Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Manimaci válasza Laccoss (#46996) üzenetére


Manimaci
tag

Meglesem ezt délután mindenképpen.

(#47002) Manimaci válasza Dragon3000 (#46997) üzenetére


Manimaci
tag

Ha nem változik a dolog, akkor képet készítek majd, hátha valami rosszul van pipálva nálam. :)

(#47003) mpo válasza Manimaci (#47002) üzenetére


mpo
veterán

A seed-et végző géped IP címe ugye nem változik soha?
Ahhoz rendeled a portot, ami a qbitben is van.
A nyitott port ellenőrzése:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#47004) Manimaci válasza mpo (#47003) üzenetére


Manimaci
tag

Ez most kicsit kínai nekem. :B Arra gondolsz, hogy a routerben fixáljam a gép IP címét? Vagy a qBitben kellene a Proxyt kézzel beállítani?

(#47005) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Qbittorrentnél eddig úgy volt, hogy színkódok különböztették meg a letöltés, feltöltés, stop, stb állapotokat a torrentek nevében. Zöld, kék, vörös, fekete. Most konstans kék a betű, tehát mint ha állandó seedben lenne. Pedig nem. Van egy olyan a beállításban, hogy "Váltakozó sorszínezés használata", de hiába van bepipálva, nincs hatása, talán nem is erre való. Van öteletetek?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#47006) mpo válasza Manimaci (#47004) üzenetére


mpo
veterán

A qbit-ben:
- Kapcsolat->port a bejövő kapcsolatokhoz: nálam 57xxx
- UPNP-nél nincs pipa.
Ezt a portszámot kell a routerben megadni a gépedhez, aminek ne változzon az IP címe.
A nyitott portot tudod ellenőrizni ezek után.

Proxy nálam nincs.

Ha érted, akkor már elavult.

(#47007) Manimaci válasza mpo (#47006) üzenetére


Manimaci
tag

Értem. Beállitom majd igy. :)
Az Upnp-t ki kell kapcsolni? Routerben is célszerű?

(#47008) Laccoss válasza Hegyirabló (#47005) üzenetére


Laccoss
addikt

Az a váltakozó szín, annyit csinál, hogy az páratlan sor fehér lesz, a páratlan szürke (vagy fordítva), és így tovább. Abból nem fog neked kiderülni, hogy milyen állapotban van a torrent, csak áttekinthetőbbek lesznek a sorok.

Bal oldalon láthatod az állapot kategóriákat, szerintem csak az marad.

[ Szerkesztve ]

(#47009) ggg666 válasza Aurig@ (#47000) üzenetére


ggg666
őstag

Én már itt sem teszem, mert már ez miatt is lefokoztak!

(#47010) mpo válasza Manimaci (#47007) üzenetére


mpo
veterán

zsolt_64 már leírta részletesen 5 nappal ezelőtt:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#47011) BBéci válasza Dragon3000 (#46999) üzenetére


BBéci
titán

Bitrátáról és fájlméretről volt szó, egyik sem a feltöltő kritizálása. Dicsérni is tilos, mert a 2,7 GB-osakat méltattam.

#47000Aurig@
Csak azt törlöm, amiről biztosan tudom, hogy ne akarom még egyszer megnézni. Például La Casa de Papel. Tetszett, de egyes részletei annyira bosszantottak, hogy mazochizmus lenne megint átélni. Pár napon belül törölni fogom a The Wire-t is, aminek az első két évada remek, a többi vacak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47012) Manimaci válasza mpo (#47010) üzenetére


Manimaci
tag

Szupi, köszönöm! :R

Még egy utolsó kérdés: nekem a Huawei routerben nem ugy van feltüntetve, hogy Port forwarding, hanem van egy Port Leképezés és egy Port Aktiválás. Melyik lehet nekem a megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#47013) Hegyirabló válasza Laccoss (#47008) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#47014) Dragon3000 válasza BBéci (#47011) üzenetére


Dragon3000
veterán

Feltöltött anyag és feltöltő kritizálása szerepel benne. Lényegtelen is, nem kell hozzászólni, akkor el lehet kerülni minden ilyen esetet.

