Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) #38742016 válasza KillHates (#17350) üzenetére


#38742016
törölt tag

Pár óra google keresés után találtam egy BIOS moddolós oldalon egy dumpot, pont 6144KB a mérete. Ezt már csak szét kéne vágnom 2 részre hexeditorral, és tesztelni, hogy melyik chipre melyik darabját kell flashelni, hogy elinduljon? Gondolom a chipek mostani tartalma nem sokat fog segíteni ha lemásolom, mert jelenleg azokkal hulla a gép.

(#17352) KillHates válasza #38742016 (#17351) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... nem tudom.
Ha megmondod az alaplap típusát, akkor megmondom mekkora BIOS kell rá

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17353) #38742016 válasza KillHates (#17352) üzenetére


#38742016
törölt tag

CN-0N35X3 :R

UEFITool-al megnyitottam a fájlokat, és a netről letöltött dumpban üres a ME rész, bal oldalon pedig amit flashelni próbáltam a gépre mikor meghalt.

Esetleg az működne, ha innen letöltenék egy 1.5MB-os ME FW-t, és azt beleraknám?

(#17354) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot mindenkinek!

Vállal itt valaki mobil alaplap bga ujraforrasztást?

(#17355) Hunter2 válasza #38742016 (#17353) üzenetére


Hunter2
addikt

Sokkal egyszerűbb lenne ha az alapapod típusszámára keresnél bios dumpot minthogy te próbálod összevágni. A qcl00-ra van is találat a badcaps-en. De mondjuk az LA-xxxx típusszámra célszerűbb keresni.

[ Szerkesztve ]

(#17356) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha egy pendrive flash memóriájáról csinálok egy dump-ot akkor azt mivel tudom kibontani hogy a benne lévő fájlokhoz jussak?
Tud valaki erre valami ötletet?

(#17357) Tamás9x válasza Hunter2 (#17356) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezt már én is kérdeztem, de sajna még nem jött válasz.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17358) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Msi MS-7728 VER: 1.0 lenne valakinek bios a ?

(#17359) nahunn


nahunn
tag

vertyanov jig 3.1-et használ valaki?

(#17360) kriszpontaz válasza Hunter2 (#17356) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#17361) Hunter2 válasza kriszpontaz (#17360) üzenetére


Hunter2
addikt

néztem csak ennyi ba**odást nem fizetnek ki szóval inkább vissza adtam.

(#17362) Benji77 válasza nahunn (#17359) üzenetére


Benji77
tag

Én igen. Nem tudom hogy 3.1 e.

(#17363) kriszpontaz válasza Hunter2 (#17361) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt hittem saját részre kell, úgy érthető hogy nem töltöd vele az időd.

(#17364) #38742016 válasza Hunter2 (#17355) üzenetére


#38742016
törölt tag

A nagyobb, 4MB-os fájlt sikerült is flashelni hiba nélkül, de azzal még nem indul el. A 2MB-os chippel van egy olyan probléma, hogy bármit írok rá, 50%-ig oké, de 50% után végig verify error, teljesen más lesz a tartalma. A törlés működik, üres lesz a chip, de normálisan megírni nem lehet. Mi okozhatja ezt? EN25QH16 a chip típusa.

[ Szerkesztve ]

(#17365) KillHates válasza #38742016 (#17364) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy eleve ezért térdelt le a gép. Besz@rt az EC flash

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17366) #38742016 válasza KillHates (#17365) üzenetére


#38742016
törölt tag

Akkor is lehetséges ez, ha amúgy rendesen felismeri a típusát? Közben rájöttem, hogy azért pont 50%-ig volt jó, mert addig üres a dump, amit flashelek rá.

(#17367) KillHates válasza #38742016 (#17366) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze. Van amelyik hibátlanul megírja, aztán ellenőrzéskor száll el. Ezzekkel még működni is szokott a gép, addig amíg nem állítasz be valami a BIOS-ban (az időn kívül)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17368) #38742016 válasza KillHates (#17367) üzenetére


#38742016
törölt tag

Sikerült, érintkezési probléma volt, az egyik vezeték elmozdult. Most már hiba nélkül ráteszi és végigmegy a verify is. Az alaplap sajnos még mindig nem indul, pedig a chipek tartalma 100%, hogy jól van felírva. A letöltött dump lehet hibás? Elvileg ehhez a géphez van.

[ Szerkesztve ]

(#17369) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Valakinél nincs intel slj83 chipset? Az sem baj ha bontott, csak működjön és legyenek rajt golyók.

