Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18002) dokee78


dokee78
félisten

Tetszik ez a qbittorrent
Viszont miért csak 2 aktív feltöltésem van?

Zöld az állapotjelző is. online
Nincs beállítva korlát a le és feltöltések számánál.

Lassan is tölt felfelé,pedig,amíg egy file volt behúzva gyors is volt.

[ Szerkesztve ]

(#18003) degec válasza dokee78 (#18002) üzenetére


degec
senior tag

kapcsolatok kapcsolat korlátoknál nincs semmi? Kapcsoalti korlátoknál vegyél ki minden pipát

(#18004) woodworm válasza degec (#18001) üzenetére


woodworm
veterán

Nem vírusos? Egy utorrent nevű exe fájlba ki tudja mit csomagolt, köszi nem kérek belőle. Pont erről szóltak az utóbbi hetek hírei és töltsek le egy ismeretlen oldalról egy módosított utorrentet?

(#18002) dokee78
Ha a torrent állapota seed, akkor csak ennyire van igény tőled.

[ Szerkesztve ]

(#18005) dokee78 válasza degec (#18003) üzenetére


dokee78
félisten

Már megy rendesen,de valamiért csak 7 aktív torrent van.
utorrentben állandó jelleggel több volt aktív,kell ez ügyben valamit állítani?

Bár elég sok még ellenőrzés alatt áll.

(#18006) degec válasza woodworm (#18004) üzenetére


degec
senior tag

nem vírusos nyugi.. kasperskym és nodom se jelez rá minden oké vele ezt használom régóta.. ezek nem hülyegyerekek ott a ru-board fórumon.. :D

(#18007) degec válasza woodworm (#18000) üzenetére


degec
senior tag

virtualboxba szűz xp-re szűz utorrent.com ról letöltött utorrentben az utorrentes beállításokban a haladóban amit keresek.. kb hét kilométernyi beállítandó dolog van.. amit linkeltem ru-boardosban meg mindösszesen van vagy 20 dolog..:D szóval ki lehet ezeket szedegetni.. nem véletlen tuningolják ezt, hogy reklámmentes legyen stbstbstb.

(#18008) woodworm válasza degec (#18007) üzenetére


woodworm
veterán

Felraktam a linkelt módosított utorrentet virtualboxban. Még mindig nem tudom miről beszélsz, mert nem látok kevesebb opciót.

(#18009) degec válasza woodworm (#18008) üzenetére


degec
senior tag

hmm érdekes... lehet paccsaltam...és kiszedett minndent..érdekes.. thx thx !!! thx az opciót újrakonfigolom..

[ Szerkesztve ]

(#18010) degec válasza woodworm (#18008) üzenetére


degec
senior tag

újraraktam minden ok..hóka mókáztam itt pacsokkal ami nagyon nagyon belebabrálhatott... működik jól szedi sorba a cuccot ergo vissza is tértem utorrentre.. ami jobban is tetszik.. okosabb dolgokat is tud.. szóval big THX NEKED ! ettől függetlenül qbittorent király, csak ezt szoktam meg ezer éve.. :C :C :R

(#18011) Erdei88 válasza woodworm (#17993) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez bizony nagy segítség volt. Hetek óta tartó problémám oldottad meg! :R

(#18012) Askformore


Askformore
senior tag

Hello! Azt hogy tudom beállítani, hogy qbittorentben letöltésnél ne hozzon létre egy külön mappát a letöltött fájlnak, hanem csak magát a fájlt rakja bele szüzen az általam kijelölt mappába? Remélem érthető a kérdés :)

question 2: hogy a fenébe lehet letörölni az utorrentet a gépről? nincs az uninstall listában.. próbálkoztam a regeditben is, de ott sem találtam meg.. viszont közben meg működik a progi, vagyis elindul, és behal tőle a gép a tegnapi win10 frissítés óta.

[ Szerkesztve ]

(#18013) Normi™ válasza Askformore (#18012) üzenetére


Normi™
őstag

"question 2:"...Revo Uninstaller,azt hiszem 30napig próbaverziós,szépen leszed minden töredék fájlt is.Az első kérdést sajnos nem teljesen értem. :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18014) Oldman2 válasza Askformore (#18012) üzenetére


Oldman2
veterán

A C:\Users\userneved\AppData\Roaming\ alól töröld le. Ha nem rendszer szinten települ valami, akkor ide csücsül be.

