Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17751) yohnsee válasza Tamás9x (#17747) üzenetére


yohnsee
tag

Köszi!

AVR

(#17752) IO.sys válasza Reggie0 (#17750) üzenetére


IO.sys
őstag

Teljesen igazad van, már nézem a biztosításokat. Itt annyival árnyaltabb a kép, hogy már működésképtelenül került hozzám.. A töltőcsatlakozó alulról sínnel, másik oldalon 3 oldalról ragasztóval volt rögzítve, vésni kellett. Semmit se lehetett oldani hővel. Utána jöttek a körmök, amik nem jöttek ki csak úgy. A tulaj megértő, még engem biztosított, hogy nem kell magam szarul éreznem, benne volt a pakliban. Mondtam, hogy nem, ezt illik tudni megjavítani. Egyébként ha tudsz vagy tud valaki jó biztosítást, írjon legyen szíves privátban!

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17753) Hunter2


Hunter2
addikt

kellene egy kis segítség.
Van itt két Clevo gép is mindegyik azt produkálja hogy indulás után vagy van hang belső hangszóróra vagy nincs.
Ha van akkor minden jó viszont újra indítás után belső hangszóróna nincs hang, a hang beállításoknál az indikátor mutatja hogy működik, a füles aljzaton jön is ki hang.
Win10-el Win8-al is ez a helyzet. gyári driverrel , legújabb realtek driverrel és a windows által felrakottal is ez a helyzet.

Valami ötlet valakinek, találkoztatok már ilyennel?

(#17754) Reggie0 válasza IO.sys (#17752) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, a kar mertekenel nem az a kerdes hogy mukodeskeptelen-e, hanem, hogy mitol es az mennyiert javithato. Ha elore megmondod neki, hogy kockazatos es csak igy vallalod akkor rendben van. A masik megoldas, hogy inkabb nem vallalod.
Biztositas nem tudom erre van-e, mernoki munkara(pl. tervezesre) lehet kotni, kivitelezesre is, sot olykor kotelezo is.

[ Szerkesztve ]

(#17755) IO.sys válasza Reggie0 (#17754) üzenetére


IO.sys
őstag

Van informatikai biztosítás. 20% önerő. Még tanulmányozom. Amit mondasz, az egyértelmű, engem lepett meg leginkább, ami történt. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17756) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Sziasztok!
Pici segítség kellene!
Egy őskövület asus K50I bios dump-ra lenne szükségem.
Help me plase!

(#17757) KillHates válasza Kemotox75 (#17756) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kellene pontosítani:
IJ?
ID?
Meg nem ártana egy email cím sem az adatlapodra

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17758) nahunn válasza IO.sys (#17755) üzenetére


nahunn
tag

jobban jársz ha nem 5-ért cserélsz csatit és akkor biztosítás nélkül is belefér 1-1 hiba... amúgy a biztosítások a legtöbb esetben pont azt nem fedezik amiért te kötöd, meg szerintem ad egy hamis biztonságérzetet is...

(#17759) IO.sys válasza nahunn (#17758) üzenetére


IO.sys
őstag

Az áremelés szükségességére is rájöttem ezalatt. 2 órát bontottam azt a csatit a burkolat levételétől kezdve, mondjuk akkor már gyanús volt. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17760) akos86


akos86
aktív tag

Üdvözlet az Uraknak!

Adott egy Packard Bell EN TE11HC noti, a tulaj elmondása alapján rossz biost tolt fel rá eztán fekete képernyő fogad. Kerestem hozzá megfelelő biost a gyártó oldalán, de pontosan olyat nem találtam 1.09bios volt fent rajta eredetileg, ezt helyre lehet hozni usb pendrive segítségével(fn+esc) ? Bármilyen segítség vagy tanács jól jönne.
üdv Áki!

3dfx, gone but never forgotten...

(#17761) akos86 válasza akos86 (#17760) üzenetére


akos86
aktív tag

A lap pontos típusa:Q5WVH (LA-7912P Rev: 1.0)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#17762) misu válasza KillHates (#17738) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

A "negyedmillás" pont az enyém.
Szívesen felvilágosítok bárkit róla. ;] :C

Az ár sincs kőbe vésve + garantáltan nem fog ledögleni 2 hét után.
Remélen segítettem.

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#17763) KillHates válasza misu (#17762) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó kis vas ez. Nincs már rá munka? Vagy vették nagyobbat?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17764) misu válasza KillHates (#17763) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Befejeztük... :O
Én elmentem egy állami céghez robotolni, Laika kolléga pedig külföldiában van.

De tényleg jó kis vas, a legnagyobb GPU-k is jöttek szépen, a hőfokok pontosak, sokszor a gányolt cuccokat is tudtuk menteni. Ütve-vágva nem volt, nem ment éjjel-nappal, vigyázztunk rá és meg is hálálta.

Kb. egy fél évig ültünk rajta, hogy hogy legyen és végül így döntöttünk.