(#17370) Hunter2 válasza #38742016 (#17368) üzenetére


Hunter2
addikt

Én is szo*tam azzahogy az adapter panel nem volt már százas a sok forrasztás miatt.
Egy darabig eltartott mire leesett hogy az szivat.

(#17371) #38742016 válasza Hunter2 (#17370) üzenetére


#38742016
törölt tag

Többször is teszteltem, biztosan jól írta rá a BIOS-t, viszont még most sem megy. :( Lehetséges, hogy a KBC flash tartalma is sérült? ENE KB9012, találtam hozzá egy leírást, bekötöttem a SPI lábakat a billentyűzet csatlakozón a flashelő gépre, de nem ismeri fel. Még egy dolog, ha ez jelent valamit, a powershare porton kívül egy másik USB portban is van áram ha rádugom a töltőt, amiben normál esetben kikapcsolt gépnél nem volt.

(#17372) Hunter2


Hunter2
addikt

RTL8151GH lan chipje van valakinek? Van itt egy Hp probook 450 G1 és abszolút nem látja a lan vezérlőt.
Csak kínában találtam és viszonylag gyorsan kellene. Bontott is jó csak működjön.

(#17373) Hunter2 válasza Hunter2 (#17372) üzenetére


Hunter2
addikt

Na ezt megoldottam menet közben.
Viszont egy hibás A1466 lapra szükségem lenne vagy erre a két FETre: sisa18DN és sisa12DN.
Ha van valakinek jelezze, vevő lennék rájuk.

(#17374) fero02 válasza Hunter2 (#17373) üzenetére


fero02
veterán

24 órán belül ezt is megoldod... ;] :DDD

(#17375) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Van valakinek kódtáblázata smd alaktrészekhez? KJC-B6 illetve K3A-AN ami érdekelne.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17376) Hunter2 válasza fero02 (#17374) üzenetére


Hunter2
addikt

Nem úgy néz ki. :(

ilyen panelt nem tudjátok honnan lehet rendelni? Proci nélkül természetesen, kerestem mindenhol de sehol nem találok proci nélkül.

(#17377) Tamás9x válasza Hunter2 (#17376) üzenetére


Tamás9x
őstag

Miről mire fordít?

A tetejét látom 1023 ról.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17378) Hunter2 válasza Tamás9x (#17377) üzenetére


Hunter2
addikt

988-ra. BGA proci desktop lapba. :DDD

(#17379) KillHates válasza Hunter2 (#17376) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom micsoda öszvér! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17380) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!

Compaq CQ56 Inteles UMA-sba keresek BIOS-t:

DAAX3MB16A1.REV A

alaplaphoz! Akinek akad, kérem segítsen :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17381) Tamás9x


Tamás9x
őstag

478-479 to 775-771-et láttam utoljára. :Y

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17382) Hunter2


Hunter2
addikt

Dell N5110 Discrete to UMA konverziót csinált már valaki? Működik ez a leírás?

[ Szerkesztve ]

(#17383) nahunn válasza KillHates (#17380) üzenetére


nahunn
tag

ha aktuális még tudok küldeni

(#17384) KillHates válasza nahunn (#17383) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nagyon szépen köszönöm. :R :R
Ha megoldható akkor az adatlapomon regisztrált mélre kérném szépen
(direkt nem írtam ki ide, az adathalász szoftverek miatt) :B

Köszönöm előre is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17385) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Nyomozgatok, de továbbra is ti vagytok a szakértők, úgyhogy segítség kellene.

Asus X555LD Rev 3.6 lap, töltőt csatlakoztatva nincs életjel, de le sem vágja a töltőt, tehát azonnali rövid zár sincsen.

A lapot kiszerelve érezhető melegedést tapasztaltam egy területen, IPA-val locsolgatva ki is sakkoztam, hogy melyik alkatrész a legmelegebb:

Ez a kis fickó szinte azonnal tűzforró, kézzel tapinthatatlan.

Le tudnám kapni valószínűleg, de előrébb nem jutnék vele, mert fogalmam sincs mi ez és azt sem tudom mivel tudnám pótolni. Kb 100 hibás alaplap van körülöttem, tehát lenne valószínűleg pótalkatrész de ritkán nyúlok hozzájuk, pont azért, mert nem szeretek kontárkodni, ha nem értek valamihez. Viszont ha nincs tétje szívesen játszadozom a saját bontásra ítélt lapjaimmal és ezt a gépet megérné megmenteni.

