Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) KillHates válasza Hunter2 (#17150) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj! :W Mellé ment :R Elnézésed kérem :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17152) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

BGA Rework állomást vásárolnék 300-500E között!
Tudnak az urak ajánlani valamit?

(#17153) tigrici válasza Hunter2 (#17148) üzenetére


tigrici
aktív tag

Köszi a választ. a wifi most is müködik csak widi képessé szerettem volna tenni.akkor ezek szerint az
intel centrino advanced N+wimax 6150 vagyy az intel centrino advanced N+wimax 6250 lenne jó hozzá?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#17154) Reggie0 válasza martonmiklos (#17140) üzenetére


Reggie0
félisten

Netto 5000-6000 forintos IC, nem igazan eri meg reballozni ennyiert.

(#17155) Simi121


Simi121
aktív tag

Sziasztok!

215-0825117 IC-je nincs valakinek eladó? Egy AMD7700-as videókarita kellene.

Simi

(#17156) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Üdv srácok, kellene egy kis segítség. Adott egy ASUS HD7950 DCII TOP VGA, ami random időközönként összecsinálja magát a mellékelt képek szerint. Változó mintázatú, függőleges vagy sakktábla mintás képet produkál, viszont kiszámíthatatlan mikor.
Van, hogy akár 40 percen keresztül is futtathatok rajta pl. játékot, semmi baja, van, hogy internetezés közben ezt dobja, majd lekapcsolja a kijelzőt és csak a restart segít. Olyankor újraindítás után rendszerint hibás képpel jön be, majd újbóli újraindítás után megszokott hibamentes képpel, mintha mi sem történt volna. Átpasztázva fél éve volt, mert kővé volt száradva a gyári paszta rajta. A hőmérsékletekkel nem volt gond ettől függetlenül, tehát nem hiszem hogy megsült volna a GPU. Az átpasztázás után kb. 4 hónappal jött elő ez a hiba. Azóta a szekrény tetején pihen.
Mi lehet a hiba? GPU vagy memória? Javítható, vagy kuka? Nem szeretném eldobni, megmenteném ha lehet.
Köszi előre is!
Képek

[ Szerkesztve ]

(#17157) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Honnan tudnék itthon rendelni ilyet vagy hasonló adatokkal rendelkező P-ch mosfetet rendelni? Ha valaki kedves kolléga megdobna 2-5 db mosfettel, bontott is megfelel. Honorálnám valahogy :D :R
TME,RS,Farnell, Conrad és társai-t néztem. RS nél találtam kínai márkát azt hiszem, de az adatlapok és a leírás nem egyezett így kiesett.

(#17158) Hunter2


Hunter2
addikt

Van valakinek Macbook-hoz 40 pines LCD csatija? ami az enyémen van azt kicsit szétkávézták.

(#17159) kriszpontaz válasza kriszpontaz (#17156) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Látom, sokan nézték a linket, semmi válasz? Kuka a kártya?

(#17160) Tamás9x válasza kriszpontaz (#17159) üzenetére


Tamás9x
őstag

Gazdasági totálkár. :( Nem éri meg vele foglalkozni, GPU csere. ideiglenesen egy rámelegítés okozhat javulást, vagy ronthat is...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17161) kriszpontaz válasza Tamás9x (#17160) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi, ettől féltem. Nézegettem a chip árakat a neten, annyiból már majdnem új VGA-t vesz az ember. :(

(#17162) Ry0K3N válasza kriszpontaz (#17161) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Most megnéztem én is, nekem 7870 döglött meg. A chip hozzá a legtöbb helyen majdnem 60 dolcsi. Annyiból használtan lehet venni egy olyan karit.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#17163) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

Hali!
Véleményt tudna valaki mondani Scotle HR460 ill. Dinghua DH-C1-ről?
A két gép között vacillálok, melyiket lenne érdemes beszerezni?

(#17164) KillHates válasza Jokerx84 (#17163) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csont ugyanaz mindkettő...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17165) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Van valakinek 0.3-as BGA golyója ólommentes kivitelben? Egy pici mennyiségre lenne szükségem :B

(#17166) Jamcs65 válasza Gigabyga (#17157) üzenetére


Jamcs65
újonc

Szia! Ha még nem oldódott meg és ez jó lenne; nekem van 4 db 'SI4483ADY-T1-GE3' (SO8-as tokozás) a Farnelltől. http://fdh.hu/products/677856

(#17167) gabor54


gabor54
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérem az alábbi témában.

Inspiron 1764 noti, DAUM3BMB6E0 REV:E alaplap.

