Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) The DJ válasza KillHates (#17400) üzenetére


The DJ
addikt

Épp feladtam és összeraktam, de ezt még megnézném, hátha csak a billentyűzettel van gond és azért nem indul. Valami emléked van róla, hogy hogyan találhatnám meg? Van valami jelölés erre vonatkozólag a lapon? Két pontot zárok rövidre vagy más a módszer?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17402) KillHates válasza The DJ (#17401) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már nem emléxem, de egyszerű shortpin volt a panelen, a billentyűzet csatlakozó környékén.
Akkor hagyd a fenébe. Ha nem áztatták be, akkor nem hinném, hogy billentyűzet hiba.
Inkább BIOS-ra gyanakodnék, ha minden feszültség meg van és zárlat sincs sehol.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17403) Reggie0 válasza The DJ (#17398) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha felgyullad a led akkor ott valami gond lesz, nem szabadna, csak vilagitania.

[ Szerkesztve ]

(#17404) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy hdd-t, érdemes ezzel foglalkozni? [kép] :D
Egy másik hdd-ről van lenne hozzá ic.

[ Szerkesztve ]

(#17405) V.Janez


V.Janez
újonc

Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek abban, hogy a bga állomásomban lévő pc 410-es vezérlő out 2-es kimenete nem kapcsol be, miáltal nincs alsó fűtése. Lehetséges, hogy a programjában valami elállítódott? Ha igen, akkor hogy tudom azt visszakapcsolni?

(#17406) KillHates válasza V.Janez (#17405) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Ez a gyári szervizbeállítása:

Prog IDLE
Tune OFF
Prop 40
Int 15
Dev 2
H ct 0.8
LOC 808
SP H 400
SP L 0
H PL 100.0
Snbp 0
Offset 0
Celsius
Address 0.1
Baud 9600

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17407) Hunter2 válasza Repsol600 (#17404) üzenetére


Hunter2
addikt

ha nagyon ráérsz, pár lában be kell majd drótozni mert elégtek a pad-ek.

(#17408) V.Janez válasza KillHates (#17406) üzenetére


V.Janez
újonc

Szia!

Köszönöm a gyors segítséged. Ezek közül nekem három is más értékre volt állítva. Miután beállítottam a gyári értékekre, az out 2 kimenetet akkor sem kapcsolta be. Ezek után előszedtem a korábban internetről letöltött angolnyelvű pc 900-as leírását és bár nekem 410.-em van, azért a programjában nincs nagy különbség. Kihámoztam belőle, amit aztán a vezérlő menüjében is megtaláltam, hogy van még olyan is, hogy ALo1 és ALo2 . Mindkettő H, AL értékre voltak beállítva. A pc 900-as leírásában ezek vannak írva erről:
on On
0FF Off
H,AL Full-scale high alarm
LoAL Full-scale low alarm
HdA High-deviation alarm
LdA low-deviation alarm
dAo outside deviation band alarm
ndAo Inside deviation band alarm
Pout Alarm when program halt

A 410- es menüjében nincs on, viszont van Pend lehetőség.
Az ALo2 menübe lépve néhány próba után a Pout beállítás bizonyult megfelelőnek, így most már a program indításakor az alsó fűtés is beindul és mikor a program leáll, kikapcsolja az alsó fűtést is. :C

[ Szerkesztve ]

(#17409) KillHates válasza V.Janez (#17408) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm a visszajelzést és, hogy megosztottad velünk a tapasztalatod :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17410) Rics22


Rics22
tag

Sziasztok ! eddig tudtam tárolni a laptopszervizből maradt cumókat,nagyon sok ázott is,és kukában végezte. Erre tudtok valami helyet,vagy valakit érdekelne egyben a pakk?
Jelképes összegért vihető,fotózni a terjedelme miatt nem tudom,de kb 50-100 alaplap,nagyjából 1000db bontott noti műanyag ház,zsanérok,egy tucat átnézni való kijelző(led is akad) meg a bánat tudja mennyi "mütyűr"

Ha senkinek nem kell,akkor megy a megsemmisítőbe :(

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#17411) Aethel válasza Rics22 (#17410) üzenetére


Aethel
aktív tag

Helyileg merre lenne?

(#17412) Reggie0


Reggie0
félisten

Xperia 4807D rajzot esetleg tud valaki adni? Foleg a taparamkorok erdekelnenek.

(#17413) Hunter2


Hunter2
addikt

Asus X75VD-ben cseréltem pentium 2020-at Core i5-3320-ra és 30 perc után lekapcsol.
Mit kell kigyalulni /átírni a biosban hogy ez ne legyen? az ME-t?

