Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Dragon3000 válasza tibaimp (#48000) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagy része hdd-n van 30-35TB, az ssd csak 1TB-os, amit torrenthez használok, azon kb 150-200 kisebb friss szokott lenni.

(#48002) norba69 válasza tibaimp (#48000) üzenetére


norba69
senior tag

Azért nem kell ennyire elvetemülni, hacsak nem Top50-es szeretnél lenni a magon. :)
Ezen a fórumon jópáran extrém módon műveljük a torrentezést, így nem feltétlen minket kellene alapul venni :)
Viszont tanácsot azt tudunk adni első kézből :)

(#48003) TeeJay válasza Jackie_Chan (#47997) üzenetére


TeeJay
félisten

uTorrent 2.0.4 még régebbi mint a 2.2.1
Van vagy 14-15éves kliens...
32bites, még azt hiszem 4GB RAM kezeléssel is gondja van akárcsak a merevlemez cache-el. Vista volt még akkor mikor készült, később Win7 de Win10 mellé mai procikkal meg SSD-vel...
Ne csodálkozz.
Nálam is 1500-1800torrent fut i7-4790K procis gépen, 16GB RAM-on 1TB 870EVO SSD rendszer 4TB 870EVO torrentnek. Röhögve bírja, RAM fele mindig szabad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48004) Winne


Winne
nagyúr

Tavaszi kvízt kitöltötte valaki? Nagyon nem egyszerű. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48005) somnia válasza Winne (#48004) üzenetére


somnia
őstag

a 15-öst nem tudom

(#48006) woodworm válasza Winne (#48004) üzenetére


woodworm
veterán

A google képkeresővel szinte mindegyik megtalálható pillanatok alatt.

(#48007) tibaimp válasza norba69 (#48002) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! :R
Dehogy akarok én olyan magas szintet, csak "megélni" ott.
(amúgy mi az a "mag", ha szabad kérdezni)?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48008) Jackie_Chan válasza tibaimp (#48007) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Az NCORE nevezetű torrent oldalt "becézik" így!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#48009) tibaimp válasza Jackie_Chan (#48008) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja értem, leesett! Core, mint mag, OK, kösz :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48010) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Na megjött a nyúl és meghozta a húsvét ajéndékot: Torrentezős lemez összeomlás chkdsk hiba stb.. 1.2TB adatvesztés :(( 1 óra alatt 2szor omlott össze. Érdekes módon a Sentinel Semmilyen hibát nem ír ki. Elbúcsúzhatok az 600 alatti helyezésemtől... :W
Elkeseredésemben kibontottam 1 sört, de az is keserű.

[ Szerkesztve ]

(#48011) enginev3.0 válasza zsolt_64 (#48010) üzenetére


enginev3.0
félisten

kábel? táp kábel?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48012) zsolt_64 válasza enginev3.0 (#48011) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem tudom, most kiraktam 1 usb külsőre, majd meglátom, de már többször is volr vele anomália. A gépben minden más kifogástalanul működik. egy 2.5 5 TB van szó

(#48013) Dragon3000 válasza zsolt_64 (#48010) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valaminek pedig kell lennie, kábelek rendben? A 600 alatti helyezés meg miért fontos? Nincs ott semmi plusz, amit adna. Engem sokkal jobban zavarna az adatvesztés, mint a helyezés.

(#48014) zsolt_64 válasza Dragon3000 (#48013) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ez csak torrentezős meghajtó, nincs is más rajta, persze seed kötelezettség sem. A helyezés meg nem érdekel csak megemlítettem. beállítottam már egy 2 TB ost , és most megy az adatmentés, de persze nem lesz annyi seed, mindegy 1.2TB így is ment a lecsóba.
Kábelek meg ilyesmit , ellenőriztem kb 3 hete, akkor semmilyen baja sem volt. Mindazonáltal valami van... 1 ideje már nem tudtam közvetlenül rátölteni, mert összeomlott. Ekkor ssdre töltöttem , és onnan csak másolás volt. 1 darabig működött...

