adatok arról, hogy valójában hány szervert érintett az akció).

tehát lehet, hogy a mag és tsai túlélték, csak elővigyázatosságból kilőtték őket.

A hírek szerint csak fájlcserélő hálózatokhoz köthető gépeket, proxy és seed szervereket, trackereket érintett a razzia, fizetős kalóz ftp-ket nem.

furcsa, hogy az ingyenes szolgáltatást biztosító, és valódi warez anyagot nem tartalmazó torrentet b*szogatják, miközben az orgazdasággal vádolható, és warezt közvetlenül tartalmazó smswebet nem... furcsa

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7040) zH.


zH.
senior tag

remélem a magot csak lekapcsolták. bár rohadtul nem tartom valószínűnek.

just be

(#7041) gege71.hu válasza Lenry (#7039) üzenetére


gege71.hu
addikt

volt már ilyen, lesz is ilyen.Ennyi.
Egy nap(max) és megy minden tovább.
Sünjeink nagy tehetségek. Múltkor is komoly "szakértőjük" nyilatkozott a "nagy fogás"ról.

(#7042) ^Clown válasza Lenry (#7039) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem itt is a fizetős ftp maffia van a háttérben, valószínűleg az ő embereik adták a tippeket a sündőrségnek.

Tényleg gusztustalan, hogy a fizetős oldalakat nem igazán b@szogatják...

(#7043) hodostamas válasza ^Clown (#7042) üzenetére


hodostamas
addikt

Ha jól emlékszem, a legutóbbi razzia az ftp-k ellen ment csak, nem?

(#7044) Vladi


Vladi
nagyúr

"trackereket érintett a razzia, fizetős kalóz ftp-ket nem."

Hátde most komolyan. Ezek után legyen rendben a vérnyomásom? :W

Aki ezt intézte a paci előtt picit hajoljon már előre, úgy szépen, gatyó le... gyere sárga... :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7045) Sanya válasza ^Clown (#7042) üzenetére


Sanya
nagyúr

sms-ért feltöltés egy-egy torrent oldalon.

sajnos túl nagy volt a visszhangjuk az oldalaknak :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7046) tothl


tothl
addikt

Volt idő amikor a fizetősöket buzerálták.
Előbb utóbb eljön az idő, amikor az ingyenes lehetőségeknek befellegzik.
Mondjuk megnézem majd ki fizet elő sok megabites netre... :)

[ Szerkesztve ]

(#7047) Vladi


Vladi
nagyúr

A kapu még nyitva. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7048) tothl válasza tothl (#7046) üzenetére


tothl
addikt

Lehet, hogy hülye vagyok, de annyira terjed a net, hogy nem érné meg a stúdióknak és szolgáltatóknak, ha mondjuk minden előfizetés havidíjához hozzácsapnának mondjuk 2-3e Ft. -ot, és mindenki azt tölt le azt oszt meg amit akar ?

(#7049) Mania válasza tothl (#7048) üzenetére


Mania
senior tag

Legyen elég nekik, amit beszednek az adathordozók(CD/DVD,HDD,Flash memóriák,stb.) után. :(((

(#7050) Lenry válasza tothl (#7046) üzenetére


Lenry
félisten

én, aki hülyét kapok attól, hogy a T-s ADSL-el 9 perc volt feltölteni egy 10 megás dokumentumot...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.