Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Biaggio


Biaggio
őstag

Két gyors kérdésem lenne. utorrentet használok, nagyrészt 20-30 torrent van egyszerre nyitva, általában 1-2 folyamatban levő letöltéssel. Szolgáltató Pantel 5M/512k.

1. xxx/768 beállításon nagyon visszafogja a sávszélességet, szinte alig lehet mellette netezni. Most lejjebb vettem xxx/512-re, de még mindig elég lassúnak tűnik. Lehet valahogyan finomhangolni még?

2. Gyakran írja ki egy-egy torrentnél (amit seedelnék), hogy Hiba: nincs elég slotod új letöltés indításához. De én nem letölteni szeretném, hanem seedelni :F Milyen hiba ez???

(#1102) Winner_hun válasza Biaggio (#1101) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. tedd fel a cfosspeedet
2. nem töltötted le az egész torrentet, pl nfo-t vagy sample-t nem szedted le, mivel nincs meg az egész anyag, ezért a tracker úgy veszi hogy még leechelsz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1103) corlagon válasza Biaggio (#1101) üzenetére


corlagon
senior tag

1. A max upload 80%-a korul lodd be a savszelt. uTorrentben be lehet allitani ugy h csak akkor limitalja ha letoltesz, csak seed-nel nem. Ja, a cfosspeed is jo.
2. Torrentoldalak meghatarozzak a max slot-szamot user-kategoriankent: altalaban a seed is uj slot nyitasanak szamit (de van ahol nem)

[Szerkesztve]

(#1104) lesaux


lesaux
veterán

Előrebocsátom, hogy buta vagyok a fájlmegosztókhoz.
Tegnap este volt valami cirkusz a géppel, szerintem áramszünet, valamint egy BIOS-resetig el sem indult. Aztán kelepelt az Azureus, hogy nem jól lett leállítva a gép, és most nincs a listán egy fájl sem, amit megosztok vagy letöltök.
A beállításokban megnéztem, ott vannak a torrentek meg a kész fájlok is, ahova mutat? Mit kéne még megmondani neki, hogy tudjak megosztani?

(#1105) Troy.


Troy.
addikt

hozzaadas nem megy?
nyisd meg a torrent fajlt,add meg a fajlok eleresi útjat, ( elkezd hashelni) leellenorzi 100%-ig, es beall seedelni.

.

(#1106) lesaux válasza Troy. (#1105) üzenetére


lesaux
veterán

Valóban, köszi, ellenőrizte őket, és most oszt. :) Nagyobb baj, hogy sok fájlt már letöröltem vagy áthelyeztem, a torrentet meg úgyhagytam. De mindegy, osztok 11 fájlt, legyen elég nekik.

(#1107) éN79 válasza Troy. (#1105) üzenetére


éN79
addikt

Ez nekem se igazán megy, egy már letöltött de mondjuk a listából törölt file-t hogyan lehet mégis visszaállítani a seedelések közé? uTorrent klienst használok. :F

(#1108) Lortech válasza éN79 (#1107) üzenetére


Lortech
addikt

Megnyitod utorrenttel ugyanazt a torrent fájlt, és letöltés helyének azt adod meg, ahol a letöltött van. Ekkor látni fogja, hogy ott van, behasheli és seedel.

Thank you to god for making me an atheist

(#1109) Biaggio válasza corlagon (#1103) üzenetére


Biaggio
őstag

Winner_hun, corlagon, köszi a tippeket, kipróbálom :))

(#1110) Troy. válasza éN79 (#1107) üzenetére


Troy.
addikt

pedig ugyanaz a menete

.

(#1111) Winner_hun válasza éN79 (#1107) üzenetére


Winner_hun
félisten

8-as ponttól: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1112) tr00p3r


tr00p3r
őstag

a sötét oldaról mit tudtok?

(#1113) Troy. válasza tr00p3r (#1112) üzenetére


Troy.
addikt

új cím? de amugy kivan írva...

.