[ Szerkesztve ]

(#17414) envagyok válasza Hunter2 (#17413) üzenetére


envagyok
veterán

Nem túlmelegszik?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17415) Router válasza Hunter2 (#17413) üzenetére


Router
őstag

A HM70 chipsetes gépekbe nem tudsz i procit tenni csak pentiumot. Megpróbálhatod kicserélni HM 76/77-re.

www.reballing.hu/forum

(#17416) Router


Router
őstag

Asus X541U-hoz nincs valakinek alaplapi ram kikapcsolás tutorial?

www.reballing.hu/forum

(#17417) Hunter2 válasza envagyok (#17414) üzenetére


Hunter2
addikt

pontosan 30 percenként? :U

(#17418) Router válasza Hunter2 (#17417) üzenetére


Router
őstag

Igen. ;)

www.reballing.hu/forum

(#17419) krisztus76


krisztus76
csendes tag

Jó estét szakik!
Lenne egy aspire 7730G lapom, aminek sajnos inverter hiba miatt zárlatba ment a 3V-os ága.
Tudom, hogy nem egy mai cucc, de ingyen van,és jó lenne munka gépnek.
Van hozzá egy donor lapom is amin megvan a táp,bekapcsol de nem ad képet.
Ha lenne valaki Budapest környékén aki meg tudná csinálni nekem annak nagyon
örülnék, mivel ingyen volt szánnék is rá valamennyit, mert megtetszett a cucc.

Ha mégse vállalja senki, akkor szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy melyik alkatrészeket
próbáljam meg átrakni a másik lapról, merre induljak el.

Előre is köszönöm.

Krissz

(#17420) The DJ


The DJ
addikt

Erre mondjatok valamit:

Lenovo Z50-70, kuka lapos gép, de hibátlan minden egyéb eleme. Vásároltam az apróról hozzá új alaplapot, hibátlanként hirdetve, de ez már i7-es és Nvidia Geforce 840M-es VGA-val szerelt legerősebb változat. Beszereltem, elsőre minden jónak tűnt, Windows felment, nézem az eszközkezelőt, de nyoma sincs az Nvidia VGA-nak, csak az Intel HD látszik.

Fura volt a dolog, de gondoltam biztos a BIOS-ban át lett állítva a Graphics mode Discrete-ről UMA-ra, úgyhogy indultam is megnézni. Innen lesz igazán izgi, mert a BIOS-ban egyáltalán nincs is ott ez az opció, holott ugyanennél a gépnél és netes screenshotok és videók alapján is ott kell lennie a Configration fül alatt. Tehát ha van dedikált VGA is a lapon, akkor ez az opció mindig elérhető és tudod váltogatni a kártyákat (csak Intel vagy mindkettő).

Nosza gondoltam akkor BIOS frissítés. Megtörtént, a legfrissebb volt már rajta, de rápakoltam ismét, természetesen nem oldotta meg a gondot. BIOS reset szintén nem segített. Megpróbáltam feltenni egy korábbi BIOS-t is: Szintén semmi változás.

Ilyenkor mi van? Láttatok már ilyet? Én vagyok a béna vagy sikerült hibás lapot venni a halott lapom helyett?

Intel VGA-val egyébként hibátlannak tűnik, mármint nem csinál semmi egyéb fura dolgot, csak ha már dupla annyit fizettem ki a lapért, akkor jó lenne, ha működne az Nvidia kártya is ugyebár.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17421) mobileman válasza The DJ (#17420) üzenetére


mobileman
aktív tag

Megmondom a frankót: ki van iktatva az nvidia kör... A legolcsóbb javítási forma, az Intel meg ugye megy tökéletesen...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17422) The DJ válasza mobileman (#17421) üzenetére


The DJ
addikt

Fantasztikus. Eladó szerint hibátlan a lap és nála gond nélkül ment az Nvidia VGA is kiszerelés előtt. Szemrevételezéssel ki tudom szűrni valahogy, ha az általad vázolt helyzet áll fenn?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17423) KillHates válasza The DJ (#17420) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg a pontos alaplap számot pl: Pa9567 ver 2.3
Ehhez tölts le BIOS-t DUMP-ot és eprom íróval süsd bele (nem fog menni a sima update)
Gyanítom, hogy a kínai a sim UMA-s BIOS-t írta bele és ezért nem látszik az nVidia.
(bárcsak ilyen egyszerű lenne a MacBook-oknál is :U )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17424) mobileman válasza The DJ (#17422) üzenetére


mobileman
aktív tag

[link]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17425) KillHates válasza mobileman (#17424) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én nem esküdnék meg rá, hogy ha a VRM-ről ledobjuk a folytót akkor az jó ötlet...
Csináltál már ilyet? Utána nem volt büdös? :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17426) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nem ide tartozik, de valakinek tuti van benne tapasztalata NE5532 helyett keresek valami komolyabb amp-t élő zenére, mert ez egy tompa fos ami a hangkártyámban van. Merre keresgessek, miylen szakirodalmat kellene átnéznem?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17427) mobileman válasza KillHates (#17425) üzenetére


mobileman
aktív tag

HP- nál csináltam, úgy elfelejtette az nvidia kört, mint ha ott se lett volna :-)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17428) Hunter2


