Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Winner_hun válasza Thrawn (#1400) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek szerint lehet még se mindenki kapta meg, az nem is baj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1402) rii


rii
nagyúr

hello

melóhelyen a utorrent a letöltendő dolgkonál nem írja ki a TRACKER nevét.

van vagy 10 torrent bent. 2 napja megy ez így.
néha kiírja, aztán megint elveszti.

kb. 2 tracker-ről van szó.
rednszergazdák rendszergarázdálkodtak volna?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1403) tzscske válasza rii (#1402) üzenetére


tzscske
tag

Van belőle valami hátrányod (előnyöd)?Én most néztem,hogy ezt is ki tudja írni :)) mint megannyi "fontos" dolgot még oda a sorba :DD

#1399 Winner_hun: mit vétettél?Itt lesz az az írás vagy az oldalon valahol?(tag nem vagyok,de érdekelne hogyan lehet összerugni a port egy tracker üzemeltetővel :)) )

[ Szerkesztve ]

(#1404) rii válasza tzscske (#1403) üzenetére


rii
nagyúr

annyi a hátrányom ... a vélt hátrányom, hogy nem jön lefele semmi sem (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1405) tzscske válasza rii (#1404) üzenetére


tzscske
tag

Nem ír semmi hibát?csak nem csatlakozik a trackerhez (peerekhez)?lökj már egy screenshotot,mert nem tiszta hol nem írja a trackernevet.(passkey stb kitakarva)

(#1406) doc


doc
nagyúr

sz'asztok

másnak működik a majmos oldal? a (friss) torrentlistát láttam mikor elindult a browser, de azóta usernevet kér bármihez (eddig sosem kérte), ráadásul nem fogadja el a felh.nevemet/jelszavamat

(#1407) doc válasza doc (#1406) üzenetére


doc
nagyúr

na, megjavult :)

(#1408) Thrawn


Thrawn
félisten

µTorrent Easter Egg:

Kattints a súgóra, majd a névjegyre. Kattints a logóra :)
Ugyanitt nyomd meg a 't' billentyűt. Jó szórakozást :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1409) Integra


Integra
titán

hát én ezt nem értem
van 4mbit lefelém.
rendesen bevan konfigolva a utorrentem, router is.
miért nem képes 200kbyet/sec felé menni a letöltésem?? :(
mindegy hogy egy torrentet töltök vagy 15-öt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1410) Winner_hun válasza tzscske (#1403) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha kimehet a logoutra, akkor itt lesz, ha nem, akkor máshol. Egyerlőre nem mondanék részleteket, de igen érdekes lesz. Legalább is szerintem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1411) tzscske válasza Integra (#1409) üzenetére


tzscske
tag

Nincs globális feltöltési korlát beállítva?Mert az bekavarhat a letöltésed sebességébe.

#1410 Ok,várom az írást :DDD

(#1412) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

uTorrentet klienst használok, jelenleg 1.6.1-et. Hallottam, hogy a 1.7.. verziók még nem tökéletesek, rossza adatokat küldenek a trackernek. Jelenleg már van 1.7.. verzió aminél ezt javították, vagy inkább használjak 1.6-ot az a biztos?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1413) Winner_hun válasza Tosee (#1412) üzenetére


Winner_hun
félisten

1.7.5-ös verziót nyugodtan használhatod, ha jól emlékszek az 1.7.3-as verziónak volt ez a baja, de gyorsan orvosolták a problémát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1414) Winner_hun válasza tzscske (#1411) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1415) rii válasza tzscske (#1411) üzenetére


rii
nagyúr

PÜben elküldtem a screenshot-ot (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1416) tzscske válasza Winner_hun (#1414) üzenetére


tzscske
tag

nekiesek gyorsan.

1415# ment repü 2× is.

(#1417) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hét végén szeretnék üzembe helyezni egy pici torrent trackert (teljesen legálisat, barátom kért meg, hogy segítsek. csak saját készítésű dokumentumfilmek lesznek rajta, és zárt lesz). akinek van ilyenben tapasztalata, az ajánlhatna rtfm-et, esetleg egyéb segítséget. linux alatt lenne (ubuntu 7.04), esetleg később átkerülne egy "kisebb" gépre, pl. egy routerre (komolyan).

(#1418) tzscske válasza ngabor2 (#1417) üzenetére


tzscske
tag

van pár torrentkliensben tracker is,nem tudom mennyire lehet azt zártá tenni,de elvileg aki megkapja a torrentfilet az tud csak tölteni róla.mondjuk ehez nem kell szerver,hisz mindig a "feltöltő" lesz a tracker.körbeküldi a haveroknak az elkészített torrentet,vagy felteszi ftp-re stb és lehet tölteni.
Nagyon primitív megoldás,de pár embernél nem olyan gond összehozni szerintem.

(#1419) chungee


chungee
addikt

Ez műxik nektek?

(#1420) tzscske válasza chungee (#1419) üzenetére


tzscske
tag

igen

(#1421) Thrawn válasza chungee (#1419) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1422) ngabor2 válasza tzscske (#1418) üzenetére


ngabor2
nagyúr

épp azért keresek tapasztalt embert, mert nem akarok feleslegesen sokat szívni vele. de addig majd keresek rtfm-et.

