Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17501) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Kollégám Asus X550Ca gépe azt produkálja, hogy szinte perc pontosan 30 percenként kikapcsol.
A gép tiszta, nem melegszik túl. Vinyó rendben, de másik rendszer lett telepítve egy SSD-re, ott is jelentkezett a hiba. Akksi, töltő kicserélve. Ram kicserélve.....
És ugyanúgy kikapcsol 30 perc után. Biost nem enged frissíteni.
Semmi hibajelenséget nem produkál, nincs kék halál. Csak kikapcsol 30 percenként. Hardverelem nem volt benne cserélve.
Találkoztam ennek a hibának a leírásával a neten, másnál is jelentkezett, csak megoldást nem tudtak rá mondani.

Van valami ötletetek mi a bánat miatt lehet ez?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17502) KillHates válasza embe (#17501) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyet akkor szokott csinálni egy gép, ha Celeron proci helyett mondjuk i3-at vagy i5-t tesznek bele.
De ebben a gépben forrasztott proci van, így tippem sincs mi lehet. Lehet, hogy ki kellene forrasztani a BIOS IC-t és eprom íróval downgrade-elni

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17503) embe válasza KillHates (#17502) üzenetére


embe
nagyúr

És egy ilyen mutatvány mennyibe kerülhet? Csak hogy megéri-e vele foglalkozni....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17504) embe válasza KillHates (#17502) üzenetére


embe
nagyúr

Az elem kivétel megoldotta a problémát. Frissítette is a biost. Most minden ok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17505) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Vevő lennék 2 alkatrészre, ha lenne valakinek működő:
TPS51125 (RT8205, UP6182 alternatíva)
KB926QF E0 (D3 végződésű is jó)

Ha senkinek sincs, megvárom a kínait, csak hátha lenne hamarabb.

AVR

(#17506) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Udvozletem,

Szerintetek egy hasznalt ersa ir550a mennyit erhet meg ma?

(#17507) KillHates válasza RexMaximus (#17506) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát nem 600 ezret, mint az az elmebeteg aki árulja, rossz illesztőmodullal.
Ha jól emléxem a TMX selejtezésén 200+Áfáért kelt el egy rendesen működő darab.
De mivel infrás gép, ezért inkább csak kisebb (tablet, telefon, noti) reworkjéhez ajánlanám.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17508) RexMaximus válasza KillHates (#17507) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ez biztos? Csak azert kerdem mert azt allitjak 3millio kozeleben volt az uj ara. Ennyire elerktektelenedik? Vagy mar ujonnan is sokkal olcsobb lett ez a model? (nehez arakat beloni, mert kb sehol sincs fent a neten. Ebayen van nehany de az joval magasabb osszegert)

(#17509) KillHates válasza RexMaximus (#17508) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, ja.
De hát Te tudod. Lelked rajta, ha egy infrás gépért kiadsz ennyit...
Ha van 6 kilód ilyesmire, akkor vegyél egy HR460-at újonnan Kínából.
1000x jobb gép, mint az Ersa papírzongorája

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17510) zorroka74 válasza KillHates (#17502) üzenetére


zorroka74
újonc

A bios eepromot kell kiolvasni, és az INTEL ME törölni, az kavar be.
A cmos elem kivétel, hmm..., az nem tom hogy segithetett, inkább csak a bios frissités, ami néha felülirhatja ezt a részt is.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#17511) lightbulber


lightbulber
újonc

Sziasztok!
Érdekes eseményre lettem figyelmes. Nem tudom láttatok e már ilyet.
Az IR6000- em elővettem egykis állás után és a hőmérő szonda gyakorlatilag ívet húz a föld,azaz a burkolat között. Viszont kizárólag akkor ha a megszakítója le van kapcsolva, tehát kikapcsolt állapotban ,de bedugva.
Ha bekapcsolom megszűnik és a poén,hogy a szonda pontosan mér bekapcsolás után.
Nem volt őszinte a mosolyom amikor úgy vettem észre,hogy benne volt az alaplap.
Multival mérve a föld és a szonda csúcsa között 1200-1500v ra ugrál föl egy-egy pillanatra.
Itt a videó ,a horrorisztikus eseményről: https://youtu.be/Wgu-2BX4QP8

