Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17951) Mur válasza KillHates (#17950) üzenetére


Mur
csendes tag

Szia!
A gépet itt a Hardveraprón vettem bő 1 éve. A cuccot szerintem a tulaja - a dobozra írtak alapján - Angliából rendelte "refurbished"-ként, működött rendben eddig.
Konkrétan az történt, hogy a billentyűzetet szedtem ki a gépből (magyarítani akarom) és akkor szembesültem azzal, hogy mit is jelent a "refurbished" :(: a csatit elég gárnyolt módon forrasztották újra és valszeg kh-s volt és most elengedhetett v.mi, mert összedugás után nem adott képet. HDMI csatiról OK. Mikroszkóppal megnézve úgy látom, hogy hiányzik egy passzív alkatrész is csati környékéről.
Ja! Az eDP csati 40 pin-es (kimaradt a 40 az első hozzászólásomból).
A mellékelt kép illusztráció , de ha kell csinálok róla fotót.
Üdv,
Mur

[ Szerkesztve ]

(#17952) Reggie0 válasza Mur (#17951) üzenetére


Reggie0
félisten

Tobb alkatresz is hianyzik onnan, de az nem biztos, hogy problema. Normalis, hogy egy panelen nincsen minden alkatresz beultetve, mert egy nyakkal tobbfele tipust is gyarthatnak.

Ha a csatit szethuzva csinalnal egy fotot, akkor latnank a forrasztast is.

[ Szerkesztve ]

(#17953) KillHates válasza Mur (#17951) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Oké, csinálj képet! Nem dráma egyébként javítani, ha a pad nem sérült, szerencsére egy kaptafára csinálja a Dell az eDP rendszereit.
Az a lényeg, hogy a 7074-es PWM vezérlőt ne lője szét a zárlat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17954) Mur


Mur
csendes tag

Na megküzdöttem vele! :DDD
Most épp van kép a csatlakozó többszöri igazgatására sikerült ismét működésre bírni a kijelzőt, de sztm. tök bizonytalan. :U Szóval még mindig aktuális a csere.
+1: gondom volt a kijelzővel korábban is: nem működött a fényerő állítás, SW driver hibára gyanakodtam, szét gugliztam a netet, drivereket cserélgettem, de hiába. Lehet, hogy a hiányzó alkatrész (kondenzátor vagy ferrit átvezető (ferrite beads)) hiánya okozhatta?

KillHates vállalod a csaticserét? Ha igen, van ilyen eDP40 csati raktáron, vagy rendeljek (több helyen is láttam).

A képek:
1. a viharvert csatlakozópár:

2. a hiányzó alkatrész (C v. FB?) hűlt helye sárga körrel bejelölve:

3. közelről:
(tuti volt ott valami, mintha a forr.fül vagy mi egy része még ott is lenne)

(#17955) Reggie0 válasza Mur (#17954) üzenetére


Reggie0
félisten

Na az eleg csunya hiany, vitte is a padet, de szerencsere csak reszben, meg menthetonek latszik.

(#17956) Jani90


Jani90
csendes tag

Üdv Urak!
Ha tudna nekem valaki segíteni így látatlanban akkor megköszönném. :D
Mi mehetett el ebbe a telóba?
Csináltam videót, így egyszerűbb. Bekapcsolás után csak ezt csinálja.
[link]

(#17957) KillHates válasza Jani90 (#17956) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Vagy kijelző hibás, vagy az alaplap szállt el.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17958) Jani90 válasza KillHates (#17957) üzenetére


Jani90
csendes tag

Alaplap lesz.
Ha nincs rádugva a kijelző akkor sem indul. Töltést sem veszi. Tipp esetleg mi lehet rossz az alaplapon? :DDD Valami zárlat esetleg?

(#17959) mobileman válasza The DJ (#17948) üzenetére


mobileman
aktív tag

Amondó volnék, első körben az akkut vizsgálnám meg, próbálni bele egy jó akkut, mert itt szerintem ez lesz a ludas... Elég érdekesen működnek a macek akku hiba esetén...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17960) Hunter2


Hunter2
addikt

Visszatérő probléma hogy egy bios halott lenovo gépnél BIOS újraírást követően meghosszabbodik a boot idő, elindul a gép majd 20-30mp-ig fekete a kép majd bootol és minden rendben.
Odáig eljutottam hogy valószínűleg az EC-t hozzá kellene igazítani az új bioshoz.
Létezik erre valami megoldás? mármint az EC külső eszközzel való újraírásán kívül.
Az egyik ilyen problémás gépnél volt a gyártó oldalán frissebb bios ami Ec frissítést is tartalmazott na az megoldott a gondot de a legtöbb típusnál nincs ilyen verzió.
Valami ötlet esetleg?

