Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) envagyok válasza KillHates (#17193) üzenetére


envagyok
veterán

Mondjuk ezt a furmark mániát én sem értem :(
Mikor vesz valaki egy erős , áramzabáló vga-t itt az aprón, beteszi egy vargáné és társa táppal ellátott szellőzés nélküli házba (természetesen a "kötelező" molex-pcie csatikból rápattint kettőt az újdonsült tulaj, majd este elindítja a furmarkot, hogy ha reggelig nem fagy, akkor milyen jó vásárt csinál, vagy ha beszarik, akkor jöhet a próbagari érvényesítése szerencsétlen eladó felé :D
Természetesen beszarik, nagy valószínűséggel a táp is, ami magával ránt mindent, majd szerencsétlen eladóra kígyót békát kiáltva kéri a "kártalanítást".
Szóval jó dolog a furmark, de szigorúan felügyelet mellett kell használni, mert elég egy kicsit nem megfelelően felrakott, vagy berakás közben kicsit elmozdult vga hűtés, vagy bármi, és kész a baj.
Én most vettem 3 hd6990 vga-t, elhozta az eladó, csodálkozott, hogy nem a furmarkkal teszteltem, hanem sima unigine techdemóval. Mondtam, hogy nem kártyát ölni akarok, hanem használni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17202) Reggie0 válasza envagyok (#17201) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha elmozdult a hutes es kesz a baj, akkor akar teljesen mindegy is lehet mivel teszteled, a mag homerseklete pillanatok alatt megfut, es nincs olyan hogy odakapsz es gyorsan megoldod. Kb. annyi ertelme van, mint azt mondani, hogy nem kell a biztonsagi ov, ha baj van majd gyorsan bekotod.

(#17203) envagyok válasza Reggie0 (#17202) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem volt olyan vga-m hogy 50-60 fok volt alapjáraton, furmarknál gyorsan elérte a 90 fokot, rögtön kiléptem belőle, szétszedtem, pasztáztam, és jó lett.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17204) Reggie0 válasza envagyok (#17203) üzenetére


Reggie0
félisten

Irhatjuk ugy is, hogy "gyorsan". Ami neked gyorsnak tunik, azt meg gond nelkul visszaszabalyozza, ha a homerseklet limit nem lett modositva. Ami igazabol gyors es a gep se allitja meg, azt te kb. eszre se veszed mert tizedmasodpercrol vagy kevesebbrol szol.

(#17205) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Sziasztok!

Radeon 6970M mxm3.0b kártya valszeg ismét meghalt.
1x cserélte a kártyát az apple garban... de már nem cserélik.
A hiba szinte ua, így felteszem a kérdést :
Van-e rá lehetőség a javítására?
Hogy képzeljem el? Chip csere vagy csak reball (amire azt írják sokan, hogy értelmetlen...)
Ja és a legfontosabb, hogy kb. mennyibe kerülne ez nekem?

A válasszal megtisztelnétek!

Üdv.Atika

(#17206) mobileman válasza TheReMiXeR (#17205) üzenetére


mobileman
aktív tag

Kizárólag chipcsere segít rajta, tartósabb megoldás, mint a reball, ami nem mindig segít rajta!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17207) Hunter2


Hunter2
addikt

tudná valaki linkeli a legfrissebb szoftvert az RT809H-hoz? a Kínai support oldal szo*at és nem tudom onnan leszedni. :O

(#17208) imi535 válasza Hunter2 (#17207) üzenetére


imi535
csendes tag

https://drive.google.com/file/d/1QhE9vn-T2MG3Dif7RKDOk7rWtEgTkiWw/view?usp=sharing

(#17209) Tamás9x válasza imi535 (#17208) üzenetére


Tamás9x
őstag

N270 + 940-es párosban elenyésző a CPU hiba ugye? azt ne cseréljem? Passzív hűtés.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17210) imi535 válasza Tamás9x (#17209) üzenetére


imi535
csendes tag

Szia!Ezt nem nekem szántad!Nem is tudok hozzá szólni! :F

(#17211) zorroka74


zorroka74
újonc

Sziasztok, ötletre van szükségem.Macbook Pro Air. a1466 emc2925.

sekép sehang volt. Biost felülírva indul. 3dik bios, szériaszám átirva stb resetek.

Az ssdröl nem indul, usb recovery és a netes recovery a csík végén megáll.
Valaki találkozott már ilyennel?

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#17212) Tamás9x válasza imi535 (#17210) üzenetére


Tamás9x
őstag

Bocsi tényleg nem neked, közben kiderült N270 hibátlan legtöbbe setben.. SLB2R volt a hibás.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17213) zsotty4 válasza Tamás9x (#17212) üzenetére


zsotty4
tag

Sziasztok!

Segitségeteket kérném. Van egy msi rx 480 kártyám amiben nem müködik a led világítás színállítása, valamint a ventik túl lassan pörögnek rajta így túlmelegszik nagy terhelés alatt.