(#17512) Hujikolp válasza lightbulber (#17511) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szia!
Szerintem földhurok problémád lesz, vagy földelési probléma. Ha jól gondolom, akkor ugyanis a kismegszakító a fázist és a nullát is megszakítja a gépedben. A földet viszont sosem szabad kapcsolóval megszakítani. A gép burkolata így a védővezető potelciáljára kerül (sárga-zöld vezeték), ami a hálózatodban van. Valami másik eszköz, gép a hálózatba "szemetel", de érdemes lenne megnézni a földelést is a lakásban, hogy milyen.
Szikrázni azért szikrázik, mert különböző potenciálon van a két fém. Ha te nem érsz hozzá és úgy érinted össze, akkor is szikrázik? (Áramerősség általában nem szokott ilyennél lenni, de csípni tud.)

(#17513) lightbulber válasza Hujikolp (#17512) üzenetére


lightbulber
újonc

Ha nem érek hozzá akkor is.Én is földhurokra gondoltam.
Nem is az a baj ,hogy csíp,hanem ,hogy könnyen ellőhet az alaplapokon 1-2 alkatrészt.

(#17514) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Egy régi alaplapon (ABIT AB-LX6) elhalt az egyik FET phb45n03lt (30V 45A) mivel lehetne helyettesíteni? Sehol sem találtam ilyet.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#17515) KillHates válasza akos86 (#17514) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

N-csatornás FET logikai szintvezérelt, trenchMOS

Philips: BUK9618-30, PHB50N03LT , PHB55N03LT
FairChild: HUF76121S3S, HUF76129S3S, HUF76132S3S

de a joker: IRL3103S :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17516) Hunter2


Hunter2
addikt

Volt szó a Spanyol ebay-es (curso_de_portatiles) chipekről. Na ez jött ma, természetesen szerintük új:

[ Szerkesztve ]

(#17517) kris54 válasza Benji77 (#17485) üzenetére


kris54
újonc

Innen jók jöttek idén is 4db
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17519) f27


f27
aktív tag

Hogy mik mennek erre apám :U

(#17520) KillHates válasza f27 (#17519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, mesélj! :)
Megvetted már az i8-at?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17521) f27 válasza KillHates (#17520) üzenetére


f27
aktív tag

az i5 re gyúrok még csak,de azt épp tervezik :DDD

(#17522) KillHates válasza f27 (#17521) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olvastam róla szép darab lesz!

Azért a BMW-sek akkor sem tudják meghazudtolni magukat, ha villanyautót vesznek:

:D :D :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17523) f27 válasza KillHates (#17522) üzenetére


f27
aktív tag

Igen szerintem is,de egyenlőre elvagyok az i3 mal.
imádom.
Meg épp elkészültem 2 vadállat bringával megint ,szal irány a terep :DDD

(#17524) Hunter2


Hunter2
addikt

Behoztak egy Asus K53SV (rev 3.0) bekapcsol nem ad képet. írtam bele másik bios-t bekapcsol működik, a Gt520-at nem látja és 100%-on pörög a venti.
Van itt ilyen bontott működő lap abból mentettem bios-t beírtam de ugyanaz. összevágtam az eredeti bios-t az asus.com-os bios frissítéssel. azzal is működik de a venti 100%-on pörög. Csináltam Me clean-t, az se segített.
A venti a másik lappal hibátlanul üzemel, tehát az nem rossz.
Újra is van pasztázva, ki van tisztítva tehát a hőmérsékletek nem indokolnák a venti fordulat számot.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#17525) netzoli válasza Hunter2 (#17524) üzenetére


netzoli
tag

Volt hasonló esetem, de nem tudom milyen modell volt. Hibajelenség ugyanez. A valahonnan letöltött bios frissítést követően a gép indul, venti 100%. A gyártótól letöltött biossal ráfrissítettem és minden jó lett.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17526) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Adott egy 1.5 éves Sapphire RX570 ITX
Kép szép, driver felmegy, de 3d tesztnél szintén hibátlan grafikával kb 2-6 perc után driver/wattman probléma miatt újratöltődik a driver, természetesen a 3d alkalmazás képet veszt.
Ez BGA hiba lehet?
Érdemes vele vesződni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17527) Hunter2 válasza netzoli (#17525) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez is megtörtént de semmi hatás. :(