(#17961) halsa


halsa
újonc

Üdvözlet mindenkinek! :)
Egy kis segítségre lenne szükségem.
A problémám a következő. Van egy gtx 1080 videokártyám ami eddig hibátlanul működött, ám egy hete játék közben befagyott a kép és reset után már nem adott képet. Egyik számítógép szaki barátom rá nézet, 1x riser-en keresztül adott képet de amint be lett dugva alaplapra a PCI-E x16 csatira ott se kép se hang.
Esetleg lenne valami tippetek hogy mi lehet a baja?
Vagy ez már kuka? :F

(#17962) KillHates válasza halsa (#17961) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáld meg, hogy 8x PCIe aljzatba dugod az alaplapon. (Ha van ilyen alaplapod)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17963) halsa válasza KillHates (#17962) üzenetére


halsa
újonc

Sajnos nincs olyan csatlakozó az alaplapomon.

(#17964) Reggie0 válasza halsa (#17963) üzenetére


Reggie0
félisten

Ragaszd le celluxxal az x8 utani reszt a kartya pcie csatijan. (mind a ket oldalt)

[ Szerkesztve ]

(#17965) halsa válasza Reggie0 (#17964) üzenetére


halsa
újonc

Leragasztottam , így már nem írja azt hogy No Signal, de még mindig semmit nem mutat.

(#17966) KillHates válasza Reggie0 (#17964) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus!
Ez mekkora ötlet! 😳👍👍👍👏

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17967) Reggie0 válasza halsa (#17965) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor x1-ig ragaszd, elvileg ugy ment. De konnyen elkepzelheto, hogy az alaplapoddal van gond.

(#17966) KillHates: :R

[ Szerkesztve ]

(#17968) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Valaki nagyon nézegeti a régi hozzászólásom képeit, csak nem véletlenül van megoldás javítani? :D

[ Szerkesztve ]

(#17969) halsa válasza Reggie0 (#17967) üzenetére


halsa
újonc

Most igy sem jó. Több alaplapban ki próbáltuk.
Esetleg nem tud valaki Kecskemét környékén valami szervízest vagy szakít aki rá tudna nézni?

(#17970) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek nincsen Panasonic MN86471A HDMI Transmitter PS4 konzolhoz? :R

(#17971) TBC


TBC
tag

Sziasztok,

Amikor BGA chip levétel után ónszívó szalaggal tisztítanám a pad-eket, sajnos sok esetben sikerül a pad-eket is leszednem :( Mi az ideális hőmérséklet a pákán? Köszi!

(#17972) Tamás9x válasza TBC (#17971) üzenetére


Tamás9x
őstag

Magas ólomtartalmú ónnal "RS756-8904 SN60PB40 2.2% flux" fel szoktam futtatni takarítás előtt, és max 360 fok. Sok fluxban tocsog.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17973) TBC válasza Tamás9x (#17972) üzenetére


TBC
tag

Szia,

Köszi! Max 360 fok, vagy pont annyi? A kis hőfok sem jó, illetve a magas sem, de ha azt mondod hogy 360 ok, akkor megpróbálom. Köszi!

(#17974) Tamás9x válasza TBC (#17973) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szia
Maximum, mert a felett nekem már szenesedik a flux ami benne van ki kell tapasztalni mennyit csal a páka, milyen a benti hőmérséklet, mennyire hagyod kihűlni a nyákot stb stb stb. ez 183 fokon már olvad, de az ROHS-nek több kell.
Ha teheted és gyorsan tudsz dolgozni akkor fent hagyod a gépen, és még mehet az alsó fűtés...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17975) TBC válasza Tamás9x (#17974) üzenetére


TBC
tag

Szia,

Ok, nagyon köszi!