Sajnálom én is, mert jó korszaka volt ez az életünknek, csak sajna lezártult.

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#17765) Hunter2


Hunter2
addikt

Ilyen elba**ott kapcsolót keresnék. lenovo Yoga 710-14IKB-ben van. Valakinek valami ötlet hol lehet ilyet szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#17766) IO.sys


IO.sys
őstag

Ha kevés a hely és vertikálisan kell gondolkodni, min tartanátok 3-4 laptopot? Irattálcára gondoltam, de az A4 pont kicsi, az A3 hatalmas.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17767) summers


summers
tag

Hali!

Szerintetek 400 celsius fok sok egy smd kondi levételéhez 180W-os hőléggel és 4mm-es szűkítővel?

(#17768) KillHates válasza summers (#17767) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... szerintem sok. Nincsen csipesz pákád?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17769) summers válasza KillHates (#17768) üzenetére


summers
tag

Nincs sajnos.

(#17770) Tamás9x válasza summers (#17769) üzenetére


Tamás9x
őstag

Esetleg nem avgy valaki közelében aki leszedi neked?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17771) IO.sys válasza IO.sys (#17759) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem adom fel...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17772) KillHates válasza IO.sys (#17771) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :DD :DD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17773) Watt25


Watt25
veterán

Hozzám került egy Toshiba Satellite C660D-11G. Tápvisszajelző LED működik, bekapcsológombra reagál (be-, és hosszan nyomva ki is kapcsol), de se kép, se hang. Nem háttérvilágítás gond, külső VGA-n sincs kép, memória gond sem valószínű. Neten keresgélve arra jutottam, hogy valszeg az alaplapra forrasztott grafikus chip a gond.


Még persze az is lehet, hogy a proci ment tönkre, de nincs mire cserélni...
A kérdésem, hogy van-e értelme reballozni, kb. milyen árban lehet ezt megoldani? Van-e valaki, aki vállalná?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17774) TBC válasza Hunter2 (#17765) üzenetére


TBC
tag

Szia,

Estére megnézem neked, lehet hogy van ilyenem...

(#17775) Reggie0


Reggie0
félisten

Sziasztok.

Valaki nem tudna hozzamvagni Moricz korter kornyeken egy akarmilyen kiforrasztott vagy akar uj LGA foglalatot? Az se baj, ha torott, szettrancsirozott, stb..

(#17776) lightbulber


lightbulber
újonc

Urak! Érdekes esettel találkoztam. Dell 15R 5537 essel szívok. A tulaj azt tapasztalta,hogy egyszer csak kifagyott utána csak az újratelepítés segített,de a videókartya drivert nem engedte feltenni,mert elment a kép vagy lefagyott. Videóchip csere megvolt ugyan ezt produkálja. Van tippetek mi lehet,vagy láttatok már ilyet?

(#17777) Reggie0 válasza lightbulber (#17776) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, meg barmi lehet mi ossze van kotve vele. Videomemoira, esetleg a proci, de amit meg el tudok kepzelni a tap, amikor betolti a drivert akkor kezd tobb aramot felvenni es megrantja. Szerintem az a legegyszerubb, ha kimered a tapjait betoltes kozben, van e valamelyiken anomalia rajtuk.

(#17778) KillHates válasza lightbulber (#17776) üzenetére


KillHates
nagyúr

A cpuba integrált gpu vacakol.
Én is így jártam egy Lenovoval, ott is csak az AMD telepítése után dobta el magát az Intel. Addig minden oké volt az Intel driver is felment, ekkor elkezdte hiányolni az AMD-t, ha felraktam az Intel VGA felkiáltójeles lett és pár másodperc múlva el is dobta a rendszert. Kicseréltem a procit és minden jó lett. A fene se érti...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17779) lightbulber válasza KillHates (#17778) üzenetére


lightbulber
újonc

Köszönöm a válaszokat. Lehet ,hogy alaplap csere marad.Sajna a proci (i7 es) meg a lap egy árba vannak.

(#17780) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Rendelkezik valaki kiforrasztó vákumost állomással? ZD-985-öt nézegetem, van valakinek?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17781) KillHates válasza Tamás9x (#17780) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van ez:

Meg van egy ilyen:

(csak gyönyörű újszerű állapotban)

De szintem mindig ezt használom:

ezzel:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17782) Tamás9x válasza KillHates (#17781) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sok embernél látom ezt a PK366N-t olyan jól szív?
ZD-8917B
Ezen gondolkodom, de mág tapasztalatot senkitől sem hallottam.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17783) yohnsee válasza Tamás9x (#17780) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
nekem volt, de annyira nem jött be. Valahogy nem állt rá a kezem. Aztán maradtam annál, amit KillHates is belinkelt (pros' kit szippantyú és ónharisnya)

AVR

(#17784) nahunn


nahunn
tag

sziasztok,
valakinek van esetleg K555LB-hez schematics? vagy ha nincs akkor ötlet, hogy mitől lehet 2.1V a bekapcs gombon, ITE csere után is.
Köszi!

