Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) ggg666 válasza szasza7103 (#43999) üzenetére


ggg666
őstag

SMR vagy CMR a winyó?

(#44002) szasza7103 válasza ggg666 (#44001) üzenetére


szasza7103
tag

ssd félkész
sshd kész

[ Szerkesztve ]

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#44003) Intruder2k5 válasza szasza7103 (#44000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes, ez tényleg olyan, mintha teleírna valami cache-t, aztán amikor az megtelik akkor vége. És nincs frissebb qBit arra a platformra? Nekem routeren is fut, ott jelenleg 4.3.9 van.

(#44004) YhunYkx84 válasza TeeJay (#31527) üzenetére


YhunYkx84
újonc

Szia!

A torrent szeletelési segítségedet szeretném kérni. Kérdésem még nincs, mert kissé új szintjét nyitottad meg számomra. Megkérlek, avass be! :)

Köszönöm szépen! :)

(#44005) TeeJay válasza YhunYkx84 (#44004) üzenetére


TeeJay
félisten

Mit szeretnél tudni? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44006) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!

A qubittorrentben be van állítva az alvó mód tiltása, le és feltöltés esetén is, mégis alvó módba kerül a gép.
Miert lehet ez?

(#44007) sfdrakex válasza Grande Ale (#44006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kapcsold ki és be ujra, közben klikk az alkalmazásra, hátha helyre áll.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44008) Grande Ale válasza sfdrakex (#44007) üzenetére


Grande Ale
őstag

Megtettem, mégsem jó...

(#44009) sfdrakex válasza Grande Ale (#44008) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld rendszergazdaként indítani a qbitet. Egyébként használod az alvómódot?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44010) Grande Ale válasza sfdrakex (#44009) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem lenne baj, ha bekapcsolna mikor nem megy a qbit...

(#44011) szasza7103 válasza Intruder2k5 (#44003) üzenetére


szasza7103
tag

Apt update, stb megvolt. Az openmediavault iszonyatosan stabil, debian alapú rendszer.
Transmission remekül teszi a dolgát de lassú. Max 15-20 Mb/sec. Felette szétkapcsol a démon és a gui. Újra indítás nélkül eldolgozott több mint 1 évet. Azért cserélném le qbitorrentre mert kb 8x gyorsabb. De úgy tűnik nagyon instabil. A vas alatta bőven viszi azzal nincs gond. 4 mag, 2,9,Ghz/mag, 8gb ddr3 ram, ssd+ hdd+ rendszernek külön hdd.

Jó lenne valami megoldást találnom erre mert nagyon bosszantó. Tegnap újra indítottam a rendszert, de valamikor megállt mert megint nem csinál semmit. Hozzá adtam egy új torrentet és az írja ki"checking resume data". Bárkinek bármilyen ötlete?

Köszönöm!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#44012) Intruder2k5 válasza szasza7103 (#44011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt írod, hogy a transmission 15-20Mbps, a Qbit meg kb. 8x gyorsabb, vagyis ezek szerint olyan 120-150Mbps-t tud. Próbáltad, hogy mondjuk lekorlátozod 60-80Mbps-re? Akkor is ugyanez a vége?

(#44013) szasza7103 válasza Intruder2k5 (#44012) üzenetére


szasza7103
tag

Igen a vége ugyanez.

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#44014) Intruder2k5 válasza szasza7103 (#44013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor én passzolok, lehet bugos az a qBittorrent. Az OMV topikban nem érdeklődtél, más nem használ ilyet?

(#44015) szasza7103 válasza Intruder2k5 (#44014) üzenetére


szasza7103
tag

Használnak ilyet de azok dockerben futnak.

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#44016) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
Keresőben láttam hogy másnak is volt ilyen problémája, sajnos azóta nem lépett be így nem tudom mi a megoldás.
Átállítottam a Windowsban a DNS-t Googléra, így sem működik.
A canyouseeme.org folyamatosan errort ír a 80-as 443-as portra.
QBitorrentet használok.