Hibajelenség: nem lehet bekapcsolni, semmi életjel.

alaplap mem, HDD, DVD, CPU, Wifi, kijelző nélkül, tápra téve a PU4 IC TPS51427 IC 60c° körül van a hőmérséklete.

A csere sajnos nem oldotta meg a problémát.

A hiba a táp csatlakoztatása után azonnal jelenkezik, be sem kell kapcsolni a masinát.

Találkozott valaki ezzel a híbával? Esetleg ötlet a hibára?

Előre is Köszönöm. Üdv. Gábor

(#17168) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyet is fogok javítani:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17169) Jokerx84 válasza KillHates (#17168) üzenetére


Jokerx84
csendes tag

De miért? :) :)) :D

(#17170) KillHates válasza Jokerx84 (#17169) üzenetére


KillHates
nagyúr

Leejtették, eltört valamelyik golyszli a chip alatt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17171) yohnsee válasza KillHates (#17170) üzenetére


yohnsee
tag

Ilyen fontosak az adatok rajta?

AVR

(#17172) KillHates válasza yohnsee (#17171) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, csak így nem került kukába!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17173) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali

Adott egy 980Ti. Használat után az a jó, ha minél hamarabb vissza hűtöm, vagy az ha szépen lassan fokozatosan, alacsony venti fordulaton hagyom kihülni?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#17174) KillHates válasza Ganz-[HUN] (#17173) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazából nem releváns egyik sem, mert a flipchip belső hőmérséklete szinte azonnal lezuhan ahogy nem terheled, a BGA hiba viszont a vastagréteg hordozó és a PCB között keletkezik, ami általában mindig 20-30 fokkal hűvösebb, így ennek a hőmérsékletét mutatja a terhelés után hirtelen visszahűlt "mag" Meg eleve van egy hőtehetetlensége a hűtőbordának is és azzal is meg kell birkóznia a hűtő rendszerednek, tehát "leforrázni" nem igazán tudod a GPU-t.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17175) Gigabyga válasza KillHates (#17168) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Samsungot én is javítottam már. Az is leesett.

(#17176) NorbixD


NorbixD
tag

Üdv.

Van egy Asus STRIX X99es alaplapom, valószínűleg sikerült hazavágtam rajta az X99es chipsetet. Szeretném megjavíttatni.

Először is érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e egyáltalán szerezni ilyen chipsetet valahonnét (gyártótól vagy más hibás alaplapból?)? És ha igen ki foglalkozik ilyen cserével? Köszönöm.

(#17177) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Sziasztok!
Gericom 1300at tápcsati lábkiosztása van valakinek?

(#17178) Olikatt válasza DisRespect (#17177) üzenetére


Olikatt
újonc

Szép napot!A bga reball tényleg megjavítja hosszútávon a videókártyákat?Ha igen,és aki szeretne segíteni nekem,mert lenne pár kérdésem,kérem írjon erre az e-mailre.: egrioliver1@gmail.com

(#17179) gino0072


gino0072
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Lehet nem ide kellene írni, de nem találtam rá megoldást sehol. Win telepítés után, már több gépen észre vettem hogy bármelyik böngésző először elindul. Lehet is használni, de ha kilépek akkor töbször már nem indul el. Csak hibakódot ír ki:

Előre is köszönöm!

Üdv! gino0072

(#17180) Ganz-[HUN] válasza Olikatt (#17178) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

#17032

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#17181) bergusz


bergusz
tag

Sziasztok!

Egy Lenovo Z51-gyel küzdök, már BIOS-ban sem lát semmilyen SATA-t! A Sata csatlakozókón mérhető az 5v és a 3.3v is, de az adatlábakon egyáltalán nem "beszélget"!

Google szerint valami típushibának nézem, de nem találok hozzá schematicot sem. A lap LA-C282P, egy hasonló lap rajzán úgy láttam, hogy közvetlenül a procival (ezen egyben van már minden proci+északi+déli) kommunikálna.

Próbáltam másik Bios-t is, ugyanaz.

Hátha valakinek volt már ezzel a problémával dolga, esetleg megoldani is sikerült, de gyanítom, hogy így kuka lesz :(

Előre is köszi az ötleteket! :R

Laptop javítás és alkatrészek! 06304370507

(#17182) gino0072


gino0072
csendes tag

Valakinek 11.6 kijelző, 40 pines?

Üdv! gino0072

(#17183) wervirt


wervirt
csendes tag

Helló

Van egy Packard Bell TM85 laptopom aminek Ati Radeon HD5470 grafikus vezérlő van valamint egy Intel M450 proci.

