Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) rt06 válasza fatal` (#10000) üzenetére


rt06
veterán

lathatod, van akit erdekel
ha mar nem jut be az egyikre, kivarja azt az evenkenti ket alkalmat, mikor kesik onnan valaki, es fennhangon jol beolvas

innentol inkabb attiati-nak szol
az osszehasonlitas kedveert megneztem a mai sorozattermes engem erinto reszet
leverage (720p) - 1:13 a bh javara
true blood (sd) - 0:40 a bh javara
entourage (sd) - 0:32 a bh javara
entourage (720p) - ncore meg mindig varat magara
in plain sight (tetszoleges minoseg) - ncore meg mindig varat magara
falling skies (proper sd) - 0:05 a bh javara (attol most eltekintunk, hogy az elso release-t nezzuk, mert nem lenne fair felhozni, hogy ncore-ra a hd mellett az sem kerult fel)

hozzatennem, engem ezek a kesesek nem kulonosebben erdekelnek, a bh-nal is kisebb pretime-mal rendelkezo oldarol toltok, de ne tevedjunk mar el, mikor felevente egyszer becsuszik egy olyan eset, mikor elternek a dolgok az amugy altalanostol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10002) attiati válasza rt06 (#10001) üzenetére


attiati
veterán

próbáltam pár napra, és ha felkínálnának kettő meghívót, akkor nem bh-t választanám :)

[ Szerkesztve ]

(#10003) fatal` válasza rt06 (#10001) üzenetére


fatal`
titán

"lathatod, van akit erdekel
ha mar nem jut be az egyikre, kivarja azt az evenkenti ket alkalmat, mikor kesik onnan valaki, es fennhangon jol beolvas"

Nem igazán értem, hogy ez mire jó (és mire jó egyszerű felhasználóként fikázni az egyik vagy másik oldalt), de lelke rajta. :)

Én ki tudom várni azt a fél órát, amíg átkerül a másikra. Sorozatoknál meg pláne nem érdekes, úgyis másnap este nézem meg legkorábban, addigra meg már szerintem mindenhol fent van.

[ Szerkesztve ]

(#10004) T_Stark


T_Stark
őstag

Most tényleg azon vitáztok hogy egyik oldalra fél-egy órával előbb került fel valami mint a másikra?
Kit érdekel?
Fent van és kész, ez számít. Nagyon ráérhet akinek az a fél óra is számít.
Magon fent vagyok és nagyon jó oldal, aszfalton ugyan nem vagyok, de arról is sok jót hallok, akkor most miért kell szidni egyiket vagy másikat? Örüljünk hogy vannak.

(#10005) rt06 válasza fatal` (#10003) üzenetére


rt06
veterán

"Sorozatoknál meg pláne nem érdekes, úgyis másnap este nézem meg legkorábban, addigra meg már szerintem mindenhol fent van."

pontosan erre irtam en is, hogy nem izgat, rss letolto leszedi, megnezni ugysem fogom (havi legfeljebb 1-2 alkalommal) azonnal
problemasabb, ha nem kerul fel eyg-ket sorozat (amiknek mondjuk mo-ra a hire is alig jut el), de pont ezert hasznalok nemzetkozi, tematikus tracker-t, ahol nem csak hogy tenyleg mindent megtalalok, de a tartalom sokkal jobban kategorizalva is van, ami fontosabb is szamomra, mint a pretime, igy ha magyar oldalak kozul kellene valasztanom, valoszinuleg a tvstore lenne a gyoztes (bar azt sem tudom, eletkepes-e egyaltalan a tracker, csak tudom, hogy van magyar nyelvu kategorizalt tv-s tracker is)

ugyanigy nem ertem a forma-1 eseteben sem a turelmetlenseget, hisz ha a verseny napjan/delutanjan van ideje, akkor nezzel eloben, megiscsak az az igazi, ha meg nincs, nem azon a masfel oran fog mulni a boldogsaga

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10006) attiati válasza rt06 (#10005) üzenetére


attiati
veterán

Igazából semmi bajom bh-val, nem is szoktam lovagolni pretime-on. Páran mondták, hogy jobb, vagy azonos szintű, mint n. Ezután bekerültem, és meglepődtem. Seedelni is nehezebb, és kevesebb anyag van fent. Kerestem anime sorozatot, az sem volt fent.

