Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) f27


f27
aktív tag

Kicseszett velem egy acer 6930 noti.
Csikos fagyott keppel kultek.
Vidkarit lejavitom szep kep de biosnal megfagy.
Mondom ok akkor chipset is reball.
Lereballozom aztalon elinditom elindult szepen.
Osszeteszem fulra bekapcsolom biosnal lefagy ismet. :W

Szerintem a megrendelo nemfogja kifizetni a cseret tutira.
Vga kari plusz alaplap basszus :U

[ Szerkesztve ]

(#3002) ielektros válasza f27 (#2997) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri te mocskosul el vagy tevedve. Miert? Mert a hatalyos jogszabalyok ezt irjak elo... Ebben nincs tobb kerdes. Ez van.

Mellesleg Magyarorszagon sem szabadon valasztott csak egyelore ugy van kezelve...

[ Szerkesztve ]

(#3003) d3lete válasza f27 (#3001) üzenetére


d3lete
aktív tag

Zavarszűrő kondikból mindegyik működik?

(#3004) ielektros válasza f27 (#3001) üzenetére


ielektros
senior tag

Gondolom javitast rendelt. Miert fizetne? Szal meg nem vagy kesz.
Nyalazd at az osszes hidegito, szuro kondit ahogy d3lete is irta.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Formaster válasza ielektros (#3002) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, őszintén szólva nem az a kérdés, hogy te miért vállalsz 1 év garanciát, hanem az, hogy Feri, hogy mer 1 naposat vállalni :C

Ahhoz már vastag bőr kell egy ilyen géppel :R Más kérdés, hogy az egy év finoman szólva is rizikós a szerviznek. Sok gépben konstrukció hibás az egész hűtő blokk, a felhasználóról nem is beszélve :DDD Honnan tudod, hogy filmnézés közben nem alszik-e el a laptoppal, majd tekeri körbe a paplannal. Igazából kellene, hogy legyen itt valami kiskapu, úgymond egy köztes út, de nem ismerem a német jogszabályokat, sőt ez a kérdés még otthon is bonyolult, de olyan biztos nincs, hogy 1 napos garancia ;]

(#3006) ielektros válasza Formaster (#3005) üzenetére


ielektros
senior tag

Jo ez nem lenyeg mert te csak a lejavitott munkadarabra vallalsz garanciat. De az is szopas. Ennek ellenere ez van. Ehhez kell igazodni. Csak amig magyarorszagon dolgoztam akkor is eselyesebb volt vmit 30%-al dragabban eladni de szamlaval garanciaval. Ez boki a csorom.

Itt is szopas ez az egesz, csak amig azt olvasom, hogy a kocsog nemetek mert a magyarokon gazdagodtak meg, addig idegesit, mert a kocsog nemettol garanciaval lehet vasarolni... De ez mar politika. De akkor is milyen szervizeles az, hogy kapugarancia? Ugy oreganyam is tud. Meg 3 nap meg ilyenek. Ez nem munka ez vicc. En minden egyes xarra amit kiadtam a kezembol es garanciat vallltam ra abban bizom. Es nem csak remenykedem.

Koztes ut van! Ha bebizonyitod reball utan, hogy tulhevitette et cetera... akkor bukta az ugyfelnek. Csak rontgenezd meg azt a fos semmit nem ero gepet 150 euroert.... Ez a baj.

[ Szerkesztve ]

(#3007) Formaster


Formaster
addikt

KillHates: A reballing.hu-s árak a gépekre azok már áfá-val értendők? Csak kíváncsiságból, nem akarok otthonról venni semmit :DDD

(#3008) Formaster válasza ielektros (#3006) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem ez tetszett a legjobban Feri oldalán, szerintem még a homemade-stationos korszakból maradt ott, legalábbis én nem égetném magam egy x millás géppel és egy napos garanciával :DDD

"szervizünk 1 nap próba garanciát ad minden javított termékre"

(#3009) ielektros válasza Formaster (#3007) üzenetére


ielektros
senior tag

igen vagyis nem. AFA koron kivuli a gergo, de igen szamlas arak.. Meg szep. Ez egy webshop.

[ Szerkesztve ]

(#3010) Formaster válasza ielektros (#3009) üzenetére


Formaster
addikt

Láttam már érdekes dolgokat :DD Pl kosárba rakás után adja hozzá az Áfat, de itt valahogy nem sikerült kosárba tennem, ezért is kérdeztem rá.

