Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Pokesz007 válasza chungee (#22998) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Az elején nagyon híres volt(persze jó is ),endless-t is ő reklámozta. Utána jöttek a feltörések,xarkavarások :) Minden megváltozott.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#23002) chungee válasza Pokesz007 (#23001) üzenetére


chungee
addikt

Az első zártkörű tracker ahol bekerültem :K Ezután jött a Pretorians és BH. Immár 10éve csak a mag mert a többiek eltűntek kivéve BH. BH-n van egy 7éves torrentem amit seed-elek :D

(#23003) po1son válasza chungee (#23002) üzenetére


po1son
addikt

Nekem is az első volt (11-12 éve?), nagyon szerettem amikor az aranykorszakát érte, jó pár torrentet is töltöttem fel, de szomorú véget ért a történet, ami egyben dühítő is.
~3 hónapig nem léptem be, de jó pár torrent futott nálam kliensben napi szinten 10-12 órát mindig, amire volt is kereslet (+400 gb - utorrent alapján - majmos).
A jutalmam egy kitiltás volt, semmi figyelmeztetés emailbe. Újra regisztráltam (akkoriban már rosszul ment nekik és nyílt volt) és számon kértem őket normális hangnemben, miért törölték a regemet?!
Kaptam egy flegma és egyben lekezelő levelet, hogy én inaktív voltam és nem használtam az oldalt, az nem számít ha ~20 torrentet állandó seed alatt tartottam... :U
Ezen kívül volt még beload és pretorians, amiket még szerettem használni, de 7-8 éve csak mag.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23004) TeeJay


TeeJay
félisten

Felhasználók száma: 771 113
Felhasználó: 356 334
Tag: 365 338
Elite: 45 682
Legend: 3 324
Jelenlévők száma: 3 849 (0.5%)
Egy napja itt jártak: 234 426 (30.4%)
Egy hete itt jártak: 551 274 (71.49%)
Egy hónapja itt jártak: 704 996 (91.43%)

erről beszélek hogy jelenleg kb. 700 ezren lépnek be havonta 1x legalább
a többi 66ezer acc pl felesleges mert 1hónapja nem voltak bent
1hónapon felül én automatikusan zárolnám a fiókot kiküldenék levelet a regisztrált mail címre
ha 2héten belül nem olvassa a levelet és nem aktiválja magát újra akkor végleges törlés
azért kár a sok új reg hogy mind hit'n'run-os legyen aztán ha már nem tud véglegesen letölteni akkor meghívatja magát újra mással... 5000-ért majd tényleg csak az kerül be akinek van is fogalma mi a torrent

már én is megbántam hogy pár csaj ismerős könyörgött és meghívtam őket
jó ha havi 1x benéznek és akkor is 1 trónok harca részt leszednek
de gondolom azt se seedelik így minden hónap hit'n'run nekik :U

azt meg hiába magyaráztam mindnek hogy töltsön le bármit csak utána hagyja a PC/laptopját menni 2-3napig hogy teljesítse a szabályokat nem fogják fel agyilag :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23005) F34R válasza TeeJay (#23004) üzenetére


F34R
nagyúr

"sokat fogyaszt" , meg "minek menjen a gep?" :DDD

(#23006) TeeJay válasza F34R (#23005) üzenetére


TeeJay
félisten

mondok még viccesebb dolgot...
laptopon wifin torrentezik és alvó állapotba megy a laptop mert lecsukja a kijelzőt miután letöltötte és megnézte amit akart...
na ezek mellett mennyit seedel max?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23007) woodworm válasza TeeJay (#23006) üzenetére


woodworm
veterán

Mellé panaszkodik, hogy nem stimmel az elszámolás.