Nálam Win7 alatt itt van/volt.

(#18015) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Próbáltam volna elindítani az utorrentet,de ezt írja ki:

Miért nem indul el?

Üdv: feri 1

(#18016) Askformore válasza Normi™ (#18013) üzenetére


Askformore
senior tag

Ha letöltök valamit, mondjuk az egynagyonjóscifi.avi című filmet, azt az egynagyonjóscifi nevű mappába tölti le, és azon belül van az avi. Na most nekem nem kellene ez a mappa, csak fájl. Az uninstall tippeket pedig köszönöm!

@feri1: nekem is ezt csinálja win10-en tegnap óta.. este volt egy frissítés, biztos az zavart be. De nem is baj, úgysem szerettem az utorrentet, kerestem helyette más alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#18017) alkohol23


alkohol23
csendes tag

Sziasztok!

Azt mivel lehetne megoldani, hogy amikor hozzáadok egy torrentet a klienshez, az automatikusan címkézze.
A kókusz szigeteki oldal torrent neveibe benne van a kategória, az alapján vannak előre készített címkék a kliensben. Ugye a felcímkézett állományok letöltés után bekerülnek a saját kis mappáikba.
Tudom, hogy csak 2 kattintás kézzel beállítani a címkét, de ha van rá valami mód, hogy ezt a letöltött torrent fájl nevéből olvassa ki, az nagyon jó lenne.

Jelenleg utorrent 3.4.7-et használok, persze amennyibe másik verziónál lehet csak megcsinálni szívesen váltok :)

Ezt már próbáltam nálam valamiért nem működött. Persze az sem kizárt hogy valamit itt is én rontottam el.

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

(#18018) feri1 válasza Askformore (#18016) üzenetére


feri1
aktív tag

Mit találtál?
A meglévő torrenteket más kliensre,hogy lehet átrakni?

(#18019) Oldman2 válasza Askformore (#18016) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha a torrent fájl készítésekor egy Mappa (és annak tartalma) lett megadva, akkor mindenféleképp készülni fog Mappa, max. ennek nevét megváltoztathatod egyes kliensekben.

Ha nincs Mappa, akkor a torrent fájl készítésekor csak egyetlen fájl lett megadva forrásként.

Feri #18015

Hasonló hiba miatt ma én újratelepítettem az uTorrent-et (degec #18001 hozzászólása alapján).

[ Szerkesztve ]

(#18020) woodworm


woodworm
veterán

Kíváncsiságból elindítottam, nekem a frissítés után sincs problémám vele.

(#18021) Askformore válasza Oldman2 (#18019) üzenetére


Askformore
senior tag

Korábban utorrenttel töltöttem le egy fájlt, és nem csinált mappát, most a qbittorenttel pedig mindenképpen mappába akarja tenni, és így nem tudom seedelni.. Megoldás lehetne, hogy belerakom a meglévő letöltött fájlokat egy olyan nevű mappába, amibe le akarja tölteni, de leginkább videokról van szó, és Kodi miatt nem nagyon akarnám mozgatni őket.

@feri1: qbittorenttet próbálgatom, eddig okés: no reklám, egyszerű, átlátható kezelőfelület, nekem megfelel.

(#18022) Oldman2 válasza Askformore (#18021) üzenetére


Oldman2
veterán

"most a qbittorenttel pedig mindenképpen mappába akarja tenni.."

Ugyanazt a torrent fájl töltötted le a két kliens alá?

Érdekes a jelenség...

(#18023) Askformore válasza Oldman2 (#18022) üzenetére


Askformore
senior tag

Minden letöltött torrentfájlt elrakok egy mappába, abból a mappából raktam vissza a másik kliensbe.

