Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) sekli válasza VladimirR (#149) üzenetére


sekli
addikt

hat akkor ezt jol gondoltam...., en nem vagyok ennyire jo fej, en csak azokat szoktam tovabb seed-elni, amiket nagyon kevesen seedelik, de azokat eleg sokaig...:U (nekem cfosspeed mellett is le kell vennem a feltoltest ha nem akarom, hogy brutalisan belassuljon a letoltes...)

(#152) Tele von Zsinór válasza sekli (#151) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Na igen, az aszimmetrikus netkapcsolatok nagy hátránya. Régen dsl-el én is seedeltem folyamatosan, bár 3k-ra volt korlátozva kliensben a feltöltés. Mióta szerverem van, nincs gond... :)
Szerverrel is szoktam nyílt helyről szedni, ahol senki nem figyeli az arányom. Ugyan változó, 20-50k közötti korláttal, de visszatöltöm legalább 1.3-1.4 arányig, puszta jófejségből, hisz erre épül az egész torrent.

(#153) VladimirR válasza sekli (#151) üzenetére


VladimirR
nagyúr

cfosspeed-nek kell par nap, mig beall rendesen, utana kellene mennie rendesen

(#154) dany27


dany27
őstag

hali

egy olyan gondom van hogy serveről töltök fel és most vmi gond van vele de nem tudom hogy mer amikor elkezdek letölteni felgyrsul az ott alúl kirja hogy a lemez megtelt 76%ba aztán elkezd felfele ugrálni majd hirtelen 100% és akkor behal a letöltés!! pedig még van hely a vinyón rendesen!! sőt a feltöltés is behal!
Mi lehet a gond??

előe is köszi

[Szerkesztve]

(#155) Tele von Zsinór válasza dany27 (#154) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Melyik kliens?

(#156) sekli válasza Tele von Zsinór (#152) üzenetére


sekli
addikt

tudom en, de hat az eletben annyi dolognak kell(ene) egy kis jofejseggel, vagy legalabb egy kis odafigyelessel mukodnie, es megsem teszi..., akkor jo,. hogy legalabb ez a redszer ilyen jol funkcional...:)

(#157) ngabor2 válasza sekli (#156) üzenetére


ngabor2
nagyúr

úgy érik el, hogy mindenki lekorlátozza a feltöltést... ezáltal nagyon lassan jön le az anyag, és viszonylag gyorsan felmegy... a korlátozások ellenére. aztán ha egy néhány értelmes torrentező erre rájött, hogy azért lassú, mert ő is balfék módon lekorlátozza, akkor nagyobb sávstélt enged, és akkor neki is gyorsabban lejön. egy idő után kialakul egy értelmes mag, aki bőven 1 fölött visszaosztja, annak ellenére, hogy ki is léphetne letöltés után. mindig elsznek azért balfaszok, akik arra nagyon vigyáznak, nehogy 1 byte-tal is többet töltsenek fel, mint amit nagyon muszáj. és nem csak kishazánkban, és nem csak aszinkron nettel.

(#158) Winner_hun válasza VladimirR (#153) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rájöttem hogy cfost pár perc alatt be lehet állítani.
bemérési adatok törlése ---> elindítani valahova egy feltöltést ahova mehet full sávszéllel, ott nézni a feltöltési sebességet, aki tudja, hogy neki mennyi, (esetleg cfos nélkül nézte) az ha látja, hogy megy a full sávszéllel fel, akkor leállítja ---> letöltés indít, ha lehet látni hogy max sávszéllel jön le akkor leállít ---> kézzel meg kell adni a max feltöltési sebességet, ezután ha hálózaton belül más is tölt fel akkor nem fog megzavarodni és a beállítás is jó lesz. Nekem bevált.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#159) dany27 válasza Tele von Zsinór (#155) üzenetére


dany27
őstag

utorrent 1610!!
De nem értem mi lehet :S

(#160) Tele von Zsinór válasza dany27 (#159) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

quota?

(#161) tr00p3r


tr00p3r
őstag

a ''függetlenségen'' most free regisztráció van!

1471 aktív torrent és összesen 2011 torrent van az oldalon!