(#23008) chungee válasza F34R (#23005) üzenetére


chungee
addikt

Mintha öreganyámat hallanám :DDD :D Jaj Isten nyugasztalja :(

#23003 po1son unfair-nek tartom hogy figyelmeztetés nélkül tiltanak ki inaktivitás miatt :((( Ráadásul seed közben ez már a pofátlanság tetőfoka :(

[ Szerkesztve ]

(#23009) nfsu17 válasza TeeJay (#23004) üzenetére


nfsu17
veterán

kinek/miért fáj az a 66ezer acc (ami még a 10%-ot sem éri el az aktívak arányában), ha:

-nem lépnek be, az oldalt nem "fárasztják",
-a trackert ettől még használhatják, tehát seedel(het)nek, tehát hasznos tagjai az oldalnak,
-az adatbázisban mondjuk +1 sor 1 fő, de röhögve kiszolgál ennyi usert így is, szóval nem terhelnek ők semmit.

Holnap ha már csak 700.000 user lenne, ebből 1 hónapja itt jártak 99,9% lenne, akkor jobb lenne?
kinek? miért?

(#23010) po1son


po1son
addikt

Köszönöm még1x mindenkinek a segítséget, aki múltkor segített a netel kapcsolatban és a kliens beállításnál... :R

Digi legkisebb net reggel 8-tól, kevesebb mint 5 óra alatt 100gb feltöltés. :C :B

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23011) nfsu17 válasza po1son (#23010) üzenetére


nfsu17
veterán

örülünk, hogy örülsz. :))

Te is segítenél valamiben?

pl. az az anyag (jedi), amit seedelsz...azon mondjuk nyomsz majd egy stop-ot (vagy csak bezárod a klienst szabályosan), tehát hogy frissítsen a tracker.
után pár perc múlva elmész az oldalra (n....), majd a hnr (aktivitás) oldalon, az összes torrent lapon leolvasnád nekem a feltöltött adatmennyiséget? összevetve azzal, amit bezárás előtt a qbit-ben látsz.
tehát pl. 45,06GB a qbit-ben, akkor annyit látsz-e az oldalon is a feltöltés oszlopban.
köszönöm előre is.

(#23012) havri1 válasza TeeJay (#23004) üzenetére


havri1
félisten

Aki RSS-el szed, az sem lép be, ezt ne hagyd ki.
Öcsémnek RSS-el tölt a noti fél éve, havonta 1x lép be, de napi 500GB feltol frissen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#23013) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Tixati nevű kliens mennyire ajánlott manapság? Fogalmam sincs miért de az elötte használt Qbittorrent-el eldobja a wifi csatlakozást a win10 nálam,ezért cseréltem le. Érdekes módon Tixatinál nincs ilyen :) Először szokatlan volt a menűje,de megszokható könnyen és szerintem egész jól átlátható. Ja és ez tölt is vissza nem csak letölt.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23014) havri1 válasza Dumi86 (#23013) üzenetére


havri1
félisten

Lehet olyan beállításokkal ment az előző kliens, hogy a routert megakasztotta, és lehalt a wifi?
Ilyenkor telefon stb is eldobta?

havri

(#23015) Dumi86 válasza havri1 (#23014) üzenetére


Dumi86
senior tag

Csak a wifi-t dobta el. Bár sokáig nem gondoltam volna hogy egy torrent kliens miatt is lehet ilyen. Sok próbálgatással jöttem rá. Még virusírtót is váltottam,de végül szerencsére nem a jól bevált virusírtómmal volt a gond.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23016) havri1 válasza Dumi86 (#23015) üzenetére


havri1
félisten

De a gép dobta el, vagy a routeren halt le?
Ezt nézted?

havri

(#23017) Dumi86 válasza havri1 (#23016) üzenetére


Dumi86
senior tag

A gép dobta el néztem. Ha a router dobja el akkor nem tudok olyan gyorsan visszacsatlakozni. Ja meg visszacsatlakozás után kb 1mbit-es netsebességem volt az is döcögve. Tixati felrakása óta ez egyszer se volt.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23018) po1son válasza nfsu17 (#23011) üzenetére


po1son
addikt

Ha haza erek akkor megnezem neked (este 11).

