Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) Reggie0 válasza IO.sys (#17650) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy baratom kiszuperalt lelegeztetogepbol es par kolas flakonbol csinalt viszonylag kis nyomasu kompresszort. De az halkan is jart. A tudonel erosebb, mert felfuj egy embert ha akarja, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#17652) Hunter2 válasza KillHates (#17647) üzenetére


Hunter2
addikt

találtam litvániában nagyjából nettó ennyiért, ezt simán megvámolnák kínából.

(#17653) Hunter2


Hunter2
addikt

Újabb kaland, van valakinek Lenovo T440S -hez JTAG pin out?
Admin pass-os a gép és a jelszó a MEC1633-ban van letárolva ami BGA csak hogy jobb legyen a helyzet.
egy bga rt809 adapter kb 30000Ft, ISP-n keresztűl lehetne olvasni-írni csak épp nem találok leírást hogy hova kellene beforrasztani a kábeleket.
Szóval ha van valami ötlet azt nagy örömmel fogadnám, van itt vagy 6-8 gép bontáson.

(#17654) martonmiklos válasza Hunter2 (#17653) üzenetére


martonmiklos
tag

Ez alapján:
https://forum.laboneinside.com/download/file.php?id=2262&sid=1f8e8ae3252683d3225f2eba7ccda658

J20 lesz a te barátod.

(#17655) Hunter2 válasza martonmiklos (#17654) üzenetére


Hunter2
addikt

ez lesz az, már csak azt kellene kiderítenem hogy a RT809-nél ez milyen kiosztás.

(#17656) Hunter2


Hunter2
addikt

Úgy tűnik van szoftveres megoldás is, árt itt valaki a programozáshoz valamennyire? [link]

leírás: [link]

(#17657) IO.sys válasza Hunter2 (#17656) üzenetére


IO.sys
őstag

És hogy férsz hozzá szoftverből?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17658) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Keresek egy AZJ nevezetű táp ic-t, nem tudom beazonosítani mit is takar a rövidítése.
A FET mellett fekszik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17659) Hunter2 válasza IO.sys (#17657) üzenetére


Hunter2
addikt

úgy hogy a lenovo gyári Bios+EC flashere megoldja csak egy módosított EC firmware-t kell rátolni.
Meg persze mindezt úgy hogy a módosított frimware fájl átmenjen a flashelés előtti ellenőrzésen.

(#17660) IO.sys válasza Hunter2 (#17659) üzenetére


IO.sys
őstag

Tehát ez megoldott. A github oldalon lévő readme.md-ben lévő leírásra gondolsz, hogy azt biztos kezű sebész végezze?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17661) Hunter2 válasza IO.sys (#17660) üzenetére


Hunter2
addikt

Az a gond hogy se linuxban se C-ben nem vagyok otthon.

(#17662) IO.sys válasza Hunter2 (#17661) üzenetére


IO.sys
őstag

Egy debian kell neked grafikus felület nélkül, meg rá egy openssh, meg egy mc, más nem nagyon. A dolog technikai részével nem is lenne gond, csak időm nekem sincs sok. Kell egy bármilyen, egyszerű gép, pendrive-ra a telepítő image és alkalom, amikor mindketten ráérünk.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17663) Hunter2 válasza IO.sys (#17662) üzenetére


Hunter2
addikt

és ezekkel hogyan fogok futtatni egy C forráskódot? Az is valahogy át kéne forgatni hogy futtatható legyen nem?

(#17664) IO.sys válasza Hunter2 (#17663) üzenetére


IO.sys
őstag

Most csak átfutottam, hogy milyen parancsok vannak, elvileg ha kell is, nem akkora varázslat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17665) bitfarago válasza Tamás9x (#17658) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Üdv!
Milyen gépben van?

(#17666) Tamás9x válasza bitfarago (#17665) üzenetére


Tamás9x
őstag

IEI gyártányú panel PC Ipari cucc. Holnap tudok mondani pontos típust is.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17667) yohnsee válasza Tamás9x (#17658) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
talán ez, de mérget nem merek rá venni:
[link]
Viszont ilyenem nekem sincs egyik donor lapon sem.

AVR

(#17668) Tamás9x válasza yohnsee (#17667) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez is óriási segítség, kiméregetjük a lábakat van-e egyezés, :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17669) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

'pot kívánok szakik!

1366 socket cserére (Foxconn Bloodrage), ill. 1 pin pótlásra kérnék szépen privátban ajánlatot, ha valaki vállalná.

(#17670) martonmiklos válasza Hunter2 (#17663) üzenetére


martonmiklos
tag

Küldd át PM-ben az EC tartalmat meg a BIOS-t amibe bele akarod vágni és megoldom neked.