[ Szerkesztve ]

(#48015) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#48014) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Na úgylácccik a húsvéti nyúl a tapsi-hapsi, mert szivat:
kicseréltem az összeomlott meghajtót 1 jóra , ami eddig 1 külső usb-ben volt.
az összeomlósat rádugtam az usb-re , és láss csodát, minden remekül műküdik.. :Y
ráállítottam kb 400 elvesztett bolondos dallamot, mindet letöltötte hibátlanul, tehát gép és kábel jó.
A megmaradt torrenteket pedig órák óta rechekkoltatom a qbittel, szintén hibátlanul,sőt a chkdsk által megmentett fileok, helyükre rekva is jók.
Na most erre varrjon valaki gombot... :F

[ Szerkesztve ]

(#48016) Met


Met
nagyúr

A Transmission Remote GUI beállításait lehet valahogy exportálni?
Újratelepíteném a gépet és jó lenne ha nem kellene mindent beállítgatni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48017) qqcqqc válasza Met (#48016) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát van rajta beállítások mentése és visszatöltése.

(#48018) Met válasza qqcqqc (#48017) üzenetére


Met
nagyúr

Hmm, előbb kérdeztem mint néztem :B
Nem számítottam rá hogy be van építve a programba, csak olyasmi megoldásra gondoltam hogy a telepítés könyvtárból kell kimásolni egy file-t ami tartalmazza a beállításokat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48019) morna


morna
csendes tag

Sziasztok! Próbáltam választ találni az üzenetekből és válaszaikból, de nem jártam sikerrel, így kérdeznék hármat.
Qbit 4.5.2-ről van szó, port nyitva, ellenőrizve, VPN nincs, Upnp nem engedélyezett.
1. - Csak az ncore-os torrenteknél ez a tracker infoban látható üzenet: "skipping tracker announce (unreachable)" Próbaképpen insane-torrenteket is megnyitottam, egyik se futott hibára, mindegyik állapota "működik", ez az üzenet sehol nem látható. Találkozott már valaki ezzel?
2. - Mind "elakadt" státuszban van, de arról azt olvastam itt az oldalon, hogy talán nem baj, mert ha online van a kapcsolat, akkor azzal igazából nem kell foglalkozni de lehet csak elkerülte a figyelmemet valamelyikőtök tanácsa, amivel azt is meg lehet oldani...
3. - Amiben még segítséget szeretnék kérni, hogy a képen látható tracker infot hogy kellene értenem? Most működik vagy sem? [kép]
Kissé rá vagyok feszülve, mert nem figyeltem a kliens verziószámára, és egy oldalról már kivágtak inaktivitás miatt, erre a két account-ra próbálnék vigyázni, de nem vagyok nagy expert a dologban...
Nagyon köszönöm előre is (ahogy mondani szokták :) ) a támogató jellegű hozzászólásokat :)

[ Szerkesztve ]

(#48020) Laccoss válasza morna (#48019) üzenetére


Laccoss
addikt

Miért osztod meg a passkey-ed?

Kezdheted annak cseréjével mielőtt problémád lesz belőle.

(#48021) morna válasza Laccoss (#48020) üzenetére


morna
csendes tag

hogy tudom felülírni vagy cserélni? elnézést, nem tudtam mi ez, mondtam, hogy nem vagyok expert.

[ Szerkesztve ]

(#48022) Laccoss válasza morna (#48021) üzenetére


Laccoss
addikt

A tracker cím utáni számokból és betűkből álló karaktersorozat, mely beazonosít a trackernél.

Tölts le egy torrentet az oldalról, kliensben megnyit, nem kell letölteni az adatot, csak a torrenten jobb egérgomb- tracker szerkesztés, kimásolod az ott lévő két sort, majd kijelölöd a kliensben lévő összes, az ncore-ról származó torrentet, jobb egérgomb trackerek szerkesztése, beilleszted, majd leokézod.

[ Szerkesztve ]

(#48023) morna válasza Laccoss (#48020) üzenetére


morna
csendes tag

köszönöm, megnéztem mi ez, javítva.