(#3011) f27 válasza Formaster (#3008) üzenetére


f27
aktív tag

Nezd miota 1 nap proba garit adok ,azota 100 gepbol 90 elmegy tobbmint egy evig.
Mikor adtam ra 1 ho garit egy honapig furmarkoztak a gepeket.
Madar vagyok en?
1 nap proba gari van es kesz.
Persze ha gazvan nem menekulok el.
Sot...
Ha reball utan megall egy honapon belul mondjuk akkor kozlom a tulajal hogy chipcsere.
Menyibe kerul a javitas?
A chip araba!
Nem kerem el ujra a munkadijat!
Ha tobb mit 1 honap utan hal meg?
Kiegyezunk egy feleras munkadijal + chip araval.

Nehogy azt higyetek hogy en gari nelkul csialok valamit.
Csak nem hirdetem .
Sooot ha meghal valakinek a gepe 1-2 napon belul vissza adom a penzet,ha nemkeri az alkatreszes javitast.( persze a hibas gepet latni szeretnem mert trukkosek az emberek nagyon!)
En nemjaratom le magam senki vegett :C

:U

(#3012) ielektros válasza Formaster (#3010) üzenetére


ielektros
senior tag

A kosarba rakas utani AFA peldaul nagyon nemetes dolog. De nincs vele igazan gond. A lenyeg, hogy a kasszanal legyen minden feltuntetve. Meg hivatalbol kikell irni a weboldalon is, hogy az arak AFAval vagy anelkul ertendoek. Ez itt is ott is ugy van.

(#3013) ielektros válasza f27 (#3011) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri ez ok. De nem kerdes, hogy madar vagy e. A jogszabaly amit eloir azt kell tartanod tobbet nem. Ha kevesebbet tartasz, akkor igen madar vagy! Ez akkor nem profi.... Csak szuszter inas az erkelyen suli utan... De ha tartod amit a jogszabalyok eloirnak akkor nincs kerdes... Csinalhatod black&decker holegfuvoval is. Jotallas az jotallas. Miert? A munkadert amit csinaltal... Ez csak a hivatalos munkakra vonatkozik amirol szamla is van. Ha ilyen nincs nincs garancia se. Ezt nem itt tanultam nemetorszagban. Az elvegzett munka az elvegzett munka. Annak kell, hogy nyoma, neve, minosege legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3014) Benji77


Benji77
tag

Én a golyózásra 3 hónap garit adok, chip cserénél 6 hónapot.
Ha 3 hónap alatt ismét tönkremegy a bga, akkor felajánlom az ismételt ingyenes reballt vagy a chip cserét.
ilyenkor csak a chip árát kell megfizetni.

(#3015) Formaster válasza f27 (#3011) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, de őszintén szólva személyemben anno buktál emiatt egy kuncsaftot, bár tudom, hogy ez a villa mellett csak aprópénz :))

Üzletileg ezt nem nevezném marketingnek, sem korrektnek, ha nem úgy kezelnéd a dolgokat, ahogy írtad lejjebb. Ez így korrekt. Az más kérdés, hogy mennyire hivatalos.

Én azt tartanám korrektnek (vásárlói szemmel nézve), hogy reflow 1 hónap, reball 3 hónap, full rework 3-6 hónap. Ennyi beleférne egy ilyen géppel és gyári profilokkal. Bár szerintem jogilag még ez sem elegendő.

Ami engem illett, előbb furmarkoznék 1 napos garanciánál, mint 1 hónaposnál. ;]

(#3016) KillHates válasza f27 (#2990) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondod, de azért azt szögezzük le, hogy a szalagos, mindig golyózott, mert azt termelésre készítik elő. A tálcások lehetnek csupaszok is, mert azok remanufacturing-ra mennek. (de szép magyar szó :D :DDD)
Persze a kínaiaknak semmi sem akadály! :D Gányolnak azok keresztben hosszában, ahogy a megrendelő kéri :K Ha kéred akár legömbölyített maggal is szállítják a chip-et :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3017) KillHates válasza Formaster (#3007) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3018) KillHates válasza ielektros (#3013) üzenetére


KillHates
nagyúr

(fúb@mmeg! veszek Neked egy magyar billentyűzetet :W)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3019) Formaster válasza KillHates (#3017) üzenetére


