Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) tobias40 válasza norba69 (#34996) üzenetére


tobias40
veterán

:C

(#35002) norba69 válasza SunMount3r (#35000) üzenetére


norba69
senior tag

Az a baj. hogy az ámerikai és német jogvesztő ügyvédbrigádok elsősorban a keresőkből tiltatják ki a torrentes találatokat, mert ott van a legkönnyebb dolguk.

(#35003) C. s. válasza SunMount3r (#34988) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen mindenkinek!

(#35004) Dotti55555 válasza norba69 (#34997) üzenetére


Dotti55555
újonc

Ok. Nem gond. A Chrome nem engedte valamiért letölteni. Mozillában sikerült.

Csak 2 torrentnél tudtam megoldani azt, hogy kitöröltem, majd visszavettem a kliensbe. Sajnos a többi torrent link már nincs meg a gépemen. Nem is az a legnagyobb gondom, hogy a qbittorrentben nem töltődnek a torrentek, hanem hogy az n-core-on az Aktivitásomban az összes torrentnél azt hozza, hogy "Stopped"... Helpdesk nem válaszolt érdemben. Hát, így nem lesz meg a havi visszatöltésem :(((

(#35005) tobias40 válasza Dotti55555 (#35004) üzenetére


tobias40
veterán

Töltsd le újra a torrent file-t amit akarsz seedelni és úgy tedd bele a torrent kliensbe.
Milyen "torrent link" ami eltűnt ezt nem értem.. :U

(#35006) TIT válasza SunMount3r (#34979) üzenetére


TIT
veterán

2.
A router tűzfala nem fogja sajna,pedig kéne.
Na felraktam a malwarebyte-ot és Bigly.re jelzett be.
Fotti55555: Nézd meg a fileket hány %-on vannak,a befejezett-et meg akkor írja ha lestoppolod.
Az oldal meg fél óra után frissül,akkor nézd meg újra.
Túl sok a korlátozásod 10kb/s-re stb. pont a lényeges részről nincs kép pl.a letöltési ablak.

(#35007) norba69 válasza Dotti55555 (#35004) üzenetére


norba69
senior tag

Töröld a kliensből a torrenteket, de ne töröld az adatokat.
Az ncoreon az aktivitásodnál, ahol stoppedet ír, ott kattints rá az anyagra, töltsd le újra a torrent fájlt, és állj vissza vele seedbe.

(#35008) SunMount3r válasza woodworm (#34992) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Várósor és seed cél"-> egyelőre nem értem pontosan mit értesz ezek alatt. Node: a kérdésem most konkrétan az lenne, hogy privát tracker-eken, ahol csak max pár. 100KB átlaggal csordogál felfelé, segíthet e a Seed növelésben, ha rányomom a Forced-ed?

És erre tudna valaki valami választ?

(#35009) Dotti55555


Dotti55555
újonc

tobias40: Bocsi, torrent file-ra gondoltam, nem torrent linkre.

TIT: Nem stoppoltam le semmit. Magától írja a qbittorrent, hogy Befejezett (100%) az N-core meg hogy Stopped. De emellett az N-core azt is írja, hogy pl hátravan még 37 óra, szóval töltenem kéne...
A letöltési ablakon ezt érted?
https://postimg.cc/3ypycpDw

N-core aktivitásom: https://postimg.cc/8Jhd899x

norba69: Megpróbáltam, a kliens Feltöltést írt nála, n-core pedig még mindig Stopped-ot.

Évekig nem volt ezzel semmi gondom, most mi a frász vagy? :W Idegösszeropit kapok. :Y

[ Szerkesztve ]

