Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) nahunn válasza Martin97 (#16350) üzenetére


nahunn
tag

külön kell vmilyen melegítőlap a kártya v. lap alá, ami egyben átmelegíti különben vetemedik az egész

a hőmérséklet emelést 150 fokig kb mind1 hogy csinálod, felette már 30 foknál egyszerre nem emelj nagyobbat mert kifröccsen a chip bele :) és itt a kifújt levegő hőmérsékletről beszélek, ami mindig magasabb lesz mint a chip mag, ezt ki kell tapasztalni (vagy jobb esetben mérni k szondával :) ) szóval kb 260-280 fok kifújt lesz ahol a chip eléri a 220-at

de az egész tényleg max bohóckodás, de nem azért mert nem progi géppel csinálod, hanem mert a chip nincs újra cserélve, én már jó pár éve csinálom kézi eszközökkel a bga javításokat és mivel csak új chipet teszek fel 0% a fél éves garanciában visszajövő gépek aránya, ez is bizonyítja, h nem a profil meg gép és egyéb marhaságok számítanak, hanem hogy szánja rá az ember azt a 25-30 usd-t egy új chipre..., csak hát sokak szerint jobb több (vagy ugyanannyi pénzt) keresni kevesebb munkával aztán ha lejár a garancia kit érdekel hogy mi lesz, nekem nagyon sok ügyfél jön 1-2-3 év múlva is a rendszeres tisztításra és az általam cserélt chipek teszik szépen a dolgukat évak múlva is...

persze megértem azt is, hogy főleg vidéken sokszor az a szemlélet, hogy gyorsan olcsón most legyen kész,
aztán h mi lesz fél év múlva az tök mind1...

[ Szerkesztve ]

(#16352) KillHates válasza Martin97 (#16346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Szerezz valahonnét valamit amivel alsó fűtésed is lesz, különben nem lesz sikeres a javításod.

Ha meg van, akkor F27 által javasolt hőprofilt próbáld meg tartani, ehhez kelleni fog egy stopper is.

Nem árt, ha beszerzel jó segédanyagokat is, mert szárazon még a szex sem jó, pedig ott alacsonyak az elvárások :D
Kelleni fog valami katalizációs anyag és flux is. És egy adag nagy szerencse is! :D
De nem reménytelen a dolog, de azért óvatosan a festékégetővel, azt nem a mikroelektronikai alkatrészek bűvölésére találták ki, hanem asztalosoknak és tetőszigetelőknek! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16353) KillHates válasza Martin97 (#16350) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt van videó a festékégető és a rachlett sütő házasságáról: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16354) f27 válasza Martin97 (#16350) üzenetére


f27
aktív tag

Amúgy szerintem arra a kukaszökevényre egy csokiért vagy egy koláért a közeledbe lévő ember beteszi egy értelmes gépbe és van esély a javulásra is.

(#16355) Martin97


Martin97
aktív tag

Köszönöm a sok, építő hsz-t!

#16351 nahunn:
Chipet nem tudok cserélni, mert nincs hozzá chipem, reball golyóm és stencillem sem.
Az én szemléletem így néz ki: Csak menjen, ráfordított pénz nélkül. Mindegyik alkatrész saját használatra lesz, másodlagos gép illetve htpc gyanánt. :)

#16352 & #16353 KillHates:
Folyasztószerem van, de nem teljesen tiszta, hogy a mag levétele nélkül hogyan használjam. :F

Nem maxon fogom égetni a chipet és túl sok reményt sem fűzök a sikerhez, de mindent latba szeretnék vetni az érdekében. :)

#16354 f27:
Nem ismerek a környéken reworkos kollégát. (Tata vagy Pécs)
Egy ajánlott úriembert megkérdeztem telefonon, de annyit nem tudnák ezekre a hardverekre költeni, mint amennyibe kerülne a szakszerű javításuk.

