Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) n0tb4d válasza VladimirR (#3000) üzenetére


n0tb4d
tag

Esetleg nemtudsz egy megfelelő klienst ajánlani ami megfelel a következő feltételeknek:
-Most azureust használok,mert a titkositás jól müködik,viszont ha egy kicsit is korlátozom a feltöltést,akkor már rögtön a letöltés is korlátozódik.
-Utorrentet is kipróbáltam ott müködik a feltöltés korlátozása,viszont a titkositás nem.
Tehát lehessen titkositani a torrent/ek letöltését és a feltöltés korlátozása esetén a letöltés ne korlátozódjon.

(#3002) VladimirR válasza n0tb4d (#3001) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ajanlani nem igazan tudok, µtorrent-et es rTorrent-et haszanlok csak, ezeket ismerem
viszont nalam mindketotben jol mukodik a titkositas
figyelj arra, hogy a beallitasoknal 3 modja vana titkositasnak: disabled, enabled es forced
elobbi teljesen tiltja, utobbi kenyszeriti, kozepso megengedi, vagyis a masik feltol fuggoen hasznalja, vagy nem hasznalja
ha te azt szeretned, hogy mindenkeppen hasznaljon titkositast*, akkor a forced beallitast valaszd

*: nem a legjobb otlet, igy azon peer-eket, akik tiltjak a titkositast, vagy arra keptelen klienst hasznalnak, alapbol ki vannak zarva toled, igy egyaltalan nem tudsz toluk/nekik tolteni, ami semmivel nem jobb annal, mint ha toltenel ugyan, de korlatozott sebesseggel

egyebkent ha windoze-t hasznalsz, tegy egy probat a #7-ben irt cfos(speed) progival, hatha javit a helyzeteden (ne varj azonnali javulast, kell neki 1-2 nap, amig kiismeri a netkapcsolatodat)

(#3003) n0tb4d válasza VladimirR (#3002) üzenetére


n0tb4d
tag

Értem,köszönöm,akkor próbálkozok valamivel.

(#3004) Core2duo6600 válasza n0tb4d (#2999) üzenetére


Core2duo6600
veterán

dobd fel a cfosspeedet enged ki max ra a fel és a letöltést is, és akkor normálisabban fog menni, kell a proginak egy kis idő amig "megtanulja" a neted
Ha több gép van, mindre fel kell tenni, hogy összedolgozhassanak.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3005) czappa válasza Vladi (#2933) üzenetére


czappa
aktív tag

Vladi, VladimirR:
Bocs, hogy csak most reagálok, a vizsgaidőszak miatt egy picit elfeledkeztem a topicról.

Arról van szó, hogy a tracker nyilvános, (nem tudom így nevezeik-e) azaz regisztrálnom nem kellett. Így viszont nem tudom megnézni a le és feltöltési arányomat (sem a globálist az adott trackerre sem egyenként a fájlokra). Ezért lett volna jó, ha ezt a kliens - jól - kezeli.
Végülis nem tragédia csak jó lett volna.

(#3006) VaZso válasza Core2duo6600 (#2983) üzenetére


VaZso
senior tag

Cfosspeed nagyon jó tud lenni, kivéve, ha elkonfigolja magát. :D (pl. ingadozó netnél)
No meg az teljesen használhatatlan, hogyha több gép is használja a netet. Innentől kezd érdekessé válni a feladat. :)

Szerencsére én megoldottam a routeren, így tökéletes, akárhány gépem is van rajt. :)

---

Szerintem a monitoros probléma egy ellenállással megoldható... :B
(Csak szimulálni kell, hogy rajta van a monitor egy megfelelően előkészített dugasszal.)

[ Szerkesztve ]

(#3007) VladimirR


VladimirR
nagyúr

majomparaden freereg van 6500 felhasznalo erejeig

(#3008) Core2duo6600 válasza VladimirR (#3007) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3009) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, az egyik trackerhez tartozo torrentjeimet nem tudom hasznalni 1,8 betaval
http error ir ki a tracker neve utan
seed megy, de piros a nyil
1,7-nel ezt nem csinalja

(#3010) VladimirR válasza #54715584 (#3009) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mi az egesz pontos hibauzenet?

