Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) laika1200 válasza RM007 (#16448) üzenetére


laika1200
csendes tag

Próbálom érthetően leírni.
Ahogy F27 írta a kártyán lévő bios lehet pl. dell, msi stb... ez okozhat némi inkompatibilitást, azaz nem biztos hogy más típusú notiban is megy. A te esetedben mivel a kártya eredetileg működött a notidban ezért ez nem lehet gond.
A kártyán lévő chipnek van egy betű-szám kombinációból álló azonosítója. A te esetedben ez az N15E-GX-A2.
Ha ugyanilyen chipet rendeltél és kaptál akkor ez nem lehet gond. De kérdés hogy mit kaptál. Ebay-ről, Aliról rendelve bele lehet futni néhány sumákolásba. Vannak eladók akik új chipnek árulnak "refurbished" chipet. Bele lehet futni átgravírozott azaz hamis chipbe is. Ennek egy része látszik, tehát ha valaki tudja mire kell figyelni az jó eséllyel az ilyeneket még forrasztás előtt ki tudja szűrni. Azt viszont hogy az adott chip tuti működőképes-e, forrasztás előtt legfeljebb a gyárban tudják ellenőrizni.

Ha ezt az MXM-et és az általad rendelt GPU-t hozzánk hoztad volna hogy cseréljük ki akkor fix áron megcsináltam volna azzal a kitétellel hogy garanciát csupán a szakszerű munkavégzésre vállalok, a végtermék működőképességére nem hiszen nem ismerem az "új chip" eredetét, előéletét. (Elég lehet annyi hogy valaki megfogja azt a chipet és statikusan kisül rá)

Ebay-ről rendelt chipekre a jótállás általában a felforrasztásig tart, utána már csak az eladó jóindulatán múlik. Főleg hogy a chipeknek nincs egyedi gyári számuk. Ezért szereti mindenki a saját bevált beszállítóit.

Szóval én nem érzem hogy át lettél volna verve, inkább azt hogy kockáztattál és nem jött be. Volt ugyan egy kis mellébeszélés de lényegében csak mese köntösben kaptad meg azt hogy a működőképességre nincs gari. Sajnos ez van. Olvasd vissza a kártya javíttatása előtt váltott néhány privát üzenetünket.

[ Szerkesztve ]

(#16452) KillHates válasza Hunter2 (#16447) üzenetére


KillHates
nagyúr

szerk: Most látom, hogy a HERZ-tól vetted. Szerintem beszéld meg velük, hogy küldjék vissza a Leister-nek a betétet. Elég nagy cég a hőlégfúvó iparban, szó nélkül ki fogják cserélni a betétet.
Nekem eddig nem volt gondom velük, korrekt csapat, nagyon segítőkészek. Kb 20 éve már Leister-t használok, ha kézzel makforrasztok :) (igazából, már csak a zsugorcsöveket és az LCD-ket melegítem vele)

Nekem leállt a Siglent analizátorom. Írtam a Siglent-nek, hogy mire utána olvastam, hogy szoftveresen patch-elni kell, már nem indult el. Elkérték a gyári számokat és szó nélkül küldtek egy komplett belsőt!!! Pedig majd' 200 ezres eszközről beszélünk. Írták, hogy a régi paneleket tartsam meg alkatrésznek, ha lefüstöltetném :D SIGLENT rulez, az szkópomat is tőlük fogom venni, ha lecserélem egyszer a Voltcraft-ot

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16453) Hunter2 válasza KillHates (#16452) üzenetére


Hunter2
addikt

igen tőlük. Azt kétlem hogy ez eredeti Leister lenne mert aliexpressen ugyanezt árulják.

(#16454) KillHates válasza Hunter2 (#16453) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha itthoni, akkor van HERZ-es matrica a nyelén.
Meg ha szétszeded, akkor az eredetiben nem hőszonda van, hanem infrásan "nézi" a betét fenekét és úgy lövi be a hőmérsékletet.

Nekem ez az őslény van:

Egyébként az új kínai csodák is már nagyon jók:

Csak olyat vegyél aminek a szárában van a venti nem a vezérlésében!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16455) Hunter2 válasza KillHates (#16454) üzenetére


Hunter2
addikt

csak fűtőbetétet rendeltem nem komplett hőlégfúvót.
Nekem is ugyanilyen van.

ugyanezt küldték: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16456) RM007 válasza laika1200 (#16451) üzenetére