(#48024) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok, kicsit bajlódott a net, aztán bezártam qbittorrentet majd bent ragadt, kilőttem feleadatkezelőből, aztán elindítom és látom a hogy a connection status bepirosult. Pár nappal ezelőtt advanced mode-ba beállítottam, hogy csak ipv4-es címeket használjon, viszont ha átállitom összes címre vagy ipv6-ra akkor besárgul a status, ez gyakorlatilag véletlen egybeesés és blokkolta a portot a szolgáltató miközbe beragadt a kliens? és ha blokkolták akkor miért, látják hogy magas az adatforgalom?

[ Szerkesztve ]

(#48025) Winne válasza somnia (#48005) üzenetére


Winne
nagyúr

Győr

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48026) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Aki Telekom GPON optikás internetet használ, Tőlük szeretnék kérdezni.
Olvasgattam a Telekom-os topikot de nem igazán lett egyértelmű egy dolog számomra. Olvastam hogy vannak ilyen 32 vagy 64-es osztások a hálózaton. Azt szeretném kérdezni hogy aki 1/1Gbit-es internetcsomagot használ, ott ez a sebesség mennyire van meg? Tudom hogy nem dedikált sávszélesség ez a sok osztás miatt, de érdeklődnék hogy kinél mik a tapasztalatok. Természetesen a torrentezés miatt érdekelne. Kezdetben csak egy 250/70-es csomagot köttetnék be hogy lássam hogy működik élesben a dolog, viszont hogyha jól működik akkor váltanék feljebb mert érdekelne a nagyobb sebesség.

Most annyit kell tudni hogy nálunk Invitel van még mint kábelszolgáltató, és azért az oszlopokon jól látom hogy legtöbben kiköttették. Szóval sokan vannak bekötve a Telekom optikájára és nem tudom hogy ez mennyire rontja az esélyeket, vagy hogy ez a hálózat mennyire van jól kialakítva.

Szóval aki 1/1Gbit-es csomagot használ az megírná hogy mennyire valósak ezek a számok?

Köszönöm.

(#48027) sziszi-fuszi válasza tothjozsi96 (#48026) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nincs ok aggodalomra! Mindig rendelkezésedre áll az 1/1 sőt, az 2/1 is. Bátran válts. Nem fogsz csalódni. de arra ne számíts, hogy pikkpakk ki is használod feltöltésnél. Sok helyen elérhető a gigás net és sokan seedelnek. Letöltési irányban ellenben remek dolog, hogy villámgyorsan megkapod a számodra fontos dolgokat.

Mi alá kell írás?

(#48028) Kekmen válasza tothjozsi96 (#48026) üzenetére


Kekmen
senior tag

2021 novembere óta van optikám. 1 évig 2/1 volt, most 1/1. Nem tudtam még olyan időpontban használni, hogy ne legyen meg az elméleti sávszélesség. 1 hónappal ezelőttig 2.5 Gbit-es hálókártyával használtam az 1/1-et is és mindig 1000 Mbit fölött mértem kicsivel. Szóval szerintem nem kell aggódnod. :)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#48029) mpo


mpo
veterán

Másnak sem elérhető a rarbg vagy nálam van csak anomália?

Ha érted, akkor már elavult.

(#48030) Cs1csó válasza mpo (#48029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia nálam bejön, igaz van előbb egy captcha oldal és ott bizonyítod, hogy "human" vagy és beenged.
Próbáld ki letiltott böngésző kiegészítőkkel, főleg a reklám - tartalom - blokkoló szokott bezavarni.

(#48031) TeeJay válasza tothjozsi96 (#48026) üzenetére


TeeJay
félisten

Már feleannyian ha torrenteznek mint mondjuk 10éve miközben azóta már sokszoros kapacitású optikai hálózat van legtöbb helyen. Nagy pechednek kell lenni hogy olyan területen lakj ahol más torrent huszár is nyomja éjjel nappal. Átlag előfizetők azt se tudják mi az hogy torrent vagy ha letölt pár dolgot az SD film lesz havonta 3darab és sosem fogja előled vinni a sávot. 2/1gigát is így tud Telekom adni GPON-on pedig ott 2,45/1,25gbit van lefelé és felfelé osztva 64-128 végpont felé. Általában 128-as osztást tolnak mert gazdaságosabb kiépíteni. Van pár Telekomos srác itt és vadul nyomják de nem hiszem hogy sebesség gondjuk lenne :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48032) Cs1csó válasza TeeJay (#48031) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hálózatot manapság már más terheli, szerintem elsősorban a STREAM (Disney, Netflix, stb.) és persze a felhőtárhely szinkronizációk is gondolom. A STEAM csatornák is úgy a 2010-es évek óta.
Amúgy minél durvább sávszélek lesznek annál kevesebbet is lesz komolyabban terhelve. Hiszen ha egy 4K HDR film lejön 5 perc alatt akkor ugye nem fogja a sávszélt koptatni akár órákon át.