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23019) po1son válasza nfsu17 (#23011) üzenetére


po1son
addikt

kliens bezárás után: jedi 1080p hnr feltöltés - 95.92 GB /// jedi 1080p qb kliensben feltöltés - 108.95 GB - 13.03 GB különbség

kliens bezárás után: jedi 720p hnr feltöltés - 83.56 GB /// jedi 720o qb kliensben feltöltés - 86.94 GB - 3.34 GB különbség

Rosszul számolják el akkor? :F

Profilon belül a futtatott torrenteknél a reális feltöltött mennyiséget mutatja egyébként. :K
A torrenten belül a seeder állapotnál is a reálisat látom. :K

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23020) Cs1csó válasza po1son (#23019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam a qbit MINDIG pontosan számol de az oldal és a program közötti kapcsolat nem tűpontos idő kell amíg érzékeli hogy bezártad vagy újra megindítottad de ennek ellenére is jól számol.

(#23021) nfsu17 válasza po1son (#23019) üzenetére


nfsu17
veterán

köszönöm szépen. :R
sokat segítettél.
nem kezdem el megint a mantrámat (ha a nickemre visszakeresel itt, akkor már leírtam), hogy mi a "gondom".
többit privátban.

(#23022) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Ennyire komoly dolog az utori sebezhetőség, hogy már magon is hír a főoldalon? Ez mindegyikre vonatkozik verziótól függetlenül?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#23023) Cs1csó válasza SpongyaBob (#23022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meg is érdemli aki Utorrentet használ, még az idejáró tájékozottabb embereket sem lehet meggyőzni hogy ne azt a adware malware progit használják hanem mást, most talán tanulnak.

(#23024) havri1 válasza SpongyaBob (#23022) üzenetére


havri1
félisten

Ez még mindig a webui hülyesége?
A VPN-en viszont gondolkodom, csak nem tudom mit szólnak ekkora adatforgalomhoz.

[ Szerkesztve ]

havri

(#23025) SpongyaBob válasza havri1 (#23024) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem tudom, én teljesen elégedetten használom még mindig a 2.2.1-et, de ahogy olvasom ez a biztonsági rés az összes verziót érinti sajnos.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#23026) Cs1csó válasza SpongyaBob (#23025) üzenetére


Cs1csó
félisten

" A legnépszerűbb torrent kliensben, az uTorrentben súlyos biztonsági rést fedeztek fel, mely adataitok ellopásához, és gépetek megfertőződéséhez vezethet, ezért javasolt a kliens mielőbbi cseréje. Az uTorrent helyett a qBittorrentet ajánljuk, melynek felülete nagyon hasonló, viszont sokkal megbízhatóbb"

Az igazság pillanata. :C

[ Szerkesztve ]

(#23027) bigmirror


bigmirror
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Kezdő torrentező vagyok. Először letöltöttem az utorrent 3.5.3 -at, ami rendeltetésszerűen működött csak kicsit lassan seedelt vissza..
Utána letöltöttem az általatok ajánlott qbittorrent 4.0.4.-et.
Azt vettem észre, hogy a seed felirat megjelenik, de valójában nem tölt vissza semmilyen adatot.
Kikapcsoltam a windows tűzfalamat: az sem segített.
Routerem van!
Az általam letöltött filmeket az ncore-on sokan töltik.
NEM TUDOM, MIÉRT NEM TÖLT VISSZA A QBITTORRENT?

A segítséget köszönöm!

(#23028) havri1 válasza bigmirror (#23027) üzenetére


havri1
félisten

Aktív vagy?

havri

(#23029) bigmirror válasza havri1 (#23028) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Igen, aktív vagyok.

