Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) f27


f27
aktív tag

Van ám pőrgés :DDD

(#1002) mobileman válasza f27 (#1001) üzenetére


mobileman
aktív tag

Csak Te pörögsz itt, mert mindenki más dolgozik, nincs ideje ide írogatni.. :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1003) f27 válasza mobileman (#1002) üzenetére


f27
aktív tag

Jaaa tényleg majd elfelejtettem :DDD

(#1004) KillHates válasza mobileman (#1002) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ma mekkora orbitális cumi volt?
Azt elfelejtettem Neked mondani, hogy amikor vittem ki Misit az OBI-hoz, akkor mondta, hogy a chip-ekhez adott doksin rajta volt, hogy 260 fokon kell felrakni őket :O :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1005) mobileman válasza KillHates (#1004) üzenetére


mobileman
aktív tag

Szép... :W

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1006) Rive válasza KillHates (#1004) üzenetére


Rive
veterán

Izé, nem az volt rajt'... Egy olyan felirat volt odabiggyesztve a cimke aljára, hogy: "Max Reflow Temp: 260C".

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1007) KillHates válasza Rive (#1006) üzenetére


KillHates
nagyúr

:)

Lehet, hogy "recomended reflow temp"-et akartak írni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1008) Rive válasza KillHates (#1007) üzenetére


Rive
veterán

Neeeem, a recommended az 250+ :N

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1009) KillHates válasza Rive (#1008) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most már azt is tudjuk... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1010) KillHates válasza mobileman (#1005) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom, de ma valahogy nem nagyon szóltunk hozzá a fórumhoz :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1011) Mosuka válasza KillHates (#1010) üzenetére


Mosuka
tag

Szia! Akkor megtörném. :) Létezik valami profil Xbox-hoz, ami általánosságban véve jó minden géphez? Lehet nem jól tettem fel a kérdést, majd rájövök a válszokból. :R Most vettem nemrég mobilman-től egy Honton HT-R490-s gépet. Már sikerült egy valag alaplapot elküldeni másvilágra, de már alakul. Tudom gyakorlás :))

(#1012) mobileman válasza Mosuka (#1011) üzenetére


mobileman
aktív tag

Bizony gyakorlás, létezik profil, amit majd saját magad fogsz a végén megalkotni :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1013) Mosuka válasza mobileman (#1012) üzenetére


Mosuka
tag

Már úgy érzem közeledek :D Az elejét kell megnyújtanom, hogy "szokja" a PCB? Amikor körülbelül a forrponthoz érek, az utolsó szakaszt (nálam 20 C) meddíg húzzam? Vagy épp az a lényeg, hogy azt ne?

(#1014) Mosuka


Mosuka
tag

Nem forrpont, olvadáspontot akartam írni. :B

(#1015) KillHates válasza Mosuka (#1011) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hétfőn kiolvasom a kontrollert és átküldök pár jó profilt HotAir-re...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1016) Benji77


Benji77
tag

A hőprofilok erősen gép-és környezet függőek.

(#1017) Mosuka válasza KillHates (#1015) üzenetére


Mosuka
tag

Köszi, addig is kísérletezek, alapanyagom van bőven régről. :R

(#1018) Mosuka válasza Benji77 (#1016) üzenetére


Mosuka
tag

Tehát ne is keressek egy majdnem általánosat, természetesen saját gépre, PCB-re finomítva? Gondolta :U m ilyenre, hogy "emeld 100C-ig 1C/sec, aztán tartsd egy percig 100C-n, és....

(#1019) mobileman válasza Mosuka (#1018) üzenetére


mobileman
aktív tag

Általánosat találsz a youtube- on, de ami 100%, azt nem nagyon osztogatják meg..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1020) Benji77 válasza Mosuka (#1018) üzenetére


Benji77
tag

Az alábbi diagram szerint beállítod a gépedet, akkor jó lesz a kiforrasztásod.
Ez egy általános ólommentes kiforrasztási görbe.
Fogsz néhány kuka alaplapot és kísérletezgetsz, mérsz hőt és időt, hogy a diagramon látható mért értékeket a lehető legjobban megközelítsd.