Mi lehet ennek az oka? Valaki ismer esetleg Nyíregyháza környékén szakembert akire ezt rá merném bízni?

Felhívtam egy üzletet ahol azt akarja vigyem be az egész gépem mert akkor látja igazán hogy mitől nem hűt a kártya.... Magyarul hülyének nézett vagy csak hülye.

(#17214) Tamás9x válasza zsotty4 (#17213) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tuning van rajta?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17215) zsotty4 válasza Tamás9x (#17214) üzenetére


zsotty4
tag

semmi. Refurbként vettem anno

[ Szerkesztve ]

(#17216) MasOyama


MasOyama
őstag

Sikerült már valakinek integrált procit cserélni laptop alaplapon? i3,i5,i7-est?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#17217) laika1200 válasza MasOyama (#17216) üzenetére


laika1200
csendes tag

Megegyezőre igen, egyéb esetben előfordulhatnak tápellátás/chipset/bios/hűtés gondok.

(#17218) f27


f27
aktív tag

Sziasztok.

A kepen lathato problemara nem talalok megoldast.
A gepbe HDD sincs es rendszer sem,megis a haterbe lathato az utoljara megjelenitet rendszer.
Kepvaltogatasnal van hogy eltunik,de akkor is ott van halvanyan.
Enyhen zoldes a kepernyo.
Olyan mintha hianyozna a piros szin java resze.
Lassu a frisitese is.
Kijelzot csereltem,szalag kabelt is.
GPU is jo szerintem,a gep intel modba is ezt produkalja.
Talalkozott valaki ilyennel mar? :F

(#17219) Router


Router
őstag

Hi!

Nincs valakinek olcsó pici forrólevegőse eladó? Meghalt kivénhedt 858D-m. :O

www.reballing.hu/forum

(#17220) laika1200 válasza f27 (#17218) üzenetére


laika1200
csendes tag

Okkult hiba, egy pohár szentelt víz megoldja ;]

(#17221) Router válasza Router (#17219) üzenetére


Router
őstag

Sztorno, megcsináltam sokadjára is. ;]

www.reballing.hu/forum

(#17222) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Szükségem lenne 2 db ilyen kondira, bontott is jó lenne. Ha lenne valakinek írjon egy pü.-t. :R

(#17223) Tamás9x válasza Repsol600 (#17222) üzenetére


Tamás9x
őstag

10*10 es?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17224) Repsol600 válasza Tamás9x (#17223) üzenetére


Repsol600
addikt

6x8 mm (szxh) vga kondi.

[ Szerkesztve ]

(#17225) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ide tartozik, de bátorkodom megkérdezni. Reballinghoz és kis lábtávolságú IC forrasztáshoz milyen kamerát/mikroszkópot ajánlanátok? Régóta böngészem az alternatívákat, de pont olyan tanácstalan vagyok, mint mikor nekikezdtem.

AVR

(#17226) netzoli válasza yohnsee (#17225) üzenetére


netzoli
tag

Én ilyet használok. [link] + előtétlencse + gyűrűs megvilágítás. Ha jársz Hódmezővásárhelyen, akkor megnézheted.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17227) KillHates válasza netzoli (#17226) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez tökéletes cucc! Én is csak ajánlani tudom!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17228) KillHates válasza yohnsee (#17225) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem ez van:

Tagarno Cobra HD Pro:

A lencserendszere cserélve mikroelektronikai munkához.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17229) yohnsee válasza netzoli (#17226) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm a válaszod, és KillHates: neked is köszönöm.
És külön köszönöm a nagylelkű lehetőséget, biztos lehetsz benne, hogy még az idén szakítok rá időt, hogy megnézzem.
A helyzet az, hogy ezek tényleg nagyon profi cuccok. Amit netzoli linkelt, abból létezik trinokuláris verzió, tehát lehet pluszban egy kamerát még rátenni.
Jelenleg olyasvalamit keresek, ami induláshoz, kezdéshez elég. Később, ha sikerült elindulni, persze elengedhetetlen lesz az a minőség, amit ezek az eszközök képviselnek.
Esetleg olyat nem használ(t) valamelyikőtök, ami pl. HDMI-vel monitorra köthető? Azért gondolkodok ilyenben, mert egyelőre csak vizsgálni kellene főként, alatta dolgozni még nem (annyira).
Na meg persze szerettem volna, ha 120 ezer forintban meg tud állni a dolog.

AVR

(#17230) KillHates válasza yohnsee (#17229) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én egy ilyen faék egyszerű kis bizgentyűvel szoktam a BGA "alá" benézni:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17231) yohnsee válasza KillHates (#17230) üzenetére


yohnsee
tag

Végül is, ettől még nem fogok csődbe menni :) Kicsit ízlelgetem, meg nézek youtube videókat róla.

AVR

(#17232) f27 válasza f27 (#17218) üzenetére


f27
aktív tag

Megoldottam :DDD

(#17233) Tamás9x válasza f27 (#17232) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor tessen elarulni! :((

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17234) KillHates válasza f27 (#17232) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi a csecs volt azzal? Én még nem is találkoztam előtte ilyesmivel azért nem is volt tippem...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17235) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdvözletem és tiszteletem a szakiknak!