(#47015) BBéci válasza Dragon3000 (#47014) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látom, akármit írok, akárhogyan érvelek, nem fogadod el. :(((
Leírom újból, hogy mi szerepelt a moderátor levelében: "Hozzászólásban más verziókkal, anyagokkal kapcsolatos kérés, kérdés tilos:"
Tehát szó sem volt kritikáról, vagy egyébről. A technikai okról érdeklődtem és nem másik verzióról, hanem arról, ahová írtam a kérdésemet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47016) szabeska válasza BBéci (#47015) üzenetére


szabeska
addikt

Rendszeresen látok ilyet: "Ez a verziő miben különbözik a másik feltöltött verziótól?" Szánalmas, hogy ezért is bünti jár, ha jár egyáltalán :DDD Ajánlom a Bithument ha valami ott is fent van, sokkal normálisabb a társaság, még ha nem is olyan gazdag torrentek terén (illetve nincs feltöltve egy filmből 628 verzió :U ).

[ Szerkesztve ]

F1

(#47017) BBéci válasza szabeska (#47016) üzenetére


BBéci
titán

Többször megkérdeztem, hogy miért butítják a kiváló hangminőségű DTS-HD Master Audio hangsávot Dolby Digital Plus-ra? Sosem kaptam választ. Ha már butítás, akkor legyen DTS Core, az sokkal jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47018) Dragon3000 válasza BBéci (#47015) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából lényegtelen, most megtanultad, hogy értelmetlen bármilyen hozzászólást ott írni, mert nagy az esélye, hogy egy idióta moderátor olvassa és osztja a büntetést, mert nem képes értelmezni a leírtakat.

#47017 BBéci
Pedig egyszerű a válasz, a dolby digital plus-t támogatja minden tv, a dts-t a legtöbb új széria az elmúlt pár évet nézve meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#47019) BBéci válasza Dragon3000 (#47018) üzenetére


BBéci
titán

Tisztában vagyok a tévék butításával, de attól még elférne a DTS Core.
Más kérdés, hogy aki a tévét használja lejátszónak, az.... Nem írom le.
30 dollárért kapni olyat, ami kenterbe veri bármelyik tv beépítettjét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47020) Dragon3000 válasza BBéci (#47019) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akinek megfelel a tv beépített, annak felesleges kiadás, még a 30 dollár is, ez mellett plusz egy kütyü, amit nem akar a többség. Ez ugyanolyan, hogy sokan a szolgáltatói eszköz mellé nem akarnak egy saját routert....

(#47021) fojtviki válasza Dragon3000 (#47020) üzenetére


fojtviki
senior tag

LG CX Oled-en jó a beépített és a Plex kliens is jó volt, de mostanság a Plex szórakozik sajnos, ezért lett egy Zidoo. De egyébként több mint 1 évig a beépítettel is elvoltunk :)

(#47022) Dragon3000 válasza fojtviki (#47021) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem közvetlen a gép van rákötve az LG c2-re, játék is azon megy, a beépített lejátszót még nem próbáltam.

(#47023) fojtviki válasza Dragon3000 (#47022) üzenetére


fojtviki
senior tag

Amikor megvettük a tv-t, akkor én is keresgéltem média lejátszót. Viszont a lejátszós topikban arra jutottunk, hogy az LG Oled cuccokhoz nem feltétlen kell :) Egy biztos, nem volt vele szenvedés, mint pl a TCL-lel. De valahogy most mégis vettünk egy külső lejátszót, majd kiderül milyen lesz ha ideér :DDD

(#47024) bnorci71 válasza BBéci (#47019) üzenetére


bnorci71
addikt

dobj már egy ilyen mindent is tudó 30dodós kütyüről egy linket

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#47025) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

AX wifi már alkalmas torrentre?

Vagy még mindig csak vezetéken ajánlott?

(#47026) fojtviki válasza kory24 (#47025) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mióta megvan a HP elitebook azóta csak wifi-n megy mivel nincs benne kábel csatlakozó :DDD Ugyan olyan mint előtte, megvan az 1/1 Gbit/s.