(#35010) woodworm válasza SunMount3r (#35008) üzenetére


woodworm
veterán

A saját oldalad felől nem tudod a tracker vagy a partner korlátozásait felülírni, vagy viszik tőled, vagy nem. Az elejétől kezdve azt próbálom megértetni, hogy a forced seed a saját kliensedben esetlegesen meglévő korlátozásokat írja felül.
Pl. a Beállítások>>BitTorrent >>Torrent ütemezésnél beállított számokat hagyja figyelmen kívül azoknál a torrenteknél, ahol beállítod a Forcedet. Az ütemezés alapbeállítása: aktív letöltések száma:3, aktív feltöltések száma:3, aktív torrentek maximális száma:5. Ha ötnél több torrentet indítasz, akkor már az utoljára indítottaknál problémákba ütközöl, mert nem fog elindulni, várósorba kerül. Ugyanígy, ha beállítasz egy seed arányt, vagy időtartamot, akkor leállítja a seedet a kliens.
Ezeket a beállításokat tudod erőszakkal feloldani és kényszeríteni a seedre. Ha sok forced seedre van szükség, akkor elgondolkodnék, hogy valami gond van az alap elképzeléssel.

(#35011) TIT válasza Dotti55555 (#35009) üzenetére


TIT
veterán

A nyíl a kliensbe felfelé mutat?
Befejezettet akkor ír ha stoppolva van.

(#35012) TeeJay válasza SunMount3r (#35008) üzenetére


TeeJay
félisten

értsd már meg a forced csak arra való hogy a torrent ütemezőt felülbírálja

Ha te az ütemezőben beállítottad hogy egyszerre csak 2 letöltés menjen 4 torrent lehessen aktív és 4 seedelhessen maximum akkor ha te 5-öt akarsz seedelni egyet szüneteltetni fog, ha rányomsz hogy forced akkor az 5.-et is elindítja
nem fogja izomból meg 100x jobban seedelni csak felülírja a bénán beállított torrent ütemeződet.

torrent ütemező helyes beállítása
aktív letöltések száma 3-4 legyen attól függően mennyi meghajtód van és SSD-d van-e
aktív feltöltések száma 999 vagy 0 alatt egyel van a végtelen
aktív torrentek száma 999 vagy 0 alatt végtelen szintén

így bármennyi torrented lehet aktív és seedben de letöltésben csak annyi lehet amennyi a limit
ha viszont jön pár kis cucc amit letöltenél csak rányomsz és kényszerített módon egyszerre 30-at is tölthetsz viszont mondjuk BD50-ből tök felesleges 30-at engedni mert megeszi a HDD-t

ennyi a forced/kényszerített kapcsoló

u.i.
torrent ütemező alatt van 3 kapcsoló
lassú torrentek figyelmen kívül hagyása

mire jó?
ha beállítod hogy csak 4 aktív letöltésed legyen egyszerre de abból 3 a beállított sebesség alatt vánszorog akkor azokat nem veszi bele a számba és másik 3-at enged tölteni, addig növeli ennek a számát amíg mindegyik torrent a sebesség alatt van

én 3000KiB/s sebességre nyomtam a le és feltöltés limitet is
tehát amelyiket 3megabájttal lassabban tudja csak szedni (18megabit)
azokat nem számítja bele a 4 aktív letöltésbe és nyit újabbat
alatta van egy torrent inaktivitás időzítő azt 60mp-re raktam
az meg azt csinálja hogy amelyik torrent 60mp-ig inaktív tehát elakad vagy törölt torrent lesz azt szintén ennyi idő után semmissé veszi és enged újat tölteni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35013) Dotti55555 válasza TIT (#35011) üzenetére


Dotti55555
újonc

TIT:
Amelyik torrenteket kitöröltem a kliensből, majd újra letölöttem az n-core-ról, azoknál a nyíl felfelé mutat, igen. N-core-on is néha seedelést ír ezekre, néha stoppedot. Talán jó lesz így, mert egy-kettőnél már pörög lefelé a hátralévő idő.

(#35014) norba69 válasza Dotti55555 (#35013) üzenetére


norba69
senior tag

A torrentkliensben fölül a fejlécen jobb katt, és az aránykorlát elé tegyél pipát, majd nézd meg, hogy mindenhol végtelen legyen beállítva.

