Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Vandit. válasza tzscske (#1450) üzenetére


Vandit.
addikt

És nem kell a routert újraindítani?
De van olyan,hogy port range .....-..... 2x5 számjegy kell oda.Az mi?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1452) Tele von Zsinór válasza Vandit. (#1451) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mindkét helyre azt a portot írd, ami be van állítva a kliensedben. Ha nem indul újra magától, akkor nem kell kézzel restartolni.

(#1453) tzscske válasza Vandit. (#1451) üzenetére


tzscske
tag

Tele von Zsinór már megválaszolta.
Azért van 2×,mert port tartományt is fel tudsz venni (tól-ig) itt csak egy portról van szó így ugyanazt a számot kell írni mindkét helyre.
Ha az apply-t vagy ok-t megnyomod akkor ha router restart kell akkor úgyis írja,hogy a változások csak restart után lépnek életbe és ott ha megnyomod az ok-t akkor restartolja magát.neked kézileg nem kell.

(#1454) Vandit. válasza tzscske (#1453) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszi nektek,sikerült. :R
Elkezdte a seed-et,igaz 0 helyett most 2k-val tölt fel. :))

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1455) tzscske válasza Vandit. (#1454) üzenetére


tzscske
tag

ha nincs kinek tölteni (sok seeder kevés leecher) akkor nem is nagyon fog javulni a dolog :DD
Szeddj le valami kapósat és ott nézzd meg megy-e fel rendesen.

(#1456) Vandit. válasza tzscske (#1455) üzenetére


Vandit.
addikt

Oksa.Azért ez is haladás,hogy semmi helyett 2-vel tölt. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1457) Jadro válasza Vandit. (#1456) üzenetére


Jadro
veterán

Kezdetnek nem rossz. Ha utorrnetben alul megvan a zöld pipa, akkor már sínen vagy. Próbálj meg keresni olyan torrentet, amit többen szednek mint osztanak! Lehetőleg legyenek jópáran. Ja és ellenőrizd a feltöltési sebességhatárt!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1458) Vandit. válasza Jadro (#1457) üzenetére


Vandit.
addikt

A feltöltés korlátlanon van.
A lényeg,hogy sok leech legyen?Elég szar az arányom és nem tölt fel csak lassan sajna.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1459) Geli


Geli
senior tag

Sziasztok!
Lecseréltem a tűzfalam comodo-ra, azóta nem tudok kapcsolódni a dht-ra :U mit kell engedélyezni hozzá?
outpost-al ez simán ment, egyéb beállítás nélkül.

(#1460) tzscske válasza Vandit. (#1458) üzenetére


tzscske
tag

Az ,hogy milyen az arányod nem befolyásolja a feltöltésed sebességét!Ha van leecher (van kinek feltöltened) akkor vinni fogják,ha nincs csak seeder,nem tölti senki akkor lehet akármilyen arányod nem fog javulni (változni).

1459# ha zárt trackeren vagy nem ajánlott a dht bekapcsolása,mert aki kivülröl tölt nem számolódik bele az arányodba.(véletlen így jártam én is 260 helyett 100 lett elszámolva a bekapcsolt dht miatt)

(#1461) Vandit. válasza tzscske (#1460) üzenetére


Vandit.
addikt

Mi az a zárt tracker?És a dht alaphelyzetben ki v. be legyen kapcsolva?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1462) DigitXT válasza Geli (#1459) üzenetére


DigitXT
félisten

UDP-t. Ugyanazon a porton, amelyiken a TCP-t engedélyezted.

(#1463) DigitXT válasza Vandit. (#1461) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi az a zárt tracker?
Privát tracker, amire csak regisztrációval lehet bekerülni: az ilyeneken mindig azonosítják a felhasználókat, és számolják a fel/letöltési arányukat, ha vki nem oszt meg rendesen, azaz csak "letöltésre" használná a torrentet, azt figyelmeztetik, ill. ha nem változik a hozzáállása ki is tiltják (mivel az ilyen hozzáállás a rendszer egészét veszélyezteti, elég csak belegondolni, hogy mi lenne, ha mindenki így gondolkodna). A DHT arra jó, hogy ha egy nem zárt (regisztrációt nem igénylő) trackert használva csak viszonylag kevés peert látsz az adott torrenthez, akkor annak segítségével más peereket is megtalálhatsz, akik szintén ugyanazt a torrentet osztják épp meg, csak pl. nem ugyanazon a trackeren vannak. Privát tracker esetén nem szerencsés bekapcsolni (sőt, van ahol kifejezetten tiltott is), mivel ilyenkor trackeren kívüli felhasználókkal is kapcsolatba kerülsz (illetve az arányod számítása sem lesz megbízható ezesetben).

