Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) mobileman válasza f27 (#17550) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mászok én mindenbe, amiben lóvé van :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17552) f27 válasza mobileman (#17551) üzenetére


f27
aktív tag

Engem kerdezgettek hogy vajon ki lehetsz,nem tudtam,de mostmar tudom :DDD

(#17553) Hunter2


Hunter2
addikt

Most hoztak be egy döglött samsung külső HDD-t , tápot kap LED világít de a gép nem látja.
90% hogy megint a JM20329 usb-sata csatoló szart be benne, van valakinek elfekvőben ilyenje vagy valami eszköz amiből bontani lehetne ilyet?

Tudom hogy kínából 1500Ft de gyorba kellene.

(#17554) bitfarago válasza Hunter2 (#17553) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Megnézem, lehet hogy van ilyen.

(#17555) Tamás9x válasza Hunter2 (#17553) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez már az aminek usb-s a nyákja és nem Sata?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17556) Hunter2 válasza Tamás9x (#17555) üzenetére


Hunter2
addikt

Igen.
Menet közben rendeltem valami usb-esata átalakítót br. 800Ft-ért, állítólag abban rz az ic van.

[ Szerkesztve ]

(#17557) Hunter2


Hunter2
addikt

Felvilágosítana valaki hogy ez a kondi hány voltos?

(#17558) Tamás9x válasza Hunter2 (#17557) üzenetére


Tamás9x
őstag

6,3V ha hihetünk a "J" jelzésnek, bekapcsolva a forrpontokra mérve 5V-os ág?
e: 2,5v
G: 4v
J: 6,3v
A:10v
C:16v
D:20v
E:25v
V:35v
H:50v

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17559) Hunter2 válasza Tamás9x (#17558) üzenetére


Hunter2
addikt

köszi. :R

(#17560) Router


Router
őstag

Fujitsu AH530 lesz a következő amit felgyújtok. Bekapcsolásnál venti felpörög a teszt erejéig aztán leáll, ventillátor vezérlő ic+kbc csere megvolt, bios írás után is ugyanaz a hiba. Valaki ötlet?

www.reballing.hu/forum

(#17561) Tacskó


Tacskó
csendes tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretnék kérni. Van egy DELL Inspiron n7010 notebookom, ami egyértelműen VGA problémákat mutat. Többnyire jól működik, de néha nem kapcsol be, szétesik a kép, lefagy, stb... Természetesen tisztítás és újrapasztázás már volt, de nem teljesen oldódott meg a dolog. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy reflow segítene rajta. Eléggé hozzám nőtt a gép (leginkább a nagy TV-je miatt) és szívesen használnám tovább, ha viszonylag egyszerű lenne javítani a hibát.
Van itt a fórumon valaki aki tudna nekem segíteni ebben? Budapesti vagyok és az alaplapot kiszerelve "konyhakészen" el tudnám vinni a javításra.

A válaszaitokat előre is köszi...

T.

(#17562) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valakinek esetleg erre lenne ötlete? Nem BGA mondjuk, de állítólag itt vannak tapasztaltabbak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17563) KillHates válasza hcl (#17562) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos letiltott a töltés számlálód. Ahhoz, hogy feléleszd kell egy programozó a BQ-hoz.
Nem lehet, már kapni a 3050eshez után gyártott akkut?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17564) hcl válasza KillHates (#17563) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, azt én is tudom, hogy valószínű túl sok ciklust ment - de akkor a biztit is ki szokta ütni...
Amúgy nem tudom, lehet-e hozzá kapni, magam akarom megoldani :D
BE2Works nevű progi alkalmas ilyesmire amúgy, közben rájöttem - csak elég drága.
Valakinek van esetleg egyéb módszere?

Mutogatni való hater díszpinty

(#17565) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok.

Kérdésem a következő lenne: adott egy RX 480 8gb. Ez szeret olyat csinálni mostanában , hogy játék alatt eldobja a képet, monitoron/tv-n is egyaránt. Gép megy tovább játék is youtube zene is. No signal a monitoron és a vga maxon hajtja a ventijeit, csak kikapcsolás hozza "helyre".Voltak memória hibára utaló szemetelései is régebben, valamint párszor szépen elmelegedett a vrm mert egyik ventije is néha b@szik menni. Javítható ez még?

(#17570) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Valaki tud ilyen vga-t jvitani?