Gyerek korom óta felhalmozott teherautónyi régi, hibás, kidobásra ítélt laptop és vga hegynek szeretnék nekiugrani tanulás céljából. El szerelgettem eddig magamnak dolgokat, de mélyebben csak mostanság kezdett érdekelni a dolog. Ehhez a feladathoz kinéztem magamnak egy ilyen olcsóságot: Gordak 863

Jelenleg túl sok tapasztalatom nincs forrasztással kapcsolatban, de szeretném kitanulni. Nincsenek illúzióim sem, olcsó húsnak híg a leve, tiszta sor. A kérdésem inkább érdeklődő, hogy ezért a 40k környéki szinten kapnék-e jobbat ennél, vagy szerezzem be inkább külön-külön a forraszállomást és az IR melegítőt? Tanulni kellene, emiatt sokkal többet nem áldoznék rá.

Illetve elnézést abban az esetben ha szemetelésnek tekintitek a HSZ-t egy szakmai topicban, csak olvasva bennetek, egész jó itt a hangulat és a légkör, emiatt gondoltam hogy írok. :R

(#17236) Tamás9x válasza Aethel (#17235) üzenetére


Tamás9x
őstag

Helyileg hol vagy?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17237) Aethel válasza Tamás9x (#17236) üzenetére


Aethel
aktív tag

Pereszteg, Soprontól nem messze.. Miért? :)

(#17238) Tamás9x válasza Aethel (#17237) üzenetére


Tamás9x
őstag

Van a polcon ilyen lomom elég sok kipróbálhattad volna, hogy megfelel.e neked vagy sem, én lebeszélnélek rólla. De majd válaszol egy oylan szaki is aki kitapasztalta már és tudja hogy kell jól hazsnálni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17239) KillHates válasza Aethel (#17237) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha bp-en jarsz, akkor szivesen elmagyarazok neked par dolgot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17240) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ezzel a fajta "nagyítóval" kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
A régi most döglött be...

Olyan 80K ig mennék max, jó lenne a kijelző, mert könnyebb vinni 4 asztalnál mint odahozni a cuccot. (más asztal más páka állomás)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17241) KillHates válasza Tamás9x (#17240) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Szerintem nézz körül az Aliexpress-en (is)

ha nem gond, hogy piros, akkor 90 dodóért megkapod ott :D :D

Na, jó! Van kékben is, de az egy százas!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17242) Tamás9x válasza KillHates (#17241) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem megy a szemem színhez... ;] szín mindegy. működjön :D

Köszi :R
Mennyire igazak ezek a 2-5-14MP?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17243) KillHates válasza Tamás9x (#17242) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ez legfeljebb fullhd a nagyobb felbontast extrapolalja. de szarni ra, mert a monitor amit ra kotsz legfeljebb fullhd lesz. a lencserendszer a lenyeg, hogy jol nagyitson

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17244) yohnsee válasza Tamás9x (#17240) üzenetére


yohnsee
tag

Én is pont ezt nézegettem pár hónapja. De nem voltam elég bátor, hogy meglépjem. Ha esetleg te beszerzed, tedd már meg kérlek, hogy röviden összefoglalod majd róla a véleményed.
KillHates: Vigyázz, a kéknek csak VGA kimenete van, az is csak valami koax meg rca dugó kombóval. Szerintem azon nem jön fullhd. A piros viszont nagyon vadító :D

AVR

(#17245) Tamás9x válasza yohnsee (#17244) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megveszem megszakértem. és teszek fel képeket.

SR0WN-t szedett már le valaki? egy kis okosság kellene vele kapcsolatban.
Miután bemelegedik, tökéletesen működik, hidegen a biosz sem éled, bár akkor lehet, hogy SLJ8E ?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17246) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Hőkamerája van valakinek? olyan 300-350K-ig szeretnék venni a jelenlegi 80*80-as nem elégít ki... így rá kell fanyalodni a nyaloszkópra.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17247) KillHates válasza Tamás9x (#17246) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van egy FLIR C3-asom. Azért szeretem, mert csinál normál képet is és azt keveri össze a hőkamera képével. Ha olcsón jót akarsz, akkor vegyél egy Caterpillar S60-as telefont. Tökéletes erre a célra!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17248) Reggie0 válasza Tamás9x (#17246) üzenetére


Reggie0
félisten

Flir One Pro hasznalhato, de van vele par szivas.

(#17249) kulu22 válasza Tamás9x (#17246) üzenetére


kulu22
aktív tag

Az enyémet ugyan elviszik úgy néz ki, de a Thermal Expert-nek van jó cucca. [link]
Sokáig használtam, Androidon, PC-n is megy jól. Aztán szereztem egy upgradelhető Flir E4-et amiből E8 lett :)

(#17250) yohnsee válasza Tamás9x (#17245) üzenetére


yohnsee
tag

Nagyon megköszönném :R

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.