ezen kivul jo lenne tudni a racker nevet, hatha ravagja valaki kapasbol, hogy "perszem, hisz ott titlva van a beta µtorrent"

mindenesetre probald meg atragni magad a faq-on, a szabalyzaton, esetleg a forumon, hatha le van irva, mit engednek / nem engednek (van, ahol a faq-ban megtalalhato, de sajnos van, ahol meg a forumban sincs benne, mondvan tul hosszua tiltolista, meg ugyis rajon a user a hibauzenetbol)

[ Szerkesztve ]

(#3011) Core2duo6600 válasza #54715584 (#3009) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vagy akár a tracker pillanatnyilag nem elérhető túlterhelt, vagy akármi is lehet, ha sosem megy a betaval, akkor lehet tilva van onnan, szvsz beta progit nem mindig érdemes használni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3012) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt már olyat, hogy ha megy az utorrent, akadozik az mp3 lejátszás??...lehet más is akadozna, de itt vettem észre... :F

(#3013) Core2duo6600 válasza _ATi_1 (#3012) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez akkor szokott előfordulni, ha valami lefogja a gépet, utorrentnek nagyon kicsi a rendszer igénye, az nem
De ha maga a lan kari, akkor lehet, prbáld ki, hogy másolsz lan on, ha akkor akad a gép, akkor ez volt a gond, de az is lehet, hogy valami férget felszedtél !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3014) _ATi_1 válasza Core2duo6600 (#3013) üzenetére


_ATi_1
senior tag

ok, köszi a választ. kipróbálom a lanon kersztüli másolást.

(#3015) VaZso válasza _ATi_1 (#3014) üzenetére


VaZso
senior tag

Esetleg akadhat a vinyókezelés miatt (pl. DMA tiltva) vagy a víruskereső(k) ténykedése folytán. Különösen, ha több vírusölő, spyware-kereső van fent, olykor tudnak lassítani.

Szerintem elsősorban a DMA-t nézd meg az eszközkezelőben, olykor meglepiből is kikapcsolja a win... :Y

(#3016) chungee


chungee
addikt

Aszfalt nálatok bejön:F

(#3017) VladimirR válasza chungee (#3016) üzenetére


VladimirR
nagyúr

naluk egesz heten karbantartasok voltak/vannak, kisebb leallasok lehetnek

(#3018) rankesz


rankesz
veterán

Szerintetek mitől lehet az hogy seed serveren ahová csak a torrent klienshez meg ftp-re van accom mindig leáll a seed error(F) hibaüzivel? Sajna hogy konkrétan mi a hibaüzenet azt nem látom mert webUI-n kersztül nyomom uTorrentel :F Ha nyomok egy sima startot akkor megjavul, minden megy tovább... csak akkor már ugye nem megy olyan gyorsan a seed :(( Napi 1x-2x ez van...

(#3019) joey7 válasza chungee (#3016) üzenetére


joey7
őstag

nálam azt írja: "the site has been closed. go home" :F

(#3020) rankesz válasza joey7 (#3019) üzenetére


rankesz
veterán

nálam jó
ath címmel megyek be

(#3021) joey7 válasza rankesz (#3020) üzenetére


joey7
őstag

azzal tényleg megy! :R

(#3023) Fercsa válasza rankesz (#3018) üzenetére


Fercsa
senior tag

Irsz az admin-nak es megnezi, ezt csak o tudja ellenorizni.. foleg ha a gyari webui-t hasznalod.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#3024) joey7 válasza Core2duo6600 (#3022) üzenetére


joey7
őstag

köszi,már nekem is megy.
viszont a hdbits nem műxik. "HTTP Error 502 Please Wait." :U

(#3025) chungee válasza Core2duo6600 (#3022) üzenetére


chungee
addikt

Majdnem leütöttem az enter miután begépeltem a felh+jel. Döbbenten néztem, hogy az atw.hu-s oldalra tévedtem. Meleg volt :B

[ Szerkesztve ]

(#3026) Core2duo6600 válasza chungee (#3025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Privatban akartam az előzőt küldeni....
a 3022 est ha gondot okoz akkor a modi szedje ki....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3027) VaZso válasza chungee (#3025) üzenetére


VaZso
senior tag

Végülis akkor sincs gond, ha utána gyorsan észbekapsz és jelszót változtatsz...
Mindenesetre szép kis oldalak ezek...