(#35015) Met


Met
nagyúr

Transmission remote-ban ha beírom a A megosztás megszüntetése ha nincs használatban-hoz hogy 2880‬ perc (magon 48 óra a kötelező seed?) akkor törli a feladatok közül?
Tulajdonképpen csak akkor tölt vissza valamennyit amíg lefelé jön.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35016) vesir válasza vesir (#34977) üzenetére


vesir
tag

Ebben valaki tudna segíteni?
Odáig eljutottam, hogy a saját gépemen (Win 10) feltelepítettem a Stats plugint a Delugeban, majd tudtam csatlakozni az egyik seedboxomhoz vele és működik is, a Graphs fülön megjelennek a le-/feltöltési sebességek, seed/peer számok stb., de az összes eddigi le-/feltöltött adatmennyiséget továbbra sem látom. Van bármi módja ezt megnézni valahol, mint pl. qBittorrentnél a Nézet -> Statisztika oldalon?

(#35017) TylerDurden


TylerDurden
tag

Hali!
Tudnátok ajánlani olyan routert ami elbír nagy számú torrent futtatásával?
Most egy olcsó tp-link Archer C1200 van, és már 100+ torrentnél is haldoklik. :DDD

(#35018) TeeJay válasza TylerDurden (#35017) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC65P vagy AC1200GU
torrentesek ajánlásával :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35019) norba69 válasza TylerDurden (#35017) üzenetére


norba69
senior tag

Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor Asus RT AC65P, ha kevésbé olcsó, viszont profi megoldás kell, akkor Ubiquiti EdgeRouter 12.
A jelenlegi Ncore No1 EdgeRouter 12-t használ, a No 2 AC65P-t.

[ Szerkesztve ]

(#35020) TeeJay válasza TylerDurden (#35017) üzenetére


TeeJay
félisten

bocsi elfelejtettem írni hogy az AC65P és AC1200GU is csak arra van hogy a netelőfizetést a gépeddel összekötve gigás sebességgel is tudsz torrentezni
ha magán a routeren szeretnél akkor ne is álmodj gyors sebességről arra NAS-t vegyél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35021) norba69 válasza TeeJay (#35020) üzenetére


norba69
senior tag

Így is lehet értelmezni a kérdést :)
Nagyszámú és nagy terjedelmű torrent futtatására szerver kell :)
A routerek sima fájlmegosztó funkcióra sem valami acélosak, torrentezésre pedig csak nagyon lightosan.

[ Szerkesztve ]

(#35022) Vigilante


Vigilante
őstag

Üdv,

A kérdésem a következő lenne. Egy 945/340-es net mellé, az alábbi beállítások mennyire passzolnak uTorrentben? Lehetséges ezt még feljebb állítani egyes torrentek még gyorsabban való letöltéséhez? uTorrent 2.2.1 -et használok. :R (Ez nem fagy ki még 110 MB/s-os letöltés mellett sem.)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#35023) TylerDurden


TylerDurden
tag

Köszönöm a válaszokat, az AC65P szerintem tökéletes lesz. :DD

(#35024) norba69 válasza Vigilante (#35022) üzenetére


norba69
senior tag

Teljesen jó beállítások. Ha a routered bírja, rakhatod korlátlanra is.
Nálam a qbit 220 MB/s le és 145 MB/s feltöltés mellett sem fagy ki :)

(#35025) TeeJay válasza Vigilante (#35022) üzenetére


TeeJay
félisten

qBittorrent sem fagy ki csak tudni kell beállítani :D
tudjuk uTorrent 2.2.1 a 12évével a legjobb :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35026) TIT válasza TeeJay (#35025) üzenetére


TIT
veterán

Meg a legveszélyesebb,nem véletlen van tiltva.

(#35027) TeeJay válasza TIT (#35026) üzenetére


TeeJay
félisten

hú most segítettem TeamViewer-en egy usernek akinek qBittorrent-el sehogy sem indult el a letöltést...
na mi volt a hiba? olyan mappába akart tölteni amihez nem volt joga
nyitottam egy torrent mappát letöltések mappába egyből ment
:U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35028) Cs1csó válasza LógaGéza (#34961) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen változtass legalábbis a főbb magyar tracker-eken, magyarán tölts le mindent. Persze ha nincs helyed és kellő sávszélességed akkor egy 150GB-os sorozatpakkot lehet pár évadonként is leszedni, de egy filmnél, szedj le mindent.

