Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) tzscske válasza Csapi007 (#400) üzenetére


tzscske
tag

Nem feltétlenül a peer számtól függ a sebesség!Lehet terhelt a hálózat jobban mint reggel,akiktől szeded elkezdtek mást is tölteni és azért lassultak stb.
Írd le a hálózatod és a beállításokat részletesen,mert így nem lehet tudni mégis mit csinálsz rosszul!Csak tippeket kapsz ami nem feltétlenül jó.
Foglald össze a hálózat felépítését (dinamikus ip?portforward?stb),milyen net egyáltalán.
Úgy biztos több okos,használható ötletet fogsz kapni.
Esetleg nézz szét az otthoni hálózatmegosztásos topicban,hátha ott már leírták a megoldást!

(#402) Csapi007 válasza tzscske (#401) üzenetére


Csapi007
veterán

Az lehet.
Chellom van, upnp és a titkosítás be van kapcsolva, és ahogy írták virtual szerver résznél nyitottam neki portot. :F

"Csak úgy mondom"

(#403) ToBeY


ToBeY
nagyúr

U torrentbe hol lehetne beállítani hogy ne 30percenként frissitse trackert,hanem gyakrabban?!

(#404) Winner_hun válasza ToBeY (#403) üzenetére


Winner_hun
félisten

tudomásom szerint nincs még ilyen beállítási opció benne

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#405) Tele von Zsinór válasza ToBeY (#403) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem lehet, a tracker mondja meg, hogy mennyi időnként frissítsen.

(#406) Rommel6600 válasza Csapi007 (#402) üzenetére


Rommel6600
őstag

Hogy érted, hogy a titkosítás be van kapcsolva?
Engedve vagy erőltetve van?
Hacsak nem korlátozzák a torrent protokollt akkor felesleges erőltetve-re rakni, mert akkor azok a peerek eleve kiesnek akik nem engedélyezték (relatíve sokan vannak), ill tapasztalatom szerint bekapcsolt titkosítással lassabban is jön minden egyes peertől az adat.
Tehát amíg nincs szükség rá, márpedig chello-nál nincs, ne használjunk titkosítást.

(#407) Troy. válasza rii (#395) üzenetére


Troy.
addikt

Miért kell kiírni a nevét? :W

.

(#408) ngabor2 válasza Troy. (#407) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valaki már kiszedte, de ha nevet írt, az nem probléma. ha privát tracker címét... akkor jogos volt.

(#409) tzscske válasza Csapi007 (#402) üzenetére


tzscske
tag

Mint alább írták kapcsold ki a titkosítást mert alapból feleseleges.
Fix ip-n vannak a gépek gondolom.(milyen router egyáltalán? lehet az ne mszereti a túl sok kapcsoatot és azért hal le)

(#410) rii


rii
nagyúr

(#397) tzscske: köszi, kipróbáltam volna, de a bitcomet meg leszedte így is.

(#407) Troy: mert csak ott volt csak egy anyaggal, és sokaknak is ez volt a gondjuk, aszittem' valaki az itteniek közül szintén belefutott az ottani gubancba.

bocs érte'

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#411) DigitXT


DigitXT
félisten

Hát ezt nem hiszem el: vhogy ''kikerültem'' a kedvenc trackeremről.:W Természetesen regisztrálni nem lehet, csak meghívóval bekerülni, a meghívás meg szünetel... Amiért marhára idegesít, az az, hogy volt kb. 100GB feltöltésem, és csak 20-30GB letöltésem (volt egy hosszú időszak, amikor ingyentorrentek voltak, egyébként ''csak'' átlag 3x-os szokott lenni az arányom), ráadásul hetek óta seedeltem vmit, amit épp nem vittek, de akkor is: sokáig aktív tag voltam. Azért, mert nem néztem be konkrétan a trackerre mondjuk két hete, már törölnek is?:O Hm. Háromszoros? Most nézem, hogy április elején (asszem pont március végén volt ez a freeleech időszak) 80 vs 11 gigával majd' 7x-es arányom volt, na ja, már jó ideje ''Szuper felhasználó'' voltam, stb. Ha nem szerettem volna az adott trackert, akkor nem zavarna ennyire, de így, hogy még jónak is tartottam...:((( Na mindegy...

(#412) Tele von Zsinór válasza DigitXT (#411) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Privátban küldd el, hogy melyik trackeren voltál milyen néven. Ha uid-t tudsz, még jobb.

