Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Keresek ilyen panelt! S.O.S nagyon hálás lennék! :R
Nincs audio kimenet a gépen se jack se hanszórón. Rendletem codek ic-t de az meg zárlatos xD :W

Asus X554LD HDD panel, rajta ALC3236 codek ic. Ha csak ic-je van valakinek az is jó!(működjön)

[ Szerkesztve ]

(#16802) KillHates válasza Hunter2 (#16799) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha leveszed a memória chip-eket, akkor az illesztőket is vedd le és az SPD chip-et is. Akkor az olyan mintha kivetted volna a foglalatból a modult.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16803) KillHates


KillHates
nagyúr

Kipróbáltam egy memória modulon, elég csak az SPD chip-et levenned, onnét fogva nem "látja" az alaplap, a modult ami bele van dugva! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16804) Hunter2 válasza KillHates (#16803) üzenetére


Hunter2
addikt

Akkor már csak meg kellene találnom a lapon. :D

(#16805) KillHates válasza Hunter2 (#16804) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott lesz az valahol a modulok környékén. Kicsi nyóc lábú bizbasz:

Itt az U70

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16806) Hunter2 válasza KillHates (#16805) üzenetére


Hunter2
addikt

Az ötlet jó de rajzot nem találtam, board view van de azon sem találom.
itt a board view ha valaki esetleg megpróbálhatod hátha nagyobb szerencsével jársz. [link]

(#16807) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi, hogy a Gordak 952 vagy 952A hőlégfúvós kis egyszerű kínai cuccot szerintetek meg merjem-e venni :F heti 4-5 alkalommal lenne csak használva csatlakozók, egyszerűbb 8-16 lábú ic vagy 1-2 smd kondi ellenállás cseréhez, szóval nem kell semmi komoly érzékeny kezeket és technikát igénylő bga cserés dolgokra gondolni, csak a hétköznapjaimat szeretném könnyebbé tenni, mert már akkor elmegy az egész dologtól a kedvem, ha meglátom a kis gagyi pákámat, hogy nah indulhat a szenvedés, ezen szeretnék változtatni :B

Olyasmiket olvastam, hogy ne vegyek olyat amihez nem nagyon van alkatrész, amiben a kompresszoros cucc a "markolatban" van, meg hogy tárazzak be fűtőbetétet, ez viszonylag olcsónak tűnt, bár kicsit bizalmatlan vagyok ezzel a netes boltal kapcsolatban is.Itt találtam csak eladót hirtelen, szerintetek meg merjem venni, vagy messziről kerüljem inkább? Esetleg van valami jobb alternatíva hasonló árban?

Előre is köszi a segítséget :R

(#16808) Tamás9x válasza Mr.Skynet (#16807) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem van mind a 2. szerintem ne, a páka nem tartja a hőt, pici a fűtőbetét benne, a meleglevegős használható, de nem pontos. Hobbira szuper, de átkozni fogod a napot amikor pénzt költöttél rá. HCT-900-21 et használok napi szinten.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16809) KillHates válasza Mr.Skynet (#16807) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen vállalható cucc!
De a jófogáson kb 22 ezerért már megkapod!
De a Yihua 853-asban van egy kis 1A-es labortáp is, 27 ezerért!
Az jobban megéri! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16810) mobileman válasza KillHates (#16796) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mókás- nem mókás, de ide ilyen hibával sose hoztak be gépet..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16811) Hunter2


Hunter2
addikt

Van arról valakinek infója hogy a BIOS mely részét kell lecserélni ha BIOS írás után az a probléma hogy pontosan 30 percenként lekapcsol a gép?
Egy asus ux32vd-ről van szó. Az egyik BIOS-al megy normálisan csak nincs bill háttérvilágítás a másikkal meg megy a bill háttérvillany csak épp 30 percenként lekapcsol.
Elkezdtem vagdosni a BIOS-t az uefi tool-al csak sokkal egyszerűbb lenne ha tudnám mit kell lecserélni.

(#16812) Mr.Skynet válasza Hunter2 (#16811) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Tamás9x és KillHates köszi a válaszokat, akkor azzal ne is foglalkozzak, hogy a "markolatban" van a kompresszor / ventillátoros része az egésznek? Vagy ha ez gatya lesz, akkor egybe cserélős úgyis?