(#1114) icons


icons
addikt

Lenne egy problémám: Elkezdtem tölteni egy .nrg fájlt még Azuval. Namost ennek a fájlnak a neve megváltozott (konkrétan Tolvajtmpó.nrg-ről Tolvajtempó.nrg-re), ezután elkezdtem utorrentet használni, ami ugye a torrent fájlban az eredeti nevet találta meg, és ezért egy új fájlt indított (ergó 0,0%on áll, miközben legalább a fele megvan). Hiába hashelem újra persze, ugyanennyit mutat.
Mit tegyek, hogy a másikat ismerje fel?

(#1115) Winner_hun válasza icons (#1114) üzenetére


Winner_hun
félisten

nevezd át

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1116) tr00p3r válasza Troy. (#1113) üzenetére


tr00p3r
őstag

na ja, de ha megadom neki az adataim az új címen, akkor nem létező user vagyok és jelszó emlékeztetőt sem tudok kérni.....

[Szerkesztve]

(#1117) tr00p3r válasza tr00p3r (#1116) üzenetére


tr00p3r
őstag

megy má...

(#1118) icons válasza Winner_hun (#1115) üzenetére


icons
addikt

Bocs a kérdésért...
Viszont az a fura, hogy így is azt hiszi, nem töltött még belőle semmit...hát ezzel akkor nemtudok mit kezdeni... (pedig tuti, hogy szedtem...)

(#1119) Winner_hun válasza icons (#1118) üzenetére


Winner_hun
félisten

A file neve mitől változott meg? Az elsőt törölték, majd feltették a másodikat és azt nem vitte az azureus, azért próbáltad µtorrenttel? Ha jól értem ez a helyzet:F Ha így van, a két file mérete biztosan ugyan akkora? ha igen, a mentési útvonal a második esetben ugyan oda vezet, mint az elsőnél?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1120) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sziasztok!

1 megás adsl kapcsolatom van. Utorrent 1.7.2-vel töltök le. Ha a sebességlimitet unlimitedre állítom akkor a download speed lemegy 30k-ra, de ha pl a down speed limit 90, és az upload 6-7 akkor felszökik a megadott értékre. Ez mitől lehet?

90 87.5 87.8 87.5

(#1121) icons válasza Winner_hun (#1119) üzenetére


icons
addikt

Nemnem! Úgy volt, hogy nyugodtan szedtem Azuval, mikorcsaknem egy nap az bekrepált, és azóta nem működik. Namost akkor utorrentel minden eddigi torrentet elkezdtem hashelni, és erre azt írta ki, hogy még semmit se szedtem le. Ekkor néztem meg, és láttam, hogy két hasonló .nrg van. Az egyiket (aminek helyes a neve, ez 0byte, (a másik pedig a teljes image méretével büszkélkedhet)) gondolom a utorrent csinálta.
Ezután kitöröltem az eredetit, és a hibás nevűt (ami a teljes méretet fogalalja le) átneveztem a jó nevűre. Elvileg jónak kell lennie, de hiába, ugyanúgy azt hiszi, hogy még soha sem szedte... És az elérési útvonal ugyanaz, a két fájl egymás alatt volt.

(#1122) Winner_hun válasza kicsitomi88 (#1120) üzenetére


Winner_hun
félisten

A letöltéshez feltöltési is kell. A feltöltési sebességed 80%-ra állítsd be a feltöltési sebességet, vagy inkább használj cfosspeedet, akkor nem lesz ilyen gondod

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1123) Winner_hun válasza icons (#1121) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha. Újratelepítéssel sem?:F
Amúgy kipróbáltam, hogy elkezdek valamit letölteni azureussal, az nekem nem nevezte át a file-okat, majd µtorrent folytatta a letöltést. Bár nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy folytatta, mert az elkészült az 0-n volt, viszont új mappát meg file-okat sem hozott létre.
Majd jön valai okosabb aztán megmondja hogy mi a helyzet, mert nekem fogalmam sincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1124) icons válasza Winner_hun (#1123) üzenetére


icons
addikt

Biztos, hogy nem csinál újat, mert minden mást visz tovább... Szokott néha olyat csinálni a gépem, hogy az ékezetes betűket helyettesító ilyen szarságokkal. Ez Wordben a legidegesítőbb, ahol a 60oldalas dokumentumnál minden címben levő ékezetes betűt átír egy zárójellé.

