Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) gF


gF
senior tag

Magon nem működik bot csatornája. Így az autodl se működik.

[ Szerkesztve ]

(#36002) BBéci


BBéci
titán

Lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, de nem értem azokat a torrentezőket, akik egyszerre elindítják 6 sorozat évad letöltését. Amikor ilyet észreveszek, ötnek a seedelését leállítom.
A kliensemben egyszerre egy letöltés van engedélyezve, a többi vár a sorára. Semmit nem vesztek vele, viszont kímélem a merevlemezeket, a fejeknek sokkal kevesebbet kel ugrálniuk, ez észrevehető a hőmérsékletükön.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36003) enginev3.0 válasza BBéci (#36002) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem mindenki hddre tölt le

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36004) BBéci válasza enginev3.0 (#36003) üzenetére


BBéci
titán

Az SSD is melegszik, tegnap be kellett kapcsolnom a laptophűtőt, mert a Sentinel 53 fokot mutatott. Ezzel szemben a külső merevlemezek folyamatos torrentezés közben 40 és 42 fokosak voltak. Valamint az SSD-knek van írás/élettartam korlátjuk, amire érdemes figyelni.
Az tippelés, hogy csak SSD-re töltenek, töltenének egyszerre hatot, szerintem ritkább, mint a HDD.
Leginkább sorozatokat nézünk, mindig csak egy évadot töltök le (tegnap a The Americans-et), hátha nem fog tetszeni, amikor már csak 3-4 epizód van hátra, akkor indítom a következőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36005) Cs1csó válasza BBéci (#36004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont ez a lényeg, nem tudod úgysem kinyírni. A vezérlő hamarabb meghal mint a cellák.

(#36006) BBéci válasza Cs1csó (#36005) üzenetére


BBéci
titán

Ez saját tapasztalatod?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36007) enginev3.0 válasza BBéci (#36004) üzenetére


enginev3.0
félisten

Laptopban persze, ott eléggé össze van zárva minden kis helyen

Egy gépben már nem olyan vészes a helyzet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36008) gF válasza BBéci (#36004) üzenetére


gF
senior tag

Én csak a NVMe SSD-nél tapasztaltam eddig komolyabb melegedést.
A gépembe levő többi sata SSD egyáltalán nem melegedik, pedig folyamatosan megy az I/O rajtuk a torrent miatt:

[ Szerkesztve ]

(#36009) vesir válasza gF (#36001) üzenetére


vesir
tag

Már megy.

(#36010) TIT válasza BBéci (#36004) üzenetére


TIT
veterán

Csakhogy a 42 fok a vinyónak nagyon nem tesz jót és eléggé a teteje,az ssd-nek az 53 fok meg semmi,mert 70-ig mehet.
A vezérlős témával meg tele a fórum.

(#36011) TeeJay válasza TIT (#36010) üzenetére


TeeJay
félisten

42fok HDD-nek?
15éve 60fok alatt alig voltak Matrox vinyók és évekig járattam gond nélkül
nem kell betojni utóbbi 10év merevlemezei nem tudnak annyira felmelegedni hogy gond legyen. ahhoz tényleg gyepálni kell napokig és nagyon tré szellőző gépben kell hogy legyen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36012) #86564352 válasza BBéci (#36004) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Valamint az SSD-knek van írás/élettartam korlátjuk, amire érdemes figyelni."

Kb. min. 500 terabyte írásig simán működik a legtöbb nem gagyi, még utána is. A márkás jobbak pedig petabyte szintig is bírják. Szóval nem kell aggódni a cellákért. A kontroller előbb döglik meg vagy cserélsz hardvert. (SSD-nek 50 fok meg se kottyan, a gyártók általában 70 fokig vállalják) [link]

(#36013) BBéci válasza #86564352 (#36012) üzenetére


BBéci
titán

A gyártók, például a Samsung mást írnak az írás mennyiségére, inkább nekik hiszek.
Nem szeretem, ha 50 fok fölé megy a hőmérséklete, amit tudok, megteszek annak elkerülésére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36014) enginev3.0 válasza BBéci (#36013) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pedig voltak már itt extrém adatok SSD-kre :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36015) Dragon3000 válasza BBéci (#36002) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok baja nem lesz a hdd-nek, attól, hogy több mindent töltesz rá, ha csak egy sorozat évadot töltesz, akkor is ugrálni fog a fej összevissza.

(#36004) BBéci
Nálam is megy 1TB-os ssd-re a torrent, nálam még nem volt 40 fokos se. A hdd-k is csak akkor voltak 40 fok felett, amikor tönkre ment az őket hűtő ventilátor. Viszont ha nvme ssd-ről van szó, azok nagyon tudnak melegedni, van az is, hűtőborda és egy ventilátor segítségével van alapjáraton 40 fokon tartva, ventilátor nélkül 55 fokos, borda nélkül alapjáraton 60 fok körül járt. Ha fut róla játék, akkor sorra a hőmérsékletek borda+ventilátor 50, csak borda 65, csupaszon 80-85 fok.