(#10007) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Sziasztok elkelne egy kis segitség ha mondjuk 2 torrentoldalra vagyok regisztrálva akkor tudok letölteni 1 klienssel ?

(#10008) rt06 válasza Tüske0614 (#10007) üzenetére


rt06
veterán

termeszetesen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10009) Tüske0614 válasza rt06 (#10008) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

köszi akkor nem ezzel van baj ....

(#10010) havri1 válasza Tüske0614 (#10009) üzenetére


havri1
félisten

Mi a baj?

havri

(#10011) Tüske0614 válasza havri1 (#10010) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

fogalmam sincs :) az utorrrent használtam de csak az egyik oldalra töltött fel utánna sárga háromszög jelent meg de a port teszt jó volt (van router) elvileg a beállitás is most a vuze-t raktam fel de itt is csak az egyiket tölti

[ Szerkesztve ]

(#10013) rt06 válasza Tüske0614 (#10011) üzenetére


rt06
veterán

a sarga haromszoggel nem kell foglalkozni, ha a portteszt jo eredmenyt adott
van egyaltalan, akinek tudnad feltolteni az adatot?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10014) havri1 válasza Tüske0614 (#10011) üzenetére


havri1
félisten

A trackeren jelzi, hogy seedlesz?
(felhasználóra klikk, seedelt torrentek, jelenleg futtatott torrentek)

havri

(#10015) Tüske0614 válasza havri1 (#10014) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

amig töltök le mintha csak addig töltene vissza ... levegyem a routert nézzem meg ugy ? köszi h irtok

(#10016) havri1 válasza Tüske0614 (#10015) üzenetére


havri1
félisten

seeder/leecherek aránya mennyi?
Milyen neted van?
Nem kell levenni, szerintem semmi köze hozzá, főleg, hogy a másik trackeren működik.

havri

(#10017) Tüske0614 válasza havri1 (#10016) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

letöltöttem xxx et inkább rakok be képet

[ Szerkesztve ]

(#10018) havri1 válasza Tüske0614 (#10017) üzenetére


havri1
félisten

Én ezen a képen azt látom, hogy az első torrentet senki nem leecheli, vagyis senki nem szedi lefele, a többit meg igen. Sztem itt semmi gond nincs, bár hozzáteszem, azureust nem ismerem.
Én Bittorrent-et használok

havri

(#10019) rt06 válasza havri1 (#10018) üzenetére


rt06
veterán

en meg annyit tennek hozza, hogy olyan seeder/leecher aranynal, mint ami a masodik-harmadik torrent-nel van, teljesen normalis, ha pont tolun - aki keson kapcsolodott be a swarm-ba - nem tolt senki, de a 4. torrent-nel is siman megeshet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10020) fatal` válasza Tüske0614 (#10017) üzenetére


fatal`
titán

Ez alapján a kép alapján semmi probléma nincs. :)

(#10021) havri1


havri1
félisten

Igen-igen.
Sőőt, az első várakozik, lehet limitálva van az egyszerre futtatott torrentek száma. Bár mivel 1., sorszámú..

havri

(#10022) adamssss


adamssss
veterán

Most telepítettem a laptop-omra utorrent-et. Wifi-n csatlakozom a hálózathoz, de a sebesség nem hajlandó felmenni. (kb. 20KB/s-el tölt.) Pedig tudni kéne az 1.7 MB/s-ot...

Valami tipp?
A tűzfalban engedélyeztem a programnak a hozzáférést a hálózathoz.
Amit nem értek, hogy feltölteni meg max sebességgel tudok.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10023) ArchElf válasza adamssss (#10022) üzenetére


ArchElf
addikt

Kliens rendesen kapcsolódni tud (port check)? Laptopról a speedtest mit mutat? Ha kábellel csatlakozot a routerhez, akkor feljebb megy a sebesség?