(#413) VladimirR válasza Tele von Zsinór (#412) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sot, a nevet akar be irhatja public-ba is, hogy masok tudjak, hol ajanlott kulonosen figyelni

(#414) #54715584 válasza DigitXT (#411) üzenetére


#54715584
törölt tag

1-2 oldalt amit ismerek, ott mar a forumhozzaszolasert is kivagnak vagy ha uj torrentnel olyat kerdezel, amit tiltanak...

(#415) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Titkosítást kikapcsoltam.
Ez egy TP-Link TL R460 típusú router.

"Csak úgy mondom"

(#416) tzscske válasza Csapi007 (#415) üzenetére


tzscske
tag

portforward leírás hozzá [link]
itt le van írva,hogy hogy kell belőni a portnyitást.
Ha a port jó és ki van kapcsolva a titkosítás akkor jónak kéne lennie.

(#417) DigitXT


DigitXT
félisten

Így estére egy jó hír (bár nem egészen értem: ennyire hegesztettek, vagy mi a szösz?:F): délután még ugye azt mondta, hogy nem tudtam belépni, nem létezik az azonosítóm, sőt nincs ilyen e-mail címmel regisztrált tag sem, stb. most meg ugyanúgy bejön az oldal, ahogy szokott, tehát még be is vagyok jelentkezve.:B Nézem a főoldalt, nincs hír erről a malőrről (régebben írták, hogy lesznek leállások, de gondoltam már ezen túl vannak). Viszont most örülök nagyon, mert 99GB feltöltés VS. 14.77GB elég nagy mozgásterent jelent (ráadásul sok torrent van).:D Persze az a vicc, hogy elég nehezen rontom az arányom, mert már elvből is megvárom, mire meglesz 1 fölött egy adott letöltés.:) De ha vmi nagyon sokáig nem kell senkinek, hát belefér.:)) Amúgy épp arról vettem észre, hogy vmi gáz van, hogy passkey not registered hibaüzenet volt a sokáig (már feleslegesen) seedelt cuccoknál, erre mikor észrevettem, hogy kivágtak, töröltem azokat: most már ez van.:o Egyébként a ''biteket szerető ember(ek)'' trackeréről volt szó...:R

(#418) Chili7


Chili7
őstag

Elolvastam az első hsz.-t, és még nem világos, hogy ha hd filmeket szeretnék, akkor jó helyen járok-e?

(#419) Tele von Zsinór válasza Chili7 (#418) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Itt? Nem :D A torrent oldalakon keresgélj :DDD

[Szerkesztve]

(#420) Csapi007 válasza tzscske (#416) üzenetére


Csapi007
veterán

Pedig minden így van ahogy leírtad. :O

"Csak úgy mondom"

(#421) Oracle


Oracle
senior tag

hello
az lenne a kérdésem hogy az utorrentben mi lenne az ideálís beállítás a sebesség kalauzban?? itt [kép]

egy 4mb/256-os netnél?? mit állítsak be neki ami a legoptimálisabb? kézzel is megtudom adni neki az összes értéket csak nemtom hova mennyit írjak?? :F

[Szerkesztve]

(#422) VladimirR válasza Oracle (#421) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha hasznalsz valamilyen traffic shaping-et (cfos, vagy erre kepes router), akkor a korlatozast nem kell allitanod, ha nem, akkor durvan a feltoltesed 75%-ara allitsd be

a masik, ami fontos, az a kapcsolatok szama (globails) a windoze nem szereti a sok, egyideju, varakozo (time_wait) kapcsolatot, s torrent-nel (es minden mas p2p eseteben is) ezek hajlamosak elszaporodni, ami a halozat lassulasat (igen durva lassulas) eredmenyezheti (nalam megesett, hogy a localhost elerese tobb masodpercig tartott, de par oldallal visszabb [amne] is ugyanebbe a problemaba futott vele)
tapasztalataim szerint nem egeszseges, ha a globalis kapcsolatok megengedett szama 100-150 folott van
azt, hogy nalad mi ez a maximum, ugy tutot megallapitani, hogy probalkozol
ha tul nagy az ertek, lassul a halozatod, de meg mielott erezhetoen lassulna, bejegyzes kerul az esemenynaploba, szoval erdemes azt is figyelni
az aktiv torrent/letoltes leginkabb attol fugg, hogy milyen sebesseggel tudsz tolteni, az a fontos, hogy egy cucc hamar leerjen, s jojjenek sorba, vagy had jojjon egyszerre, nem baj, ha csak a vegen lesz elerheto mind (mert egyszerre fejezi be oket, nem egymas utan)
a feltoltesi szal meg passz

