Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17701) f27


f27
aktív tag

Keresek ilyen működő őskövületet,van valakinek a fiók alján? :))

(#17702) mobileman


mobileman
aktív tag

Ahogy nézem, lassan 1 hónapja csönd van :-)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17703) f27 válasza mobileman (#17702) üzenetére


f27
aktív tag

Mindenki dolgozik :)))

(#17704) mobileman válasza f27 (#17703) üzenetére


mobileman
aktív tag

Te nem, mivel itt vagy :-)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17705) KillHates válasza f27 (#17703) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát az lehet, de nálam lassan már ujjnyi por van a gépeken (meg egy csomó limlom)

most látom, hogy a LED szalag is lehámlott a polc aljáról :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17706) KillHates válasza f27 (#17701) üzenetére


KillHates
nagyúr

pont iylen fosch kellene?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17707) IO.sys válasza KillHates (#17705) üzenetére


IO.sys
őstag

Arról a kompiról tudnál mesélni? Illetve az a szürke műszer az asztalon az mi az? Főleg azt nem értem, ami a kábel végén van.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17708) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Keresek clevo 680M es kártyát van valakinek esetleg elfekvőbe? ha SLI képes sem probléma. :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17709) nowucme válasza Tamás9x (#17658) üzenetére


nowucme
csendes tag

szerintem az egy NCP5901B

(#17710) KillHates válasza IO.sys (#17707) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Mi az a kompi? :B
Az egy ponthegesztő, akku pakkokat szoktam csinálni vele. A piros szerszám a kézi része.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17711) IO.sys válasza KillHates (#17710) üzenetére


IO.sys
őstag

Mindenki, akivel eddig beszéltem, kompinak hívja a kompresszort. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17712) KillHates válasza IO.sys (#17711) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh... Én malacnak! 😁
Egyszerű airbrush kompresszor, Kínából lehet rendelni, nem is nagy tétel (50-60 dodó)
Nagyon csendes!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17713) IO.sys válasza KillHates (#17712) üzenetére


IO.sys
őstag

És kifújja a lamellák közül a beégett port? Én is csendes airbrush kompi malacot keresek gyerek mellé, Bp-n találtam 42e-ért, mondjuk az 4 dugattyús.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17714) summers


summers
tag

Sziasztok!

Weller WTHA1 hőlégfúvóról mi a véleményetek?

(#17715) Tamás9x válasza summers (#17714) üzenetére


Tamás9x
őstag

Teljesen felesleges ennyit költeni rá. :DDD Van de semmivel nem tud többet mint egy 20K-s kínai.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17716) KillHates válasza summers (#17714) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nyertél a lottón? :Y
Ez még a JBC-nél is drágább.

Szerintem is tökéletes a 20 ezres kínai; csak ne kompresszorosat vegyél, hanem radiális ventiset!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17717) summers


summers
tag

Szerintem is húzós. A JBC-nél azért nem drágább, az 500e, ez meg 350e körül. Ilyenre gondoltatok: https://www.makerlab-electronics.com/product/hot-air-station-smd-yihua-858d/

(#17718) envagyok


envagyok
veterán

Üdv urak,
Adott egy ASUS laptop integrált i7 4. genes procival, 4GB rammal, nvidia 820M VGA-val. (Mind az alaplapon)
Bekapcsoláskor nem ad képet, de melegedik a proci, és a vga. Ki nem kapcsol, a led világít, pár perc után elindul a hűtőventilátor is.
Itteni szerelő vga hibára tippel.
Az lenne kérdésem, hogy ha a videochipet leszedné valaki, elképzelhető hogy elindul a prociba épített VGA-val, vagy reménytelen?
Esetleg tipp erre a hibára?
Köszönöm.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17719) IO.sys válasza envagyok (#17718) üzenetére


IO.sys
őstag

Van valami módszer a dedikált vga kiiktatására, neve is van, majd valaki megmondja.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17720) KillHates válasza envagyok (#17718) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bizonyos típusokhoz van BIOS mod, amivel ki lehet gyomlálni a dedikált GPU-t

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17721) envagyok válasza KillHates (#17720) üzenetére


envagyok
veterán

Most nem tudom biztosan a típust, ha jól emlékszem x555, de este megírom pontosan.
Marha jó lenne, ha lenne ilyen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17722) netzoli válasza envagyok (#17721) üzenetére


netzoli
tag

Ha 100%, hogy vga hiba, akkor a bios-mods.com-on szergej (biztos van itthon is) és barátai néhány dollárért sok modellhez aktiválják az advanced menüt és ott a gpu kikapcsolása elérhető. Persze, csak ha lehet. Előtte kérdezni kell. De a legelején megnéznék egy másik bios-t rá.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17723) Hunter2 válasza IO.sys (#17719) üzenetére


Hunter2
addikt

googlebe beírni "géptípus" discrete to uma.