(#3028) chungee válasza VaZso (#3027) üzenetére


chungee
addikt

Nah! Eszembe se jutott. Ez jó ellenszer :)

(#3029) spawn82


spawn82
tag

Hali!
Lehet hülye a kérdés, de remélem mégsem. :DD
A lényeg anniy lenne, hogy néha napján szeretnék file-okat küldeni valakinek neten keresztül. Sajna az msn több okból is ki van lőve.
1. a netem foylton bonta magát, és az adott topikban senki sem reagál a porblémámra, szal megoldás még nincs.
2. baromi lassu az msn.
3. nem folytatja a letöltést.
Szóval. Meg lehet valahogy csinálni azt, hogy kreálok egy torrent file-t a cuccról, amit át akarok küldeni, azt elküldöm mail-ben, és egy torrent cliensel szépen átküldöm az anyagot?
Ill egyéb megoldás is érdekel, ha tud valaki. Ja az kcisit neheziti az életet, hogy mind a 2 oldalon van egy router :)
Előre is köszi.

(#3030) Winner_hun válasza spawn82 (#3029) üzenetére


Winner_hun
félisten

extra.hu-ra feltolod, leszedi, letörlöd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3031) VladimirR válasza spawn82 (#3029) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Hi!

egyszer ajanlom figyelmedbe a #4-es hozzaszolast jelen topic-ban, ott le van irva lepesrol lepesre a torrent file keszitese, s van megadva egy hasznalhato tracker is (szukseged lesz egyre mindenkepp)

emellett, ha a masik fel, akinek kuldenel nem igazan hozzaerto, vagy egyszeruen csak nem akar torrentklienst telepiteni, akkor ezt tudom meg ajanlani
itt megadod a #4 szerint feltoltott torrent url-jet (pl.: http://torrents.thepiratebay.org/3601060/Narancs_Tetves_es_Dugo_(1-3).3601060.TPB.torrent), s az oldalon alul lathato linket adod meg a masik felnek
neki igy csak egyetlen exe-t kell letoltenie, az majd leszed minden mast, ami a torrent-ben van (ez igazabol egy, a torrent file-t is tartalmazo egyszeru torrent kliens)

ami meg fontos, hogy ha mindketten router mogott vagytok, legalab egyikotoknek ki kell nyitnia a torrent altal hasznalt portokat (lasd #6 passziv es aktiv mod - router hasznalataval alapertelmezeskent passzivak vagytok)

(#3032) spawn82 válasza VladimirR (#3031) üzenetére


spawn82
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Mind a ketten már elég rég óta bíbelődünk ezzelé a dologgal, szal a cliensel nem lesz gond. És mind a ketten aktívok is vagyunk. Szal ezzel sem lesz gond. Egyedül ez a tracker dolog kavatr be, de ugy látszik csak figyelmetlen voltam.
Köszi a segítséget!

(#3033) Core2duo6600 válasza spawn82 (#3029) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl a
http://toldacuccot.hu/

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3034) spawn82


spawn82
tag

Esszem,be nem jutott volna, hogy enniyre bonyolult még a mai vilűágban is átküldeni 4-500 MB-ot :(
Vagy lehet, hogy csak orsdsz helyen tettem fel a kérdést? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3035) [HUN]Zolee válasza spawn82 (#3034) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

nem nehéz átküldeni 4-500 megát, én 6 gb-ot küldtem át lassú nettel. darabolás a lelke mindennek :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#3036) spawn82 válasza [HUN]Zolee (#3035) üzenetére


spawn82
tag

A darabolással nincs gond, mert alapból képekről van szó. ás a netem meg elég gyors. De ez a regelni kell valami oldalon, hogy müködjön a torrent cucc, vagy valahova fel kell hogy töltsem, hogy majd onnan leszedjék... Szal nem tudom miért nem tudnak egy olyan progit csinálni, amivel ip-n keresztül lehet a másik géphez csatlakozni, és "másolni" hozzá az anyagot.

(#3037) VladimirR válasza spawn82 (#3036) üzenetére


VladimirR
nagyúr

wlm-ben a megosztott mappakat nezted?

(#3038) Core2duo6600 válasza spawn82 (#3036) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amit én küldtem, ott nem kell reggelni
1 gigaik mehet a méret
Tud ilyet a windows, hogy hozzákapcsolódsz , úgy hivják, hogy Virtual Private network
Miutan létrejött a kapcsolat ugy látod mintha lan ban lenne
De 500 megaát a feltöltöm egy szerverre és a kolega leszedi így is simán megy.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3039) spawn82 válasza VladimirR (#3037) üzenetére


spawn82
tag

Az msn-el a legnagyobb problémám csak anniy, hogy a netemmel valami marha nagy gáz van. Szal olyan 10 percenként levág. Szal nem tul sok minden menne át...