(#47027) kory24 válasza fojtviki (#47026) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

Nekem is 1/1 Gbs netem van.

Nem is vagyok az a nagy torrentező, egyszerre 50-től több torrent nem szokott menni.

Akkor ha pl megy a letöltés közel maxal vagy seed megy közben a gépen lehet netezni normálisan?
Nem nő meg semmilyen válaszidő érezhetően?
Illetve a routert sem terheli le nagyon?

(Ha letöltés közben nincs seed, az nem is lenne baj, hiszen gyorsan lejön bármi, de seed ugye folyamatosan megy, míg meg nem nézzük tartalom és nem lesz törölve)

(#47028) TeeJay válasza kory24 (#47027) üzenetére


TeeJay
félisten

Nyomasd és meglátod.
Wifi még AX wifi esetén sem full duplex szóval egyidőben csak küldeni vagy fogadni tud. Torrent viszont egyidőben küld és fogad is adatokat.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47029) kory24 válasza TeeJay (#47028) üzenetére


kory24
őstag

Ja, azt lenne legegyszerűbb, ha kipróbálnám, de nincs pc-mbe wifi adapter.
És 24e Ft, tehát potyára nem lenne jó pénzt kidobni rá. (tudom van 14 napos visszaküldés, de azzal nem szeretek élni ha nem muszáj)

Ezért inkább kérdek itt, hátha vannak valós tapasztalatok.

Tehát akkor Te azt mondod amíg pl megy feltöltés gépemről wifin addig a gépem nem tud adatot fogadni?
Az úgy gáz lenne, mert akkor ha pl megy a seed nemtudok gépen youtube nézni vagy letölteni vmit böngészőben?

Jelenleg kábelen vagyok, de nemsokára át lesz alakítva szoba és kábelezést macerásabb lenne megoldani, de ha rosszabb wifin akkor inkább kábelezek. Az hogy pljelenlegi 940mbs-ből mondjuk 880 lesz nem baj, nem töltök annyit, hogy ez számítson

(#47030) Cs1csó válasza kory24 (#47029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Allits be a wifis savszeled 80%-at torret letöltési maximális sebességnek. Így kicsit lassabban jön le a cucc de mindig tudsz majd netezni, a feltöltési savszelt is lekorlatozhatod 90%-ra.

(#47031) szabeska válasza bnorci71 (#47024) üzenetére


szabeska
addikt

Amlogic Box + CoreElec. Mindent is tud.

F1

(#47032) ggg666 válasza fojtviki (#47026) üzenetére


ggg666
őstag

Gondolom nem 10000 torrentet futtatsz rajta 24/7-be?!

(#47033) bnorci71 válasza kory24 (#47029) üzenetére


bnorci71
addikt

Tehát akkor Te azt mondod amíg pl megy feltöltés gépemről wifin addig a gépem nem tud adatot fogadni?
Egyszerre nem de a gép okos megoldja 1csomag ide egy oda vagy hasonló
Az úgy gáz lenne, mert akkor ha pl megy a seed nemtudok gépen youtube nézni vagy letölteni vmit böngészőben?
Azért az elég érdekes lenne, HTPC megy rajta 4-500torrent közbe UHD filmet nézek a TV-n és minden wifi-n megy még AC-n.
Ezeknél a sebességeknél ezt már nem veszed észre

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#47034) bnorci71 válasza szabeska (#47031) üzenetére


bnorci71
addikt

30 dodó volt szó ez 50 :U

csak azért kötekszem mert mindig az van gombokért van lejátszó aztán amikor az kel, hogy tudja azt amit a tv vagy többet kiderül mégse gombokért vagy esetleg már egy elég látványos összegért pl Shield
De ha linkel valaki 30dodóért olyan lejátszót ami DTS-t DV-t mindent tud amit a Philips Oled706 egy Kodi-val vagy akár a saját lejátszójával* is fejet hajtok.

