Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Geth válasza Kuruc2 (#50000) üzenetére


Geth
addikt

Kolléga már írta.
(A téma összefoglalóban is van szótár, és a neten is van online szótár, nyugodtan használd őket, mert különben küzdelmes lesz.)

Amit mutattál, ott ez a helyzet. Ha másik torrentnél mást ír ki, ott lehet, hogy más a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#50002) bolic válasza Kuruc2 (#50000) üzenetére


bolic
őstag

Ha nem seedeltél vissza rendesen mondjuk 50 óra hosszán, vagy nem fizettél előre a prémium szolgáltatást.

Vagy az is lehet hogy mobiltelefonra töltöttél le eddig és a seed köteles torrentek sorra szaporodtak és eddig nem tudtál seedelni a natolt mobiltelefon Ip cím miatt.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#50003) coppola


coppola
tag

Sziasztok!
utorrent 3.6-al nyomom, imádom, de mostanában háttérben néha "nem válaszol" státuszba kerül, ezért gondoltam kipróbálom a latest qbit, de gyanúsan keveset tölt fel, természetesen ajánlott beállítás mellett.
2 kérdésem volna:
1. letesztelném azonos állományra qbi vs utorrent párhuzamosan, egy időben, járhat ez warn-al vagy ütközik bármi szankcióba?
2. qbittorrent 4.6.2 produkálja a c:\ meghajtó lemez írási/túlterhelési anomáliát?
Esetleg van jobb ennél a verziónál?
:R

[ Szerkesztve ]

(#50004) Kuruc2 válasza Geth (#50001) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Másik oldal torrentje: "Nem mukodik" , "A létező kapcsolatot a távoli állomás kényszerítetten bezárta". Érdekes hogy egyszerre megy el mind.

#50002 bolic : nem tudok telefonról de amugy nem is az én kóróaccom. És régóta használtam. Nem csodálkoznék ha nem egyszerre romlott volna el másik oldal torrentje is.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#50005) thisdave


thisdave
csendes újonc

Sziasztok!
Dávid vagyok,

50Mbites letöltésű DIGI optikai kapcsolatom van,
30Mbit a feltöltés

qbittorrentet szeretnék alapra konfigolni,
asszem NAT mögött vagyok a szolgálatatónál,

Ha küldök képeket a programról,
meg tudnátok mondani mire álítgassam a qbittorrentet meg a routert?

1. ZTE DIGI routerem van,
nem látok UPNP opciót a router beállításokban :(

2. A routerben port forwardingot allitottam be,
es WAN Host Start ipnek és WAN Host end ip nek a szolgaltato ip cimet allitottam be
es az 14570es portot engedéleztem,
a WAN Host start ipnek nem engedett 0.0.0.0 át megadni
a ZTE menüje

5 qbittorrent menünek ezt állítottam be:
https://drive.google.com/file/d/1FUemQi8SnnisGchNEY3KXHJIeDfqbgzj/view?usp=drive_link, https://drive.google.com/file/d/1JJL9wfXY2mHxH7sZ6l4Pxrw1F-fPNgDQ/view?usp=drive_link,

https://drive.google.com/file/d/1145bS9f243qrfNQVkTNwJyZp_kinNosp/view?usp=drive_link,

https://drive.google.com/file/d/1MlYbgpXCMvmlkZn34zXpQHK7HIkAgMLT/view?usp=drive_link,

https://drive.google.com/file/d/17gmidOrfxeMj7678kSwrIUDTWIIzRyae/view?usp=drive_link

nem engedte a rendszer hogy sok képet töltsek fel.

Köszi ha segítetek!

Üdv.
Dávid


(#50006) Laccoss válasza thisdave (#50005) üzenetére


Laccoss
addikt

1. Wan host ip-t nem kell piszkálni.
2. Lan host ip-nek a géped belső ipcímét (192.168.x.x) kell megadni, amiről a kliens fut.
Portnak azt, ami a kliensen be van állítva. Ajánlott a tcp és udp portok megnyitása is. Ajánlott az belső ipcímet fixálni, amit vagy a routerben a dhcp bind vagy address reservation menüpontokban tudod a MAC címhez rendelni, vagy a windowsban az ipv4 beállításoknál.