[ Szerkesztve ]

(#48033) TeeJay válasza Cs1csó (#48032) üzenetére


TeeJay
félisten

Csak te is tudod hogy nem terhelik úgy mint a torrent mert amikor még mindenki tolta és kijött valami kapós cucc sok százan meg ezren meg tízezren ugrottak rá és mindenkinek csutkára ment a le és feltöltés is napokig.
A stream igazából csak a lefelé irányt terheli 2-3megabittel/csatorna? Azt sem mindenki egyidőben mert több napra meg hétre elosztva nézik a tartalmakat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48034) Cs1csó válasza TeeJay (#48033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, bár a stream-nél is számít az időszak, (pl. esti órák) vagy egy adott premier időpontja.
De továbbra is az a véleményem, hogy minden változik és minden új dolog elvesz valamennyit az időnkből: színház, rádió, mozi, tévé, videó, számítógépes játék, torrent, stream stb. és ezáltal a korábbira kevesebb idő jut.

A lineáris tévé alkonyát várom már. :DDD

(#48035) Winne válasza tothjozsi96 (#48026) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez egy átlag mérés, ahogy a többiek is írták van ebben puffer bőven. Én kint az utcán az utolsó szabadot kaptam az aknában és itt is kb 100 feletti ház van a bejövő vonalon, zsákutcák vannak.

Nyugodtan mehet elsőre a 2000-es csomag, normális modemet fogsz legalább kapni, max visszaváltod utána kisebbre. ;)

Még MAGon is, ahol sok a user szépen lehet haladni úgy is, ha csak azt szeded, amire valóban szükséged van, ezzel a megoldással is lehet hetente egy TB feltöltésed simán.

Nekem van szabad sávszélem bőven, de a kiugróan populáris torrenteknél a szerverparkos peerek simán elviszik még így is a feltöltés nagyrészét, mikor nekem megy 5 MB/s-el már csak, nekik még akkor is megy sokszor 50-el is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48036) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Srácok, köszönöm mindenkinek aki válaszolt! :R

(#48037) totron válasza Cs1csó (#48034) üzenetére


totron
addikt

Várhatod, de hol maradnak a dokumentumfilmek a streamerek kínálatából? A torrentnél meg mindig kibukik, hogy tiniműfaj, nagyon kevés kivételtől eltekintve mindig a tini szemet és agyat érdeklő vonulat van ott az adott tartalomban, doku szökőévente 1x (azt se mindig sikerül jelölni, ugye kedves mag vezetőség?:/) ..ami egy nem túl üdítő szint. Könyvekből is a ponyva felé húz a tartalom, a szakkönyvek száma elenyésző.

(#48033) TeeJay, a kapós cuccoknak keletkezett egy csúcsa, de ha a forgalmazott adatmennyiséget nézed ma, messze a streamre használják az emberek a netet.

[ Szerkesztve ]

(#48038) Kekmen válasza TeeJay (#48031) üzenetére


Kekmen
senior tag

A Telekom nem épített 128 osztásos hálózatot, maximum 64-et, de jellemzően 32-es van és az sincs telítve.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#48039) Dragon3000 válasza TeeJay (#48033) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hiába elenyésző a stream terhelése a 20-25Mbps sebességgel, covid idején mégis korlátozni kellett a minőséget, mert a gerinc hálózatok nem bírták a terhelést és itthon is megéreztük, amikor mindenkinek otthon kellett maradnia. Torrent miatt hány évtizede volt ilyen gond?