Lehet, hogy csak nincs peer rendes upstreammel...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10024) adamssss válasza ArchElf (#10023) üzenetére


adamssss
veterán

Lefuttattam az ellenőrzést és azt mondja, hogy a port nincs nyitva...
Speedtest 10 mbit/s-et tud...
Hol tudok nyitni egyet? Egyáltalán a laptop-on kéne, vagy a "lenti" Wifi adón?
Amúgy eset smart security-t használok

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10025) ArchElf válasza adamssss (#10024) üzenetére


ArchElf
addikt

eset-et nem ismerem. Ha tűzfal van benne, a windows-os le is tiltható kapásból - ne zabálja a drága CPU időt (na meg a Wattokat). Ha valn lokális tűzfal azon is be kell állítanod, ha a routered nem UPnP kompatibilis, akkor azon is kézzel ki kell engedned a portot (amit a torrent kliens beállít - utorrentnél a portot ilyenkor ne hagyd 0-n, mert minden indulásnál új portot állít be). A port kiengedést általában vitrual server, vagy valami hasonló néven találod meg a routernem a tűzfal beállítások környékén. Kell hozzá a gép IP címe - érdemes ezt dhcp-n fixálni (wifi kártya mac címe kell hozzá), meg a torrent kliens által használt portszám.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10026) Sweet Lou 6 válasza adamssss (#10024) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a windows tűzfalán nyiss ki- és bemenő tcp portot (azt, amit beállítottál utorrentben), ha van router akkor azon is ([link])

szerk.: ha eset tűzfal van, akkor azon nyisd meg a ki- és bemenő tcp portot.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#10027) adamssss


adamssss
veterán

Köszi srácok. próbálkozom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10028) ALI_G


ALI_G
veterán

µTorrent-tem azt írja ki, hogy Hiba: a hozzáférés megtagadva.
A torrent file-t ncore-ról töltöttem le és minden esetben pár másodperccel az indulás után írja ki és nem értem miért. :F

(#10029) rt06 válasza ALI_G (#10028) üzenetére


rt06
veterán

hol irja? (ha felmaszol msn-re, ugy gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10030) ALI_G válasza ALI_G (#10028) üzenetére


ALI_G
veterán

megoldás: [link]

(#10031) fatal` válasza ALI_G (#10028) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet, hogy törölték a torrentet? Vagy nincs jogod írni abba a mappába a vinyódon, ahova a letöltést beállítottad.

(#10032) adamssss válasza ArchElf (#10025) üzenetére


adamssss
veterán

Egyenlőre még semmi, de attól tartok, hogy itt nem csak a port a gond, mrt a net is baromi lassú így wifi-n keresztül... Egyszerűen nem értem. A pc-m ami szintén wifi-vel kapcsolódik a netre kb 10x gyorsabb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10033) havri1 válasza adamssss (#10032) üzenetére


havri1
félisten

Milyen a jelerősség wifin?

havri

(#10034) adamssss válasza havri1 (#10033) üzenetére


adamssss
veterán

Elvben eléggé... Mondom a másik géppel viszi a 15mbit-et.
Ott még a torrent is megy

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10035) ArchElf válasza adamssss (#10034) üzenetére


ArchElf
addikt

Wifivel lessz gond, nézz át a wireless-es fórumba.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10036) spe88


spe88
senior tag

Üdv!

Elkelne egy kis segítség:

Felraktam az uTorrent 2.2.1 (build 25302) -et, mivel a jó öreg 1.7.7-et már rengeteg tracker tiltja. A program port tesztelő részében mindent kifogástalannak talál, a portok nyitva: nagy zöld pipa BÁRMIKOR TESZTELVE, viszont főablaknál a jobb alsó sarokban a kis sárga háromszög nagyon ritkán vált zöld pipára még akkor is, ha folyamatosan van bejövő kapcsolat órákon át.

Erről beszélek:

http://kepfeltoltes.hu/110810/sshot-12_www.kepfeltoltes.hu_.png

A baj, hogy az összes tracker inaktívnak lát, ami miatt értelemszerűen passzívoktól nem tudok tölteni.
Amikor a sarokban lévő jel zöld pipára változik és tolok egy tracker update-t, akkor is inaktívnak lát a tracker.

A net Invitel ADSL, felhasználóneves/jelszavas bejelentkezős. 2 Gép van rá kötve a SpeedTouch 780-ra, az egyik az enyém. Közben nincs semmiféle router/switch. Win 7 hálózati beállításokat nem bántottam, driverek rendben, Win tűzfal kilőve, Kaspersky tűzfalon átengedve. uTorrent beállításokról mellékelek shotokat. Aki tud segítsen, mert ilyennel még nem találkoztam.

shotok:
http://kepfeltoltes.hu/110810/sshot-1_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/110810/sshot-2_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/110810/sshot-3_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/110810/sshot-4_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/110810/sshot-5_www.kepfeltoltes.hu_.png

Újabb/régebbi verzókra nem akarok váltani, mert azt vagy nem fogadják el vagy még fosabb ennél is.

