Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) gF


gF
senior tag

Nálam működik az autodl Linux alól.

(#43002) enginev3.0 válasza ggg666 (#43000) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elvileg az megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43003) TeeJay válasza ggg666 (#43000) üzenetére


TeeJay
félisten

Az megy csak sajnos nekünk windows megy meg qBittorrent és ahhoz kell chatzilla+autoDL ami most hibát ír minden torrent fájl letöltésre
és tanusítvány miatt reklamál

Chatzilla-t meg évek óta senki se fejlesztette szóval beszívtuk ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43004) ggg666 válasza TeeJay (#43003) üzenetére


ggg666
őstag

Azért ha nem túl fos gép elmegy alatta a vm! És akár az autodl is.És akkor vm rtorrent+ autodl!

[ Szerkesztve ]

(#43005) TeeJay válasza ggg666 (#43004) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem értek ehhez nem bonyolítom :D
Egyelőre marad RSS csak még nem tudom hogy oldom meg a szűrést mert sajnos nincs méretbeli szűrés :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43006) ggg666 válasza TeeJay (#43005) üzenetére


ggg666
őstag

Nem kell hozzá érteni telepítesz egy virtual machine-t 2gb elég hozzá, vannak készen is és már megy is az autodl.

(#43007) F34R válasza ggg666 (#43006) üzenetére


F34R
nagyúr

Sot igazabol van alpine + rutorrent autodl docker is. annak meg kevesebb is eleg. vagy onmagaban vsak a rutorrent.
[link]

(#43008) woodworm


woodworm
veterán

Vagy mindenféle vm és docker nélkül egy flexget.

(#43009) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Qbittorrentnél van olyan beállítás, hogy az elkészült torrentet azonnal leállítsa?
Még 1 percet sem szeretnék várni:

(#43010) bryant56 válasza huan (#43009) üzenetére


bryant56
aktív tag

Ha az 1 helyett 0-t állítasz be?

(#43011) huan válasza bryant56 (#43010) üzenetére


huan
őstag

Valóban a 0 a helyes. (eltelik pár másodperc néha, hogy leáll, azt hittem nem ez a jó)
Köszi :C

(#43012) TeeJay válasza woodworm (#43008) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez miféle lenne?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43013) bolic


bolic
őstag

Régebbi torrenteken már nem seedelnek a gigabitesek vagy erősen lekorlátoznak uTP segítségével, ha kell, 1 seedelő kb. 1 mb/s körül mozog. :U :W

Mindig másfél óra vagy 1 óra alatt lejött, hát kérem szépen, addig megőszülök! :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43014) F34R válasza bolic (#43013) üzenetére


F34R
nagyúr

Gondolj a regi korszakra, raersz majd lejon nem? :DDD

(#43015) Dragon3000 válasza bolic (#43013) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt pár régebbi torrent, amiket leszedtem 1-2 seeder mellett is elég szép sebességgel jöttek a dolgok. Inkább az a kérdés, hogy mennyire réteg igény, amit keresel.

(#43016) TeeJay válasza bolic (#43013) üzenetére


TeeJay
félisten

UTP nem korlátoz semmit, az egy átviteli mód lett ami figyeli a hálózat válaszidejét és az alapján indítja a csomagokat, kvázi mintha cfosspeed lenne ami csomag ütemező volt még ADSL korszakban.
Segítségével annyira ki tudod használni a sávod hogy még ne zavarjon pl más szolgáltatást vele egyidőben (Skype hívás, böngészés ilyenek). Mai világban optikai hálózaton már nem hiszem hogy szükség lenne rá

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43017) woodworm válasza TeeJay (#43012) üzenetére


woodworm
veterán

Leegyszerűsítve egy külső rss letöltő, a figyelt könyvtár opcióval együtt használható. Van hozzá kiegészítés auto-dl-re is.

(#43018) F34R válasza woodworm (#43017) üzenetére


F34R
nagyúr

Igazabol en regen ezt mar probaltam, csak elvesztem a konfigfajl mukodesre birasanal es feladtam.