Formaster
addikt

:R

(#3020) KillHates


KillHates
nagyúr

Érdekes; én minden ügyfelemnek szájbarágósan elmagyarázom, hogy milyen lépcsőkben, milyen munkavégzést alkalmazunk. (reflow->reball->replace) Elmondom nekik mitől döglenek ki a chip-ek, hogyan viselkednek. Amolyan BGA-zós kiskátét tartok nekik... És mindenki megérti, rakok fel nekik monitorozó programot (ha kérik/engedik), elmondom mire figyeljenek oda. És működik a dolog, még a kötögetős nagymamák is felhívnak, hogyha megugrik a GPU 70-80 fokosra és már hoznák is a gépet, pucolásra, átvizsgálásra.
El szoktam mondani, hogy a Furmark, a Crysis3, a 3DMark és a többi atomreaktorra írt program amolyan erőpróba a gépeknek. Olyasmi, mint amikor a hülyegyerek trepnit nyom az autójának és jól megmutatja hogy tud gumicsíkot húzni az 1.2-s WagorR is. Ezt hívják nem rendeltetés szerű használatnak... Az ilyesmit sem a notebook-ok sem az autók sem bírnak. A számítástechnika kitermelt egy pár perverz idiótát, akiknek simán belefér, hogy a Dell M5010-esen 3 órás 3D stability tesztet nyomjanak és visszahozzák gépet, hogy nagyon melegedett. Mondjatok egy autószerelőt akinek mikor beadod, hogy lementél kétszázötvennel Balatonra és micsoda szar munkát végzett mert még két óra múlva is pattogott a leömlő. Szerintem azt a szervizt akkor láttad utoljára, nemhogy bármi garanciát érvényesítsen ott az ember.
Szóval eléggé kétélű a dolog és itt is jól elhatárolódik a nyugat és a balkán; egy németnek eszébe sem jutna 2 óra FurMark után ledőlt GPU-val visszavinni a gépet a szervizbe. Vagy ha mégis, akkor tökéletesen tisztában van vele, hogy ő tette tönkre a gépet (az egy dolog, hogy ELMÉLETILEG bírnia kellene) és esetleg pironkodva kér egy kis angebot-ot a következő javításra és megígéri, hogy soha többet nem csinál ilyet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3021) ielektros válasza Formaster (#3019) üzenetére


ielektros
senior tag

Kell a fenenek. :D azzal sem hasznalok ekezetet. En Commodere-on meg Sinclair-en nevelkedtem :D

Azzal nemtok nemetul meg angolul irni. Programozni meg agyrem.

[ Szerkesztve ]

(#3022) f27 válasza Formaster (#3015) üzenetére


f27
aktív tag

Nezd nezhetjuk ugy is mikor reballozol egy gepet vallalsz ezer ev gari a golyokra.
De sem a chipre sem a gepre nem mert az a sajatja volt elotte is.
Ha chipet cserelsz az mar mas dolog ki menyit vallal a chipjeire.
Megertik a nagyszervizek
Megertik a kis cegek
Megertik minden orszagban korulottunk.
De a magyarok 50% nem ert meg semmit.

(#3023) netzoli


netzoli
tag

Engedjétek meg, hogy hozzászóljak a témához. Gyakorlatilag már az első hozzászólástól kezdődően aktív olvasója vagyok a fórumnak és már napi rutinná vált és néha nagyon jókat derülök itt egymagamban a nem igazán szakmai jellegű hsz-okon. De a lényeg:

Jó látni, hogy egyre többen próbálnak rendes adófizetőként dolgozni, adnak számlát, stb... De egy dolgot nagyon sokan elfelejtenek. Elolvasni a törvényeket. Mit lehet és mit nem. Az már egy másik dolog, hogy ki, hogy teszi magáévá a hivatalos sorokat.Egyáltalán teszi-e....

Fontos dolog, amit tudni kell, hogy olyan, mint garancia nem létezik. Van jótállás és van szavatosság. Ez vonatkozik az új és használt termék értékesítésére és a javítási szolgáltatásokra egyaránt. De ami nekünk fontos, az az, ami a javítási szolgáltatásokra vonatkozik.