Egyébként az is elég lehet ha leveszed azt a tekercset amin a gpu tápja megy.
Nekem dell, samsung lapoknál már bejött.

(#17724) IO.sys válasza Hunter2 (#17723) üzenetére


IO.sys
őstag

Hmm mik vannak köszi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17725) envagyok válasza netzoli (#17722) üzenetére


envagyok
veterán

Asus R752L

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17726) f27 válasza mobileman (#17704) üzenetére


f27
aktív tag

én is csak véletlen voltam itt.
Annyi a munka hogy 5 ember sem bírná már :DDD

(#17727) f27 válasza KillHates (#17706) üzenetére


f27
aktív tag

pont ez a fos,kell abba a sz@r gépbe amibe hullanak ezek már.
Új chipet nem nagyon találni rájuk így inkább veszem őket.

(#17728) f27 válasza KillHates (#17705) üzenetére


f27
aktív tag

nekem nincs,sőt bővítenem kellet most ,mióta i-szerviz is lettem.

(#17729) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok, hol kapok forrasztható elektromos csatlakozót, Samsung monitor alaplapra? Köszi

(#17730) fero02 válasza kicsigeri (#17729) üzenetére


fero02
veterán

Melyik csatlakozóra gondolsz? :U

(#17731) Gyuri27 válasza fero02 (#17730) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17732) The DJ


The DJ
addikt

Szakik! Kellene egy kis segítség. Ha valaki áldoz rám egy kis időt és szaktudást és siker koronázza a projektet, akkor természetesen honorálom.

Dell Latitude E7440-es masina, az alaplappal van a gond. A legerősebb, i7-es processzoros kiadás, ezért szeretném menteni. Alapjáraton tökéletesen üzemel a lap akkuról és töltőről, csak éppen egyszerre a kettőről nem.

Tehát: Akku benn van, töltő nincs, bekapcsol a gép és gond nélkül megy amíg le nem merül az akku. Vagy kiveszem az akkut, töltőről járatom, szintén örök élet és egy napig fut a gép.

Viszont: Ha benn van az akku és rádugom a töltőt, akkor szépen kialszik a Dell töltő ledje, ergo zárlat gyanús, de csak ha az akku is benn van. Ilyen problémával még nem találkoztam. Akku tesztelve másik gépben (hibátlan), töltő tesztelve, hibátlan. Ha a lapról minden le van húzva, akkor is fenn áll a probléma. Megnéztem labortáppal is, nem direkt zárlat történik ilyenkor, mert fel-le ugrál a feszültség és az áramerősség is megállás nélkül egyenletes ütemben. A gyári töltőt se azonnal lövi le, hanem szép lassan alszik ki a led azon is. Nem vagyok szakmabeli, de olyan mintha a töltésvezérlő rész körül lenne valami gebasz. Simán lehet, hogy csak egy kondi, de nem tudom merre induljak neki.

LA-9591P Rev 1.0 a lap.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17733) envagyok


envagyok
veterán

Üdv Urak,

Lenne egy régi nforce 4 sli x16 alaplapom, amin a felső pcie csatlakozó kezdi megadni magát (sajnos szerintem nekem köszönhetően, mert nem férek hozzá a kioldóhoz és bruteforce vettem ki párszor a vga-t)
Először ×8 módban kezdett menni, majd x2, most már nem is megy. A vga jó, az alsó csatlakozóban megy x16.
Hol érdemes nekikezdeni? Átforrasztás vagy csatlakozó csere?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17734) KillHates válasza envagyok (#17733) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem első körben csati csere. Brutál szopás, de meg lehet csinálni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17735) yohnsee válasza The DJ (#17732) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
a +PBATT vonalon végigmentél? Ezek közül egy sem zárlatos, vagy a körülötte lévő kondik közül egy nem vezet GND felé?: PQ811, PQ807A/B, PQ809, stb. A mellékelt pdf 48. oldalán lesz a megoldás, de gondolom idáig már eljutottál. Azt az esetet is vizsgáld meg, hogy mi van, ha PQ800 nem zár le, amikor benn van az akku és rádugod a töltőt?
Első nekifutásra több ötletem nincs.

AVR

(#17736) Reggie0 válasza envagyok (#17733) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem elso korben deritsd ki, hogy a csati forrasztasa repedt el, vagy az erintkezok erintkeznek-e rosszul. Ha a forrasztassal van gond, akkor inkabb az ujraforrasztas fele mennek, mint a csaticsere.