Akkor így módosult a terv:
Valami (mondjuk rachlette sütő, vagy főzölap/rezsó) felett alátámasztom a lapot, és átmelegítem 150 °C-ig. Közben figyelve a hőmérsékletet.
Ezután cca. 2 perc alatt felmelegítem a chipet 220-230 °C hőmérsékletre. Folyton figyelve a hőmérsékletet és az időt.
Majd kikapcsolom az alsó melegítőt, és a festékégetővel csökkentem a hőfokot kb. 6 °C/sec sebeséggel egészen minimumig, majd kikapcsolom azt is.
Miután lehült az alkatrész összerakom, és remélhetőleg örülök. :D

Martin

[ Szerkesztve ]

(#16356) f27 válasza Martin97 (#16355) üzenetére


f27
aktív tag

Tudtommal van pecsen is meg tatan is valaki :))

(#16357) nahunn válasza Martin97 (#16355) üzenetére


nahunn
tag

ha csak erről van szó, akkor fogj egy pákát és jó alaposan küldd meg vele a chip
magot, átlag 2-3 hónapra jó főleg ati chipeknél ,nekem a rekord 12 hó volt egy NIVIDIA-s Dellnél
(elvitte az ügyfél a gépet, hogy használja amíg megjön az új chip és 1 év múlva jött vissza :) )
.... van aki ezt makkforrasztásnak nevezi én csak arra használom, hogy tutira menjek chip csere előtt

(#16358) mobileman válasza nahunn (#16357) üzenetére


mobileman
aktív tag

... van aki ezt makkforrasztásnak nevezi én csak arra használom, hogy tutira menjek chip csere előtt

Ez mit takar pontosan ezzel a makkolással kapcsolatban? Mikor tuti a tuti, vagy nem tuti a tuti? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16359) martonmiklos válasza mobileman (#16358) üzenetére


martonmiklos
tag

Szvsz: Ha makkforrasztásra megjavul akkor egyértelmű, hogy a chip a hibás (cserélni kell), ha nem akkor lehet más a hiba forrása.

(#16360) fero02 válasza martonmiklos (#16359) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem pedig ha a makkforrasztástól megjavul, akkor biztosan a forrasztás volt rossz és a chip tuti jó, így ha leveszed és kap egy normális reballt, akkor biztosan jó ideig nem lesz baj a géppel.

(#16361) Hunter2 válasza fero02 (#16360) üzenetére


Hunter2
addikt

Ezt ugye nem gondolod komolyan? A makkforrasztás annyi jelent hogy csak a magot melegíti tehát a chip és az alaplap közötti ón meg sem olvad, csak a mag és a hordozó(?) között amit meg az életben nem golyózol újra. :U

(#16362) f27 válasza Hunter2 (#16361) üzenetére


f27
aktív tag

Igy van.
Az also golyok nem olvadnak meg,csak a mag es a hordozo kozotti.
Ha ugy nem javul meg akkor jon az ujra golyozas,ha akkor sem akkor az alkatresz csere,de azt nagyon rintkan keri user,a cegek inkabb kifizetik,meg ha dragabb a gep akkor kerik egybol a cseret.
Csorok nem kernek.
Sokszor ugy jon be ha belefer 10-12 ezerbe max akkor erdekli,ha nem akkor kuka.
Itt sokan azt mondanatok neki hogy akkor kuka
En meg makkforasztom,mert kell a penz az uj autora :DDD

(#16363) fero02 válasza Hunter2 (#16361) üzenetére


fero02
veterán

:Y Nemmááár, egy világ dőlt bennem össze. :( :O ;] Amúgy meg.

(#16364) f27 válasza fero02 (#16363) üzenetére


f27
aktív tag

Azota mar o is tudja hogy jo dolog ez,csak odakint nem tamogatott motszer :DDD
Van ott € itt meg nincs $ szal marad a makkforasztas.
Es tudod mi a szep benne?
Forraszto allomassal nem lehet makkforrasztani,gyari levegosel sem sajna,a pakas megoldas sem jo :DD
Es miert?
400 fokon olvad meg a mag alatt a golyocskak,de 250 foktol popkorn lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#16365) f27 válasza Hunter2 (#16361) üzenetére


f27
aktív tag

De te miota gondolod igy? :U
Jobb szerettem ameg mindenki hulyenek nez :K
Az mar baj ha elkezditek logikusan nezni :DDD

(#16366) Martin97


Martin97
aktív tag

#16356 f27:
Googleban nem találtam gyorsan rákeresve kifejezett bga javításra. Tatabányán van egy szervíz de nem hinném, hogy csokiért javítanak. Ha tudsz adni egy kontaktot, azt megköszönném.