Jótállást kell vállalni, amennyiben az ügyfél 20.000 ft feletti összeget hagy a kezedben. Ebbe beletartozik a beépített alkatrész ára is áfa-val. Az ideje hat hónap és erről jótállási jegyet kell adnod neki! [link]

Vagyis én úgy értelmezem, hogy Feri addig a pillanatig jól csinálja, ameddig 20k alatt marad az összeg. Nem mondom, hogy etikus vagy szimpatikus a dolog, de nem sért vele törvényt. ([link]) :))

Illetve az, hogy tudsz, tudunk adni számlát, az egy dolog és csak az első lépés. De emellett még ezer apróság van ami miatt lazán megtudnak büntetni bármelyikőnket. Vagyis olvassátok a vonatkozó törvényeket, hogy legalább az alapokat átlássa mindenki.

Pl. amikor nem magánszemélyként eladsz egy használt laptopot, arra elvileg egy év szavatosságot kellene vállalni. Nem egy, két, három hónapot, mint amit mindenütt látni lehet. (mondjuk ezt örülnék, ha valaki megtudná cáfolni, de félek nem fogja)

A másik fontos dolog az import. Addig amíg nem kérdezi meg a hatóság, hogy a cucc, ami pl. a weblapon fel van tüntetve honnan van, addig nincs nagy baj. De, ha nincs róla számlád, esetlegesen áfa+vám fizetéséről szóló papíros, akkor gond van. Pl. egy üzletben mindenről számlának (másolat) kell lennie. Ez alól egy webshop sem kivétel.

Illetve szó esett mostanában a vateráról is. Az apeh nagy ívben tesz a különböző határokra, egyebekre. Ha egyértelműen látszik, hogy valaki üzletszerűen kereskedik (nem nehéz észrevenni) és nem ad számlát erről, akkor az bukta. Utólag persze lehet pereskedni. A vatera természetesen kiad minden adatot nekik, ami nagyon pontosan nyomon követhető.

Van itt néhány hasznos törvény, rendelet: ( de aki nem szeret sokat olvasgatni, annak ajánlom ezt: [link], a bal oldali menüben nagyon sok mindenről lehet olvasni kicsit emészthetőbben)

249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet
az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet
a távollevők között kötött szerződésekről
(ez vonatkozik a vaterára is, de akár még a PH!-ra is, ha kapsz/adsz valamiről számlát)

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet
az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről

49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet
a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről

1997. évi CLV. törvény
a fogyasztóvédelemről

2008. évi XLVII. törvény
a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#3024) mobileman válasza Formaster (#3010) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nálam nem adódik hozzá semmi a kosár után, az az összeg, amit látsz kosárba rakás előtt! Alanyi áfa mentes vagyok, ettől még számlás a cucc, csak nincs áfa terhelés! Amit majd nem tudsz visszaigényelni, de köccségként elszámolhatod, mást nem tudsz!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#3025) Formaster válasza mobileman (#3024) üzenetére


Formaster
addikt

Sorry, félreérthető voltam. Úgy értem nálam nem is rakta a kosárba chrome alatt. Valami bugnak nézett ki. Az áfára csak azért kérdeztem rá, mert nagyon alacsonynak tűnt az ár és azt hittem áfa körösök vagytok. Elnézést a félreértésért :R

F27: neked sem piszkálódásból mondtam, csak marketing szemszögből néztem a dolgot(szakmai ártalom)

(#3026) f27 válasza Formaster (#3025) üzenetére


f27
aktív tag

En sajnos csak szakmai szembol tudom latni.
Beletudom kepzelni magam az emberek helyzetebe is,de mondok egy peldat.
Tudok egy szervizt aki 35 ezerbe megjavit egy notit, es 6 honap garit ad ra.
Majd egy het mulva vissza jott a hiba, a tulaj vissza vitte gondolvan megjavitjak.
Fogadtak is a gepet nyajasan.
1 het mulva mentek a notiert,es kozoltek vele hogy teljesen mas a baja most,nem az ami volt elsonek.
Ujabb 35 ezerbe megjavitjak.
Az illeto eljutott hozzam a geppel es a kis tortenettel.
A szeme elott lejavitottam a gepet amit ugye csak meg holegeztek.
En le reballoztam de montam neki nemtuti hogy tuleli a chip mostmar.
Ennek immar 4-5 honapja de meg mukodik.
Ergo siman elkuldenek hazugsaggal ha kapnak garit.
En nem adok megis talalok mindenki reszere kedvezo megoldast es mindenki boldog.
Te melyiknek orulnel jobban?
A kamus 6 honapnak,akik ganyolnak.
Vagy aki a szemed elott lejavitja a gepet es nem ad garit, viszont ha bajvan mehetsz hozza es megoldjatok okosba? :DD

De nekem es a szervizeknek akiknek javitok az a lenyeg hogy reballozas eseten is 50 gepbol alig esik vissza 5 egy honapon belul.
A szervizek akiknek meg javitok vallalnak a gepekre 3-6 ho garit fuggoen volt e bantva reball vagy chip csere volt.
Es mindenki jo szajizel van felem.