(#17528) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Egy másik topikban felmerült egy megkérdőjelezhető válasz, amit hozzáértők válaszaival szeretném megcáfolni.

Egy telefonban (vagy egyéb készülékben) használt szalagkábelre a felület szerelt alkatrészeket (csatlakozó, smd, akármi) forrasztani szokták, vagy pl egy ezüst alapú ragasztóval rögzítik? Egyáltalán találkoztatok már ilyen ragasztós eljárással?

Köszi a válaszokat! :R

(#17529) Hunter2 válasza fero02 (#17528) üzenetére


Hunter2
addikt

szerintem alacsony olvadáspontú ónt/pasztát használnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17530) Tamás9x válasza fero02 (#17528) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sn42Bi58 De normál pákával ne kezdj hozzá.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17531) KillHates válasza fero02 (#17528) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bizmutos ötvözetű forraszanyaggal forrasztják olyan 150 fok körül olvad. Ha a pákád tud ilyen keveset, akkor forraszthatod nyugodtan. De én már forraszottam ilyesmit sima ólmos ónnal is, csak nagyon hegyes páka kell hozzá.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17532) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám egy VGA kártyával, letört egy ellenállás? róla. Ezt hogyan lehetne visszaforrasztani, mert nekem itthon csak pillanatpákám van és az elég nagy hozzá.

Köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#17533) KillHates válasza C64 (#17532) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Ez egy filter kondi. Ettől még működnie kellene.
Ha elhozod hozzám én szívesen pótolom neked, vagy visszarakom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17534) Reggie0 válasza C64 (#17532) üzenetére


Reggie0
félisten

Szemre vitte magaval a PAD-et a panelrol, szoval nem lehet csak ugy visszaforrasztani egy masikat, lesz vele nemi szenvedes.

(#17535) KillHates válasza Reggie0 (#17534) üzenetére


KillHates
nagyúr

És nem csak egy hiányzik onnét, hanem vagy fél tucat 🤣😂

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17536) Reggie0 válasza KillHates (#17535) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja, van szep ket karcolas is, lesuroltak egy szomszedos kartyaval vagy ilyesmi.

(#17537) bitfarago


bitfarago
csendes tag

Üdv Urak!
Ha lenne valakinek asus x553m dc aljzat, megkérném hogy írjon rám. Sos lenne. Köszönöm!

(#17538) kyle_ válasza bitfarago (#17537) üzenetére


kyle_
tag

szia

asus x553m, bontott lap is jó? talán még egy darabom mintha lenne
megnézem neked

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#17539) bitfarago válasza kyle_ (#17538) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Szia!
Igen, bontott lap is megfelel. Köszi

(#17540) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Sziasztok!

Régen jártam itt, de most nem boldogulok segítség nélkül.
Lenovo ideapad u410 -el támadt az a problémám, hogy ha nincs benn ram indulna a gép, ha belerakom folyamatosan újra indul. A ram foglalat mellett levő tekercstől már ingadozó feszt mérek. A tekercs és a mögötte levő mosfet jó. Se rajzom, se ötletem, hogy merre felé keresgéljek. Egy hete feladtam, de csak nem hagy nyugodni a probléma. Szóval, aki találkozott ezzel a hibával, vagy van ötlete...
Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#17541) njjano


njjano
újonc

Udv a tisztelt topiklakoknak!

