Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) Gigabyga válasza Archttila (#16850) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én patkolnám teszt erejéig, aztán tennék rá újat.

(#16852) Archttila válasza Gigabyga (#16851) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak ugye kérdés milyen (fizikai) méretű legyen a bizti :) egyébként jól tudom, hogy ezek az SMD alkatrészek a forrasztáson felül még rá is vannak ragasztva a PCB-re?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16853) Gigabyga válasza Archttila (#16852) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

pici az a ragasztás ha van is akkor melegítésre elengedi. De ekkora alkatrészt nem ragasztanak
Megnézem van-e ilyen méretű. tolómérőz egyet!

[ Szerkesztve ]

(#16854) Archttila válasza Gigabyga (#16853) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nincs tolómérőm de ha lenne is hiába mérem le, a forrasztóállomás amivel rendelkezem annyira gyér, hogy be sem merem linkelni :D
Mondjuk a fejes DAC-jába sikerült kicserélni az összes elkót gond nélkül...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16855) Gigabyga válasza Archttila (#16854) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Merre vagy? hozd be megcsinálom
//Évekig kínai pákával, forrólevegős állomásom most is kínai. Pákából meg 1x kell venni jót most van hakko-m meg wellerem is(fényévekkel jobb a weller)

[ Szerkesztve ]

(#16856) Archttila válasza Gigabyga (#16855) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyíregyházán :(

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16857) KillHates válasza Gigabyga (#16855) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem minden kínai! :D Egyébként egy ilyen "forrasztóállomással" szinte mindent meg lehet csinálni:

A hakko-t úgy lehet "megtuningolni", hogy a pákahegybe nagy hőtűrésű ipari hővezető pasztát nyomsz és máris "reszponzívabb" lesz a fűtése, azaz nem tapad le, ha valami nagy bádogot forrasztasz vele :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16858) KillHates válasza Archttila (#16856) üzenetére


KillHates
nagyúr

Forró levegő 320-350 fokra, kicsit meghimbálod felette, hogy a PCB ne húzza el a meleget, kis hegyes csipesszel megfogod és biztos kéz!
Lejön az pár másodperc alatt!

Ha nincsen meleg levegős cuccod, akkor nagy óngolyó a páka hegyére azt ráülteted a kis SMD-re, vársz egy picikét és amikor elengedi a nyák, akkor le tudod venni. Visszafelé már nem működik ez!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16859) Gigabyga válasza KillHates (#16857) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nekem is kínai van... 'Yojuje' márka :) Pákája ramaty forrólevegő tök jó. Hakkóval 1 nagy gondom van.. Gyári eredeti az állomás, gyári hegyet rendeltem magyar hakkotól és a fűtőelem borítása ráég. Rendeltem gyári új borítást detto... kínai hegy meglötyög, nem forraszt...
PU81 weller meg lerobbantja a dolgokat.

(#16860) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok!
Én most készülök venni forrólevegős állomást!

[Aoyue 968]

Mi a véleményetek róla?

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#16861) Tamás9x válasza KillHates (#16857) üzenetére


Tamás9x
őstag

Na ezta pasztás dolgot kipróbálom :Y ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16862) Gigabyga válasza kyle_ (#16860) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nem ajánlom, volt ilyenem. Kávédarálós hangja van a kis légszivattyúnak ami benne van, zúg, rázza az asztalt, nehéz. Ipari gépekhez használt rezgéscsillapító habot tettem a lábai alá de összenyomta xD. YOUYUE 8586 ezt nyúzom most 1 éve és megvagyok vele elégedve árához képest használható.

(#16863) KillHates válasza Gigabyga (#16862) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaja! Olyat kell venni, aminek a szárában van a venti, mert a kompresszoros köpködi a levegőt! :K :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16864) kyle_ válasza KillHates (#16863) üzenetére


kyle_
tag

Köszi mindenkinek :)
Még jó hogy nem rendeltem meg eddig az Aoyue-t

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#16865) Archttila válasza Gigabyga (#16855) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megpatkoltam, működik :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16866) KillHates válasza Archttila (#16865) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ámen! :C :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16867) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Erről valaki tapasztalat vélemény?
Jó vele dolgozni, forró levegőssel beállított hőmérséklet?

(#16868) Archttila válasza KillHates (#16866) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Komolyan mondom ezt már nem hiszem el, most meg a touchpad nem működik :D
Ott is van egy biztosíték? :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16869) Reggie0 válasza Archttila (#16868) üzenetére


Reggie0
félisten

A biztositekot mi vitte ki? Egyaltalan kivitte valami, vagy az volt a hibas?