RM007
addikt

Köszönöm a választ. :R Akkor teszek egy visszajelzést az eladóhoz miszerint hibás chipet küldött, hátha megdob egy másik hibással is. Mindenesetre te legalább őszintén megmondod mi a helyzet, nem úgy mint az időnként itt is felbukkanó szaki, akinek üzenem nem fogom eladni a kártyát, mivel hibás így lehetetlen és amit ő munka végeztével nem tudott megállapítani. Olyan mindegy volt sikerül-e vagy sem ebből ez kiderült, csak a lóvé számított amit átvett, pedig elmondása szerint azt nem kért volna sikertelenség esetén, azért hazudott mert meggondolta magát, amit én még meg is toldottam szamárfüllel.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16457) dre75


dre75
tag

Sziasztok! Olyan embert keresek aki motorvezerlo bga forrasztast vallal. Hatha tud valaki ilyen embert

(#16458) KillHates válasza dre75 (#16457) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugye nem Fiat?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16459) dre75


dre75
tag

De:)

(#16460) KillHates válasza dre75 (#16459) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott kell még mással is babrálni, hogy tartós legyen a javítás.
Szét van már szedve a computer?
Csörgess meg, ha gondolod.
A telefonszámom az aláírásomban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16461) dre75 válasza KillHates (#16460) üzenetére


dre75
tag

Nincs még szetszedve.delutan felhivlak:)

(#16462) KillHates válasza dre75 (#16461) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szopás szétszedni, mikor a szigetelést vágjátok, figyeljetek, hogy be ne szaladjon a kés!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16463) dre75 válasza KillHates (#16462) üzenetére


dre75
tag

Egyebkent lehet h volt mar szetszedve

(#16464) Hunter2 válasza KillHates (#16454) üzenetére


Hunter2
addikt

A Leister hivatalos forgalmazója a Haberkorn szerint sincs garancia a fűtőbetétre. nettó 14200Ft-ért.
Ez egy vicc. Nem gondoltam volna hogy megérem hogy inkább Kínából kell megrendelni mert azoknak jobb lesz a garanciális ügyintézése mint az itthoni forrásnak.

(#16465) netzoli válasza Hunter2 (#16464) üzenetére


netzoli
tag

Arra nem gondoltál, hogy az a cég is onnan szerzi be?!

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#16466) KillHates válasza Hunter2 (#16464) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vicc, nem is igazán értem, hogy így hogyan forgalmazhatnak bármit is. :(
Mondjuk, lehet, ha ők építik be akkor vállalnak rá garit...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16467) KillHates válasza netzoli (#16465) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor lenne rá garancia! :D
Csak lassan intéződne.
Nekünk, anno, nem igazán volt problémánk eddig a kínaiakkal, csak kellő intenzitású b@sztatásra kell készülni, ha garanciát akar az ember intézni velük.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16468) Hunter2 válasza netzoli (#16465) üzenetére


Hunter2
addikt

A Herz-nél még elképzelhetőnek tartom, a másik viszont a Leister hivatalos viszonteladója szóval náluk már nem hiszem.

(#16469) laika1200 válasza Hunter2 (#16464) üzenetére


laika1200
csendes tag

A Leister hivatalos forgalmazója a Haberkorn szerint sincs garancia a fűtőbetétre. nettó 14200Ft-ért. Ha kézhezvételt követő 14 napon belül vagy akkor el lehet állni a szerződéstől. Jelzed nekik az elállási szándékodat, saját költségeden visszaküldöd, kötelesek a vételárat visszatéríteni. Ha túl vagy a 14 napon akkor pedig tudomásom szerint kötelező a jótállás. Hívd fel a területileg illetékes NFH-t és kérdezz rá. Addig is itt meg tudod nézni a hatályos jogszabályt.
Ha vita van akkor a te Leister-ed egy, a melléklet 5-ös pontjában szereplő "motoros kéziszerszám" (van benne motor és az eszköz egy szerszám) a fűtőszál pedig a 29-es pontban feltüntetett tartozék/alkatrész, de ha úgy tetszik elsütheted "villamos energiával működtetett szépségápolási eszköz"-nek is ;]

Hajszárítóra, hajszárító alkatrészre is kötelező a jótállás 10.000.- felett... ezen kívül nem az számít amit a kereskedő mond, hanem az amit az NFH.

[ Szerkesztve ]

(#16470) Hunter2 válasza laika1200 (#16469) üzenetére


Hunter2
addikt

Szerintem is így van , de egy vicc hogy ilyennel kelljen küzdeni 2017-ben.
Egyébként az NFH azt mondta hogy mivel cégként rendeltem így a fogyasztó védelem nem játszik hanem rögtön a békéltető testület. Küldtem nekik egy e-mailt, jelenleg a válaszukat várom.