Kérdés: Ti hogyan mennétek tovább? Ha van értelme és közületek valaki olcsón megjavítja nekem, akkor nem kockáztatom, hogy elrontsam. Az is lehet, hogy nem ez az alkatrész a ludas és másutt van probléma, csak itt ütközik ki, de ennek a diagnosztizálásához már kevés vagyok sajnos.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17386) yohnsee válasza The DJ (#17385) üzenetére


yohnsee
tag

Szia!
Egy jótanács: ha ilyenekkel szeretnél "játszadozni" vagy megtanulni a hibakeresést, nagyon jól jön egy labortáp. Manapság már nem olyan vészesen drága egy jobb minőségű sem.
Ezen a lapon gondolom megnézted, hogy a feszültségek megvannak-e. 19, 5, 3.3 stb. Nem néztem még utána a képeden lévő chip-nek, de első blikkre DC-DC konverter. Itt ki kellene vizsgálni (amihez megint csak jól jönne egy labortáp), hogy:
1. Azért melegszik, mert hibás/zárlatos maga az IC
2. Azért melegszik, mert az egyik ág, amit kreál, zárlatos
3. Ez a melegedés teljesen normális nála, és a hibát máshol kell keresni.
Javítottam, miután újraolvastam a hsz-ed.

UI: csak utána néztem. RT8249C
Ismerős volt, mert én épp egy testvérével szenvedek, ugyanis nem akarja a VGA_Core feszültséget előállítani (1.05V / 55A)
Egyébként ha van kézügyességed és/vagy tapasztalatod, kapd le az IC-t, majd töltsd le az adatlapját, mérj zárlatot a betápvonalán és a kimenőn. Hamar kiadja, hogy ő a hibás vagy valaki más a soron.
Üdv

AVR

(#17387) The DJ válasza yohnsee (#17386) üzenetére


The DJ
addikt

Éppen nemrég újítottam be egy labortápot, véleményem szerint nem is a leggagyibbat és nagyon szeretem. Főleg laptopok és egyéb elektronikai eszközök tesztelésére használom: [link]

0-30V, 0-5A

Szinte mindenre elég, amire szükségem lehet.

Ezen felül van FullHD mikroszkópom is amit szintén sűrűn használok és ami nagyon sokszor segített már a hibakeresés és a munkáim során. Az elengedhetetlen forrasztó/hőlégfúvó állomás is itt az asztalon mellettem. Érdekel az elektronika, de sajnos nem ez a szakmám, viszont amikor szabadidőm engedi, akkor nagyon sok Youtube oktató videót nézek a témában és próbálom bővíteni az ismereteimet, hogy az alap problémákat meg tudjam oldani itthon egyedül is.

Buta kérdés, de hogyan derítetted ki, hogy a szóban forgó IC az a RT8249C? Mert ugye Google keresés az első a feliratok alapján, de az nem adott találatot sajnos. Aztán próbáltam schematics-et keresni a laphoz, de csak a rev 2.0-hoz találtam és bár ott szerintem rábukkantam a megfelelő alkatrészre, de teljesen más eredményt kaptam a boardview-ben talált infók alapján.

Le tudom kapni szerintem az IC-t, ha zárlatos, akkor rendelek egy RT8249C-t, felrakom helyette és meg is vagyok ha nincs más gond?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17388) nahunn válasza KillHates (#17384) üzenetére


nahunn
tag

van ugyanehhez DAAX3MB16A1 1 és 2 mb-os bios, melyik kell?

(#17389) yohnsee válasza The DJ (#17387) üzenetére


yohnsee
tag

Valamiért az jött le a hozzászólásodból, hogy híján vagy a felszerelésnek, de tévedtem.
A kérdés nem buta, szerencsém volt, mert az én alaplapomhoz találtam rajzot, azon fel volt tüntetve az IC típusa.
Utána egy kis keresgélés az ebay-en, utánaolvasás az IC adatlapjában, és meg is volt az egyezés.
Ha megnézed ezt a linket, itt is írja, hogy csak az egyenlőségjel előtti rész az érdekes, ami utána van az olyan tulajdonság pl. hogy Pb-free vagy green csomagolás, stb. Ez az IC doksijából derül ki.
Nem is fárasztalak, a lényeg, hogy van pótalkatrész, az eredetit meg vedd le, és nézd meg, nem-e zárlatos a kimenete(i) közül valamelyik.
Egyébként én is így kezdtem (önszorgalomból tanultam/tanulom, rengeteg yt videó meg utánaolvasás) és a cél a saját szerviz nyitása. De ez még messze van, addig gyakorlás-tanulás-gyakorlás.