Hunter2
addikt

Szükségem lenne SOS 17.3-as 40 pines kijelzőhöz LVDS hosszabító flex kábelre.
Hogy érthetőbb legyek: bal csatis a törött kijelző nekem meg csak jobbos kijelzőm van kéznél.
Jelentkezzen ha valakinek van ilyenje. Természetesen nem ingyen kell és a postát is állom ofkorsz. :R

(#17429) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

'napot az uraknak,

Kérdés, nem a legjobban sikerült képekkel megtámogatva: javíthatóak?
Az adapteren a teljes M.2 foglalatot cserélni kellene, SSDn 2 PIN OFF..
Nem tudom utóbbinál van-e ráció arra is, hogy a meghajtó nem kapott?
Gyakorlatilag bekapcsolás után 3 másodperccel leOCPzett már a táp..
Ha valakinek lenne ötlete/affinitása is hozzá, dobjon rám egy privit pls!

[ Szerkesztve ]

(#17430) KillHates válasza Speed® (#17429) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az adapter szerintem menthető cserével, de az SSD szerintem kapott akkora pofást, hogy az KO.
Ha menthető is, akkor is úgy hogy direktbe be kell drótozni és elveszti a modularitását.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17431) Speed® válasza KillHates (#17430) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A foglalat nézett ki igazán rútul, az SSD PINjeit a rájuk olvadt műanyag tépte le.
Legalábbis ezt véltem látni, nem tudom, hogy a PCB mennyire tűri jobban a hőt.
Valahol láttam, hogy ilyesmi sérülésnél javították az érintkezőket, nincs esély rá?
A modularitás bukása elég problémás lenne azon eszköznél, ami adatokat tárol.
Gondolok itt arra, hogy nem feltétlenül szeretném az alaplap részévé avanzsálni.
Ha biztonsággal javítható az érintkező, utána megoldom a tesztelését és bízok..

[ Szerkesztve ]

(#17432) martonmiklos válasza Speed® (#17431) üzenetére


martonmiklos
tag

Csak az adapter részévé kell tenni. ;)

(#17433) martonmiklos


martonmiklos
tag

Napi bestof: subwofer PCB egy ASUS notiban:


A SOT-23 kis vacak ESD védelem :)

(#17434) KillHates válasza martonmiklos (#17433) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lecsukás érzékelő?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17435) Speed® válasza martonmiklos (#17432) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ami pedig gyakorlatilag csak az aktuális lapba jó, tehát bukta továbbvinni :)

(#17436) martonmiklos válasza Speed® (#17435) üzenetére


martonmiklos
tag

Nyilván csak vicc volt. Élcsatit padezni jó szívvel szerintem nem fog senki. Viszont ha megnézed az M type M.2 lábkiosztását:
http://pinoutguide.com/HD/M.2_NGFF_connector_pinout.shtml#key%20m
Akkor máshonnan is kap 3V3-at.

(#17437) Speed® válasza martonmiklos (#17436) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért kezdtem azzal, hogy ha valaki érzi magában az erőt, az írjon :)
Néztem a kiosztást, de kérdéses, mennyire/melyikre/minek van igénye.

(#17438) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Lenovo x230-ba tudja valaki az usb-k típusát? nem vennék 2000/db-ért ha nem kell.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17439) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni forrasztgatni és újragolyózni laptopokat, de nem kókány módon, Milyen állomásokat érdemes venni?
Tapasztalatok? olyan 150 ezer Ft környékén gondolkoztam rajta. tudnátok segíteni?
És hol érdemes ilyeneket vásárolni?
Garanciát ugyanúgy vállalnak rá?

Ja és ezelőtt ennyire speckó dolgokat nem csináltam, csak forrasztásokat csináltam egy kisebb állomással. :D
De valahol el kell kezdeni, van itt pár rossz laptopom, amin elkezdenék tanulni. :D

Valamint olyan mintákat hol lehet szerezni, amit rá kell rakni sablonnak a chipekre.
:R :R

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#17440) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv szakik!