(#423) ALI_G


ALI_G
veterán

hallottam, hogy van nyílt magyar tracker, más is hallotta? ha igen, pls igazítsatok már útba. köszi

(#424) Oracle válasza VladimirR (#422) üzenetére


Oracle
senior tag

köszi a választ

cfosst használok, a globálist 150re állítottam, az eseménynaplóba milyen bejegyzést keressek??
valaki tud valamit a feltöltésiszálról??? mennyire érdemes állítani :F :R

(#425) virkir


virkir
veterán

Na itt is felteszem a kérdést.
Adott néhány CD lossles formátumban, amiket nagy nehezen leszenvedtem és semmivel nem bírom megnyitni a winamp az alábbi hibaüzenetet adja
[link]
sem kiírni neroval ami meg a következő hibaüzenettel elszáll a második behúzott számnál
[link]
A könyvtárakban lejött pár txt kiterjesztésű fájl is amiket szintén nem bírok megnyitni semmivel csak egy nagy katyvasz látszik.
A többi flac fájlomat simán tudom lejátszani kiírni csak ez a néhány CD nem megy.
Mi lehet a gond?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#426) sgergi válasza Oracle (#424) üzenetére


sgergi
veterán

ADSL-ed van? Mert, akkor, ha cfos-t használsz, a feltöltést beállíthatod maximálisnak, mert, ha kell másnak a sávszél, akkor a program annak adja oda, és a feltöltést korlátozza. Szóval mindig a legmagasabb lesz a feltöltésed. Már, ha ez a cél.

(#427) eastsider


eastsider
nagyúr

Hay

Majomra nemtudjátok mikor lesz meghívás?

(#428) tzscske válasza eastsider (#427) üzenetére


tzscske
tag

Szerintem most is van.Leglábbis nem láttam,hogy a meghívás szünetelne.

(#429) Chili7


Chili7
őstag

Kezdő vagyok! Itt elakadtam! Help me! [link]
A (#4)-es hsz-t olvasva nem tudom kibogózni, hogy most mi jön.

(#430) fradi81 válasza Chili7 (#429) üzenetére


fradi81
veterán

Mi itt a gond? le van töltve

moto g72, Ninebot d28e

(#431) eastsider válasza tzscske (#428) üzenetére


eastsider
nagyúr

Az userlétszám elérte a maximumot.

(#432) Chili7 válasza fradi81 (#430) üzenetére


Chili7
őstag

Mi van letöltve? A torrent fájl?
Én úgy emléxem, hogy csak feltöltöttem, aztán pont ott akadtam el, hogy:

''az ellenőrzés befejeztével a kliensünk készen van, várakozik a letöltőkre (zöld, felfele mutató nyilat kell látnunk a torrent mellet, illetve a seeding feliratot)
'' -én ezt sem látom!

''Letöltes a kliensoldalon
- töltsük le a torrent file-t
- nyissuk meg azt egy bittorrent klienssel
- adjuk meg a letöltés helyét
- a kliensprogram csatlakozik a tracker-hez, elkéri a lehetséges peer-ek IP-jét, majd csatlakozva hozzájuk megkezdi a letöltést
''
-ezeket nem tudom értelmezni.

(#433) VladimirR válasza Chili7 (#432) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ird le kerlek pontosan, hogy mit szeretnel es eddig mit csinaltal

btw a zold felfele mutato nyil es a seed felirat szerintem egesz jol latszik

[Szerkesztve]

(#434) chungee


chungee
addikt

Sötét oldalon netom megnézni a profilomat, ti?

