Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) Router válasza imi535 (#16400) üzenetére


Router
őstag

Sajnos ahonnan szedtem le ezeket, ott pont ezekről nem volt kép, csak a mappát hoztam létre. Lesz még pár videó tutorial is, azokat is felteszem. ;)

www.reballing.hu/forum

(#16402) imi535 válasza Router (#16401) üzenetére


imi535
csendes tag

Köszi,várom! :R :R :R

(#16403) hanley


hanley
csendes tag

Sziasztok !

Nincs valakinek samu np270e5g (ba41-02308a)-hoz működő dump-ja?

Nagyon megköszönném !

Hanley

(#16404) RM007


RM007
addikt

Sziasztok!

Nincs véletlenül köztetek Debrecenben dolgozó szerelő? Egy (mxm) gtx 880m kártyát kellene javítani. Lenne rá zseton amennyi csak kell.

Jó ideje fárasztok már egy másik topikot nem oda való kérdésekkel, mert nem tudtam hogy ilyen is van. Használtan vettem és sokba került, de egy nap sem kellett a kinyírásához. :W Egy MSI GT70-es laptophoz menne.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16405) RM007 válasza RM007 (#16404) üzenetére


RM007
addikt

Úgy néz ki valaki bevállalja hogy ránéz. Kell nekem tanyán élni. Azért kösz :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16406) nahunn


nahunn
tag

Van egy NP530U4C amiben KBC firmware-t kellene írni, de nincs rajta külön chip.
Ezt kell gondolom bill csatin keresztül? Valaki tud ebben segíteni jó pénzért?

Köszi előre is!

(#16407) Hunter2


Hunter2
addikt

acer 5942-höz DIS to UMA leírása van valakinek?

(#16408) khorvat válasza Hunter2 (#16407) üzenetére


khorvat
senior tag

Kövezzetek meg de akkor se értem, hogy lehet egy laptopot 4x javítani és ezt 4x kifizetni?
Ennyire naívak az emberek vagy ennyire erős a marketing?

[ Szerkesztve ]

(#16409) Hunter2 válasza khorvat (#16408) üzenetére


Hunter2
addikt

48000-ért kapott volna egy ennél jobb működő fél év garanciás gépet.
ha mind a négy reball vagy makkforrasztás volt akkor nem értem mi volt a terv?

(#16410) martonmiklos válasza khorvat (#16408) üzenetére


martonmiklos
tag

Marketing is everyting, engineering is nothing...

(#16411) RM007 válasza RM007 (#16405) üzenetére


RM007
addikt

Sziasztok! Azt kérdezvén a mesterektől, ha valaki egy ilyen gpu karcos sarok (innen nézve bal alsó) féle mxm vga-val megkeresne titeket segítséget kérve, ti is elküldenétek az illetőt? Nem teljesen tiszta, van egy kis bemélyedés ott, és nem tudom mikor és hol keletkezhetett. :U Érdemes ezt még megpróbálnom megsütnöm sütőben, vagy ennek már mindegy? Sajnos ahol élek úgy néz ki nincs más lehetőségem, kukázni pedig még nem szeretném.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16412) Hunter2 válasza RM007 (#16411) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez a chip le van sarkazva tehát 99%-ra sütögetheted naphosszat ez nem fog működni.
Egy vaterás hülye egyszer azt mondta hogy "az nem számít mert az csak üveg", na ez egy emeletes fa*zság

(#16413) RM007 válasza Hunter2 (#16412) üzenetére


RM007
addikt

Dehogy akarom sütögetni, csak gondoltam ha már nincs aki felkínálna valami lehetőséget, akármit, akkor megpróbálnám. Köszi! :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16414) f27 válasza khorvat (#16408) üzenetére


f27
aktív tag

Hihetetlen.
Ra kell irnom a gazdajara miert hazudik.
Soha senkinek nemjavitottam egy laptopot sem 4x
Sot a masodik beavatkozast sem ajanlom,max a chipcseret egybol,mert felesleges.
Nem ertem mi a lenyega a mostani mocskolodasnak,amit par ember eroltet folyamatosan. :W

(#16415) f27 válasza f27 (#16414) üzenetére


f27
aktív tag

Raadasul mindez 2eves tortened,behalok :W
Nekem miert nem jut el egybol az informacio korabban.