Kösz

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#10037) rt06 válasza spe88 (#10036) üzenetére


rt06
veterán

ha a port teszt is jo lett es "folyamatosan van bejövő kapcsolat órákon át", akkor a legnagyobb lelki nyugalommal figyelmen kivul hagyhatod a sarga haromszoget, csakugy, mint azt, hogy a tracker inaktivnak lat, egyiknek sincs beleszolasa abba, hogy kihez kapcsolodsz (a tracker-nek lehetnede az meg nem foglalkozik ilyesmivel), ugyanis mindket eset azt jelentene, hogy nem tudsz bejovo kapcsolatot fogadni

par - a fentiektol fuggetlen - eszrevetel a beallitasaiddal kapcolatban:
1: dht-t (es a helyi pee-ek kereseset) negedelyezd, privat tracker-en nem okoz gondot (ahol maskent irjak, ott inkompetens a trackeradmin), publikus tracker-eknel viszont lenyeges sebessegjavulast okozhat
2: ha adsl-ed van, a kapcsolatok es torrent-ek szamat korlatozd le 3000/1000 helyett max 100/20-ra. attol, hogy ennyi kapcsolatod van a legritkabb esetben toltesz csak gyorsabban (sot, ha valoban felepitesz 3000 kapcsolatot, az overhead valoszinuleg elvinne a teljes savszelessegedet), cserebe viszont lassitod vele az egesz swarm-ot. raadasul 100+ kapcsolat konnyen meg tudja fektetni mind a soho router-eket, mind a windoze-t

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10038) spe88 válasza rt06 (#10037) üzenetére


spe88
senior tag

a DHT-s témát vágom, public trackerekről ritkán töltök olyankor bekapcsolom. Amúgy azért volt ilyen nagyra állítva, mert még a 100/100-as netnél kihasználtam valamennyire, de most itthon vagyok, ide tényleg felesleges ennyi kapcsolat.
Amúgy sajna nem hagyhatom figyelmen kívül, legalább is a kis háromszöget természetesen leszarom, de az, hogy a trackerek passzavnak látnak az gáz, mert sok torrentnél egyszerűen nem hajlandó csatlakozni, ahol egy-két seeder van, aki passzív kb. 30 torrentnél van így, különböző trackereknél, nem hiszem, hogy ez véletlen lenne...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#10039) rt06 válasza spe88 (#10038) üzenetére


rt06
veterán

pedig siman megeshet, hogy veletlen

eloszor is, ha a portteszt lefut, es azt mondja, tudsz bejovo kapcsolatot fogadni, akkor minden mast figyelmen kivul hagyhatsz (a zold pipa legjobb esetben is csak akkor lathato, ha adott pillanatban van eppen bejovo kapcsolatod, a sarga haromszog pedig max annyit jelent, hogy aktrualisan nincs, de a port elerhetosegerol semmit sem mond)

masodszor, nem egy hazai tracker-nek szar az ilyen iranyu ellenorzese (en magam mindig aktiv vagyok, a kapcsolataim tobb, mint fele bejovo kapcsolat nagy atlagban, megis vannak tracker-ek, amik passzivnak irnak)

az pedig, hogy ki kapcsolodik hozzad, vagy te kihez tudsz kapcsolodni, nem csak rajtad mulik, hanem legalabb annyira a masik felen is, es a halozaton keresztuli elerhetosegetek mellett mas dolgok is belejatszanak
- ha nincsenek meg azok a szeletek az egyik felnel, amire a masiknak szuksege van, a kapcsolat csak 1-2 masodpercig el
- ha az egyik fel sok hibas adatot, vagy hibasan formazott csomagot kuld a masiknak, akkor az tiltani szokta az adott kliensazonositot
- ugyanez a tiltas, de legalabbis a kapcsolat rovid idon beluli bontasa megtortenik, ha az adatatvitel tulzottan lassu
- egyes kliensek tiltanak mas klienseket (pl mert azok ismerten hibasak)

ha egeszen biztos akarsz lenni abban, hogy tudsz bejovo kapcsolatot fogadni, nezz meg valamilyen mas porttesztet is (pl ezt), vagy ird be az aktualis ip-d es portszamod, akar en is megnezhetem