(#16870) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Nézegettem Jófogáson egy Yihua 858-as gépet (nem a digit kijelzős) 9990ft elég olcsónak tűnik, van valakinek tapasztalata? :) Csak saját célra, ritkán lenne használva. :)

[ Szerkesztve ]

(#16871) Tamás9x válasza Archttila (#16868) üzenetére


Tamás9x
őstag

Van bedugva egér rá? Nincs letiltva? Van garancia a lapra? mert ez így érdekes.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16872) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

U21 beazonosításában tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#16873) KillHates válasza Kocska89 (#16872) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi ez?
Nem PQ21?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16874) Reggie0 válasza KillHates (#16873) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol jobbra fel van a bal oldali elko felett az U21.

(#16875) KillHates válasza Reggie0 (#16874) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh :W
Csak a szememet nem szúrta ki :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16876) Archttila válasza Tamás9x (#16871) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nincs rajta egér. Szerintem az lehetett a gond, hogy nem áramtalanítottam lapost és úgy dugtam rá a touchpad szalagkábelét az alaplapra.
Előtte két perccel még tökéletesen működött.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16877) Reggie0 válasza Archttila (#16876) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a 2 perc siman megerte ;]

(#16878) Tamás9x válasza Archttila (#16876) üzenetére


Tamás9x
őstag

Uhha na akkor most Köbli Zoli, a piros ház alatt NBGA :D Ő sokkal jobban benne van mint én.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16879) Archttila válasza Tamás9x (#16878) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kimértem, megint a bizti :DD F6
A másik alaplapon ez a bizti teljesen OK csak leforrasztani nem tudom :D

Holnap beugrom vele, ha gondolod ott is maradhat annyira már nem sürgős. :D Mit szólsz? Ez neked kb. 1 perc, és természetesen kifizetem. :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16880) Tamás9x válasza Archttila (#16879) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szerintem meg is várhatod, 2 perc. :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16881) lightbulber


lightbulber
újonc

Urak! Elég fura hibába ütköztem. Dell Inspiron N5010 . Nem adott képet. Vga nyaloszkópra indult (nem teszteltem sokáig csak bekapcsoltam 1 másodpercre és volt kép).
Chip csere neki. Bekapcsol és kb 15 másodperc után kikapcsol úgy ,hogy visít a venti,mintha túlmelegedne.
A hűtés rendben MX2 es paszta,jól illeszkedik minden. Régi chipet visszatettem ugyan az a jelenség.(BIOS-ba is)

[ Szerkesztve ]

(#16882) lightbulber válasza lightbulber (#16881) üzenetére


lightbulber
újonc

Csak a hűtés lesz itt a gond. Van esetleg valakinek ilyenje?

(#16883) nahunn válasza lightbulber (#16882) üzenetére


nahunn
tag

biztos, hogy nem a heatpipe-al van gond, 15 mp után semmi esetre nem kapcsolna le ha
ról rajta van, rakj fel egy képet, hogy néz ki a chip mag miután leveszed a hűtést róla (ne töröld le)

(#16884) lightbulber válasza nahunn (#16883) üzenetére


lightbulber
újonc

Most nem kapcsolgat ki, nem illeszkedett rendesen ,de gyorsan felszöknek a hőfokok .

(#16885) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

Acer Aspire E5-532 bios dumpja nincs véletlenül valakinek?

(#16886) Router válasza Kocska89 (#16872) üzenetére


Router
őstag

Ő leszen az.

www.reballing.hu/forum

(#16887) Gigabyga válasza lightbulber (#16884) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

szerintem 2 dolog lehet ha annyira gyorsan felmelegszik, zárlatos az új ic(bontott) vagy nem ül be rendesen amikor felrakod.

(#16888) TBC


TBC
tag

Sziasztok,

Egy HP 17-x091ng laptopra rádugtak (nem tudom mit, talán HDMI-re valamit) és onnantól se saját se külső megjelenítőn nincs kép. A gép megy, mert betölti a windowst, de kép nyista. Csatlakozókon, alaplapon semmi elváltozást nem találok, LCD szalagkábel csatlakozásnál a biztik jók, de semmi ötletem, hogy merre menjek, mit mérjek. Esetleg valakinek valami ötlete? Létezik, hogy a proc ment tönkre? Gondolom akkor kuka az egész?