(#1423) tzscske válasza ngabor2 (#1422) üzenetére


tzscske
tag

Ha a torrentkliensben levő trackert használod nem igazán lehet elrontani.(a kliens faq-ban le van írva mit hova kell írni)
De ahogy néztem a rendes trackerek se bonyolultak alapszinten.(Apache+php+sql kell alá és webes felületen konfigholhatók az alapok)
Winner_hun nem merült bele az adminolásban annyira annakidején,hogy tudna segíteni pár dologban?

[esetleg]

[ Szerkesztve ]

(#1424) Winner_hun válasza tzscske (#1423) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem, nem értek én ezekhez.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1425) ngabor2 válasza tzscske (#1423) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, hétvégén nekiesek.

(#1426) whitezo88


whitezo88
nagyúr

élvezhetetlenül lassú a banánzabáló, azt írják valami upgradelés van folyamatban, de hát...

(#1427) chungee


chungee
addikt

Banánzabálón észrevetétek, hogy van free szavazás? :D de eddig minden torrentnél lehet szavazni. az lenne az igazi, ha csak 1et szabad szavazni 1 körben :\

(#1428) Troy. válasza chungee (#1427) üzenetére


Troy.
addikt

Mi az, hogy egyet szavazni egy körben?

[ Szerkesztve ]

.

(#1429) chungee válasza Troy. (#1428) üzenetére


chungee
addikt

Úgy gondoltam, hogy körökre kéne osztani és egyszer csak egyere lehet szavazni. Úgy a fer. Ennyi erővel mindenhova benézek és dobok egy "frít" vagy egy "kösz a felt."-t :)

Szal a polgár fontolja meg, hogy mire szavazzon.

(#1430) Troy. válasza chungee (#1429) üzenetére


Troy.
addikt

Ötven szavazat kell egy free torrenthez. Tedd meg, hogy minden torrentnél szavazol. :)
Nem minden feltöltött cucc lesz free, bár a siker torrentek biztos megkapják a megfelelő mennyiségű voksot.

[ Szerkesztve ]

.

(#1431) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok! regisztráltam egy külföldi oldalon, töltöttem is le onnan. vissza van osztva a letöltött fájl, csak éppen a feltöltés része nem megy. vagy ennyire nem kell senkinek, vagy valamit rosszul csinálok? hogyan tudnám javítani az arányomat, mit kell(ene) még ezen (seed) kívül csinálni, hogy a feltöltés is menjen?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1432) tzscske válasza rétisün (#1431) üzenetére


tzscske
tag

sokmindentől függhet,hogy mennyivel töltesz fel.(nem tölti szinte senki,passzív vagy,szolgáltatód külföldi sávszélessége kicsi stb)
Olvasd el az első hozzászólást,ott sok okosság van,hogy mitől függhet a sebeség.

(#1433) rétisün válasza tzscske (#1432) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, megnézem :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1434) csika


csika
tag

Hát én is elkezdtem torrentezni, csak egy "kis" gondom van vele. Letöltéssel semmi probléma, viszont feltöltésnél bárki csatlakozik hozzám, 5-10 másodperc alatt 0-ra csökken a sebbessége (úgy tűnik hogy a feltcsatlakozása sikeres a tőlem letölteni szándékozónak, de utánna egyből szakad).
Tűzfal kikapcsolásával is ugyanez a helyzet.
ADSL kapcsolatom van, és routeren keresztül megyekk ki a netre.

Van valakinek ötlete mi lehet a megoldás erre?

Előre is köszi,
csika

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1435) tzscske válasza csika (#1434) üzenetére


tzscske
tag

Aktív vagy?Lehet ott a gond,becsatlakozik a másik kliens tölt(ene),nem kap megfelelően adatot és "továbblép".Van elég leecher?Mert,ha nem sok van akkor lehet az a baj,talál gyorsabb seedert és attól tölt.

(#1436) Vandit.


Vandit.
addikt

Miért van az,hogy nem seedel az utorrentem?
Letölt szuperul csak épp a seedelés nem megy,de csak bizonyos oldalakon.Mi a jó beállítás?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1437) Vandit. válasza tzscske (#1435) üzenetére


Vandit.
addikt

Mi az,hogy aktív?Azt hol kell állítani? :R Nekem is ez a bajom.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1438) Jadro válasza Vandit. (#1437) üzenetére


Jadro
veterán

ALul középen ha zöld a pipa akkor tudnak tőled tölteni tehát aktív vagy.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1439) tzscske válasza Vandit. (#1437) üzenetére


tzscske
tag

beállításokban sebességkalauz és ott van olyan,hogy port átirányítás tesztelése.Ha zöld pipa jön elő és írja,hogy nyitva van a port akkor aktív vagy,ha piros felkiáltójel akkor passzív.(mint lejjebb írták a progiban lent középen van a jele (zöld kör pipával=aktív,piros kör felkiáltójellel=passzív,sárga háromszög felkiáltójellel=még nem tudja,vizsgálja a kapcsolatot,ez tipikusan indulásnál van)

(#1440) Vandit. válasza Jadro (#1438) üzenetére


Vandit.
addikt

Na az nem zöld nálam.Hol állítom azt be?Elolvastam az első hsz-eket,de nem tiszta.

tzscske
:Ezt megcsináltam már,de ugyanúgy nem töltött fel. :(
A másik:Hogyan állítsam be,hogy ne lassuljon be az egész netem?