(#1125) snecy


snecy
senior tag

Végtelen Égbolton adatbáziskarbantartás.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#1126) rongaucho


rongaucho
tag

Emberszabású megy valakinél? Nálam semmi és a weboldalán is minden torrent 0/0 seed/llech.

(#1127) danylandster


danylandster
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom ,hogy feltették-e már ezt a kérdést ,de ha nem akkor én most fölteszem :DD
Melyik az a fájl amibe írja a progi (qtorrent) ,hogy éppen mik a betöltött torrentek? Erre azért van szükségem ,mert újra raknám a gépet de a benn marad torrent fájlok még szükségesek lennének a feltöltéshez!

(#1128) Troy. válasza rongaucho (#1126) üzenetére


Troy.
addikt

megy

.

(#1129) as_Rock


as_Rock
őstag

Bocs, talán féloff, de nincs jobb ötletem:
Szóval keresek feliratokat egy anime-szerű sorozathoz.
A címe ''Avatar - The Last airbender'' sajnos piratebay-n nem leltem, és feliratok.hu-n is csak egyetlen részhez (2 évad volt belőle)
Ha valakinek van dobjon 1 privit kérem:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1130) korcsi


korcsi
veterán

Hali!

Adsl kapcsolaton torrentezek router mögül, kapcsolatom aktív. Reggeltem dinamikus DNS szolgáltatásra, érdemes a kliensben ezt a hostnevet megadni? Ha lebont az ADSL akkor visszatalál egyből, nem? Csak egy ötlet ...

Előre is köszi.

[Szerkesztve]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1131) Winner_hun válasza danylandster (#1127) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én csak tippelek, de talán ennek a mappának a tartalmát másold le, majd telepítés után másold vissza:
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Application Data\uTorrent

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1132) Winner_hun válasza Winner_hun (#1131) üzenetére


Winner_hun
félisten

biztosan ez a megoldás:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1133) csizzah


csizzah
aktív tag

Hi everyone,

Nagy tartalommal rendelkező open lossless tracker-t keresek, priviben legyen olyan kedves ha valakinek van ötlete.

Üdv,

CsizZ

(#1134) Tele von Zsinór válasza icons (#1121) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Átnevezés után hasheltél?

(#1135) icons válasza Tele von Zsinór (#1134) üzenetére


icons
addikt

Ha Starta nyomok, akkor elvileg hashel előtte? (csak mert az összeset, amit eddig elkezdtem, és hashel kezdte)
Most rámentem a Force Re-check-re és most elkezdte végignézni, thx.

(#1136) Tele von Zsinór válasza icons (#1135) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha azonnal elkezdi tölteni, akkor nem hashelte, ha számolgat előtte, akkor igen. Jó lesz az a kézi, néha kell.

(#1137) sasur1


sasur1
csendes tag

Be szeretnék nektek mutatni egy jo torrent oldalt 6000felhasználo van rajta filmet,zenét,zenét,játékot,programot.stb ingyen lelehet tölteni nyugotan lehet regisztrálni
megézi énis régota vagyok rajta és nem bántam meg hogy rajta vagyok az oldal cime [eltávolítva. NG] mindenkinek sok sikert

(#1138) snecy válasza sasur1 (#1137) üzenetére


snecy
senior tag

A dizájn egész elfogadható, viszont a bithutól/el-sl-től azért messze van :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#1139) Vapor


Vapor
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel, a sorozatos oldalon ez van kinn:

''Lassan véget ér a nyár ''hivatalosan'' is, szeptembertől nagyon sok sorozat folytatódik illetve veszi kezdetét.
Ennek örömére szeptember elsején 18:00-tól 1000 felhasználónak lehetőséget adunk a szabad regisztrációra.

A dupla regisztráció tilos.

//Staff''

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1140) ngabor2 válasza sasur1 (#1137) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hááát, kipróbáltam... de miután a rég leállított (nem letöltött, mert 4-5k-val ''száguldó'' gigákat nem töltök) torrentjeimet is aktívnak írta napok (és kliensújraindítások) után is, ezért inkább kiléptem.

személyes meglátásom, hogy a torrentoldalak számának növelése helyett a már meglevők minőségét (sebesség, tartalom) kellene javítani. mit ér az egész, ha van 200 cím, ha mindenhol ugyan az van, és mindenhonnan ugyan olyan lassan csordogál az adat?