(#17785) Tamás9x válasza yohnsee (#17783) üzenetére


Tamás9x
őstag

Azon gondolkodtam, hogy mi a cégnél ezt használjuk, ha más nem akkor ilyen fejet tudok venni olyan 60K huf tól, ráapplikálom, iszonyat gyors és kényelmes vele dolgozni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17786) yohnsee válasza Tamás9x (#17785) üzenetére


yohnsee
tag

Na ez már derék, a betyár mindenit!
Nekem sajnos nem volt még szerencsém ilyen minőségi kiforrasztóhoz.
Volt egy venturi-szelepes pisztolyom a metcal állomásomhoz, de akkoriban még nem tudtam normális kompresszort mellétenni (tömblakásban) így túladtam rajta. Ma már bánom.

AVR

(#17787) Tamás9x válasza yohnsee (#17786) üzenetére


Tamás9x
őstag

Otthonra azért merész lenne, de nem nyafognék, ha megkapnám karácsonyra, a pici 55W-os cserélhető fejű a kedvencem.
De ez fél milla. :(
Ebbe is venturi-szelep van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17788) yohnsee válasza Tamás9x (#17787) üzenetére


yohnsee
tag

Megint csak ismételni tudom magam, nagyon szépek!

AVR

(#17789) Tamás9x


Tamás9x
őstag

SR1X6 (Intel Atom E3845)-et cserélt már valaki? azaz találkoztatok már rosszal ?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17790) Benji77


Benji77
tag

Szerintetek van esély komplett szerviz eszköz parkot eladni ? Nem akarom idő hiányában külön-külön hirdethetni a cuccokat.
Nagy vonalakban: Honton 460, Metcall MX500, laportap, mikroszkóp, hőlég, bga sablonok, stb...

(#17791) misu válasza Benji77 (#17790) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Nem akarlak elkeseríteni, de én vagy 3 hónapja próbálom eladni az enyémet, de még érdeklődő sincs.... :O
De remélem, tévedek! :R

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#17792) Reggie0 válasza Benji77 (#17790) üzenetére


Reggie0
félisten

Milyen mikroszkop?

(#17793) Tamás9x válasza Benji77 (#17790) üzenetére


Tamás9x
őstag

Labortáp, és mikroszkóp engem si érdekelne.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17794) promo


promo
csendes tag

Üdv! Szeged, Kecskemét környéken tud valaki reballingal foglalkozó embert vagy céget aki vállal ilyen munkákat? Köszi.

(#17795) magyarmark


magyarmark
csendes tag

Sziasztok!
Laptop fórumból ide irányítottak.
Hp pavilion g6, bekapcsol, ventillátor pörög, caps lock 4 másodpercenként világít (3 másodpercenként kb 1 mp-ig) eddig 2x be tudtam kapcsolni és ha nem kapcsoltam ki, csak lecsuktam, akkor nem jött elő a probléma.
Valamelyik bga-val lehet a baj?

Azt mondták a másik fórumon,hogy hagyjam mert csak többet ártok, de ez a laptop nem ér sokat, ha alkatrésznek adom el, akkor nem mindegy hogy szétcseszem-e azt a részt? 5+ éves, cseréje drágább lenne mint maga gép. Egyelőre felmelegítésen gondolkodtam, csere az túlmutat rajtam.

(#17796) IO.sys válasza magyarmark (#17795) üzenetére


IO.sys
őstag

Találkoztam ilyennel, nem jöttem rá a konkrét hibára, de azt vettem észre, hogy ha nincs eléggé feltöltve, akkor csinálja ezt. Nem kizárt, hogy az SIO okozza, ami mindig áram alatt van. Szóval szét kell kapni és leválasztani a (legnehezebben hozzáférhető helyen lévő) bios elemet. Nem próbáltam ki, mert miután egyszer tökig feltöltöttem, mindig bekapcsolt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17797) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Vetnétek egy pillantást a két hsz-emre az MSI topikban? [link1] [link2]
Időközben rájöttem, hogy nagyon rossz helyen kérdezősködök. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17798) KillHates válasza IO.sys (#17797) üzenetére


KillHates
nagyúr

A billentyűzet kiosztását lehet itt beállítani. Azaz ha több gomb van rajta, pl. japán akkor máshogy van kapcsolva. Manapság ezt úgy oldják meg, hogy a fólián vannak az átkötések, hurkok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17799) IO.sys válasza KillHates (#17798) üzenetére


IO.sys
őstag

:R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17800) joccadoki


joccadoki
senior tag

Üdv!
Remélem jó ajtón kopogtatok.
Lenne pár vga amit reballozni kellene. A kártyákat próbálta valami “kókány úr” javítani. A kártyák effektíve nem érnek sokat, csak inkább ritkábbak. Sajna átvertek velük, kidobni sajnálnám őket, így ha van egy bevállalósabb egyén aki nem csillagászati összegekért szóba áll velem, az írjon privátba. 11 vga van.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.