(#16471) Hunter2 válasza laika1200 (#16469) üzenetére


Hunter2
addikt

Na ezt elolvasva van egy olyan érzésem hogy beszo*tam. [link]

Röviden, ha cégként veszel bármit akkor nincs garancia hanem neked kell bizonyítani hogy a termék rossz volt mikor megkaptad, ahhoz ugye meg sok sikert. :W

(#16472) laika1200 válasza Hunter2 (#16471) üzenetére


laika1200
csendes tag

Van annak a fűtőszálnak gyári száma?

Egyszer az egyik multinál egy az egyben kicseréltettem 4 csomag bontott dobozos járólapot 8 doboz bontatlanra, hidd el van az a pont amikor megadja magát a kereskedő, csak elég nyakasnak/élelmesnek kell lenni hozzá... ott elértem azt a szintet, kijött a boltvezető, szólt az alkalmazottaknak hogy amit bevittem teljes árban vegyék vissza, valamint 8 dobozzal árazzanak le 50%-al és hozzák ki. Majd megkérdezte hogy megfelel-e így vagy a pénzt szeretném visszakapni. Ő nem tudta hogy nekem elég lett volna 5 dobozzal is :B

[ Szerkesztve ]

(#16473) Hunter2 válasza laika1200 (#16472) üzenetére


Hunter2
addikt

nem volt semmi, gondolom kínai után gyártott volt. Biztos oda mehetnék anyázni személyesen de kinek van erre ideje meg idegrendszere. Költsék gyógyszerre. Azért a biztonság kedvéért írtam a fogy védelemnek, hátha csinálnak náluk egy próba vásárlást.

Ja egyébként amit lentebb írtál az elállási jogról az sem vonatkozik cégekre, csak magánszemélyekre.

[ Szerkesztve ]

(#16474) laika1200 válasza Hunter2 (#16473) üzenetére


laika1200
csendes tag

Én arra gondoltam hogy te vagy egy ismerősöd magánszemélyként másik címre rendel egy másikat, megkapja majd másnap visszaküldi a hibásat azzal hogy hibás, megrendült a bizalma a termékben ezért eláll a vásárlástól, kéri vissza a vételárat.

(#16475) nahunn


nahunn
tag

hali,
cseréltünk egy alaplapot egy laptopban (újat raktunk be), egy hónap múlva visszajött, hogy csíkoz a kijelző,
majd nincs kép, szétszedtük és nem az a lap van benne amivel kiadtuk
az ügyfél természetesen nem adta le sehova időközben, ő pedig nem is ért hozzá, hogy szétszedje
mit tennétek ilyenkor? én javasoltam neki egy rendőrségi feljelentést ismeretlen tettes ellen, mert valaki
kivette a jó lapot a gépből...

(#16476) KillHates válasza nahunn (#16475) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :Y

Tiszta X-aktás történet!! :D
Egyszer én is jártam így MXM kártyával, még szerencse, hogy látványkonyha volt és nézte az ügyfél. Még nehezményezte is, hogy az underfill-t nem rakom vissza, de megnyugtattam, hogy az csak a gyártástechnológia miatt kell. Aztán jött vissza két hét múlva, hogy leállt a kártya. Megint előtte szedtem szét a gépet és mutattam, hogy "felvarázsolódott" az underfill a chip sarkai köré. Meg "visszanőttek" a matricák is a kártyára :D :DDD Ő is esküdözött, hogy nem nyúlt a gépbe és nem értette, hogy hogy történhetett ez. Aztán megnéztem az ügyviteli rendszerben és még a gép gyári száma is megváltozott... Hogy mik vannak?? :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16477) Hunter2


Hunter2
addikt

Van egy Mac PRO nálam A1289 nem reagál semmilyen bill kombinációra induláskor, net recovery nem jön be.
ALT nyomásra viszont feljön egy ablak ahol jelszót kér. Erre tudtok valami megoldást?
Mielőtt bárkiben felmerülne nem lopott, másik 20 géppel együtt jött a németektől céges selejtezésből.

(#16478) KillHates válasza Hunter2 (#16477) üzenetére


KillHates
nagyúr

EFI jelszavas. Kell a jelszó, vagy ha nincsen, akkor EFI chip csere és adattároló csere IS!!

Mivel a mac az EFI-t nemcsak a BIOS chipben, hanem az HDD vagy SSD egy részén is tárolja, ezért meg kell lennie az adattárolónak is, különben nem boot-ol másról, csak a sajátjáról.
Ha le lett törölve a HDD-je akkor azt már cserélni kell és másik mac-ben sem használható!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16479) Hunter2 válasza KillHates (#16478) üzenetére


Hunter2
addikt

HDD nélkül jött a gép. ebben az esetben a bios chipet/tartalmat cserélni és egy másik HDD-t berakni aztán annyi?