21,696: Regisztrált Felhasználók
22,000: Max. Felhasználó


hajrá

(#162) dany27 válasza Tele von Zsinór (#160) üzenetére


dany27
őstag

azaz??

(#163) sekli válasza Winner_hun (#158) üzenetére


sekli
addikt

hat en ramentem, hogy Calibrate line, es nyomtam egy speedtest.net-es testet..., mondjuk nem is jo, de megadni nem lehet itt semmit sehol...:F (v3.22)

(#164) #54715584 válasza tr00p3r (#161) üzenetére


#54715584
törölt tag

nabakker, mondom akkor regelek, mert par hete minden ok nelkul nem tudtam belepni
erre kiirja, hogy username already exist, megprobaltam belepni a regivel, es lass csodat, mukodik :D

mod: vmi nem jo, az emailcimnel rossz levelcim van, az aranyom 0 viszont a felhasznalonev + jelszo az muxik... :F

[Szerkesztve]

(#165) tr00p3r válasza #54715584 (#164) üzenetére


tr00p3r
őstag

:DD

(#166) Dictator^ válasza tr00p3r (#161) üzenetére


Dictator^
veterán

köszi bekukkantok... reg vegen ott a gombon hogy csak egyszer nyomd meg...ms 1.1a egerem mar megint szorakozik es egy tripla kattintast levagott a gombra sztem ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#167) Winner_hun válasza sekli (#163) üzenetére


Winner_hun
félisten

ne speedtestet nyomj hanem egy ftp-re vagy valahova tölts fel valamit, ha beállt a sebesség akkor hagyd egy ideig, hadd szokja, majd mehet letöltést indítani, hogy bemérje.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#168) ftc


ftc
nagyúr

speciális port blokkolás....csak ennyit sikerült róla megtudnom...ez ellen lehet valamit tenni?

fullra nem megy már a torrentek....

(#169) Tele von Zsinór válasza dany27 (#162) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mivel µ-t használsz, ezért gondolom windows, valószínűleg xp ntfs partíción. Quota van beállítva a usernek, ahogy a µ fut?

(#170) Vapor


Vapor
aktív tag

ha rtorrentben lekorlátozom a feltöltést pl. 50k-ra akkor milyen bill. kombonációval tudom megint off-ra állítani?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#171) Vapor válasza Vapor (#170) üzenetére


Vapor
aktív tag

közben már megoldottam :B

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#172) rii


rii
nagyúr

mi az az usenext?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#173) VladimirR válasza rii (#172) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egy usenet kliens, amivel (ha jol olvasom) mindenfele jofagokat lehet letolteni az nagy internetrul

(#174) rii válasza VladimirR (#173) üzenetére


rii
nagyúr

aham, köszi..... aszittem valami böngészőbe beépülővalami

van olyan nyitott torrentoldal,m ami csak ennek segítségével halnadó leölteni ... :-/ ja és méga az ingyenes 14 naphoz os kártyaszámot kér (-:
úgyohy most a többi torrentoldalon kell orvosságit keresni

köszi a help-et

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#175) sekli


sekli
addikt

uTorrent-tel meg lehet oldani, hogy kimentem a .torrent file-okat, ami a listaban van? BitLord-dal tudom, hogy meg lehetett csinalni...

(#176) X@b3e


X@b3e
addikt

sziasztok, mostanában kezdtem el torrentezni, µTorrent 1.6.1-et használom, SMC router mögött, de feltölteni0,2-0,8k közt szokott csak általában :F
Adtam 10 slotot, nincs limitálva a feltöltés és nem fut más netforgalmat generáló progi sem a háttérben... Mitől lehet ez? Router miatt? A kliens által felkínált portot használom, 1-2 alkalommal 10-20k feltöltési sebesség is volt, de ez az 1k alatti a jellemző :(

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#177) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Panda Internet Security 2007-et használ valaki? A benne lévő tűzfal jól használható torrentezésre? Jól elküldi a trackernek az adatokat?

(#178) Tele von Zsinór válasza X@b3e (#176) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Routerben nyitottál portot a kliensnek? Az oldalak, ahova töltesz, aktívnak vagy passzívnak jeleznek?