(#36013) BBéci
Miért a samsung miket ír az írási mennyiségre? Mert eddig csak a garanciában foglalt értéket olvastam tőlük, ha azt eléred, akkor csak a garanciát veszted el, ha amúgy még lenne rá, de ettől még nem fog tönkre menni.

[ Szerkesztve ]

(#36016) BBéci válasza Dragon3000 (#36015) üzenetére


BBéci
titán

Egy torrent (film, sorozat évad) letöltése esetén tutira könnyebb az írófej munkája, mintha 4-5 menne egyszerre. Miért ne kíméljem, nem sürget török, vagy tatár.
A Samsung 860 EVO SSD a laptopomban van, a WD Green és RED merevlemezek külső, passzív házakban, dokkolóban.
A garanciával kapcsolatos adatmennyiségre gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36017) enginev3.0 válasza BBéci (#36016) üzenetére


enginev3.0
félisten

Garanciával nem szabad foglalkozni

adnak rá mondjuk 5 évet és 100TB írást
alap felhasználásnál nem fogod elérni a 100tb írást, 5 év múlva pedig úgy is lejár a gari
ha meg torrentezel akkor elmegy mondjuk 3-4 évig lehet 500tb írással

Vagy az idő miatt bukod a garanciát, vagy a TBW miatt, a lényeg hogy bukod így is úgy is

Pont mikor valaki megveszi az új autót, hogy de fasza van rá 5 vagy 7 év garanciája, de csak 200.000kmig
őszintén, melyik autónak lesz baja 5 év alatt? Mert az már eléggé a gyártó szégyene

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36018) BBéci válasza enginev3.0 (#36017) üzenetére


BBéci
titán

A 4 év, max. 200000 km korrekt, Octaviámra is annyit adtak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36019) enginev3.0 válasza BBéci (#36018) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na igen, de mire mész vele? 4 év alatt szégyen lenne ha baja lenne egy új autónak, 200.000kmig meg megeshet hogy valami gondja lesz, de azért nem jellemző olyan komoly dolog, szóval igazából nem mentél vele semmire

Ha adnának rá olajcsere stb... azt mondom hogy sokkal jobb dolog, de így :N

Egyébként közel 400TB írásnál jár az egyik 512GB SSD-m, és jól bírja :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36020) mgTerminator válasza enginev3.0 (#36019) üzenetére


mgTerminator
veterán

Kondíció?

(#36021) enginev3.0 válasza mgTerminator (#36020) üzenetére


enginev3.0
félisten

100/48
330TB írás
803nap működés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36022) mgTerminator válasza enginev3.0 (#36021) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szinte új, ez még bejáratós :DD

(#36023) enginev3.0 válasza mgTerminator (#36022) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most gondolkodom hogy beépítsem a 2TB blue-t vagy adjam el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36024) mgTerminator válasza enginev3.0 (#36023) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ne gondolkozz rajta, rakjad befelé :P

(#36025) Dragon3000 válasza BBéci (#36016) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel egy torrent esetén is több szálon tölt és közben megy a seed is édes mindegy, hogy most az adott szálakat 4-5 torrenttel terheled le vagy kevesebbel.

(#36026) enginev3.0 válasza mgTerminator (#36024) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most kapott a gép az utolsó 6TB helyett egy 10TB-os hdd-t
A 2tb ssd még fekszik az asztalon

Alig 10 óra és meg is történik a másolás :D

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36027) Dragon3000 válasza enginev3.0 (#36026) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem kell ennyit gondolkodnod, kifizetem a postaköltséget és berakom az én nasomba :D

(#36028) BBéci válasza enginev3.0 (#36019) üzenetére


BBéci
titán

Szégyen, vagy sem, 2001-ben vásárolt Passatomban cseréltek vezérműtengely csapágyakat, hidrotőkéket, majd komplett hengerfejet, végül motort, mindezt ingyen, garanciában. Az Octavia is produkált érdekességeket, 9000 km-nél kezdte, nem sorolom fel, hogy miket. Némelyiknek a javítása folyamatban van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36029) enginev3.0 válasza Dragon3000 (#36027) üzenetére


enginev3.0
félisten

Házvásárlás / újítás előtt állok, és most vagy felturbózom magam minden ilyennel, vagy próbálok rászokni hogy nincs több semmi ilyen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36030) enginev3.0 válasza BBéci (#36028) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát igen, ez egy picit szégyen :B

Mondjuk haver céges fordjában 30.000kmnél fék csere, gyárilag szar szélvédő, ezért repedt stb stb

Nekünk a transporter 12 éves, 650.000km van benne, és leginkább csak kopogó alkatrészek miatt van gondja, meg a gyökér sofőrtől lett hengerfejes

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36031) ggg666 válasza enginev3.0 (#36030) üzenetére


ggg666
őstag

9000km után nekem a bringába is van mit cserélni 150kg-al hajtom.