Másik talán blöd kérdés. Ha mondjuk az egyik mem a hibás. Ki lehet deriteni melyik az?
Lehet utána 7-6 vagy 4 gigást csinálni belőle (mondjuk logikusan az utóbbi valószínűbb)?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17571) mobileman válasza Tacskó (#17561) üzenetére


mobileman
aktív tag

Dobd be hozzám, de azért ne konyhakészen, mert ugyebár tesztelni is kell, egy puszta alaplappal mit kezdjek....

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17572) gino0072


gino0072
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Van egy Acer timelineX 4820tg alaplap, ami nem indul. Viszont van egy chip ami, ha rádugom a töltőt akkor melegszik. Csere? Vagy máshol hibádzik!
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv! gino0072

(#17573) Tamás9x válasza mobileman (#17571) üzenetére


Tamás9x
őstag

;] :DDD

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17574) KillHates válasza Tamás9x (#17573) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Ketchup?
Mustár?
Majonéz? "

Mindig ez a duma ment amikor elkészült egy rework :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17575) KillHates válasza gino0072 (#17572) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nagyon melegszik:
Amit kivezérel, ott van power-hook avagy visszajön a kapcsolt táp a vezérlőszálon.
Ha kicsit melegszik:
Akkor on-hook van tehát zárlat van a vezérelt komponensen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17576) gino0072 válasza KillHates (#17575) üzenetére


gino0072
csendes tag

Rátettem a hőmérőt, 61 fokos volt.

Üdv! gino0072

(#17577) gino0072 válasza gino0072 (#17576) üzenetére


gino0072
csendes tag

Lehet valamivel helyettesíteni esetleg? A harmadik sor a chipen az valami dátumkód? Ha igen akkor az első két sornak kell egyezni? Melyik alaplapon találok ilyen chipet? met eddig átnéztem kb tízet de nem találtam.

Üdv! gino0072

(#17578) imi535 válasza gino0072 (#17577) üzenetére


imi535
csendes tag

Az 5v vagy 3v on nagy a terhelés,kapcsold le valamelyiket és meglessz a hiba!

(#17579) mobileman válasza KillHates (#17574) üzenetére


mobileman
aktív tag

Meg a Tacho szósz :-)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17580) summers


summers
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi kerül ebben több mint 1 millába: https://www.forrasztastechnologia.hu/forrasztoallomas/weller/wha-3000p

(#17581) Hunter2 válasza summers (#17580) üzenetére


Hunter2
addikt

Az hogy Weller. :U

(#17582) summers válasza Hunter2 (#17581) üzenetére


summers
tag

Oké, hogy Weller, de szerintem még ahoz képest is túlárazott így ránézésre.

(#17583) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Segítsetek egy kicsit :) Keresek olyan AC/DC1000V os multimétert amiben van 10Mhz-ig oszcilloszkóp funkció is, és nem megy rá a gatyám, bar graph is jól jönne. Hátha van köztetek aki már megmászta ezt a létrát is sikerült jót találnia.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17584) KillHates válasza Tamás9x (#17583) üzenetére


KillHates
nagyúr

Néztem az aliexpress-t, de ami Neked kell, az ott is arany árban van. Nekem van egy Mushtools MT 8255-os ha gondolod szivesen kolcsonadom, de nem lesz egy Fluke...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17585) Tamás9x válasza KillHates (#17584) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megnézem a lerását, még olyan 100K nekem reális lenne. Később persze benevezek asztali verziókra.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17586) Reggie0


Reggie0
félisten

Azt esetleg meg tudna valaki mondani, hogy a hp 2570p dvd bay-ben levo tapcsati 12V-ja hany amperrel terhelheto? Vagy esetleg tud valaki ide vonatkozo aramkori rajzot hozza?

(#17587) KillHates válasza Reggie0 (#17586) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ott nincsen 12V... A noti optikák 5V-osak.
De javíts ki ha nem így van 👍 :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17588) Reggie0 válasza KillHates (#17587) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, nem ellenoriztem, csak a sata csatibol felteteleztem. De amugy van benne valami, a gyari dvd iro ami oda valo 5V 1.3A. Mondjuk valoban felesleges szivas lenne stepupolni akkurol.

Mondjuk a 7.5W eleg karcsu.

[ Szerkesztve ]

(#17589) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Örömmel látom, hogy van ilyen topic. A szerviz műhelyemben két DELL laptop azonos szériájú ATI VGA-i megmurdeltek. Meleglevegős forrasztóval visszamelegítettem őket, 1 hétig működtek, és azonos napon megint megmurdeltek. Tudtam, hogy nem tart sokáig a visszamelegítés, de azért ennél többre számítottam.
Most szeretném újralabdázni őket. Találtam alin olcsón 27db-os stencil készletet, vennék hozzá forrasztó pasztát és folyasztókenőcsöt - ha nem jó a folyékony folyasztó, mert ebből most van elég.