Tutira van par kuncsaft akinek visszanesett a gepe az adott hibaba es nem jelzi nekem.
Ahogy barki gepe hozzam kerul az o javitasa utan, hiaba adnak garit fel evet,ugy az en gepeim hozzatok kerulhet.
Ezt a korforgast nem a garancia fogja megadni, hanem a megrendelo felfogasa!
Van itt valaki aki adott a javitasra 6 honapot, egy het utan megalt ,hozza hozzam es mondja egy hetet birt de hiaba adott ra garit a masik szerviz tobbet nemviszi oda.
Mondom miert nem, mi a baj?
Ha csak egy hetet ment el neki.
Mondom ember, ha a chiped sz@r akkor mindegy ki csinalja chipet kell cserelni.
Reball utan hiaba megy att teszten nem biztos hogy jo a chip.
Ot nem erdekli csinaljam meg.
Most kerdem en jo gondolkodas ez? :Y

(#3027) ielektros válasza f27 (#3026) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri te tovabbra is felreerted. itt csak arrol beszeltunk, hogy mit kell betartani es mit nem. Az, hogy te hogyan gondolod az szep es jo egeszen addig amig az elso ugyfel nem jelent fel. A tobbi nem lenyeg. De mindemellett tokeletsen megertem amit mondasz. Sajnos a vilag addig mukodik igy amig valaki meg nem szopat. De ahogy netzoli is irta 20.000.- alatt mas a fama, szoval semmit nem csinalsz rosszul eddig a hatarig. Es nezd at ezt a garancia, jotallas, szavatossag dolgot. Ez 3 kulon buli. Es van amit nem VALLALSZ hanem adnod KELL. :K

Szerintem holnap visszatereljuk a topikot az ivasra mondjuk. :Y Vagy akar a BGA-ra. :Y Bar nem akarok offolni.

És csak KillHétsznek írok pár ékezetet. Megy ez a német billen is bár nem minden karakter ha nem váltok kódlapot. De akkor meg meggebedek. Neked innento"l csak ékezetekkel fogok válaszolni :D De a hosszú o" csak így megy. :DDD

"www.f27szerviz.hu --Ha a legjobbat akarod!-- "

Feri! mit ajanlasz egy laza estere?

[ Szerkesztve ]

(#3028) d3lete válasza ielektros (#3027) üzenetére


d3lete
aktív tag

Érdemes egy ddr3 mas modult javítani?. Gép kisípolja külső behatások nem érték. :R
Egy nappal előtte működött.

[ Szerkesztve ]

(#3029) ielektros válasza d3lete (#3028) üzenetére


ielektros
senior tag

Max reflow. Annyi belefer... KillHates-nek van ezzel tapasztalata. Segithet sok esetben egy jo reflow.

[ Szerkesztve ]

(#3030) KillHates válasza d3lete (#3028) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgy látszik ez most a sláger; Gergő ma alakított; betette a MacBook Projába a két DDR3-asát úgy hogy az akku benne volt a gépben. Kakukk lett mindkét Kingston! :C Még szerencse, hogy "volt a polcon" másik kettő. :((

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3031) d3lete válasza KillHates (#3030) üzenetére


d3lete
aktív tag

(#3032) opel8v válasza Tamás9x (#2416) üzenetére


opel8v
tag

csak 3 éve húzzuk a dolgot :(

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#3033) Formaster válasza d3lete (#3031) üzenetére


Formaster
addikt

Perfect reflow :C

F27: én is azt mondom, hogy korrektül állsz a dologhoz, csak a hirdetés nem feltétlen ezt sugallja.

[ Szerkesztve ]

(#3034) f27 válasza ielektros (#3027) üzenetére


f27
aktív tag

Faja.
Most a megnyugvas kedveert 1 forintal olcsobban kell dolgoznom. :DDD
Illetve ha 30 ezerol van szo mondom neki 2x15 ezres szamlat tudok neki kialitani :C

(#3035) ielektros válasza f27 (#3034) üzenetére


ielektros
senior tag

A masodik az csalas. De nem erdekel Feri. MONDOM nekem hot mindegy te hogyan csinalod. Csak beszelgettunk rola, hogyan kell hivatalosan. Csalni mindig lehet csak te ezt csuklobol tolod a hozzaszolasokra reagalva...