(#17671) envagyok


envagyok
veterán

Szép jó napot uraim.
Videókartyák hdmi kimenetén ha eloxidálódnak az érintkezők, mivel és hogyan lehet tisztítani ?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17672) IO.sys válasza envagyok (#17671) üzenetére


IO.sys
őstag

Csak oxidos vagy már le is jött? Egyébként WD40+fogkefe vagy ilyesmi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17673) KillHates válasza envagyok (#17671) üzenetére


KillHates
nagyúr

Polírpaszta vagy fogkrém, aztán izopropil alkohollal letörölni.
A fogkefe jó ötlet! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17674) KillHates válasza Speed® (#17669) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Van a HWA-n ember aki erre szakosodott. De nem olcsó a mutatvány (olyan 8k)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17675) Speed® válasza KillHates (#17674) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Köszi, de nem véletlenül írtam ide. Elekkel beszéltem már, ha más nem vállalja, akkor elgondolkodok rajta.
Nem olcsó..7$ egy socket golyókkal.

(#17676) envagyok


envagyok
veterán

Köszönöm mindenkinek.
Sajnos eléggé el van dugva az érintkező a hdmi kimeneteken, nehéz hozzáférni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17677) IO.sys válasza envagyok (#17676) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem összeszerelt állapotban gondoltuk nekiesni fogkefével.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17678) KillHates válasza Speed® (#17675) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én azt nem tudhattam, hogy te mennyire vagy tájékozott, csupán segíteni próbáltam.
Nem is a 7$-os foglalat lenne a fájó része a történetnek, ha kompletten cseréltetnéd, hanem a munkadíj. Ezért bátorkodtam javasolni az erre szakosodott szakit 👍

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17679) The DJ


The DJ
addikt

Üdv.!

Lenovo Y50-70-es masina, a legerősebb i7-es nvidia alaplappal, amivel rendelni lehetett (i7-4720HQ, GTX960M 4GB).

Tünet: Indul, BIOS oké, boot menü oké, bootra rávenni lehetetlen. Se USB, se HDD, se külső eszköz, semmi. Egy szaki infója szerint anno volt ehhez a szériához egy rövid ideig kiadott hibás BIOS, ha az került rá a gépre, akkor pont ezt a tünetet tudja produkálni tőle.

Én feladtam, vettem hozzá másik lapot ugyanilyen paraméterekkel, viszont így kimaradt a fenti kérdőjeles alaplap. Kérdés: Valaki találkozott-e már ilyen jelenséggel, esetleg valami megbeszélt összegért érdekelne-e valakit innen? Szerintem menthető még a dolog, de persze én nem vagyok szakértő és kidobni se lenne szívem egy ilyen paraméterekkel rendelkező alaplapot azért.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17680) KillHates válasza The DJ (#17679) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bios-t és EC-t írtál bele íróval?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17681) Speed® válasza KillHates (#17678) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vágom, thx.. túl vagyok a HA lehetőségein (Eleken kívül nincs más), azért kérdeztem be ide, hogy hátha lesz mástól is ajánlat, tudjam hova tenni az ő 12ks verzióját. De nincs nagy tumultus a jelentkezők közt :DDD

(#17682) The DJ válasza KillHates (#17680) üzenetére


The DJ
addikt

Nincs íróm sajnos, bár ő is ezt javasolta, de aztán végül az idő sürgőssége miatt egyszerűbb volt másik lapot vadászni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17683) KillHates válasza The DJ (#17682) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha még meg van az alaplap, akkor szívesen megírom neked.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17684) envagyok válasza IO.sys (#17677) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt hogy érted?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17685) Hunter2 válasza martonmiklos (#17670) üzenetére


Hunter2
addikt

Nem a bios része az Ec tartalom tehát nem kell összevágni. Két fájl van a gyári flasherben egy bios egy ec. A pass pedig az ec-ben van letárolva. A gyári ec flash filet kell úgy megmódosítani hogy egyrészt kiszedje a bios jelszót mástrészt a gyári flasher progi crc(?) Ellenőrzésén is átmenjen, mert ugye ha nem megy át akkor nem is írja be. Szóval nem annyira egyszerű ez. :(

[ Szerkesztve ]

(#17686) Papooo


Papooo
senior tag

Üdv mindenkinek!
Került hozzám egy hp 470 g1, hogy próbáljak életet lehelni bele.