(#18024) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok.
Szeretnék pár komolyabb torrentes kérdést feltenni.
Adott egy projektünk amiben privát szinten szeretnénk nagy méretű tartalmat terjeszteni saját szerverek között ún. vírus módon szóval pont arra akarjuk használni a torrentet amire kitalálták. Ehhez csináltunk egy private trackert (nevén RivetTracker utolsó veriója). Fontos volt hogy php+mysql alapú legyen az egész cucc. Tö jól működik, fel lehet venni a torrenteket, müködik az announce is. Csakhogy.
Vannak gépek amik linux alapon futnak, itt rtorrent szedi le a trtalmat, a tracker ki is osztja neki a peerlistet. Ez működik is. Csak ha windows/osx alól akarunk pl utorrent-el vagy vuze-al vagy bármi más agyonhipe-olt desktop torrent klienssel leech-elni akkor egyszerűen nem veszi fel a kliens a számára lejelentett peerlistet. Egyszerűen kézzel sem lehet hozzá felvenni peer-t.
Kérdéseim a következők:

Hogy lehetne egy rendes private trackert kialakítani?
Hogy tudnám megoldani azt hogy upnp illetve portforward nélkül is tudjunk seed-elni? Nekem otthon egyik sem adott (ninccs portforward, illetve ki van kapcsolva az upnp[mikrotik]) és mégis megy a leech és a seed is. Valami announce probléma vagy plusz cucc amit vissza kell mondani a klienseknek?
A kliensek amik nem akarnak a külső peerekkel összeállni, a local felderítéssel az egy hálózattal lévőkkel megy.

:R :R Ha valami plsuz kérdésetek van csak nyugodtan,a mit tudok mondok még.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#18025) woodworm válasza Askformore (#18023) üzenetére


woodworm
veterán

Valami user hiba lehet, kipróbáltam, nálam a letöltési könyvtárba rakta a szimpla fájlokat.

(#18026) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Linux Mint-en használok QBittorent-et,a gondom a következő...megadok egy fix portot a kliensben,hozzáadom a tűzfal kivételekhez,majd beállítom a kliensben,hogy automatikusan nyissa ezt a portot a router-ben.Ez idáig ok,aktívnak jelez a kliens.Viszont újraindítás után a tűzfal portjelentése szerint egész más porton lépne ki és passzívnak is jelzi a kapcsolatot.Ilyennel találkozott már valaki?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18027) woodworm válasza Normi™ (#18026) üzenetére


woodworm
veterán

Véletlenül sincs bekapcsolva az upnp alatti "Különféle portok használata minden indításnál" opció?

(#18028) Normi™ válasza woodworm (#18027) üzenetére


Normi™
őstag

Nem nincs,akkor tudnám,hogy az a ludas :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18029) woodworm válasza Normi™ (#18028) üzenetére


woodworm
veterán

Véletlenszerű portok vagy rögzült egy, esetleg épp az alapértelmezett 6881?

(#18030) Normi™ válasza woodworm (#18029) üzenetére


Normi™
őstag

Beállítva:

Újraindítás után:

Sőt,most megnéztem Transmission-el is,ott sikerül hozzáadni a kivételekhez,teszt szerint a port nyitva,újraindítás után egész más porton próbál kilépni mint a fixre állított.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18031) Normi™ válasza Normi™ (#18030) üzenetére


Normi™
őstag

A Transmission esetében harmadjára belőttem tök ugyanazokat és most működik,maradok ennél,hagyom a fenébe a QBittorrentet egyelőre mert az a fix port ellenére generál egy random portot minden újraindításnál,ha kijön új verzió megpróbálom újra.Köszi mindent. :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18032) patow válasza Oldman2 (#18019) üzenetére


patow
senior tag

Szia ,nekem sem indul ,segítenél mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#18033) woodworm válasza patow (#18032) üzenetére


woodworm
veterán

A portable mód megoldja.

(#18034) patow válasza woodworm (#18033) üzenetére


patow
senior tag

Kösz ,megpróbálom de most egy régebbi verziót telepítettem és működik

(#18035) repvez


repvez
addikt

Tud valaki hasonlóan egyszerü és jól használható letöltöt mint a utorrent?
Mert mostanába egyre több a panasz vele kapcsolatban, hogy eszi a ramot, bittcoin felhasználásra használják mások, tele van beépülö toolbarokkal és a zsarolóvirus is bejöhet rajt.

Ezért érdekelne egy alternativa rá, vagy egy régebbi verziója ami még mentes volt minden sallangtól, már ha még használható a mai rendszereken win10 64bit , meg a torrentek nem tudom azóta változtak e , mármint a kapcsolódás és a fájlrendszere.