(#17976) nahunn válasza TBC (#17975) üzenetére


nahunn
tag

én soha nem tisztítom le szalaggal, pákával egyenletesen le lehet pucolni, soha nem jön le pad

(#17977) TBC válasza nahunn (#17976) üzenetére


TBC
tag

Szia, azzal is szoktam tisztogatni elötte, de akkor még maradnak bogyók és elég nehéz pozícionálni az új chippet.

(#17978) nahunn válasza TBC (#17977) üzenetére


nahunn
tag

pákafej, gyakorlat, stb. és nem maradnak bogyók :) egyébként egyszer próbáltam olyat, hogy nem pontosan raktam fel a chipet és elég messziről beugrott a helyére ahogy megolvadtak a golyók

(#17979) Reggie0 válasza nahunn (#17978) üzenetére


Reggie0
félisten

Juteszembe, bga golyok lepucolasahoz mi annak a szeles pakafejnek a tipusa es milyen pakaba valo?

(#17980) KillHates válasza Reggie0 (#17979) üzenetére


KillHates
nagyúr

Metcal, Jbc?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17981) Reggie0 válasza KillHates (#17980) üzenetére


Reggie0
félisten

A tuti nem ilyen draga cuccokkal csinaljak ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#17982) netzoli válasza Reggie0 (#17979) üzenetére


netzoli
tag

Én egy ilyet használtam hozzá: Metcal SMTC-160. Nagyon jó vele dolgozni. Az ára is baba, de innen-onnan belehetett szerezni negyed áron.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17983) Reggie0 válasza netzoli (#17982) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyesmire gondoltam, koszi.

(#17984) TBC


TBC
tag

Sziasztok,
Egy Dell Latitude E5430-on kellene biost írnom. Jól gondolom hogy ez a két chip lesz az:
EN25Q32 és EN25Q64?
Gondolom mindkettőt meg kellene firkantani...
Illetve sehol sem találok bin file-t, csak .exe-ket, amiből nem tudom kiszedni a bios file-t. Tudtok segíteni honnan tölthetném le a biost?

Köszi!

(#17985) TBC válasza TBC (#17984) üzenetére


TBC
tag

Sziasztok,

Valaki küldött nekem biost. Megírtam a chip-eket és újra működik a laptop. Mivel fura e-mail címről jött a levél, nem tudtam beazonosítani hogy ki volt, szeretném ezúton megköszönni neki. Köszi!

(#17986) KillHates


KillHates
nagyúr

Hová tűnt az utolsó 5 hozzászólás? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17987) nahunn válasza TBC (#17984) üzenetére


nahunn
tag

látom már megoldódott, de DELL-eknél a -writeromfile paranccsal ki lehet szedni a romo file-t az exe-ből

(#17988) TBC válasza nahunn (#17987) üzenetére


TBC
tag

Szia, Ez is segítség, köszi! Jó tudni, és legközelebb biztos jól jön majd.

(#17989) IO.sys válasza nahunn (#17987) üzenetére


IO.sys
őstag

Na ezt azért én betenném összefoglalóba.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17990) nahunn válasza IO.sys (#17989) üzenetére


nahunn
tag

ez alatt mit értesz?

(#17991) IO.sys válasza nahunn (#17990) üzenetére


IO.sys
őstag

Topikösszefoglalóban hasznos lenne, ha lenne topikösszefogaló. Az ilyen infók nagyon jól jönnének néha.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17992) nahunn válasza IO.sys (#17991) üzenetére


nahunn
tag

ja, így már értem, cssk mivel nincs összefoglaló így nem volt világos :)

(#17993) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok,
Dell Precision M6700-hoz keresnék működő alaplapot (LA-7933P). Ez lenne a leggyorsabb megoldás, de ha esetleg az alábbi hibára valaki kapásból tudja a megoldást, azt is szívesen venném:
a gép eleinte csak ritkán csinálta, majd egyre sűrűbben, hogy bekapcsolásnál a ledek úgy világítanak, mint rendes indulásnál, de odáig sem jut el, hogy a háttérvilágítást bekapcsolja és továbblépjen. Először bios-ra gondoltam, hogy nem tudja betölteni, de letöltöttem biztosan jó forrásból bios-t, beleírtam új chipekbe (2 van) de a hiba ugyanaz. A hiba jelentkezésekor kikapcsolható a gép a power gombbal, így a SuperIO chipet kizárnám a hibakeresésből. Eleinte ritka volt ez a hiba, most ott tartunk, hogy 10-15 bekapcsolásból talán egyszer elindul. De amint elindul, hibátlanul működik. Mértem, az összes feszültség megvan a hibás és a hibátlan indulásnál is. Továbbá ugyanez a tünet dedikált VGA-val is és nélküle is.