(#35029) TIT válasza TeeJay (#35027) üzenetére


TIT
veterán

Nem értem ezek mit bűvészkednek,nekem életemben nem volt ilyen jogosultsági bajom.

(#35030) TeeJay válasza TIT (#35029) üzenetére


TeeJay
félisten

99%-ban kiderül mindig hogy user vagy oprendszer esetleg hardver hiba van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35031) ggg666 válasza TeeJay (#35030) üzenetére


ggg666
őstag

Csak a softver hibátlan!

(#35032) TeeJay válasza ggg666 (#35031) üzenetére


TeeJay
félisten

1%-ot meghagytam a szoftver hibára ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35033) ggg666 válasza TeeJay (#35032) üzenetére


ggg666
őstag

Jó nálam is linuxon, most derült ki lehet a cimkézés funkció baszik i a deluge-al, mert mióta nem használom, hibátlan! Legalábbis az autoadd funkció.

(#35034) norba69 válasza ggg666 (#35033) üzenetére


norba69
senior tag

Ipari mennyiség mellett a hibák is könnyebben előjönnek :)

(#35035) ggg666 válasza norba69 (#35034) üzenetére


ggg666
őstag

én mezei user vagyok hektó pálinkával.De egyszer, ha nem ilyen szar a helyzet innunk kell egyet erre közösen, mikor nem tiltják.

[ Szerkesztve ]

(#35036) ggg666 válasza ggg666 (#35035) üzenetére


ggg666
őstag

Vagy majd péklapáttal koccintunk!!

(#35037) tobias40 válasza ggg666 (#35036) üzenetére


tobias40
veterán

Meg jó lenne ha off-ba tennéd az ilyen hozzászólásokat! ;]

(#35038) woodworm válasza TIT (#35029) üzenetére


woodworm
veterán

Általában újratelepítés után szokott előfordulni az örökölt vagy az usb-s külső meghajtókon.

(#35039) SunMount3r válasza woodworm (#35038) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, nálam is volt ilyen az USB-s winyókkal. Jézusom, mennyit szenvedtem vele, meg mire egyáltalán rájöttem mi a nyűg van vele. :(( Tök értelmetlen hülyesége ez amúgy a Windowsnak is. Nemsokára meg gépcsere lesz, na ha akkor meg kezdhetem megint előröl...

(#35040) Geth válasza SunMount3r (#35039) üzenetére


Geth
addikt

Tök értelmetlen hülyesége ez amúgy a Windowsnak is.
Mármint az NTFS jogosultságkezelés? Mert az nagyon nem az.

Nemsokára meg gépcsere lesz, na ha akkor meg kezdhetem megint előröl...
Az egész NTFS partíción kijavítani egy reinstall miatt esetleg megváltozott SID-et rekurzívan még a felületen is csak néhány kattintás és másodperc. Ne tüntesd fel úgy mintha ez valami rettenetes feladat lenne :)
Ha esetleg hordozós a storage, érdemes lenne elgondolkodni hogy csak ismert SID-ekre osztasz jogosultságot, azok minden rendszeren ugyanazok.

(#35041) norba69 válasza SunMount3r (#35039) üzenetére


norba69
senior tag

Hurcibálós winyókat lehet exfatra formázni, azzal kevesebb a nyűg.

(#35042) SunMount3r válasza Geth (#35040) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem "akkor és ott" hirtelenjében nem így jött le. Googliztam is egy csomót, de csak rész információkat tudtam innen-onnan összeszedni, hogy mit is kellene csinálni, mert ugye vakon eltúrni sem akartam semmit. Pl. ha a Winyó főkönyvtárára/magára a winyóra alkalmaztam a változtatásokat, akkor is maradt egy csomó alkönyvtár, amikre ugyan úgy megmaradt a régi, na ezeket egyesévvel végig keresgélni sem 5 pörcbe került. Biztos van tuti profibb módja, ha már az ember felkészült és konkrétan tudja ezek, de aki sose futott még bele ebbe a gondba, annak csak néz ki a fejéből és kínszenvedés lesz neki ezek nélkül.

