Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) nahunn válasza Hunter2 (#17050) üzenetére


nahunn
tag

vakard le a wifi kártya hátoldalán, a szélesebb részen a bevágás felőli 2. lábat, ha így érthető

(#17052) Hunter2 válasza nahunn (#17051) üzenetére


Hunter2
addikt

És ennek mi lesz a hatása? Mire szolgál az a láb?

[ Szerkesztve ]

(#17053) nahunn válasza Hunter2 (#17052) üzenetére


nahunn
tag

https://thecomputerperson.wordpress.com/2016/11/04/how-to-mask-off-the-wifi-power-off-pins-on-m-2-ngff-wireless-cards-the-old-mini-pci-pin-20-trick/

engem már sok szívástól kímélt meg

(#17054) Hunter2 válasza nahunn (#17053) üzenetére


Hunter2
addikt

be**arok, működik. Örök hálám. :R

(#17055) rosszcsont88


rosszcsont88
tag

helló érd hogy mennyire jó fajta ACHI IR6500 gépezet ?

(#17056) Hunter2


Hunter2
addikt

LCD szaparátort forgalmaz valaki itthon? akarok venni egy 10"-ost de csak külföldi forrást találok, az is rohadt drága.

(#17057) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Hozott a nyuszi nekem egy TNM5000et... indulhat a meló :DD
Aki késztetést érez magában,hogy belevágjon eepro(m)gramozásba az írjon. Szívesen megválnék ettől MiniProgrammer TL866CS. Sok sok foglalattal + 1.8V olvasóval.(nem hirdetés xD)

(#17058) nahunn válasza Gigabyga (#17057) üzenetére


nahunn
tag

lusta vagyok utánakeresni, az mit tud amit a tl nem?

[ Szerkesztve ]

(#17059) nahunn válasza Hunter2 (#17054) üzenetére


nahunn
tag

:)

(#17060) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Jó reggelt!
Segítséget kérnék!

Ez mi a fene? Miért nincs a képernyő jobb szélén kép?
Szétszedtem, kipucoltam, mert 1 percet ment olyan retek volt a hűtése. Összeraktam és ez a fennforgás. Az ügyfél szerint előtte ilyen nem volt.

(#17061) Kemotox75 válasza Kemotox75 (#17060) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Bios alatt is ez van.

(#17062) Gigabyga válasza nahunn (#17058) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Gyorsabb, több gyártmányú ic-t támogat. 1.8Vos ic programozás, több foglalat támogatás.
Amiért vettem a TNM-et az a nand programozás/jtag stb..

Belefutottam olyanba a TL-el, hogy egy adott típusú ic-t nem támogatott, és annak a kiváltóját se(főleg az újabb eepromokat). Illetve 1.8V-os olvasásnál hibátlan, írásnál meg válogat. Több helyen olvastam, hogy ezekkel rakoncátlankodik 25Q64FW.

(#17063) Gigabyga válasza Kemotox75 (#17061) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Takarítás előtt jó volt? Nekem a dell szervzes asztalim csinálja ugyan ezt egy nec monitorral.
Találkoztam ilyennel laposnál ha takarítás előtt nem volt ilyen akkor lehet megcibáltad a vezérlőt. Nézd meg az LVDs kábelt, pucold meg a csatikat.

(#17064) Kemotox75 válasza Gigabyga (#17063) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Ok :) Köszi!

(#17065) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Vettem egy RT809H-t nagyon nagy felelőtlenség volt? TL866A-t váltom le vele reményeim szerint.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17066) Gigabyga válasza Tamás9x (#17065) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ha tudja azokat ami neked kell, akkor nem :DDD

(#17067) Tamás9x válasza Gigabyga (#17066) üzenetére


Tamás9x
őstag

A te hibad.. :O :P ha hamarabb irod a TNM5000.. et ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17068) KillHates válasza Tamás9x (#17067) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó az a 809-is nagyon! Sok LG monitort is meg lehet vele menteni! :K
Egyébként a Vellon 898-as az ami idáig az az író volt ami maradéktalanul írt-olvasot mindent.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17069) Gigabyga válasza Tamás9x (#17067) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ez itthon is így van. Minden az én hibám! Ha! nem írna/olvasna valamit, állok rendelkezésedre ;] :P

(#17070) Tamás9x válasza Gigabyga (#17069) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszönöm szépen :R

KillHates: Bios pass reset programokat hogy és honnan érdemes? vagy valami leírás? A környezetemben van egy kolléga aki már unja a Lenovo gépeket, lehet belefognék ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17071) Gigabyga válasza Tamás9x (#17070) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ez engem is érdekelne.