(#3040) spawn82 válasza Core2duo6600 (#3038) üzenetére


spawn82
tag

Mondjuk vista alatt hol kéne keresni ezt a virtual private részt? Egyébként azzal a linkel még próbálkozok, amit írtál, csak ugye szintén az a gond, hogy valamitől bomlik a kapcsolatom, és elég babrás minidg ujrakezdeni a feltöltést. Azért is gondoltam a torrentre, mert ugye az folytatja a letöltést ill a feltöltést is.

(#3041) VladimirR válasza spawn82 (#3039) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem a sima fileatvitelre gondoltam

(#3042) Core2duo6600 válasza spawn82 (#3040) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáld meg kikötni a routert
hátha amiatt dob le ?
De érdemes lenne a szolgáltatónak szólni.,

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3043) spawn82 válasza VladimirR (#3041) üzenetére


spawn82
tag

Hmm. akkor még nem próbálkoztam vele. Azt egyébként lehet folytatni is? Ill kihasználja a sávszélt? Mert a sima küldés az nem igazán. Már amikor elindúl.

(#3044) spawn82 válasza Core2duo6600 (#3042) üzenetére


spawn82
tag

Igen gondoltam már mind a 2-re, de egyenlőre még ugy is jó volt a net, ahogy volt. Majd ha hazaérek próbálkozok. Köszi a tippeket.
Bár mindentől függetlenűl nem szeretném ha a router lenne a gond, mert még 2 hetes sincs szeríntem :O

[ Szerkesztve ]

(#3045) Core2duo6600 válasza spawn82 (#3044) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor úgy is garis még
Ha a tuzfalában van ilyesmi, hogy dos atack vagy valami hasonló akkor amiatt ois szkadozhat a torrentezés alatt
Milyen router amúgy ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3046) spawn82 válasza Core2duo6600 (#3045) üzenetére


spawn82
tag

Egy netgear RP614V4 router. Itt a ph-n nem sok infó van róla. Az a szép és jó, hogy mgé a tűzfalat sem találtam meg :D

(#3047) Core2duo6600 válasza spawn82 (#3046) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy kis info itt
Egy másik forum ezzel a routerrel kapcsolatban :[link]
Technikai támogatás hozzá :06-80-012857

Ahogy beleolvastam nem egyedi eset a ledobálás...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3048) VaZso válasza spawn82 (#3034) üzenetére


VaZso
senior tag

Ha mindenképpen torrenten szeretnéd küldeni az anyagot, akkor először hozz létre egy .torrent filet pl. uTorrent segítségével az anyagról.
Ezt a torrent file-t küldd át a másik félnek.
A saját torrent kliensed aktív legyen, tehát legyen neki port megnyitva.
Tudni kell hozzá a te IP címedet, vagy egy dinamikus DNS-megoldást kell használni.

Azt nem tudom, tudsz-e trackerként működni, de ő a peer-listába fel tud venni az IP-cím és port alapján és elvileg elindul az adat.

...de szerintem is a legjobban egy ingyenes szolgáltatóval jársz, pl. extrára fel tudod tenni, megadod neki a linket és leszedi onnan.
Torrentnek valójában akkor van értelme, ha egyszerre több embernek szeretnéd átküldeni az anyagot, a lehető legagyobb hatásfokkal...

(#3049) spawn82 válasza Core2duo6600 (#3047) üzenetére


spawn82
tag

Köszike a help-et. Egyébként az oldal tényleg jó. Szal működött a file küldés :)
Az nfo-val sajna nem tudok sokat kezdeni, mert enniyre nem vágom az angolt. A szakmait meg pláne. És uj jel van. Ugye most már 2 gép is fut erről a routerről. Csak az én gépemet csapkodja le. A másikat nem. Szal még jön a port csere, hátha az a gond.

(#3050) Core2duo6600 válasza spawn82 (#3049) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha csak te gépedet, akkor kapcsold vissza 10 Mbps re a sebességet
ha ekkor jó, akkor a kábel vacak, vagy rosszul van bekötve.
Ha szabványos bekötésű a kábel, akkor hw lehet a gáz, mármint alan card.
UTP nél nem mindegy a színek bekötése:
ITT_VAN

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.