(#179) pzstm válasza X@b3e (#176) üzenetére


pzstm
titán

Attól is függ mennyi a leecher....melyik oldalra seedelsz...akik leecherek azok aktívak vagy passzívak-e?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#180) chungee


chungee
addikt

Nem tudjátok mikor lesz az aszfalton 200ezer férőhely? Van ott egy távoliismerősöm és nem naon figyeli, hogy van-e meghívója. Ciki lenne mindennap rákérdezni.

(#181) VladimirR válasza chungee (#180) üzenetére


VladimirR
nagyúr

oooo...mintha az aprilis elsejei hir lett volna

(#182) shev7 válasza VladimirR (#181) üzenetére


shev7
veterán

de lehetett meghivot kuldeni.

Egyegkent meg: ''A meghívás 2007/06/26 18:32-ig szunetel.''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#183) VladimirR válasza shev7 (#182) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudom, engem is akkor hivtak meg oda, de csak par oraig elt a meghivas

(#184) sekli válasza sekli (#175) üzenetére


sekli
addikt

up!? :U

(#185) chungee válasza VladimirR (#181) üzenetére


chungee
addikt

Puf, de bedőltem :'(

(#186) Franky3


Franky3
csendes tag

Sziasztok!
Lenne lehetőségem 100M-s szervert üzemeltetni. Erről szeretnék torrentezni, és szeretném ezt másokkal megosztani. Teljesen kezdő vagyok a dologban, értem ezalatt hogy pld. gondolom linux kell a biztonságos üzemeltetéshez, PHP, Apache, MySQL. Ezen kívül a torrentflux progi amiről tudom hogy használják. De ez csak egy kliens? Szóval segítség kellene, hogy be tudjak üzemelni egy ilyen okosságot. Ha valakinek van kedve és ideje részletesen, ha nincs, tőmondatokban segítsen nekem. Eddig sajnos nem sikerült ilyen embert találnom, tehát nagyon bízok az itteni társaságban. Ha nem publikus akkor aki segítene, engedje meg hogy felvegyem vele a kapcsolatot MSN vagy Skype formájában! Nagyok köszönöm előre is a segítséget! :R
Fra

(#187) ngabor2 válasza Franky3 (#186) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a flux iszonyú erőforrás-igényes. hárman torrenteztünk egy szerveren, nem volt gyenge vas, de összesen 8 torrent alatt 10-es loadot csinált... ami nem egészséges.

jelenleg 2 ''távoli'' torrent-lehetőségem van, az egyiken windows 2003 server fut, és távoli sztal eléréssel megyek rá, uTorrent fut rajta, egy másikon meg linux, ott rtorrentet használok. ez karakteres, de nagyon jó (persze vannak hibái, de minek nincsenek...). még majd megpróbálom a torrentvolve-t, webes felülete is van, csak nem tudom, hogy csak a localhost-ra, vagy távolról is.

(#188) VladimirR válasza ngabor2 (#187) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a torrentvolve nem az azureus alapu cucc volt? mert ha igen, szerintem attol se varj semmi jot, ami az eroforraskihasznalast illeti (sot, remlik, hogy neztem a p1-en azt is, de tobb perc utan sem jott be az index - flux-nal legalabb ment, megha rendkivul lassan is)
a localhost-os eleres egyebkent nem nagy problema, ssh tunel-el megoldhato

(#189) ngabor2 válasza VladimirR (#188) üzenetére


ngabor2
nagyúr

p1-en lehet, hogy lassú. de azon a gépen kacagva futott az azu, tehát akár még el is bírhatja. bár a 256MB elég zsenge lenne hozzá, úgyhogy nézek más megoldást.

(#190) VladimirR válasza ngabor2 (#189) üzenetére


VladimirR
nagyúr

osszehasonlitasban irtam, hogy meg lassabb volt nalam, mint a flux

(#191) ngabor2 válasza VladimirR (#190) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja, oké. azért lehet, hogy kipróbálom, hogy mikor fut, mit eszik. lehet, sőt biztos, hogy nem ma, de egyszercsak... valamikor...