(#1021) f27 válasza Mosuka (#1018) üzenetére


f27
aktív tag

Sajnos neten nincs 1 db valós sem.
Sok diagramot lehet felelni de valamiért gyakorlatilag mind kamus.
Ami boztos halál pontosan 220c megolvadnak a golyók.
A chip ilyenkor ha jó a profilod max 225fokot kap,és már tied is.
De van olyan gyári profilom ami 220c olvad de olyankor felül csak 205 fokot kap mert a chip nemszereti a 225 fokot sem felülről.

én ezért megvettem a hivatalos profilokat így nemfáj fejem :K

(#1022) f27 válasza Benji77 (#1020) üzenetére


f27
aktív tag

PL ez a diagram is szivacs!
260fok csúcsba 20-40s? :DDD tuti halál kb 10 chip ből 6 nak :K

(#1023) Piedon válasza f27 (#1022) üzenetére


Piedon
tag

Mert függ az alkatrész vastagságától és nagyságától is, legalábbis az IPC szabványban még ez is benne van.
Így jön képbe a gyári profil...

(#1024) Benji77 válasza f27 (#1022) üzenetére


Benji77
tag

A gyári profillal kitörölheted a..... :D
Tuti, hogy nem jó mindegyik BGA állomáshoz. Nekem a volt Hontonnal, egy combosabb alaplapot volt, hogy 280C felső fűtéssel kellett tűzelnem. És a chip még így is csak 220C-s volt.
Szinte minden alaplap más mértékben adja le a hőt: vastagság, smd sűrűség, maszkolás, külső hőmérséklet,stb.

(#1025) f27 válasza Benji77 (#1024) üzenetére


f27
aktív tag

Persze nekem is van vagy 10-12 gyári profilom .
Más más minden géptípus.

De
Akinek MCGS vezérlője van 3 körös fűtésel,annak jók a gyári profilok. Sőt... Csak azok jók!
260fokkal nemtüzelünk semmit!
Na nagyobb az alkatrész hőigénye más beálítások kellenek és nemtüzeljük !

Nekem elhihetiitek a hátam közepére sem akartam töbszáz ezret kifizetni pár nyamvatt számokért!

Én is találgattam elsőnek jólesz ez jó ez már majdnem jó ,és kiderűlt amikor azt hittem hogy jó ugyan olyan X@rvolt az egész!
Észre sem vettem nyirtam ki a chipeket ,nemvolt jó a kötés ,túl lasan forasztottam, túl gyorsan hűtőttem,majd gyorsan forrasztottam, lassan hűtötem,és mindig roszvolt,még akkor is mikor csak csak elindult egy gép...

De gyakorlat teszi a mestert,gyakoroljatok :) :))

(#1026) KillHates válasza f27 (#1022) üzenetére


KillHates
nagyúr

"260fok csúcsba 20-40s?"

Elárulom neked, hogy ez egy tökéletesen jó profil az ólommenteshez. Minap PONT ilyennel tudtunk csak megoldani egy munkát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1027) KillHates válasza f27 (#1025) üzenetére


KillHates
nagyúr

Király vagy :R :C :D

Ja, és boldog névnapot!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1028) f27 válasza Piedon (#1023) üzenetére


f27
aktív tag

Nos az alaplap sürűsége lényeges..
De

Kb arra már mindenki rájött hogy a chipek gyári max hőértéke 250fok

Gyárilag minden alkatrész 230fokos kemencébe forrasztódik le vagyis 20fokkal kevesebb mint a halála.
Ha ott lelehet forrasztani max 230 fokkal,akkor mi miért is ne tudnánk?
De tudjuk!

egy adott készülék alaplapján 4mm vastag tömör aluminium kupak van kb 6x6cm
Akkor ennek te adnál 260-280 fokot hogy megolvadjon? :U

Ezért va az alaplap előmelegítésének lényege és az alsó forrasztó diagramja!

Az a chip is épp ugy 220c olvad csak nehezebben ér el a hő hozzá!
lehet elkell menned 240fokig is de akkor sem 260.