(#16480) KillHates válasza Hunter2 (#16479) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. De elég macerás átírni, inkább rendelj egy EFI-t a kínaiaktól.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16481) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Valaki húzzon ki a csávából!
Acer E5-532-es laptop, elhalálozott a kbc flash. ID-t kiolvass a programozó, de tartalmat olvasni már nem lehet...
Nem találok bontottan sehol ilyet, se újonnan.
Ez volt rajta:W25Q80BW Ez is jó lenne szerintem: W25Q80EW
KÉP

(#16482) nahunn válasza Gigabyga (#16481) üzenetére


nahunn
tag

és írni próbáltál bele tartalmat?

(#16483) Hunter2 válasza KillHates (#16480) üzenetére


Hunter2
addikt

elküldtem a kiolvasott filet a bios-downloads-os supportnak és jófejségből megszerkesztették, visszaküldték. visszaírtam a chipbe és már nyitva is volt.
Problem solved!

(#16484) Gigabyga válasza nahunn (#16482) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Persze, próbáltam írni is mindig ugyan az. [kép]

(#16485) nahunn válasza Gigabyga (#16484) üzenetére


nahunn
tag

és van 1.8v adaptered?

(#16486) Gigabyga válasza nahunn (#16485) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Persze :D A bios-t sikeresen rá is írtam, de itt megállt. Átbogarásztam a bontott lapjaimat, netet de nem találtam :S
Találtam 1 db olyan 1.8V-os flash ic-t amit lehet is kapni, de nem tudom a szutyimmal(minipro) programozni, mert nincs hasonló se a support listában.

(#16487) KillHates válasza Gigabyga (#16486) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megfrissítetted mostanában a minipro-dat?
Minap kellett egy GTX1080 MXM BIOS-át írnom és olyan IC volt benne, hogy a program csak nézett.
Aztán felmentem az oldalukra letöltöttem a legfrissebb programot, az meg megírta a MiniPRO firmware-jét is!
Utána már simán írta az új fajta MX-et is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16488) Gigabyga válasza KillHates (#16487) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

6.60-as van rajta ez volt a legújabb ami fent volt a weboldalukon.

Ezt találtam neten ami megfelelő lehetne a gépre [link] viszont a ver. 6.60 microchip adatbázisban nincs 1.8V-os hasonló sem :S

[ Szerkesztve ]

(#16489) RoboGuru válasza Gigabyga (#16486) üzenetére


RoboGuru
tag

Esetleg az SST25VF080-al (ami csak feszben különbözik) megpróbálni amit tud a minipro és külön adni neki az 1.8 voltot?
Vagy bekötni a láb elé egy Voltage Dividert.

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#16490) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni STM32F103RBT6 kiolvasásban és egy új felprogramozásában?

(#16491) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Találtam itthon egy lehetséges váltót, valaki tudja ezt programozni?
SST26WF080B
Ideje leváltanom a Minipro-t valami über cuccra :W

(#16492) kris54


kris54
újonc

Üdv!
nem tud valaki egy ilyen stencilt küldeni : [link] amikor megjön akkor visszaküldőm ,persze meg is veszem ha úgy jó.

(#16493) tanker66


tanker66
csendes tag

Sziasztok,

BMW (E91-es facelift előtti modell) CCC BGA IC javítással foglalkozik valaki? Vagy tudtok mondani egy megbízható szervizt, ahol korrektül javítanak?
Köszi!

András

(#16494) Reggie0 válasza kris54 (#16492) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, hogy van este megnezem.

(#16495) f27 válasza tanker66 (#16493) üzenetére


f27
aktív tag

Sokat javitok beloluk,de azt tudni kell nem mind eled fel sajna,van ami elkerulhetetlenul kuka lesz sajna. :R

(#16496) kris54 válasza Reggie0 (#16494) üzenetére


kris54
újonc

Köszi ,ha van jelezd légyszi.

(#16497) Reggie0 válasza kris54 (#16496) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajna nincs, csak full matrixos stencilek.

(#16498) tanker66 válasza f27 (#16495) üzenetére


tanker66
csendes tag

Még nem teljesen halott, újraindulgat néha. Ha jól látom 1 nap garanciát adtok az elvégzett munkára?

(#16499) kris54 válasza Reggie0 (#16497) üzenetére


kris54
újonc

ok,azért köszi

(#16500) KillHates válasza tanker66 (#16498) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Küldtem privátot a részletekkel. Bedolgozok egy BMW szerviznek őket ajánlottam több milliós diagnosztikáik vannak. Szerintem ha elektromos problémád akad őket érdemes keresned... Én még az öreg mergámat is oda hordom, ha gondom van vele. :B :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.