*persze az egy buta tök tekerni keresni nem lehet vele, de lejátszik mindent amit a tv támogat, az meg mindent támogat jelenleg

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#47035) BBéci válasza bnorci71 (#47034) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a topikban találsz készülék ajánlatokat: [link]
Eszembe nem jut a tévék beépítettjét használni, nem beszélve arról, hogy leginkább vetítővel nézem a filmeket, sorozatokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47036) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna és remélem nem túl off, hogy van-e mód egy a gépre kötött HDD-t (nem az oprendszeres) úgy megosztani, hogy wifin lássa egy külső lejátszó (shield). A pc és shield is ethernettel van jelenleg a routeren és ha nem muszály ezen nem változtatnék. :)

(#47037) Imi1981 válasza Manimaci (#47036) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen lehet smb megosztással(Windows 10 pro használom én) ! Most nincs előttem a gép de jobb egérgomb a hdd-n és megosztás résznél beállítod. A PC felhasználó név/jelszót kérni fogja vagy a Microsoft felhasználó név (vagy email cím)/jelszót kéri majd shielden mikor csatlakozni akarsz rá. Igazából már régen csináltam de ha jól emlékszem így volt. Shielden fájlkezelővel vagy lejátszó programokban (pl Kodi) is eléred így.

[ Szerkesztve ]

(#47038) Manimaci válasza Imi1981 (#47037) üzenetére


Manimaci
tag

Köszönöm! Eljutottam oda, hogy látja a Shield és a VLC is, de amikor kéri a jelszót, akkor elakadok, mert a Microsoftos nem jó neki, másról pedig nem tudok a gépen. Jelszó nélkül pedig nem enged be.

(#47039) Imi1981 válasza Manimaci (#47038) üzenetére


Imi1981
veterán

Én a Microsoft fiók email címem és jelszavam kell megadjam és úgy jó. A Windowson be vagy jelentkezve Microsoft fiókkal? Ezt be kell kapcsolni [kép] mert jelszó nélkül nem működik de ugye a jelszóhoz meg be kell kapcsolni ezt. Remélem jól emlékszem.

(#47040) Manimaci válasza Imi1981 (#47039) üzenetére


Manimaci
tag

Nos, bejelentkeztem a winben, de egy vendég fiokot csináltam, hogy ne kérjen minden bekapcsolásnál jelszót vagy pin kódot csak simán induljon a windows. Lehet ez a baj?

(#47041) Imi1981 válasza Manimaci (#47040) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem tudom. Szerintem nem lesz jó vendég fiókkal de próbáld meg. Megoldható az, hogy bekapcsolásnál ne kérjen jelszót vagy pint Microsoft fiók mellett is! Viszont képernyő kikapcsolása után egy bizonyos idő után kéri a pin kódot ha be akarsz jelentkezni.
Most nézem ez bittorrent fórum úgyhogy nem hiszem hogy itt kéne ezt megbeszélni mert nagyon of. Privátban segíthetek vagy a Windows 10 fórumon segítenek ott jobban értenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#47042) Manimaci válasza Imi1981 (#47041) üzenetére


Manimaci
tag

Megpróbálom a microsoftos fiokkal bejelentkezve is. Ha úgy se jó, lehet privát segítséget kérek. :R

(#47043) Manimaci válasza Imi1981 (#47041) üzenetére


Manimaci
tag

Siker! :DD Köszönöm szépen. :R

(#47044) Imi1981 válasza Manimaci (#47043) üzenetére


Imi1981
veterán

Szívesen! Örülök hogy sikerült! 😊

(#47045) fojtviki válasza ggg666 (#47032) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem! 0-24-ben megy de max 40 torrent van kb :R De én csak leírtam, hogy nálunk nem veszek észre különbséget :R

(#47046) hunaqua válasza REDeath (#50) üzenetére


hunaqua
addikt

OMV6 alá Docker-ben,mehet már a legújabb Qbittorrent,vagy még mindig inkább a 4.3.9 az ajánlott?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#47049) ggg666


ggg666
őstag

Egy simpla kérdés: E- penis még megy mag-on? Mert látom most a vezet
őség első helyen van!

[ Szerkesztve ]

(#47050) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Most a 0 pontos nC* meghívóval mitt kezdjek? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.