(#3036) hoax


hoax
aktív tag

Hogy szakmai kérdés is szerepeljen a topikban...
G84-600-A2 chipeknél van különbség? Gondolok itt a memóriavezérlőre...
Tehát létezik belőle 64 illetve 128bites, vagy csak üzleti fogás, hogy valaki így árulja? Természetesen a 128bitest drágábban...

Don't panic!

(#3037) f27 válasza ielektros (#3035) üzenetére


f27
aktív tag

En csak viccelek nem olvasolma sorok kozt?
Egy noti javitas 10-12 ezer nalam alapbol is.sokszor ha kell chipet tenni egy notira sok esetben kulon fizeti a megrendelo es nem egy napon kerul fel az alaplapra plane ha rendelni kell.

En nem csalok mert felesleges.

A szervizek mindent ugy csinalnak ahogy a nagykonyvbe levan irva,enmeg csak a haterben dolgozgatok :))

(#3038) Benji77 válasza f27 (#3037) üzenetére


Benji77
tag

Feri!

Az alábbi kettő állomás közül melyiket vennéd meg?

Honton HT-R392
Scotle HR460

(#3039) f27 válasza Benji77 (#3038) üzenetére


f27
aktív tag

HR 460 vennem meg en a vezerlo vegett.

Az a compi tudja kezelni a gyarinadatokat.

(#3040) Kocska89 válasza Kocska89 (#2980) üzenetére


Kocska89
tag

Felraktam a chipet, egyenlőre működik. Ólmos golyók voltak rajt. :))

(#3041) f27 válasza Kocska89 (#3040) üzenetére


f27
aktív tag

En is tudok uj chipet rendelni olmos golyokkal.
Az meg nembizti hogy hasznalt.
Plane ha akitol vetted o is csak a nyers lapkakat veszi.

Van nekem is valamilyen ati chipem ami annyira uj hogy golyok sincsenek rajta. :K

(#3042) hoax válasza f27 (#3041) üzenetére


hoax
aktív tag

Nem az a baj, hogy ólmos golyók vannak rajta, hanem az, hogy a golyók között sérült a chip, annak ellenére, hogy a golyóknak semmi baja. Én valahogy még mindig nem tudom elhinni, hogy új lenne az a chip...

Don't panic!

(#3043) f27 válasza hoax (#3042) üzenetére


f27
aktív tag

Jaaa ha a golyok kozott van serules akkor lehet hogy volt tisztitva.

Amugy ti egyutt meloztok? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3044) Kocska89 válasza f27 (#3041) üzenetére


Kocska89
tag

De szerintem nem lesz hosszú életű :) Csinálhattad volna te vagy akár a gyárban ahol készült.

Ha hozzá sem nyúlok a gpu 90 fok telepítés után 103 :)) A cpu is 72 fok :))

Ekkora bent a borda illetve ez egy másik lap, amiről szó van picit nagyobb, de lényegtelen a gép belsejébe fől passzívan.
Clevo M66SU hogy gányoljunk laptopnak csúfolható akármit ékes példája :W

(#3045) hoax válasza f27 (#3043) üzenetére


hoax
aktív tag

"Amugy ti egyutt meloztok? :DD"
Ezt mire alapozod...?

Don't panic!

(#3046) Kocska89 válasza hoax (#3045) üzenetére


Kocska89
tag

Én nem tudok róla együtt dolgoznánk :)

Engem is érdekelne a feltételezés miértje :))

(#3047) hoax válasza Kocska89 (#3046) üzenetére


hoax
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy Győr és Pécs nem éppen szomszéd városok... :U

Don't panic!

(#3048) Kocska89 válasza hoax (#3047) üzenetére


Kocska89
tag

Szerintem találkozzunk félúton a Tihanyba, szünetmentes van. Aztán nekiállunk a Balaton parton javítani leszólítva a strandolókat nincs e nekik javítanivaló :C

(#3049) d3lete válasza Kocska89 (#3048) üzenetére


d3lete
aktív tag

Az már fanatizmus.! :DD

(#3050) f27 válasza Kocska89 (#3044) üzenetére


f27
aktív tag

Hoax kevert meg mert valaszolt arra a kerdesre amit neked irtam/kerdeztem. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.