(#36032) TeeJay válasza BBéci (#36016) üzenetére


TeeJay
félisten

5év garis nekem is a 850 EVO 500GB és 3éves lesz októberben
most tartok 52TB írásnál és torrent alatt megy mióta megvan
5éves korára nem fogom elérni még a 100TB-ot, de sosem a NAND elfáradás miatt kell félni hanem maximum a vezérlő pusztul meg bár egy jó táppal azért kevés az esély rá
ha meg már a vezérlő 5éven belül pusztul akkor tojnak rá hogy 1PB írás van rajta vagy 20TB mert senki sem fogja kiolvasni belőle

mai 1TB-os TLC SSD is legalább 2ezerszer újra írható akkor alsó hangon 2PB írást elbír és ezek a becslések még óvatosak is, gyakorlatban a dupláját is hozza ezeknek
szóval 4PB-ot is simán bírhat, és a legtöbb vad torrentes 1PB-ot sem fog vele elérni
MLC meg aztán elpusztíthatatlan torrentezéssel

már csak az ár a hátráltató mert jó lenne vagy 3-4darab 4TB-os SSD a gépbe csak most még horror ára van :D
128layer SSD is alig szállingózik még mert ugye már a legkisebb chip is olyan nagy hogy lehet 1TB alatti SSD-ben sosem lesz.
Reménykedjünk hogy nem lesz kartelezés évtizedekig és pár év múlva 2TB-os TLC-t lehet majd jó áron kapni. Kell is majd a sok 4K film miatt meg a gigabites sebességek mellé :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36033) ggg666 válasza TeeJay (#36032) üzenetére


ggg666
őstag

Linux alatt nem tudod véletlen, hogy lehetne kiolvasni az irt adatmennyiséget? SMART-ot tudom nézni, de az értéknél NA van.

(#36034) F34R válasza ggg666 (#36033) üzenetére


F34R
nagyúr

smartmontools vagy hdsentinel... ha pedig nagyon egzotikus vezerlos az SSD akkor sehogy.

(#36035) Dragon3000 válasza TeeJay (#36032) üzenetére


Dragon3000
veterán

"mai 1TB-os TLC SSD is legalább 2ezerszer újra írható akkor alsó hangon 2PB írást elbír és ezek a becslések még óvatosak is, gyakorlatban a dupláját is hozza ezeknek
szóval 4PB-ot is simán bírhat, és a legtöbb vad torrentes 1PB-ot sem fog vele elérni
MLC meg aztán elpusztíthatatlan torrentezéssel"

Azért ne várj tőlük 2PB írást, az ilyen folyamatos teleírásos teszteknél is lehet, hogy elmentek akár 1,5PB-ig is de már 700TB körül voltak gondok velük, olvashatatlan szektorok, így sérült állomány... de tény, hogy sokkal többet mennek, mint a garanciában foglalt mennyiség. Nekem is 850 evo van csak 1TB-os 68,5TB írásnál jár, 92%-os kondícióval, használtan vettem 3-4TB írás volt benne, a többit 10 hónap alatt értem el főleg torrenttel, szerintem még évekig fogom használni, mire tönkre menne.

(#36036) ggg666 válasza ggg666 (#36033) üzenetére


ggg666
őstag

Na nagynehezen megvan, a hdsentinel linux verzió már kiirja:

HDD Device 4: /dev/sde
HDD Model ID : Samsung SSD 860 EVO 1TB
HDD Serial No:
HDD Revision : RVT02B6Q
HDD Size : 953870 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 39 °C
Highest Temp.: 62 °C
Health : 15 %
Performance : 100 %
Power on time: 570 days, 9 hours
Est. lifetime: 28 days
Total written: 412.03 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #177 Wear Leveling Count
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.HDD Device 4: /dev/sde

(#36037) TeeJay válasza ggg666 (#36036) üzenetére


TeeJay
félisten

még vagy 2x ennyit biztos ki fog bírni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36038) M107


M107
addikt

Régen volt a feral-tól HDD-m akkor 40 volt a max kapcsolat szám a HDD esetén.
Akkor nem volt az a gyors mag oldal, és auto dl estén mi változott megéri e rá előfizetni, csak deluge kliens az ru akkor sem volt már a helyzet magaslatán .

De ami a legjobban érdekel az a 40 maximum kapcsolat szám.
Vagy azért 40 a kapcsoati érték mert a le/ fel és az egyszerre futattható torrentek korlátlan száma csak így garantálható ?