(#1464) Vandit. válasza DigitXT (#1463) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszi.Kikapcsoltam.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1468) corlagon


corlagon
senior tag

Eleg lett volna csak a #1-et elolvasni:
- zárt/privát trackerekre meghívót ne kérj, és ne kínálj

(#1469) klambi


klambi
addikt

hát jó akkor honnan szerezzek meg nem kértek cserébe ti sem semmit csak kértem hogy van-e :DDD
de ha nem akkor nem.... :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1470) tzscske válasza klambi (#1469) üzenetére


tzscske
tag

célszerűbb lett volna,ha úgy kérded,hogy valaki meghívna-e?!
Akkor ha valakinek van felesleges meghívója,esetleg ismer vagy kötöttél vele pozitív bizniszt akkor lehet privátban megkeres,vagy rádküld egy meghívót.

(#1471) ngabor2 válasza klambi (#1469) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem véletlenül zártak azok a trackerek.ha nincs rajta ismerősöd, akkor nem tudsz bekerülni. ha meg van, akkor személyesen őt kérdezd.

(#1472) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Egy szerverről seed -elek és az lenne egy kérdésem adott egy anyag több részből áll, egy csomag, most mondjuk mindegy mi az, legyen egy színész összes filmje amiből én csak 1 -et akarok kiválasztani. Hogyan és mivel tudom szerkeszteni anélkűl a .torrent fájlt, hogy nem töltöm le mind elötte és utána ezt be is tudom tölteni a szerverre. Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1473) Tele von Zsinór válasza zoltanz (#1472) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha beleszerkesztesz, akkor már más lesz a file, és nem fogod tudni letölteni vele azt, amit akarsz. Használj inkább olyan klienst, ahol ki lehet választani a fileokat, amik kellenek, ilyen pl. az rtorrent.

(#1474) tzscske válasza zoltanz (#1472) üzenetére


tzscske
tag

win vagy linux?
linuxoknál az rtorrent és a torrentflux az elterjedt,mindkettő tud csak részletet leszedni.(nem minden egyes filet).
Win-nél meg szinte bármi van mind tud ilyet.Ha nem máshogy akkor úgy,hogy beteszed letöltésre az egészet,utána a kliens filenézetében "kihagy"-ra teszed a prioritást azoknál a fileoknál amik nem kellenek.

(#1475) PazsitZ válasza zoltanz (#1472) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én eddig bitcomet-et és qtorrentet használtam és mindegyik tudott szellektálni.
Mikor betöltöd a torrentfile-t egyszerűen ki vagy bepipálod amit le akarsz szedni...

- http://pazsitz.hu -

(#1476) zoltanz válasza tzscske (#1474) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen Linux -os szerver Transmission fájlcserélővel a maketorrent 2.1 -et próbáltam de ott csak a fájl neveket lehet tracker -et .torrent nevet módosítani kivenni nem sikerűlt. Köszi a segítséget.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1477) tzscske válasza zoltanz (#1476) üzenetére


tzscske
tag

kicsit nem értem a kérdést.
Adott egy torrent ami sok darabból áll.(film1.mpeg,film2.mpeg,film3.mpeg stb).Ebből te csak a film3.mpeg-et akarod leszedni?De a trackert miért akarod kiszedni a torrentből?Valahol itt akadtam el a megértésben. :DDD

(#1478) ngabor2 válasza zoltanz (#1476) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a torrentfile-t nem akarod módosítani... legfeljebb részben szeded le a torrentet. és utána logikusan csak azt fogja seedelni, amit leszedtél.

(#1479) zoltanz válasza ngabor2 (#1478) üzenetére


zoltanz
nagyúr

De a szerver nem ajánlja fel a torrent fájl megnyitásakor abból mit akarok letölteni én. Az elöbbi példánál mardva az mpeg1, mpeg2, mpeg3 -ből csak az mpeg2 -akarom letölteni a többit nem. Ha egyszerm megadom neki az elérési utat URL vagy file és indítja a fájlcsere folyamatot, utáná le lehet lehet törölni ami nem kell, de fizikailag kijelöli a helyét a lemezen úgyhogy nem vagyok kisegítve .

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1480) tzscske válasza zoltanz (#1479) üzenetére


tzscske
tag

van hozzá gui?vagy webes elérhetőség?mert ott biztos belőhető.

(#1481) ngabor2 válasza zoltanz (#1479) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szerver nem is fogja felajánlani... a kliensnél kell beállítani. ha egy csomagot nem két a kliens, azt nem fogja letölteni. addig kéri a kijelölt rész csomagjait, amíg meg nem lesz az egész. ilyen egyszerű. hogy ezt hogyan lehet beállítani... az klienstől függ.

(#1482) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A hádébitekre van valakinek meghívója?