(#192) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Elindult az első hazai publikus bittorrent trackere is, sok sikert.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#193) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

sorozatos oldal nálatok se megy? :(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#194) pzstm válasza [HUN]Zolee (#193) üzenetére


pzstm
titán

Nem....de egy másik oldal sem megy:(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#195) [amne]


[amne]
senior tag

üdv ismét,
Miért van az hogy se utorrenttel se bittorrenttel nem megy a letöltés 25-35 KB/s fölé? Oké, nyilt torrent oldal, mivel nincs sehová se jogosultságom, de azért ennél volt már jobb is. Illetve még onnan gondolom, hogy probléma van hogy amikor bármelyik torrent kliens fut, a net haldoklani kezd, tehát az oldalakat elkezdi betölteni, pillanatok alatt 100%-nak jelzi, de csak rá pár másodpercre rá jönnek be a lapok.

Router osztja a netet, próbáltam wifin és kábelen is. Port forwarding okénak tűnik mivel mindkét kliens (utorrent zöld pipa, bittorrent online port open) ezt mutatja. Lenne valakinek ötlete?

Ja igen, olyan torrenteket próbáltam amiknek 10000 feletti seedjük van, ezekből olyan 40-60-hoz tudok csatlakozni, de csak 4-5-től jön ténylegesen?!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#196) VladimirR válasza [amne] (#195) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#7 3-as pont

Ja igen, olyan torrenteket próbáltam amiknek 10000 feletti seedjük van, ezekből olyan 40-60-hoz tudok csatlakozni, de csak 4-5-től jön ténylegesen?!

igen, ez sajnos nevezheto normalisnak
ami a kapcsolatok szamat illeti, egyfelol te sem biztos, hogy sokkal tobbet tudsz letrehozni (nezd meg a torrent progi beallitasainal az egy torrentre eso es a globalis kapcsolatok maximalis engedelyezett szamat, es esetleg emeld meg kicsit (de a win nem nagyon szereti, ha 150-200 felett van, mert a sok time_wait nem tesz jot neki
vagy megeshet az is, hogy azoknak erte el a kapcsolatok szama a maximumot, akikhez kapcsolodnal

es egy ekkora swarm-ban megeshet (gondolom a 10k seederhez jar 10-20k leecher is), hogy a seedereknek, meg ugy mindenkinek, akihez kapcsolodsz, elfogyott a szabad slot-ja

(#197) [amne] válasza VladimirR (#196) üzenetére


[amne]
senior tag

Igen olvastam a topic első postjait - hasznos is volt, viszont nincs ADSL-em, chellos vagyok - de sajnos a probléma szerintem egyikre se áll. Egyrészt ''viszonylag'' kevés a leecher, ~6000 a ~14000 seedhez. Másrészt, nem magyarázza semmi az internet lassulását. Továbbá azt vettem észre, hogy ha kilövöm a torrent klienst, továbbra is marad lassulás (viszonítás: a router admin felülete is eszméletlen lassan jön elő! Meg merem kockáztatni, hogy lassabban mint a többi oldal.) Ezekután ha a routert újraindítom, akkor a net megy rendben.

Kis kiegészítés, de azt hiszem fontos: miközben nálam fut(na) a torrent és lassú a net, addig a másik gépen a net reccenés nélkül működik. Megnéztem még mindkét gépen a pinget router felé a kérdéses időszakban mindkettő <10 ezredsec.

[Szerkesztve]

(#198) VladimirR válasza [amne] (#197) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor csokkentsd az egyidejuleg engedelyezett kapcsolatok szamat
az olcsobb kategoriabol sok router (pl az emnyem sem) nem birja a sok kapcsolatot (nalam a strongdc percek alatt felhuz 2-300 kapcsolatot, amitol otpercenkent bont a router

(#199) [amne] válasza VladimirR (#198) üzenetére


[amne]
senior tag

Annak ellenére, hogy én is router problémára gyanakszom, bár akkor a másik gép miért megy kifogástalanul amíg a torrentes nem (lsd.: lenti kiegészítés), tehát ASUS WL520G router, ami ára alapján nem kéne, hogy gagyizzon, de nem tudom.

Esetleg ha van egy kis időd, MSN-en felvehetnélek? Nem akarom teleszemetelni a topicot.

[Szerkesztve]

(#200) tzscske válasza Franky3 (#186) üzenetére


tzscske
tag

Milyen linuxon akarod futtatni?Nézz szét a fórumán elég jól le van írva minden hozzá.
Ha az ubuntut választod találsz egy step by step leírást róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.