(#44017) Maximum1 válasza Maximum1 (#44016) üzenetére


Maximum1
őstag

Ami érdekes hogy külföldi oldalakra /RARBG/ simán visszatölt, Ncore, Bithumen-re meg nem

(#44018) szasza7103


szasza7103
tag

Sziasztok!

Qbittorrentben hol kell beállítani a sokadik torrentnél ha kész van ne váltson át queed státuszra, hanem maradjon seed státuszban?

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#44019) Intruder2k5 válasza szasza7103 (#44018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem itt: [kép]

(#44020) TeeJay válasza Maximum1 (#44017) üzenetére


TeeJay
félisten

Mert a külföldi oldalak nyitottak és nincs seedkötelezettség ergo alig marad pár seeder de letöltő mindig lesz és amint megkapták le is lépnek...
a két nagy oldal meg zárt és hússzorosan túl van seedelve minden torrent, nincs szinte valós letöltő :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44021) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ma történt egy dolog ami miatt minden torrentemet újra akarja ellenőrizni a qbittorrent! Be volt kapcsolva a torrent helyének előre lefoglalása de olyan sokáig szarakodott egy 160 GB-os sorozattal, hogy kikapcsoltam majd kiléptem és újra indítottam a qbittorrentet. Azóta a 400 torrentem újra akarja ellenőrizni amit nagyon nem szeretnék! Lehet valamit tenni, hogy ne ellenőrizze őket?

(#44022) ggg666 válasza Imi1981 (#44021) üzenetére


ggg666
őstag

letöltöd újra!

(#44023) Imi1981 válasza ggg666 (#44022) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát akkor inkább ellenőrizze újra! Nem kell letölteni hiszen meg van csak valami gondja lett és újra akarja ellenőrizni. Mindegy már hagyom neki és ellenőrzi. Csak végez pár óra alatt. Az a baj eléggé tekeri a hdd-t addig és közbe plex /emby is megy /nézik. Remélem nem akad miatta.

(#44024) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok!
Biztos láma kérdés, de most emiatt nem szeretném 10x újraindítani a gépet, hogy minden variációt kipróbáljak. Qbittorrent 4.4.0-ról lenne szó win7 oprendszeren. Jelenleg így van beállítva. Azt szeretném, hogy induláskor magától induljon, de tegye magát a háttérbe, csak a system tray ikonja maradjon. Most elindul, minimalizálja magát, de ott marad a tálcán is.
Van ilyen lehetőség, vagy ez ilyen?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#44025) flesh válasza Csupingo (#44024) üzenetére


flesh
aktív tag

Ezzel a beállítással úgy kellene működnie!
Mondjuk én 4.4.0-át visszacseréltem 4.3.3-ra mert crash után teljesen lefagyasztotta a win7-et. A 4.3.3 úgy indul a háttérben hogy csak a tray ikon látszódik.

/qbittorrent indítása a háttérben/ bekapcsva.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#44026) Csupingo válasza flesh (#44025) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi! Akkor megnézem azt. Most váltottam a qbittorrentre, de ez felpiszkálta az agyamat. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#44027) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
AutoDL másnak se megy kedvenc magyar oldalunkon, vagy megint én szabtam el valamit? :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44028) enginev3.0 válasza LógaGéza (#44027) üzenetére


enginev3.0
félisten

Letöltési számokból ítélve, másnak sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44029) ElektrikusDE válasza enginev3.0 (#44028) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Bezzeg 22.-én még működött!

Még kint sem volt az oldalon a torrentem, de már sokan ráugrottak!

Néztem is mint Rozi a moziban, aztán beugrott AutoDL! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44030) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Volt egy beállítás régen, amit azért állítottam be, hogy ha videót töltök, akkor ahogy elindult jóformán nézhettem is, miközben töltötte, mert sorban töltötte a szeleteket. Most indítottam egy nagy darab videót és összevissza szedi, lehet valamelyik frissítés vágta szét. Mi volt ez a beállítás? Nem találom.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44031) enginev3.0 válasza Winne (#44030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sorrendben letöltés, azt kell bekapcsolni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44032) zsolt_64 válasza Winne (#44030) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ha qbittorrentról beszélsz akkor(is) valóban jobb egér a torrenten és sorrendeben letöltés, továbbá van az első-utolsó szelet letöltése először, ez utóbbi praktikus félkész filmek nézésekor tapasztalatom szerint.
Apropó tudja valaki hogy lehetne ezeket az opciókat alapértelmezettre állítani ?