(#18036) Torry válasza repvez (#18035) üzenetére


Torry
addikt

(#18037) Cs1csó válasza repvez (#18035) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 qbittorrent

(#18038) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Utorrenttel volna egy kis gondom.

Win újratelepítés után feltelepítettem. Na most az van, hogy amikor rányomok egy torrent oldalon a torrent letöltésére, akkor fel kellene ugrania egy ablaknak, ahol ki tudom választani, hogy mit töltsek le (csak a sample-t, egész torrentet, csak az egyik CD-t stb), és ezt leokézva indul el a letöltés.

Itt a gondom, ez az ablak nekem nem ugrik fel. Miért lehet ez?

Ha kézzel adom hozzá a torrentet, akkor gond nélkül tölt, de ez ugye macerásabb.

Van valakinek ötlete?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#18039) bryant56 válasza Hegyirabló (#18038) üzenetére


bryant56
aktív tag

Miután letöltesz egy torrent fájlt, a letöltés melletti kis nyílra rányomsz és ott van olyan opció, hogy az ilyen típusú fájlokat mindig nyissa meg. A Chrome-ban ez így van. A többi böngészőben nem tudom, hogy van, de azokban is kell lennie ilyen opciónak.

(#18040) Hegyirabló válasza bryant56 (#18039) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rendes vagy köszi, de lecseréltem erre a qbigyóra, amit ketten írtak előttem.

Egyébként nem tudtam letölteni egy torrent fájlt sem, mert mint mondtam, nem indult el a letöltés (csak ha manuálisan adtam hozzá).

Aquila non captat muscas.

(#18041) Espla


Espla
aktív tag

(#18042) borix


borix
őstag

Üdv.
Win 7 használok 2GB rammal.Az a gondom,hogy a qBittorrent sok memóriát fogyaszt.
Os cache engedélyezését tiltom akkor visszavesz a memória fogyasztásból.Ebből lehet valami gond,hogy ha tiltom?Vagy valami más megoldás ram bővítésén kívül?

(#18043) zoo8800 válasza borix (#18042) üzenetére


zoo8800
veterán

4 GB RAM 4-5000 HUF...
Letöltés közben nekem is 1 GB fölé megy, néha ott is marad a µtorrent.

rip and tear, until it is done

(#18044) woodworm


woodworm
veterán

Mekkora letöltési sebességnél méritek? Bár szerintem letöltés közben csak a cache miatt ugrik meg a memória használat és jobbára a torrentek számától függ.
Nálam a transmission-daemon kb. 90 MB-ot kér és letöltés közben sem ugrik meg számottevően. A futtató környezet megeszik hozzá még egy MB-ot, és ha nézni akarom, a remote is fogyaszt mellé 8MB-ot.

(#18045) zoo8800 válasza woodworm (#18044) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem egészen biztosan a cache miatt nő meg a RAM használat. (120 Mbit egyébként)

rip and tear, until it is done

(#18046) sutykuru válasza Szicskeee (#17987) üzenetére


sutykuru
tag

(#18047) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok! Ezt nem tudja valaki, hogy mit tesz ebben a formájában a "Hash-elés"? Probléma, hibás fájlok vagy mi lehet?

[/ L]

- Glaz-doz-fhut -

(#18048) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

mennyire veszett fejsze nyele a dolog, ha minden torrentem, ami a kliensben volt, az törlődött, mert a Start és Delete gomb túl közel van egymáshoz? :D (utorrentről van szó)

ilyenkor vissza tudok még állítani mindent olyan állapotra, ahogy az a véletlen ürítés előtt volt? (a letöltött tartalom megvan ofc, csak a kliens lett kipucolva...)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18049) Argos válasza pohár (#18048) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hello!

Eléggé veszett ügy.
De, legközelebbre :
Win:
C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\uTorrent
Linux:
/home/Felhasználónév/.config/uTorrent
mappát lemented és ha gebasz van, akkor csak simán felülírod.

...elmúlik...

(#18050) pohár válasza Argos (#18049) üzenetére


pohár
félisten

áh, picsába :(

rendszerújrahúzásnál le szoktam menteni, hogy minden olyan legyen, mint azelőtt, de a kurva misclicking :(((

azért egy undo gomb ilyenkor jól tudna jönni :U

köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.