(#16416) f27 válasza f27 (#16415) üzenetére


f27
aktív tag

Jelentettem moderator fele,a hirdetonek meg hogy feljelentem,befejeztem a sok mocskolodassal! :W

(#16417) f27


f27
aktív tag

Nos tesom emléxik erre a laptopra,és így már nekem is beugrott a sztori :)
Sztori a következő.
Elhozták javításra a laptopot,meg is lett javítva hibátlanul kapták vissza.
Apuci szétszedte 2 hónapra rá hogy mégis mit csináltunk vele amitől jó lett,Majd mikor össze tette,a HDD vezetéket elcsavarozta és rövidzárlattal haza vágta az egész alaplapot.
Majd ránk írt hogy hogy a laptop megint nem jó.
Elhozattuk,hogy meglessük mi történt,gyorsan kiderült a baj,ekkor első körbe tagadták,majd bevallotta a csaj hogy igen apám volt.
Újra meg lett javítva a gép,de rövid időn belől az egész alaplap haza vágodott.
Természetesen én voltam a hibás azért mert apa a nem értéségéből haza vágta a lánya laptopját :)

(#16418) RM007 válasza khorvat (#16408) üzenetére


RM007
addikt

Az a sok jóindulat ami beléd szorult. Gondolom jól szórakozol mások kárán.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16419) mobileman válasza f27 (#16417) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem ártott volna egy biztonsági matricával ellátni a home made szétszedések végett... :B

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16420) f27 válasza mobileman (#16419) üzenetére


f27
aktív tag

Engem nem zavar ha szetszedi valaki,ugyis csak proba gari van ra,ha gajra veri onalloan kit erdekel?
Hameg garisan lett csinalva,van gari cimke a gepeken szetszedes ellen,fugg a javitas modszeretol mit kertek ra.
Amugy meg Egyertelmu volt a szetszedesen.
Nem volt rendesen ossze rakva,elnyirta a HDD vezeteket,es attpasztazta feher pasztaval a mi szurkenket.
A csaj mikor hozta szemelyesen o nem merte eltitkolni,annyira egyertelmu volt hogy szett volt szedve a gep,es elmondta hogy apja szedte szett a gepet,hiaba monta neki ne nyuljon hozza.
De mint latod mindennek semmi lenyege nem volt,akkor is inkabb rank akarna haritani az apja tevekenykedeset,mintsem azt irja oda ,apam szetszedte tonkre verte alkatresznek elado.
Persze ezeket nekunk nem jelezte,koszonte hogy ezekutan is probaltunk segiteni neki,es latszolag nem valtunk el rosz szajizel.

[ Szerkesztve ]

(#16421) Reggie0 válasza f27 (#16416) üzenetére


Reggie0
félisten

Majd polgari perben mehet a karterites is. Azert par szazast lehet belole keresni.

(#16422) Gigabyga válasza f27 (#16420) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Huh jó rég voltam itt.
Sziasztok!
#F27#
Sajnos az emberek, azt sem merik,óhajtják elmondani, ha valami baromságot csináltak a géppel és fogóval kell kihúzni belőlük az esetleges hibákat okozó körülményekre. Ez hatványozottan előfordul, ha költöttek rá, és utána saját kezüleg szétb@asszta javítás után. Minden gépre garancia matricát(félét), és vonalkódos azonosítást rakunk, elkerülve az ilyen eseteket. Nem szabad ilyet hibát elkövetni, mert leeszik a karodat az ügyfelek :)

(#16423) Hunter2


Hunter2
addikt

minipro flasherhez létezik adapter ehhez a fajta IC-hez?

(#16424) Sensei válasza Hunter2 (#16423) üzenetére


Sensei
tag

Ilyen kell hozzá:

[link]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#16425) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Skacok!
Javítok egy folyadékos Galaxy Grand prime telefont, szétment egy kerámia kondi. Teljes zárlatba húzta az akkumulátor töltés körét.
Kellene egy kis support..Van valakinek boardview, kapcsolási rajza a telefonhoz? Bármi jól jönne :) Köszi!