#16357 nahunn:
A pákás módszer szerintem az esetemben nem játszik, több okból:
A pákám egy igazi békebeli szörnyeteg, olyan amire réz drótból kell hegyet hajtogatni (ami legtöbbször elpattan használat közben). Meg a teljesítménye is nulla: 75 va. Annyi hőt meg szerintem el tud vezetni a pcb. Illetve az egyik javítandó alkatrészen (gtx 470) kupak van.

De ha ezekkel is menne, akkor csak annyi, hogy rányomom a hegyet a magra, aztán hevítem, amég el nem éri a 220 °C-os hőmérsékletet? Ebben az esetben ez lenne a legegyszerűbb. :K

#16362 f27:
Azt honnan lehet tudni, hogy melyik forrasztással van a gond? Vagy ha az egyik módszer után nem javul meg, akkor megpróbálni a másikkal, hátha? :F

Mégegyszer köszönöm az okításokat! Ja és emiatt ne nézzetek kóklernek, mert nem vagyok az (csak szegény). :D

Martin

(#16367) ezmiez36 válasza ezmiez36 (#16344) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

Senki nem segít :O .
Sebaj majd megforrasztom a makkommal! :B Erősen kell nyomni? :F

ezmiez36

(#16368) nahunn válasza ezmiez36 (#16344) üzenetére


nahunn
tag

radeon 7000-nél 2017-ben már egy ránézés is feleslegesen sok munkának tűnik :)

(#16369) nahunn válasza f27 (#16364) üzenetére


nahunn
tag

na elárultad a makkforrasztás titkát, fell kell csavarni a pákát 480-ra, attól nem lesz
popcorn, viszont a belső golyók megolvadnak, ebben már van némi logika, ki is próbálom :)
de ez azért 2000 dollcsit nem ért :)

(#16370) f27 válasza nahunn (#16369) üzenetére


f27
aktív tag

Hat nem eppen de hajra :)
Ugyan ugy hoprofil kell mint az also golyoknak.
Es ugyan ugy visszahutesi folyatamata is megvan.
Siman odaverni neki az karos lesz,vagy nem lesz tartos,sot en mikor egyszer az auejauyeaveval :DDD probaltem,lerugta a magot magarol,es kifujta oldalt az ont :DDD
Nekem azet 70%-a a magforrasztott gepeknek megy nemelyik 5 eve.

(#16371) nahunn válasza f27 (#16370) üzenetére


nahunn
tag

magyarázd meg lécci, hogy milyen hatása van a profilnak bármire is
(azon kívül, hogy ne pukkanjon el a chip)?
tényleg érdekel

nekem a gyakorlati tapsztalatom azt mutatja, hogy SEMMI, pedig ezres nagyságrendnél járok már
chip cserék számát illetően

(#16372) f27 válasza nahunn (#16371) üzenetére


f27
aktív tag

magyarázd meg lécci, hogy milyen hatása van a profilnak bármire is
(azon kívül, hogy ne pukkanjon el a chip)?

Hát pont ez a lényege a profilnak :DDD

én kb 10-15 ezernél :DDD
Még a pályafutásom kezdeténél,mikor is csak én voltam az egyetlen Magyarországon aki maszekba cserélt csipeket,akkor még sokat lehetett cserélni,ki is fizették valamiért,igaz a meló is 150-200x több volt a mostanihoz képest.
Manapság már inkább cégek visznek tőlem chipeket,én már kevesebbet cserélek mert kb alig van rájuk igény,kivéve cégeknek akiket nem érdekli úgyis elírja a számlát.

A profil ekkora hőfokon rohadt sokat jelent,mivel ha megolvad az ón a mag alatt.és nem jó a hőprofilod egy az egye kifújja az oldalán az ont!
Vagyis a te esetedben akkor lesz olvadt az ón mikor már az oldalán látod hogy kifújta és végeztünk.
Tesommal 1 éve át teszteltük halott chipeken mikor lesz jó a forrasztás mikor nem lesz akkora feszülés hogy megolvad de nem löki ki oldalt.
1 évi munka van mögötte,úgy hogy én bőőőőőve többet tudok itt a chipekről bárkinél!
Ha egyszerű lenne és semmi értelme nem lenne,nem kínlódtunk volna annyit elhiheted,akkor elő veszek egy aouye vackot azt oda tolok neki 480 fokot ahogy te mondod :) :))

Amúgy nem álltunk meg itt.

[link]

Fejlesztések folynak most is :)
Ráadásul itt már alsó fűtést is tud majd vezérelni külön.

