Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) koxi20


koxi20
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy megmaradt alkatrészeket, amik még gyári csomagolásban vannak. (Tekercs)
Pl
K9F5608U0D-PIB0
NCP5500DTADJRKG
Würth Csatik stb..

[link]

Hol érdemes hirdetni?

Előre is köszi.

(#17252) KillHates válasza koxi20 (#17251) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nem igazán szerencsés szakmai topicban hirdetni.
Próbáld meg a jófogáson, itt hardverrapro-n egyelőre.
Aztán körbe kérdezek szakmai berkekben hol érdemes még...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17253) koxi20 válasza KillHates (#17252) üzenetére


koxi20
csendes tag

Csak erdeklodok hol lehet hirdetni, arat nem irtam. :)

(#17254) Hunter2


Hunter2
addikt

SOS-ben szükségem lenne működő Lenovo 100-15ibd alaplapra. Corr i3, dedikált vga nélküli verzióban. Csak ez a változat jó. Van valakinek ilyenje elfekvőbrn??

(#17255) KillHates válasza Hunter2 (#17254) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van. Holnap csörgess meg!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17256) Hunter2 válasza KillHates (#17255) üzenetére


Hunter2
addikt

Küldtem privátot, a számod sajna nincs meg.

(#17257) netzoli


netzoli
tag

Nincs véletlenül valakinek egy felesleges Asus x551 rossz alaplapja vagy egy RT8239B-je?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17258) kyle_ válasza netzoli (#17257) üzenetére


kyle_
tag

de van, irok privit

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#17259) Hunter2


Hunter2
addikt

Van itt egy X-akta, ezzel találkoztatok már?

Van két darab HP 610 és egy HP 6720S , mindegyik működik rendesen de néha szétesik a vízszintes kép csíkosra. Win7-el és 10-el is ezt csinálja.
Az első kettőt le is tudtam annyival hogy biztos chipset hiba de mikor a harmadikat összeraktam és csont ugyanezt csinálta kissé gyanús lett hogy itt valami driver vagy BIOS kompatibilitás hiba lesz.
A 3. gép ha lemegy alvásba akkor nem tud vissza jönni , csak villog a gkép majd újra indul és jön a hiba jelentés hogy a vga driver crashed. Ma reggel meg hideg indításnál is ez történt, viszont miután újraindul hibátlanul üzemel.

Van erre valami ötlet? Találkozott valaki ilyesmivel?

(#17260) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok. szeretnék elkezdeni bga-zni, ehez keresnék valami olcsó nem komoly gépet de használhatót

(#17261) KillHates válasza Rruuer (#17260) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de ha minőségi és tartós munkát szeretnél végezni, akkor zsebbenyúlós lesz a manőver. Ha gondolod gyere el, és megmutogatok pár dolgot!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17262) Rruuer válasza KillHates (#17261) üzenetére


Rruuer
senior tag

Az mit jelent hogy zsebbenyúlós?

(#17263) KillHates válasza Rruuer (#17262) üzenetére


KillHates
nagyúr

350-500 e Ft

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17264) Rruuer válasza KillHates (#17263) üzenetére


Rruuer
senior tag

Jajjj én kezdetnek valami yihua yh898d ra gondoltam vagy ilyesmi. Csak probálgatni hogy megye. Van e türelmem hozzá

(#17265) Tamás9x válasza Rruuer (#17264) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az SMD alkatrészekhez való, nem BGA-ra.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17266) Rruuer válasza Tamás9x (#17265) üzenetére


Rruuer
senior tag

Bga/smd forrasztó. Valahol igy láttam

(#17267) KillHates válasza Tamás9x (#17265) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így igaz, de SMDre már egy jobb hőlégfúvó is elég talán....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17268) Tamás9x válasza Rruuer (#17266) üzenetére


Tamás9x
őstag

Gyakorlott kézzel egy hőléggel, is lehet BGAzni... de, ha kezdő vagy akkor ez egyenes út ahhoz, hogy megutáld az egészet... Ergo marad a jobb gép... így is úgy is el fogsz pazarolni annyi "tanuló" pénzt, hogy a végén rájössz egyszerűbb lett volna megvenni a jobb gépet.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17269) Rruuer válasza KillHates (#17267) üzenetére


Rruuer
senior tag

Hat de most smd forrasztóval nem lehet?

(#17270) Rruuer válasza Tamás9x (#17268) üzenetére


Rruuer
senior tag

Lehet de akkir se ér meg nekem több 100 ft. Nem nagy iparban tolnám csak van pát laposom ami igyis úgyis kuka. Gondoltam kiprobálom milyen

(#17271) Tamás9x válasza KillHates (#17267) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha már van benne gyakorlata akkor egy piszkavassal is tud dolgozni ;]

[link]
Csak kérdés milyen minőségben... ahogy mondtad.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17272) Reggie0 válasza Tamás9x (#17268) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez azert eros tulzas, annak a bganak sosem lesz olyan minosege, mint egy normalis geppel ultetettnek, mert nem tud olyan egyenletes hoeloszlast garantalni, ami miatt tobb feszultseg marad a forrasztasban. Aztan ott van az uregkepzodes, pozicionalasi hibak, stb....