DHT, PEX, LPD tiltása, ha csak nem használsz külföldi nyílt torrent oldalakat.
Korlátozásokat kapcsold ki, nézd meg úgy mit bír a neted.
Ha azt akarod, hogy a kapcsolatok száma korlátozva legyen, az ütemezést be kell pipálni.

(#50007) thisdave


thisdave
csendes újonc

Köszönöm, működik

(#50008) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Synology Nas-on dockerben futtatom a qbittorrentet (webui-n irányítom), ahol beállítottam mindent pontosan a tűzfalon a dockernek is (és kikapcsolt tűzfallal is ugyan ezt csinálja), kinyitottam a portot a modemen is neki, a www.yougetsignal.com-is azt mondja nyitva van a port, tölt is fullon és majdnem fullon fölfele is, majdnem minden ok lenne, de a narancssárga ikon még mindig ott van és zavar, "tűzfallal blokkolva" üzenettel.
Már párszor mindent újraindítottam és csak ez az ikon, ami látszódik, mert a működésen semmi.(Kikapcsolt tűzfallal is ezt csinálja)
Miért?

[ Szerkesztve ]

(#50009) Geth válasza huan (#50008) üzenetére


Geth
addikt

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy ha éppen nincs kívülről kezdeményezett kapcsolat, akkor azt jelzi, hogy tűzfalazva van. Ami nyilvánvalóan egy tipp a részéről, hiszen attól még nyitva lehet a port, csak épp a kliensed csatlakozott máshoz és nem fordítva.

Ha nem ezt tennék, akkor egy 3rd party szolgáltatást kellene használniuk, hogy kívülről tudják vizsgálni a valódi állapotot, amit ezek szerint nem akartak.

(#50010) enginev3.0


enginev3.0
félisten

v4.6.3 changelog:

BUGFIX: Correctly update number of filtered items (glassez)
BUGFIX: Don't forget to store Stop condition value (glassez)
BUGFIX: Show correctly decoded filename in log (glassez)
BUGFIX: Specify a locale if none is set (Chocobo1)
BUGFIX: Apply inactive seeding time limit set on new torrents (glassez)
BUGFIX: Show URL seeds for torrents that have no metadata (glassez)
BUGFIX: Don't get stuck loading on mismatched info-hashes in resume data (glassez)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50011) flash-


flash-
veterán

sziasztok
jelzett hogy van új qbittorrent.

abból kinek az alapot és kinek kell a qt6-ot?
mi a gyakorlati kkülönbség?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#50012) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Vodás netes topiklakóktól kérdezném, hogy a február 17-i ASZF módosulásról mi a topik-releváns vélemény?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50013) TeeJay válasza ledgeri (#50012) üzenetére


TeeJay
félisten

Bővebben mi az ASZF módosulás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50014) ledgeri válasza TeeJay (#50013) üzenetére


ledgeri
nagyúr

indoklás és van utána még 9 bekezdés... és a weboldalon pont olyan gyorsan elérhető bárkinek, mint nekem lenne ide linkelni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50015) Kekmen válasza ledgeri (#50014) üzenetére


Kekmen
senior tag

A fellengzős válasz helyett, mondjuk az eredeti hozzászólásodba is linkelhetted volna és akkor nem nekünk kellene keresgélni azt, amire te szeretnél választ kapni.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50016) szkutyi


szkutyi
őstag

sziasztok!
Lehet már kérdezték, nem tudom.
Gép:tbao t8 plus 16gb ram, 512ssd, n100 cpu.
internet: kábel 1000/1000 (tudja is)
kliens: qbittorrent (több verzió is)
ami a problémám:
jelenleg 17db torrent van bent, lefelé jön gigabittel, vissza pedig jó ha eléri az 5Mib/s-ot.
port nyitva, minden jo elvileg.
most is egy friss torrentet szedtem le, az is megy de max 5Mib/s-al.
az lehet a gond hogy kevés a torrent, sokan seedelik, és ennyit kapok csak, vagy nálam lehet valami gond?ha épp nincs friss torrent, még az 1-et is alig éri el az állando seed.
köszi a segitséget

(#50017) UberMutant válasza szkutyi (#50016) üzenetére


UberMutant
őstag

nyilvános torrentet szedj, ha azzal jó, akkor nincs gond , csak a letöltők nem szeretik a zárt oldalon a te kliensed :)

(#50018) Dragon3000 válasza szkutyi (#50016) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valamilyen védelmi szoftver nem szól közbe?