AVR

(#17994) KillHates válasza yohnsee (#17993) üzenetére


KillHates
nagyúr

CMOS elemet próbáltad már kicserélni?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17995) yohnsee válasza KillHates (#17994) üzenetére


yohnsee
tag

Az volt az első, hogy kihajítottam a régit belőle, biztos, ami biztos alapon. Új elemmel / elem nélkül is ugyanez a tünet. Viszont van egy gyanúsítottam, ha bejön, megírom, hátha egyszer másnak is hasznára lesz.

AVR

(#17996) yohnsee válasza KillHates (#17994) üzenetére


yohnsee
tag

Sikerült megszívatnom magam.
Ezért most keresek 1db ISL95836 és 1db ISL6208 IC-t. Ha valakinek volna és megvehetném tőle, vagy visszaadnám, amint megjön az enyém kínából, szuper lenne.

AVR

(#17997) Tamás9x válasza yohnsee (#17996) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mivel szívtad meg, csak hogy tanuljunk belőle.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17998) yohnsee válasza Tamás9x (#17997) üzenetére


yohnsee
tag

Jó ötlet, hátha a jövőben valakinek szüksége lesz rá.
A sztori eleje (a hiba) a korábbi hsz-ben olvasható. A gép nem kapcsolt be egy ideje soha elsőre, mindig egyre több és több be-ki kapcsolás kellett, hogy egyszer eljusson a DELL logóig. Szétszedtem, először a BIOS-t és a startup IC-t vettem górcső alá. Mindkettő úgy tűnt, teszi a dolgát, ahogy kell. Egy árulkodó jelre lettem figyelmes, amikor hajlandó boot-olni, akkor a +VCC_CORE tápág egy pillanatra felugrott 0.8V-ra, majd ismét 0. Ez utóbbi egyébként érdekes, de nem találtam rá még magyarázatot, miért esik vissza 0-ra. Mindegy, ebben a sorrendben szépen indul, megy, terhelésre sem nyekken meg. Tehát innen kezdtem visszakövetni ezt a tápvonalat, eljutottam a PU702 jelzésű IC-hez (ISL95836), aki ugyan mindig megkapja az indulási jelet, de nem mindig jelez a haverjának (PU701 - ISL6208) hogy haladjon, csinálja a +VCC_CORE feszültséget. Felmelegítettem a két IC-t (nagyon közel vannak egymáshoz, külön-külön nem ment volna), és amíg melegek voltak, 10-ből 10-szer indult a gép. Majd mikor lehűltek, ismét jöttek a bajok. Elhatároztam, hogy reflow lesz, sok fluxxal és esetleg utána körbekenem a szájukat ólmossal. Így is lett, de vagy túlmelegítettem őket, vagy pont most lehelték ki a lelküket, mert a reflow és a lehűtés után indítva szépen elfüstölt PU702, majd pukkant egyet PU701 is. A fetjeik szerencsére megúszták, azokat mértem. Remélhetőleg más nem látta kárát, most várok, hogy a kínai postás leszállítsa nekem a cserealkatrészeket. A gép páromé, ezért más opció nincs, mint feltámasztani. Tehát amíg ide ki nem írom, hogy hurrá, sikerült, addig továbbra is aktuális az alaplap keresésem ebbe a masinába.

AVR

(#17999) Hunter2


Hunter2
addikt

Kellene fluxot rendelnem de a TME-nél 2db elérhető az összes többire meg azt írja hogy nem rendelhető az országomban.
Miért van ez?
Tudtok valami egyéb forrást ahol normális árban lehet kapni nem hamisított fluxot.
Ezt használtam eddig: [link]

(#18000) yohnsee válasza Hunter2 (#17999) üzenetére


yohnsee
tag

Ez nagyon érdekes, azt én is észrevettem, hogy nem minden termék kapható minden országban a TME-nél. Viszont ami még furcsább, hogy én kb. fél éve még rendeltem onnan nagy kiszerelésű Amtech NC-559 -et. Azt viszont látom, hogy most már az sem kapható az én országomban :(

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.