Egy idoben sokat olvastam itt a tarsalgast, de aztan egy ideje mar nem kovetem az esemenyeket, ezert bocsanat ha nem illendo ilyesmit kerni / kerdezni itt, de kicsit idoszuke es egyebek miatt inkabb bedobom a kozosbe, aztan aki tud segiteni, azzal majd egyeztetunk utana.

Szoval, van egy Quadro 3000 kartyam, MXM kivitelu, egy HP 8760w gepbe valo. Hibajelenseg: grafikus uzemmodban "szemetes" a kep (ilyen kis vizszintes csikok, foleg a vilagos teruleten jol lathato), de mar indulaskor is mindenfele zold szinu tetrisz-alakzatokat pakol ki itt-ott a kepernyore.
A kerdes: javithato-e, erdemes-e, ha igen, ki tudna ezzel _kiszerelt_ allapotban valamit kezdeni (a gep hasznalatban van egy masik kartyaval addig is...), mindezt persze ugy, hogy... jo lenne ha (khmmm) mondjuk... hetfon at tudnam venni a vegeredmenyt... kemeny?

A teljes tortenethez tartozik, hogy igazabol 2 ilyen kartyam van... az elso peldany tokeletesen mukodik, "csak" total veletlenszeruen agyoncsapja a gepet: total power off, aztan par masodperc utan ujraindul az egesz. Ebbe a gepbe tettem egy nem is igazan bele valo Q1000-es kartyat, azzal azota atomstabilan megy. Idokozben vettem egy masodik gepet tarcsiba, na ennek a kartyaja a fenti szemetelos. Ebbe a gepbe belerakva a regi kartyamat, az is ujraindulgatosat jatszik... Ezt a masodik gepet szetszerelve (ugy ertem, a felepitmeny leszedve, igy azonnal hozzaferheto az alaplap stb.) rendelkezesre tudnam bocsatani, de majd csak egy kesobbi alkalommal, most nincs nalam a cucc.

Szoval a kerdes elso korben a szemetelos karesz javitasa szoloban, aztan ha ugy alakul a masik kartyanak is orulnek, kerdes hogy erdemes-e ebbe belevagni vagy inkabb venni ebayen egy masikat aztan hatha?

Valaszokat elore is kosz, udvozlet!

Jano

(#17542) bitfarago válasza njjano (#17541) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Üdv!
Szerintem egy reball-t megérne mindenképp.
Nekem régebben ezek a kártyák egy újra golyózást követően sokáig mentek. Kb 10-ből 1-nél kellett a chippet cserélni.
Helyileg merre vagy?

(#17543) njjano válasza bitfarago (#17542) üzenetére


njjano
újonc

Hopp, ezt irni akartam, persze elfelejtettem :(

Szoval Kecskemet - Budapest tengely lenne idealis, de hacsak nem az orszag tulso csucske, nemi utazast erne a dolog, ha teto ala lehetne hozni a dolgot az adott idokereten belul!

Jano

(#17544) bitfarago


bitfarago
csendes tag

Üdv Urak!

Közben keresnék még egy alkatrészt, nem feltétlen laptop alkatrész de tudom hogy itt páran más szervizeléssel is foglalkoznak.
A kereset alkatrész: bd9897fs névre keresztelt dc-ac inverter control ic. Ssop-a32 a tokozása. Egy lcd tv-be kellene. Ha lenne valakinek kérem jelezze.
Köszönöm.

(#17545) yohnsee válasza bitfarago (#17544) üzenetére


yohnsee
tag

Szia!
Ilyenem sajnos nincs, de egy LG táp/inverter lapon találtam egy BD9215F-et. Ez 2 lábbal kevesebb, plusz vannak lábak, amiket át kellene drótozni, hogy az eredeti helyett menjen. Ha akarsz vele küzdeni, szívesen elküldöm.

AVR

(#17549) mobileman


mobileman
aktív tag

Nincs véletlenül valakinek BMW CCC modulhoz flash dumpjai? Többféle HW verziószámhoz érdekelne...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17550) f27 válasza mobileman (#17549) üzenetére


f27
aktív tag

Azt ne mond hogy ccc be is bele masztal 😂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.