(#43019) TeeJay válasza woodworm (#43017) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor már nem bonyolítom, qBittorrent RSS-ben bedobtam 3 full kategóriát a 3x2TB HDD-re
maximum majd a kizárás szűrőt bővítem ha sok a sallang
annyi kellemetlen hogy így mindent leszed 0-tól csillióg GB-ig míg autoDL alatt 1GB felettieket szűrtem csak be.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43020) ademfire


ademfire
csendes tag

Sziasztok. Szükségem lenne egy kis segítségre...Macbook air-em van és iphone SE2-vel osztom rá a netet. Pár napja frissítettem az iphone-t ios 15-re, kb azóta nem működik a torrent letöltés és a (nord)vpn sem a macbookon. Nyilván a tűzfalnál hozzá van adva a kivételekhez mind2 program. A torrent kliens azt írja, hogy "elakadt". A nordvpn meg simán nem kapcsolódik semmelyik szerverhez sem. Már próbáltam azt is hogy iphone-n reseteltem a hálózati beállításokat, de semmi...Macbookon is a legfrissebb mac os van (11.6). Van ötletetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#43021) TeeJay


TeeJay
félisten

Van már megoldás a Chatzilla tanusítvány frissítésre
aki azt használja csekkolja a wiki cikket és megtalálja a linket mit kell bemásolni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43022) enginev3.0 válasza TeeJay (#43021) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi, de fórumban volt nem wiki cikkben :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43023) TeeJay válasza enginev3.0 (#43022) üzenetére


TeeJay
félisten

Oda is beírtam ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43024) bolic válasza F34R (#43014) üzenetére


bolic
őstag

Igen még mindig ráérek letölteni több időben, hiszen naponta kb. 4 óra hosszában kapcsolom be a torrent kliensét. :N
#43015 Dragon3000 : Nekem 10 seederből 5 seeder aktív volt vagyis elérhető volt, de mindegyikük uTP-es voltatok, azért az összes sebesség kb. 2-5 MB/s. :U Borzasztóan nagyon csiga nCore nézve nagyon szégyen, főleg a kikapcsolt gigabitesek! :W

Ui.: Nem meglepő dolog így natolt passzív net mellett akkor is tudok letölteni. :K

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43025) F34R válasza bolic (#43024) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor tolts nyilt trackerrol. :D

(#43026) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Az miért van, hogy 1000mb/s-os neten, aktív qbittorrent kapcsolatokkal, semmilyen torrent és kapcsolatkorlátozás nincs bekapcsolva, azaz bármennyi mehetne feltöltéssel bármennyivel, ami a csövön kifér, van is seed-elve 300-400 kisebb-nagyobb méretű filmek, sorozatok, minden, de aktív torrent és a feltöltések nagyon szegényesek. Kb.1-3 torrent tölt fel pár kb.-tel. Amikor töltődnek lefelé, közben tölt szép sebességgel felfelé, csak seed-üzemmódban nem igazán. (alternatív sebességkorlát sincs bekapcsolva természertesen)
Miért van így? (egy nyílt trackerről letöltött torrenthalmaznál szinte minden torrent tölt fölfelé lassan és gyorsan is) Tudom, hogy seeder függő, de a nagy számok törvénye alapján ennél jóval többnek kellene feltöltődnie...

[ Szerkesztve ]

(#43027) TeeJay válasza huan (#43026) üzenetére


TeeJay
félisten

Túlseedelt lesz szinte azonnal. Ha seedet akarsz autoDL-el szinte minden kapós kategóriát be kell tenni.
HD film + sorozat + xxx + game

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43028) Dragon3000 válasza TeeJay (#43027) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy mivel minden korlátlan, lehet túl terhelt a gép, router esetleg a hdd/-k.....

Amúgy autodl nélkül is lehet jól seedelni.

[ Szerkesztve ]

(#43029) huan válasza Dragon3000 (#43028) üzenetére


huan
őstag

És a nyílt trackerek esetén?

[ Szerkesztve ]

(#43030) huan válasza TeeJay (#43027) üzenetére


huan
őstag

Mit kell tenni túl seed-elés ellen?