Ha emelem, mondjuk 300-400-ra nem fog romlani az upload teljesítmény, és sok hit n run torrent marad -e a listámban ?
Elég e olyan havi 100 TB up-hoz ??
Vagy túl nagyok az elvárásaim ....

UI :
Auto dl 1 arány autoremove + deluge kliens lenne a kiszemelt. mivel sokat lehet olvasni hogy mivel a mag oldalon sok a túl seedelt torri így ha csak nem vagy nagy seeder, (azt hiszem szellem01 grog + egy páran még így elég a megosztás 1 arányig.

Mivel egy osztott seedboxról beszélünk, ssd és HDD estén is, nem működnek a dedi gépre adott értékek
Például, amit Tee-jay kolléga szokott ajánlani. S tudom ez egy szervergép és nem otthoni..

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#36039) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Holnap lejár a feral előfizetésem
Nem tudom hosszabbítsam-e vagy se

Igazából a hdd csomag egy hulladék, max kisméretű torrentek esetén jó , de azért hoz is az otthoni előfizetés mellé

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36040) BBéci


BBéci
titán

qBittorrent fut, mégis alvó állapotba kapcsol a laptop. uTorrenttel ez sosem fordult elő, bizonyára valami beállítás nem megfelelő, ez ügyben kérek segítséget!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36041) mpo válasza BBéci (#36040) üzenetére


mpo
veterán

A Windowsban vedd ki az alvó állapotot, elég ha a monitor lekapcsol.
Energiagazdálkodásban van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36042) BBéci válasza mpo (#36041) üzenetére


BBéci
titán

Azon nem akarok változtatni, szándékosan állítottam be úgy. 30 perc után megy aludni, ha nem fut semmi, de a másik kliens aktív programnak számított, nem állt le a Windows.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36043) mgTerminator válasza BBéci (#36042) üzenetére


mgTerminator
veterán

A qBitben van alvó állapot megakadályozása, próbáld meg ki és utána bekapcsolni, hátha.

(#36044) mgTerminator válasza enginev3.0 (#36039) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát igazából én nem látom értelmét, főleg úgy hogy otthon is van szervered :U

(#36045) Imi1981 válasza enginev3.0 (#36039) üzenetére


Imi1981
veterán

Én amióta normális netem van otthon azóta nem használok seedszervert. Szerintem tök felesleges. Persze ez egy hobbi /mánia és én is nagyon nehezen szoktam le róla (a seedszerverről) de már egyáltalán nem érdekel. Amúgy nekem a feral nem vált be akkor csak az ultraseedbox. A feral (legkisebb hdd csomag ) legnagyobb seedsebesség egyetlen egyszer 240 MB/s volt de inkább csak 50-100 között mozgott mikor jó anyag volt. Az ultraseedbox hdd csomag jó torrentnél 500-650 MB/s-el seedelt és elég sokszor .
De jobb már hogy nem fizetgetek elő ilyenre mert sok lóvét vitt és feleslegesen. Igaz akkor voltam egyszer 48-ik az ncore-on.

BBéci Talán ez link Bár én a Windowsban kapcsoltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#36046) M107 válasza mgTerminator (#36044) üzenetére


M107
addikt

:R

Egy otthoni hálózathoz kapcsolt szerver más mint egy ecte szerver teremben lévő szervergép mind fel/ le töltésben még úgy is, hogy két ugyanolyan szervergépről beszélünk.

Persze benne van az is hogy a commersz hálózatokat nem ilyen dologra építették ki, persze használni lehet, de egy tényleg erre a célra létrehozott szerverterem és gép park teljesen más, és ott az üzemeltető tartja karban és upraged-li a gépeket és azok legjobban kopó HDD és SSD részegységeit :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#36047) BBéci válasza Imi1981 (#36045) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, az lesz a jó!

Van még egy gondom.
Tegnap telepítettem a qBittorrentet, letöltöttem két filmet, az egyik a mai bekapcsoláskor inaktív és elakadt jelzést kapott. Ez mitől lehet és mit tegyek ellene?
Az is érdekes, hogy 2 óra alatt mindössze 420 MB az összes feltöltés, aminek a tízszerese szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36048) vesir válasza enginev3.0 (#36039) üzenetére


vesir
tag

Azért hozható a ~90 TB up/hó ezzel a "hulladékkal" :D

[ Szerkesztve ]

(#36049) ggg666 válasza vesir (#36048) üzenetére


ggg666
őstag

Engem már ismernek és lekorlátoznak, jó ha összejön 50TB, előtte nekem is mindig megvolt a 100TB körüli UP. Itthonról meg megvan a havi 200-220TiB UP!

[ Szerkesztve ]

(#36050) mpo válasza BBéci (#36047) üzenetére


mpo
veterán

Az számít, hogy
Folytatott
Feltöltés

Az Inaktív
Elakadt
amit nem visznek, de nem foglalkozom vele.
Szerkesztés->összes folytatása.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.