(#35041) norba69: 4db 1TB-os winyó, szinte full-ig megtelve, átmentési kapacitás hiányában azt hiszem ez még jó sokáig elmarad. Amúgy az EXFAT nem Linux-hoz passzol inkább, az NTFS meg továbbra is a Windows favorit (más szempontokból)?

[ Szerkesztve ]

(#35043) norba69 válasza SunMount3r (#35042) üzenetére


norba69
senior tag

Tökéletesen kezeli a Vista óta az összes win.
Link

(#35044) Geth válasza SunMount3r (#35042) üzenetére


Geth
addikt

akkor is maradt egy csomó alkönyvtár, amikre ugyan úgy megmaradt a régi, na ezeket egyesévvel végig keresgélni sem 5 pörcbe került.
Egyszerűbb lett volna az öröklést bekapcsolva rekurzívan végrehajtani a jogosultságok módosítását, úgy pár másodperc :)

Amúgy az EXFAT nem Linux-hoz passzol inkább, az NTFS meg továbbra is a Windows favorit (más szempontokból)?
Mármint egy MS filerendszer inkább linuxhoz passzol?? Olvass ennek is utána.
exFAT-on nincs journaling és jogosultságkezelés, nehezebben tűri, ha pl. elmegy az áram, kirántod a meghajtót leválasztás előtt, stb.

(#35045) Game78


Game78
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy nassal torrentezek, egy adott megosztott mappába. Md0/video
Hogy tudnám azt megoldani hogy pl filmnél csak is a film fájlt töltse le ne egy mappát és azon belül a fájlt.
Transmissionnal tölt a nas és általában a telefonnal adom hozzá.Atlathatobb lenne ha a videó mappába csak a film fájlok lennének plusz a kodi is jobban kezeli a borítóját a filmnek.
Üdv Ákos

[ Szerkesztve ]

(#35046) Tarokk79 válasza enginev3.0 (#34901) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Beállítottam, hogy a cache az SSD-n legyen, de így is 45MB/s a max, vagyis lehet ez már a netem plafonja(?).

(#35047) TeeJay válasza Tarokk79 (#35046) üzenetére


TeeJay
félisten

a cache a RAM-ban van hogy nyomtad te azt SSD-re?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35048) Tarokk79 válasza TeeJay (#35047) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Oké, rosszul mondtam. Csináltam egy incomplete könyvtárat az SSD-re, és csak utána másolom át a HDD-re, de nem lett gyorsabb sajnos a letöltés.

(#35049) TeeJay válasza Tarokk79 (#35048) üzenetére


TeeJay
félisten

milyen neted van?
milyen router?
speedtest mit dob?
milyen géppel mire töltöd?
proci ram hdd ssd típusa?

lemez cache beállításaid? szálak és torrent ütemező hogy van belőve?
protokoll TCP és uTP vegyesen vagy elállítottad?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35050) Tarokk79 válasza TeeJay (#35049) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

A netem T-s 1G-s,
ASUS AC65P
410 Mbit/s és 500 között,
OMV5,
Samsung-SSD-970-EVO-Plus-500GB-ra,
HDD WD60EFAX,
proci 9500T,
16GB memória.

A cache beállításainál egy olyat láttam, hogy enable write-cache,
Globális szálak maximális száma: 1200
Torrentenkénti szálak maximális száma: 46
Globális feltöltési szálak maximális száma: 20
Torrentenkénti feltöltési szálak maximális száma: 20
protokoll TCP és uTP vegyesen.

Aktív letöltések maximális száma: 10
Aktív feltöltések maximális száma: 100
Aktív torrentek maximális száma: 1000
Lassú torrentek figyelmen kívül hagyása a korlátoknál
Letöltési sebességkorlát: 500 KiB/s
Feltöltési sebességkorlát: 500 KiB/s
Torrent inaktivitási időzítő: 60 másodperc.

Azt hiszem ennyi, de gondolom a net sebesség korlátoz le :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.