(#43032) Dragon3000 válasza huan (#43029) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legtöbb torrent, amit nyílt trackerről töltök mindig kevés seeder és leecher van, így ha az általad töltött anyagoknál is így van, akkor nehéz vele túl terhelni a dolgokat, de zárt tracker esetében eleve írtad, hogy több száz torrent fut, nagyon sok kapcsolat esetén túl lehet terhelni a routert, esetleg a gépet vagy a hdd-t, főleg, ha egy hdd-re megy minden, de ezt a globális kapcsolatok korlátozásával tudod is tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#43033) enginev3.0 válasza huan (#43030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát az ellen semmit, inkább örülni kell neki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43034) TeeJay válasza huan (#43030) üzenetére


TeeJay
félisten

10/10gigabiten lógjon a bika szervered és SSD-re menjen a letöltés
akkor talán elsők között kapod le és közben tudod tolni másoknak.
Amint jön melléd 50másik autoDL-es szintén 1gigás netesek főleg vagy 10gigás szerveresek utána már ezek összesen olyan feltöltési sebességet tudnak amire nincs annyi letöltő hogy ki tudják tekerni emiatt nem megy neked felfelé.
Legtöbben is 1000-es nettel autoDL-el kb. mindent is töltünk hogy legyen forgalom de éjszaka pl éppen csak csorog hiszen akkor csak az autoDL és RSS userek "töltenek" le az átlag emberek alszanak ugye

8-10éve más volt akkor 10-20megabite feltöltés otthon már nagyon királynak számított és akkor még 3x ennyien torrenteztek tehát volt lefelé is forgalom
Azóta megfordult, ma már a fél ország optikán van repkednek a 100-200-300-1000megabit feltöltések, letölteni meg alig akarnak már :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43035) Dragon3000 válasza TeeJay (#43034) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezeket múltkor sem tudtad alátámasztani. Maradjunk annyiban, hogy a sok gyors nettel rendelkező miatt átalakultak a dolgok. Egy nagyon leegyszerűsített példával régen egy 100GB-os torrent esetén volt 10 szerveres és 1000 lassú netes, ma már a 10 szerveres mellett van 800 gyors nettel rendelkező. Ez miatt sokkal hamarabb vége van a nagy töltögetésnek és a végére a kevés lassú nettel rendelkező marad, akik utána 810 embertől tudják szedni az egész torrentet.

(#43036) TeeJay válasza Dragon3000 (#43035) üzenetére


TeeJay
félisten

Te nem akarod látni...
Kezdenek leszokni az emberek erről mert mindenki már csak a telefont nyomja, filmet ha néznek már Netflixen meg a többin teszik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43037) Dragon3000 válasza TeeJay (#43036) üzenetére


Dragon3000
veterán

Múltkor belinkelgették a régi és a mostani statisztikákat, nem igazán volt változás, főleg nem harmados, max a felhasználók csökkentek pl a magon, mert kivágták azokat, akik nem használták, más oldalakon mindenben csak növekedést tapasztaltam, ahol regisztrálva vagyok.

(#43038) F34R válasza TeeJay (#43036) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez meg mindig kibaszottul Ncore, nem a torrent egesze.. azon kivul is van elet. Igy az allitasod max annyiban helytallo, hogy harmada annyian torrenteznek NCORE-n.

[ Szerkesztve ]

(#43039) Dragon3000 válasza F34R (#43038) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez sem igaz, itt van pár statisztika, 8-10 éve még kevesebben voltak az oldalon és heti/havi látogatottsága is kisebb volt, a napi kb azonos, 2014-ben már több volt, de százalékos rész nem változott, illetve nincs háromszoros különbség, csak 35%-kal volt több felhasználó, ez mellett a kapcsolatok száma jelenleg is több, mint ami akkor volt, több a torrent és a méret is és a sebesség is sokkal nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#43040) woodworm válasza Dragon3000 (#43039) üzenetére


woodworm
veterán

Ja, a valós letöltő ezekből a hatalmas számokból csak cirka 6000.
Pontos ismeretek nélkül egy ilyen sokismeretlenes egyenletről csak vitázni lehet. Mindenki le tudja vezetni a saját álláspontját, megegyezni nem fogtok.

(#43041) Dragon3000 válasza woodworm (#43040) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel a többség sokkal gyorsabban letölti a dolgokat a nagyobb sebességek miatt, egyértelmű, hogy egyszerre kevesebb valós letöltő lesz. 2014-ben órákig töltöttem le azt, ami ma megvan 1-2 perc alatt. A lényeg, egyik adaton se látom, hogy 8-10 éve 3x többen torrenteztek volna.