esetleg nezz be az egyes torrent-ekhez tartozo peers (kapcsolatok?) fulre a µTorrent-ben, ott pontosabbakat is megtudhatsz a flags (nem tudom, mire forditottak) oszlopbol
- amelyik peer soraban a flags oszlopban latsz I (nagy i) betut, az bejovo kapcsolat. ha csak egyetlen ilyen kapcsolatod is van, a hiba nem a te gepedben van (viszont ha nincs, az meg nem jelent feltetlen bajt)
- ahol pedig d, u, vagy S betut latsz, ott a kliensek kozotti atvitel valamilyen okbol korlatozva, vagy tiltva van (bovebbet itt talalsz, a What do all the flags in the Flags column mean? pont alatt)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10040) spe88 válasza rt06 (#10039) üzenetére


spe88
senior tag

Hú eléggé kened a dolgokat. :) Amúgy leellenőriztem a linken, amit küldtél és azt írta, ki a portomra, hogy not responding, újraindítottam a gépet (más okokból) most meg minden ok, aktívnak jeleznek a trackerek és tudom tölteni az eddig halott torrenteket is. Nem vagyok hülye már újraindítottam egyszer-kétszer a gépet, most egyszerűen valamiért magától kidolgozta a baját :D.
A segítséget és a kimerítő válaszaidat pedig köszönöm.
Remélem most már így is marad és nem cseszekszik egy-egy újabb újraindítás után. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#10041) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

AZ utorrenthez nincs vmi olyan megoldás, amivel be tudom állítani, h a nap mely időszakában mekkorák legyenek a fel/le töltési limitek? Egy uTorrent regulator progit találtam, de nem nyerte el a tetszésemet. Olyadsmi érdekelne, mint ami a Transmissionbe van.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10042) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Bent a munkahelyi gépemen furán viselkedik a utorrent, más gépen még nem tapasztaltam ilyet. Olyan IP címen van a gép, amit teljesen átenged a tűzfal, tehát az elvileg nem kavarhat be. Ha elindítok bármilyen letöltést, a utorrent elkezd össze-vissza fagyogatni, akár több perc is lehet, mire meg tudom nyitni, úgy kell elképzelni, mintha egy progi nem válaszolna. Viszont ha sokáig hagyom, akkor végül is letölti amit akarok, csak hát ez így...
Volt teljes gép reinstall is már azóta, gondoltam az majd helyrebillenti, de sajnos nem. :(
Mi okozhat ilyet?

_ak_: Beállítások->Ütemező

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10043) _ak_ válasza A_ScHuLcZ (#10042) üzenetére


_ak_
addikt

:Y egy világ dőlt össze bennem...már mióta itt van az arcomba a megoldás, de mintha egy belső hang folyton azt mondta volna, h Ne foglalkozz vele!. :F

Köszi a rámutatást!

Let's begin, de gozaimasu!

(#10044) Gabás válasza A_ScHuLcZ (#10042) üzenetére


Gabás
addikt

eseménynaplóba nézz be

(#10045) rt06 válasza A_ScHuLcZ (#10042) üzenetére


rt06
veterán

mekkora letoltesek ezek? mert az okozhat pl hasonlo jelenseget, mikor letoltes megkezdesekor le akarja fpglalni a teljes szukseges lemezteruletet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10046) A_ScHuLcZ válasza rt06 (#10045) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mérettől független a dolog, pár megás és több gigás dolgoknál is csinálja. Az eseménynapló jó ötlet, abba belelesek, sajnos még nem álltunk át win7-re, xp-t használunk bent.

Eseménynaplóban ma még nem is volt hiba sem a rendszernél, sem az alkalmazásoknál.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10047) fatal` válasza _ak_ (#10041) üzenetére


fatal`
titán

Ott van a beállításokban az ütemező, annak a tudása kevés? Én használom, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#10048) _ak_ válasza fatal` (#10047) üzenetére


_ak_
addikt

Már közben megkaptam a választ és tökéletes arra amit szeretnék, én meg épp újragondolom az egész életem, mert évek alatt nem vettem észre ezt a lehetőséget.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10049) ArchElf válasza A_ScHuLcZ (#10042) üzenetére


ArchElf
addikt

Munkahelyen torrent? OMG, milyen cég lehet az, aki azért fizeti a netet, hogy a dolgozók torrentezhessenek? :U ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10050) attiati válasza ArchElf (#10049) üzenetére


attiati
veterán

jóféle :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.