(#17273) netzoli válasza Rruuer (#17270) üzenetére


netzoli
tag

Fontos kérdés, hogy hogyan állapítod meg, melyik IC a hibás? Azon lépjünk túl, hogy csíkozódik a kép. Ha van ilyen irányú rutinod, az sokat segít. Ha nincs és csak van pár 'laposod', akkor szerintem engedd el az egészet, mert csak nyűgöt veszel vele a nyakadba. Mert a kép nem mindig csíkozódik :) Akkor inkább menj el Attilához és megmutatja neked, sőt szerintem még oda is enged, miközben kortyolja a frissen kapott nedüjét!

Persze értem, hogy jó játék, kipróbálod, 'megcsinálod', stb... De utána visszateszed a polcra vagy inkább eladod, mint jó gépet a jófogáson? Mivel időt, energiát, pénzt ölsz bele nyilván az utóbbi és a probléma itt kezdődik, amikor felhívnak, hogy figyelj már cimbora, ez szar... Mit válaszolsz: Bocs, de nálam jó volt! ?

Viszont ha komolyan gondolod és veszel rendes eszközöket és a hibás IC-ket cseréled sorba újra, akkor már jó úton fogsz járni. 20-30 után már némi rutinod is lesz. De ezen a szinten ez már üzlet.

Összegezve, ha unatkozol akkor inkább vegyél egy horgászbotot és menj ki pecázni, mert ott több sikerélményed lesz és egyébként is a hal egészséges!

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17274) Reggie0 válasza netzoli (#17273) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont BGA-t kivenni es visszatenni meg nem netto allatkinzas, szoval inkabb jatszon ezzel. Minden hobbi penzbe kerul, az sem fog berfotozni, aki otthonra 500-ert vesz fenykepezot, pedig mondhatnank, hogy ennyi penz mar uzlet.

[ Szerkesztve ]

(#17275) Rruuer válasza netzoli (#17273) üzenetére


Rruuer
senior tag

értem én, ezekkel tisztában is vagyok meg hogy nem könnyű, nem egyszerű de na... kiszeretném próbálni, ha nem jön akkor így jártam, idom van rá, pénzem hát... azért 100K tételre nem futná, azért kérdeztem hogy van e olcsóbb megoldás

(#17276) Rruuer válasza Reggie0 (#17274) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem biztos, pont van egy haverom aki szaros 20k géppel kezet, egy kis photoshop, egy kis efekt rá és kész is a fasza kép. és most ott tart hogy műterme van, bérfotós meg minden, na az a lényege hogy ö is lent kezte, kipróbálta milyen és neki bejött. hatna nekem is

(#17277) Reggie0 válasza Rruuer (#17276) üzenetére


Reggie0
félisten

En pont azt irtam, hogy a draga felszerelest sem csak uzleti celbol lehet venni.

(#17278) netzoli válasza Rruuer (#17275) üzenetére


netzoli
tag

Figyu, én nem akarlak lebeszélni róla. Nekem aztán teljesen mindegy. A fotózással meg ne hasonlitsd össze. Mert veszel egy gépet pár tízezer forintért. Azt még az asszony is szó nélkül hagyja, mert bárhol tudod használni. Utána letorrentezed a PS-t, ami szintén nem kerül befektetésbe. Utána már csak rajtad múlik. Egyébként, ha már fotozás kiváló PS alternatíva az Affinity Photo, ugyanzt tudja csak 50$-ért és ez nem éves, vagy havi hanem egyszeri díj.

De ha elkezdessz otthon BGA-zni ahhoz kevés a pár 10.000 ft. De tényleg. Csak magadat fogod szivatni, mert vagy nem jön le az IC vagy elégeted. Keress valakit, aki megmutatja és elmondja, elmagyarázza kb. mivel jár. Próbáld ki. Másik kérdés, hol fogod csinálni garázs, műhely? Mert büdös füsttel jár együtt. Főleg ha valami jó kis folyasztószert használsz hozzá. Az asszony kirak. Lakásba, házba nem való és ha nem jön be az égvilágon semmire sem fogod tudni használni.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17279) Tamás9x válasza Reggie0 (#17272) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az lehet, de szenes vasalóval és piszkavassal mi menő lenne má? ;]

A kérdezőnek:
Jó ez a fotós hasonlat, csak vajazó késsel szívműétet végezni... Hajrá csináld, majd rájössz magadtól, ha nem hallgatsz másra ;] Nem te vagy az egyetlen mi is ki akartuk spórolni, a végén mégis megvettük a gépet hozzá mert nincs más út... Ha nem lettem volna olyan butus mint te, akkor abból a tanuló pénzből 3-4 gépem lenne, ami dolgozhatna bérben..:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17280) Rruuer válasza Tamás9x (#17279) üzenetére


Rruuer
senior tag

De most mi a külömbség az smd és a bga forrasztó között? Amit linkeltem videót az is smd forrasztó mégis bga forrasztóként adják

(#17281) Tamás9x válasza Rruuer (#17280) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem tudja ezt: [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17282) Rruuer válasza Tamás9x (#17281) üzenetére


Rruuer
senior tag

Jó hát akkor ezt még jegelem. De viszont egy smd forrasztóra igyis úgyis szükségem lenne. Abban tudna valaki tudna valami értelmeset ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#17283) KillHates válasza Rruuer (#17282) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez tud mindent ami kell a boldogsághoz:

KD855

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17284) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

KraftDele KD852 és Yihua YH858d közűl melyik a jobb?