(#16426) Hunter2 válasza Sensei (#16424) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez kell nekem ugye?: [link]

(#16427) RoboGuru válasza Hunter2 (#16426) üzenetére


RoboGuru
tag

Igaz 48-as de elvileg használható 32 és 40-eshez is.

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#16428) Sensei válasza Hunter2 (#16426) üzenetére


Sensei
tag

Amit linkeltem, azzal biztosan működik, ezzel sajnos nem tudom. :(

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#16429) Reggie0


Reggie0
félisten

BGA golyozashoz milyen celszerszamokat javasoltok? Mivel magamnak csinalom, nem munka, igy a koltseghatekonysag nem annyira szempont, inkabb a minoseg szamit.

[ Szerkesztve ]

(#16430) chipkonzol


chipkonzol
csendes tag

HP ENVY vbu30 la-9223p laphoz van valakinek rajza?

Köszönettel venném ha megosztaná :D

Xbox360 és Notebook javítás Békés megyében

(#16431) hanley


hanley
csendes tag

Üdv az uraknak !

g84-710-a2 helyére mi lenne a megoldás? Valakinek tapasztalat?

Hanley

(#16432) laika1200 válasza hanley (#16431) üzenetére


laika1200
csendes tag

Szerintem próbálkozz G84-725-A2 vagy G84-750-A2 chippel.

(#16433) Hunter2


Hunter2
addikt

Egy Samu NP300-on kellene palmrestet cserélnem, gyárilag BA81 a típusszáma de ebay-en csak BA75-ös típusszámú van. A kettő kompatibilis egymással? Van erről valakinek tapasztalata?

(#16434) laika1200


laika1200
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo y70-ről kellene levennem a GPU-t. A gond az hogy fekete, üvegkemény, hőre nem lágyuló ragasztóval vannak a sarkai alátöltve. Ha valaki már sikeresen leküzdött ilyen problémát úgy hogy az alaplap sértetlen maradt és megosztaná velem a mikéntjét az komolyan lekötelezne.

(#16435) imi535


imi535
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek Intel 82801FB helyett felrakható 82801FBM?Egy öreg zd8000 akarok életre kelteni,zárlatos az 1.5v a délin! :F

(#16436) toza


toza
senior tag

(#16437) genai


genai
csendes tag

Sziasztok!

Behozták hozzám ezt a laptopot: Hp elitebook 8540p aminek elszúrták a bios frissítését.
Ehhez tudnátok nekem bios dump-ot küldeni?
Íróm van hozzá, de ami az oldalukon van az csak 3MB, ami meg kivan olvasva belőle az 8MB.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#16438) Kemotox75 válasza genai (#16437) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Sziasztok :)

Ezt találtam a napokban. Egy halom BIOS
Nem próbáltam még egyet sem, mert nem volt rá szükség még, de csemegézzetek!
Van minden gyártótól!

https://drive.google.com/drive/folders/0BzrjolHYoXZWWGlRT3lTVlJIeWs

(#16439) laika1200 válasza Kemotox75 (#16438) üzenetére


laika1200
csendes tag

:R

A korábban leírt lenovo epoxi probléma feloldódni látszik, szóval tárgytalan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16440) genai válasza Kemotox75 (#16438) üzenetére


genai
csendes tag

Köszi az oldalt, de sajnos ez nincs közte :(

(#16441) Hunter2 válasza Kemotox75 (#16438) üzenetére


Hunter2
addikt

Kösz. Biztos ami tuti kimentettem az egész csomagot. :C

(#16442) amdathlonxp válasza f27 (#16417) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Hungarikum lett a hazudozás meg a másik hibáztatása .Milyen jelleme lehet annak aki vissza megy reklamálni miközben pontosan tudja hogy Ő baszta el.szánalmat érzek az ilyen emberek iránt.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#16443) f27 válasza amdathlonxp (#16442) üzenetére