Más.
A gyári profilok a 3körös hontonra is jók mivel a vezérlő képes lefutatni az egésze,kivével az előmelegítő része kicsit gyenge,mivel nemlehet fokonként szabájozni gyors léptekkel.
De ott azért jobb lenne mint a kitalált diagramok. :K

(#1029) f27 válasza KillHates (#1027) üzenetére


f27
aktív tag

ez csak kamu névnap :))
dec 3 az igazi de azért kösz :R

(#1030) Benji77 válasza f27 (#1028) üzenetére


Benji77
tag

Feri én letérdelek előtted, ha egy Hontonnal 240C csúcs hőmérséklettel leszedsz egy i945 chipet :D

(#1031) f27 válasza Benji77 (#1030) üzenetére


f27
aktív tag

simán :) de lehet 230 felső max fűtésel lejön már
Megfelelően kell beálítani az előmelegítést és megfelelően az alsó fűtést.
Ti itt véreztek el folyton,felső fütést nézitek csak pedig belehet úgy álogatni mindent hogy max 230 fok keljen egy sima natúr chiphez. ;) :K

Mikor még én is kitalálgattam,és nemvolt jó még ugysem igazán,sajnos ahogy látom,sokatok még az én rosz profiljaimhoz képest is rosszabakat álogattok be :B

Pedig én már közelítettem a gyári profilokhoz,ugy kb 80% osan belenyultam a valós profilokba. :))

[ Szerkesztve ]

(#1032) Benji77 válasza f27 (#1031) üzenetére


Benji77
tag

Feldobhatnál ide a szuper hő profilodból egyet.
Összedobjuk rá a pénzt :DDD

(#1033) f27


f27
aktív tag

Elárulok nektek egy titkot hogy érezétek miről beszélek.

Xbox 360 biztos csináltatok már mindanyian.
Hivatalos hőprofilban a max felső hőmérséklet nemlehet több mint 215fok
Nos ha 215 fokot érez a felső senzor,akkor menyit kap a chip felülről? 210fokot ugybiz ám!

Akkor hogy a búbánatba szedsz le egy chipet mikor az 220 fokon olvad? pedig az olvadási hőmérséklet meglesz 220c és leszehető.

Most ha mindenki kicsit magába néz akkor mindenkinek a gépébe ha van ilyen profil garantálom hogy 230 körül lesz a felső fűtés mikor olvadni kezd ,és akinek 230fok van ott még majdnem jónak is hitte eddig :DD

[ Szerkesztve ]

(#1034) robick5 válasza Mosuka (#1018) üzenetére


robick5
tag

http://www.bga-tv.com Itt nézelődj,kutatgass ;) sok segítséget fogsz találni,de Benji-nek igaza van gép ,környezet,páratartalom,sokat számít,még az is befolyásolja ha a nagyobbat pukizol a gép mellett ! :DDD
A nyárra meg érdemes klímát beszerezni,mint ahogy mobilemann mondotta annak idején 35 fok melegben nem lehet bga-zni .Átlag 23 fok az ideális .
Illetve sokat gyakorolni,menni fog az meg látod csak nem szabad feladni.
A gyári profilokat meg nem igazán értem,mivel a gyártók üzemi szinten nem ilyen állomásokkal dolgoznak hanem szalag rendszerű gépekkel,amit komoly csapat lő be hetek alatt. :R

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#1035) robick5 válasza robick5 (#1034) üzenetére


robick5
tag

[link]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#1036) f27 válasza robick5 (#1034) üzenetére


f27
aktív tag

A gyári profilokat meg nem igazán értem,mivel a gyártók üzemi szinten nem ilyen állomásokkal dolgoznak hanem szalag rendszerű gépekkel,amit komoly csapat lő be hetek alatt

E teljesen így igaz!

mikor még gyári munkáskánt dolgoztam Minőségi ill műszaki ellenőrként dolgoztam beültető üzemekben.
Kb olyanokban mint amit linkeltél.

De
Mikor elkezdenek tervezni egy adott alaplapot legyen az bármi is.
1-2db készül prototípusként és az alkatrészek is emberi erővel kerülnek a helyükre szó szerint!
A chipek egyesével felforasztva stb...
Nos ilyenkor nagyon lényeges a chip gyártója milyen diagramot adott meg a beépítéséhez!
Pláne mikor cserélgetni kellet a chipeket egyesével az alaplapokon.