(#17072) envagyok


envagyok
veterán

Uraim,
Látott valaki már ilyet, és hallott valakiről, aki már javított?
Kár lenne hűtésért elkótyavetyélni :(


:R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17073) KillHates válasza envagyok (#17072) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy satuban nyomd össze laposra, de előtte azért kézzel annyira igazítsd be, hogy ne hajoljanak vissza az érintkezők!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17074) envagyok válasza KillHates (#17073) üzenetére


envagyok
veterán

Na satura pont nem gondoltam :)
Viszont hiányos is...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17075) kris54 válasza KillHates (#17068) üzenetére


kris54
újonc

Sok Samsungot is megjavít szétszedés nélkül .TNM 5000 sok procit MC68HC.. jól kezel.
Az Elnec Beeprog2 mitől olyan jó ,hogy 1000 euró az ára ?

(#17076) Hunter2


Hunter2
addikt

Van valakinek ENE KB9028 elfekvőben?

(#17077) Reggie0 válasza envagyok (#17072) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha visszalapitod meg mukodnie kene. PCIe elvileg tuleli nehany lane elveszteset. Ha jol latom a referencia orajel meguszta, az ami problemat jelenthetne, ha megserul.

Mi okozta a serulest?

[ Szerkesztve ]

(#17078) envagyok válasza Reggie0 (#17077) üzenetére


envagyok
veterán

Haver kisfia lehúzta az asztalról, a padlón meg volt egy játék amire érkezett.
Gépet takarított szegény. :(
A PCIe sávnál is le van esve 2x2 vmi.
Tudja valaki mi az, mekkora értékű ellenállás v kondi?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17079) Reggie0 válasza envagyok (#17078) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a csatolokondenzator a lane-hez. Ha nem rakod be hianyozni fog az a lane is, de megprobalhatod helyreallitani. Szabvany szerint szeles tartomanyban barmi lehet, jellemzoen 100nF.

(#17080) envagyok válasza Reggie0 (#17079) üzenetére


envagyok
veterán

:R
Van/volt pár olyan kártyám, amin hiányzott pár darab.
Jellemzően INTEL lapokban nem, inkább AMD-kben indultak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17081) gabor54


gabor54
újonc

Sziasztok!

Átvennék valakitől 1 -2 db TPS51427A ic-t, vagy április 6 után visszaadom ha megjön a rendelésem.

Előre is Köszönöm!

Üdv. Gábor

(#17082) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

sziasztok!
Valaki foglalkozik apple mobil cuccok javításával?

Adott egy 1genes iPad. Úgy jött be,hogy nem kapcsol be egyik pillanatról a másikra. Nem vette fel a töltést sem.
-Kicseréltem a dock csatit és megindult a töltés, de az akku nem mozdult meg 2.8V-ról.
-Külső töltésvezérlővel feltöltöttem a cellát szepen be is kapcsolt, veszi is már a töltést. 100%-ról merítéssel 8órát simán kibírt folyamatos youtube lejátszással.
-100%-on leraktam kikapcsolva és ismét 2.8V-ra merült a cella egy hétvége alatt.
-Új akkuval is ugyan ezt csinálja.

Találkozott valaki ilyen jelenséggel? Tippem van, hogy kikapcsolt állapotban a STB tartó körben van a gizi elásva (Dock ic v. PWM), de találgatni nem szeretek.

(#17083) KillHates válasza Gigabyga (#17082) üzenetére


KillHates
nagyúr

ez szokott megdegleni. Öröm kivakarni a helyéről :W :O

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17084) Gigabyga válasza KillHates (#17083) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Igen, ismerősöm :DD Nem melegszik se dock se a pwm :S Mindenhol azt mérem amit kell. Gyönyörűen tölt az eszköz.. Sőt nem kapcsol ki, nem indul újra, semmit nem csinál.
Ha ki van kapcsolva nem kellene így merülnie. Apple.... :W
Köszi a tippet! ;)

(#17085) KillHates válasza Gigabyga (#17084) üzenetére


KillHates
nagyúr

Factory reset gondolom megvolt már...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17086) Gigabyga válasza KillHates (#17085) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

az még nem volt meg, mert bonyolult az ügy....