(#1141) Rommel6600 válasza ngabor2 (#1140) üzenetére


Rommel6600
őstag

Teljesen igazad van, ha ezt megérteted és el is éred az új torrentoldalakat gründolóknál, meg a már meglévők gazdáinál is, akkor ... meghívlak egy sörre :D

(#1142) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Kezdő ember kezdő kérdsét szeretne intézni a fórumozókhoz.

Adott a BitTorrent, és adott egy oldal bizonyos Cinemastor.hu. Itt találhatóak torrent fájlok. Na most egy ilyen torrent fájlt felhúzok az Internet Explorerben lévő BitTorrent ikonra, és ilyenkot érzékeli a program. De ezek után minek kéne történnie?

Előre is kösz a válaszokat.

(#1143) Winner_hun válasza Avalon2007 (#1142) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kliensed letölti a file-t, amit le akarsz szedni.
Természetesen ha van seeder (vagy leecher, de akkor nem 100%-ig lesz meg az adat)
Ha kezdő vagy, az első náhány hozzászólását olvasd el a topiknak.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1144) ngabor2 válasza Rommel6600 (#1141) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tudom, hogy szélmalomharc, nem is erőltetem. csak megírtam, hogy a kis oldalak előbb-utóbb vagy befuccsolnak, vagy egyesülnek.

(#1145) Troy. válasza ngabor2 (#1140) üzenetére


Troy.
addikt

személyes meglátásom, hogy a torrentoldalak számának növelése helyett a már meglevők minőségét (sebesség, tartalom) kellene javítani.


Teljesen igaz. Felesleges nyitogatni új oldalakat..

.

(#1146) sirdani


sirdani
tag

Látom itt nem lehet meghívót kérni, de akkor hol próbálkozhatnék?
Mert a bh-ra keresek egyet de nemtom hol lehetne...

www.profitalouzlet.com

(#1147) Vapor válasza sirdani (#1146) üzenetére


Vapor
aktív tag

Jelenleg legikább sehol :(
''2007-08-15 - A MEGHÍVÁS BIZONYTALAN IDEIG SZÜNETEL! További kérdéseket a témában hanyagoljátok, warn/ban jár érte...''

[Szerkesztve]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1148) Rommel6600 válasza ngabor2 (#1144) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nézd, ez is olyan mint a piac. Aminek van létjogosultsága és képes rá az megmarad, ami nem az tönkremegy. Ha a kis oldalak nem fognak össze és alkotnak valami életképeset, akkor így jártak. Nézd, ami valami különlegeset tud nyújtani jelenleg a magyar trackerek között az a 'kapus oldal', a többi pedig a nagysága ill egy két színvonalbeli különbség miatt megy nagyon, lásd: 'aszfaltos oldal'. Ezt tartom alapnak, minden dolog innek emelődik át a többire... A kis otthoni sufnifeltöltések adsl-el című mókák a kivétetek, de ezek nem számítanak nálam.

(#1149) ngabor2 válasza Rommel6600 (#1148) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a majmos oldalt szerintem az tette életképessé, hogy bárki feltölthetett rá. nem ment el a free leech irányába, ami rövid távon jó, de hosszú távon csapda. a leecherek csak szedik, aztán lépnek. itt nem volt túlcicomázva, végig egyszerű maradt, elég nagy lett a ''kemény mag'', hogy megálljon magában.

az aszfaltra valóban csak jó feltöltéssel lehet feltenni cuccot, tehát ha friss cucc van rajta, akkor tép, mint állat. csak ott az arány elromlásának nagy a veszélye.

a nemrég nevet váltott, korábban egyesült el-sl azegyesüléssel oldotta meg a túlélést és naggyá válást.

a sorozatos oldal pedig valóban azért jó, mert specifikusan egy témakör köré csoportosult. én még emlékszem, amikor csak 2 sorozatot lehetett leszedni róla :D de rég is volt...

(#1150) fradi81


fradi81
veterán

Meghívót nem kell kérni, ha valakinek lesz az úgyis egy ismerősét hívja meg...

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.