(#44033) Dragon3000 válasza zsolt_64 (#44032) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor megnyitod a torrentet a kliensben, akkor bepipálod ezeket és felettük ott van, hogy beállítás alapértelmezett kategóriának, azt is bepipálod és ez lesz az alapértelmezett, nem csak a kategóriát fogja elmenteni.

[ Szerkesztve ]

(#44034) zsolt_64 válasza Dragon3000 (#44033) üzenetére


zsolt_64
senior tag

OK majd kipróbálom, de mi van aTorrentek automatikus hozzáadása innen
opcióval, mert nekem van pár beállítás : film, zene , hangoskönyv, stb.. és mindegyik a saját kategóriájába tölt, ha oda teszem a torrentet.
Lehet hogy egy fennti kép beállítása után örökli ?
Egy próbát megér....

[ Szerkesztve ]

(#44035) Dragon3000 válasza zsolt_64 (#44034) üzenetére


Dragon3000
veterán

Erre nem tudom a választ, ezt az opciót akkor használtam, amikor minden torrentet vissza kellett raknom, mert valami hiba miatt minden torrentem egyszer eltűnt a kliensből, még szerencse, hogy szinte mindegyik le volt mentve, így kategóriánként elrendezve könnyebb volt visszarakni a kb 1000 torrentet a kliensbe.

(#44036) zsolt_64 válasza Dragon3000 (#44033) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Kipróbáltam, nem működik :( nem jegyzi meg a beállítást.
Könnyű ellenőrizni, mert ha lassú letöltést állítasz be az adott torrent általános fül-én felül van egy ilyen jelző csík, ott megfigyelhető a szeletek letöltöttsége, továbbá nincs pipa a torrent tulajdonságai közt
Update viszont ha ráállsz ezen csíkokra érdekes dolgok történnek :P , új szolgáltatása a qbitnek ? vagy csak én nem ismerem ?

[ Szerkesztve ]

(#44037) Dragon3000 válasza zsolt_64 (#44036) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én az újraellenőrzés kihagyását és a kategóriát használtam, ezeket elmentette vele, mivel csak a kliensből tűntek el a dolgok, a meghajtókon minden adat megvolt hiba nélkül, na meg 30-40TB újraellenőrzése elég sokáig tartott volna.

(#44038) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Mi a bevált eszköz linuxon prancssorból való torrent készítésére?

(#44039) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, tudna valaki segíteni miért van állandóan zárva a qBittorrent kliens portja? Egyáltalán nem tudok feltölteni már több mint egy hónapja. qBittorrent 4.1.9.1 verzióm van, emlékszem hogy az install után is küzdöttem vele, aztán most át kellett másoljam a letöltési mappákat egy másik meghajtóra, és emiatt újra elfelejtett valami beállítást, azóta nem tölt fel semmit.

Nem értek hozzá, miért nem tudja magától megoldani, főleg hogy a win-t nem bántottam valami beleszól, pedig úgy tűnik hogy a win tűzfalon is a kivételek közé van rakva.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44040) TeeJay válasza trialboj (#44039) üzenetére


TeeJay
félisten

4.3.9-re frissíthetnél és utána próba
amúgy routerben upnp engedélyezve van vagy ha nincs akkor van manuális portnyitás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44041) Winne válasza enginev3.0 (#44031) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez volt igen, szekveniciális letöltés, de ezt már csak a listában tudom manuálisan nyomkodni? Nem találom, hogy az összes torrentet alapból így kezelje.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44042) trialboj válasza TeeJay (#44040) üzenetére


trialboj
őstag

Frissítettem, és TP link routerem van, ott a UPnPCurrent UPnP Status:Enabled és ebben a menüben van két manuális érték is a "Current UPnP Settings List"-nél az egyik, TCP a másik UDP mind a kettő a 55000-es portra vonatkozik.