Annyit kérek, igazítsatok ki, ha valamiben tévedek, linkeket megköszönöm (főleg jó pasztához), használt cuccnak pedig örülnék, ha meg tudunk egyezni. Szeretném ezt a két laptopot megjavítani, mert akinek készül, el tudja hinteni a nevem szélesebb körben. Amúgy viszonylag komoly műhelyem van szkóppal meg mindennel, egyedül a BGA kérdéskör érintett most váratlanul.
:R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17590) IO.sys válasza IO.sys (#17589) üzenetére


IO.sys
őstag

Ezt a két portékát találtam ebayen:
27Pcs BGA Reball
100g Solder Paste Lead-free

Jók kezdésnek?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17591) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

HI5 mindenkinek!
Rettenet rég voltam itt.
Jó látni ,hogy a "régiek" még meg vannak és vannak új vállalkozó szelleműek is. Nagyon más területen vállalkoztam, ez a céget meg más vitte.
Lehet írt ide segítség kérés ügyében vagy Ő adott valakinek jó tippeket.:D
Most egy ideig visszaveszem a gyeplőt. ;) Nálunk volt most egy 2-3-hónapos mély pont és hát sajnos dönteni kellett... Itt a környezetben beszéltem pár céggel, hogy náluk mi a helyzet javítás, vásárlás terén és mindenki vergődik.

Lehet nem szívesen beszéltek róla, de megkérdem. :) Nálatok mi a helyzet?!

(#17592) KillHates válasza Gigabyga (#17591) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van folyamatosan apró-cseprő munkám, de messze nincsen annyi BGA-s munka mint régen, inkább tápáramkörök, BIOS hiba, horror mennyiségű gamer-noti tuningolás: fém pasztázás, PCH hűtésmod, stb...
Év elejétől elkezdtem építőgép elektronikákat javítani, tehát már ezek a dolgok jobban izgatnak:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17593) Gigabyga válasza KillHates (#17592) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

úÚÚ komoly cuccok.Ennek örülök Attis.
Ha pesten járok és időm engedi felhívlak titeket. Még Mobileman ott van? Utolsó infóm, hogy valamilyen telózással foglalkozott.
Itt is vannak melók nem panaszkodok, de a nyári völgy az most előbb és hosszabb (volt) mint eddig volt bármikor.
Nálunk is a BGA-zás már kihalt el is van csomagolva a gép. Túlnyomó részt itt is alaplap tápköri hibák, bios-ok voltak ahogy a papírokat láttam.. Elmúlt 1 évben volt egy alkalmazott csinálta ezeket Én teljesen átmentem egy másik formára. Belső-külső fali burkolóelemek gyártása, burkolásának kivitelezése. Jelenleg ott ember hiánnyal küzdünk...(burkoló/festő).

(#17594) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok urak, a korábbi kérdésemben írt laptop ATI vga IC-jét szerettem volna meleglevegős forrasztóval leszedni. 250 fok, lassú levegő, folyasztószer, nem ment. 350 fokon is próbáltam, úgy se. Lehetséges így egyáltalán?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17595) Gigabyga válasza IO.sys (#17594) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Lehetséges, ha van alsó melegítőd amivel az alapot áttudod egyenletesen melegíteni. Egyszerű yihua/pidenbao/wingtsu forrólevegős forrasztóval sajnos nem fog menni. 215-220foknálnál le jön az a Chip, ha átmelegíted rendesen alsó-felső fűtéssel.

(#17596) Tamás9x válasza Gigabyga (#17591) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szintén ipari elektronika, úgy felhigúltak a dolgok, hogy mélyebbre kell ásni a javíthatatlant javítani, ami ingoványos talaj.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17597) IO.sys válasza Gigabyga (#17595) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez sok mindent megmagyaráz. Felülről 250 fok jó?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17598) mobileman válasza IO.sys (#17597) üzenetére


mobileman
aktív tag

Felülről akkor jó a 250 fok, ha alulról is melegíted...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17599) IO.sys válasza mobileman (#17598) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszönöm.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17600) Hunter2 válasza IO.sys (#17594) üzenetére


Hunter2
addikt

Egyáltalán milyen notikról van szó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.