Előzmény:
Novemberben adta be a tulaj a helyi (Gyula) "számtech bolt és szervízbe", ahol az egyik alkalmazott bevállalta hogy "okosban" megcsinálja.
Zsebre tett 35-öt, amiből állítólag vett egy új alaplapot a hibás helyére, majd hosszas (rendőrséggel, fogyasztóvédelemmel) fenyegetések után egy héttel ezelőtt visszaadta a tulajnak.
A szépséghibája a dolognak, hogy a benne lévő ddr3l ram, sata hdd és a 90w-os hp töltő nélkül, amik "elkeveredtek, de már megrendeltem őket" (mert ugye ezekből nincs a boltban), és olyan lassú a posta, hogy tegnapra se ért ide.
Szerencsére mindenem van hozzá, így nekiálltam összerakni.
Miután két eredeti (tehát nem utángyártott) 90w-os HP töltőre se reagált, szétkaptam és ez a látvány fogadott.
Miután a reball nem a szakterületem, és a sütőzés is távol áll tőlem, így itt érdeklődnék.
Ugye ennek nem így kellene kinéznie?
(Most nem a "szakszerű"pasztázásra gondolok, hanem magára a chipre)

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#17687) KillHates válasza Papooo (#17686) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én nem látok semmi hibát ezen a képen, kérlek segítsetek :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17688) Papooo válasza KillHates (#17687) üzenetére


Papooo
senior tag

Nekem csak ez a néhol zöld, máshol barnás szín a fura, de hangsúlyozom, hogy nem értek hozzá, és eddig soha nem nézegettem ennyire mélyrehatóan az alaplapokat.

A "szakszerű, korrekt és gyors javítás" ismeretében kezdtem el gyanakodni, és jöttem ide a kérdésemmel.

Közben egy másik ismerősöm hozott egy "gamer" asztali gépet amibe decemberben egy új (furamód fél év garanciás) tápegységet tettek (10000ft+beszerelési díj), mert az előző meghalt.
Ezt egy másik helyi sz@rvíz hozta össze.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#17689) IO.sys válasza Papooo (#17686) üzenetére


IO.sys
őstag

A gyári pasztázás így szokott kinézni. Én azt gondolnám, hogy nem csinált semmit a géppel.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17690) Papooo válasza IO.sys (#17689) üzenetére


Papooo
senior tag

A csavarokon lévő kopás, a procin lévő filctollas felirat és rettenet mennyiségű paszta, illetve az 5 hiányzó csavar alapján valamit mókolhatott rajta.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#17691) IO.sys válasza Papooo (#17690) üzenetére


IO.sys
őstag

Ezeket én nem látom, de ezek alapján kár volt elengedni. 35.000 Ft-ból én két laptopot újítok fel profin hardveresen és szoftveresen is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17692) yohnsee válasza Papooo (#17688) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
amit furának látsz, az nem probléma. A néhol barnás néhol zöldes rész - így kell kinéznie. Ha valaki melegítette volna, annak egyértelmű jelei lennének, de ezen még a finom por is rajta csücsül, ahogy előttem írták, ehhez hozzá sem nyúltak.
Tudom, hogy nem adok-veszek, de ha a közelben keresel szerelőt, ajánlanám magamat (Bcsaba).
Üdv

AVR

(#17693) Papooo válasza yohnsee (#17692) üzenetére


Papooo
senior tag

Akkor megnyugodtam, hogy ezt nem piszkálta. :DDD

A tulajon múlik az egész.
Én át se vettem volna úgy, hogy "Bocsi, de a ram a háttértár meg a töltő pár nap múlva jön, mert az véletlenül elkavartam és nincs a boltban".
Ha én lennék a helyében, akkor felkeresném a szerelőt, hogy ha nem csinál belőle egy működő gépet, akkor küldök hozzá egy Mackó testvírt, aki majd neki egy izmosabb kórházi beutalót. ;]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#17694) envagyok válasza Papooo (#17693) üzenetére


envagyok
veterán

Aztán meg egyenesen a börtönbe.
Ez nem így működik.
És arra sincs garancia, hogy meg lehet javítani.
Viszont a ráfordított időt ennek ellenére ki kell fizetni.
Ingyen senki se szeret dolgozni.
Nem védeni akarom a szerelőt, de jó lenne hallani a másik oldal érvelését is.
Pl egy ebayes visszaigazolást, hogy vett bele alaplapot.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17695) Papooo válasza envagyok (#17694) üzenetére


Papooo
senior tag

Tudom, ez természetes.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#17696) martonmiklos válasza Papooo (#17686) üzenetére


martonmiklos
tag

Nem hinném, hogy bárki a piros sarki ragasztó visszarakásával geccsolna egy reball után.

(#17697) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Valakinél nem lapul egy MSI ms-16gh ? Lényegében komplett kasznira lenne szükségem. :R

(#17698) Reggie0


Reggie0
félisten

Azt nem tudjatok, hol lehet hp elitebook 840 g3-hoz egy darab backspace billentyu kupakot szerezni? Felbeharapta a papagaj...

(#17699) KillHates válasza Reggie0 (#17698) üzenetére


KillHates
nagyúr

backspace-em sajnos nincsen, de tudok egy jó receptet! 😂🤣

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17700) Reggie0 válasza KillHates (#17699) üzenetére


Reggie0
félisten

Kivancsiva tettel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.