f27
aktív tag

Hat igen,ez pontosan igy van.
Persze szerencsere keves olyan ugyfel van aki rafogja a szervizre a sajat bunosseget.
Es meg ki is all az mellett hogy en tettem tonkre a gepet,mikozbe elsonek bevalja aztan letagadja 2 evvel kesobb.
Es ezekbol van a gond mikor egy szerviznek azt mondja ezt az f27szerviz csinalta.
Ha olyan szervizeshez esik be aki ismeri a munkam,az ketelkedve fogadja es vissza kerdez hogy ez biztos?
Viszont ha nem ismer a szerviz,akkor o is azt fogja hiresztelni hogy en ganyolok.
Ennalam nincs olyan hogy tonkre verek egy gepet!
Ha nemtudom megjavitani,nem verem tonkre mert az hogy en nem talalom a hibajat,lehet mas megtalalja!
Javitottam olyan gepet nem egyet ami mas normalis szervizbol kijott es nem talaltak hibajat,de nem vertek haza.
Es tudom hogy volt olyan is ami tolem elment es mas megtalalta a bajat.
Nem ertelem szeru mikor azt vagjak hozzam hogy szetganyolok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#16444) RM007 válasza f27 (#16443) üzenetére


RM007
addikt

Nagyon azért ne sajnáltassátok magatokat. :( Nálam mint utólag megtudtam, itteni fórumbeli segítségek által, (és javítsatok ki ha hülyeséget írok amit csak megköszönhetek) egy már fentebb jelzett mxm gtx 880m kártya lett javítva egy általam adott Kínából rendelt új gpu chip kapcsán. A munka állítólag sikeres, bár számomra használhatatlan mert a kártya DELL a csere chip pedig MSI márkájú. Nekem egy MSI GT70-es laposom van. Ott van a kártya, a gpu-z szerint hol így hol úgy, de csak névleg hiányos paraméterekkel, vagyis így halott. Állítólag a segítő mester szerint minden jó, csak az én msi alaplapommal nem kompatibilis, vagyis(és azért is csinálta meg nekem) el tudnám adni. Én egyébként végig azt szerettem volna és öltem bele sok pénzt, hogy használhassam, így érte meg nekem a rá fordított idő......de mindegy elbeszéltünk egymás mellett. Azt szeretném tudni tőletek, igaz az amit mondtak? Nem kuka ez így, van akinél ez hibamentesen mutatkozhatna?

Az ezen lévő chip lett cserélve, már nem ez van rajta.


Valami mókolt bios-ban reménykedek, mert korábban futott nálam ez a dolog. Írtam az ebay-n annak akitől a kártyát vettem MSI-nek feltüntetve és remélem megosztja velem azt a csodát amiért ha rövid ideig is, de hibátlanul tudott funkcionálni a nem annak a márkának szánt mxm kártya. Szóval nem tudom hogyan tovább.

u: Bocsi ezt egyébként nem személyesen neked szántam, csak a témára kaptam fel a vizet.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16445) f27 válasza RM007 (#16444) üzenetére


f27
aktív tag

Ahogy nezem ezen egy uj szerias chip van.
Nincs olyan hogy Dell vagy Msi GPU!
Olyan van hogy a kartyaba DELL vagy MSI bios van es esetleg nem fogja hasznalni rendesen ,vagy egyeltalan.

Az viszont meg kerdeses hogy pontosan olyan GPU-t rendeltel ra mint amilyen volt rajta?

(#16446) laika1200 válasza RM007 (#16444) üzenetére


laika1200
csendes tag

Rosszindulat nélkül. Vagy meg lettél vezetve nem kicsit, vagy valamit nagyon félreértettél. Olyan ugyanis hogy "a kártya DELL a csere chip pedig MSI márkájú" nincs. Ha eredetileg működött a kártya akkor chip csere után újra mennie kellene. Kivéve ha: - eredetileg nem is a GPU volt hibás, - nem jó chipet rendeltél, - hibás chipet küldtek, - aki cserélte valamit elbaltázott, stb...