(#50019) szkutyi válasza Dragon3000 (#50018) üzenetére


szkutyi
őstag

Defender van csak fent.ott elvileg kivétel...nem tudom mit tudnék még csinálni:/
Azt lehet tudni valahonnan milyen portoz használ kifelé a kliens?

[ Szerkesztve ]

(#50020) ledgeri válasza Kekmen (#50015) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Úgy gondoltam, hogy a kérdés célközönsége egyszerűbben túl tud lépni ilyesmi hiányosságokon.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50021) Geth válasza ledgeri (#50020) üzenetére


Geth
addikt

A jelek szerint túl is léptek :)

(#50022) tPedro_ válasza SeatZola (#49530) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia!
Találtál erre bármiféle megoldást? Nálam ugyanez a jelenség.
Üdv.

(#50023) Laccoss válasza tPedro_ (#50022) üzenetére


Laccoss
addikt

Elfogy a cache, vagy 1 seeder van és sok leecher.

(#50024) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Lehet csak nalam, de a legujabb Qbitt. ota erdekes dolokra lettem figyelmes es a virusirto is allandoan panaszkodik (elotte sosem volt gond) Ha jol lattam akkor mag-on a 4.2.5 van kiemelve, mint (leg)ajanlottabb.

Ti mit mondtok, tanacsoltok?

(#50025) Cs1csó válasza No.01 (#50024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, nálam semmi ilyesmi nincs. Annyit ajánlhatok, hogy NEM kell mindig rohanni a legfrissebbet telepíteni. Nekem pl. a 4.6.2-es jobbnak tűnt mint az újabb 4.6.3 (egy "apró" kis probléma miatt: az alul lévő opciók az "általános" "trackerek" "peerek" stb. nálam mindig inaktív tehát nincs kinyitva egyik sem. Valamiért egy gép restart után ha megnyitom a klienst akkor meg van nyitva, a korábbiaknál is ez volt a gond de most visszatért)

Még egy adalék: érdemes végigolvasni még ha unalmas vagy nehezen érthető, hogy mit javítottak és ha van valami ami érint akkor érdemes telepíteni, amúgy nem kell sietni pár build-del lemaradsz az nem akkora gond, pl. most a 4.5-4.6 közöttin de a 4.2.5 azért elég régi annál már nem feltétlen maradnék.

(#50026) No.01 válasza Cs1csó (#50025) üzenetére


No.01
őstag

Koszi! Akkor csekkolom a dolgokat, csak furanak tartottam, h korabbrol semmi sem volt azelozmenyben amiert a virusirto nyafogott volna most meg a telepites utan kicsivel napi tobb alkalommal is. Semmi mas nem lett telepitve meg frissitesek sem ezert volt kisse furi a dolog.

(#50027) Cs1csó válasza No.01 (#50026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen vírusírtó? Amit megtehetsz:
Tedd a kivételek közé, jelentsd. Előfordulhat ilyen új kliensnél (bármilyen program friss buildjénél)

[ Szerkesztve ]

(#50028) No.01 válasza Cs1csó (#50027) üzenetére


No.01
őstag

Pont most reggel tettem meg. Egyebkent F-Secure

(#50029) Cs1csó válasza No.01 (#50028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ők nagyon megfontoltak (lassúak) :D

(#50030) totron


totron
addikt

Álszent az nkjúr születésnapi önüdvözlése, hajtsanak dögkútba.

(#50031) nsban válasza totron (#50030) üzenetére


nsban
csendes tag

mibaj, megbántottak? :DDD

(#50032) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!

Nem tudom szabad-e ilyet kérdezni, de ha nem, akkor elnézést és törölhető a kommentem.

Az 1337x-nél a regisztráció az ad valami pluszt?

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#50033) UberMutant válasza MutantZombie (#50032) üzenetére


UberMutant
őstag

igen, de neked nincs rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#50034) Geth válasza MutantZombie (#50032) üzenetére


Geth
addikt

Prowlarr (Radarr + Sonarr) nem kérte.