A VGA kezd meghalni, már többször volt melegítve de nem bírja sokáig. A kérdésem, hogy ha eltávolítom a VGA-t van rá lehetőség, hogy a prociba integrált VGA-t használjam? BIOS-ban nincsen lehetőség az állításra.

Belinkelem a laptop schematicját, kérlek nézzetek rá, hogy át lehet-e kapcsolni hardveresen. Az is jó ha nem kell eltávolítani a VGA-t, hanem ki lehet iktatni. Köszi a segítséget.

A link: [link]

(#17184) Reggie0 válasza Ganz-[HUN] (#17173) üzenetére


Reggie0
félisten

A lassabb mindig jobb. Az lenne az igazi, ha a venti fordulatot nem csak homerseklet, hanem felvett teljesitmeny alapjan lehetne szabalyozni, sajat cuccaimait eszerint tervezem, csak hat ehhez identifikalni illene a teljes osszeszerelt rendszert, ezert GPU-nal ez geprol gepre valtozna, a gyartonak sokkal egyszerubb a primko homerseklet szerinti szabalyozas.

(#17174) KillHates: Azert nem teljesen, forrasztasnal sem veletlen az 1-2 fok/masodperces elofutesi meredekseg.

[ Szerkesztve ]

(#17185) KillHates válasza Reggie0 (#17184) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is úgy tudtam, hogy ez valami féle "dilatációs" dolog miatt van, de aztán felhomályosítottak, hogy a kondenzáció miatt kell ügyelni a felfűtésre :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17186) Reggie0 válasza KillHates (#17185) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol nem kondenzacio hanem az allas/tarolas kozben felgyulemlett nedvesseg lassu kihajtasara, ha hirtelen none meg a goznyomas, akkor repedhetnenek a tokok, szakadhatnanak a bondingok. Viszont ha rewrokozol, akkor mar a beultetett kornyezetnek baromira nem mindegy mennyire nyuzod a forrasztasait. Foleg a QFN tokoknal, amelyek hiresen szarok, harmad-tized annyi termikus ciklust viselnek el, mint egy QFP (az uzemi hotartomanyban, forrasztas az extra).

[ Szerkesztve ]

(#17187) wervirt válasza wervirt (#17183) üzenetére


wervirt
csendes tag

Valakinek esetleg van ötlete, hogy merre induljak el?

(#17188) Tamás9x válasza Reggie0 (#17186) üzenetére


Tamás9x
őstag

Erről bővebben hol lehetne olvasni?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17189) lightbulber


lightbulber
újonc

Sziasztok!
Találkoztatok már olyannal,hogy Dell Inspiron 5520 4-et csippan és se kép se hang.
Hivatalosan: RAM read/write failure -lenne.(Persze ram csere megvolt)
Intel bridge, és az amd-s vga nyaloszkópra nem változik a helyzet.
Elvileg széria hiba mert tele van vele a net csak sajna a megoldás nincs meg rá.

(#17190) Reggie0 válasza Tamás9x (#17188) üzenetére


Reggie0
félisten

Tobb dolgot irtam, melyikre vagy kivancsi?

(#17191) Tamás9x válasza Reggie0 (#17190) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igazából, így sorban jöhet az összes, mert külön külön fabatkát sem érnek :D De ha van külföldi fórum az is tökéletes.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17192) Reggie0 válasza Tamás9x (#17191) üzenetére


Reggie0
félisten

https://ieeexplore.ieee.org/document/606299/
https://www.intersil.com/content/dam/intersil/documents/tb36/tb363.pdf
http://www.elgertagroup.com/files/tinymce/files/Standart_IPC_JEDEC%20J-STD-020C.pdf

Hermetikus tokozasnak a keramia es glass to metal tokok minosulnek. Van vmi szabvany, hogy adott ido alagg mennyi helium szivaroghat bele, majd ezt tomegspektrometerrel lemerik.

QFN vs QFP:
https://www.smtnet.com/library/files/upload/QFN-Packagin-Reliability.pdf

Nem veletlen, hogy 64 labu QFN-nel nem nagyon van nagyobb, mert ahhoz mar akkora fizikai meret tarsul, ami jelentosen megnoveli a mechanikai stresszt.

Hiaba kicsi a merete, en ott kerulom a QFN/DFN tokot ahol csak lehet, mar a forrasztas is szivas, mert a pasztamaszkot precizen kell meretezni, hogy ne usszon fel a thermal pad-en.