Mikor számunkra idegen chip került felhelyezésre a chipek mellé flopilemezen érkeztek a chipek forrasztási diagramjai is amit felkellet telepíteni a gépekre.
Miután készen volt a prototípus és müködő/stabilnak tünt elkeztünk egy egész szalagot felépíteni hozzá.
Minden egyes alkatrészek kordinátáit bekellet írni a beültetőgépekbe.
Vagyis páran legyártotunk gépek segítségével pár alaplapot.
Miután ezzel megvoltunk és késznek tünt a rendszer
A gépekkel legyártotunk 5000db alaplapot amit totál készre építetünk ,és elkültük öket több helyre ahol megnézték milyen is lett.
Miután rábolintotak napi 20.000db készült egy nyákbol.

A legvégén az a bizonyos forrasztó kemence ,a chipek max türéshatárán beljebb kellet lennie minimum 15-20 fokkal. az az átlag 225-230 fok között müködtek minden esetbe.
érdekeségnek egy ilyen kemence 6-8óra alatt érte el a 230 fokot :)

(#1037) KillHates válasza robick5 (#1035) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát nem tudom mit görcsöltök a "gyári" hőprofilokkal... :U

A linkel sehol sem láttam rework gépet. Márpedig az teljesem más technológia, teljesen más elven működik, teljesen más munkafolyamatra való. Gyanítom, hogy teljesen más profilt is használ, mint mondjuk egy 1707-es Heller :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1038) robick5 válasza KillHates (#1037) üzenetére


robick5
tag

De pont erről beszélek nem :U :F
Lényeg a lényeg,rá kell érezni a gépre,baromi sokat gyakorolni,mások tapasztalatait felhasználni,illetve nem szégyen ha kérdez-kérdez az ember. :B
Személy szerint úgy nevezett gyári profilokért nem fizetnék 100 ezreket . :(

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#1039) f27 válasza robick5 (#1038) üzenetére


f27
aktív tag

Személy szerint úgy nevezett gyári profilokért nem fizetnék 100 ezreket

100 ezreket 1 profilért én sem.
Én 100$/db ba vettem őket annó.
De pl Playstation 3 nál, mikor megvettem a gyári profilt hozzá,azért nagy ugrás volt a 10-ből 5 helyett 10-ből 9 sikeres javítás.
és számoljunk csak fizettem 25ezret a profilért és 4 géppel az az 40kval tőbb folyt be az első hónapban mondjuk.
vagyis menyit fizettem érte? kb semmit sőt több pénzem lett egyből 15k-val? ;)
Így kell számolni nem másképp. :K

(#1040) Mosuka


Mosuka
tag

Mindenikek köszönöm az értékes infókat. Természetesen minden variációt kipróbálok amit írtatok, azt is amit esetleg elvetnétek. Hátha. Alapanyagom van bőven. :DDD Hosszú évtizedek alatt összegyűjtöttem pár dolgot pc szerelés közben. Most már tudom, hogy volt értelme :) Örülök, hogy pörög a téma, minden mondatból tanulok. Köszi :R :R

(#1041) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok! Szükségem lenne sürgősen egy XBOX 360 x02056-010 chipre. Tudtok ebben segíteni?

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#1042) f27 válasza kyle_ (#1041) üzenetére


f27
aktív tag

Xenon GPU :)
Nekem van de ez eléggé kényes chip,mivel raknád fel?

(#1043) kyle_ válasza f27 (#1042) üzenetére


kyle_
tag

Scotle HR460, megfelel? :)

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#1044) kyle_ válasza f27 (#1042) üzenetére


kyle_
tag

Írsz egy árat is rá? Köszönöm!

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#1045) KillHates válasza kyle_ (#1043) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az jó cucc :C Gyerekjáték lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1046) kyle_ válasza KillHates (#1045) üzenetére


kyle_
tag

:R

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#1047) nahunn


nahunn
tag

sziasztok,

találkozott valaki már ASUS x51L-lel, ami random, módon újraindul, még nem kapcsoltam ki
az auto restartot, de gondolom kékhalálozik előtte?

köszi

(#1048) Benji77


Benji77
tag

Na megérkezett az új gépem :))

(#1049) opel8v


opel8v
tag

Bocsi az offért előre is. Nincs véletlen valakinek felvált pad-ed clevo albacomp m66*os szériás lapja? töltő ic kellene róla SOS. Budapest Érd vonalon.

Előre is köszi

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#1050) Benji77 válasza opel8v (#1049) üzenetére


Benji77
tag

Szia!

Megoldható.....
De csak postával tudnám küldeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.