(#50035) MutantZombie válasza Geth (#50034) üzenetére


MutantZombie
tag

Utóbbi időben nem mindig jelent meg az oldal, de ha igen, akkor is arra hivatkozott, hogy kapcsoljam be a VPN-t, miközben be volt kapcsolva...
Ezért gondoltam, hogy ilyen irányú változás állt be esetleg, de ezek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#50036) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Sziasztok,

egy olyan problémám lenne, hogy egyszer csak pár napja azt vettem észre, hogy alig megy fel seed tőlem. Restartoltam a routereket és megjavult, majd másnap újra mikor elindítottam volna reggel ez volt a gond, megint restart, megint megjavult. Ma már viszont ott tartok, hogy restart, megy utána 10-15 percig rendben utána megint csak pár szálon megy fel pár száz kilóbittel. Lehalt vajon a router vagy elkezdte a t korlátozni a csatlakozásaim számát? köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50037) szkutyi válasza Celithrandi (#50036) üzenetére


szkutyi
őstag

Azt hol látod hogy pár szálon megy?

(#50038) Celithrandi válasza szkutyi (#50037) üzenetére


Celithrandi
addikt

rosszul fogalmaztam. Az átlag 30-80 peer helyett 1-4 van kb és azok is általában dög lassúak. Most is 100k vagy megy fel a megszokott 15-25 mbit helyett.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50039) szkutyi válasza Celithrandi (#50038) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem.sok torrent van bent?

(#50040) Celithrandi válasza szkutyi (#50039) üzenetére


Celithrandi
addikt

igen, 650. most is 10kb val megy fel 1peer

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50041) szkutyi válasza Celithrandi (#50040) üzenetére


szkutyi
őstag

Port, teszt szerint nyitva?

(#50042) coppola válasza Celithrandi (#50036) üzenetére


coppola
tag

Nekem akkor volt ilyen, amikor nat mögé raktak.

(#50043) Celithrandi válasza szkutyi (#50041) üzenetére


Celithrandi
addikt

upnp vel nyitva van de be is natoltam a portot a biztonság kedvéért. 10 napig hibátlanul ment, most nem megy rendesen.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50044) Celithrandi válasza Celithrandi (#50043) üzenetére


Celithrandi
addikt

érdekes, most váltottam egy portot, benatoltam mindkét routeren a megfelelő helyre, restartoltam mindent és megint megy rendesen :F

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50045) szkutyi válasza Celithrandi (#50044) üzenetére


szkutyi
őstag

Lehet a régi mar nagyon elhasználódott . :))
Nekem jelenleg 26 torrent van bent, este óta kemény 10 gigat osztott fel...:/ gigabites net...lehet azért mert nincs kinek? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#50046) Celithrandi válasza szkutyi (#50045) üzenetére


Celithrandi
addikt

tegnap kínomban már portokat is váltottam, de nem natoltam be, mert azt írta a qbittorent, hogy rendben csatlakozik upnp-vel. Ezek szerint csak annyira rendben csatlakozott, 10-200k val ment fel. Most 10-23MB között tölt fel. (20 a max amit tudnia kell a netemnek.)

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50047) Celithrandi válasza szkutyi (#50045) üzenetére


Celithrandi
addikt

Szerintem nincs kinek, nekem most pontosan 523 aktív van. Napközben ha minden ok szépen megy fel, de pl éjjel max 1-2MB vel megy mert a kutya nem tölt le, így felesleges járatni is. Most így néz ki. Sajnos nekem csak le gigabit, fel 200. Beragadtam egy régi csomagba és ha 1000/1000 re szeretnék váltani akkor fizethetnék az új díjszabás szerint 50%-al többet :W

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50048) szkutyi válasza Celithrandi (#50046) üzenetére


szkutyi
őstag

Esetleg írhatók pm-ben?

(#50049) Celithrandi válasza szkutyi (#50048) üzenetére


Celithrandi
addikt

Persze. Na nekem azóta hogy beírtam, hogy benatoltam egy új portot ment fel 20Gb. Tehát 20 perc alatt.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#50050) ClioRS


ClioRS
őstag

Qbittorrentben be lehet állítani, hogy az ellenőrizendő torrentek csak azután kerüljenek sorra, hogy a letöltések befejeződtek? Vagy legalább vegye figyelembe a sorrendet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.