(#48040) TeeJay válasza Kekmen (#48038) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor még jobb példa a DIGI ahol tudom hogy 128-as osztás van, mindenkinek egységesen 1000-es net és 2020 június óta nem tudtam 900 megabit alatti mérést csinálni mert még így is mindig megvan a kellő sebesség :R
Már nincs kiterhelve a hálózat mert a stream szolgáltatók azzal a pár megabittel nem vészesek :R

Dragon: a covid korlátozás csak egy opció volt tudtommal aki youtube-on fogta és át nyomta 4K-ra ugyanúgy ment neki akadás nélkül szóval csak az alapértelmezett minőséget vették lentebb a lusták kedvéért :D Ja és karantén alatt a torrentezés is jobban ment mert mindent is néztek az emberek. Mi konkrétan 1980-ig visszamenőleg minden év top 25 filmjét megnéztük újra :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48041) Geth válasza TeeJay (#48040) üzenetére


Geth
addikt

Mi konkrétan 1980-ig visszamenőleg minden év top 25 filmjét megnéztük újra :))
Le a kalappal, 2020-ban ez 40 * 25 = 1000 film.
Nálatok milyen hosszú volt a karantén? Félévvel számolva ez napi 5-6 film.

(#48042) Dragon3000 válasza TeeJay (#48040) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hiába, ha a netflix és a youtube korlátozta a lehetőséget. Netflix esetén ha jól emlékszem a 4k nem volt elérhető, youtube esetében is talán 4k alatti minőség volt csak abban az 1 hónapban.

(#48043) TeeJay válasza Geth (#48041) üzenetére


TeeJay
félisten

20-21-ben amíg nem lehetett bulizni menni maradt a filmnézés :D igen majdnem minden este 3-4 film

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48044) Geth válasza TeeJay (#48043) üzenetére


Geth
addikt

182 nappal számolva 182 napig 5-6 db, nem 3-4 db, ezért kérdeztem, hogy mekkora karanténról is van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#48045) pn4hvq válasza Geth (#48044) üzenetére


pn4hvq
senior tag

5-6 film szorozva mondjuk 1,5 órával az napi 7,5-9 órányi filmnézés. Szerencsések(?) lehettek azok a személyek, akiknek a karantén idején 0 óra közeli munkaidőt kellett dolgozni, hogy ennyi szórakozás beleférjen az alvás, iskola (mintha TJ-nek lenne gyereke), házimunka (főzés, mosás, takarítás) mellé. Mellesleg mindezt fél éven keresztül minden nap :Y .

(#48046) enginev3.0 válasza pn4hvq (#48045) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sok embernek csak a háttérben megy a film és néha ránéz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48047) pn4hvq válasza enginev3.0 (#48046) üzenetére


pn4hvq
senior tag

De azt írta, hogy megnézték esténként. Én a "megnéz"-t úgy használom, ha nézem is, nem pedig háttérzaj.

(#48048) BBéci


BBéci
titán

Magon egy virág került a nevem mellé, kerestem az okát, jelentését, nem találtam. Ha tudja valaki, árulja el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48049) woodworm válasza BBéci (#48048) üzenetére


woodworm
veterán

Játszottál?

(#48050) flesh válasza BBéci (#48048) üzenetére


flesh
aktív tag

Tavaszi 1. kvízben játszottál!

Tavaszi kvíz 2023. - 1. forduló - Hozzászólok a fórumban!

Kedves Felhasználóink!

Elérkezett a tavasz, így vele a tavaszi kvíz is. A kvízben fel kell ismerni, hogy mely városokban készülhettek a képek. A lehetséges válaszok mellett zárójelben található egy-egy szám. A helyes kép-város kombinációhoz tartozó számokat jegyezd fel, majd add össze őket. Ez az összeg lesz a kvíz megoldása.

A kvíz kérdései ITT érhetők el.
A megfejtés ITT küldhető be.

A beküldési határidő: 2023.04.12. 18:00.

A helyes megfejtők jutalma 5000 pont és egy https://i.kek.sh/MtDTiHJrFSx.png jelvény.

Fontos tudnivalók:
• A jutalmak a játék lejárta után 72 órán belül lesznek kiosztva.
• Csupán egy lehetőségetek van a megoldás beküldésére, így figyeljetek arra, hogy helyesen írtátok-e be a megfejtést!
• A megoldás publikálása kizárást eredményezhet.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.