Hunter2: bocs közbe leesett, hogy nem az érdekel miért csinálja, hanem hogy mi rá a megoldás, azt meg sajnos nemtom :B

[ Szerkesztve ]

(#16813) KillHates válasza mobileman (#16810) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az lenne az igazán mókás, ha azzal jönne be egy ügyfél:
"legyen szíves újraírni a Nouton kontrollerem EC tartalmát!"

:D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16814) KillHates válasza Mr.Skynet (#16812) üzenetére


KillHates
nagyúr

A "markolat ventis" jobb mint a kompresszoros, mert a kompresszoros "pöfög" és nem fújja egyenletesen a levegőt. Igaz, hogy a kompresszoros tud lehellet halványan is fújni, de arra nekem eddig nem volt szükségem, sőt néha jól meg kell küldeni a levegővel a PCB-t, mert gyorsabban hűl, mint amit melegít a kis hőlégfújó! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16815) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek (bontott is jó) INtel HM70 SJTNV chipset?
Van egy gép amivel felültem arra a bizonyos 'orál rollerre' 1.05V-os tapkört fogta ez a ramaty, és nincs ilyenem bontva de persze....HM76 raklapnyi.. :W
Valaki megtudna dobni egy ilyennel?(karácsony előtt kiszeretném szórni így vagy úgy..
Ha működik vele megvenném :) :R

(#16816) Gigabyga válasza Gigabyga (#16815) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Találtam! A múltkori folyadékos.... :DD

(#16817) Router válasza Gigabyga (#16815) üzenetére


Router
őstag

76-ot feltehetted volna nyugodtan, azzal is mennie kell.

www.reballing.hu/forum

(#16818) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igaz nem vagyok szakmabeli de kérnék egy kis segítséget! (A Thinkpad-esek nem válaszoltak)

Szóval az asszony t420 laposában volt egy lapcsere mivel kiderült, hogy az össze benne lévő alkatrész (RAM, CPU etc) működik. Az alaplapot itt vettem egy megbízható kollégától amire 1 hó gart. vállalt, így nem gondolom, hogy csalás áldozata lettem de a lényeg:

Beszereltem ma a cuccost, visszaraktam minden kábelt a helyére de az eredmény 1 hosszú és 3 rövid beep lett.
Ugye a táblázat szerint ez lehet alaplap, LCD, DIMM de ezeket én mint írtam kizárnám mivel az utolsó kettő előtte működött, az elsőt meg már ecseteltem.

Szóval szerintetek mit nézhettem be, esetleg lehet-e probléma, hogy a csavarok nincsenek becsavarva?

Bármily nemű segítséget megköszönök! :R :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16819) Hunter2 válasza Archttila (#16818) üzenetére


Hunter2
addikt

előzőleg is ezt sípolta?

(#16820) Archttila válasza Hunter2 (#16819) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Előzőleg nem sipolt és nem is csinált semmit, ezért lett kicserélve benne az alaplap.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16821) albi31 válasza Archttila (#16820) üzenetére


albi31
senior tag

Az alaplapon lévő memória slotokat megtakarítanám első körben csak félek hogy nincs hozzá megfelelő tisztítószered .(WD 40 nem jó de az ALKONEK jó,minden normális festékboltban,háztartási boltban kapható.......már nem aktív fogkefével szoktam takarítani!)

Ha nincsenek benne a memóriák akkor is ezt a "füttykódot" hallod?

[ Szerkesztve ]

(#16822) Hunter2 válasza albi31 (#16821) üzenetére


Hunter2
addikt

illetve a memóriák érintkezőit sem árt.

(#16823) albi31 válasza Hunter2 (#16822) üzenetére


albi31
senior tag

Így van!