(#1483) chungee


chungee
addikt

Mit jelent, amit a sötét oldalon írják a főoldalon? Nekem max letöltésem 2,5mbit/s :D elírtak vmit, nem? 20mb/s? nem mbit?

(#1484) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
Egy elég furcsa problémám van.
Kiprobáltam a BitCometet Azureust uTorrentet (1.6.1) és a feltöltésemet a kliensek mutatják de a torrent oldal nem (Torrentleechről van szó)
Passkeyt változattam és ujra letöltöttem a torrentet.
DHT letiltva.
NAT be van állitva, tracker rendben és megy is szépen a feltöltés de potyára mert az oldal nem jeleníti meg még ha manuálisan frissítem a trackert akkor sem.
Segítsetek pls!
Köszi elöre is!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1485) tzscske válasza chungee (#1483) üzenetére


tzscske
tag

mit nem értesz rajta?
a népet próbálják lebeszélni a csíítelésről.Rendes torrent felhasználót nem érinti,csak azokat akik csalni akarnak (csalnak).

(#1486) Snoop-y válasza ToBeY (#1007) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy sms-áráért én kétszerannyit felrakok neked vazzeg :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1487) chungee válasza tzscske (#1485) üzenetére


chungee
addikt

Nem értek én ehhez. Mit csinálnak:F WH-znak :F

(#1488) ngabor2 válasza chungee (#1487) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valahol cyla levezette, hogy a bt működése miatt nagyon egyszerű csalni, és sajnos vannak olyanok, akik ezt ki is használják. ami baj, hogy vagy óriási erőforrások kellenek a csalás kiszűréséhez, vagy vagy csak a pofátlanul, túl gyorsan "seedelők" buknak le.

(#1489) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Próbáltam belépni a majom új oldalára de hiába kértem jelszóemlékeztetőt, nem küldött, a régire be tudtam lépni az új-ra sikerült már valakinek?

moto g72, Ninebot d28e

(#1490) chungee válasza fradi81 (#1489) üzenetére


chungee
addikt

Jaja velem is ugyanez van. Vmi 5let:F

(#1491) tzscske válasza chungee (#1490) üzenetére


tzscske
tag

mindent a leírtak szerint csináltam és nincs is gond.Mondjuk nem tetszik az új skin,elég "hülyegyerek"-es :)) de ez csak egy szubjektív vélemény.
Remélem nem csak azért gyors mert még alig regelt át pár ember :R

(#1492) C@rbon


C@rbon
senior tag

Vki válaszolna lécci az 1484re?
Köszi!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1493) tzscske válasza C@rbon (#1492) üzenetére


tzscske
tag

A letöltést számolja?Attól,hogy befrissíted kézileg még nem biztos,hogy az oldal jelzi is egyből.Ha később nézed(fél óra) akkor se jelzi,hogy töltöttél fel előtte?

(#1494) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A banánzabálót rendberakhatnák már.

(#1495) Troy. válasza (Kolombusz) (#1494) üzenetére


Troy.
addikt

Az bele fog telni egy pár hétbe./ fejlesztő állítása szerint/

.

(#1496) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A démonos oldalon fent van valaki?

Troy.: szerintem addig egy jelentős felhasználóbázist el fog veszteni. Legalábbis azokat, akik fent vannak valami jobb trackeren a majmon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#1497) ngabor2 válasza (Kolombusz) (#1496) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem meg pont nem. a fejlesztés alatt álló oldal másmilyen, mint akármelyik másik. ez igaz nagyjából minden oldalra. igen sok user (én is) épp emiatt van több oldalon, mert amit az egyik oldalon nem kap meg, azt a másikon megkapja. attól, hogy pár hétig nem a megszokott módon/sebességgel érem el az oldalt, nem fogom otthagyni.

(#1498) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Belőttem egy torrentet, szépen írja is, hogy 203 seed, 31 peer van. Viszont már egy napja bent van és nem kapcsolódik.
Az tracker állapolt invalid announce string-et ír. Pedig már másodzsor szedtem le a torrent fájlt egy második helyről.
Tehát ezért nem kapcsolódik. Van valami ötletetek mit tehetnék?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1499) Troy. válasza (Kolombusz) (#1496) üzenetére


Troy.
addikt

Hozzértő ember csinálja, reméljük valami jót fog alkotni. Persze lehetett volna otthon fejleszteni, majd kész állapotban feltenni a szerverre, de ez most így jött össze nekik. :)

[ Szerkesztve ]

.

(#1500) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Jelezném,hogy elolvastam az 1.hsz.-t. Sőt kutakodtam a neten is de az istennek sem akar menni.
Itt vannak a beállíások: router és progi.

Jelezném,hogy fix ip van beállítva és a gép is, a router is újra lett indítva. Hol a hiba?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.