(#23030) havri1 válasza bigmirror (#23029) üzenetére


havri1
félisten

Akkor lehet túl sok a seeder, a jelenlegi leecherhez.
Esetleg rossz kliens beállítás.
Vagy rossz a kliens :D

havri

(#23031) Cs1csó válasza bigmirror (#23027) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kikapcsolt tűzfal nem egészséges még tesztelésre sem:
- portnyitás?
- UPNP?
- hány torrentet futtatnál 10-et vagy 50-et?

Ha van port nyitva vagy UPNP és publikus az IP-d akkor szedj le pár FRISS XXX tartalmat - 5-10-et és azzal tudod igazán letesztelni.

+1 havri1 ezért is ajánlottam FRISS torrent leszedését, ha jó neted van akkor gyorsan lejön és az elsők között leszel a visszatöltésben tehát túl sok seeder esete nem fog fennálni.

Kevés SEED-er SOK LEECH-er esete az amikor mindenképpen tudnod kell seedelni a beállításokat végignézted, mit változtattál?

[ Szerkesztve ]

(#23032) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Hy all.
Nálam is ez a gond.
Visszatöltés nuku.
Utorrent tökéletes,csak le kel cserélni.

Portnyitás hogy megy qBittorent-nél?

[ Szerkesztve ]

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23033) havri1 válasza Kolosszus01 (#23032) üzenetére


havri1
félisten

Nem a kliensben kell portot nyitni (routerben, tuzfalon) , ha már van nyitva, azt a portot állítsd be az új kliensben, és kész is.
Nem kell lecserélni, csak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

havri

(#23034) Kolosszus01 válasza havri1 (#23033) üzenetére


Kolosszus01
tag

:R
Ott a pont.

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23035) bigmirror válasza havri1 (#23030) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Úgy tudom a qBITTORENT 4.0.4 ajánlott kliens szoftver.
A beállítások alapértelmezettek!
Váltsak klienst?
Mit változtassak a beállításokon?
A utorrentnél semmit nem kellet állítsak, annak ellenére, hogy nem ajánlott kliens.

Segítséget köszönöm!

(#23036) havri1 válasza bigmirror (#23035) üzenetére


havri1
félisten

Én ugyanazokat az értékeket állítanám be q-ban is, mint u-ban.
Kapcsolatok száma, stb. Az, hogy alapértelmezett, az nem azt jelenti, hogy ua mint u-ban. Érdemes a magon lévő leírást követni, és tesztelni.
Ha minden ua, és mégsem tölt vissza úgy, mint az előző, akkor kizárólag biztonsági szempontból ajánlott csak, és nem hatékonyságból. Véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

havri

(#23037) bigmirror válasza havri1 (#23036) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Az utorrentben nem állítottam semmit. Csak telepítettem és működött.
A ruter és hálózati beállítások terén amatőr vagyok.

Ha törlöm a Q-t, akkor hogyan tudom beállítani a másik klienst, hogy saját letöltésének tekintse az általam letöltött filmet, és seedeljen!

Segítséget köszönöm!

(#23038) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Az a baj engem még az ncoreon kiírás sem tud rávenni a qbitre a folyamatos sebesség ingazodása miatt :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23039) havri1 válasza bigmirror (#23037) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem ne cserélj most vissza, próbáld meg ezt működésre bírni. A routerbe mindenképpen be kéne lépni, megnézni mik a beállítások ott. Upnp vagy port nyitás elengedhetetlen az aktív működéshez - általában pont a passzív állapot okozza a seed hiányát -.
Én a manuális port nyitás híve vagyok, az biztosan működik.

havri

(#23040) havri1 válasza enginev3.0 (#23038) üzenetére


havri1
félisten

Engem sem, egyelőre maradok a bevált 2.2.1-nél.
Persze ettől még jó lenne tudni mi az a hihetetlen nagy biztonsági rés, és vajon a régi 2.2.1-et is érinti e.
Mert ha csak a webui bug, akkor..

havri

(#23041) bigmirror válasza havri1 (#23039) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Megpróbálom a ruter állítást. Kár, hogy nem értek hozzá, csak valahogy összehozom.