(#435) Chili7 válasza VladimirR (#433) üzenetére


Chili7
őstag

A #4-es hsz lépéseit követtem, egészen odáig, hogy a ''felfelé'' mutató zöld nyíl helyett, ''lefelé'' mutató zöld nyilat olvastam többször is. :B - és azt nem találtam.
Reggeltem a kalózoson, ezek szerint feltöltöttem a fájlt is, viszont most azt nem tudom hogyan kezdjek hozzá a : ''Letöltes a kliensoldalon
- töltsük le a torrent file-t''

részhez.
thx

(#436) VladimirR válasza Chili7 (#435) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha teljesen biztos vagy benne, hogy a tracker cimet jol adtad meg*, akkor innentol a te feladatod kesz, te mar seed-elsz, s ha lesz leecher, akkor az toled fogja tolteni, neked csak varnod kell, s futni hagyni a torrent progit (micro, ha jol latom)

a toltsuk le a torrent file-t pont arra vonatkozik, aki le akarja tolteni a cuccot (o a kliens ezesetben) - a lepesek ugyanazok, mint barmely mas torrent file eseteben
letolt, megnyit, orul


*: az zold nyil erre utal, s ha a kalozos oldalon a thepiratebay-t erted**, akkor nem kell kulon turkkozni sem

**: hagyjatok mar a fenebe ezt a hulye alnevezest - egyreszt nevetseges, masreszt igy nem lehet segiteni, mert nem egyertelmu, mit akar a masik),

(#437) chungee


chungee
addikt

Na mindenkinek jó a profil a sötétoldalon, csak nekem nem :F

(#438) Vapor válasza chungee (#434) üzenetére


Vapor
aktív tag

én se.

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#439) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Az a problémám, hogy leszedtem egy filmet viszont egyszerűen nem hajlandó seedelni :(
Max priority-t kapott, csak az megy, és semmi. Azaz nem semmi kemény 1,42MB 7 óra alatt.
Miért lehet ez?

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#440) chungee válasza PazsitZ (#439) üzenetére


chungee
addikt

Van leech?

(#441) chungee válasza Vapor (#438) üzenetére


chungee
addikt

Na meg van hogy mért? Ilyen választ kaptam:
''Böngésződ címsorában írd át *********

Moderálva. - Race

(#442) VladimirR válasza PazsitZ (#439) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#7 2-es pont?

(#443) Vapor válasza chungee (#441) üzenetére


Vapor
aktív tag

Nekem már müxik. :)
amúgymeg az oldal címét nem kéne kiírn..

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#444) ALI_G


ALI_G
veterán

miért nem számolja el a tracker a feltöltésemet teljesen, és a bitcomet miért tölt fel ilyen lassan meg ilyen keveset? Nincs meg a minimum arányom, de nem tudok jelenleg mit tenni ellene, hiába hagyom seedelni, nem tölti felfele a kliensem :(
0,81-es bitcometet használok. Egyébként meg a letöltésemet sem könyveli el teljesen...pár gigát nem számolt el abból sem.

mod: elolvastam a FAQ-t az oldalon, az első 4 hsz-t a topicban, de passz.

[Szerkesztve]

(#445) VladimirR válasza Vapor (#443) üzenetére


VladimirR
nagyúr

indokold meg kerlek, hogy miert ne irhatna ki

(#446) chungee


chungee
addikt

Ízé Copy-paste használtam és nem figyeltem oda, SORRY!

(#447) PazsitZ válasza VladimirR (#442) üzenetére


PazsitZ
addikt

(#440) chungee Van leech, bár változó mennyi.

Hát ez a 2es pont alapján rengeteg dolog lehet.
Csak az a furcsa hogy szinte nulla(minimális) az up. :(

- http://pazsitz.hu -

(#448) Chili7 válasza VladimirR (#436) üzenetére


Chili7
őstag

mikro igen, és piratebay, de ha a feladatom kész és csak várnom kell, akkor még azt nem értem, hogy nekem hogy lesz letöltött filmem, vagy akérmi másom, magyarul hogy tölthetek le?
Lehet, hogy nagyon dc-s fejjel gondolkodok, de erre még nem jöttem rá.

(#449) VladimirR válasza Chili7 (#448) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hattoo....ize
te nem feltolteni akarsz (nem seed-elni, hanem uj cuccot megosztani es seed-elni) ?
mert ahhoz kell a #4-es post-ban levo leiras

(#450) VladimirR válasza PazsitZ (#447) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha lenyegesen tobb a seeder, mint a leecher (zart tracker-eken elo szokott fordulni), akkor megeshet, hogy toled mar senki nem akar tolteni, vagy akar eppen, de mastol olyan gyorsan tolt, hogy toled nem tud, csak 1-2K-val, netan mindenkitol csak 1-2K al tolt, de egyszerre 60-helyrol

nezd meg a swarm sebesseget (ha irja a tracker) - ha az magas es sok a seeder, jo esellyel te mar csak kis sebesseggel tudsz beszallni a seed-elesbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.