[ Szerkesztve ]

(#16373) nahunn válasza f27 (#16372) üzenetére


nahunn
tag

erről beszélek én is, hogy 2 eset van, nem pukkad ki a chip és jó lesz,
kipukkad és nem

nekem még pákával sosem sikerült chipet pukkasztani, lehet akkor vmit én tudok jobban :)

(#16374) f27 válasza nahunn (#16373) üzenetére


f27
aktív tag

de a pákás megoldás nem jó,én azon már túl vagyok :DDD

(#16375) nahunn válasza f27 (#16374) üzenetére


nahunn
tag

az előbb azt mondtad h a profil értelme h ne pukkanjon el a chip, ami rendben is van

innentől kamu az egész :)

(#16376) f27 válasza nahunn (#16375) üzenetére


f27
aktív tag

Nem tudom mi kamu ebbe,de addig jó nekem még mindenki így gondolja :DDD

Dilatáció, felületi feszültség, hőelvonási képesség, egyenletes hőemelés és vissza hűtés, chip felület differenciáinak követése és ez csak pár dolog amit te szépen elfelejtesz.. :)
Ráadásul az egész alaplap hőelvonásával is számolni kell ugyebár ,anélkül hogy az alaplap nincs elő melegítve.
Egyszerűen kell a hőprofil!

[ Szerkesztve ]

(#16377) Reggie0 válasza nahunn (#16371) üzenetére


Reggie0
félisten

Pl, hogy mekkora feszultseg lesz a forrasztasban es a hordozon. Emiatt a hutesi resze is nagyon fontos a profilnak, mivel ha gyorsan hul, akkor nagyobb a homersekleti gradiens a bga es a pcb felszinen. Ez pedig beleszol, hogy mennyi termikus ciklust visel el az uzemi homerseklet tartomanyban. Hordozhato eszkozoknel a vibraciot is kevesbe viseli el.

Ezekbol nem csoda, ha a forrasztas utan kozvezlenul semmit sem veszel eszre.

(#16378) laika1200


laika1200
csendes tag

Senki sem beszél az eltérő magméret miatt fellépő eltérő hőtehetetlenségről, ami pedig nem elhanyagolható profilozás szempontjából. Legyen már újabb labda feldobva... ;)

(#16379) nahunn válasza Reggie0 (#16377) üzenetére


nahunn
tag

akkor valóban nem, én csak azt veszem észre, hogy a reballozott, reflowzott, makkforrasztott
gépek állnak le pár hónap után, amire pedig új chipet rakok, azok nem...

de ahogy f27 is írta, jó hogy nem ugyanabban hiszünk, mert úgyis mindenkinek megvan a szabad választás
lehetősége, hogy hol javíttat, hosszú távon szerintem az új chip győz a tudomány felett :) vagy nem és döntetlen marad

[ Szerkesztve ]

(#16380) f27 válasza nahunn (#16379) üzenetére


f27
aktív tag

Az a baj hogy mindig az van mondva hogy az új chip a jobb.
De ki mondja azt hogy nem ez a legjobb opció?
Itt nem az a kérdés melyik a jobb,mert nyilván a cserélt alkatrész,hanem az a kérdés a megrendelő melyiket hajlandó kifizetni vagy bevállalni!!!
És mivel hogy a vevő a főnök,így az van amit ő mond!
Ha ő chip cserét kér akkor ki lesz cserélve!
Ha ő nem kér chipcserét de csináljuk már meg a gépét hogy kicsit még működjön,akkor sok esélyed nincs! :))

És hogy számokba is igazoljam
100 emberből 20 kér cserét 80 pedig akárhogy csak olcsó legyen!
a 20 emberből 10 céges.

[ Szerkesztve ]

(#16381) netzoli


netzoli
tag

Gyerekek halljátok, nem unjátok még... Meddig lesz még ez téma???