Előre is köszi!

[link1]

[link2]

[ Szerkesztve ]

(#16889) Hunter2


Hunter2
addikt

Próbált már valaki U-s beforrasztott celeron/pentium helyére Core i3/i5-öt rakni?
Simán megy vagy BIOS-t is kell hozzá hegeszteni?

[ Szerkesztve ]

(#16890) Tamás9x válasza Hunter2 (#16889) üzenetére


Tamás9x
őstag

Egy iylen érdekelne engem is x230-ban szeretnék i5-öt i7-re cserélni. ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16891) KillHates válasza Hunter2 (#16889) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nem fog menni, jön majd a lekapcsolgatós BIOS szívatás...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16892) Hunter2 válasza KillHates (#16891) üzenetére


Hunter2
addikt

ott nem az ME rész miatt kapcsol le? annak a kitisztítására már van módszer.
Egyébként onnan jutott eszembe hogy ma láttam egy Asus X502c hirdetést 1007U-s celeronnal 38000-ért.
na ez egy bontott i7-el pont 20-25-el többért eladható lenne.

Na most nézem hogy itt is megvan a szokásos inteles szopatás. Celeron mellé HM70 Core mellé meg 77 vagy 75. A HM70 meg csak celeront meg pentiumot támogat. Szóval chipsetet is cserélni kell valószínű.
mármint ha celeron-core i5/i7 az irány. i5-ről i7-re valószínű sokkal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#16893) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Sziasztok srácok. Csak érdeklődés szintjén, adott egy ASUS X200CA, aminek alaplapra forrasztott 2GB memóriája van, egy Celeron 1007U társaságában. Foglalat nincs benne memóriamodul számára, de 4 memória IC helye üres, így beforrasztható mellé +2GB elvileg.
A kérdésem az lenne ez mennyire problémás meló, és kb. milyen összegbe kerülne?

(#16894) KillHates válasza Hunter2 (#16892) üzenetére


KillHates
nagyúr

De :K

"annak a kitisztítására már van módszer."

:Y Hinnye! Ezt nem is tudtam :) Bevésem a szürkeállományomba és zaklatlak majd :D

"Na most nézem hogy itt is megvan a szokásos inteles szopatás."

Ez alap. Meg még az i7-es történetnél figyelni kell, hogy meglegyenek a VRM-ek is! Azt is szeretik lespórolni:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16895) KillHates válasza kriszpontaz (#16893) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

A tetvek ilyenkor nemcsak a memória chip-eket spórolják le, hanem a hozzájuk tartozó illesztőket és tápáramköri alkatrészeket is. Ha a chipset és a cpu 64bit-es és támogatja a 4GB-ot, akkor ELMÉLETILEG fel lehet építeni, és ha ezt a modellt szerelték 4GB-al is akkor a BIOS-t sem kell mókolni, de kb annyi pénz a munkadíja, hogy abból is már tudsz venni egy jobb és erősebb notit, mert orbitális szopóroller egy ilyen manőver, baromi sok buktatóval.
Én bátorkodom javasolni -ha nem fűznek erős érzelmi szálak ehhez a géphez- akkor add el, csapd hozzá azt a pénzt amibe kerülne a fenti munka és vegyél egy nagyobb gépet, vagy vedd meg ezt eladod a HDD-t, kijelzőt a töltőt és az akkut megtartod mert az a későbbiekben jól jöhet még!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16896) kriszpontaz válasza KillHates (#16895) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szia!
Köszi a választ! Egyelőre az asszony használja, ő szereti is, nincs is sok gond vele mióta SSD van benne, el lesz még vele egy darabig. Néha szükség lenne több memóriára, de akkor inkább tényleg csere lesz a vége, ez meg kap egy Linuxot és jó lesz másodlagos gépnek. :). Van gyárilag 4GB modell is, csak akkoriban ezt rendelte meg a csajos....

(#16897) Gigabyga válasza Hunter2 (#16892) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Amit killhates is említ, ha rá is rakod és elindul a tápigénye a i5/i7 nagyobb.Ha kispúlták a VRM köröket akkor biza legózni kell :)

(#16898) Kocska89 válasza Router (#16886) üzenetére


Kocska89
tag

Köszönöm szépen ! :R

(#16899) lightbulber


lightbulber
újonc


Van esetleg valakinek ilyene?
Dell N5010 -be való.

(#16900) Gigabyga válasza lightbulber (#16899) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

este megnézem otthon, azt hiszem van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.