(#17737) Jani90


Jani90
csendes tag

Helló!
Szeretnék hobbi szinten javítani elsősorban vga-kat, ehhez kellene nekem egy olcsó gép. Itt Mo.-n ezt találtam kb 120-125.000ft-ért. [link] Ez megéri? Csak rework-ra kellene, újragolyózni nem állnék neki egyenlőre. :D

(#17738) KillHates válasza Jani90 (#17737) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pont a VGA-k javításához kell a combos rework gép, mert most már akkorák a GPU-k mint a fél kártya és azok fűtéséhez azért kell teljesítmény. Az a halogénes TL862-es (ami itt valami T1000-es mnéven fut) inkább telefonok, tabletek javításához jobb.

A jószopás kínálatából válogatva:

ez lenne a legjobb, de negyed milla

aztán ez, de ez már infrás, és néha kevés lesz

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17739) Jani90 válasza KillHates (#17738) üzenetére


Jani90
csendes tag

Értem. Ez a második mennyivel jobb mint amit linkeltem YT-1000B és ez mindenképp felejtős? Alkatrész ha kell kapható ezekhez? Attól félek igazából hogy használt ki tudja mennyit mentek már most megveszem pl az elsőt 250k-ért és lehet 1 hónapot megy el. Modjuk az jól néz ki biztos jó gép is. :DDD

(#17740) KillHates válasza Jani90 (#17739) üzenetére


KillHates
nagyúr

kb egy kilowattban.
Igen, az aliexpress-en rogyásig van minden fillérekért.
Hát... ez benne van a pakliban, de gondolom autót sem újat veszel. :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17741) summers


summers
tag

Hali!

UV ragasztót használ valaki panel javításnál, pl. átkötéseknél? Olyat keresek, ami stabil kötést biztosít 400 fokig.

(#17742) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok,
egy ilyen állomás (alig) használtan megérhet 450 ezer ft-ot?:
http://inter-tech.hu/bga-semi-automatic-rework-system-ie-5800bga
Nem venni szeretnék, hanem eladni, csak tudni szeretném, kb. hova árazzam be.
Köszönöm, ha segítetek.

AVR

(#17743) IO.sys válasza yohnsee (#17742) üzenetére


IO.sys
őstag

Az ilyen hsz-ek után elgondolkozom, vajon mennyire durva, hogy én 40k-ból építek. :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17744) KillHates válasza yohnsee (#17742) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... újonnan 1000 dodó az Ali-n.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17745) yohnsee válasza KillHates (#17744) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm, ezzel már van egy támpontom.

AVR

(#17746) IO.sys


IO.sys
őstag

Nektek mi a gyakorlatotok, ha úgy adódik, hogy javítás közben kinyíródik a javított darab? Nálam se gyakori, egy kezemen meg tudom számolni az elmúlt 20 év alatt. Lenovo Tab4 8, USB csati csere, bszott kijönni, mert karmos, erre nézem, felágaskodott egy IC a mikrofon mellett. Mivel ez elég messze van a melegített helytől, valószínűleg más is kapott. Holnap derül ki, bekapcsol-e még, de nem sok reményt fűzök hozzá. (A laptop tapasztalatokkal egyetemben egyre jobban utálom a Lenovot.)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17747) Tamás9x válasza yohnsee (#17742) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ennyit nem, a klónját, vettem kb 260-ért.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17748) Reggie0 válasza IO.sys (#17746) üzenetére


Reggie0
félisten

Minden alkatresz cserelheto, nyilvan ha kinyirsz rajta valamit, akkor csereled, ha kell pcbstol es megy tovabb az elet.

(#17749) IO.sys válasza Reggie0 (#17748) üzenetére


IO.sys
őstag

A munka 5000, a pcb 15000 használtan posta nélkül.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17750) Reggie0 válasza IO.sys (#17749) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert nem szabad elrontani :) Szerinted ha a foldmunkas miatt leomlik egy lakoepulet akkor siman annyit mond, hogy dehat a munka csak 200e forint, szoval mossa kezeit?
Vagy ha az autoszerelo agyonvagja a motort rossz olajjal, akkor azt mondja, bocsi, csak 40k az olajcsere?

Nyilvan hiba mindig elofordul, ezt belekalkulalod a munkaidba, ha kijon az, hogy az esetek 5%-aban lesz gond, akkor annyival dragabban kell csinalni az osszes munkat es ott visszajon. (Vagy biztositast kell kotni.)

A protokol az, hogy vallalod a feleloseget azert amit csinalsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.