(#17285) KillHates válasza Repsol600 (#17284) üzenetére


KillHates
nagyúr

(bocs, nem válasz akart lenni)

Sziasztok!

XMC QH128AHIG-t mivel lehet helyettesteni?
Kiolvasni tudtam, sima Windbond 128 Mb-esnek, de szerintem ezekkel a paraméterekkel már nem fogom tudni visszaírni.
Esetleg van valakinek 128 Mb-es BIOS-a? Valami cFeon, Windbond szóval kommersz :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17286) KillHates válasza Repsol600 (#17284) üzenetére


KillHates
nagyúr

De akkor már megválaszolom:

csont ugyanaz mindkettő, csak az előlapon a logo más rajta!
azt vedd meg amelyikre több garit adnak!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17287) Repsol600 válasza KillHates (#17286) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen, néztem én is, ugyan ez megy 4-5 név alatt is.
A Kraftot vettem, ez mégis csak német. ;]
Gari mindegyikre 6 hó van. (Ezt mondjuk nem értem, M.o.-n elvileg 1 évnek kellene lennie a minimumnak)

(#17288) yohnsee válasza Tamás9x (#17281) üzenetére


yohnsee
tag

Sok videót néztem már a témában, de ezt még pont nem láttam. Köszi
Istenem, ezt a kiejtést de nehezen veszi be az agyam

AVR

(#17289) KillHates válasza KillHates (#17285) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megrefndeltem egy RT809F-et végül. Ahogy nézem az támogat most mindenféle új epromot

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17290) imi535 válasza Rruuer (#17282) üzenetére


imi535
csendes tag

Itt egy hirdetés a jó fogáson!Ezzel is gyakorolhatsz,hobbi szinten!
https://www.jofogas.hu/zala/BGA_forrasztoallomas_84519288.htm

(#17291) Hunter2 válasza KillHates (#17289) üzenetére


Hunter2
addikt

nekem van ilyen meg H-s is és a 16Mbyte-os 25L chipeket simán nem támogatja.
Van itt egy MSI desktop lap, újra kellene írni a bios-át és 3 író közül egy sem ismeri. :W

(#17292) KillHates válasza Hunter2 (#17291) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szomorúan olvasom. Némi vigasz, hogy nem a 200 dodós H-t rendeltem...

Gondolom próbáltál keresni "helyettesítő" beállítást.
Én jártam már úgy, hogy kitúrtam a neten azt az infót, hogy egy teljesen más eprom beállításával lehetett megírni. Csak az ID check-et ki kellett kapcsolni. Megírta, igaz. hogy címzés hibát írt a végén, de működött utána a gép.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17293) KillHates válasza imi535 (#17290) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért emberünk rendesen odatette magát ezzel a kontrollerrel! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17294) imi535 válasza KillHates (#17293) üzenetére


imi535
csendes tag

Úgy látom, próbálkozott valami elfogadhatót kihozni belőle!

(#17295) f27


f27
aktív tag

nincs valakinek egy bontott lp171wu4 kijelzője eladó?
17" Macbook Pro 2008-as

(#17296) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nincs valakinek esetleg egy am29f800bb-55ei vagyis 4db érdekelne, külföldről tudok rendelni az 2 hét leghamarabb.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17297) KillHates válasza Tamás9x (#17296) üzenetére


KillHates
nagyúr

Holnap megnézem!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17298) Tamás9x válasza KillHates (#17297) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszönöm :R
Amúgy iylen flash tartalmakat hogy és mivel lehet olvashatóvá tenni? esetleg fáljrendszer alapúvá?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17299) KillHates válasza Tamás9x (#17298) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elfelejtettem :B Holnap kérlek írj rám :R

Nem értem a kérdésed? Hogy, hogyan lehet olvashatóvá tenni?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17300) Tamás9x válasza KillHates (#17299) üzenetére


Tamás9x
őstag

Rendben, holnap írok.

Adott egy flash modul mondjuk 4GB... ezen nekem most WinCe van. erről kellene leszednem pl egy log file-t vagy konfigot. Bios, eeprom nem probléma, de most megfőttem :) Átmásolni, nem másolhatom, mert serial szám szerint, vagy mac alapján van aktiválva a rendszer, és a rajta található program is.

:B

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.