Valamikor régen ez egy tök jó kis topik volt. Volt itt pár ember, aki kicsit tovább látott a saját orránál, egójánál és érdemben is hozzátett a témához. Építette a fórumot, voltak hasznos hozzászólások és időnként még szakmai tartalom is előkerült :Y

Sajnos ez elmúlt és gyakorlatilag a topik meghalt. Ugyanis már jó ideje megy ez az állandó, visszatérő 'pöcsméregetés', hogy kinek jobb a 'technikája' vagy 'görbéje' és a többi. Pedig annyira lerágott csont már ez az egész. Kit érdekel, hogy ki hány ezer, tízezer, százezer, csillió akármit cserélt le vagy nézett bele a varázsgömbbe és látta meg az új világot... Vagy ennyire unatkoztok a műhelyben??? Léteznek kiváló tréningek unatkozó műhely munkásoknak. Tessék: [link] és ha valamit csinálsz, azt csináld rendesen!

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#16382) Reggie0 válasza netzoli (#16381) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az emberek nem ugy mukodnek, hogy van napi x karakter kvotajuk es ha az kihasznaltak, akkor nem tudnak masrol beszelni. Magyaran, ha azt latod, hogy A temarol beszelnek es nem B-rol, az nem azert van, mert az A miatt nem jut kapacitas B-re, hanem mert A-rol akarnak beszelni es B-rol meg nem.

(#16383) Router


Router
őstag

Volna egy pár, kb. 70 gép DIS to UMA leírásom, hova tölthetem?

www.reballing.hu/forum

(#16384) mobileman válasza Router (#16383) üzenetére


mobileman
aktív tag

Oda, ami az aláírásodban is van :-)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16385) KillHates válasza Router (#16383) üzenetére


KillHates
nagyúr

Király vagy!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16386) Hunter2 válasza Router (#16383) üzenetére


Hunter2
addikt

majd linkeld ide be ha fent van.

(#16387) Router válasza Hunter2 (#16386) üzenetére


Router
őstag

Rendben, még gyűjtök be párat és megy fel. ;)

www.reballing.hu/forum

(#16388) RolendNice


RolendNice
csendes tag

sziasztok,
annyit kérdeznék hogy "reball" és más BGA-s
munkákat hol tudom kitanúlni, van olyan iskola ahol el lehet ezt végezni, müszaki, és infós végzettség elegendő a felvételhez?

a válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#16389) laika1200


laika1200
csendes tag

Ki tudna valaki segíteni egy HP DV7 bios dumppal? (DAUT1AMB6E0 rev:E)

(#16390) imi535 válasza laika1200 (#16389) üzenetére


imi535
csendes tag

Van nálam egy dv7 -3067cl ,ha ez megfelel akkor kiolvasom belöle!

(#16391) laika1200 válasza imi535 (#16390) üzenetére


laika1200
csendes tag

Szerintem jó lenne. Előre is köszönöm.

(#16392) imi535 válasza laika1200 (#16391) üzenetére


imi535
csendes tag

Tessék,remélem jó lesz!
https://drive.google.com/file/d/0B0S4ki_0sCKBZHRoQUlydGU3c2s/view?usp=sharing

(#16393) laika1200


laika1200
csendes tag

:R

(#16394) gabor54


gabor54
újonc

Sziasztok!

Kinek van infoja Amilo Pa3553 masina U44 24 lábú IC-ről sajna kalapot emelt.
Rajzot nem találtam.
Előre is Köszi.
Üdv. Gábor

(#16395) gabor54


gabor54
újonc

Sziasztok!

Köszi! Megtaláltam. Üdv. Gábor

(#16396) Router


Router
őstag

DIS to UMA: [link] :K

www.reballing.hu/forum

(#16397) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

Hali!
n10m-ge-s-a2 ic-je van valakinek raktáron, megteszi a bontott is?

(#16398) imi535 válasza Router (#16396) üzenetére


imi535
csendes tag

Szia! Köszi ezt a jó anyagot!Engem a dv6000-9000 érdekelne,de az a mappa üres!Ha tudnád feltölteni jól jönne! :R :R

(#16399) Hunter2 válasza imi535 (#16398) üzenetére


Hunter2
addikt

azoknál pont semmi értelme. Az újaknál azért van mert van a prociba inegrált vga ami általában nem szokott meghalni.
A DV6000 DV9000-es széria meg jobb intel Core2 vga nélkül. Rosszabb esetben meg AMD ahola vga a chipsetben van. El kéne már engedni ezeket a gépeket, nincs értelme foglalkozni velük.

(#16400) imi535 válasza Hunter2 (#16399) üzenetére


imi535
csendes tag

Már már jó ideje a sarokban vannak,csak gondoltam eljátszok velük esős napokon!Vagy törött géphez még jó! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.