(#16447) Hunter2


Hunter2
addikt

Van egy sztorim és kíváncsi vagyok a véleményetekre:

A napokban a Leister meleg levegős páka egyszer csak nem fújt többet meleg levegőt, kiderült hogy a fűtő betét feladta, Na mondom sebaj rendelek másikat, meg is rendeltem postával mindennel együtt Br. 14000Ft.
Beszereltem működik , boldogság. Kb két használat után megint hideg levegőt fúj. Felhívom őket hogy nem fasza a betét hogyan tudom garanciáztatni? erre azt mondj a csaj a vonal másik végén hogy nem garanciás, na mondom az lehetetlen egyrészt egy hét sem telt el a vásárlástól és fizikailag sem sérült a cucc. Végül abban egyeztünk meg hogy vissza küldöm.
Oda is ért, hívom őket hogy mi van, erre azt mondj az ember hogy ja ez tényleg nem jó de biztos az én készülékem rontotta el mert ezek SOHA!! nem romlanak el. meg egyébként sem vállalnak garanciát!!
Kérdem tőle hogy és akkor mi van ha gyárilag nem jó a betét , erre azt mondja hogy ilyen nincs.
Szóval a kérdésem a következő? Szerintetek mennyire lehetséges az hogy valaki Magyarországon árul cégként számlával egy ÚJ! terméket és semmilyen garanciát nem vállal rá?

(#16448) RM007 válasza f27 (#16445) üzenetére


RM007
addikt

"Nincs olyan hogy Dell vagy Msi GPU!"

Igen ezt értem csak ezt írták és elértettem:"(Maga a kártyáról esetleg van egy fotó?Telibe kéne felülről,a chip része nem érdekel.Ránéznék,mert abból biztosan meg lehet állapítani hogy gyári MSI-e.A chip az biztosan az amit rendeltél azt néztem.)" Mert ügye ha más chip került volna rá akkor nem lenne semmi sem. :) Arról nem is beszélve egy szakember csinálta a munkát nem én.

A GPU esetleg miben térhetett el az előzőtől azt nem tudom, megcsinálták nekem és én bíztam az illető szakértelmében, ha van valami bibi az úgy is kiderül. Az illetőnél volt a laptopom, mibe be tudott lépni, bár saját cuccal dolgozott, tesztelt.....és szerinte minden rendben van mint írtam.

(#16446) laika1200: Szóval a chip valszeg hibás lehetett? Ezt meg lehetett volna állapítani még a munka megkezdése előtt? Miért nem mondta a srác hogy így inkább ne, kérjem vissza a pénzemet az ebay-ról? Vagy utólag mi történt. :(( Akkor ez azt jelenti az ilyen munka esetén nem lehet biztosra menni?

Úgy érzem magam mint akit mindenki átvert.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16449) laika1200 válasza Hunter2 (#16447) üzenetére


laika1200
csendes tag

Szerintetek mennyire lehetséges az hogy valaki Magyarországon árul cégként számlával egy ÚJ! terméket és semmilyen garanciát nem vállal rá?
Ha nem kötötte a jótállást az általa elvégzett, vagy általa megjelölt szervizben történő beépítésre akkor szerintem semennyire. Itt nézz szét a szavatosság, jótállás menüpont alatt.

(#16450) Hunter2 válasza laika1200 (#16449) üzenetére


Hunter2
addikt

ennyi van az ÁSZF-jükben:

"4. Szavatosság, az áru ellenõrzése
4.1 Hiányos vagy elmaradt szállítás esetén a HERZ ? a vevõ választása szerint -vagy azonos értékû helyettesítõ terméket szállít, vagy a vételárat jóváírja, illetve a már teljesített fizetés esetén 8 munkanapon belül visszatéríti.
4.2 Ha az átvett termék sérült vagy hiányos, akkor ezt a vevõ 7 napon belül a számlaszám, a panasz rövid leírásának megadásával és a fuvarlevél másolatának csatolásával jogosult HERZ felé jelezni. HERZ a panaszokat 2 munkanapon belül kivizsgálja, és a vizsgálat eredményérõl a vevõt értesíti. A fenti határidõ elteltét követõen reklamációt nem áll módunkban elfogadni. A Vevõ az árut az átvétellel egyidejûleg köteles megvizsgálni, és a kiszállított valamint a számlán feltüntetett termékek mennyiségét egyeztetni. Az átvétel során is észlelhetõ mennyiségi eltérésért a HERZ nem vállal felelõsséget. Mennyiségi hiány esetén Vevõ és a fuvarozó köteles jegyzõkönyvet felvenni, amelyet mindkét fél aláírásával hitelesít."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.