[ Szerkesztve ]

(#17193) KillHates


KillHates
nagyúr

Ülök itt és nézek ki a fejemből, hogy hogyan is kezdjek ennek az irománynak neki...
Megint az van, hogy akinek gémer gépe van az önjelölt notebookszervizesként is aposztrofálja ezt a státuszt. Persze semmi gond, hogy ki hogyan teszi tönkre otthon a gépét - az mindenkinek a magánügye, de amikor ebből sárdobálás van és nekem kell(ene) lenni a békebírónak akkor mindig csak a demagóg mondásom jut eszembe: Gyerekek! Ezt a virágot magatoknak szakítottátok, úgyhogy most szagolgassátok! jelen esetben erre van is fizikai lehetőség! Mármint a szagolgatásra!

Szóval adott egy Clevo gép (direkt nem írom le típusát!) amibe vett a gazdája (direkt nem írom le, hogy ki az!) itt a Hardveraprón egy nagy MXM kártyát (direkt nem írom le típusát!) egy olyan embertől aki MXM kártyákat szokott árulgatni (direkt nem nevezem meg!), tehát feltételezhetően ért a dolgokhoz! A vevő és az eladó találkoztak és az eladó be is építette a kártyát a gépbe a vevőnek, mert neki nincs ebben gyakorlata! Ezzel nincs is gond, mert így kerekebb a világ és nincs is vita abból, hogy mi miatt nem megy a kártya a gépben - tehát be lett építve, ki lett próbálva, fel lett driverezve, meg lett jól fúrmárkolva és mindenki boldog! A kártyára van garancia, új volt, dobozból kiszedve, szép illatos, stb. Nem is lehet ezzel semmi zsákbamacska!
Igenám, de a kártyára egy olyan X-bracket lett feltéve ami nem rávaló. Mivel az X-bracket-ek alján mindig van jó vastag ragasztó ez egy darabig nem okozott problémát; hogy pár alkatrészre rá feszült a fém keret ami azért bírja vezetni az áramot. De a ragasztó az nem a világvége-meg-két-nap és ezt még fokozta az is, hogy ez a kártya jó melegedős fajta! Szóval a ragasztó szépen elolvadt, és az alkatrészeket átfutó delej utat talált magának a feszülő fém keret irányába! Lett is nagy kormos füst meg büdös és halálsikoly!
Szerencsére meg sikerült javítani a kártyát, a GPU tápáramkörén kokszolódtak el az alkatrészek és a VRM-ek jól bírták a zárlatot, nem "közvetítették" a PCI-E busz felé (pedig ott van 19V 5A) mert akkor oda lett volna a gép is!
Ezt nem a BGA-zós topiclakóknak: A sztorival kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy ha valakit megnyom éjjel a pizsamagomb és úgy érzi reggel, hogy az a nap notebook-bütykölésre rendeltetett, akkor vegye a fáradtságot, hogy megnéz pár képet vagy videót a neten, hogy mit-hogyan kell(ene) csinálni. Legyen körültekintő és használja a fejét, gondolkozzon egy kicsit előre, hogy mi miért van úgy és ahogy a gépben mikor szereli!

Pár kép elrettentés végett:


Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17194) KillHates válasza Reggie0 (#17192) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huh! Ezek nagyon irodalmak!!! Köszönöm! :R :R :R
Megvan az esti böngésznivaló! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17195) Tamás9x válasza KillHates (#17193) üzenetére


Tamás9x
őstag

Pedig ez az eredeti, csak forditani kellett volna rajta 180 fokot nekem is iylen pici van rajta azért van elvékonyítva az egyik oldala :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17196) KillHates válasza Tamás9x (#17195) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nemnem! Forgattam mint majom a tükröt, de sehogy nem illett rá! Erre a nagyobb X-bracket való:

Ez meg a füstcsináló:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17197) Tamás9x válasza KillHates (#17196) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor már nekem sem eredeti :(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17198) KillHates válasza Tamás9x (#17197) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vigyázz, hogy legyen alatta valami szigetelés :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17199) Tamás9x válasza KillHates (#17198) üzenetére


Tamás9x
őstag

Van, nem ér hozzá, nállam távolabb vannak 1 mm-el a kondik. Nem értem ezt a cigánykodást Origi képen a széleset látom én is ami a kártyámhoz tartozna.... :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17200) yohnsee válasza KillHates (#17193) üzenetére


yohnsee
tag

Ez azért odabaszós.
Azért nem irigyellek, ilyen dolgokat kinyomozni, utánam meg még állást is foglalni, ki és mit baszott el.

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.