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1441) tzscske válasza Vandit. (#1440) üzenetére


tzscske
tag

Ez csak leellenőrzi,hogy milyen a kapcsolatod,nem csinál semmit csak kiírja,hogy passzív vagy-e vagy aktív.
Van routered,tűzfalad proxyd stb?Azon kell engedélyezni a megfelelő portot.
A neted a feltöltéstől lassul be általában vagy a túl sok kapcsolattól amit a win nem igazán szeret.Ésszerű határok között be lehet állítani feltöltési korlátot,hogy ne egye meg az egész netet,ha vinnék a cuccot rólad.(vigyázz a feltöltési korlát megadásával a letöltésed is korlátozódik,ha jól tudom!)

(#1442) Vandit. válasza tzscske (#1441) üzenetére


Vandit.
addikt

Router van,tűzfal is winfos féle.Feltöltés nélkül is belassul ezért nem vágom. :(
És csak bizonyos helyeken nem seedel van ahonnan meg tök szépen 90-el tölt fel.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1443) Jadro válasza Vandit. (#1442) üzenetére


Jadro
veterán

Ahh a router lesz a ludas. Adj meg az utorrentben egy fix portot, majd a router adminfelületén azt kell forwardolni! (Illetve van az upnp, ami automatikus forwardot jelent. Bár ez utóbbi nálam be volt pipálva mind a routeren mint a torrent kliensben, mégsem volt valami kerek, ezért külön is forwardoltam. Azóta jó. :) )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1444) tzscske válasza Vandit. (#1442) üzenetére


tzscske
tag

érdekes dolog.
Akkor valószínű,hogy túl sok kapcsolatot csinál és azt vagy a vin vagy a routered nem szereti.
Aktívra állítást ezesetben a routeren kell megcsinálnod.(portforward.com-on van sokféléhez leírás)
Bizonyos oldalakra nem seedel vagy mindig másikra?Lehet azon az oldalon sok a passzív user és emiatt azok nem tudnak rólad tölteni,esetleg elfogy a kapcsolati szál.(ahol sok aktív van azok elfoglalják a szálakat és mire azok az oldal userei kapcsolódnának hozzád ahova nem megy a feltöltés nem lesz szálad amin tölthetnének)Kapcsolj ki minden feltöltést,csak azt hagyd meg ahova nem megy, és azon a torrenten nyomj egy tracker frissítés-ét.akkor elvielg újból megpróbálnak kapcsolatot létesíteni a klienseddel.A torrentnél látod ,hogy hány seeder meg leecher van 2 szám van /-el elválasztva.Az első aki hozzád van kapcsolódva a második akik még vannak,de nem csatlakoztak hozzád.Ezek a számok mekkorák nálad?

(#1445) Vandit. válasza Jadro (#1443) üzenetére


Vandit.
addikt

Aham.Köszi megnézem,majd este,mert sajna egy qrva vírus miatt újra kellett tennem a rendszert.

tzscske: Ugyanott nem seedel sajna. :( Este megnézem és megírom mire jutottam.gyanítom sikerülni fog beállítani. :) Az a baj,amikor csak ott seedelek akkor sem tölt még frissítés után sem,próbáltam már.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1446) csika válasza tzscske (#1435) üzenetére


csika
tag

Igen aktív vagyok ....
Most router nélkül teszteltem, így minden oké. Routerrel is aktív voltam, Upnp be volt kapcsolva.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1447) tzscske válasza csika (#1446) üzenetére


tzscske
tag

kapcsold ki az upnp-t (nem kötelező) és csinálj egy rendes port forwardot a géped utorrent portjára,úgy 99% hogy jó lesz.Ha akkor sem akkor viszont a routered nem egy "profi cucc" és nem szereti a sok kapcsolatot.(ha router nélkül jó akkor biztos nem a win nyüszög a sok kapcsolatért).

(#1448) Vandit. válasza tzscske (#1447) üzenetére


Vandit.
addikt

Port range-hez és Private IP-hez mit kell írni?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1449) icons


icons
addikt

Karib Tenger Kalózai 3 még nincs kint dvdn ugye? Csak mert még sehol sincsen fent...

(#1450) tzscske válasza Vandit. (#1448) üzenetére


tzscske
tag

a porthoz azt ami be van állítva a torrent kliensben(kell választani ,hogy tcp meg udp akkor az a biztos ha mindkettőre teszed esetleg van olyan,hogy boot vagy hasonló az jelöli az összeset,ha jól rémlik) az iphez a géped ip-jét.Előnyös az ipt a gépeden fixre rakni,úgy nem lesz belőle sose kavarodás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.