[ Szerkesztve ]

(#43042) TeeJay válasza Dragon3000 (#43041) üzenetére


TeeJay
félisten

Emlékszel még hogy 6-8éve egy kapós SD filmet 50ezren seedeltek?
csekkold most a legjobban seedelt torrentnél mennyien vannak
szívesen ;)

Direkt nem HD-t írtam mert az mindig rétegigény volt, az átlag ember mindig is SD-t töltött mert igénytelen a minőségre

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43043) Kekmen válasza woodworm (#43040) üzenetére


Kekmen
senior tag

A lényeg: A SAJÁT álláspontját. TeeJay meg van róla győződve, hogy amit ő mond az úgy van. Talán könnyítene a dolgon, ha odaírná: szerintem. Bár akkor is rácáfoltak már. A valósághoz a legközelebb az áll szerintem (is), hogy felgyorsult a le - és feltöltés, nagyon ritkák már az órákig (napokig) 1 seederrel rendelkező torrentek és nagyon gyorsan fordul a S/L arány. Ez abszolút nem jelent kevesebb felhasználót.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43044) TeeJay válasza Kekmen (#43043) üzenetére


TeeJay
félisten

Ugye emlékszel arra a francia vígjátékra ami 2011-ben jelent meg és egy tolókocsis gazdag ember meg egy fekete srác barátságáról szól?
SD-ben mennyien is seedelték még évekkel később is?
50ezer+
Emellett volt még jó pár másik amiknél szintén ennyi seeder volt
értelem szerűen régen évekig seedben tartották de ma már 2nap múlva törlik mert úgyis gyorsan elérik a S/L arányt. Hagyjuk :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43045) Kekmen válasza TeeJay (#43044) üzenetére


Kekmen
senior tag

Igen, szeretem azt a filmet. :) Kérnék szépen egy screenshot-ot a peer listáról, aztán akkor mehetünk tovább az érvelésben. Addig ez csak egy szám amit beírtál. Szerintem soha egyetlen torrenten nem volt 50000 seeder (az ncore-ról beszélünk), de kérlek cáfolj meg.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43046) F34R válasza TeeJay (#43044) üzenetére


F34R
nagyúr

Intouchables? azt se magyarul lattam :DDD

(#43047) Dragon3000 válasza TeeJay (#43042) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én max 10-15e-res seederekre emlékszem 5-6 évvel ezelőttről is, ezek az 50e-res számok csak neked rémlenek. Régen ügye az arányra is figyelni kellett, manapság ha megvan a seed kötelezettség, sokan már törlik is a kliensből a torrentet, nem mindenkit érdekel, hogy hányadik helyezett. Ez nem egyenlő azzal, hogy kevesebben torrenteznek, maximum változott a torrentezés.

[ Szerkesztve ]

(#43048) woodworm válasza Dragon3000 (#43041) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenki a saját körülményeiből indul ki. A múltkor is hoztad már ezt a letöltési sebesség témát. Ha berakott képet nézed vagy a pár hozzászálással korábbi panaszt, akkor láthatod, hogy az átlagos sebesség nem az általad tapasztalt. Ezzel ki is lőttük ezt az "olyan gyors a letöltési sebesség, hogy nem is látszik a statisztikában egyszerre az összes letöltő" érvet.

(#43049) Dragon3000 válasza woodworm (#43048) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pár hozzászólással lévő panasz esetében melyikre gondolsz, amikor feltöltésre panaszkodott, ha már szinte mindenki letöltötte és ha túl seedelt a torrent, akkor mire is válasz? Vagy a korábbi letöltésre gondolsz, ami meg régi torrentre vonatkozott? Pár feltöltő mellett passzív kapcsolattal mire is válasz? Nem azt írtam korábban, hogy mindenkinek gyors nete van, hanem azt, hogy jelentősen megnőtt a gyors netesek száma és így kevesebb ideig lesznek letöltők, egy friss 100GB-os torrent is lent van 20 perc alatt, ez régen több, mint 5 órába telt nekem.

(#43050) cherubion08 válasza TeeJay (#43042) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Pár éve még lassú volt a netem,kevés volt a tárhelyem, sd-be töltöttem. Most van tárhelyem,gyors netem, 4k töltök. Örülök,h most már igényesnek számítok :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.