[ Szerkesztve ]

(#17087) KillHates válasza Gigabyga (#17086) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy valami szzoftver eszi az akkut....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17088) Tamás9x válasza Gigabyga (#17086) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ugyan ez a probléma egy ismerősnél facebok törölve már nem 6 óra hanem majdnem 2 nap... Resetet neki.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17089) Gigabyga válasza Tamás9x (#17088) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Beszélek vele. Hátha....köszi a tippet mindenkinek!

(#17090) Matamata


Matamata
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol foglalkoznak mobilok procijának újra BGA-zásával?
A Nexus 5X-emet elérte a típushibának számító bootloop. Úgy tudom újramelegítéssel ideig óráig újra működőképessé lehet tenni a telefont, de nem jelent végleges megoldást.
Pár megbízhatónak tűnő helyen érdeklődtem, de mobiltelefon javítást nem vállaltak.

(#17091) bazsyka


bazsyka
tag

Sziasztok!
Kérdésem van vgaval kapcsolatban,adott egy rx 480 gpu bga-t már kapott a gép is látja néha,de windows 10 alatt memory management és bad pool callerel kifagy.
Szerintetek mi az ami elmehett?
Pcie résznél a gpu felöli oldalon ahol van 2R2 alkatrész és a 10A bizti ott nem mérek műszerrel ellenállást,feszre helyezve van tápellátás.

(#17092) adax01


adax01
tag

Van egy Asus r7 250x 2gb-s kártyám amit meg szeretnék javítami nem ad képet a ventiei forognak a zöld led világít a gép amibe berakom csippan egyet mint amikor bebútólna de nincs kép mind 2 16 os foglalatába néztem.
Ha a másik foglalat ba rakok egy másik kártyáz azon van kép de mikor a drivert töltené kék halállal újra indul.
A alaplapi bios nemlehet hibás mert a többi kártyával működik r9,7770,6950,6450.
Én vagy fesz szabályzóra vagy biosra tippelek.
Mi lehet a baja neki?
Melyik alkatrészt kell benne cserélni mert hátha van itthon olyanom.?

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17093) Gigabyga válasza Matamata (#17090) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Szia!
Sajnos, nem fogsz sikerrel járni.
LG Nexus 5X ugyan a mint a G4 apróbb változtatással.
Nincs alaplap az LG-nek se és a "szendvics" procit se lehet már kapni, a javítási ráta kb.10% az is ideig óráig.
Mi foglalkozunk vele. Javarész sajnos búcsút kell mondani neki.
Páromnak is 5X van, én is csak reménykedek, hogy menni fog még egy ideig(imádja).

(#17094) adax01 válasza adax01 (#17092) üzenetére


adax01
tag

Valaki segítsen nekem is kérlek titeket.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17095) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Véleményem a TNM5000 programmozóval kapcsolatban.
Eszméletlen jó cucc!
Amióta megvan, vissza is hozta az árát. :Y
Gyors, pontos, okos.
Aki teheti, vegyen ilyet.

(#17096) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Elmúlt 2 hétben 8. Acer E1 jött be full üres bios ic-vel... Találkoztatok már iylennel?

(#17097) envagyok válasza Gigabyga (#17095) üzenetére


envagyok
veterán

Mennyiért vetted?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17098) Gigabyga válasza envagyok (#17097) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Gép + fejek 90K

(#17099) adax01 válasza adax01 (#17092) üzenetére


adax01
tag

Up még mindíg aktuális ez a kérdésem vag hova fordúljak am már ez a 5. Hely ahol fel tettem ezt a kérdést amire hivatkozok most az itt írottakkal.vagy hova fordúljak az ilyen kérdésekkel.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17100) TBC válasza adax01 (#17099) üzenetére


TBC
tag

Szia,

Ki kellene próbálni egy másik alaplapban. Ha abban sem indul el, akkor 10 másodpercig kb. 200 fokos levegővel (esetleg páka végén óngombóccal) melegítsd a gpu-t. Ha utána beindul, akkor chip cserés a dolog = nem éri meg javítani...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.