Van nálam pár alaplap, amit BGA-zni kellene, de csak a notik többi részét akarnám tesztelni (kijelző, billentyű...), szóval megpróbálnám reflowzni hőléggel. A kérdésem, hogy milyen anyagot ajánlotok, amit be tudok juttatni a GPU alá? Láttam valami fluxos dolgot, de a nevét, pláne a márkáját sem tudom. A GPU köré szokták kenni, aztán bemászik a golyók közé.
Tudom, hogy a szakik körében a reflow kókányolás, ettől tekintsünk el, mert nem túladni akarok rajta jóként, viszont nem fizetek azért 15 ezret, hogy állítólag újra golyózzák. Köszi. :)

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17441) KillHates válasza csabyka666 (#17440) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amtec 559-es a legjobb ehhez.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17442) csabyka666 válasza KillHates (#17441) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, utánajárok, beszerezhető-e a környéken.

Egy ilyen 10 milis kb meddig elég? Gondolom attól függ, mennyit használom, de nagyságrendileg, 2 GPU-t lehet vele megmelengetni, vagy 15-öt?

###

Illetve még egy kérdés! Találtam grafikonokat, hogy mennyi ideig hány fokon kell tartani a GPU-t, hogy jó legyen a reflow, de annyi fajta van...tudtok abból mutatni egyet, ami garantáltan jó?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17443) KillHates válasza csabyka666 (#17442) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább ezt vedd: az eredeti így néz ki

Ez kb. 20-40 chip reworkjére elég.

A profilt a chipje válogatja. De az csak akkor releváns, ha géppel csinálod, és nem egy stopperrel meg a festékégetővel a kezedben :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17444) csabyka666 válasza KillHates (#17443) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát ez ilyen low budget projekt lesz, talán annyi tudomány azért van benne, hogy a hőlégfúvón 10 fokos léptékben tudom állítani a levegő hőmérsékletét, szóval nem csak 1 állás van, ami 600 fokon adja. Azért is kellene, hogy melyik állásban meddig nyomjam neki. Infrás hőmérőm is van, azzal tudom kontrollálni, hol tartok.
Van pár GPU-gyanús kártyám is, majd azokon gyakorlatozok. Ki kell tapasztalni, arra jók lesznek az olcsó kártyák.

Ez a folyasztószer az a fajta, amit odanyomok mellé, és bekúszik szépen? Mennyiségre kb mennyit kell adni neki? Minden oldalra rakjak?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17445) Reggie0


Reggie0
félisten

Iphone proci csere, a csip CNC marasaval: [link]

(#17446) Hunter2 válasza Reggie0 (#17445) üzenetére


Hunter2
addikt

Ezeknél nincs összepározva a proci a basebanddel meg még valamivel?

(#17447) Reggie0 válasza Hunter2 (#17446) üzenetére


Reggie0
félisten

De, de a proci volt azon belul hibas. Termeszetesen a SOC-ot kompletten csereltek, csak a helyszuke miatt nem a kiforrasztast valasztottak.

(#17448) Hujikolp válasza jancsi20 (#17439) üzenetére


Hujikolp
őstag

Üdv,

Amit én használok, mert nekem bevált:
[Honton HT-90 Reball Kits] Egy picit kotyogós, de ha a csúszó pályára teszel egy kis tefon fóliát, akkor semmi kotyogása nem lesz. Pici mechanikai átmunkálással 50 mm X 50 mm-es BGA-hoz is jó!
[Honton HT-1212 BGA Reballing Hot/Cold Plate]: golyó beforrasztása, esetleg felmelegítése és ón lehúzására. Így nem fog karcolódni a BGA alja.
Fluxot mindenki más szeret, én a ragadósat ajánlom a golyók, BGA-ra való beforrasztásához, mert picit jobban helyén tartja.
BGA golyók, több mérettel. Ezen a honlapon vannak még stencilek is; bőség zavara.
BGA gépet amilyet szeretnél. Én ezt pl ismerem: [Honton HT-R392]. (Teszem hozzá, hogy a fűtőszálhoz menő kábelt érdemes a főtű tekercs utáni részen extrán szigetelni. Pl ráhúzni egy hőálló tömítést [link])

(#17449) Hujikolp válasza csabyka666 (#17444) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha infrás hőmérővel méred, akkor jó választás az, hogy a chip hőmérséklete ne menjen 260 °C fölé. Pl 250 fokon tartod 15-20 másodpercig, akkor a golyók is felmelegednek 235-240 fokot köré, kb 60 másodpercen át.
Itt egy kis segítség, ami a golyók hőmérsékletére vonatkozik:

(#17450) martonmiklos válasza Reggie0 (#17447) üzenetére


martonmiklos
tag

Ez nem csak a RAM volt egy PoP BGA tetejéről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.