AVR

(#17390) KillHates válasza nahunn (#17388) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 2 MB-os! Előre is köszi! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17391) Hunter2 válasza Hunter2 (#17382) üzenetére


Hunter2
addikt

Jelentem működik. :)

Sony MBX-269 alaplapja van valakinek elfekvőben ? DA0HK5MB6F0 MBX-269 REV: F

(#17392) jjani72


jjani72
tag

Sziasztok szakik !
Van egy sony laptop, aminek a javításával már próbálkozott egy prohardveres mester, de csak ideig-óráig javult meg a gép. Ez a javítás már évekkel ezelőtt volt, azóta fiókban hevert a cucc. Abban reménykedve , hogy azóta
fejlődött a technológia és a tudás, olyan szerelőt keresek, aki hosszabb távra életet tudna lehelni a gépbe.
Kösz és bocs ha off voltam. Nem volt ötletem hova máshova írjam le a bajom.


(#17393) KillHates válasza jjani72 (#17392) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

A technika valóban fejlődött, de a hiba ugyanaz.Ezt reballozni kellene vagy GPU-t cserélni, ha már volt babrálva. Viszont az idő eljárt az öreg Sony felett is és nem biztos, hogy megéri már megjavítani egy ilyen öreg gépet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17394) ballu


ballu
tag

Szia.

The DJ

Itt van rajz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17395) nahunn válasza KillHates (#17390) üzenetére


nahunn
tag

elküldtem, sorry h ilyen lassan de napi 15 gép mellett kb. mindent elfelejtek...

(#17396) KillHates válasza nahunn (#17395) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi megjött!!!

Ez a jó! Ha van sok munka!! Én is bent dolgozom, 39 fokos lázasan!
Semi gond! Ha kell valami segítség, nyugodtan szólj!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17397) nagylabu


nagylabu
újonc

Sziasztok
Lenne egy furcsa kérdésem. Kaptam egy szanaszét szedett Achi ir6000 –t már vagy 1 éve. Most januárba lesz egy kis időm, gondoltam játszok vele. A gond: hogy égen - földön nem találok kapcsolási rajzot hozzá. Kínomba már orosz oldalakat túrtam, de ott is csak félsikereim voltak.
ami van benne:

- Contronich Ch6
- Altec Pc410
- 2 db ssr

Ami rajzokat találtam azoknál nem volt CH6 hanem REX C1000 nevű cucc, ami totál máshogy néz ki. Bár ha még nem kínai jelek lennének rajt, csak-csak eligazodnék.
ha van esetleg valakinek valami linkje vagy dokja, vagy bármilye ami célra vihet, kérem ne tartsa magába.

Válaszokat előre is köszönöm :R

Kellemes karácsonyi ünnepeket

[ Szerkesztve ]

(#17398) The DJ


The DJ
addikt

Van nálam egy Navon Stark NX14-es csoda masina, ezek azok a gépek, amikben akkora az alaplap, mint egy bankkártya, tehát csak kinézetben laptop leginkább :)

Foglalkozott már valaki hasonló gépezet javításával vagy diagnosztizálásával? Tippem szerint nem sokat lehet kezdeni vele, de azért rákérdezek, mert itt nálam csak okosabbak vannak.

Intel Z3735F + 2GB DDR3L + 32B EMMC Windows 10-el.

A probléma vele az, hogy nem kapcsol be. Töltőt kimértem, megvan az 5V, ha bedugom a gépbe, akkor felgyullad és égve marad a jelző led a lapon. Akku fel van töltve teljesen (kimértem), de csak akkuról sem kapcsol be. Akkut lehúzva töltőről szintén semmi, de magát az akkut töltené, ha nem lenne tele (4.2V).

Ahol tudtam méricskéltem, megvannak az 5V-ok. Sok mást nem tudok kimérni, mert itt ugye nincsenek normális ágak tudtommal, csak 5V van.

A bekapcsológomb sajnos a billel egyben van, tehát a szalagkábelen keresztül utazik, de gondolom nem azzal van a probléma.

Van valami, amit meg tudnék még nézni? Mi szokott ezeken főleg elromlani?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17399) funer83


funer83
újonc

Sziasztok. Valaki foglalkozik PS4 javítással? Privát üzenetben írj,köszi, üdv

(#17400) KillHates válasza The DJ (#17398) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Szereltem már ilyen borzadályt és is. Van "indító" PIN az alaplapján, de már meg nem mondom merre.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.