(#16824) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszonom a segitseget, ma kiprobalom a javaslatokat. :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16825) Router válasza Archttila (#16824) üzenetére


Router
őstag

A processzort is kivenném, betenném, kicsit mozgatnám a foglalatban hiszen a memória kezelés onnan jön. Láttam már ilyet.

www.reballing.hu/forum

(#16826) Archttila válasza Router (#16825) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A héten kapok egy biztosan működő proci/ram párost, és mivel egy külső kijelzőn sem működött, így kizárásos alapon már csak az alaplap lehet rossz.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16827) Gigabyga válasza Router (#16817) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

köszi a tippet, a tutira megyek:) felbosszant szétverem!!! :)

(#16828) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Ismételten egy FOshiba!
Valaki!!!
Satellite P50-B-10V
Intel Processzor
Chipset
Amd:216-0846009

3Hónapja volt nálunk: Bekapcsolt, windows betöltő után fekete képernyő. AMD reball után, szuperül működött. Most visszajött, ugyan olyan hibákkal. Rendeltem Ic-t bár régebbi jött mint ami rajta van rátettem, de nem változott semmi. Win 10 alatt az előzőeket produkálja, win 7 alatt nem települ a chipset driver se a dedikált.

Lehet szar amd ic-t kaptam, de ugyan azt produkálja.ééééééé :W

Ötletek?! :R

#AMDSZ0PÓ@'G# :)

[ Szerkesztve ]

(#16829) Hunter2


Hunter2
addikt

R33F jelű 3 lábú ba**t keresek. Tudtok rá valami forrást? Macbookpro-ban volt sak ázás miatt lerohadt az egyik lába.

(#16830) Rics22 válasza Hunter2 (#16794) üzenetére


Rics22
tag

Szia,ha aktuális,nálam van egy komplett motyó,rengeteg cuccossal,13"ig jó...priviben a többit :R

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#16831) Router


Router
őstag

Érdekesség képpen, hátha találkoztatok már ilyen hibával.

Medion md99360 tablet. Cmos elemet cseréltek mert elfelejtette a beállításokat. Utána nem működött a digitizer, sorban leálltak az USB portok, már a saját billentyűzete sem működött. USB-n megvan az 5V de sehova nem kommunikál. Celeron SR1SF N2920 van a gépben, ez kezelné az összes perifériát, kicseréltem de a hiba ugyanaz. Biost nem találok hozzá, a gyáriból pedig nem tudom kicsomagolni. :F Ötlet esetleg?

www.reballing.hu/forum

(#16832) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna küldeni asus x551ca-sx143d-hez bios dumpot?
Előre is köszi!

(#16833) Archttila válasza Archttila (#16826) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos akkor íme az új fejlemény: megkaptam a biztosan működő CPU/RAM párost de azzal sem bizonyult működőképesnek a szerkezet. :) Felhívtam az eladót aki azt tanácsolta, hogy hajtsam le a laptop tetejét és oldalról (mondjuk egy mobiltelefonnal) világítsam meg a a kijelzőt, mert elképzelhető, hogy csak a háttérvilágítás nem működik és igaza volt, halványan megjelent a háttérbe a BIOS! :)
Szóval most ott tartok, hogy zéró fényerő mellett sikerült belépni a BIOS-ba ahol is átállítottam a kijelzőt külső digitális megjelenítőre így most van kép, bootolt/frissült a a rendszer, magyarán működik minden kivéve a háttérvilágítás.

Kicsit utánaolvasva a problémák világossá vált, hogy ez nem egyedi eset sőt, elég gyakori jelenség viszont jó hír, hogy filléres tételről van szó.

A kérdés már csak az, hogy pontosan hol és milyen biztit kell szereznem. :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16834) Tamás9x válasza Archttila (#16833) üzenetére


Tamás9x
őstag

309157234 en ha csorogsz es tenyleg csk bizti hiba akkor 2 perc.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16835) Archttila válasza Tamás9x (#16834) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Amint megvan a biztosíték kereslek!! Mondjuk elképzelhető, hogy a régi lapon lévő is megfelel sőt! logikusan jónak kell lennie, mindenesetre maradjunk annyiban, hogy ünnepek után megkereslek!

Köszi a segítséget! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16836) KillHates válasza Archttila (#16835) üzenetére


KillHates
nagyúr

A neten van erről bőven irodalom, és videó is: [link] [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16837) Tamás9x válasza Archttila (#16835) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem 2A-es volt benne most egy ón pötty helyettesíti. Ha dobsz egy képet róla, lehet van is, most hoztunk egy rakat lomot kintről. (ezért nem voltam elérhető)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16838) albi31 válasza Archttila (#16835) üzenetére


albi31
senior tag

Akkor valsz. a meglévő alaplapod is jó!?...mert ha jól emlékszem,nem írtad hogy miért vált csere éretté a saját alaplap!