Csak nem jó, a port checker zártnak írja az 55000-es portot, a canUseeme pedig ezt írja:
Error: I could not see your service on 82.xx.xx.xxx on port (55000)
Reason: Connection timed out

Digi a szolgáltatóm, és Romániában élek, lehet hogy ők blokkolják?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44043) ElektrikusDE válasza trialboj (#44042) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Elmész ide:

[https://www.digi.ro/my-account/my-services# ]

(Ha még nem vagy regisztrálva akkor előtte regisztrálsz itt:)

Kattints az internetre, és utána a DNS dinamic-ra!

Adsz egy tetszőleges nevet, és elmented, (foglat név esetén pedig választól másikat)

Romániában csak így kaphatsz publikus IP-t a DIGI-nél!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44044) Norbert95


Norbert95
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg, fut egy Ubuntu szerver alatt egy qbittorrent-nox. Tökéletes a le és felöltés.

Szeretném valahogy "megoldani" az RSS-t. Ezt hogyan tudnám? Mert a webes felületen nincsen ilyen beállítás. Van egy olyan, hogy "Ezen követők automatikus hozzáadása az új letöltésekhez:" de ha beteszem egy RSS linket nem csinál semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#44045) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#44043) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Jó zagyva lett... :W

Szóval az a lényeg hogy regisztrálsz a digi.ro oldalon, utána ha belépsz megkeresed a szolgáltatásaid között az internetet majd ott beállítasz egy tetszőleges "DNS dinamic" nevet, ezután fogsz kapni csak publikus IP-t! (addig csak 100-al kezdődő Nat-tolt IP-d lesz)

Mert Nat-tolt IP-vel, (ez az alapeset) nem tudsz porttot nyitni!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44046) trialboj válasza ElektrikusDE (#44043) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi, megcsináltam elneveztem megkaptam, újra indítottam a routert is, és most mit kell még tennem? mert ugyan azt írja ki minden.

Ugyan ezen az oldalon van egy olyan rész hogy port adminisztráció, ahol kipipálható egy IPV4 opció, és meg kell indokoljam hogy miért szeretném ha megnyitnák a portot, de írja is hogy ha nem találják indokoltnak fenntartják a jogot hogy megtagadják a kérelmet.
Ide félek kérést írni, az 55000 porthoz még úgy is ha valami online játékre hivatkoznék, mert ha felhívom a figyelmet rá, és ők láthatják hogy mire használom a végén feljelentenek.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44047) ElektrikusDE válasza trialboj (#44046) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

"egy olyan rész hogy port adminisztráció, ahol kipipálható egy IPV4 opció, és meg kell indokoljam hogy miért szeretném ha megnyitnák a portot"

Én is először ott próbáltam! (de nem ott kell)

Az ONT-tot is indítsd újra!

Utána az ONT-ban kell porttot nyitni! (amennyiben már nem 100-al kezdődő IP címet kap a WAN résznél!

Mi az ONT-tod típusa?

Használsz mögötte saját vagy DIGI-tol bérelt routert?

Mert akkor az ONT-tot "bridge" módba tettetve már nem ott, hanem a routerben kell porttot nyitni! (amennyiben a DIGI-től béreled a routert, akkor az ONT-nak már "bridge" módban kell lennie, mert ilyenkor a DIGI nem is engedi másként használni)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44048) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Gyenge laptop (T4300, 4GB RAM, 100-as LAN), friss Qbittorrent: milyen beállításokat ajánlotok? Az alappal nagyon leterheli a gépet. Nyilván itt az Advanced beállításokra is gondolok (emlékszem, hogy ott is kellet valamiket állítgatni, de már rég volt, mióta újrahúztam a gépet).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44049) Kekmen válasza SunMount3r (#44048) üzenetére


Kekmen
senior tag

Tegyél föl régebbi qbittorrentet, ha 4.4 van fönt. 4.3.9 teljesen jó.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44050) SunMount3r válasza Kekmen (#44049) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért ez a 4.4 kifejezetten zabálós?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.