Azt nem értem, hogy a utorentnek miért nem kellet a rutert állítani?

(#23042) havri1 válasza bigmirror (#23041) üzenetére


havri1
félisten

Nézd, igazából mindennek kell az alap port nyitás vagy Upnp, mert ezek nélkül passzív a kapcsolat, töredék sebességet tudsz csak elérni, mivel ebben az állapotban csak az aktív kapcsolatokhoz tudsz kapcsolódni, passzívhoz nem.
Az aktív meg mindenkihez.
Ha ettől most elvonatkoztatunk, és úgy vesszük, aktív voltál, akkor viszont kliens/beállítás/tartalom hiba.
Utolsónál értsd: hiába van 1800 leecher, ha van 3700 seeder. Nem jut rá egy letöltő sem, üresen jár a cucc.
Ezt hamar ki lehet deríteni, tölts le egy friss torrentet, lehetőleg olyat, amin 1 seeder, és sok sok leecher van.

havri

(#23043) bigmirror válasza havri1 (#23042) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Első lépésben nekiugrok a port nyitásnak, remélem megoldom.

Köszönöm a segítséget!

(#23044) bigmirror válasza bigmirror (#23043) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Most nézem azt írja hogy inaktív vagyok.

Az UPnP engedélyezve volt.
A qBittoren TCP UDP forgalom engedélyezve a ruteren, ki is írja a ruter!

Jelen pillanatban 2 db film van letöltve, nagy adatforgalmat bonyolítanak le és fel is.

Azt nem értem, hogy most miért vagyok inaktív, amikor az adatforgalom engedélyezve?

Köszönöm a segítséget!

(#23045) Cs1csó válasza bigmirror (#23044) üzenetére


Cs1csó
félisten

KETTŐ azaz 2 darab torrent? szedjél le 10 FRISS XXX HD-t és beindul a buli.

(#23046) bigmirror válasza Cs1csó (#23045) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Kezdő vagyok a torrentezésbe!

Csak azt furcsálom, hogy seeder és a leecher több mint folyamatos több mint 500!

2nap alatt 0 byte vissza töltést kicsit keveslem!

Aztán lehet, hogy így kell lenije.

Az utorenten három filmem volt, nem népszerűbbek mégis töltött vissza!

(#23047) havri1 válasza bigmirror (#23046) üzenetére


havri1
félisten

Az az igazság, hogy 300-500-1000 torrentet szoktunk itt többen egyszerre futtatni, pár torrent nem mérvadó.
Azt, hogy inaktív, azt hogy érted, hol nézed?

[ Szerkesztve ]

havri

(#23048) Cs1csó válasza bigmirror (#23046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt már itt olyan a "nagypályások" közül aki nap TB szinten tölt vissza és a tesztje szerint nem volt érdemi különbség a qbit és a utorrent között talán a qbit kicsit jobb is volt persze 0-24-ben és irdatlan sok torrentnél, lehet ha olvassa ezeket a sorokat emlékezni fog és megosztja a pontos infót.

(#23049) bigmirror válasza havri1 (#23047) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Most már az egészet kezdem érteni nektek köszönhetően!

Kérdésem az lenne, hogy természetes-e, hogy 20 Mb/s letöltési és 2 Mb/s feltöltési nettsebesség mellet
20-40 kb/s tölt fel.

(#23050) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok, Ausztriaban elek es uj UPC internetem lett. Korabban Transmissiont hasznaltam tavoli eleressel, mivel egy windows szerver gepen futott. Az uj nettel viszont keptelen vagyok a tavoli eleresre. Uj fajta csak ipv6 alapu kapcsolatom van, a modembe nem tudok hagyomanyos portot nyitni. Utorrent webguija mukodik de azt nem akarom hasznalni, van valakinek valami otlete hogyan tudnam tovabbra is tavolrol vezerelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.