(#16839) Archttila válasza albi31 (#16838) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azon se kép, se hang, total KO! Ja igen az új lap nem nyitogatja állandóan ki-be az optikát, a másik alaplappal ez egy őrület volt, le is kellett tiltani, itt most viszont működik, szóval az a lap már szerintem akkor defektes volt amikor megvettem.

(#16837) Tamás9x

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16840) Hunter2


Hunter2
addikt

Rendeltem Kínából egy PCI-os BIOS post kártyát, érdemes megnézni a forrasztásokat. ilyen szart nem mostanában láttam.

[ Szerkesztve ]

(#16841) KillHates válasza Hunter2 (#16840) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szárazon csinálták, mint a nemi erőszakot a sikátorban...
Egy kis flux nem ártott volna, de gondolom az drága lenne!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16842) Hunter2 válasza KillHates (#16841) üzenetére


Hunter2
addikt

Nagyon költőien fogalmaztad meg. :DDD

(#16843) KillHates válasza Hunter2 (#16842) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm, igyexem lírai hangvétellel emelni e topic színvonalát! :R :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16844) KillHates


KillHates
nagyúr

Óabánatosbüdösfrászkarikába!

Szereltem egy ASUS G750-est ami nem indította a ventiket; nem megy a PWM vezérlés.
Sikerült a szkóp mérőtüskéjével rövidre zárnom a ventilátor tápját és a PWM szabályzás lábait.
Azóta be sem kapcsol, a kapcsolón is 1.1V van. Gyanítom, hogy kilőttem az EC-t :W Nem gondoltam volna, hogy nincsen illesztve, hanem direkbe be van kanócolva....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16845) nahunn válasza KillHates (#16844) üzenetére


nahunn
tag

1. faxért kell Szilveszterkor dolgozni?
2. faxért kell szkóppal okoskodni?
3. BUÉK :)

(#16846) KillHates válasza nahunn (#16845) üzenetére


KillHates
nagyúr

1, Tegnap fostam el, mert szétb@szott az ideg, hogy miért nem vezérli a PWM-et. Persze otthon a kis asztalon, félhomályban (a fejemben is)! Mert nótbúkot úgy kell ám szerelni!! :W :O
2, Sajnos nem megy még a kézrátételes PWM mérés, de ha már Te szert tettél erre a tudásra, akkor taníííccss MESTER! :D :DDD
3, BUÉK

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16847) Hunter2


Hunter2
addikt

Van itt gy HP Omen 15 "5 lassút +3 gyorsat" villog a caps lock. Látott már valaki ilyet? interneten semmi info nincs.
Jó minőségű cucc , legalább 2 hónapot még működött a garancia idő lejárta után.
Másik BIOS-t írtam rá, az nem segített semmit, ha kiveszem a ramot ugyanezt villogja, másik rammal ugyanez.

(#16848) Tamás9x


Tamás9x
őstag

BUEK.

Fet,tranzisztor, opto, teszter van valakinek? most szeretnék beruházni, mert a lustaság nagy úr, és az idő multával már az agy is kopik... na meg lusta vagyok, miylet érdemes venni? Ugyanígy szeretném lecserélni a U1701A teszterem is valami komolyabbra.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16849) KillHates válasza Tamás9x (#16848) üzenetére


KillHates
nagyúr

BUÉK!

A jószopáson úgy keress rá, hogy ESR vagy LCM és máris kidob egy csomó filléres tesztert.
Érdemes kettőre beruháznod egyszerre, mert tönkre ugyan nem mennek, de egyik napról a másikra elszáll a multikontrollerből a tudás és onnantól fogva minden ellenállás lesz neki :D

Komolyabbnak ugyan nem komolyabb mint a 1701-esed, de sokkal kényelmesebb és egyszerűbb az élet egy ilyen kis műszerrel. Érdemes gányolni hozzá valami csipesz-szerűséget is mert azzal még egyszerűbb az élet vele.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16850) Archttila válasza Archttila (#16839) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Közben úgy néz ki, hogy a T420 alaplaján megvan a hibás bizti: F7/3A 24V

Szerintetek forrasszam direktre, vagy rendeljek inkább eBay-röl ebből egy csomaggal és csináltassam meg szakival?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.